SPORT. es UIT S DE OMGEVING Hollandsche Mij. van Landbouw. Crediet-mïsère. ANNA PAU 10WNA In den Bocrmansweg alhier, werd door den heer P. Voorthuizen in 't land een spreeuw gevonden met een ring om den poot, waarop stond: Vogel- warte. Helgoland, Germania. 572140. Voorzitter de heer Rezelman. Op de goedkeuring van de notulen van twee ver gaderingen volgden eenige mededeelingen en inge komen stukken, waarvan slechts een paar aanlei ding gaven tot bespreking. Zoo werd op voorstel van den heer V. Kaan, naar aanleiding van een ingekomen aanbeveling voor een soort bietenzaad besloten, een proefveld bij hem aan te leggen. Van het gemeentebestuur was een schrijven inge komen, waarin medegedeeld werd, dat afwijzend was beschikt op het verzoek van de afdeeling om de teeltverordening voor aardappels te wijzigen, zoo dat „bintje" weer verbouwd zou mogen worden. Daar waarschijnlijk de teelt van een bepaalde soort of soorten wettelijk verboden zal worden en dit mis schien aanleiding kan geven, dat de gemeentelijke verordening automatisch vervalt of weer wordt her zien, werd besloten zich althans voorloopig bij het raadsbesluit neer te leggen. Eet meer melkbrood. Voorzitter gaf daarna een resumé van het rapport van het hoofdbestuur, of liever van de crisisveeteelt- en zuivelcommissie over de vraag: Brengt het uit sluitend bakken van melkbrood voordeel aan den landbouw? Juli 1933 had het hoofdbestuur in een rapport ge concludeerd, dat uitsluitend melkbrood consumptie de veehouderij geen voordeel doch den akkerbouw wel nadeel zou brengen. In tegenstelling daarmee is thans het oordeel van het hoofdbestuur, dat een wettelijke verplichting tot het uitsluitend bakken van melkbrood in het belang van den landbouw ge acht moet worden. En wel op grond van de volgende conclusies. Ie. Er zal, als alleen melkbrood gebakken wordt en niet minder geconsumeerd, 185 mill. kg. melk meer gebruikt worden. 2e. Wel zal de prijs van het brood iets hooger moe ten worden, n.1. ongeveer 1.5 et. per 800 gram bij een melkprijs van 5 a 6 ct. of 2%. ct. bij een melkprijs van 8 ct. en wel zal de consumptie van brood mis schien iets verminderen door de hoogere voedings waarde, maar van het prijsverschil verwacht men weinig invloed op de consumptie, omdat men, naar de ervaring leert, over 't prijsverschil heen wil stap pen, als de kwaliteit beter wordt (en dit is zoo bij melkbrood; het heeft meer voedende bestanddeelen, is lichter verteerbaar, smakelijker, blijft langer versch. De bakkers achten het leveren van melk brood dan ook in hun belang, omdat zij een beter product kunnen leveren). 3e. Wordt voor do brood fabricage met uitsluiting van melkpoeder, het gebruik van volle melk voorge schreven, dan zal de 185 mill. kg. meer benoodigde melk niet behoeven te worden gesteund, daar die rechtstreeks 56 ct. op kan brengen (hetgeen den bakker niet duurder uitkomt dan 't gebruik van melkpoeder). Dit geeft een besparing van ongeveer f 5 mill. 4e. Ook zal, daar voor melkbrood minder bloem noo dig' is, naar berekening de opbrengst van ongeveer 25Ó0 h.a. tarwe niet in het brood geplaatst kunnen worden, maar als die gesteund worden uit het Land bouw Crisisfonds zal dit slechts ongeveer een tiende van de bovengenoemde f 5 mill. eischen. Zou men echter de broodprijsverhooging te niet willen doen, door aan den bakker de melk tegen industrieprijs te verkoopen, dan kreeg men geen voordeel, doch slechts nadeel, daar de melk toch gesteund zou moeten worden en bovendien de 2500 h.a. tarwe, die niet opgenomen kan worden. Na een enkele opmerking van den heer Stammes en den voorzitter vcreenigde men zich met de con clusie van het rapport. Crisisrapport. Had de vergadering tot nu toe een vlot verloop, anders werd het toen een bespreking werd gewijd aan het rapport van het hoofdbestuur over de cri sis. Voorzitter, die zijn eigen meening niet al te zeer op den voorgrond wilde stellen, liet den leden ruim schoots het woord en deze waren het lang niet al tijd met elkaar eens. Het werd zoodoende wel een heel nuttige gedachtenwisseling, maar het duurde natuurlijk wat lang. Eens was men het., dat gehandhaafd diende te wor den het streven naar een loonend bedrijf, bij een zoo groot mogelijken afzet. De volgende conclusie van het hoofdbestuur is, dat de marge tusschen de producenten- en consu mentenprijs veel te groot is. Do prijzen der land bouwproducten zijn gemiddeld nog lager dan voor den oorlog, de distributie- en verwerkingskosten ech ter wellicht tweemaal zoo hoog. Als dat verschil in prijs eens iets minder werd, merkte voorz. op, kon de landbouw, daar aardig mee worden geholpen. Verdere verlaging van de loonen der landarbeiders, die in vergelijking met die in de beschutte bedrij ven toch al zoo laag zijn, achtte men niet mogelijk, nog meer arbeiders ontslaan verbetert den toestand ook niet en zoo blijven vrijwel alleen vermindering van hypotheekrente en pacht over om de productie kosten te verlagen. Voorzitter vond er iets ongerijmds in, dat dit in het rapport genoemd wordt bij andere zaken om betere resultaten te verkrijgen. Bij betere resultaten stijgen immers natuurlijk land- en pachtprijzen. De heer Komen merkte op, dat die redeneering slechts opgaat als het bedrijf loonend is en voorz. be aamde dit, maar achtte wettelijk ingrijpen verkeerd en onmogelijk in het algemeen. Wel echter ge- wcnscht voor de uitwassen. Ook de heer Stammes meende dat in sommige gevallen, door overleg, waar bij dus een commissie bemiddelend optreedt tus schen hyp. nemer en hyp.gever wel wat te bereiken zou zijn en de heer Schenk, die daar ook wel voor was, wees op 't gevaar, dat bij gedwongen verlaging van hyp.rente iemand, die veel hyp. op zijn bedrijf had, wel eens geen geld meer kon krijgen. De heer Komen voelde wel iets voor mobiele pacht. Anderen meenden, dat er dan weinig „muziek" meer in het bedrijf zat. De heer Van Balen Blanken wees nog op de gunstige resultaten, die Burg. Lovink en Pastoor Verhoeff indertijd met bemiddeling hadden bereikt en slotte besloot men het hoofdbestuur in overwe ging te geven, bemiddelingscommissies in het leven te roepen. Breedvoerig werd gesproken over den prijs van het veevoeder. Het hoofdbestuur acht eerst beperking van var kens- en pluimveeteelt noodzakelijk en pas als de prijzen van vleesch en eieren ten gevolge daarvan hooger zijn geworden, zoodat er -een heffing opge legd kan worden, die tot steun van de melk kan dienen, meent het, dat de monopolierechtcn bij den invoer van vocderstoffen te verhoogen zijn. Veel leden voerden bij dit punt het woord. De meeningen waren zeer verdeeld. En het zou te ver voeren alles weer te geven. Voorz. wees op de moei lijkheid van het hoofdbestuur, dat voor groepen, wier belangen tegenover elkaar staan, moet opko men. Van verschillende kanten werd betreurd, dat in andere plaatsen over dit punt gestemd is en men besloot het hier niet te doen. Jaarverslag. Het hoofdbestuur meende, da£ een van de midde len om propaganda te maken voor de vereeniging kon zijn het verspreiden van het verslag van de werkzaamheden der Mij. Het afd.-bestuur zag daar niet veel heil in, omdat zoo'n uitgebreid verslag toch meestal ter zijde wordt gelegd. Misschien had het echter resultaat, als het beknopt en in ecnvou- digen vorm ter kennis werd gebracht. De heer Raap was bereid dat te doen en gaf nu in een helder over zicht, de hoofdzaken naar voren schuivend en dan weer met een enkel voorbeeld illustreerend een re sumé, dat met groofe aandacht werd gevolgd. Zijn slotwoord: „We hebben veel leden en een krachtige samenwerking noodig", verwierf luiden bijval, terwijl ook des voorzitters compliment aan den heer Raap met een applaus onderstreept werd. In verband met de aanmaning van het hoofdbe stuur om propaganda te maken, werd nog besloten spoedig een spreker, lid van de werktuigencommis sie, uit te noodigen een inleiding te houden. Rondvraag. Op verzoek van den heer P. Kooman besloot meti er bij het hoofdbestuur op aan te dringen voor den heer Lienesch een plaatsje te vragen in het Nat. Comité voor brouwgerst. daar Noord-Holland daar niet in vertegenwoordigd is. Op voorstel van den heer Geerligs nam men het besluit het hoofdbestuur te vragen den richtprijs te gen verlaging te verdedigen en naar aanleiding van vragen van den heer Van Balen Blanken zal aan gedrongen worden op een redelijke vergoeding voor de vertrouwenscommissie (van de Landbouw Cris's Organisatie) en tenslotte nam het bestuur in over weging proeven te nemen tegen zwartrot in bieten. CHRONISCHE HOOFDPIJNEN. Een kwelling van 20 jaar geëindigd. De dame, die dezen brief schreef, is geen uitzon dering. Honderdduizenden hebben geleden zooals zij. En allen konden hun pijnen kwijtraken, indien ze slechts haar goede voorbeeld wilden volgen. „Twintig jaar lang werd ik gekweld door hoofdpij nen, duizeligheid en maagpijnen, zonder dtft ik hier voor eenige verlichting kon vinden. Sinds ik Kru- schen Salts gebruik ben ik steeds vooruitgegaan en tegenwoordig heb ik noo;t pijn. Ik gebruik nog steeds Kruschen Salts; er gaat geen morgen voorbij, dat ik ze niet inneem en dat houd ik nu al 4 jaren vol." Mevr J. G. te A. Kruschen vat altijd het kwaad bij den wortel aan. De oorzaak wordt weggenomen en die is bijna altijd constipatie. Maar Kruschen is geen enkelvoudig zout. Iedere .kleine dagelijksche dosis" Kruschen Salts is een combinatie van 6 zouten en oefent een milde werking uit op verschillende, inwendige orga nen: spoort ze aan tot regelmatig werken en op een wijze, zooals de natuur dat heeft bestemd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten k f0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het étiket op de flesch, zoowel als op de buitenyerpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. W ERJ N GEN HUISVERZORGING. Algemeene vergadering van de vereeniging „Huis verzorging" j.1. Donderdagavond in Hotel Centraal van den heer S. Kaan te Hippolvtüshoef. Aanwezig 26 leden, waarvan 23 dames. De presidente, mevr. de Haan—Bosker, opende met welkom. In het bijzonder worden welkom ,ge- heeten de heeren Ds. Van Beek en P. Kaan Cz., wel ke het „Witte Kruis" vertegenwoordigen. Het afge- loopen jaar is niet ongemerkt voorbijgegaan. Er zijn vele aanvragen om hulp binnengekomen en in 1934 was er een financieel tekort. We behoeven niet pes simistisch te zijn, want aan den anderen kant zien we, dat veel goed werk is gedaan Om de financi- eele zorg te lenigen, is een verloting op touw ge zet, waarvan nog loten beschikbaar zijn. De verlo ting wordt gehouden in het belang van allen. Mevr. KoornBerkemeijer leest de notulen van de vorige algemeene vergadering, welke na gelezen te zijn, worden goedgekeurd. De secretaresse wordt dank gezegd voor de keurige notuleering. Jaarverslag. Dezelfde leest vervolgens het jaar verslag. In het 7^-jarig bestaan der vereeniging is er niet zoo'n zwaar jaar geweest als 1934 was. Er is n.1. veel minder tariefgeld ontvangen als anders, dit komt wel doordat de inkomens veel lager zijn. In 1934 is 764 dagen hulp verleend. De vereeniging telt ongeveer 260 leden. Er gaan wel leden af. maar er komen er evenveel weer bij. De vaste verzorgster voldoet zeer goed in haar werk. Het bestuur zal de afd. Wieringen van het „Witte Kruis" verzoeken om een subsidie van f 156.voor 1935. Verschillende leden beschouwen de vereeniging gelijk een verzekeringsmaatschappij. Dit is van vele leden niet goed. Men moet wel degelijk toegeeflijk zijn. En wanneer niet strikt noodig hulp gewenscht is. dit ook niet verlangen. De rekening. De totaal-ontvangsten zijn f809.38. de totaal-uitgaven zijn f863.95, alzoo een tekort van f54.57. Vorig jaar was het totaal bezit f 412.06. Dit is voor de kas een achteruitgang. Totaal bezit is thans nog f357.49. De kascommissle heeft de bescheiden in orde bevonden en alzoo de rekening goedgekeurd. De nenningmeesteresse en de kascommissie wordt dank gezegd voor hun werk. De dames Meijhuizen, SnooijBerkemeijer en Nicolai worden benoemd tot leden der kascommissie voor 't volgend jaar. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de dames Mevr. Kolff en Mevr. v. d. Speek Obreen. Beide da mes wordpn herbenoemd en nemen hunne benoe ming weer aan. Verder worden verschillende mededeelingen ge daan, en huishoudelijke besprekingen gehouden. De rondvraag leverde niets op. waarna de presi dente de vergadering sluit met woorden van dank en hoopt dat de aanwezige leden reclame zullen maken voor de vereeniging. om daarmee te trachten leden te werven. Aan het slot spreekt Mevr. Nicolai woorden van dank tot het bestuur, voor het vele werk dat dit voor de vereeniging doet, vyat met applaus wordt beloond. REIS VEREENIGING. Vergadering van de R.K. Reisvereeniging „Ons Genoegen" op j.1. Donderdagavond in café S. Veer- dig te Hippolvtüshoef. Aanwezig 10 leden. De Voorzitter, de heer P. L. Vroone, opende de vergadering met den Chr. groet, waarna voorlezing der notulen volgde. Deze werden na lezing goedge keurd. Hierna volgden de mededeelingen. o.a. dat de reisgelegenheid voordeeliger is dan voorheen. Per groote autobus wordt 17 ct. per K.M. gerekend. Voor een reis in dezen zomer en wel op tweeden Pinksterdag kan men zich opgeven tot 20 Febr. a.s. Deze reis gaat naar de Heiligeland-stichting te Nij megen. Het reisgeld is vastgesteld op f 4.per per soon. De vereeniging telt ongeveer 20 leden. Het reis geld kan in verschillende termijnen worden voldaan. Voor de nieuwe leden wordt het reglement kenbaar gemaakt. Als commissarissen worden gekozen de heeren C. de Boer en H. Engel. Als het reisplan gereed is, zal men nog eens vergaderen. De rondvraag leverde enkele huishoudelijke be sprekingen on, waarna de bijeenkomst werd geslo ten met de Chr. groet. DEN OEVER. Bij de Rijksveldwacht te Den Oever en te Ooster- land hebben zich, waarschijnlijk als gevolg van de door ons geplaatste waarschuwing, enkele personen aangemeld, welke reeds met de gesignaleerde cre- diet-instelling in relatie waren getreden en daar voor reeds een eerste storting van f35.hadden voldaan. Zooals in het prospectus is vermeld vervalt dit z.g. inschrijvingsbedrag aan de instelling, zoodat reeds slachtoffers alhier zijn gevallen. Dank zij de activiteit van bovengenoemde Rijksveldwacht kon Donderdagochtend worden voorkomen, dat wederom een slachtoffer werd gemaakt. De betreffendo per soon, die de benoodigde papieren, waaronder een stortingsformulier groot f35.reeds In orde had en op hot punt stond deze te verzenden, werd door de Rijksveldwacht, welke daarvan lucht had gekre gen en juist op tijd arriveerde om den man te waar schuwen, ervan weerhouden om aan zijn voornemen gevolg te geven, zoodat hij zijn zuur bijeengegaard sommetje in den zak kon houden. Niet voldoende kan tegen de praktijken van genoemde instelling, welke telkens weder onder een anderen naam op duikt, worden gewaarschuwd. Van de hierboven genoemde gevallen is inmiddels proces-verbaal op gemaakt. WIERINGEN. Bevolking over de maand Jan. 1935. Ingekomen: 27 m. en 22 vr. Mw. L. van Hoboken uit Amsterdam; Y. Kingma en gezin uit Tiejerksteradecl; O. Meijer en gezin en J. v. d. Meulen en gezin uit Twisk; F. Kuik uit Wes- terbork; L. Bult en gezin uit Delfzijl; Mw. M. Min- nema uit Borger; F. Aukema en gezin uit Roden; Th. Meuleveld uit Anna Paulowna; M. Jacobi en ge zin uit Ambt. Delden; H .Blaauw en gezin uit Graft; Mw. E. Spohr uit Sneek; Mw. K. v. d. Velde geb. v. d. Velde uit Ooststellingwerf; S. P. de Boer en ge zin uit Medemblik. Vertrokken: 27 m. en 25 vr.: G. van Steenbergen en gezin naar Zuidwolde; S. de Wit naar Anna Paulowna; S. Kuut en Mw. wed. A. v. Laere naar Apeldoorn; A. de Jonge naar Vlagt- wedde; U. C. Dauphin naar Winschoten; A. M. de Haan en echtgen. naar Den Helder; B. v. d. Wiel en echtgen. naar Duivendrecht; R. Haveman en echtgen. naar Hoorn; R. Vos en gezin naar Alkmaar; K. Don- tje naar Eelde; J. en S. v. d. Sande naar Middenmeer; A. Stins en gezin naar Hilversum; F. Herwig en ech- gen. naar Rotterdam; U. van Splunter en gezin naar Middenmeer; F. J. Grobecker en gezin naar Beesd (Geld.); J. Diependaal en gezin naar Tilburg; U. Hid- den en echtgen. naar Schagen; B. L. v. d. Woude naar Franeker; P. B. van Mook naar Hengelo (O.) Burgerlijke stand van 25 t. m. 31 Jan. Geboren: Anna Maria, dochter van J. J. Ba. de Leeuw en R. W. Tijsen; Maria Hendrica, dochter van A. A. Zijlmans en J. A. M. v. d. Made. Ondertrouwd: J. Rotgans en G. A. Lont; J. Ansems de Vries en G. Tijsen. H E ER H V GOWA A P D Alg. vergadering van de afd. Heerhugowaard van den bond voor Staatspensionneering, in het café van den heer A. Rus, op Dinsdag 20 Jan. Voorzitter de heer A. Kooij. Deze memoreert nog het oprichten van het propagandaclubje wat uit 7 da mes en 7 heerêh bestaat, doch nog niet zoo gemak kelijk voor elkaar was te krijgen. Notulen en jaarverslag werden zonder op- of aan merking goedgekeurd. LJit het finantieel verslag bleek dat de ontvangsten waren f 210.31, de uitgaven f 159.72, saldo f 50.59, wat een achteruitgang bet eekent; vorig jaar was 't nog ruim f 81. Alles werd goedgekeurd. Bij de hierop volgende bestuursverkiezing werden de aftredende heeren A. Kooij, G. Dirkmaat en P. Krijgsman weder herkozen. Besloten wordt om de propaganda-avond te hou den op 23 Febr. Getracht zal worden om den heer Bruin uit Alkmaar als spreker te krijgen, terwijl het muziekclubjc onder leiding van P. de Geus hare medewerking heeft toegezegd, en het propaganda clubje zal voor een tooneelstukje zorgen. Besloten wordt om 100 zangbundels „sta op voor de grijsheid" te bestellen. Aan mevr. PortWit wordt gevraagd een paar tableaux samen te stellen. Hierna sluiting. NIEUWE N I ET) OU P Woensdagavond had in de bovenzaal van de Prins Maurits, die geheel gevuld was, een vergadering plaats van de afd. van de O.S.P., waar als spreek ster optrad Mr. Ch. de Ruiterde Zeeuw, met het onderwerp: Eenheid in den klassestrijd Spreekster vangt aan met te verklaren, dat achter alle verslechteringen voor het proletariaat, loons verlagingen, enz., de regeering staat. De loons- en steunverlagingen worden door de regeering Colijn doorgevoerd. De heerschende klasse heeft zoo'n re geering noodig. In de tijden van hoog-conjunctuur werd de massa kalm gehouden met zoo nu en dan een loonsverhoogingtie, een sociale wet, e.d. De klasse-tegenstellingen nemen steeds meer toe, met als gevolg toename van revolutionnaire gevoe lens. De bourgeoisie in Holland past dezelfde methoden toe als in Duitschland. kijk maar naar de Zeven Provinciën. De Nederlandsche bourgeoisie is net zoo arbeidersvijandig als de Duitsche. Ze zeggen dat in de crisis we allemaal een offer moeten laten. De bourgeoisie echter kan volstaan met zich te beperken in haar luxe. de arbeider moet benerken in zijn allereerste levensbehoeften. Van gelijkheid van offers is geen sprake. Die beperking op voeding en kleeding is niet noodig. Er zijn producten genoeg, maar tusschen de massa en de producten die ze noodig hebben staat het kapitalisme. Het fascisme wil kunstmatig bedrijven aankwee- ken en dan de grenzen sluiten voor de buitenland- sche producten. Daarom is het fascisme juist zoo fataal, want het lijdt tot onderdrukking van het proletariaat. De eenige uitkomst voor de arbeiders is onteigening van het privaat bezit, omver werping van den staat. In de linksche hoek der arbeiders voltrekt zich een eenheidsgroei. De fusie der link sche groepeeringen wekt weer vertrouwen bij hen, die moedeloos zijn geworden. Het gaat om fascisme of de revolutionnaire weg. Wanneer er klaarheid van doeleinden is, kan de massa een eenheid vormen, dan is de massa onover winlijk en zal de bourgeoisie overwonnen worden, om de rijkdommen, die de aarde heeft aan allen te geven en dan zullen de begrippen ontbering en ge brek voor goed tot het verleden behooren. Op een vraag of men den wettigen of onwettigen weg moet bewandelen, antwoordde spr. dat alle we gen goed zijn. als ze maar tot het doel leiden. Op een vraag of het deelnemen aan de verkie zingen niet in dezelfde fouten doet vervallen als de andere partijen, toont spr. aan dat soms in een par lement wel iets kan worden bereikt als men zorgt de breede massa achter zich te hebben Het algemeen kiesrecht, de vrijheid van druk pers en het recht van vereeniging en vergadering moet men nooit vrijwillig uit handen geven. Met groote aandacht werd het betoog van de spreekster gevolgd. Hierna sluiting. 41 t A PROGRAMMAWIJZIGING. K.N.V.B. Uitgesteld: Volewijckers—Helder. Ingelascht: H.R.C.Volewijckers. (Sportkr.) N.H.V.B. 2D: Ingelascht: Alkmaar 2Alcmaria 4. Uitgesteld: Koedijk—Alkm. Boys. 4L: Ingelascht: H.R.C. 7—Held. Boys 3. Uitgesteld: Dirkshorn 2Held. Boys 3; H.R.C. 7Callantsoog 2. (Alg. Sportblad.) ENKELE STANDEN. Hier volgen de standen van de N.H.V.B.-afdeelin- gen 2D en 2E, ontleend aan de officieele mededee lingen. Wat 2A, 2B en 2C betreft vermelden we, dat in 2A de strijd gaat tusschen Uitgeest 2 en K.V.V. 3, in 2B voeren Zaanlandia 2 en Z.F.C. 7 het hoogste woord en in 2C heeft Beemster nog één overwinning noodig uit 3 wedstrijden om kampioen te zijn. Dat kan morgen reeds gebeuren. 2 D. Alkm. Boys 2 12 7 3 2 17 52—25 Alkm. Boys 3 11 7 2 2 16 45-31 Koedijk 1 12 7 o 3 16 4241 Alcm. Victrix 4 12 5 4 3 14 28—30 Egm. Boys 1 14' 6 2 6 14 40-37 Alkmaar 2 11 4 2 5 10 36—33 A.S.V. 1 13 3 1 9 7 30-48 D.T.S. 2 13 1 2 10 4 20-58 2 E. 57—14 Oudendijk 1 10 8 1 1 17 Hoogkarspel 1 10 8 1 1 17 31—11 M.F.C. 2 9 3 4 2 10 21—20 Hem 1 9 4 2 3 10 15—15 N. Niedorp 2 11 5 0 6 10 22—35 Hollandia 4 11 3 2 6 8 23-33 Aartswoud 1 10 1 2 7 4 14—41 Sport 1 8 0 2 6 2 8—23 HAREN KARSPEL DIRKSHORN. Onder leiding van den heer R. van der Laan werd ten huize van den heer T. Uff de jaarvergadering van de IJsclub Dirkshorn gehouden. Na opening en lezing der notulen deelt de voor zitter mee, dat is ingekomen bericht van den heer J. 1-loraan, dat deze bedankt als lid van het be stuur. In verband met de notulen wordt meegedeeld, dat o.m. zijn aangekocht 24 vlaggen, waaromtrent nog enkele opmerkingen worden gemaakt. Volgt rekening van den penningmeester, den heer J. Ruis over 1933/34. Deze rekening, nagezien door de heeren J. Kant en J. Paarlberg, wordt goedge keurd op een ontvangst van f 143.52, uitgaaf f92.54, batig saldo f50.98. De voorzitter dankt den pen ningmeester en de commissie. Bij de nu volgende bestuursverkiezing worden herkozen de heeren R. van der Laan en J. Paarl berg en gekozen in de vacature Homan, de heer J. van der Sluis. Aan de orde is thans een bespreking van het ma teriaal der Vereeniging. Hierbij wordt meegedeeld, dat een toestel tot het houden van ringsteken inder tijd is uitgeleend aan den heer Wit op de Stroet, dat deze het volgens zijn zeggen heeft teruggezonden, doch dat het toestel niet op de plaats van bestem ming is aangekomen. Dit raadsel bleek nog onop losbaar. Hierna werd nog behandeld de verzekering van het personeel," dat eventueel op de baan te werk zal worden gesteld. Informaties zullen worden ingewon nen bij den Raad van Arbeid. Na rondvraag volgt sluiting onder dank voor do prettige besprekingen. WAARLAND. Voetbalprogramma. Con Zelo 1 speelt uit tegen Stormvogels 1. Aan vang 2.30 uur. Con Zelo 2 speelt thuis tegen Geel Zwart 3. Aan vang 2.30 uur. Con Zelo Jun. speelt uit tegen Hollandia Jun. Aanvang 2.30 uur. ZIJ PE Wielerwedstrijd te Si Maartensvlotbrug. Morgen, Zondag, wordt in café Homan aan de St. Maartensvlotbrug een wielerwedstrijd gehouden op home-trainers, waar het ongetwijfeld zal spannen en men verwacht dan ook, dat vele sportliefhebbers deze gelegenheid zullen aangrijpen om met dezen tak van sport kennis te maken. Over een wedstrijd in „Musis Sacrum" te Den Hel der lezen we het volgende: Drie clubs kwamen tegen elkaar uit: Alcmaria en Victrix uit Alkmaar en D.O.K. uit Den Helder. Op elke rol nam en renner van een der clubs plaats, die daarna op een gongslag van secretaris P. J. Bood van „start" gingen en ieder voor zich poogde de op zijn rol correspondeerende wijzer het eerst door de finish te brengen. Dan flitste een lichtje op ten tee- ken, dat de kilometer afgelegd was. Het werd meer malen een heete en verwoede strijd. Als zuigers van een stoommachine gingen de bloot e knieën der renners op en neer, het geraas der rollen drong tot in alle hoeken van Musis door, daar bovenuit klon ken de aanmoedigingskreten van de suppuorters, die niet heesch werden, ook al deden zij er zoo hun best toe. Er heerschte dus een echte wielrenners-geest; het tooneel lag bezaaid met ranke race karretjes; de eigenaars vischten hun voertuig tusschen de vele uit en waren een minuut later gewikkeld in den heetsten strijd van man tegen man, dien men zich maar den ken kan. 'T ZAND. De Vereen. Nut en Genoegen alhier hield op Woens dagavond 30 dezer een ledenvergadering bij den heer Schrieken. Hoewel niet geconvoceerd zijnde dit laatste schijnt hier ter plaatse toch de ge woonte, de verslaggever moet maar ruiken als er een vergadering of anderszins wordt gehouden waren we toch vanzelfsprekend aanwezig om de diverse verhandelingen en besluiten te verslaan. Na stemming onder de aanwezigen werd echter besloten, in verband met den aard van de dezen avond te houden besprekingen ,de Pers niet toe te laten. Er werd echter aan toegevoegd, dat, indien de verslaggever lid der vereen, zou zijn geweest, hij alsdan de vergadering natuurlijk wel zou hebben mogen bijwonen. De verslaggever heeft daarop de aanwezigen opmerkzaam gemaakt op deze ongerijmd heid: gesteld dat heeren verslaggevers, om toegang te verkrijgen, tot de door diverse plaatselijke vereent» een te houden vergaderingen, uitvoeringen, enz. zij van ieder dezer vereenigingen als lid zouden moeten toetreden, zijn we, onder protest, onverrichterzake huiswaarts gekeerd, en derhalve niet in staat om onze lezers van de gehouden besprekingen, van wel ken aard deze dan ook zijn geweest, op de hoogte te stellen. Dat het belang eener vereen, als Nut en Genoegen op deze wijze wordt gediend en het ver trouwen in haar bij buitenstaanders kan worden versterkt, meenen we echter sterk te moeten betwij felen. Burg. stand van 25 t.m. 31 Jan. 1935. Overleden: Jan Braaf, oud 79 jr., weduwnaar van Jannetje Wijn.

Schager Courant | 1935 | | pagina 10