Raad Winkel. Radioprogramma Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. I Vergadering van den Raad op Dinsdag 29 Januari 1935, des middags om half twee. Voorzitter de heer D. Brugman, loco-Burgemeester; secretaris de heer A. de Ridder. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter opent de vergadering, waarna de notu len onveranderd worden vastgesteld, onder dankzeg ging aan den secretaris. Medcdeellngen. Hiervan vermelden we, dat mejuffrouw D. H. van Dieren na de Kerstvacantie niet teruggekeerd is we gens ongesteldheid en vervangen wordt door mej. G. Toon uit Wormerveer. Ten opzichte van het geven van vakonderwijs in wiskunde aan de school voor Uitgebreid Lager On derwijs wordt medegedeeld dat na ingekomen advies van den Inspecteur van het L. O. te Den Helder en het Hoofd der School alhier, dit onderwijs is opge- derwijs wordt medgedeeld. dat na ingekomen advies te Winkel en de O. L. school te Lutjewinkel tege moet te komen, hadden B. en W. gedacht den heer de Wit te benoemen tot kweekeling met akte en hem den tijd. die niet noodig was voor het onderwijs in wiskunde te Winkel, te planten aan de O. L. school te Lutjewinkel, een denkbeeld dat de Inspecteur zeer practisch vond. Omtrent de plaatsing te Lutjewinkel is advies in gewonnen van het Hoofd der school. Dit advies is inmiddels ingekomen. De heer Mulder ging nccoord met do regeling eu liet het advies vergezeld gaari van een ontwerp- lesrooster. Door den Minister van Sociale Zaken is medege deeld, dat Z. E. tegen toekenning van brandstoffen aan georganiseerden geen bezwaren heeft, doch het bedrag van de uitkeering uit hun bondskas ver meerderd met de brandstoffentoeslag mag niet meer bedragen, dan dat zij uit do steunregeling zouden kunnen trekken. Waar ingevolge raadsbesluit van 27 December 1934 aan alle georganiseerden die uit hun bondskas trek ken een kolenbon ter waarde van f 1.werd ver strekt., zal deze handelwijze moeten worden herzien en bet bedrag afhankelijk zijn van de verhouding steunregeling bondskas uitkeering. Na vergeefsche pogingen te hebben aangewend om te komen tot de oprichting van een gemeenschap pelijke regeling inzake schoolartsendienst in het District Alkmaar, is thans door B. en W. van Alk maar bericht, dat zij van het doen van verdere po gingen afzien, aangezien nagenoeg de helft der ge meenten geen medewerking konden verleenen. Ingekomen is o.a.: een mededeeling van Mevr. van der MeerBilstra, dat zij voor haar benoeming tot Regentes van het Tehuis voor Ouden van Dagen bedankt. Aan de orde is het verzoek van den R.K. Bond van Landarbeiders „St. Deus Dedit", inzake het. betalen in de kosten van ziekenfondspremie, waaromtrent in de vorige vergadering de stemmen staakten. Men stemde toen over een voorstel van de meerder heid van B. en W. om niet aan het verzoek te vol doen. Voor de tweede maal staakten de stemmen, zoo- dat het voorstel wordt geacht, te zijn verworpen. Voor stemden de heeren Dekker. De Veer en Brugman; tegen de heeren Kort, Raven en Van Zoonen. Verzoek om bijdrage. Het verzoek van de Vereeniging voor Ziekenhuis- vorpleging, hetwelk de vorige vergadering in handen van B. en W. werd gesteld, is nader beoordeeld en gezien de financieele positie der gemeente, kunnen L en W. Repn vrijheid vinden, aan dit verzoek om ■bijdrage in de verhoogde contributie voor hen die die verhooging niet kunnen betalen te verleenen, te voldoen en stellen mitsdien den Raad voor op het verzoek ofwijzend te beschikken. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform dit Voorstel besloten. 10 nieuwe woningen te Lutjewinkel. Het in handen van B. en W. gestelde verzoek van W. Uiterdijk, aannemer te Wieringerwaard om een bomvvoorschot onder verband van tweede hypotheek, is in verband met de desbetreffende voorschriften, nader behandeld. De mogelijkheid van het verleenen van zoodanige voorschotten is geopend bij Kon. Besluit en de wijze waarop dit kan worden verleend, is nader uitge werkt door den Min. van Sociale Zaken en van Finan ciën. De gemeente is tegenover het Rijk aansprakelijk voor de betaling van de verschuldigde rente en af lossing. Een eventueel verlies in verband met deze voorschotverlening wordt, door Rijk en Gemeente ieder voor de helft gedragen. Overeenstemming omtrent de beschikking op dit verzoek is niet verkregen. De meerderheid van het College van B. en W. stelt voor tot die voorschot verlening mede te werken, aangezien hieraan me dezeggingschap is voor Burgemeester en Wethouders in de huurregeling en die regeling ook van invloed zal zijn voor huur yan de andere woningen, boven dien brengt een aanbouw van 10 woningen voor dcelen mede, die grooter zijn, dan de aan het ver zoek verbonden nadeelcn. De minderheid van het College van B. en W. meent f*en medewerking aan deze voorschotverlening te moeten ontraden. Het gevolg zal zijn een opschui ving. waardoor andere woningen leeg komen. Van ■particulier initiatief is voorts ook nog wel iets te verwachten en enkele plannen worden genoemd. Een rede van weigering kan o.a. ook zijn het gevaar voor verstoring van het evenwicht tusschen vraag en 'aanbod van arbeidskrachten. De minderheid van het College van B. en W. is van meening, dat dit even wicht allang is verstoord en door nog meer mogelijk heden te scheppen voor vestiging van arbeidskrach ten, dit evenwicht nog meer zal worden verstoord, ten nadeele der gemeente. Do meerderheid van het College van B. en W. stelt voor medewerking te verleenen voor de verstrekking van het voorschot. De bloei van Lutjewinkel. Voor den heer Dekker was dit aanvankelijk een moeilijke kwestie. De huurprijs b.v. van pl.m. f 3 acht spr. wel billijk, maar toch qog aan den hoogen kant en dan is er nog de aansprakelijkheid van de ge meente voor de 2e hypotheek Dit zijn voor spr. wel bezwaren, maar hier staan toch ook groote voordee Ien tegenover. Spr. wijst op de woningen van minder soort, die we te Lutjewinkel kunnen vinden. De nieuwe woningen zullen zeker betrokken worden en ook weet spr., dat de anderen dan niet onbewoord zullen blijven. De nieuwe woningen zullen weer ver schillende aansluitingen behoeven. Spr. wil de voor uitgang en bloei van Lutjewinkel niet in den weg staan en goed beschouwd is het risico voor de ge meente ook niet zoo groot. Ging dit plan van ge meentewege uit, dan zou hij er zijn stem niet aan geven, doch dit particulier initiatief wil spr. gaarne steunen De heer Van Zoonen sluit zich bij dit betoog aan. Spr. wijst nog op het personeel van de zuivelfabriek, dat dan ook behoorlijk kan wonen; tevens wordt de werkloosheid cenigermate ingekrompen. De heer Brugman was de minderheid van B. en W Ook spr. ziet wel de voordeelen: de nadeelen wegen echter zwaarder Bij deze economische vooruitzich ten oordeelt spr. het risico, dat de gemeente kan loo- pen te groot. Spr. geeft toe, dat er te Lutj'ewinkel minder goede woningen staan; komen de nieuwe woningen er, dan blijven die minder goede woningen evengoed; ze gaan niet van de baan. Spr. ziet in alles een ver schuiving. Menschen uit Friesland en Drente zullen we hier in de gemeente krijgen, armlastigen en dan zal het de gemeente zeer veel kosten. En ook de 2e hypotheek staat spr. niet aan. Men komt altijd achteraan. De heer Van Zoonen zegt nog, dat wanneer het voorstel wordt aangenomen, er ook weer kans is, dat we een 3e leerkracht krijgen. De heer Kort betoogt, dat ook de huren van de andere woningen lager zullen worden. De heer De Veer is een goot voorstander van par ticulier initiatief. Maar de gem. is hier eigenlijk het lichaam dat gaat bouwen. Voor spr. blijft de vraag: Is er gebrek aan woningen? En spr. gelooft van niet. Een huur van pl.m. f 3 is trouwens te hoog ook. De heer Dekker vindt de huur niet te hoog; men krijgt er iets zeer behoorlijks voor. Aan de tweede hypotheek tilt men te zwaar. Na nog eenige discussiën, die evenwel geen nieu we perspectieven openen, wordt tot stemming over gegaan. Het voorstel wordt aangenomen met 4—2 stemmen; tegen stemden de heeren De Veer en Brugman. Verzoeken om huurverlaglng. De huurders M. Geevers, N. Wijn, P. C. Harthoprn, H. Bijhouwer en Jb. Korff hebben verzocht verlaging van woninghuur met 35 pet., welk verzoek in de vorige vergadering werd gesteld in handen van B. en W om advies. De door adressanten bewoonde woningen, zijn wo ningen, welke destijds met Rijksvoorschot zijn ge bouwd, ingevolge de Woningwet, en de huurregeling daarvan is niet uitsluitend aan de gemeente. De huur bedraagt f2.25 per week en de bewoners hebben reeds jaren van zoo'n lagen huurprijs ge profiteerd en meermalen is verhooging der huren met moeite voorkomen kunnen worden. Een huur van f2.25 is ook nu voor deze woningen niet te hoog te noemen en B. en W. stellen voor op het verzoek afwijzend te beschikken. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. Overdracht van „het Paadje", In verhand met de stichting van een Provincialen u't de OMGEVING WIERINGERWAARD Maandagmiddag hield de Rundveefokvereeniging „Wieringerwaard" haar algemeene vergadering in café v. d. Woude. De Voorzitter, de heer Jb. Kaan, opende de verga dering en sprak zijn leedwezen uit over de matige opkomst. Nadat de notulen goedgekeurd waren, werd het woord gegeven aan den controleur Bakker, voor het verslag van het dienstjaar 1933. Uit dit uit voerig verslag stippen we o.a. de volgende bijzon derheden aan: De gemiddelde productie per dier vertoonde een kleine achteruitgang ten opzichte van 1932. Tn een grafische voorstelling werd sterk gedemonstreerd, de resultaten van het fokken en van de selectie van het melkvee door een stijging van het vetpercentage van in 1908 3.25 pet. tot in 1933 3.48 pet. Tevens werd in het verslag door cijfermateriaal aangetoond, de groo te invloed van mond- en klauwzeer, kortvoer-gebrek enz. op de gem. productie van het melkvee. Voorts werd gewezen op de enorme gift van de recordkoe „Cornelia 7" eigenaar R. L. Waiboor, welke met de proefmelking van 24 Febr. een melk- gift had van 49 K.G. Als beste productiedieren vermeldt het verslag: Vaarzen: Maartje 114, c?g. Nic. Kaan Kz. 4119 157 3.81 in 280 mdg.; Matje 25, eig. Groneman 3504 150 4.28 in 280 mdg.: Dieuwertje 88, eig. C. Rezelman 3932 147 3.74 in 280 mdg.; Ma ja 11, eig. Nic. Kaan Kz. 3987 143 3.59 in 280 mdg. Twenters: Gré 5, eig. C. Spaans 4955 188 3.79 291; Johanna 18. eig. dezelfde 4570 168 3.67 310; Nellv 31, eig. N. D. Kaan 4457 167 3.75 315; Greta 67, eig. Gebr. Sleutel 4192 162 3.86 280. Derdkalvers: Pel Klaaske, eig. R. L. Waiboor 5281 229 4.34 268; Matie 18. eig. Groneman 6238 227 3.64 329: Cornelia 8. eig. R. L. Waiboor 5752 212 3.69 270; Antje 24, eig. R. L. Waihoer 4627 206 4.45 280. Oudere koeien: Cornelia 7, eig. R. L. Waihoer 9070 310 342 330: Jacoba. eig. R. L. Waihoer 6067 238 3 92 260: Pietje 14, eig. Groneman 6216 224 3,60 280. Het verslag werd besloten met een drietal over- eivingsrapnorten van stieren, welke van veel in Voed geweest ziin voor verbetering van den veestapel en met vermelding van een bloedlijn over een vrouwe lijke linie. Voorzitter bracht den samensteller dank voor het verslag. De aftredende bestuursleden, de heeren Jb. Kaan, Groneman en Blaauhoer werden hij acclamatie her kozen en namen hun benoeming aan. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering van den Bond van Rundveefokvereenigingen werd benoemd de heer R. L. Waihoer, met als plaatsver vanger de heer D. Kaan Nz. De penningmeester deelde mede, dat de omslag was bepaald op f2.40 per melkkoe. Bii de behandeling van den beschrijvingsbrief werd het punt: Tentoonstelling Utrecht, uitvoerig besproken en toegelicht. Nadat hij do rondvraag nog diverse aangelegenhe den besproken waren, sloot Voorzitter met een woord van dank voor de aangename besprekingen de ver gadering. SC H OO RL Maandagavond hield het „Onderling Veefonds" al hier haar jaarvergadering in het lokaal van den heer Kaasenbrood te Katrijp. Er waren 53 leden ter vergadering aanwezig. De voorzitter-boekhouder, de heer D. Duin Wz. opende met een kort welkomstwoord, waarna de no tulen werden gelezen en goedgekeurd. Tot bestuurslid van de t.b.c.-bestrijding werd we gens bedanken van den heer Jb. Rietveld, de heer P. Stoop benoemd. Vervolgons deed de boekhouder verslag van het finantieele gedeelte. De ontvangsten over 1934 be droegen f 4437.51. De uitgaven, w.o. een nadeelig sal do over 1933 van f 182.60, een bedrag van f 3919.S4, zoodat per 31 December een saldo aanwezig was van f 517.67. Deze rekening werd gecontroleerd door een commissie, bestaande uit de heeren T. de Zeeuw. W. Zwagerman en M. K. Kroon. Deze commissie had alles in orde bevonden, zoodat de vergadering de rekening kon goedkeuren. Uit het jaarverslag merkten we dat het ledental 84 bedroeg met 800 verzekerde runderen, tot een bedrag van f 103580, herverzekerd tegen brand en hemel vuur voor f 150.000. Afgekeurd waren 26 dieren, wel ke ten laste van het fonds kwamen. De uitkeeringen hiervoor bedroegen f 2907, de opbrengst f 963.25. De contributie was over 3 maanden 20 ets. en over 9 maanden 30 ets, wat een premie per jaar en per honderd gulden van f 3.30 beteekent. In 1933 be droeg de jaarpremie f 3.90. De vereeniging was 4 leden met 38 runderen ach teruitgegaan. De finantien boden echter een vooruit gaand beeld. Hierna volgde de rondvraag:. De heer A. Roozendaal wilde, als de commissaris sen-branders in September het verzekerde .vee kwa- weg. zal de beschikking noodig zijn over het Paadje op Limmerschouw, thans bekend als openbare weg en eigendom der gemeente. Door den Provincialen Waterstaat wordt thans gevraagd dit Paadje over de geheele lengte van pl.m. 1200 M. aan de Provincie over te dragen voor f 1. B. en W. stellen voor, daartoe te besluiten. Vervolgens zal de gemeente ingevolge art. 2 der Waterstaatswet 1900, aangezien zij door overdracht van onderhoudsplicht wordt ontheven, aan de Pro vincie een jaarlijksche bedrage moeten verleenen, gelijk aan de kosten van onderhoud welke zij aan dezen weg had behooren te besteden. In een daaromtrent gehouden conferentie met den Hoofd-Ingenieur-Directeur van den Provincialen Wa terstaat zijn deze onderhoudskosten besproken en is overeengekomen, daarvoor voor te stellen een bedrag van f125.— per jaar. B. en W. stellen voor, ook deze overeenkomst aan te gaan. De heer De Veer acht het bedrag van f125.wel eenigszins hoog. Opgemerkt wordt, dat weinig kosten voor onder houd aan „het Paadje" zijn gemaakt. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aan genomen. Aangeboden wordt de gemeentehegrooting 1935, de begrooting 1935 Algemeen Burgerlijk Armbestuur en de begrooting 1935 Gemeenschappelijke Gasfabriek. De leden van den Raad, uitgezonderd de wethou ders, worden benoemd tot leden der commissie van onderzoek. Bij de rondvraag informeert de heer Raven of ar beiders, die in de Wieringermeer werkten en door de vorst los zijn gekomen, direct in de steunregeling vallen; of moeten zij eerst een wachtweek doorma ken? Voorzitter deelt mee, dat zij direct in de steunre geling vallen. De heer Kort zou graag iets vernemen over de plannen inzake sportpark en zwembassin. Voorzitter zegt, dat dit een ingewikkelde zaak is. Onze deskundige is zijn plannen weer aan het wij zigen in verband met een advies van een andere des kundige. Een buitenstaander denkt te licht over zoo iets. De zaak is dus nog hangende. Hierna volgt sluiting. men verlagen, deze verlaging niet toepassen op de melkvaarzen. Men voelde wel voor de redelijkheid hiervan, doch het bleek practisch niet goed uitvoerbaar. De heer Arie Praat wilde, indien runderen iets mankeerden, wat spoediger deze beesten zien afge keurd. Hierover volgde een uitvoerige gedachtenwis- seling, daar 't hier ging over een koe van den heer Praat zelve, welke een gebrek aan de melkorganen had. Het bleek dat Praat dit dier uitstekend had verzorgd, doch niettegenstaande dat een voor zijn veestapel schadelijk rund had overgehouden. Do voorzitter en ook de branders waren echter van meening dat het niet aanging om runderen met uiergebreken voor rekening van het fonds af te keu ren. De contributie kon dan wel eens verdrievoudigd moeten worden. De heer N. Meijer zou het op prijs stellen, indien, voor enkele exepcioneele gevallen, tusschentijds het verzekerde bedrag kon worden gewijzigd. Het betrof hier eveneens een koe van den spreker. Tusschen de voorjaars- en najaarstaxatie was hem gebleken, dat dit rund veel te laag verzekerd was. Zou hier een afkeuring plaats hebben gehad, dan was zijn schade groot geweest. Het gesprek ging toen over vette en over dikke koeien, en er kwamen vele mceningen naar voren, De heer Meijer vroeg, of hij als 't weer voorkwam, kon rekenen op de medewerking. Het bleek dat de maatregel was toegestaan inder tijd, zoodat er» geen bezwaar voor tusschentijdsche taxatie was voor zeer bijzondere gevallen. De heer J. Kruijf vestigde de aandacht op het feit, dat iemands koeien in 1934 niet waren gebrand. De eigenaar had bezwaren van zeer bijzondere aard en hier had het bestuur1 aan toegegeven. De verjaarde was echter van meening dat het een reglementair voorschrift was en besloot, dat hieraan de hand moest worden gehouden. De heer A. Hoogvorst vroeg of, bij de verlaging van het verzekerde bedrag ook de runderen vielen, welke op dat moment onder behandeling van een dierenarts waren. De voorzitter antwoordde beves tigend. De heer C. Duin Wz. had een bijzonder geval. Hij had een ziek rund, hetwelk door het fonds aan de Veehouderijcentrale was geleverd. Daardoor was de hoogst mogelijke prijs verkregen. Hij was echter met dit rund ook in de t.b.c.-verzekering, en het leed aan open t.b.c. Waar door levering aan de V.C. echter de mogelijkheid van vergoeding voor t.b.c. was weggewerkt, had hij hierdoor een schade van f 30. Billijk zou hij vinden dat het fonds deze 31/ gulden vergoedde, daar de V.C. toch een voordeel had gegeven, verre hoven andere verkoon. De voorzitter wilde, waar het een familielid betrof, de vergadering een uitspraak laten doen. Het bleek dat er nog zoo een geval met een rund van een andere eigenaar zich voor caat doen. De vergadering erkende volkomen de billijkheid in deze en machtigde den administrateur om in zulke geval len de vergoeding voor t.b.c. uit te kecren. Hierna sluiting. S I V T M 4 A R T F N STROET. Maandag vergaderde de tuinbouwvereenigïng „Groenteteelt" ten huize van den heer K. Wit. Aan wezig 35 leden. Voorzitter opende met een welkom aan de leden en deelde mede, met beklemmende gevoelens een woord van bemoediging op deze jaarvergadering uit te spreken, daar dit reeds verscheidene voorgaande vergaderingen is gedaan en bet weer steeds voor ons bedrijf een groot fiasco werd. Maar, zegt. spr., bij de hoop moeten wij het houden, want dit doet. leven. Hierna volgde lezing en goedkeuring der notulen. Voorgelezen werd een stuk van den heer Van Her wijnen, behelzende het bij voldoende deelname hou den van een cursus over plantenziekten. Do cursus zal bestaan uit een 6-tal lessen en de kosten hiervan ziin f2.50. Zal nader onder de oogen worden gezien. Volgde een klein verslag van de te Valkoog ge houden vergadering, bespreking aardappelkeuring, waarvan slechts 1 lid dezer vereen, aanwezig was geweest en welke thans, en niet ten onrechte, er zijn teleurstelling over uitsprak, dat er zoo weinig be langstelling was getoond. Volgde jaarverslag door den secretaris, welk in mineur was opgemaakt en waaruit wij aanstipnnn, dat de vereen, thans 74 leden telt, tegen 78 in 1933. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat, de ontvangsten hadden bedragen f 178.14, de uit gaven f 174.931/2, alzoo een voordeelig saldo groot f 3.2OV2. Door den heer L. Barten werd hierna verslag uit gebracht over de 1.1. gehouden algemeene verga dering. waaruit o.m. bleek dat de vereen, telde 653 leden, tegen 672 in 1933. Bij behandeling salarissen werd op voorstel van het bestuur besloten om van de salarissen van den voorz., secr. en penningmeester van elk f5 af te doen en te brengen op resp. f10, f20 en f 10. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren C. de Geus en W. Biipost herkozen en voor lid van het Centr. Bestuur werd de heer D. Swart herkozen. Bii de bes^rekip" ..voorstellen voor de n.s. nlgem. vergadering" was bet. de heer Glas die de bonnen- 1 puzzle ter sprake bracht, daar dit weer even de toe gestane streep had overschreden. Zal in het Centn, Bestuur besproken worden. Nu volgde een langdurige bespreking over het voorstel van den heer G. Bij post om het door den: heer Hart van Koedijk gepropageerde idéé van hetj in het leven roepen van beschermingswetten bij even- tueele executies van tuinbouwbedrijven, al dan niet op den beschrijvingsbrief te plaatsen. Eindelijk werd besloten, om dit nog even in porte feuille te houden, opdat eerst meerdere bekendheid met de strekking van het voorstel-Hart os verkregen. Rondvraag. De heer C. de Geus bracht in be spreking. dat hem ter oore was gekomen, dat in den Anna Paulownapolder een groote partij kunst mest was verkocht, waarin ccn groot, nerccntage zand was vermengd. Om eenigszins beschermd te staan tegen deze knoeierij, meent hij, dat het dien stig is om voor rekening der vereen, zoo nu en dan eens monsters te laten trekken van gekochte kunst mest. De vergadering, het nut hiervan inziende, besloot een 5-tal keuringen te doen plaats vinden bij leden, hiervoor bij 't lot aangewezen. Na nog eenige niet vermeldenswaardige dingen bij de rondvraag behandeld te hebben, wordt door den voorzitter de goedkeuring gevraagd op een stuk, door hem voorgelezen en behelzende een verzoek; aan de regeering om hoogere steunuitkeeringen. Met algemeene stemmen was de vergadering hier voor, zoodat opzending zal volgen. Hierna sluiting. 7. IJ P Eén van zin, In een op j.1. Dinsdag gehouden vergadering vani ingelanden van Zijpe en Hazepolder, werd besloten tot opheffing van de contribuabcle- en van de egale* mentspartij. Staande de vergadering werd één nieuwe vereeni ging opgericht, welke den naam „Algemeen Polderbe- lang" zal dragen. I-Iet Bestuur bestaat uit de heeren H. Rezelman, voorzitter; S. G. de Lange, secretaris, P. Apeldoorn, penningmeester en P. Doorn, Joh. Bruin Cz., H. Dig- num en G. van der Sluijs, leden. Zitting van Dinsdag 29 Januari. MEERVOUDIGE KAMER. Doede de Vr., chauffeur, Enkhuizen, hooger be-: roep veroordeeling kantongerecht te Hoorn t. z* overtreding art. 22A Motor- en Rijwielwet. Vonnis K G. bevestigd. Jacob van P„ vrachtrijder, Beemster, hooger be* roep t. z. overtreding art. 5 (1) Motor- en Rijwiel* reglement, vonnis bevestigd, doch opgelegd f5 hoe* te of 2 dagen. Th. J. J. V., chauffeur, Hoorn, idem artikel 22 A Motor- en Rijwielwet. Vonnis bevestigd. Dirk de W., zonder beroep, Alkmaar (in hechtenis misdr. art. 247 strafrecht, 1 dag gev. met aftrek eh ter beschikking gesteld van de regeerïng. Jan V., schilder. Helder, thans gedetineerd. Voort gezet misdrijf van diefstal onder verzwarende om* standigheden, 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf te ondergaan in een bijzondere strafgevangenis. Dina Hendrika Gezine Br., huisvr. C. Sm., Hel* der, misdr. art. 297 strafr., 6 maanden gevangenis* straf, eisch 8 maanden gev. Hendr. H., slagersknecht, Schagen, thans gedeti* neerd, diefstal van vee uit de weide, onder verzwa rende omstandigheden, eisch 1 jaar en 6 maanden] gev., 1 jaar gev. te ondergaan in bijz. strafgevange nis. DONDERDAG 31 JANUABL HILVERSUM (1875 M,)' A.V.R.O.: 8.00 Gramofoonmuzielc; 10.00 Morgenwij ding; 10.15 Muziek ter nabetrachting; 10.30 Piano- voordracht door Bé Gerris; 11.00 Knipcursus Kinder- kleeding door Mevr. Ida de Leeuw van Rees; 11.301 Fransche chansons door Elisabeth de Haan; 12.00' Concert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep; 2.C0 Halfuur voor de vrouw; 2.30 Kamermuziek door Eg- bert Veen Sr., piano en Egbert Veen Jr„ viool; 3.00 Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuw van Rees; 3.45 Rustpoos; 4.00 Antoinette vtn Dijk spreekt voor zieken en ouden-van-dagen; 4.30 Gramofoonmuziek? 4.45 Voor grootcre kinderen „Alleen op de Wereld", naar het hoek van Hector Malot (3e tafereel); 5.30 Een uur Weensche muziek door eht AVRO-Octet. o.L v. Louis Schmidt. Viool-soli: Boris Lensky; 6.30, Sportpraatje door H. Hollander; 7.00 Gramofoon* muziek: Tino Rossi zingt; 7.30 Engelsche les voor gevorderden door Fred Frv; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gra mofoonmuzielc; S.15 Concert door het Concertgebouw Orkest o.l.v. Eduard van Beinum. Soliste Annia Woud, alt. In de pauze speelt de Hongaarsche com ponist en pianist Bela Bartók eigen pianowerken; 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Gramofoonmuziek; 11.15 Kovacs Lajos. HUIZEN (302 M.) K.R.O.: 8.00 Morgen concert: N.C.R.V.: 10.00 Gramo foonmuziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Leger des Heilskwartiertje: K.R.Ó.: 11.00 Gramofoonmuziek? 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten;' 12.15 Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; N.C.R.V.ï 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00 Bespeling van, het Studio-orgel; 3.45 Verzorging zender; 4.00 Bijbel lezing: 5.00 Cursus handenarbeid: 5.30 Cellorec'tal; 6.15 Gramofoonmuziek: 7.00 Politieberichten; 7.15 Gramofoonmuziek; 7.30 Weekoverzicht: „Wat er op de wereld gebeurt"; 8.00 Vaz Dias: 8.05 Het NecL Herv. Mannenkoor „Asaf" te Leerdam; 9.00 Ouder uurtje: 9.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Lu- thersehe Kerk, Kloveniersburgwal te Amsterdam; 10.00 Vaz Dias; 10.30—11.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL aP* W V 12.20 Gramofoonmuziek; 5.20 Omroeporkest; 8.20 ld.} 10.30 Gevraagde gramofoonmuziek. BRUSSEL (322 M.V 12.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Omroeporkest; 5.20 Orgelconcert; 8.20 Symphonie-orkest; 10.30 Gramo foonmuziek. KALUNDBORG (1261 M.> 11.20 Populair concert; 2.20 Idem; 7.30 Wagner-con- cert; 10.10 Dansmuziek. EERLTJN (357 M.V 4.50 Omroeporkest; 7.30 Gevarieerd programma. HAMBURG (332 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 1.35 Idem; 7.30 Dansmuziek 10.20 Orkestconcert. KEULEN (456 M.. 12.20 Populaire miuzelc; 6.20 Gramofoonmuziek; 7.3Ö Populair concert door klein-orkest; 8.30 Omroepor kest; 9.50 Vroolijke muziek. DROITWICH (1500 M.) 12.10 Populair concert; 1.20 Nieuwe gramofoonmu ziek; 4.10 Gramofoonmuziek; 5.05 Orgelrecital: 9.20 Harmonie-orkest; 10.35 Concert; 11.35 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M.) 7.50 Operettemuziek; 8.35 Gramofoonmuziek; 9.05 Operette-uitzending PARIJS RADTO (1648 M.) 12.50 Populair concert; 9.05 Concert: 10.50 Dansmuz. MILAAN T3S9 M.) 4.30 Vocaal concert; 5.15 Gramofoonmuziek; 8.05 Id.ï 8.20 „Nerone", opera yan Mascagni,

Schager Courant | 1935 | | pagina 2