STRIJBOS! De politiehond. „Trianon" sluit zijn deuren. Duitsche rechtspraak. Dreigende havenstaking te New York. U komt toch ook? Bommen op Cuba. S UlT DE OMGEVING Wenken betreffende het gebruik. houders en Raadsleden en hen de meening toegedaan al zit de zon dan ook nog terdege achter de wol ken, dat het niet denkbeeldig is of onze gemeente zal tot een nog grooteren bloei gebracht worden en daarom blijf ik vertrouwen in den gemeenteraad en hoop ik dat men daar schouder aan schouder za! blijven staan om in dezen moeilijken tijd de gemeen tebelangen eendrachtig te schragen! Blijf vertrouwen in de toekomst en laten wij trachten door serieus en economisch te werken ons eind zoo krampachtig vast te houden, dat wij op de been blijven. Met den wensch dat de besprekingen van heden avond niet alleen in het belang van onze kiesver eeniging, maar ook in het belang van onze gemeente en niet minder in dat der gemeentenaren moge zijn, heet ik U en de pers, van harte welkom en open ik deze eerste vergadering! De heer A. M. Kossen leest de notulen, die worden goedgekeurd. De heer Wissckerke, penningmeester, deelt mee, dat na de vorige gemeenteraadsverkiezing met een groot tekort is begonnen, maar nu f 180.in kas is. Het ledenaantal is teruggeloopen van 180 op 110, in hoofdzaak zijn oorsprong vindend in de tijdsomstan digheden. Vooral in de buitenwijken zijn bedankjes gekomen. De heeren Barneveld en Brugman kijken de reke ning na en adviseeren tot goedkeuring. De bestuursverkiezing is aan de orde en de voor zitter deelt mee, dat de heer K. Leguit als bestuurs lid heeft bedankt. De heer Brouwer brengt eerst nog ter sprake de opmerking des voorzitters, als zouden er weinig be langrijke zaken in onze gemeente de aandacht heb ben gevraagd en daarom er vier jaar lang geen ver gadering der kiesvereeniging is bijeengeroepen. Spr. wijst b.v. op het stichten van twee niéuwe scholen, op verkoop Gem. Electr. Bedrijf enz., zaken die de algemeene belangstelling hadden, en waarover de le den der kiesvereeniging even zeker haar oordeel wel eens hadden kunnen en mogen zeggen. Het is van groot gewicht dat ook op het Raadhuis bekend worde de meening van verschillende groepen der burgerij en spr. betreurt het dan ook dat er niet eens een alge- De lasten op het bedrijf kunnen niet meer worden opgebracht. Onderhoud met den directeur. Amsterdam: Naar wij vernemen heeft als gevolg van financieele moeilijkheden 't bekende café restaurant „Trianon" aan het Leidscheplein zijn deu ren voor het publiek gesloten. Het uit ongeveer vijf tig personen bestaande personeel, van wie verschei- denen van de opening in 1912 bij dit bedrijf werk zaam waren, is hierdoor werkloos geworden. In een onderhoud deelde de directeur van „Tria non", de heer Th. Meerman, die mede door zijn bestuursfunctie bij „Horecaf" in het café- en restau rantbedrijf veel bekendheid geniet, mede, dat de hooge lasten, die op het bedrijf rusten, niet meer op gebracht kunnen worden. In de jongste te Amster dam gehouden bestuursvergadering van „Horecaf" is in de openbaarheid gebracht hoe ontstellend groot de noodtoestand in het hotel- en het café- en restau rantbedrijf is, nadat de Bond reeds jarenlang achtei de schermen heeft gestreden om verlichting van lasten te verkrijgen. Er valt echter bij de autoritei ten niets te bereiken. Het lot, dat „Trianon" thans getroffen heeft, bedreigt ook vele andere zaken, die alleen nog een wisselvallig bestaan voeren bij de gra tie van hun leveranciers. Waarvoor men in Duitschland veroordeeld wordt. De speciale rechtbank voor de Pfaltz te .Frankfurt, heeft, naar uit Frankcnthal gemeld wordt, een be klaagde uit Frankfurt, die op 13 December tot 2 Saar- landsche arbeiders gezegd bad, dat den Saarlanders zand in de oogen werd gestrooid, veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Een beklaagde uit Kaiser- lautern, die in het, begin van October tegen een ken nis had gezegd, dat, de communistische leider Torgler in de gevangenis vergiftigd en opgehangen was, werd veroordeeld tot 4 weken gevangenisstraf. Iemand uit Edenkobel, die in October in tegenwoor digheid van een andere familie zich beleedigend te gen Hitier had uitgelaten, werd veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf en twee beklaagden uit Freiburg, die in 'n café beweerd zoudenhebben.dat in het concentratiekamp op de Heuberg een Jood ten doode toe zou zijn mishandeld, werden veroordeeld tot tien en vier maanden gevangenisstraf. Tenslotte werden vier aanhangers van de verboden Vereeniging van ernstige Bijbelonderzoekers uit Dürkheim, die bijeen waren blijven komen, bijbellezingen hadden gehouden en geschriften hadden verspreid, veroor deeld en wel drie tot een maand gevangenisstraf en één tot een geldboete van 150 mark. JONGEN DOOR DRIJFRIEM GEGREPEN. Numansdorp. Gistermorgen is de 16-jarige jon gen, van Driel uit Klaaswaal, tijdens werkzaamhe den in de zuivelfabriek van de gebroeders Kievit te Numansdorp, door een drijfriem gegrepen. Het slachtoffer bekwam ernstige wonden aan het hoofd en is in zorgwekkenden toestand naar het zie kenhuis te Rotterdam vervoerd. DE AANVARING TUSSCHEN DE SLAGSCHEPEN „HOOD" EN „RENOWN." Londen. Uit Gibraltar wordt gemeld, dat de schade, die tengevolge van een aanvaring aan de beide slagschepen „Renown" en „Hood" is ontstaan, thans door deskundigen onderzocht wordt. De 33.000 ton metende „Renown" heeft een ingedrukte boeg, terwijl het schip ook onder de waterlinie belangrijke schade heeft opgeloopen. Op de reede van Gibraltar wordt het schip voorloopig gerepareerd om vervol gens naar Engeland te gaan, waar de definitieve reparatie zal plaats vinden. De 41.200 ton metende „Hood" heeft slechts lichte schade aan den achtersteveen opgeloopen en zal ter plaatse gerepareerd worden. Protest tegen tewerkstelling van niet ge organiseerde arbeiders. New York. Ongeveer 35.000 vocrliedon, vracht rijders cn vrachtauto-chauffeurs hebben gister beslo ten een proteststaking van oen dag af te kondigen in de haven van New York als protest tegen de te werkstelling van niet-georganiseerde havenarbeiders. In sommige kringen vreest men, dat do staking een fel karakter zal aannemen en langer zal duren dan één dag. waardoor 30.000 in de haven werkende ar beiders het werk zouden moeten neerleggen. rTet is de vraag, hoe groot de omvang van het con tact zal worden. Hot besluit is buiten de vakvereeni- g'ogen om genomen en de vakvereenigingsleiders hrth'>r-i zich ertegen verklaard, aangezien zij van rjjn< ria? (ionr Pon hrvenstaking op den dv»r oe1- een groot gedeelte van het overige bedrijfs leven gedupeerd zou kunnen worden. meene vergadering der kiesvereeniging is bijeen ge roepen. Voorzitter zegt, dat het bestuur het niet noodig heeft geoordeeld. Dat de vereeniging 4 jaar heeft ge slapen, acht spr. geen ongelukkig verschijnsel. Wat de punten betreft, die de heer Brouwer noemde, het is gebleken bij den Raad in goede handen te zijn. Spr. achtte het niet noodig dat in onze gemeente stof word opgewaaid. Wie werkt, maakt fouten, ook het bestuur, maar als 't dan zoo noodig was om te ver gaderen, waarom heeft dan niet een der bela"hgStel- lcnde leden ons aangespoord. De heer Brouwer wijst er op dat niet voorzit om critiek op het gemeentebestuur of wie ook uit te oefe nen. In een artikel van ons reglement is toch vast gelegd, dat bij belangrijke kwesties de algemeene ver gadering zou worden bijeengeroepen, maar nu is dat niet gebeurd. Stof opjagen is toch niet noodig. Voorzitter beaamt dat, het reglement het recht geeft, maar 't bestuur heeft 't niet noodig geoordeeld. Tot bestuursleden worden herbenoemd de heeren L. v. Rijswijk, M. Wissckerke, J. K. Boontjes en A. M. Kossen. Gekozen de heer M. C. Tuinman, die al len hun benoeming aannemen. De wijze waarop de gemeenteraadsverkiezing zal worden gehouden, wordt daarna besproken en waar het reglement in deze positieve voorschriften heeft, zal evenals vorig maal deze wijze gevolgd worden. Wel vroeg de heer Joh. de Veer, of als één der volgens de weg gekozenen zich niet hield aan de be palingen in het reglement, of dit dan zooveel rechts kracht had hem daartoe te dwingen En waar lit sterk werd betwijfeld, werd gevraagd, of het niet ge- wenscht was, zoo mogelijk, dat reglement zoo te ma ken dat er rechtskracht uit geput kan worden. Hierover eens bij een deskundige advies te vra gen. Bij de rondvraag werd nogmaals uitvoerig het niet-vergaderen in vier jaar besproken en deed het bestuur de toezegging dat er meer contcat zou ge zocht worden met de leden en dus een ledenvergade ring bijeengeroepen zou worden als belangrijke za ken in de gemeente dat wenschelijk maakten. Hierna sloot de voorzitter met een gepast woord de vergadering. i I Hedenavond komt Aanslagen nog steeds aan de orde van den dag. Havanna. De afgeloopen Zondag op Cuba heeft zich gekenmerkt door een nieuwe golf van terroris tische aanslagen, die gericht zijn tegen het regime van president Charlos Mcndieta. Op 8 verschillende plaatsen te Havanna ontploften bommen, waarbij een vrouw gewond werd. In een afgelegen wijk van Havanna werd het met kogels doorzeefde lichaam van een nog niet geïdentificeerde jongeman gevon den, met naast hem twee nog niet ontplofte bommen. Hij is klaarblijkelijk het vierde slachtoffer dat is „taken for a ride", per auto naar een afgelegen wijk ontvoerd om daar te worden vermoord, een Ameri- kaansche gangster-methode die sedert de afgeloopen week voor het eerst in de politieke terroristische campagne is toegepast. Ook te Santiago de Cuba zijn verscheidene bom aanslagen gepleegd waarbij veel materieele schade is aangericht. Vier kerken, een bank en acht andere gebouwen waren in 48 uur tijds het doelwit van ver schillende bomaanslagen. SINT MAARTEN Zaterdagavond hield de afd. St. Maarten van den Bond voor Staatspensionneering haar jaarlijksche propaganu?i-avond in het lokaal van den heer Zwak- man. Ondanks het onstuimige weer, was er veel be zoek. De leden buiten den kom van St. Maarten was gelegenheid gegeven om per autobus naar hier te komen, en hier is gebruik van gemaakt. Te ruim half acht opende de voorz. met een wel kom aan allen dezen avond en sprak de hoop uit, dat deze avond naast genoegen ook propagandisti sche resultaten mocht hebben. De heer De Vries van Dirkshorn, verkreeg hierna het woord, waarbij hij besprak de verkregen resul taten van den bond, tevens den nood der tijden, welke ook voor dit doel zoo funest werken; voorts uit hij zijn teleurstelling over het feit, dat een oud- Hoofdbestuurslid, thans Minister zijnde, zijn gedane belofte van toen, zijnde strijder voor premievrij staatspensioen, thans niet nakomt, maar meegaat met zijn ministerieele collega's, welke besloten deze zittingsperiode het staatspensioen te laten voor het geen het was. Kortom, de rede was heel erg pessi mistisch. Hierna kregen wij te hooren het in 1934 bekroonde propaganda-stuk van Fred. Groot en echtgenoote, getiteld: „Zaken zijn zaken". Was de 'stemming door de pas uitgesproken rede in mineur, bij 'het aanhooren van dit stuk, werd dit niet beter, daar hierin alle ellende van oud en arm voor oog en oor ontrolde. Het is een boeiend, vlot geschreven stuk, hetwelk perfect werd vertolkt, doch het is wel wat zwaar op de hand en geeft een o.i. wat al te zwart beeld voor de heeren der recht- sche partij, uitgebeeld door den verzorger van het radio-ziekenuurtje. Zooals gezegd, spel en tooneelstuk waren goed verzorgd, maar voor deze droeve tijden wel wat te neerdrukkend. Ter afwisseling kregen wij nog eenige mooie muzieknummers te hooren, gegeven door enkele oud leden der symphonie, hetgeen een heel aangename afwisseling was. Aan het slot dankte voorz. allen die medegewerkt hadden dezen avond te doen slagen. ZURE OUDESLUIS. Zondagavond vond In het lokaal van den heer J. Buisman te Oudesluis een uitvoering plaats, gegeven door de muzikale band „De Funny Boys" van Scha- gerbrug. Het, trots het slechte weer, flink opgekomen publiek luisterde vol aandacht naar door de band gespeelde nummers, welke allen zonder uitzondering ten zeerste voldeden. Vooral trof ons de refreinzang van den heer Meijer, wat ook in het algemeen bij het publiek het geval was, getuige telkens weer het hartelijk applaus, na diens verschijnen. Ook de zang der Funny Girls en de voordrachten van enkele hee ren voldeden zeer goed, alhoewel wij voor ons zelf meenen, dat de beide gezongen ernstige nummers niet in het raam van het geheel pasten. Noemen wij tenslotte nog de frisschc aardige aankleeding van tooneel en costumes, dan kan het niet anders of de „Funny Boys" kunnen op een welgeslaagden avond terugzien, waarin het publiek ten zeerste was voldaan. Een gezellig bal sloot dezen avond. RE RGE N EEN BOOTREIS NAAR NED.-INDIë EN EEN ZWERFTOCHT OVER JAVA. Zaterdagmiddag hield de heer C. ten Bruggencate, als redacteur aan ons blad verbonden, in het Dokter Dekkerhuis een lezing voor kinderen boven de twaalf jaar en ouder, getiteld: Een bootreis naar Indië en een Zwerftocht over Java. Er bestond veel belangstelling voor deze lezing, wat blijkt uit het feit, dat het zaaltje al spoedig ge heel gevuld was met een vroolijk babbelende troep jongens en meisjes. De heer ten Bruggencate begon met ons het een en ander te vertellen over de eerste pogingen om Indië te bereiken om Kaap de Goede Hoop heen en de moeilijkheden waarmee men te kampen had, totdat in den loop van de vorige eeuw het Suezkanaal ge graven werd onder leiding van den Franschen in genieur Ferdinand de Lesseps, wat een groote verbe tering voor de scheepvaart beteekende. Vervolgens gingen wij in Amsterdam aan boord van de Johan van Oldenbarneveldt, van de maat schappij „Nederland", met welke moderne mailstoo- mer wij de reis naar Indië zouden maken. Langzaam verwijderde de boot zich van den wal en al spoedig lag Amsterdam dan achter ons en zet ten we koers naar IJmuiden, de laatste Iiollandsche haven. Nadat wij geschut zijn, stevenen wij de Noord zee op. Het is echter al donker als wij 't Nauw van Calais bereiken, zoodat wij niets te zien krijgen van de krijtrotsen bij Dover. De eerste haven, die de boot aandoet is Southamp- ton, waar we tijd genoeg hebben om een uitstapje naar het eiland Wight te maken, waar te Cowes jaarlijksch de groote zeilwedstrijden gehouden wor den. Vervolgens stoomen wij den Atlantischen Oceaan op en passeeren de Golf van Biscaye, berucht om zijn stormen. Door de Straat van Gibraltar bereiken wij Algiers op de Noordkust van Afrika, de stad van de witte huizen en bonte kleederdrachten. Daar de boot hier niet lang blijft liggen, steken wij al spoedig over naar Genua, de groote Italiaansche ha venstad, waar den heer ton Bruggencate ons door smalle straatjes voerde, waar de wasch aan lijnen en boven- ons hoofd hing te drogen. Natuurlijk kun nen wij Genua niet verlaten alvorens maccaroni en chianti gegeten en gedronken te hebben. Nu steken wij voor de tweede maal de Middel- landsche Zee over en bereiken wij via den 3 KM. langen strekdam met het standbeeld van De Lesseps, Port Said, dat ofschoon de boot 's nachts om twee uur aankomt, nog vol leven en vertier is, daar de inwoners leven van de passagiersbooten. Nadat de boot Port Said verlaten heeft, varen wij het Suez-kanaal in. waar wij groote baggermolens bezig zien om het kanaal op diepte te houden, en bereiken de Roode Zee, het allerwarmste deel van de reis. Via Kaap Guardafin stoomen wij nu den Indischen Oceaan op naar Colombo op Ceylon, om vervolgens koers te zetten naar Sabang op de Noord kust van Sumatra. Van hier gaat het naar Medan, de groote stad in Deli en nadat de boot Singapore, de handelsstad op Malakka aangedaan heeft, komen wij ten slotte aan het einddoel van onze reis, Tand jong Priok, aan. Nadat de heer Ten Bruggencate ons op deze wijze meegenomen had naar Indië, liet hij ons ook nog het een en ander zien van Java en dus dwaalden wij al spoedig door de oude binnenstad van Batavia, waar wij huizen zagen en langs grachtjes liepen, die aan oud-Amsterdam deden denken. Door breede la nen gingen wij vervolgens naar de Europeesche woonwijk Weltevreden, waar wij het groote Konings plein zagen, om daarna Batavia vaarwel te zeggen en ons eenigen tijd in den prachtigen plantentuin te Bandoeng te vermeiden. In Djokjakarta zagen wij de witte muren, die de Kraton omgeven en wij hadden het geluk den Sultan buiten zijn paleisstad te ontmoeten. Vervolgens beklommen wij de Merapi, de nog al tijd werkende vulkaan, die enkele jaren geleden zoo veel mensehenlevens opgeëischt heeft. Nog steeds steeg er rook op en rommelde de vul kaan. Nu gingen wij naar Semarang om vandaar Soerabava, 71e havenstad van Oost-Java te bereiken, waar wij natuurlijk een bezoek brachten aan de drukke kaden van de Kali Mas. Als slot van onze zwerftocht maakten we nog een uitstapje naar de Bromo en den Kloet, om daar een beetje te bekomen van de warmte beneden in Soerabaya. Jammer, dat enkele grootere meisjes en jongens op de reis een beetje onrustig werden. W. B .Z. WIER INQ E W J.L. Zondag gaf de gymnastielcvereen. „Wieringen" onder leiding van H. Pennekamp een openbare uit voering in Concordia te Hippolytushoef. Het programma bestond, in afwijking van andere uitvoeringen, niet uit toesteloefeningen, doch uit vrije oefeningen, knotsoefeningen, baletten, voordracht, 'n blijspel en verschillende dansen. Deze rhytmische dansen werden in verschillende costumes uitgevoerd, hetgeen een prachtig effect maakte, de vrije oefenin gen werden correct uitgevoerd, de balletjes waren in balletcostuums zeer te bewonderen, de voordracht met zang, uitgevoerd door een viertal dames, viel zeer in den smaak, in tegenstelling van al die moder ne balletcostuums waren deze dames zeer antiek uit- gedoscht en zochten blijkbaar meer haar troost in een vogelkooitje met kanariepietje, en een flesch odeur dan in al dat andere mondaine gedoe. Ze kwe ten zich uitstekend van haar taak. Het blijspel „De vertroetelde dienstbode", liep vlot van stapel en deed menig lachsalvo oplaaien. In de pauze kwam een verrassing, uit het publiek was n.1. een briefje aan den heer Pennekamp ge bracht met verzoek of mej. G. Snooij nog eens de zelfde oefeningen wilde maken, die zij de vorige uit voering had gegeven. Mej. Snooij was hiertoe bereid, zoodat deze eerst haar gymnastische oefeningen en daarna haar knotsoefening, begeleid op Indische dansmuziek gaf. Na afloop werd mej. Snooij door den heer Pennekamp namens een onbekende uit de zaal een bouquet bloemen aangeboden. Tevens werd hulde gebracht voor haar prestatie van de gevraagde nummers. Spr. hoopte dat zij nog langen tijd lid der vereen, en eveneens nog langen tijd kampioen van Noordholland mag blijven. Het muzikale gedeelte werd door de Concordia- band onder leiding van den heer H. Zon uitgevoerd. Een gezellig bal besloot den avond. Verloting. Door het Bestuur va nde „Wieringer Schaakclub" is bij B. en W. dezer gemeente vergunning aange vraagd om tot stijving der vereenigingskas een ver loting te mogen houden. Dienstplicht. In deze gemeente hebben dit jaar 41 jongemannen aangifte voor den dienstplicht, lichting 1936, gedaan. Justitie. Door de rijkspolitie te Den Oever is proces-verbaal opgemaakt tegen een te Huizen N.-H. woonachtigen koopman, wegens overtreding van het ventverbod. Tegenwoordig staat de politiehond in het mid« c'en der belangstelling. Zoo hebben reeds vele partii culieren, onder wie wellicht ook eenige lezers van ons blad zich een jonge hond aangeschaft om dezg af te richten. Hieronder willen wij eenige wenken beschrijven betreffende het gebruik vai\ politiehond den. E enen ander is door ons samengesteld na een gesprek met den Brigadier-Majoor der Rijksveld- wacht Holema te Schagcn, die ons welwillend, zoo* als steeds, eenige bijzonderheden mededeelde Ingevolge de hun verstrekte voorschriften zijn dó Rijksveldwachters, geleiders van Rijkspolitiehond den, gehouden met hun hond bijstand te verleenen! op rechtstreeks aan hen gedane aanvragen. Zij zuid len dien bijstand echter, uitgezonderd wanneer dïei wordt gevorderd door den betrokken officier van justitie, kunnen weigeren, indien hun uit de hun medegedeelde bijzonderheden der zaak reeds direct blijkt, dat van het werk der politiehond geen resuld taat verwacht kan worden, of indien bij de aanvrage geen voldoende gegevens daaromtrent werden ver-; strekt. Het is daarom noodig dat elke aanvrage! vergezeld zij van een opgave, van aard, tijd eri plaats van het delict, zoomede van de omstandig-; heden, op grond waarvan de aanvrager van oordeel is, dat de hond nuttig werk zal kunnen verrichten* Omdat de hond uitsluitend is aangewezen op zijn buitengewoon ontwikkeld reukvermogen, is voor het bereiken van succes een eerste eisch, dat de plaats dos misdrijfs wordt gehouden in den toestand, waarin zij aanvankelijk werd gevonden en voorat' niet wordt betreden door nieuwsgierige huisgenoot ten of andere personen. Hierdoor toch wordt da' kans tot het vinden van ecnig spoor van een vert dachte, zoo niet geheel onmogelijk gemaakt, dan toch' in sterke mate belemmerd, doordat de hond door deze sterkere nieuwe sporen te veel wordt afgeleid van het veelal tamelijk oude en daardoor zwakkere spoor van den verdachte. Particulieren en andere personen blijven dus uit de buurt. Beter is nog, datj men niets roept of vertelt, doch kalmpjes den poli- tiehondgeleider opbelt en hem de zaak uitlegt. Voor-; werpen, waarmede een verdachte in aanraking ge-< weest kan zijn, mogen vooral niet worden aangen raakt. Worden voetindrukken of voetafdrukken aangetroffen, dan verdient het aanbeveling, deze te overdekken met een kist of dergelijk voorwerp, om het verloren gaan, vooral bij regen, te voorkomen^ Men gebruike daarvoor vooral geen koffie- of an der sterk riekende kisten, want hierdoor gaat de lucht, welke juist de speurhond noodig heeft, ver loren. Zonder behoorlijk uitgangspunt is het voor een speurhond niet mogelijk iets te bereiken; slechts wanneer dit aanwezig is, mag pas de politiehond worden gehaald. In alle andere gevallen is het over bodig, want men zou ten onrechte de waarde van den speurhond gaan onderschatten. Omdat het uitwerken van oude sporen, onder veelal ongunstige omstandigheden, zeer bezwaarlijk is, is het noodzakelijk, dat bij de eventueele aanvra gen met overleg en spoed wordt gehandeld. Getracht wordt dus ook, de medewerking van belanghebben de particulieren te verkrijgen, die door het beschik-; baar stellen van snelle vervoermiddelen, de spoedi ge aanwezigheid van den hond kunnen bevorderen. Eenige jaren geleden bij den inbraak in de Bank1 van Wisselink, heeft de fa. Kruit de politiehond heelemaal uit IJmuiden gehaald. Dat was toen nog de eenige politiehond benoorden het IJ. Thans heeft men ook te Bergen een hond en te Callantsoog, waarvan Rijksveldwachter van Ieperen geleider is. Deze ambtenaar is telefonisch aangesloten en nacht en dag bereikbaar. Hier ter plaatse vervoege men zich echter bij eventueele gevallen bij Majoor Hole- ma, die 'dan kan beoordeelen of het laten komen van den hond gewenscht is om eventueel succes te kunnen boeken. Hierdoor wordt voorkomen, dat de honden doelloos aan hun standplaatsen worden onttrokken. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Kolfwedstrijden, De kolfwedstrijden van den Langendijker Kolfbond werden Zondag in „Concordia" voortgezet. Er werd gekolfd in de derde klasse. De uitslagen zijn als volgt; Gezellig Samenzijn, Zuidschai*woude: P. W. Kuia (298), 105 p.; Volharding I, Oudkarspel: J. Deutekom (375) 97 p.* C. Plakman (348) 112 p., S. Ton (315), 98 p. Volharding II, Oudkarspel: C. Blokker (294), 92 p., K. Dekker (251) 71 p.; F. Moeijes (352) 99 p. Ons Genoegen, Noordscharwoude: F. B'lauw (319) 91 p.; C. Stam (313) Si p.; P. v. Dam (39S) 109 p.: Vriendenkring, Noordscharwoude: (gummi) K. de Vries v299) 84 p.; C. Kuiper (233) 85 p.; S. Timmer man (339) 104 p.; (sajet) C. Langedijk Cz. (265) 115 p.; G. Ens (287) 88 p. Op Maat, Zuidscharwoude: P Langedijk (344) 127 p.; J. Leeuwrik (412) 122 p.; Alb. Boon (281) 113 p. Personeel waren de uitslagen: J. v. d Ham (330) 78 p.; Jo Schuit (261) 104 p., beiden v. Gez. Samen zijn. J. Kramer (339) 104 p., v. Op .Maat; K. Ruiter (381) 126 p. v. Ons Genoegen en St. de Rijke van Vriendenkring (188) 60 p. De cijfers tusschen haakjes zijn van de drie vo rige ronden. OUDE N 1 EDORP Het gemeenschappelijk raadsbesluit der gemeenten Nieuwe Kledorp en Oude Niedorp, d.d. 30 Novem ber j.1., waarbij de sluis aan het Oude Niedorper- verlaat onderhands werd verpacht aan den heer H. B. Helleman, sluiswachter aldaar voor het tijdvak van 1 Januari 1935 tot en met 31 December 1935, is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten. RARSINGEREORN De dienstplichtige P. Liefhebber der lichting 1931, is opgeroepen om voor herhalingsoefeningen in wer- kelijken dienst te komen op 11 Juni 1935 bij het 6e Regiment Veldartillerie te Leiden. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben aan den heer Dr. J. J. Werner vergunning ver leend voor het doen bouwen van een landhuis.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6