Vrouw door een schot hagel gedood. Koudegolf in Amerika. Instorting aan de Engelsche kust. H.H. Correspondenten. vorderingen over '34 Predikbeurten. un de OMGEVING PERGEN KERSTFEESTVIERINGEN. In de Ned. Hervormde Kerk. Eeu stampvol kerkgebouw; stoelen moesten wor den bijgezet en nog waren er geen zitplaatsen ge noeg. In den corridor rekten de laatkomers zich de halzen, om toch maar iets te zien van wat er bin nen gebeurde; op de galerij ter weerszijden van het machtige orgel verdrong zich de jeugd in zenuw achtige spanning het begin verbeidend. En in het .schip van de kerk waren alle stoelen en banken in genomen door de ouders en familieleden, door de broertjes en zusjes der kinderen van de Zondags school, die het Kerstfeest gingen vieren in hot in foestgewaad getooide kerkgebouw. Slingers van fijn sparregroen en stekelige hulst, waartusschen de roode bessen gloeiden, sierden mu ren en pilaren; kapjes van rood papier omsloten de «lectrische lampen en de kronon, in het midden van waar do kerstklokken afhingen, schitterden in een glans van rood en groen en goud. En gansch achter in de kerk stond daar de ma jestueuze denneboom in zijn rijken tooi van zilveren slingers, klaterende versierselen in do meest ver schillende kleuren; overdekt als door een gazen kleed van reine witte sneeuw. En toen tegen het aanvangsuur de lichten doof den, floepten ontelbare kaarsjes aan als pinkende sterren in liet door matten rooden schijn verlichte kerkgebouw. Zacht rulscbte orgelmuziek: „Stille nacht, heilige nacht"; devoot zaten do honderden bijeen als ge vangen in de wijding van dit heilige avonduur. I.angzaarn naderde de kinderschaar uit do con sistoriekamer; de kleinen namen hun plaatsen in op de stoelen vóór den kerstboom en dominé v. d. Kieboom vroeg den zegen voor dezen pleclitigcn wijdingsavond. Daarna verhieven de kinderen zich van hunne zetels en zongen onder leiding van mej. Heemskerk- Veerkens het eerste Kerstlied. Niet zoodra klonken de fijne kinderstemmetjes, Mcht geheleid door orgelmuziek of het werd o zoo stil in dat kerkgebouw. Een ieder kwam onder de machtige bekoring van den zuiveren zang, welke jubelend klonk tusschen de aloude muren en Jui chend vertelde van Christus' geboorte in het verre Bethlehem. Het was of iets ongeziens ons even beroerde, of we huiveren moesten voor een zachte aanraking met iets, waarvan we niet geweten hadden, dat hot ons zoo nabij was. Die kinderzang klonk ook zoo echt bewogen kinderlijk en zoo subtiel. Kinderen, hartelijk dank voor hot mooie wat gij ons schonkl op dezen gewijden kerstavond! Want bij dat eono lied bleef het niet. Nadat ds. v. d. Kieboom het Kerstverhaal uit Lukas 2 had ver teld, was weer de beurt aan de kinderen. En weer klonk hun zang schoon en zuiver! En tja. Wat valt er vertier te vertellen? Dat mej. Heemskerk— Voeckcns erin geslaagd was een uitstekend kinder koor te vormen; dat mej. Plomper op svmoathieke wijn en met fraaie buigzame stem een kerstvertel ling deed en dat de predikant na afloop allen har- lelijk dankte, die dit schoone feest hadden moge lijk gemankt? Is dat feitelijk wel noodig in een ver slag van dit blije kinderfeest? Natuurlijk werden de kleinen gotracteerd en was er voor een ieder een aardig en practisch geschenk. Do gemeente die den avond had ingezet met het Eere zij God in den Hooge, sloot met. het Avondlied. Stil, heel stil, ging daarna een ieder zijns weegs. In gebouw „Rehoboth." Kerstfeest. Een feest van wijding en toenadering. Ken vredesfeest! Wat is het dat de meest verstokte atheïst doet ont roeren bij het hooren van de kerstklokken of bij het zien van de brandende kaarsjes aan den kerst- lioorn? Het is het aloude kerstverhaal. Het verhanl van Jezus, die in Bethlehem geboren werd tot heil der wereld. Om velen de gelegenheid te geven dit feest te vie ren in een warme, hartelijke sfeer, en voor enkele uren de moeilijkheden en zorgen van het leven te kimnen vergeten, hadden enkele jongeren met be hulp van dc christelijke vrouwenclub „Lvdia" dit feest georganiseerd, waarbij zij het bestuur der Evan gelisatie Vcrceniging Maranatha dadelijk bereid vonden het gebouw af te staan. Toen wij dan ook op den avond van den tweoden Kersldag, dit keurige gebouwtje binnentraden, trof ons dadelijk de gezellige sfeer, welke er heerschte. Muren en katheder waren namelijk kwistig versierd met dennengroen en hulst. De heer J. Noderveon, bestuurslid van Marana tha schetste in korte trekken, hoe deze avond tot stand gekomen was met veler belangelooze mede werking; tevens dankte hij namens Lvdia, voor de gegeven goederen, welke deze club verzameld had als Kerstgave voor de armen van alle gezindten. Enkele nummers voor viool, orgel en piano brach ten ons reeds dadelijk in de gewenschte Kerststem ming. De heer J. van der Wall vertelde vervolgens het firarhtlge Kerstverhaal van „De vierde wijze van iet Oosten." In de pauze werd aan allen een kop thee met een koekje nangehoden, hetgeen zeer In den smaak viel. Hiernn zong een koortje, voor deze gelegenheid sa mengesteld onder leiding van den heer V. Tlelrooy, een cantate, onderbroken door voorlezing vnn Lucas het verhaal van de geboorte van Christus. Deze niot onverdienstelijk gezongen liederen lieten niet na een diepen indruk op de aanwezigen te maken. Ofschoon het niet in onze bedoeling ligt alle num mers de revue te laten passeeren, willen we toch nog even het „Onze Vader" noemen, dat zeer mooi ten gehoore werd gebracht door mej. G. Rentenaar, met begeleiding vnn piano, orgel en vlooi. De heer Tlelrooy besloot dit samenzijn met een kort slotwoord. Moge deze avond vrede in de harten van velen gebracht hebben, dan zullen zij, die dit feest zoo belangeloos georganiseerd hebben met voldoening daarop terug kunnen zien. W I F. Rt V GE RW 4 ARP Donderdagmiddag vergaderde de vereeniging Weeg brug, onder leiding van den heer P. J. Visser. Deze weegbrug was voor de aandeelhouders sinds de laatste jaren al geen winstgevend zaakje meer en nu de tram per 1 Januari wordt opgeheven is het heelemaal misère. Volgens opgaaf van den secretaris-penningmeester Is er momenteel een tekort van ruim 30 gulden. De vereeniging heeft alzoo ook geen geld meer voor cvcnttieele onderhoudskosten. De vergadering ging dan ook met het voorstel van het bestuur accoorirl, om de zaak als vereeniging te liquideeren. Daarna werd do vraag gesteld; Wat nu? De brug verkeert nog In zeer goeden staat. Na breedvoerige discussie kwam er vanuit de ver gadering een voorstel om de drio tegenwoordige be stuursleden aan te wijzen als commissie, die dan zal trachten het zaakje te verkoopen, waartoe vrij mandaat werd gegeven. -[VIERINGEN Voetbal. Thuis: Succes 2Schoorl 1, 2 uur; Suc ces aHelder a, 12.30 uur; Succes b—Helder e, 11 u. Uit: Succes 1 naar Texel 1, vertrek van Hipp. 11.15. Succes 3 gaat naar Oudeschild 1, vertrek ook 11.15. Dc reis naar Texel geschiedt over Den Helder. DEN OEVER Uitslag aanbesteding onderhoud Afsluit dijk Zuiderzee. 1. M.U.Z. f 72.000; 2. P. Daalder, Alkmaar f 72938; 3. O. J. Bosker, Wieringen f73835; 4. C. de Wit, Kol- horn f 7-1.000; 5. J. de Vries, Heemstede f79.440; 6. J. Visser, Sliedrecht f 81.100; 7. Van Oord, Werkendam f83.724; 8. Kooijman, Ilarlingcn f83.890; 9. Verstoop, f87.000: 10. Ippel, Wieringen f87.370. Volgen nog 9 inschrijvers, waarvan hoogste P. Walta, Franeker, mei f127.600. De raming voor dit werk bedroeg f 128.000.—, welk bedrag met c.a, f 15.000.ware te verminderen we gens het vervallen van den post hekwerk in het bestek. Auto-ongeval op den Afsluitdijk. Donderdagmiddag zijn vanwege dc mist 2 auto's op den afsluitdijk nabij K.M.-paal 5 op elkander in gereden, dit terwijl een uit Friesland komende auto een in dezelfde richting rijdende auto wilde pas seeren, toen plotseling een tegenligger uit de mist opdoemde. De matcricelc schade is nogal belangrijk. De inzittenden van een der auto's kwamen er met lichte verwondingen af. Terwijl de weg door heide wagens nog was geblokkeerd kwam een vol beladen autobus van Veltman aanrijden, die niet spoedig kon remmen en, om een tweede botsing te vermij den, het stuur wendde om via een greppel en het rijwielpad tegen den kruin van den dijk tot stil stand te komen. Hier bekwamen de inzittenden geen letsel, zoodat het gecompliceerde ongeval nogal goed is afgcloopcn. Massa-protest bedrijfsautohouders togen benzine- en wegenbelasting. Hoewel met ecnigc spanning het massa-protest van autobezitters uit dc Noordelijke provincies via den afsluitdijk werd tegemoet gezien, immers er zouden circa 9000 auto's Wieringen passeeren, heb ben wij hiervan niet veel gemerkt. Het verkeer was Donderdag normaal als op andere dagen en wij ver namen later dat slechts een 100-tal auto's uit ver schillende streken van ons land in den Haag is ge arriveerd. KOE D IJ K De schoolkwestie beëindigd. Eenigen tijd geleden maakten wij melding van het eigenmachtig optreden van den burgemeester dezer gemeente inzake de aanbesteding van het verbouwen der o.l. school, alhier. De raad ging toen niet accoord met de door den burgemeester genomen maatregelen voor de aanbe steding, zooals de aanstelling van een bouwkundige en het opmaken van bestek en teekening, welke ten slotte nog acht dagen tor inzage moesten worden ge legd. In de Donderdagavond gehouden raadsvergadering werden bij de vaststelling der notulen door den heer Hart een drietal aanmerkingen gemaakt, waarbij de schuld van het gebeurde geheel op den burgemeester werd gelegd, welke deze schuld ook aanvaardde. Bij de behandeling van het bedoelde voorstel werd door den heer Hart gevraagd, of de bouwkundige ook in het bezit van diploma is en of hij wel meer scholen gebouwd heeft. De bouwkundige uit de gemeente, die ook het raad huis gebouwd heeft, is gepasseerd tengevolge van de overdreven dienstijver. Het was in geen geval de wil van den rand, dat de heer Visser gepasseerd is. Het besluit van deze voor den burgemeester zoo on plezierige zaak was, dat het voorstel van B. en W. werd aangenomen, behoudens de goedkeuring van Ged. Staten. De dorpssmid De Vet, welke met het plaatsen van de gaskachels was belast, zal schade loos worden gesteld. ANNA P 4 V T O W N 4 R. K. Bonte Avond. De tooneelcub van de jongelingen-congregatie ..Kunst na Arbeid" gaf in de Vlas- en Korenbeurs een bonten avond. Na een inleidend woord van Pastoor Van der Eem speelde de mandolineclub van de congregatie in Ti- roler costuum en Tiroler décor een paar nummers. Ren vijftal voordrachten en een komische eenacter, waarin vooral F. Alkemade. als Parissiene, zich on derscheidde. vormden het programma voor de pauze. Onder leiding van den heer P. Winnubst opende de mandolineclub ook het tweede deel van den avond en weer volgden voordrachten en een tooneelstukjo. De heer Dudock verzorgde de hegeleiding der voor drachten en een hand de muziek bij het gezellig samenzijn Kerstfeest RK. Volksbond. De R.K. Volksbond bood den kinderen van de paro chie A. P. een Kerstfeest aan in dc zaal van den heer Kossen. Daar het filmtoestel niet aanwezig was. werden lantaarnplaten vertoond, waarbij Pas toor Vnn der Eem vertelde. Vooral de platen van hakende Polderschen en de foto's uit den waters- noodtijd vormden een attractie. Tusschen een en an der door werden kerstliederen gezongen en getrac- teerd, terwijl de kinderen ook nog versnaperingen mee naar huls kregen. Vischdieven gepakt. Het gelukte de politie van een der plaatsen in de omgeving de hand te leggen op een drietal perso nen, die o.a. ook de bedrijvers bleken te zijn van de diefstallen uit vischkaren in onze gemeente. Do heeren, twee uit den omtrek, een uit Haarlem, koch ten overdag vodden op en gaven hun oogen goed den kost om 's nachts hun slag te slaan. Zoo stroop ten ze do heele omgeving af. sloegen alles wat van hu ngading was in Haarem in een pakhuis op en hadden daar ook hun rookerij voor de gestolen pa ling! BREEZAND. Zware boeten. Russisch, noemt men in kweekerskringrn de wijze, waarop opgetreden wordt togen hen, die volgens oor deel van de Siertecltcentrale, te veel bollen hebben uitgeplant of te kort hebben ingeleverd. We hoor den lx>oten noemen van f500, van f700 en zelfs van f3000. Bij niet-betaling zullen de kweekers voor de „Tuchtcommissie" gedaagd worden. Wat voor een commissie dat is en welke straffen zo kan opleggen, is ons nog niot bekend. LANQEND1JK Lager Invoerrecht voor kool. We vernemen, dat het invoerrecht van kool met ingang van 1 Januari a.s. door Duitschland verlaagd is van 8 op 2 Mark per 100 K.G. en dat hetzelfde kwantum weer mag worden ingevoerd als verleden jaar. Daar de voorraden roode kool dit Jaar aan merkelijk geringer zijn dan verleden jaar en Puitsch land vooral deze koolsoort vraagt is voor de bezitters van die kool dus wel eenige kans op een behoorlijken prijs. ZUIDSCHARWOUDE. Zijn we goed ingelicht, dan zal door Ged. Staten niet verder worden aangedrongen op het invoeren van brandvcrzekering-belnsting. NUTSSPAARBANK TE ALKMAAR Vergelijkend overzicht over de Jaren 1933 en 1934. Bij de Nutsspaarbank te Alkmaar werd in 1934 aan spaargelden ontv. f 2.20S.Ö20.49 (v.j. f 2.021.6G3.95), en terugbetaald f 1.977.292.59 (v. j. f U24.773.43), zoodat meer werd ingelegd dan terugbetaald f231.627.90 (v. j. f 96.890.52). Voorts werd over 1934 aan rente op de spaarreke ningen bijgeschreven totaal f 10S.542.70 (v. j. f 100.813.95). Het spaarderskapitaal bij den aanvang van 1934 groot f 3.568.076.01, klom dientengevolge met 1 340.170.00 tot f 3.908.240,61, waaronder f 13.279.77 verschuldigd aan op school sparende kinderen. In 1934 bedroeg het aantal posten van inleg 25007 (v. j. 23775), dat van terugbetaling 16147 (v.j. 15021) tezamen 41154 (v. .j 38796). In 1934 werden uitgereikt 1629 nieuwe boekjes (v. j. 1509), waaronder 370 aan schoolspaarders (v. j. 399), terwijl 788 boekjes (v. j.) 723) werden ingetrok ken. Bij den aanvang van 1934 bedroeg het aantal In omloop zijnde spaarbankhoekjes 10544. Dit aantal vermeerderde in 1934 met 841 tot 11385, waaronder 1X11 van op school sparonde kinderen. Het gemiddeld tegoed per spaarder (de school spaarders hui ten beschouwing gelaten) bedraagt thans f 395.26 (v. j. f 384.76). Het gemiddeld te goed op de schoolspaarbankboek- jes bedraagt thans f 8.67 (v. j. f 9.82). NOORDSCHARWOUDE. IN MEMORIAM J. H. KEIZER Alhier is overleden, in den ouderdom van 67 jaar, de heer J. H. Keizer, Redacteur van de Nieuwe I-angendijker Courant. De heer Keizer was stichter van de drukkerij en oprichter van dit blad. dat sinds 45 jaar den Langendijk en verre omgeving heeft voorgelicht cn op de hoogte gehouden van de af wisselende gebeurtenissen. Niet alleen dat door hem de verschillende belangen werden gediend, maar hij nam ook daadwerkelijk dool aan het maatschappe lijk leven tot bevordering van ontwikkeling en voor uitgang. Onder andere hadden zijn groote belang stelling de stichting van de U.L.O.-school en Gas fabriek. Ook tijdens zijn raadslidmaatschap heeft hij de belangen van de gemeente in alle opzichten be hartigd. Ook het verecnigingslevcn werd steeds door hem aangekweekt en vond zijn erkenning in het Eerelidmaatschap van de Gvmnastiokvereenigingen. Met hem is heengegaan een man, die een rijk, werkzaam en dienend leven achter den rug heeft. Zijn nagedachtenis zal zeker bij velen in dank bare herinnering blijven voortleven en moge hij dc rust genieten die hij zoo ten volle heeft verdiend. Eenigen tijd geleden vermeldden wij, dat de spoor lijn vnn Noordschnrwoude tot Schagen zou worden verbreed en voorzien van dubbel spoor. Bij nadere informatio blijkt, dat van het aanbrengen van het tweede spoor direct nog geen sprake zal zijn. Aan de spoorbaan wordt even voorbij station Noordschar- woude gewerkt en een verbreeding tot stand ge bracht, doch dit is in hoofdzaak in verhand mot het wegenplan en de kanalisatie. Men deelde ons mede, dat wel plannen bestaan tot hft leggen van dubbel spoor, maar deze plannen zijn uitgesteld. Omdat daar ter plaatse een brug zal ko men is men thans bezig deze werkzaamheden uit te voeren. Z IJ PE -- "T ZAND. Vrijdagmiddag 28 dezer had ten overstaan van No taris van Veen hij den heer Schrieken alhier de ver koop plaats van een woonhuis met timmermanswerk plaats te Groote Keeten, eigendom van den heer J. Toes. Kooper werd de heer T. Borst, alhier voor den som van f 1800. HOOGWOUD AARTSWOUD. Door het kiescollege zijn herbenoemd tot ouderling en diaken de heeren A. Schagen en Joh. Leeuw. Smokkelaffaire In verdoovende middelen. Politie slaat een goeden slag. Drie smokkelaars op hecterdaad betrapt. Naar wij vernemen is de Rijks veld wacht te Doorn in samenwerking met de verkeersinspectie der Rijks- veldwacht te Utrecht op het spoor gekomen van een smokkelaffaire in verdoovende middelen. Men is er Zaterdag j.1., na een omzichtige voorbe reiding, in geslaagd twee der bedrijvers van den mis- dadigen sluikhandel bij het afsluiten van een trans- actio met eeu derden persoon, op heeterdaad te be trappen en aan te houden, waarbij de smokkelwaar is in beslag genomen. De aanhouding geschiedde op den Rijksstraatweg onder de gemeente Driebergen, in tegenwoordigheid van een rechercheur van de Nederlandsche Centrale inzake de Bestrijding van den Handel ln verdoovende middelen te Rotterdam, welke eveneens aan het opsporingswerk deelneemt, Toen de man, die als verkooper van de verdoovende middelen optrad, en die op do fiets was, het goed wilde overhandigen aan een tweeden persoon, wiens taak het was op zijn beurt het pakket af te leveren aan den kooper, iemand uit Den Haag, die met een auto naar Driebergen was gekomen werden beiden gearresteerd. Later zijn zij weer op vrije voe ten gesteld. Do smokkelwaar bleek te bestaan uit een halve Kg. opium, waarvan dc handelswaarde ongeveer vijf gulden bedraagt en een hoeveelheid waardeloos sallcielzuur, welke den kooper als co caïne was aangeboden. De smokkelaars schijnen voor dit alles een prijs te hebben bedongen van eeni ge duizenden guldens. Het is gebleken dat eenige inwoners van Driebergen bij de affaire betrokken zijn. Het vermoeden bestaat, dat de aangehoudenen in verbinding hebben gestaan met smokkelaars in Zuid-Limburg. Het onderzoek, waaraan ook de Nederlandsche Cen trale te Rotterdam deelneemt, voor zoover het op het buitenland betrekking heeft, wordt met kracht voort gezet. Toen Donderdagavond te omstreeks negen uur de landbouwer H. te Ruurlo, van dc jacht terugkeerde, heeft hij zijn eeladen geweer in de keuken neerge zet. Op wensch van zijn vrouw wilde hij het naar oen ander vertrek brengen, doeh ongelukkig ging het daarbij af. met het gevolg. dat de vrouw het heele schot hagel In het hoofd kreeg. Zij was vrijwel on middellijk dood. Nog des avonds is de Officier van Justitie te Zut- phen ter plaats gekomen. De vrouw was moeder van vier Jonge kinderen. ZWAAR WEER OP CYPRUS. Londen. Van het eiland Cyprus komen berich ten over zwaar noodweer, dat groote schade heeft aangericht. In de omgeving van Limassol zijn heele kudden schapen door het hooge water meegesleurd Do kademuren van Limassol zijn zwaar beschadigd. Temperatuur van 46 graden onder nuL Talrijke slachtoffers. Chicago. De Middenstaten van Amerika zijn weer verrast door een vrij plotseling invallende koude, die zich vermoedelijk naar de Oostkust zal uitbreiden. De temperaturen daalden in het Noor den plotseling tot 16 graden onder nul, het eerst in Manitoba, doch in den loop van den nacht voorbij dc St. Lawrens naar Michigan, Indiana en Ohio. Te Chicago, Minneapolis, Milwnukee en andere steden, daalde de temperatuur tot 20 graden onder nul. Groote hoeveelheden levensmiddelen op weg naar de markt bevroren cn ten gevolge van het bevriezen van stoompijpen hadden verschillende treinen ver traging. Reeds 250 dooden. United Press meldt nog uit New-York: De nieuwe koudegolf, welke vooral het Midden westen der Verecnigde Staten teistert, dreigt steeds meer een der hevigste koude-pcriodes der laatste jaren te zullen worden. Het aantal personen, dat tengevolge van de koude is overleden, bedraagt reeds meer dan 250, terwijl duizenden mcnschen aan meer of minder ernstige ziekten tengevolge van de vorst lijden. Ziekenhuizen en tehuizen voor dakloozen zijn overvol van menschen, die voor de vreeselijke koude en de ijzige sneeuwstorm een toevlucht zoeken. Ongeveer een kwart millioen ton kalkrots ln zee gestort. T.on den, Rii Sint Margeret tusschen Dover en Deal is zonder direct waarneembare oorzaak onge veer 250.000 ton kalkrots en aarde in zee gestort. In den witten krijtwand van de kust, die op de plaats van de instorting ongeveer 80 meter hoven den zee spiegel van het Kanaal uitsteekt, ontstond een gat, dat 12 meter diep cn 45 meter breed was. Het langs de klippen voerende voetpad van Deal naar St, Margarct's Baai werd door de instorting vernield. Hoewel de instorting kort voor den hoogstcn vloed stand van het water plaats vond, bleef het neerge storte gesteente gedeeltelijk boven water zichtbaar. De klippen steken op de manier van een voorge bergte ongeveer 200 meter in zee uit. Mensehen kwamen gelukkig niet om het leven, doch honderden meeuwen vonden den dood en hon derden mceuwennesten werden vernield. Nog uren lang na de instorting cirkelden dichte meeuwen- zwermen onder opgewonden gekrijsch boven hun vernielde broedplaatsen. WERVELSTORM OP CRETA. Parijs. Volgens berichten uit Athene heeft een wervelstorm op Creta groote verwoestingen aange richt. Vooral de stad Kanea is ernstig geteisterd. Hier zouden vijf personen het leven hebben verloren en ruim 100 huizen zijn verwoest Wij verzoeken onze Correspon denten hun gespecificeerd in te zenden vóór 3 Januari 1935. - Adm. Schager Courant. ZONDAG 30 DECEMBER NED. HERV. GEMEENTE. Dirkshorn, geen samenkomst. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Van Baaien. Oudejaarshordenking. Xoordscharwoud, voorin. 10 uur, Ds. de Leeuw. Winkel, geen samenkomst. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. Van den Kieboom Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Oude- jaarsgedachten. GEREF. GEMEENTE. Bergen, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, de heer J. H. Slager. E. V. „MARANATHA". Bergen (Dr. van Pelt laan 1), voorm. 10.30 uur, Ds. van Hoogenhuijze, van Amsterdam. MAANDAG 31 DECEMBER NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, Ds. Eikema. Extra collecte. Barsingerhorn, geen dienst. Bergen, nam. 7 uuri Ds. Van den Kieboom. Dirkshorn, nam. 7 uur, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Wat de Klok vertelt. Warmenhuizen, geen dienst. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Winkel, nam. 7.30 uur, Mej. Van Vliet Huisduinen, nam. 6.30 uur, Ds. M. van Wichen. Godsd. besluit van het jaar. Julianadorp, nam. S uur, Ds. M. van Wichen. Godsd. besluit v. h. jaar. Na hfloop Bazuinen op den Toren. Sint Maarten, nam. 7 uur, Ds. Tinholt Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, geen dienst Petten, geen dienst. Schagerbrug. nam. 7 uur Ds. Witkop. Extra coll. Ilippolytushoef, nam. 7.30 uur, Ds. Van Beek. Collecte voor Emeriti. Aartswoud, nam. 7 uur, Ds .Baar. Hoogwoud, nam. 7 uur. Ds. Melchers. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn. nam. 7 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, nam. 7.30 uur, Ds. Haars. Den Oever (Kapel), nam. 6-30 uur. Ds. Meihuizen. Hippolytushoef, nam. 8 uur. Ds. Meihuizen. Coll. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianaorp, nam. 6.30 uur, de heer Sevensma, van Amsterdam. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Alkmaar (v. d. M*ijstraat 16), nam. 8 uur, Ds. Ruijs. Nieuwjaarsmorgen. 10 30 uur. Ds Ruijs. E. V. „MARANATHA". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), Ds. ter Linden, van Amsterdam.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6