J. H. KEIZER, t Stichting van een nieuw bedrijf. De Proefgemeenten. Verstrekking goedkoope groenten. De raad dezer gemeente vergaderde Zaterdagmid dag half vier ten raadhuize, Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Spengler, burge meester; secretaris de heer K. G. Reinders. Na opening werden door den Voorzitter eenige herdenkingswoorden gesproken ter nagedachtenis van den overleden heer J. H. Keizer, welke door de raadsleden slaande werden aangehoord. Voorzitter schetste wat door wijlen den heer Keizer, die van 1913 tot 1923 lid van den gemeenteraad was, in het belang van de gemeente Noordscharwoude en den Langendijk is gedaan. Hij gaf zich steeds geheel aan de belangen welke hij voorstond. Zijn asch ruste in vrede. De notulen der vorige vergadering werden voor gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stnkken. Aanwezig was proces-verbaal van opneming van kas en boeken hij den gemeente-ontvanger. In kas was en moest zijn f4195.45. Onder de uitgaven was een bedrag van f7000 in begrepen, geplaatst bij de Boerenleenbank. De vereeniging Eerste Hulp bij Ongelukken, af- deeling Langendijk, betuigde dank voor de beschik baarstelling van het gymnastieklokaal voor den te houden cursus. De heer C. A. A. Dullcmond nam zijn benoeming tot lid der commissie van toezicht op het lager on derwijs aan. De gemeente Alkmaar deelde mede, dat de reke ning van het Centraal Ziekenhuis over 1933 een tekort aanwijst van f56.043.32. Het aandeel daarin bedraagt voor deze gemeente f351.07. Het provinciaal bestuur deelde mede, dat terzake van de verlegging van de hoezemscheiding en de uitvoering van de daarmee samenhangende kanaal- werken in Westfriesland van de gemeentelijke sub sidie ad f 1000 een bedrag van f 80.80 verschuldigd is, daar deze werken gedeeltelijk zijn uitgevoerd, r Voor kennisgeving aangenomen. 1 Ten aanzien van de rekening der gemeente over het dienstjaar 1932 waren door Ged. Staten eenige opmerkingen gemaakt, welke allen van administra tieven aard waren. D.e rekening van 1932 werd aldus gewijzigd. Landverhuring in het openbaar. De r.k. diocesane Land- en Tuinbouwbond L.T.I3., afdeeling Langendijk, richtte zich in een adres tot den gemeenteraad. Hierin werd gewezen op de grootc nadeelcn van de publieke verhuring van ge- mcenteland. Voorgesteld wordt de gemeentelande- rijen niet meer publiek te verhuren, maar onder hands. Tijdig voor eiken verhuringstermijn (te stel len op h.v. 6 jaren) de gegadigden de gelegenheid tc geven zich voor inhuring op te geven en deze aanvragen te doen beoordeclen door een commissie uit den raad, aangevuld met eenige vertegenwoor digers van plaatselijke land- en tuinbouwverceni- gingen. Deze commissie adviseert B. en W. over de vast te stellen huurprijzen. Bij het. einde van een termijn worden de prijzen naar de dan geldende omstandig heden opnieuw vastgesteld en le huurders in de gelegenheid gesteld het. land door te gebruiken te gen deze prijzen, naar de dan geldende omstandig heden onn'euw vastgesteld en de huurders in de gelegenheid gesteld het land door te gebruiken te gen deze prijzen, welke op een redelijk peil behoo- ren te worden gebaseerd. Daardoor zou men een meer stabielen toestand scheppen, welke ook voor de gemeente voordceliger zou zijn. B. en W. stelden voor geen verandering in de wijze van verhuren aan te brengen, althans voor- loopig, in verband met den tegenwoordigen toe stand. Thans kan men het land niet verhuren tegen een redelijken prijs en gaat het. motief dat de huren te hoog worden opgedreven, niet op. In normale tij- den is meermalen het genoemde euvel geconsta teerd. Later zou men op het verzoek kunnen terug komen. Wethouder Ootjers zag veel goeds in het adres; hij geloofde, dat men in de toekomst wel van het voorgestelde contract, gebruik zou kunnen maken. 'Spr. schetste hoe moeilijk het is, het land thans te verhuren. De heer Duijves kwam tot de conclusie, dat B. en W. er voor zijn. Spr. zag er geen bezwaar in, dat men nu in dezen crisistijd tot het instellen over ging. Spr. verdedigde het verzoek, waarvan de heer Duijves een der onderteekenaars is. I-Iet heeft volgens den Voorzitter geen zin, om tot een dergelijk besluit te komen. Spr. wist ook niet, of de gemeente er wel bij zou varen. Om de gemeen te als proefkonijn te laten dienen, dat laat het ge meentebelang niet toe. De heer-Kansen zag den zwarten kant van het geval. Als er eens 10 gegadigden zijn voor een stuk 'land? De heer Duijves: Dan beslist tenslotte het lot. De heer Schrijver was het met den heer Duijves •eens. De heer Kwadijk dacht dat het wel een goede oolossing was. De tijd van 6 jaar zou nu echter tot 2 iaar moeten worden teruggebracht, De heer Barten zag ook bezwaren. Wanneer Iemand bet land op z'n 40ste jaar huurt, zou hij het met z'n 70ste nog kunnen hebben, als hij het goed gebruikt. De heer Duijves: Ja, tegen een behoorlijken prijs. Daar is toch niets op tegen. Het gaat om wantoe standen tegen te-gaan, zooals die wel zijn voorgeko men. Tot. stemming overgegaan, werd bet prae-advies van B. en W. aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren Schrijver en Duijves. Belastingverhooging. Voorzitter memoreerde, dat de gemeente Noord- scharwoude zich niet ongelukkig mocht prijzen op hot gebied van belastingheffing. Op gemeentefonds- belasting en vermogensbelasting waren nog geen opcenten geheven, dank zij do gevoerde politiek van het kweeken van reserves. Voorzitter wees op de ingrijpende veranderingen in de bestemming der belastinggelden, zooals de instelling van het werk loosheidsfonds. Daardoor mist de gemeente een ontvangst van f 6440. Er bestaat al een verschil van pl.m. f 10.000 tus- schen rlc aanvangssaldi van 1934 en 1935. Dat geeft al aanleiding tot belastingverhooging. Geraamd moet worden voor werltloosheidszorg f18000 en voor 't B. Armbestuur f7000. f lbvjJ0 begrooting is een te dekken tekort van in bèk,wau,'bij de verhooging der grondbelasting is v o r h oogin fc C c^v h; ierna een voorstel tot belasting- Voorgestclh^ rd op de personeey jjgrhooging van de opcenten opcenten, wat f%£opbreng 50 A 80 op-125 200. De opcenten op L cemccnteu worden gebracht 0P75 Waardoof^elasting zullen kregen. '°00 wordt ver- De opcenten op de g^ndbelasting mu. eens worden verhobgd, va* ongebouwd vair even- en voor gebouwd van 60 oy S0. >D 20 Verder wordt voorgesteld \0.' opcenten op de v*. mogensbelasting op 40 te breiden, wat f800 zal op brengen, De heer Schrijver vond het een eigenaardige situ atie zoo. Men heeft geen overzicht van de begroo ting. De heer Kooi was het hiermee eens. Voorzitter merkte op, dat B. en W. ook zonder den raad er in te kennen, de begrooting naar Ged. Staten hadden kunnen zenden. Dan was de raad voor een fait accompli gesteld. De heer Schrijver zeide dat de onpleizierige situ atie had kunnen worden voorkomen als de begroo ting eerder was ingediend. Voorzitter wees op andere gemeenten, waar ook deze voorsiellen zijn aangenomen. Voorzitter zou wel kunnen voorspellen, dat het voor 1936 nog nij pender zou worden, tenzij een verbetering in den toestand intreedt. De voorstellen van B. en W. werden z. h. st. aan genomen. Daarna werd de vergadering gesloten. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Op de algemcene begraafplaats had Maandagmid dag de teraardebestelling plaats van den heer J. H. Keizer, redacteur-uitgever van de N. Langendijker Courant. Er bestond veel belangstelling. Een zevental kransen dekte de baar. Onder de aanwezigen merkten wij op de heer Ds. Van Dijk, burgemeester Van Spengler, ds. Donner, vertegenwoordigers van de gymnastiekvereeniging, Noordermarktbond en de tuinbouwvereeniging. Ds. Van Dijk voerde bij de groeve het woord. Het is wel treffend, aldus spr., dat wij op den dag, aan welks avond men terugdenkt aan de uren, dagen, maanden jaren, die als een schaduw vervliegen, aan het graf staat van een man, wiens blik gericht was op het onvergankelijke, van een man, die werkte, zoo lang het dag was en zijn beste krachten heeft gege ven op velerlei gebied. Hij heeft aan critiek bloot ge staan door zijn arbeid, doch heeft zijn werk gedaan, zooals zijn hart hem ingaf. Hij heeft gezaaid, op geestelijk gebied, al was het niet op godsdienstig ge bied. Toch heeft hij gearbeid in den wijngaard van God. Zijn arbeid is onvergankelijk, omdat hij heeft ge tracht, iets tot stand te brengen, uit de kracht van de liefde, gesteund door de hoop. In hem is een goed mensch heengegaan, die de gemeenschap gediend heeft. Spr. richtte eenige troostwoorden tot de familie, waarna burgemeester Jhr. Van Spengler namens de gemeente den overledene een laatsten groet bracht. 10 jaar heeft wijlen de heer Keizer deel uitgemaakt van den gemeenteraad. Niet alleen in zijn kwaliteit als raadslid, maar meer nog als redacteur-stichter van de N. Langendijker Courant heeft de overledene de belangen zijner geliefde gemeente behartigd. Spr. dacht hierbij aan de stichting van de U.L.O.-school, waaraan wijlen de heer Keizer zijn krachten heeft gegeven. En zoo is er veel, waardoor de gemeente dank aan hem verschuldigd is. Spr. betreurde het, dat het den heer Keizer niet gegeven is, verder te kunnen werken aan zijn gemeente. Hij was steeds bereid te helpen. Wanneer hem iets verzocht werd, was niets hem te veel. Het overlijdensbericht had den burgemeester diep getroffen. Spr. hoopte, dat de zoon de taak zal voortzetten en de voetsporen van zijn overleden vader drukken. Hiermede was de eenvoudige plechtigheid afge- loQpen en verliet men diep onder den indruk den doodenakker. LANGENDIJK. De Ned. Groenten- en Fruitcentrale wijst er in een circulaire aan belanghebbende instanties op, dat, be halve verzoeken om overdracht van tuinbouwteelt- vergunningen, ook aanvragen om nieuwe teelt vergunningen worden gedaan. Deze kunnen, volgens haar mededeelingen, uit den aard der zaak niet alle worden afgewezen, hoewel in verband met de nood zakelijke teeltbeperking de billijkheid tegenover de tuinders eischt, dat niet lichtvaardig hiertoe wordt overgegaan. In het algemeen zal men zich dienen te beperken tot personen, die bij het stichten van een bedrijf ook een eigen gezin gaan vormen, en zullen nieuwe bedrijven moeten worden opgebouwd uit reeds bestaande. Geen gunstig advies mag gegeven worden op aanvragen van personen, die onder nor male omstandigheden niet tot stichting van een tuin bouwbedrijf zouden overgaan; die geen opleiding in het vak hebben genoten, een ander beroep hebben, tot de arbeidersgroep behooren, enz. Zooals men zich kan herinneren, werden de 4 Lan gendijker gemeenten, alsmede St. Pancras door den Minister van Sociale Zaken aangewezen om voor den tuinbouw als proefgemeenten op te treden, waar dus de tuinbouwarbeiders in het vrije bedrijf werden te werk gesteld met toeslag op het loon door de over heid (rijk en gemeente). Deze proef liep 1 Januari 1935 af. Ten einde zich op de hoogte te stellen van het al- of niet wenschelijke van voortzetting der proef, heeft de minister door de betrokken gemeentebestu ren een rapport laten uitbrengen, waarin tevens hun ooredel over de wenschelijkheid van continueering werd gevraagd. Alle gemeentebesturen hebben zich voor voortzetting verklaard. Op 31 December 1.1. was intusschen nog geen beslissing bij de gemeentebestu ren ingekomen, zoodat zij voor de vraag stonden: Wat nu? Men deelt ons mee, dat op een telefonische aan vraag van een der gemeentebesturen vanwege het Departement van Sociale Zaken is meegedeeld, dat de proef voorloopig weer drie maanden kan worden voortgezet. Deze voorloopige beslissing zal ongetwij feld in de kringen van tuinders en arbeiders met vreugde worden begroet. Men deelt ons mee, er is een regeling voor de ver strekking van goedkoope groenten ontworpen, waar bij overleg is gepleegd met de contact-commissie uit de Vakccntralen. De leiding voor de levering der te distribueeren groenten berust volgens deze regeling bij de Ned. Groenten- en Fruitcentrale. Deze zorgt voor den in koop der benoodigde hoeveelheden en voor de ver lading tot aan de plaats van distributie. Voor het gebruik wordt als maatstaf aangenomen een half pond groenten per dag per hoofd. Bij de thans be slaande prijsverhoudingen zou de Ned. Groenten- en Fruitcentrale de groenten franco station kunnen le veren voor 3j/2 cent per K.G, De levering, aan de on dersteunden zou komen t.e staan op 4 cent per K.G. Wekelijks in het begin der week wordt door de Cen trale aan de betrokken gemeentebesturen meege deeld, welke groenten de daarop volgende week ver krijgbaar zullen zijn. Uiterlijk Donderdagavond wordt door het. betrokken gemeentebestuur aan de Centrale PP grond van de ingekomen aanvragen bestelling van u groenten voor de volgende week gedaan. De Cen- zorgt er dan voor, dat de groenten tijdig in de betrokken gemeenten aanwezig zijn. Voor het af halen van de groenten aan het station en het distri bueeren over de daarvoor in aanmerking komende winkeliers, wordt door het gemeentebestuur gebruik gemaakt van ondersteunde werkloozen, die daarvoor 10 pet. boven hun steun ontvangen. Indien voor de behandeling van een en ander geen personeel be schikbaar is, neme het gemeentebestuur daarvoor ondersteundewerkloozen, die dan boven hun steun een toeslag tot een bepaald percentage ontvangen. Door het gemeentebestuur wordt bekend gemaakt, dat de winkeliers, die de goedkoope groenten in hun winkel willen verkoopen, zich moeten opgeven. De ondersteunden geven op, bij welken winkelier zij de groenten wenschen te koopen. In tuinderskringen wordt de verwachting uitgespro ken, dat deze maatregel oen eenigszins gunstige uit werking kan hebben op den prijs der groenten aan de veilingen. dergen Bond voor Staatspensiónneerlng. De afd. Bergen van bovenstaanden bond geeft we derom een groote propaganda-avond op Zondag 6 Ja- nuri a.s. in de zaal van de Rustende Jager. Evenals de vorige maal zal ook nu weer Het In tiem Tooneel, regie Adr. Schoen, zijn medewerking vcrleenen. Opgevoerd wordt ditmaal „Ghetto" van Hei-man Heijermans, burgerlijk treurspel in drie bedrijven. Voorwaar geen gemakkelijke opgave! De décors werden speciaal voor deze opvoering vervaardigd. Natuurlijk wordt er na afloop gedanst op de muziek van de Sonny Band. Bellamy-vereenigtng. De Groep Bergen van de Bellamv-vereeniging heeft voor morgenavond een openbare vergdering belegd in café Onder de Linde, achter de Ruine gelegen. De heer S. Stam zal spreken over de hedendaagsche wanorde, terwijl de heer M. E. Bouwmeester tot on derwerp heeft gekozen: „Uit chaos tot welvaart". Een ieder, die meer wil weten van de Bellamy- gedachte, mag niet verzuimen, deze vergadering bij te wonen. BERGEN II—VRONE II, 2—1. Neen, daar deugde Zondag bij Bergen II weer niet voel van. Merkwaardig, dat het gemis van den vete raan ten Herkei als pil zijn invloed op een zoo duidelijke manier deed gelden. Wel een bewijs, dat leiding in deze jonge ploeg broodnoodig is. Want, nu die leiding totaal ontbrak, was het een hopeloos heen en weer en door elkaar gedraaf, waar zelden een lijn in te bespeuren viel. Maar, zoo vragen wij ons af: hoe moeten de Jon gens het ooit leeren, wanneer ook de leiding bij een scheidsrechter berust, die wel een paar keer een soort toespraak tot de spelers hield, waarin hij mot klem betoogde, alle overtredingen tegen de speiregola streng te zullen afstraffen, maar het toch lekker niol deed? En het waren er legio! De artikelen 9 en 13 maar ook de buitenspelregel nog eens grondig be studeeren en dan ook in praktijk brengen, meneer! Jammer, dit ondoordachte, onnoozele spel en dai t.e weten, dat de heeren het heel anders kunnen ai ze maar lcalm spelen en het hoofd gebruiken.' Dal zullen ze ook vanzelf niet zoo hopeloos door eikair rennen en elkaar noodeloos in den weg loopen, waar door o.a. voor het doel de meeste opgelegde kanstft veerden gemist. We hoorden, dat hier twee ploegen tegenover el kander stonden uit de hoogste regionen van de rang lijst. Onbegrijpelijk! Want hetzelfde wat wij hierboven over Bergen schreven, geldt ten volle ook voor de groen-zwarte heeren uit Sint Pancras. Het was feitelijk één pot nat. Ook hier ontbrak ten eenenmale een behoorlijke Igiding. Het lust ons niet er hier meer van te zeggen, om dat de verstandhouding tusschen de twee partijen te goed was, dan dat er met moedwil unfair werd ge speeld. Onkunde en de scheidsrechter maakte de heeren niets wijzer! Bergen won met 21; 't had even goed andersom kunnen zijn. Waarmede we maar zeggen willen, dat beide partijen voor elkan der niets onder deden. In het knoeien dan altijd! Een volgende keer wederom beter heeren! Kalm spelen en de hersenen gebruiken, dan kan het. Vereeniging v. Facultatieve Lijkverbran ding. De afd. Bergen—Schoorl opge richt. Dezer dagen is alhier opgericht een afdeeling Ber genSchoorl van de Vereeniging van Facultatieve Lijkverbranding. Aangezien de in deze gemeenten woonachtige le den van de afd. Alkmaar naar de nieuwe afdeeling werden overgeheveld, begint'deze met 4S leden, t.w. 41 te Bergen en 7 te Schoorl woonachtig. Het bestuur bestaat uit dokter A. H. van Gelder, voorzitter, de heer C. Kriller te Schoorl, vice-voor- zitter en mevr. A. Boschvan Werkum, Schoomer- laan 12, Bergen, secretaresse-penningmeesteresse, bij wie alle inlichtingen, de vereeniging betreffende, te verkrijgen zijn. Besloten werd de contributie te bepalen op f 1.50 per lid, voor een jaar. Een concept-reglement zal door het bestuur wor den opgemaakt en aan het hoofdbestuur worden op gezonden. Het zal na goedkeuring door het H.B., op de in deze maand te houden algemeene ledenverga dering ter vaststelling worden aangeboden. Het doel van de afdeeling zal zijn propaganda voor de crematie te maken in den ruimsten zin des woords het hoofdbestuur en ook het afdeelingshestuur geven gaarne gratis alle gewenschte inlichtingen, terwijl prospecti op aanvrage gaarne door het secretariaat worden toegezonden. DARSINGVRHORN Burgerlijke stand over de maand Dec. '34. Geboren: Roelfien, dochter van Aaldrik Kroon en Trijntje Meijer, Geerjantina Lubberdina, dochter van Gerrit Bij kei- en Maria Zwolle, Jan, zoon van Willem Biesboer en Neeltje Kramer. Ondertrouwd, getrouwd en overleden: Geene. Loop der bevolking over Dec. 1934. Ingekomen personen: C. J. Nonnekes van Schagen naar Kolhorn, Waardpolder G 471; W. J. Bakker en gezin van Callantsoog naar Mieldijk C 76; Echtgen. C. J. Nonnekes van Hoogwoud naar Kolhorn, Waard polder G 47f; J. B. Lievens van Sint Jansteen naar Kolhorn, Waardpolder G 60; G. J. Nuij van Scha gen naar Kolhorn, f2S; Echtg. J. R. van Stipriaan van Anna Paulowna naar Dorpsstraat A S7a; D. Jon- gejan en echtgenoote van Heemstede naar Kolhorn, Keern f 93; J. G. Berkeveld van Wieringen naar Nieuwesluis, Waardpolder G 29. De navolgende personen hebben zich allen geves tigd in het Joordsch werkdorp te Nieuwesluis; Mej. 3. Gattel, I. Plachta, R. Silherstein, R. Conrah, G. Wolff, F. Wolfenstein, H. Stern, F. Michaelis, W. Littman, H. Marinn, allen uit Duitschland; L. Aa uit Amsterdam, R. H. Groeninlc uit Slootdorp, Me- demblik, Mej. E. R. Wolff en A. Doctor uit Amster dam. Vertrokken personen: A. Lyon naar buitenland; L. Goldschmidt naar Duitschland; I. Reiter naar Amster dam en K. Romm naar Amsterdam; Wed. J. Kamp naar Zijpe, Schagerbrug E 111; M. Venema en ge zin naar Wildervank, woonark; Mej. N. G. Jannes naar Zuid en Noord Schermer, Zuidervaart; H. Jaco- bus naar Amsterdam: TL Roossien naar Wildervank woonark; Mej. J. R. Boone naar Schagen. Stations weg; Mej. R. Reich naar Amsterdam; A. Nap naar Alkmaai-, Riccardostraat 2; M. Middelkoop naar de Rijp. NIEUWE N IE V O R' Bij het heden ehouden examen slaagde de her M. Wfeselo als cauffeur-monteur met een punte- ta'l van 8. LANGEREI Vrijdagavond ergaderde de ijsclub Langereis h lokale van den ;eer Visser te Langereis. Uit het finaneel verslag bleek, dat het nadeeg saldo over 193—1934 f 43.48 bedroeg. Inplaats vn den heer P. Vtsmeer, die als zoodanig bedanle, werd tot secretris benoemd de heer P. Groen. Hdcl baancommissas werd voor den heer P. Groenle heer G. SchaaJma, terwijl in diens plaats als bm- comniissaris \erd gekozen de heer J. Bakker. £r werd besloten anwege den slechten toestand der ia en de weinig blangrijke agenda, der algemeene t- gadering vanlen IJ.H.N. op Zaterdag 29 Dec. gn afgeraardigdete zenden. Met het 00 op de verzekeiïng tegen ongevam van het persoeel in dienst der ijsclub werd beslen lid van den J.H.N. te blijven. Wanneer het volgid jaar meer bfcend is wat de nieuw opgerichte ln<i op het gebid van verzekering enz. presteert, an over eventuele aansluiting daarbij beslist worn. Ia sarnenverking met de ijsclub Aartswoudcal gelracht woeden te bereiken, dat de melkschuitan. Opmeer bij loorgaand vriezend weer de ijsbaan iet vernielt. Op voorstel van den heer S. de Vries vrd besloten, op een volgende jaarvergadering gratisen pgar schaasen te verloten, teneinde het vergadepg- bfzoek te Jevorderen. De lcdei kunnen zich tegen betaling van 15ts. pjr jaar verzekeren tegen ongelukken op 't. ijsDp- give bij dm penningmeester, den heer J. Benit Nadat de voorzitter, de heer C. v. Twuiver^an dm scheidenden secretaris, den heer P. Witter dank had gebracht voor het vele, dat hij vo( de vereeniging had gedaan, werd de bijeenkomst plo fcn. HOOG W Ci O AARTSWOUD. Bij de heden gehouden stemming voor een Nabel in de Vacature Joh. Bakker gekozen tot kerkogd was de uitslag dat er herstemming moet plaatheb ben tusschen de heeren Joh. Veerman en D. hek- kerman. Z 1P E Inschrijving dienslichf. Voor de aangifte ter in schrijving voor den enst- plichL bestaat in het hijzonder gelegenheid tejecre- tarie dezer gemeente op Dinsdag, 8 Januari i tus schen 9 en 11.30 uur voormiddags en 1 en 4.30imid- dags. Ingeschreven moeten worden jongeling, ge boren in 1916. 467e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag 31 December 193 Hooge Prijzen 1500.— 202 15095 10002399 19783 400.— 14649 22139 y 20023721 100.— 864 3652 7205 7770 9140 17545 Prijzen van 65. 99 103 116 143 270 273 304 03 416 426 453 465 480 499 540 45 575 584 585 644 658 757 783 44 886 902 910 944 946 1064 1071 '75 1092 1125 1191 1192 1312 1339 1354 il8 1433 1436 1576 1616 1635 1689 1694 '98 1700 1704 1802 1812 1814 1845 1847 !85 1902 1934 1965 2034 2041 2048 2084 >92 2093 2150 2210 2274 2336 2343 2346 375 2378 2412 2414 2421 2457 2490 2496 557 2613 2635 2637 2709 2749 2751 2800 833 2861 2893 2908 2916 2921 2924 2961 962 2987 3060 3064 3107 3212 3251 3281 1324 3367 3380 3458 3485 3486 3494 3548 159! 3603 3778 3787 3929 3935 3959 3971 599. 4016 4034 4059 4096 4128 4153 4168 122 4334 4336 4349 4411 4424 4441 4456 448 4543 4544 4660 4676 4684 4688 4709 47» 4759 4767 4783 4852 4858 4881 4905 49! 5032 5155 5211 5297 5303 5319 5326 53) 5383 5391 5435 5436 5444 5496 5565 55» 5599 5606 5633 5641 5661 5730 5743 57 5770 5797 5804 5811 5896 5905 5928 60 6103 6110 6118 6141 6165 6211 6224 63 6251 6260 6291 6361 6446 6483 6511 61 6538 6540 6556 6575 6654 6702 6802 6» 6872 6904 6936 697! 7078 7153 7194 71 7235 7336 7368 736J 7394 7450 7582 73 7594 7599 7644 7665 7768 7784 7798 "3 8011 8078 8098 8115 8146 8156 8204 (4 8288 8601 8330 8630 8388 8664 839C 8672 8522 8694 8524 8711 8572 J0 8713 il 8753 8779 8791 8843 8846 8902 8918 M 8980 9185 9186 9227 9246 9283 9373 30 9381 9420 9452 9502 9545 9570 9587 12 9624 9634 9645 9652 9661 9679 9709 48 9794 9837 9841 9869 9926 9999 10032 J71 10093 10099 10151 10158 10167 10208 10245 10330 10341 10358 10362 10376 10384 10437 342 10452 10495 10502 10555 10565 10631 10702 ;04 10708 10728 10748 10761 10798 10893 10905 )59 10970 11051 11070 11079 U120 11126 11169 120 11262 11265 11276 11278 11303 11306 11351 574 11444 11462 11486 11557 .1652 11697 11704 !54 11781 11786 11804 11816 51825 11864 11875 386 11908 11916 11919 12036 2088 12094 12175 198 12220 12232 12380 12394 2493 12523 12535 549 12571 12607 12609 12639 2646 12677 12724 727 12781 12802 12804 12814 12816 12855 12864 868 12905 12931 12961 13050 2099 13100 13156 168 13176 13201 13205 13250 1-.266 13278 133501367 13374 13378 13422 13433 15448 13470 13475»477 13512 13527 13561 13568 15590 13608 136215639 13652 13689 13690 13704 13778 13838 138503861 13885 13934 13964 14028 14)82 14118 141354174 14196 14229 14288 14317 14227 14330 143484401 14437 14498 14561 14565 14115 14621 146514736 14789 14834 14851 14865 15106 15017 1503(5031 15037 15045 15048 15056 15(88 15109 151115122 15144 15225 15228 15247 152)9 15311 153415366 15387 15399 15438 15501 15516 15616 156315837 15849 15881 15933 15938 15918 16040 160516088 16201 16226 16304 16363 163',8 16516 16526580 16610 16619 16664 16686 16683 16705 167,16787 16819 16858 16888 16900 16913 16928 16916989 16998 17036 17056 17092 1715» 17169 17217210 17216 17225 17273 17288 17311 17324 17317380 17385 17423 17461 17480 17556 17574 17617630 17663 17702 17735 17769 17771 17773 17717811 17866 17889 17999 18027 18043 18073 18118166 18236 18257 18270 18271 18278 18304 18218396 18462 18481 18486 18488 18531 18550 18(18689 18695 18765 18789 18792 18906 18957 18i 18998 19000 19094 19126 19173 19210 19251 19119344 19356 19377 19433 19449 1945f 19509 19! 19607 19656 19689 19692 19796 19803 19821 19: 19829 19836 19854 19858 19869 19812 19886 19 10992 20100 20127 20166 20235 20315 20325 20 20352 20361 20449 20503 20513 20595 20602 20 20630 20636 20645 20774 20810 20838 20886 20 21061 21067 21104 21117 21150 21188 21206 21' 21230 21249 21255 21261 21310 21381 21418 21i 21485 21508 21625 21663 21715 2171! 21730 211 21842 21883 21901 21912 21914 2193 21963 22 22002 22006 22008 22046 22092 2213 22172 23 22205 22217 22231 22242 22251 2226 22310 22 22358 22359 22360 22399 22424 2246 22570 23 22677 22746 22771 22822 22870 2286 22914 22 22948 22996 23065 23155 23196 2319 23221 2:7 23234 23235 23253 23285 23314 2316 23359 257 23452 23630 23631 23652 23653 2369 23679 210 23683 23688 23877 23887 23892 2315 23938 212 23986

Schager Courant | 1935 | | pagina 2