Radioprogramma GEHAKT IN BUK. Drama op de boot Vlissingen Terneuzen. Bakfiets aangereden. Een sensationeel visschersayontunr. BRANDSTICHTING IN EEN HOTEL. Fokker in Engeland. SPORT. m U,T DE OMGEVING Centrale Veilingsvereeniging „Warmenhuizen en Omstreken." DE MOOISTE FOTO Op 21 Januari wordt een aanvang met do distributie gemaakt De minister van binnonlandsche zaken heeft een circulaire aan de gemeentebesturen gezonden betref fende de distributie van gehakt in blik. *De minister deelt daarin mede, dat met de distri butie van gehakt in blik thans een aanvang kan worden gemaakt. Gezien de beschikbare voorraden, acht do minister het echter niet gewenscht, dat tot een onbeperkte distributie wordt overgegaan. De ver houding tusschen de hoeveelheden te distribueeren rundvleesch in blik en te distribueeren gehakt, zal ongeveer moeten zijn als 21, zoodat van de totale te distribueeren hoeveelheid ten hoogste 1/3 gedeelte uit gehakt mag bestaan. Uiteraard is de consument dus niet verplicht naast rundvleesch in blik ook go- hakt in blik af te nemen. In verband hiermede zal door de gemeentebestu ren een regeling moeten worden getroffen, ingevolge welke do afgifte van een bus gehakt in blik alleen kan plaats vinden, telkens nadat de bussen rund vleesch in blik zijn afgenomen. Met de distributie van het gehakt kan op 21 Jan. een aanvang worden gemaakt. Daarvoor is het noo dig, dat de gemeentebesturen uiterlijk 12 Januari aan de Nederlandsche Veehouderij Centrale opgeven, hoeveel bussen gehakt zij wenschen te ontvangen. Het gehakt in blik moet aan de consumonten ver kocht worden voor 35 cent per bus. Aan de Neder landsche Veehouderij Centrale moet door de gemeen ten 30 cent worden betaald. Tengevolge van de groo- te hoeveelheid vet, welke zich in de bussen bevindt, bedraagt de inhoud daarvan iets minder dan 1 K.G. Belgisch bankdirecteur verwondt zich ernstig met een revolverschot. Vlissingen: Gistermorgens is een reiziger met de boot die te 6 uur van Vlissingen vertrekt naar Terneuzen gereisd. In Terneuzen aangekomen, bleef de man aan boord en keerde wederom naar Vlissin. gen terug. Tijdens de reis hield de reiziger, die een Belgisch bankdirecteur bleek te zijn, zich bezig met het schrijven van brieven, welke hij aan den hof meester ter verzending overhandigde. Toen de boot te Vlissingen tegen de pontons kwam, klonk plotseling een revolverschot. Bij onderzoek bleek, dat de reiziger zich door een schot in het hoofd ernstig had gewond. In bewusteloozen toestand werd de passagier naar de wachtkamer van den Provin cialen Stoombootdienst gebracht, van waar hij naar het ziekenhuis Bethesda in Vlissingen is vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. Aanrijding met doodelijken afloop te Et- ten. Etten (N.Br.) Donderdagavond reed de 24-ja rige gehuwde magazijn-bediende Chr. Biemans uit Breda op zijn bakfiets uit de richting Roosendaal huiswaarts. Nabij de kom van het dorp Etten werd hij door een eveneens uit de richting Roosendaal komende personenauto, bestuurd door den reiziger B. A. D. uit Vught, van achtoren aangereden. Met een zware hersenschudding werd hij naar het. St, Elisabeth's gasthuis te Etten vervoerd, waar hij in den nacht is overleden. Uit het voorloopige onderzoek is gebleken dat de bestuurder van de auto de bakfiets te laat heeft op gemerkt, doordat hij even voor het ongeluk zijn lich ten had gedempt, daar er van de andere zijde een vrachtauto naderde. De marechaussee te Etten zet het onderzoek voort. Een plotselinge stijging van het water. Brisbane, (Australië). Twee visschers, die aan het hengelen waren in do rivier de Murray bij Fcrn- brook, hebben een sensationeel avontuur beleefd, waar ze nauwelijks levend aan ontsnapt zijn. Plotse ling hoorden ze een hevig geraas en ze zagen een geweldige watermassa van meer dan vier meter hoogte de rivier af komen dalen. Ze konden zich nog net bijtijds in veiligheid brengen op een rotspunt in de omsrevine. Een tweede vleodgolf naderde, welke een groot aantal stukken hout met zich meevoerde. Het water spoelde om de rots, waar beide man nen zich ln veiligheid hadden gobracht en sneed hen zoo van de oever af. Er zat niets anders op dan het dalen van het water af te wachten, daar een poging om door het zieden de water hoen to waden gelijk zou staan met zelf moord. Plotseling kwam een zeer lange balk aangedreven wolke zich als een wig tusschen de rots en de oever vastzette. De visschers kon den toen langs dezen balk veilig de oever bereiken. Later bleek, dat de oorzaak van de plotselingo vloedgolf een wolkbreuk in de omge ving was. EEN NIEUWE SPORT. Sprinkhanen als postduiven. Durban. In Zuid-Afrika, waar men steeds aan hevige sprinkhanenplagen lijdt, heeft men van dozen nood oen dougd gemaakt. Men heeft n.1. een nieuwe sport uitgevonden, de z.g. „sprinkhanen- post". Een briefje wordt aan de poot van een sprink haan gebonden, waarna met het beest weer loslaat, Grooto sommen worden op don goeden aankomst verwed. Een brief tilt Durban borelkte veilig Pre toria, terwijl een andere van Paulnietersburg ln Transvaal naar Durban, een afstand van ongeveer 200 mijl, ongeschonden overgebracht werd. ERNSTIGE BOTSING TE BRUSSEL. Dertien gewonden. Een reeks ledige wagens, die van de tentoonstel lingsterreinen te Brussol kwamen en nnar Schaar beek gebracht werden, is door oen eloctrische trnm van de lijn Brussel—Grintbergen ln den flank aan gereden. Bil deze botsing werden dertien reizigers gewond. Verscheidene hunner hadden zoo ernstige verwondingen bekomen, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht Verscheidene vuurhaarden ontdekt. Bilthoven, 11 Jan. Donderdagmiddag be merkte een voorbijganger, die over den Soestdijker- straatweg liep, dat in hotel „Centraal", gelegen op den hoek van do Nachtcgaallaan en Soestdijkerweg, brand was in de serre. Hij waarschuwde onmiddellijk de politie, die door middel van een sirenne de brand weer alarmeerde. In een minimum van tijd waren de manschappen ter plaatse. Met enkele slangen op de waterleiding bestreden zij het vuur, dat spoedig ge- bluscht was. Op hetzelfde oogenblik ontstond brand op de eer ste en tweede verdieping, hetgeen aanleiding voor den commandant was, een onderzoek in te stellen in sa menwerking met do politie. Men kreeg den indruk, dat hier van brandstichting sprake was. Het resul taat van het onderzoek was verbluffend. Onder het tapijt van het café vond men een biervat met ben zine gevuld, die was aangestoken. Op do beide ver diepingen ontdekte men nog een drietal vuurhaarden. Op een der kamers werd een bed met benzine be goten, gevonden. Onder de dekens, lag een electrisch broodrooster, waarvan het snoer in het contact was gestoken. Eveneens vond men hier een openstaande bus benzine, waarvan de inhoud nog niet geheel ver brand was. Op een plaats in een andere kamer bleek ook benzine te zijn gegoten. Ook hier stond een elec- trische straalkachel te branden. Naar aanloiding van deze feiten werd de heer Es- huis direct gearresteerd. Na het voorloopig onderzoek werd hij naar het hoofdbureau van politie te De Bilt overgebracht en opgesloten. Laat in den avond, na een langdurig verhoor, heeft de man bekend den brand te hebben gesticht. Hij zal voor den Officier van Justitie te Utrecht worden geleid. De vermoede lijke oorzaak, waarom do eigenaar den brand heeft geslicht, is dat hij zich in financieele moeilijkheden bevond. Dank zij het krachtig optreden van de brand weer, is de schade aan het hotel slechts gering. HANDEN ONBRUIKBAAR. Vrouw die hulpeloos was door rheumatiek. Nu werkt zij weer als de beste. „Nadat ik achttien jaar aan rheumatiek geleden had in mijn armen, handen, beenen en voeten, be sloot ik twee maanden geleden Kruschen Salts eans to probeeren. Ik ben blij U te kunnen zeggen, dat ik er groote verbetering door gehad heb. Ik heb mij met electriciteit laten behandelen, en probeerde tal looze zoogenaamde anti-rheumatiek middelen, doch daarbij was er niet een die mij eenig goed heeft ge daan. Mijn handen waren nu en dan zoo slecht, dat ik er onmogelijk iets mee kon vasthouden; Sinds ik Kruschen Salts gebruik, ben ik weer in staat prak tisch gesproken alles te doen wat ik wil. Ik zal het altijd aanbevelen." Mevr. L. B Indien de inwendige organen niet behoorlijk func- tionneere», gaan bepaalde zure afvalstoffen zich in het lichaam ophoopon in plaats van verwijderd te worden; zij verontreinigen het bloed en veroorzaken lastige symptomen: rheumatiek, overmatige ver moeidheid, etc. Kruschen Salts heeft een stimuleerenden invloed op de inwendige organen, waardoor nieren en inge wanden eiken dag aangespoord worden alle schade lijke afvalstoffen uit het lichaam te verdrijven. Zoo zorgt de „kleine dagelijksche dosis" Kruschen er voor, dat de afvalstoffen zich nooit weer kunnen op hoopen en zuiver, frisch bloed door Uw lichaam stroomt. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar, bij alle apothekers en drogisten voor fO.90 en f 1.60 p. flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het étiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. Fabriek te New-Castle on Tyne. Reuter seint uit Londen, dat volgens de Press Asso- ciation, Fokker, behalve met Airspced Ltd. to Port- smouth, ook met Swan Iluntcr YVlgham Richardson Ltd. te Newcastle, een groote scheepsbouwmaatschap pij, onderhandelt. Waarschijnlijk zal er te Newcastle on Tyne een nieuwe vliegtuigfabriek gebouwd worden. De overeenkomsten zijn nog niet geteekend, maar men meent te weten, dat de voornaamste moeilijk heden overwonnen zijn. Fokker zal geen deel uitmaken van de directie noch van do eene, noch van do andere firma, maar zal enkel en alleen optreden als adviseur inzake bouw en verkoop van de vliegtuigen. Swan Hunter Ltd. is in Airspeed Ltd. voor een aan zienlijk bedrag botrokken. DE DOOD OP DEN WEG IN ENGELAND. Vorige week zijn 158 personen gedood en 3769 ge wond op de openbare wegen. Het aantal gewonden is klein, maar het aantal dooden nog 18 boven het zomergemiddelde van 20 per dag. Veertien slachtof fers zijn gevallen tengevolge van mist en twee van gladheid. Minister Hora Bclisha heeft nu rapporten van alle gemeentebesturen opgeëischt nopens het aantal en do oorzaak dor ongelukken en op 1 April zal de nieuwe regeling ingaan die van alle bestuur ders van auto's en motorrijtuigen een examen eischt. Twee 'maanden later zal ieder die zonder rijbewijs rijdt, streng vervolgd worden. AANSLAG OP EEN DAGBLADGEBOUW. Limma: Donderdag is een bomaanslag ge pleegd op het gebouw van het dagblad „El Comercio", waardoor het gebouw zelf doch ook omliggende hui zen vrij ernstige schade opliepen. Dit is de dorde aan slag binnen een maand, die op genoemd blad ge pleegd wordt. DE MALARIA OP CEYLON. Het aantal dooden, dat in de afgeloopen week in het district Zegalle aan de malaira is ten offer ge vallen, schat men op ongeveer 1000. WIJZIGING PROGRAMMA N.H.V.B. Geen wijzigingen. K.N.V.B. Ingelascht 2 A afd, I: KlnheimBlauw Wit. TELEGRAFISCHE WIJZIGING. 't Komt nog wel eens voor dat na het uitkomen van de officieele modedeclingen wijzigingen per tele gram door hot bondsburonu worden geregeld. Daar de bokendhoid hiervan algemeen belang is voor do sportwereld wijzen wo de veroenlgingen er op dat men ons gerust oven kennis kan geven van zulke govnllon opdat die Zaterdag nog kunnen wor den vernield. Telefoon no. 6 te Anna Paulowna (dag en nacht geopend) is het adres van de sportredactie. W A n M F, IV n v 1 7. K N Vergadering van het Centraal Bestuur op 9 Jan. 1935, 's namiddags 2 uur. Aanwezig zijn behalve voorzitter en secretaris: Voor De Noord: de heeren W. Gutker en K. Mole naar; Samenwerking: de heeren L. Dockes en P. Borst; De Noordwest.: do heeren A. Nottelman en W. Meijles; Groenteteelt: do hoeren D. Swart en C. de Geus; West friesland: do heeren D. Wildeboer en K. Half; Ons Belang: de heer J. G. Dekker; L.T.B. ad. Warmenhuizen: de heeren W. Dekker en C. Mosch; L.T.B. afd. Tuitjenhorn: de heeren J. Blokdijk en C. Dekker. De Voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom. In de eerste vergadering in het nieuwe jaar wenscht hij alle bostuursleden en ook alle leden een geluk kig nieuwjaar. Hij constateert dat het begin van het nieuwe jaar gunstiger is, dan zich enkele dagen ge leden liet aanzien en hoopt, dat de omstandigheden nog gunstiger zullen worden. De secretaris leest de notulen van de vorige verga dering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen zijn: 1. een schrijven van de Ned. Groenten- en Fruit- ccntrale, waarbij wordt medegedeeld, dat op diverse producten oen toeslag kan worden uitgekeerd, tot een totaal bedrag van f 15.057.71; 2. diverse circulaires van de N.G.F.C. betreffende doorgedraaide producten. Worden voor kennisgeving aangenomen. De toe slag is inmidels uitgekeerd. 3. een circulaire van de N.G.F.C. betreffende de minimumprijzen en vergoedingsprijzen voor 1935. Geconstateerd wordt* dat de minimumprijzen en vergoedingsprijzen onveranderd zijn gebleven. Opgemerkt wordt, dat de betaling van de door gedraaide producten zoo lang uitblijft, Sinds 9 De cember j.1. is nog geen betaling ontvangen en ver schillende tuinders hebben geen cent meer in huis. De Secretaris vermoedt, dat het deze keer zoo lang duurt door de vele Zondagen en zal trachten eene spoedige betaling te verkrijgen. Besloten wordt, indien, het in de toekomst noodig zal blijken, dat de veiling de gelden zelf zal voor schieten. Nog is ingekomen een circulaire van het Centraal Bureau der veilingen, waarbij wordt medegedeeld, dat evcntueele voorstellen voor de Algcmeene Verga dering vóór 1 Maart a.s. kunnen worden ingediend. De heer J. Blokdijk merkt op, dat de meeste tuin ders niets meer kunnen betalen. Het is gebleken, dat de steun veel te gering is om staande te kunnen blijven. Tot voor een paar dagen terugliepen de pro ducten grootendoels beneden de miniMumnrijzcn en werden door de regeering voor f 0.75 per 100 Kg. af genomen, Het gevolg was, dat ook het binnenland van deze afbraak prijzen profiteerde en ten koste van de tuinders goedkoope kool eet. Hij vraagt zich af of we moeten voortgaan met de producten voor deze afbraak prijzen te loveren. Als we voor de produc ten, die door het. binnenland worden afgenomen den kostenden prijs kregen, zou dit toch nog eenige ver lichting voor de tuinders kunnen geven. Hij schetst uitvoerig den noodtoestand, die onder de tuinders bestaat en zou op de Algemecne Vergadering van de Groep Veilingsvereenigingen het voorstel willen doen om de minimumprijzen voor de binnenlandsche con sumptie tot den kostprijs te vorhoogen. Voorzitter zegt, dat deze zaak besproken is in de vergadering van den Prcv. Veilingsbond. De heer Valstar zag er geen heil in. De heeren ZONDAG 13 JANUARL HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A;: 9.00 Gramofoonuiuziek; 8.05 Voetbalmede- deelingen; 9.10 Tuinbouwhalfuurtje; 9.40 Gramofoon- muziek; 9.45 Lezing; 10.00 Orgelspel; 10.30 Hoorspel; 10.50 Orkest o.l.v. Hugo do Groot; 11.15 Lezing; 11.30 Orkest; A.V.R.O.: 12.00 Klokkenspel en uurslag van de Groote Kerk te Alkmaar; 12.01 Gramofoonmuziek; 12.30 Lunchconcert door het Wiener Bohème-orkest; 2.00 Boekenhalfuur; 2.30 Concert door het Omroep orkest; Solist Carel van Leeuwen Boomkamp, cello; 4.UU Melle Weersma's Band; 4.45 Sportuitslagen; VA.RA.: 5.00 Orgelspel door Cor Steijn; 5.30 Voet hal van den dag; 5.50 Causerie; V.P.R.O.: 6.00 Halve uren met boeken; 6.45 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk to Scliagen. Spreker: Ds. J. Eikema. A.V.R.O.: 8.00 Vaz Dias; 8.15 Omroeporkest; 9.10 Radio-jour naal; 9.30 Het Wiener Bohème-orkest; 10.00 Gramo foonmuziek; 10.15 Optreden van Jack Hylton en zijn Band; 11.15 Vaz Dias; 11.20 Gramofoonmuziek. HUIZEN (302 M.) N.C.R.V.: 8.30 Morgenwijding; K.R.O.: 9.30 Gramo foonmuziek; 9.45 Hoogmis; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.15 Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 1.00 Boeken en senryvers; 1.20 Vervolg lunchconcert; 2.00 Gods dionstonderricht voor ouderen; 2.30 Harmonie-orkest 3.00 Gramofoonmuziek; 3.30 Harmonie-orkest; N.C.R. V.: 5.00 Gewijde gramofoonmuziek: 5.20 Kerkdienst; K.R.O.: 7.45 Voetbaluitslagen; 7.50 Lezing; 8.10 Vaz Dias:-8.15 Crla Rosen en haar Tzigane-orkcst; 9.00 Internationale volksliederen; 9.15 Kamerorkest; 10.00 Volksliederen; 10.15 Orkest; 10.30 Vaz Dias; 10.35 Gramofoonmuziek; 10.40 Epiloog. SRUSSEL <484 Ml 10.20 Gramofoonmuziek; 11.20 Concert: 12.20 Orgel concert; 5.20 Concert; 8.20 Idem; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (322 M.) 11.20 Omroeporkest; 12.20 Concert; 6.20 Gramofoon muziek; 9.35 Concert; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 1150 Concert; 1.50 Gramofoonmuziek; 2.45 Volkscon cert; 7.35 Orkest; 10.15 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 7.35 Philharmonisch orkest; 9.50 Omroeporkest KEULEN (456 M., 7.35 Concert; 11.20 Klein-orkest DROITWICH (1500 M.) 12.50 Concert; 1.50 Pianorecital; 3.50 Kwintet; 7.55 So listenconcert; 9.20 Concert PARIJS POSTE PARISIEN <313 M.) 9.20 Concert; 10.50 Populaire gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1648 M.) 11.50 Orgelconcert; 1.20 Concert; 8.20 Opera. MILAAN (369 M.) 4.35 Populair concert; 5.35 Gramofoonmuziek. ROME (421 M.) 3.50 Gramofoonmuziek; 8.35 Populair concert WEENEN (506 M.) 4.20 Dansmuziek; 6.25 Kwartet; 9.25 Omroeporkest WARSCHAU (1345 M.) 11.35 Concert; 4.20 Dansmuziek; 9.20 Concert. BER0MUN3TER (540 M 1.20 Harmonicmuziek; 3.20 Omroeporkest; 7.10 Ope rette-uitzending. Portret-Atelier JAC. DE BOER Keizerstraat DEN HELDER Hazeloop en Groen wel. De heer Groen zal nu een uitgowerkt plan Indienen, dat door fle N.G.F.C. erns tig zal worden bestudeerde Het lijkt hem beter de resultaten hiervan af te wachten. In elk geval heb ben we daar voor dit seizoen wel niets meer aan en er moet op zeer korten termijn verbetering komen. Een uitvoerige discussie ontstaat. Van verschillende zijden wordt betoogd, dat het noodzakelijk is, dat de tuinders ten spoedigste meer geld ontvangen, want de meeste gezinnen zijn totaal uitgeput. Een steun tot den richtprijs zal slechts in staat zijn de tuinders voor totalen ondergang te be hoeden. Gewezen wordt op de groote onrechtvaar digheid. dat de gelden, welke door het Nederland sche volk voor den steun aan den land- en tuinbouw worden opgebracht, zoodanig worden verdeeld, dat de akkerbouw rendabel is, terwijl de tuinbouw ten gronde gaat.. Besloten wordt hierover een schrijven tot den mi nister van Economische Zaken te richten Verder wordt besloten te trachten te bevorderen, dat do minimumprijzen voor de bewaarkool in dit seizoen nog worden verhoogd. Getracht zal worden, hiervoor in de eerste plaats de medewerking van „De Vierbond" te verwerven. Voorgesteld zal worden de minimumprijzen voor roode- en gele kool te bepa len als volgt: Jn. en Fcbr. fl.50. Maart f 1.75. April en later f2. met een vergoedingsprijs van f 0.25 min der. Vervolgens worden nog enkele personen bespro ken, die productief hebben geveild, welke voor toe slag in aanmerking komen, doch waarvan moet worden vastgesteld, of zij deze producten ook hebben geteeld. Bij de rondvraag wordt medegedeeld, dat het om- zetbedrag over 1934 juist aan de begrooting is toe gekomen, zoodat het waarschijnlijk mogelijk zal zijn de verplichte aflossingen te doen. Hierna sluiting. Damoo ver^rii^t sPoecJtg alle kou ln hoofd r en neus. op borst en keel door in- wrijving met Dampo en l'-ademing der dampen. Doos 30 ct. Bij Apothekers en Drogisten, „W at Mijnhardt maakt is goe d." VERGEN De burgemeester mat verlof. Naar wil vernemen, ligt het in het voornemen van don burgemeester tot algeheel herstel van ge zondheid voor een week of vijf met verlof naar het Zuiden te gaan. De heer Van Reenen, die overwerkt is, heeft rust en verandering van klimaat noodig, om wederom geheel op krachten te komen. Voor het misdeelde kind. Ook in deze gemeente werd, zooals wij reeds meld den. een comité opgericht, om gelden in to zamelen ten bate van die vereenigingen welke zich belasten met het verplegen van zieke. zwakke, blinde, doove, doofstomme, gebrekkige, achterlijke, verwaarloosde of misdadige kinderen. Tot dit doel werden door de leden van het comité postzegels en briefkaarten verkocht. De opbrengst van dezen verkoop heeft zooals ons werd medege deeld f 410 bedragen. Voorwaar een mooi succes. De loop der bevolking in 1934. De gemeente Bergen is in den loop van het afge lopen jaar wederom gegroeid en wel met 91 inwo ners. Het zielenaantal bestond nl. op 31 December 1934 uit 63S6,.(288f> mannen en 3500 vrouwen), tegen 6295 op 1 Januari van datzelfde jaar. Door inschrijving vermeerderde het aantal met 784 (284 m. en 500 vr.) en door geboorte met 95 (54 m en 41 vr.). Totaal 879 (338 m. en 541 vr.). In 1934 vertrokken naar elders 732 personen (250 m. en 482 vr.), er overleden 53 inwoners (33 m. en 23 vr.). Totaal 788 (283 m en 505 vr Totale vermeerdering 879 (338 m. en 541 vr.); to tale vermindering 788 (283 m. en 505 vr.), geeft een vermeerdering van 91 (55 m. en 36 vr.). Een bootreis naar Ned. IndiS en een zwerftocht over Java. Zaterdag 28 Januari a.s. zal de heer C. ten Brug- gcncate, verbonden als redacteur aan ons blad voor de vereeniging „Het Dokter Dekkerhuis", een cau serie met lichtbeelden houden over een bootreis naar Ned. Indië en een zwerftocht over Java, ANNA P 4 TJ l OW N 4 BREEZAND. Verg. Ondleerlingen Tninbouwcursus. De vereeniging van oud-leerlingen van den tuin- bouwcursus vergaderde Donderdagavond bij den heer Jb. Borst. Daar de voorzitter, de heer C. v. dL Linden, door ziekte verhinderd was, werd de ver gadering geleid door den heer C. van Genderen, dia in z'n openingswoord den voorzitter een spoedig her stel toewenschte. Na lezing cn goedkeuring der notulen volgde het financieel verslag. Er bleek een voordeelig saldo van f 118.42 te zijn. Besloten werd zich voor den aankoop van tuin- benoodigdheden weer tot den heer J. Hooimeijer te wenden. De heer J. Romar noteerde voor de aanwezigen hun bestelling, die door de niet ter vergadering zijn de leden nog tot eind Januari ingeleverd kan worden. Bij de rondvraag deelde de heer D. de Jong mee, dat de heer P. Schilderman zal trachten van twee defecte sproeiers een goeden te maken. Op zijn voor stel werd besloten bovendien een nieuwon aan te schaffen. Deze zal uitsluitond tor beschikking blijven van den door de vereeniging aangestclden bespuiter, den heer D. de Jong, die er op aandrong dat de leden, welke een sproeier leenden, deze toch vooral schoon terug brachten. Nadat de heer Van Genderen nog op zich had go- nomen eenige werkjes over het bespuiten van vrnchtboomen en de daarvoor gebruikte besproeinga middelen te zullen aanschaffen, volgde sluiting. B AREN K ARS PET. DIRKSHORN. Kerkconcert Door de zoo goed bekend staande zangvereeniging „Crescendo", dirigent de heer Willem Hespe, zal Woensdagavond a.s. een concert gegeven worden in de Ned Herv. Kerk met medewerking van Mej. G. C. Smit, sopraan en mevr. Veter—Dam. met orgel. Dit belooft dus een mooie avond te worden. Zie ad vertentie. Met ingang van 16 Januari e.k. zal worden ovei> geplaatst de rijksveldwachter de Wijze, thans stand plaat Wieringerwaard, naar Harcnkarspel, met standplaats Dlrkshorn. b nonw nr d HOOGWOUD. Aan de volgende dienstplichtigen van de lichting 1914 zijn bewijzen van ontslag uit den dienst uitge reikt: D. Nierop, thans wonende to Wognum; W. Raa, P. Deken, L. Groot, M. Zee, D. de .Tong en G. Commandeur, allen wonende te Hoogwoud. Gevorrden voorwerp: Ter secretarie alhier is ged<v poneerd een handtaschje, inhoudende portemonnaie met inhoud, gebedenboekje en rozenkrans, door den rechthebbende aldaar af te halen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 14