Plaatselijk Nieuws. 1 1 1 1 Modebladen. Nog één week VAN RIJSWIJKs VAN RIJSWIJKs 8 1 Fa. Gebr. ROTGANS 1 B SCHOENHANDEL SCHOENHANDEL SCHAGER ROOSJES Boekhandel v.h. TRAPMAN Co. ff de OMGEVING Moeten de gemeentelijke electri- citeitsbedrijven door de provincie worden overgenomen JkisjsjsiajajsiSisisrsjE^ EEN HUIS VOL SCHOENEN. MAAR DAAR KUN NEN WE DE FABRIKANT NIET MEE BETALEN. DOOR GROOTE COMBINATIE-INKOOP KWALI TEIT SCHOENEN, DE PRIJZEN, OOK VAN DE BESTE EN FIJNSTE ARTIKELEN, ZOO LAAG ALS NOOIT TE VOREN. W1E R1NGEN DEN OEVER. Schip in n.v>d op de Waddenzee. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag circa 2 uur* is het motorschip „Wilskracht", schipper L. te Alk maar op weg van de VV loringermeer naar Dokkum met een lading bouwmaterialen nabij Kornwerder- zand in de Waddenzee op den z.g. blinden dam omhooggevaren. Hat schip kreeg veel buiswater binnen en had dringend assistentie noodig, mede met het oog op 'het steeds slechter wordende weer. Van O. J. Bosker's Bergingsbedrijf te Den Oever voeren een tweetal sleepbooten uit, die het genoegen smaakten de boot van den dam te halen en behou den te Kornwerderzand binnen te brengen. Het scheep was 80 ton groot. A.T.O.-station op Afsluitdijk wordt afge broken. Naar wij ons hebben kunnen overtuigen, is een aanvang gemaakt met het afbreken van het A.T.O.- pand halverwege den afsluitdijk WielingenFries land te Breezand-dijk. Dit pand, hetwelk bij de uit- voerhig der Zuiderzeewerken in gebruik is geweest, werd in 1933 aangekocht en geheel gerestaureei-J zoodat het een zeer gerieflijke inrichting werd ten dienste der toeristen. Nu het passagiersvervoer per A.T.O. over den afsluitdijk van Alkmaar naar Leeuwarden zoo gering is, althans wij kunnen dit dagelijks waarnemen, meenden wij niet anders dan dat de afbraak van het zoo kort geleden gevestigde station verband hield met de exploitatie-uitkomsten. De oorzaak blijkt echter een andere te zijn. Van het begin af schijnt er kwestie te zijn geweest tusschen de A.T.O. en de Gemeente Wonseradeel, binnen wier grenzen het station werd gevestigd. D, A.T.O. schijnt zich om Gemeentevoorschriften niet of te laat te heb ben bekommerd met het gevolg dat de Gemeente steeds bleef weigeren de vereischte vergunning te verleenen, zoodat de afbraak hiervan het gevolg moet zijn geweest. Daarnaast vernemen wij echter dat een nieuw gebouw ter plaatse zal worden geves tigd. Teneinde nu de juiste toedracht te vernemen, wendden wij ons om inlichtingen tot den gemeente architect van Wonseradeel, den heer Timmega. Deze was echter niet bereid zich over de aangelegenheid uit te laten en beriep zich op zijn ambtsgeheim. De hierboven weergegeven meening moet derhalve, bij gemis aan van officieele zijde verstrekte gegevens, onder eenig voorbehoud worden aanvaard al zijn wij er van overtuigd dat deze «niet ver bezijden de juiste toedracht ligt. Pachter van het A.T.O.-station is de heer Hoekstra, pachter eveneens van het bekende hotel Spaander te Volendam. Het gevaar van remproeven Het gebeurde een dezer dagen in een der z.g. wilde busdiensten op het traject Leeuwarden—Amsterdam Een der marechaussée's had in de bus plaats geno men om het traject mede te rijden, teneinde te kun nen nagaan of onderweg dingen zouden gebeuren, die in strijd met de wet zouden worden geacht. Tot Alkmaar verliep de reis zonder wederwaardigheden, doch daar gaf de dienaar der wet, die in gebogen houding naast den chauffeur stond, blijkbaar om zoo direct uit te stappen, plotseling het bevel „Stop!", daarmede waarschijnlijk tevens de wagen op zijn remmen willende toetsen. De chauffeur remde ech ter prompt en wel zoo sterk dat de marechaussee met het hoofd door het voorruit vloog en enkele bloe dende verwondingen opliep. Niet bereid de gebroken ruit aan den chauffeur te vergoeden, verzocht laatst genoemde den marechaussee even met hem te willen meegaan naar het naaste politiebureau, waaraan ge volg werd gegeven met het resultaat dat de chauf feur de gebroken ruit niet zelf behoefde te vergoeden. Vrije Groep Socialisten. Deze hielden voor een volle zaal in het „Eigen Gebouw' der S.D.A.P. een openbare vergadering, met spreker den heer A. L. Constandse, die de poli tiek der regeeringen van Sovjet Rusland, N.S Duitschland en over den komenden oorlog, de gevol gen en hun invloeden aan critiek onderwierp. Spe ciaal bij het aangeboden eenheidsfront bleer hij staan (dit omdat er een groot aantal communisten aanwe zig waren)., ook de andere politieke partijen kregen er van langs. In debat kwam de communist, de heer Gortzak uit Amsterdam, speciaal voor deze gelegenheid over gekomen, die natuurlijk de aanvallen trachtte te weerleggen en tevens propaganda te maken voor hun zienswijze tot het proletariaat, zoodat ook deze zeker een groot half uur gelgenheid had zich te uiten Maar toen dan de heer Constandse tot slot het zijne er weer van zei, bleef er niet veel van den eerste over, en hij waarschuwde dat de komende oorlog den ondergang van het proletariaat beteekende. Het moet gezegd worden, dat beide groepen zich rustig gedroegen. De voorziitter sloot circa half twaalf deze openbare debatavond, kunnen we wel zeggen. H AREN K ARSPET Bij de op Vrijdag jl. gehouden rekening van het Onderlinge Paardenfonds alhier, bleek, dat over het 4e kwartaal verzekerd waren 274 stuks paarden, af gekeurd waren 11 stuks. De omslag werd bepaald op f 1.40 per f 100 verzekerde waarde. DIRKSHORN. Geslaagd Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Groenhart, thans te Utrecht, slaagde aldaar voor het candi- daats-examen geneeskunde. Vrijdagavond 11 Jan. gaf de Vredesgroep Dirkshorn, een film-avond, waar de Russische film „De Moeder" werd vertoond. Na opening door den voorzitter werd een voorfilm vertoond, en wel een reisje door het Harz-gebergtc in Duitschland. De opnamen waren mooi, doch ze kwamen niet erg duidelijk op het doek. Daarna word een klucht vertoond die zeer in den smaak van het publiek viel. Hierna sprak de heer P. Dekker van Nieuwe Nie- dorp, die een korte, doch duidelijke uiteenzetting gaf van de film „De Moeder", en den toestand schetste zooals die was voor de revolutie in Rusland. En daar bij een vergelijking maakte met den toestand in de kapitalistische landen, waar ook nu nog de idealisten vervolgd worden. Onder luid applaus eindigde den heer Dekker zijn rede. Na het gesprokene van den heer P. Dekker werd ©en aanvang gemaakt met de film „De Moeder", die een duidelijk beeld gaf van den toestand onder het Czaristische regiem. Te ongeveer elf uur was deze leerzame avond ten einde. Biljarten. Reeds Dinsdag 15 Januari wordt er door de Biljart- ver. Holland's Noorderkwartier weer gespeeld, n.1. in klasse C. Bij Mijts (Verlaat) spelen de heeren Sleutel, Zijp, woning en Kistemaker tegen de heeren Mijts, Gelder, Brouwer en Langedijk. Bij de Wit ('t Zand) de heeren A. en C. Vader en j «raaf, tegen de heeren J. Veerman, R. Laan, H. de Boer en N.N. ZIJRE PETTEN. Zaterdagavond vond in café Vriesman de eerste Nutsavond in dit seizoen plaats, die, zooals vaak zoo'n eersten avond minder goed bezocht was. Na opening door den voorzitter, verkreeg de heer Geensen het woord Hij vertelde een en ander uit Shakespeare's drama „Julius Caesar", waaruit hij de toespraak van Marcus Antonius voorlas. Hierna was de beurt aan diverse dames en heeren, die in een prijzenswaardig tempo elk naar de mate hunner krachten zich inspanden het publiek aange naam bezig te houden, waarin ze zeker geslaagd zijn. Een gezellig bal besloot dezen avond. WARMENHT7J ZEE L.T.B. Dezer dagen vergaderde de L.T.B. in het Patro naatsgebouw, onder voorzitter schap van den heer W. Dekker. De voorzitter opende deze vergadering met den chr. groet en heet allen hartelijk welkom. In 't kort her innert spr. aan de opleving van thans en sprak de hoop uit, dat dit zou bestendigen. Tevens wenschte spr. alle leden nog een zalig nieuwjaar. De voorzitter doet nog mededeeling, dat kort gele den een vergadering is geweest van den kring van den L.T.B., waarop speciaal den slechten toestand van den tuinbouw in den breede is besproken. Ge tracht zou worden een vergadering van het Veilings- bestuur te beleggen, waarop voorgesteld zou worden om bij den Regeeringscommissaris aan te dringen op verhooging van de minimumprijzen. De L.T.B. is n.1. van meening, dat het niet meer dan billijk is, dat de binnenlandsche consumenten tenminste de kost prijs van de groenten betalen. Op de laatste verga dering van de Prov. Commissie kreeg de L.T.B. den indruk, dat de heer Valstar hier niet voor 'was. De organisatie is evenwel van meening, dat het thans meer dan tijd is met de al haar ten dienste staande middelen het hierheen te leiden. Desnoods met krasse maatregelen. In overleg met het Bestuur van de Cen trale Veilingsvereeniging is toen besloten te trachten nog voor de komende maanden van dit seizoen de minimum-prijzen verhoogd te krijgen. Bij den Vier bond zal eveneens een daartoe strekkend voorstel in gediend worden, 't Bestuur van de Veilingen en die van den L.T.B. doen hun uiterste best dit gedaan te krijgen. De secretaris leest hierna de notulen van de vorige vergadering, welke onder dankzegging worden goed gekeurd. Verkiezing Bestuurslid wegens vertrek van den heer A. Tesselaar. Bij deze gelegenheid herinnert de voorzitter aan de vele werkzaamheden die de heer Tesselaar belang loos voor de vereeniging heeft gedaan. Voor de groote prestatie van den heer Tesselaar wenscht spr. van deze plaats nog dank te brengen. De heer K. Molenaar werd hierna met op 1 na al gemeens stemmen tot bestuurslid gekozen- Bestuurslid C.V.V., eveneens wegens vertrek van den heer A. Teselaar. Met op 2 na algemeene stemmen werd ook de heer K. Molenaar tot bestuurslid van de C.V.V. gekozen. Beide benoemingen werden door den heer Mole naar aangenomen. De voorzitter zegt dat hij verheugd is, dat de heer Molenaar in de plaats van den heer Tesselaar is ge kozen, omdat hij er van overtuigd is, dat de heer Molenaar een niet minder goed bestuurslid zal zijn dan de heer Tesselaar. De heer Molenaar betuigt hierna de vergadering zijn dank voor het in hem gestelde vertrouwen. Voorstellen vergadering Vakgroep Tuin ders. De heer C. Mosch stelt voor bij de Regeering met alle klem aan te dringen op meer steun, daar de toe stand hier bijzonder nijpend is. Aldus besloten. Andere voorstellen werden niet ingediend. Rondvraag. Breedvoerig werd besproken de huidige baggerre- geling en werd van alle kanten bekeken op welke wijze men zou kunnen geraken tot eene betere rege ling. Uitvoerig werd hierover van gedachten gewis seld. De voorzitter belooft deze zaak in de eerstvolgende kringvergadering ter sprake te brengen. Hierna volgde sluiting met den chr. groet. LANGEND IJK NOORDSCHARWOUDE. Wielrennen Ond. Genoegen. De wielrenvereeniging Alcmaria kwam Zondag bij Onderling Genoegep op bezoek om eens geza menlijk trainingsritten te houden op hometrainers. De uitslagen waren als volgt: Ond. Genoegen: J. Ridderbos, 1 Km 48 sec., 3 Km. 2 min. 331/5 sec.; A. Willemse, 1 Km. 44.3 sec.; II Quant. 1 Km. 45 sec., 3 Km. 2 min. 28 sec.; M. Strij- bis, 1 Km. 48 sec., 3 Km. 2 min. 302/5 sec.; G. Zee man, lJCm. 45 2/5 sec.; J. Kuiper, 1 Km. 451/5 sec.; W. DekKer, 1 Km. 50 sec. Alcmaria, allen 1 Km.: Homan, 50.2 sec.; Smit 49 sec.; Roobeek 49.4 sec.; Joon 56.3 sec.; Mulder 47 3 sec.; Aukes 45.4 sec.; Anholt 48 sec. Te Amsterdam hield de vereen, van soc. dem raads- en Statenleden Zaterdag een vergadering, waarop deze kwestie uitvoerig is besproken. Inlei ders waren de heer D. Lopes Dias te Hilversum en Dr. Ir. Th. van der Waerden, lid van Prov. .Staten van Noord-Holland. De eerste inleider, de heer Lopes Dias, merkte op dat een algemeene oplossing van het electriciteits- vraagstuk in ons land nog niet bestaat. Men heeft zich reeds op verschillende standpunten gesteld en een wet die algemeen de zaak regelt, ontbreekt tot nu toe. Pogingen om zulk een wet tot stand te bren gen, zijn tot heden nog niet geslaagd. Wel is men algemeen tot de conclusie gekomen, dat de distri butie aan de gemeenten moet blijven en dat de op- wekkingsbedrijven groot bedrijf moeten zijn en blij ven. Noordholland heeft drie opwekkingsbedrijven, één in Amsterdam, éen in Haarlem en tenslotte dat der provincie. De twee bedrijven van Haarlem en Amsterdam verzorgen 65 pet. van de productie. Het provinciaal bedrijf dus 35 pet. Het provinciaal bedrijf heeft alzoo slechts een aanvullende functie als op- wekkingsbedrijf. Tijdens en na den oorlog had men met zeer groote moeilijkheden te kampen, met ma teriaal e.d. In het standpunt van het provinciale op- wekkingsbedriif overheerschte toen de meening, dat het distributiebedrijf in handen der gemeenten moest blijven. Vooral met behulp van Van der Waerden werden in Hilversum de bezwaren tegen een eigen distributiebedrijf overwonnen. Ten bate der verbrui kers werden de kosten verlaagd door combinatie met radio- en gasbedrijf. Een gemeentelijk bedrijf heeft naast andere ook een sociale taak. De verbruikers. die in moeilijkheden verkeeren, worden zooveel mo gelijk geholpen. Een nauw contact met de verbrui kers is daarvoor noodig. In deze tijden moet daar aan vooral de aandacht worden geschonken. Na overname door het P.E.N. zou dit niet zoo goed kun nen worden gedaan, zonder een apart distributiebe drijf. De volle kosten der vaste uitgaven daarvoor zouden op dat ééne bedrijf drukken. De provincie zou verder uniforme regelingen moeten invoeren, waarbij de kleine verbruikers in het gedrang zouden komen. Met deze diep ingrijpende factoren moet terdege rekening worden gehouden. Het P.E.N. le vert aan afnemers van krachtstroom in de gemeen ten voor veel lagere prijzen dan aan de gemeenten worden berekend. De grootste afnemer, Hilversum, betaalt verreweg den hoogsten prijs. Hierbij wilde spr. in aanmerking nemen, dat op het laagspanningsnet der provincie door de levering aan kleine gemeenten verlies wordt geleden. Daarin wordt door Hilversum dus een groot deel bijgedra gen. Bij overname door de provincie zouden de vaste lasten van het gasbedrijf aanmerkelijk stij gen, welk feit niet mag worden onderschat, daar hierdoor de exploitatie aanmerkelijk duurder zou worden. Vroeger was men tegen winstuitkeering aan de gemeenten. Dat is nu veranderd. Met de belangen der verbruikers vooral van de kleine, wordt daarbij echter rekening gehouden. Spr. is van meening, dat de overheid ook het recht heeft, ondernemerswinst te maken. Het is een sociale taak, de provincie ook in de uithoeken van eltctriciteit te voorzen. De kos ten zullen moeten worden betaald door degenen, die het kunnen betalen. De gemeenschap met eigen bedrijven behooren zich daaraan niet te onttrekken. De heer dr. ir. Van der Waerden verdedigde hierna zijn standpunt. Spr. bezag de zaakuit algemeen oogpunt en stelde voorop, dat bij den aanvang van de gemeentelijke voorzieningen niet te groote ver wachtingen werden gekoesterd. Ervaring had men niet. De groote uitbreiding had men niet verwacht. De afname is echter toegenomen van 8 tot 200 mil- lioen kilowatt. Door de ervaring is men tot een an dere meening gekomen, waarvan bij het waterlei dingbedrijf gebruik is gemaakt. De gemeenten zijn daarbij direct gepasseerd, met groot succes. Bij de inrichting van het electricteitsbedrijf verwachtte men van de gemeentelijke afname heel veel. Daarvan is niets uitgekomen Het was onefficiënt, Samenwer king bleef uit. De gemeenten erkenden niet eens, dat het bedrijf is begonnen om de gemeenten te helpen. De gemeenten die een langdurig contract hadden zonder steenkolen. Men verlangde uitvoe ring der contracten tot de laatste leter. Het is nooit de bedoeling geweest, voor de gemeenten een winst bron te scheppen, door gemeentelijke distributiebe drijven. Directe levering door het opwekkingsbedrljf is gebleken, niet alleen in N.-Holland, maar overal, meer efficiënt te zijn dan gemeentelijke distributie. Gecentraliseerd beheer is altijd goedkooper gebleken. Voorts is samenkoppeling van uitloopers van ver schillende gemeenten beter en goedkooper gebleken. Daarnaast kan het tarief bij centralisatie worden gelijkgemaakt en kan overal in de provincie tegen de laagste tarieven worden geleverd. Bij de uitgifte van concessies zijn door de regeering verplichtingen opgelegd, niet aan de gemeenten maar wel aan de gewesten. De commissie Van Sandenburg pleitte in haar rapport voor eenheid in de leveringen en rege lingen in het geheele gebied dat bestreken word. Dat de stroomprijs daardoor hooger wordt, omdat ook de afgelegen gehuchten moeten worden voorzien, is ge heel juist. Die offers moeten eenmaal worden ge bracht. Spr. vroeg zich af, of de gewestelijke voor ziening er door gebaat is, dat de gemeenten eilan den willen blijven en winsten maken. Het platteland wordt er zwaarder door belast en detarieven zullen niet verlaagd kunnen worden. Ook de stadsbewoner zal daarvan op den duur profi- teeren. Spr. toonde door een aantal kaarten en gra fieken aan, hoe de afname van de electriciteit tij- dans de prov. levering is verloopen in de plaatsen, waar men tot directe levering is gekomen. De direc te levering door de provincie leidt tot grooter gebruik en lager gemiddelde prijs. In het algemeen mankeert er nog wel iets aan de bedrijven. De kosten bewij zen dit bij overname door de provincie. In totaal is aan die bedrijven door de provincie 1.600.000 gulden ten koste gelegd. Electrificatie is een cultuurwerk, van besclflaving. In Denemarken koken de eenvoudig ste gezinnen electrisch. Naast de steden moet ook het plateland geëlectrificeerd worden. De gemeente lijke distributiebedrijven moéten daarom verdwij- ien. Er zijn ongekende mogelijkheden en alleen een groot-bedrijf kan er uithalen, wat in het belang van den verbruiker is. De gemeenten Amsterdam en Haarlem staan bui ten de concessies. Ten opzichte van andere gemeenten heeft de provincie wel loopende contracten. De provin cie werkt heel nauwgezet en eensgezind met Amster dam en Haarlem samen. Dit zijn geen eilanden. Wat de overneming der netten betreft, goodwill kan niet worden aanvaard. Maar waar de provincie tegenover gemeenten staat," wil men billijk zijn en de boekwaarde van het net betalen. Daarboven wordt de stille reserve uitbetaald. De provincie handelt lou ter in het belang der verbruikers en allen, die over genomen zijn, hebben hun tevredenheid betuigd. DE KERKDIENST UITGEZONDEN DOOR DEN V.P.R.O. Alhoewel het onze gewoonte niet is, om van een kerkdienst eenig bericht te maken, willen we bij de zen bij zonderen dienst eens een uitzondering ma ken. Toen om kwart voor zeven Ds. J. Eikema den kansel beklom, was bijna de geheele kerk gevuld. Begonnen werd met het gezamenlijk zingen van het eerste en vierde vers uit Psalm 138. Daarna werden door Ds. Eikema voorgelezen eenige verzen uit de Psalmen 90, 29, en 172, waarna het Ned. Herv. Kerk koor, onder leiding van den heer Jb. I. Hovenier uit Bergen eenige liederen zong, te weten „Gelukkig Vaderland" en „De rust der ziele". Het eerste lied was voor ons geheel nieuw en werd door het koor goed gezongen. Het tweede lied, „De rust der ziele", hadden wij reeds eerder gehoord van het zelfde koor Werd het toen goed gezongen, thans was het beter. Jammer is het, dat het koor wat tenor-stemmen tekort heeft tegen een zeer goede dames-bezetting; vooral kwam dit tot uiting in de twee laatste liede ren, „Zie, ik liet in jonge jaren" en „Gebed", welke het koor na de preek nog ten gehoore bracht. Alle vier liederen werden goed en met gevoel gezongen. Ds. J. Eikema nam als tekst voor deze preek het eerste vers van Psalm 127: „Zoo de Heero het huis niet bouwt, tevergeefs arbeiden de bouwlieden daar aan; zoo de Heere de stad niet bewaart, tevergeefs waakt de wachter". Het was een zeer mooie en met diep gevoel uitgesproken preek. We zijn dit zoo langzamerhand van Ds. Eikema wel gewend ge raakt. Als middenzang werden gezongen de verzen 1 en 4 van Gezang 237, waarna het Kerkkoor de twee laatste liederen zong. In Dominé's mededeelingen aan het slot van den dienst werden de aanwezigen opgewekt om lid te worden van den V.P.R.O. Tot slot werd gezongen vers 5 van Gezang 180. Organist was de heer D. Ko ning. Naar wij van verschillende kanten vernamen, kwam de kerkdienst prachtig door. OVERGEPLAATST. De heer J. W. Lookman, employé Ned. Spoorwe gen, alhier, wordt overgeplaatst naar Zaandam. GEMEENTE SCHAGEN. Loop der bevolking over het jaar 1934. De bevolking bestond op 31 December 1933 uit: Mannen 2079, vrouwen 20S7, beide geslachten 4166. Ze vermeerderde gedurende het jaar door: Geboorten 50 m., 41 vr. beide gesl. 91, vestiging 220 ra., 204 vr., 424 beide gesl., vermeerdering 270 m., 215 vr., 515 beide gesl. en verminderde gedurende het jaar daor: overlijden 27 m., 26 vr., 53 beide geslachten; vertrek 239 m., 222 vr., 461 beide gesl.; vermindering 266 m., 248 vr., 514 beide geslachten. De bevolking vermeerderde dus met 4 mannen en verminderde met 3 vrouwen, alzoo een totale ver meerdering van: lm. vr„ totaal 1. Bevolking op 31 December 1934: 2080 m., 20S7 vr., totaal 4167. Gedurende het jaar werden 31 huwelijken voltrok ken, werden 2 huwelijken door echtscheiding ont bonden en had 1 kindserkenning plaats. GEMEENTE SCHAGEN. POLITIE. Gevonden: een rijwielplaatje en eeii kinderwantje. Vrloren :een rijwielplaatjc. jE2.rc5.rS.! k=LTÏE?J rzi!"E?.l cri! rri! cdLI Ej| „C U 1*4 a"-Veegeneesmiddelen bij Rotgans verkrijgbaar Caporit-Terbolan ontsmettingsmiddelen. Vigantol tegen Engelsche ziekte (genezend en voorbehoedend) Poeder ter afdrijving van de nageboorte. Pulbit, middel tegen diarrhee. Droespoeder, tevens hoestpoeder voor dieren. Inwrijvingsmiddel tegen kreupelheden. Istizin veterinair tegen verstopping. Methyleenblauw „Hoechst" tegen snot bij kippen in tabl. van 1 gram en 0.3 gram. ■t Gediplomeerd Drogist SCHAGEN OPRUIMING IN 't HANDWERKHUIS van de laatste Restanten tegen nog meer verlaagde prijzen. Op alle andere goederen IO—20% korting. Aanbevelend, V. J. MOLENAAR, Laagzijde (naast Alb. Heijn) TE KOOP- Boeren- en platte Wagens. Karwijkros en Hooihark tot elk aannemelijk bod, Klaverruiters 15 ets. per stel. Adres: POORTERMANS, Winkel. Telef. 9. STR00 Haver- en Gerste stroo, alsook Klaver- hooi te koop, adres POORTERMANS Groetpolder, Winkel Telef. 9 BOERENKNECHT gevraagd tegen 2 Febr., best kunnen de melken en werken, bij D. DUIN Wz., Hargen A 117, gem. Schoorl. Direct gevraagd, in klein werkmans gezin i Een goede Werkster, voor 2 3 dagen p. week. Pers.aanb. 's avonds na 5 uur. Adres: A. IEENSMA, St. Maartensbrug Br oect eieren van Khaki Campbell Eenden te koop. Bestellingen spoedig aan BI VOET, Langevliet 54, |ulianadorp. Te huur te Nieuwe Niedorp, 1 April: een Woning met tuin, voorzien van licht, water en gas. Te bevragen bij F. RUTSEN te Kolhorn. GEVRAAGD: 2 FEBR Een Boerenknecht, beslist goed kunnende melken en ploe gen bij D. DE GRAAF Dz. Onderduin Koegras, lulianadorp. TE KOOP: EEN PAARD, Vos, Ruin, oud 7 jaar zeer geschikt voor rijvereeniging. P. v. d. OORD, Aartswoud.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3