DE TOESTAND IN DE SCHEEPVAART. TEELTREGELING AARDAPPELS. Dynamietpatroon in de kachel gegooid. Botsing tusschen twee petroleumtreinsn. Aan groot gevaar ontkomen. A. N. W. B. onderscheiden. GENDRINGEN NIET NOODLIJDEND. KROON CACHETS W verdrijven kou en pijn Waarnaar men luistert Bedrijfsinkrimping bij den Kon. Holl. Lloyd. Groot deel van het personeel wordt ontslagen. - Overleg met de regeering. Naar V.D. verneemt, is binnenkort een belangrijke inkrimping van bet bedrijf van den Kon. Holl. Lloyd te Amsterdam te verwachten. Zooals bekend, is het passagiersvervoer reeds eenigen tijd stopgezet, zoo dat deze maatschappij thans alleen nog vracht schepen in de vaart heeft. Donderdag is aan het geheele personeel van de Kon. Holl. Lloyd per omzendbrief meegedeeld, dat de directie tot haar leedwezen door omstandigheden gedwongen is, het bedrijf zeer aanzienlijk in te krimpen en als direct gevolg daarvan het groote deel van het varende en administratieve personeel in de naaste toekomst te ontslaan. Het besluit, aldus V. D., is genomen in overleg ei. na besprelcingon met de bevoegde autoriteiten in Den Haag. Nog Woensdag heeft men in Den Haag een bespreking gevoerd, welke tot onmiddellijk ge volg heeft gehad het besluit van de directie van den Kon. Hollandschen Lloyd om eeD omzendbrief aan het personeel te richten. Het ligt in de bedoeling, dat tusschen Amsterdam en Zuid-Amerika op beschei den schaal een vrachtdienst zal worden gehandhaafd, waarvoor concentratie en reorganisatie van het be drijf van den Kon. Hollandschen Lloyd noodig zijn. De regeering wenscht dat handhaving van den dienst en inkrimping van het bedrijf op zoodanige wijze geschiede, dat er samenwer king bestaat tusschen Rotterdam en Amster dam. Door het aangekondigde ontslag zullen waarschijn lijk ongeveer 200 leden van het personeel worden getroffen. Partijen, die event. voor denaturatie ln aanmerking komen. In aansluiting aan hetgeen onlangs is gepubliceerd inzake de teeltregeling voor aardappelen, oogst 1935, verdient nog vermelding, dat het in de bedoeling ligt, ibij eventueele denaturatie, oogst 1935, hiervoor in aan merking te doen komen alle partijen, voor zoover deze voldoen aan voor voederdoeleinden te stellen redelijke eischen, mits uit deze partijen zijn verwij derd de aardappelen, die kunnen vallen door een nader vast te stellen maat. Niet in aanmerking zullen komen de par tijen, die door onoordeelkundige bewaring of verwaarloozing, grootendeeis verrot zijn of voor zoover deze door bepaalde ziekten onge schikt mochten blijken te zijn voor voeder doeleinden. De gevolgen waren ontzettend. Drie kinderen niteen gereten. Tn de gemeente Derside nabij Klausenburg heeft Eich een ernstig ongeluk voorgedaan. Drie kinderen van een mijnwerker, die alleen in huis waren, vonden bij het spelen in een jaszak van hun vader een dynamietpatroon en wierpen deze, nadat zij er eenigen tijd mee gespeeld hadden, in het vuur. De gevolgen waren vreeselijk. Het huis vloog letterlijk in de lucht. De lichaampjes der drie kinderen werden geheel uiteengereten. Met moeite slaagden de dorpsbewoners erin te voorkomen, dat de brandende ruïne de omliggende huizen aantastte Toen de ouders thuis kwamen, vonden zij slechts de rookende puinhoopen van hun huis en eenige ver koolde resten van de kleeren van hun kinderen. De moeder was zoodanig geschokt, dat zij naar een ze nuwinrichting moest worden overgebracht. ze daar gelijk in hebben. Ik voel me ook niet gerust wat dit hotel betreft, Alexis. Ik heb het gevoel of ik aldoor bespionneerd word." „Zijne Hoogheid placht te zeggen, dat deze stad het hoofdkwartier van internationale spionnen was", zei Alexis. „Zoolang als Paul, Ivan en ik hier zijn is de kleine meester veilig voor misdadigers en die ven. Maar als ze ons weg zenden moet de kleine meester dit land verlaten het doet er niet toe hoe maar hij moet weg gaan." „Is er iemand in het bijzonder dien je wantrouwt, Alexis?" vroeg Haven. „Vertrouwt de jonge meester de jonge dame die uit den trein is gestapt en zijn kleeren hier heeft gebracht?" vroeg hij eenvoudig. Haven stak een sigaret op. De vraag had hem zelf al zoo lang gekweld. „Waarom niet, Alexis?" vroeg hij. „Ik heb haar leven gered of in elk geval lieb ik er haar voor be hoed, dat ze een prooi van dat gepeupel werd. Ik hoorde haar gillen, toen ik met den prins voor het raam stond. Op weg terug naar het gezantschap hoor de ik haar weer roepen. Ik ging het huis binnen, vond haar daar vastgebonden en nam haar mee naar het gezantschapsgebouw. Ik heb een man dood ge schoten en een ander half vermoord en ben zelf als door een wonder ontsnapt De gezant was er heele- maal niet voor, maar we hebben haar als een van de Engelsche typistes mee genomen. Toen jullie me uit den trein haalden dacht ik niet dat ik haar ooit terug zou zien maar het schijnt dat de trein werd aangehouden en toen kwam ze hierheen". „En bracht de bagage van den kleinen meester mee", mompelde Alexis. „Ik heb dat altijd vreemd gevonden", gaf Haven toe. „Wil de kleine meester het huis. waarin hij haar gevonden heeft, beschrijven?" vroeg Alexis. „Het was een hoog, smal gebouw aan den anderen kant van do boulevard, bijna vlak tegenover de por tiersloge van het paleis. Het was eigenaardig ge bouwd, want er scheen geen parterre te zijn. Het eer ste raam was twaalf voet van den grond zoowat. Ik herinner me dat, omdat een dronken kerel haar voor het raam sleepte, om haar aan het tuig, dat langs kwam, te laten zien." Alexis' oogen waren merkwaardig uitdrukkingloos. Zijn lippen bewogen nauwelijks toen hij sprak: „Ik ken dat huis, meester", zei hij. „Wat is het voor een huis?" „Een berucht huis oen huis met een heel slech ten naam". Haven draaide zich heftig om. Hij kreeg een schok Brandende petroleumstroomen verspreid den zich over het veld. Waarschijnlijk tengevolge van verkeerden wissel stand heeft nabij Constanza in Roemenië een bot sing plaats gehad tusschen twee petroleumtreinen. De botsing was zoo hevig, dat verscheidene wagons met petroleum uit de rails vlogen en omvielen. De petroleum vloog onmiddellijk in brand en verspreid de zich in brandende stroomen over het veld, zoodat er een ware vlammenzee ontstond. Het spoorwegver keer moest worden gestaakt. Militairen en burgerbevolking van de omliggende dorpen trachtten het vuur door het opwerpen van dammen tegen te houden en Sfen catastrophe te voor komen. Aan de tegenwoordigheid van geest van den ma-, chinist. is het te danken, dat de niet beschadigde tankwagens konden worden losgemaakt en buiten het bereid van het vuur konden worden gebracht. Sneltrein door een goederentrein aange reden. De sneltrein van Kings Cross naar het noorden van Engeland is Donderdagmorgen aan een groot ge vaar ontsnapt. Dicht bij het station Northampton haalde hij een goederen trein in die op een zijspoor in dezelfde richting reed. Deze trein had een open wagen, die geladen was met stalen platen, die door nog onopgehelderde oorzaak buiten den rand van don wagon uitstaken, zoodat de locomotief van den sneltrein met het uitstekend gedeelte in aanraking kwam. De vaart van den sneltrein was gelukkig zoo groot d&t hij in de rails bleef en de stalen plaat krom boog langs de volgende passagiersrijtuigen, die echter op een paar zwakke plekken opengescheurd werden. Het geluk wilde dat het trefpunt zich bevond aan de zijde van den gangen van den sneltrein die ZATERDAG 2 FEBRUARL HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.PR.O.: 10,00 Morgenwijding; VARA: 10,15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven: 12.00 Viool en piano; 12.15 Klarinet en piano; 12.30 Orvitropia o.l. v. Jan van der Horst; 1.00 De Zonnekloppers o.l.v. Cor Steijn; 1.30 De Flierefluiters o.l.v. Eddy Walis; 2.00 Verzorging zender; 2.15 Filmkwartiertje doot M. Sluijser; 2.30 Platen der maand; 3.00 Een kijkje in het Film- en Gramofoonbedrijf; 3.30 Rotterdamsch Philharmonisch Orkest o.l.v. Eduard Flipse m m.v. Bela Bartok, piano; 4.30 ..De Toekomst van de Euro- peesche Gedachte", lezing door Dr. W. Banning; 4.50 Vervolg concert Rott. Philh. Orkest; 5.30 Overscha kelen zender: 5.40 Letterkundig overzicht doe A. M. de Jong; 6.00 Orgelspel door Joh. Jong; 6.30 Es- peranto-uitzending; 6.50 Gramofoonmuziek; V.R.O.: Rede door J. Hoving: „De gevolgen van een boek"; V.A.R.A.: 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten.; 3.03 Bonte Avond vanuit het N.V.-huis te Utrecht; 8.35 Men vraagt en wij draaien...; 8.45 De Zesdaagsche van Brussel. Renortage vanuit het Sportpaleis te Brussel, door Jan Broeksz; 9.00 Vervolg Bonte Avond: 9.30 Hertha Glückman. alt. zingt; 9.50 Venrolg Bonte Avond; 10.20 Vaz Dias en Varia; 10.35 Slot Bonte Avond; 11.05 Zaterdagavond-filmpjes; 1.15 Renor tage van de Zesdaagsche te Brussel; 1130 Men vraagt en wij draaien...; 11.45 Populaire gramofoon muziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN f301 MA K.R.O.: 8.00 Morgen concert; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken: 11.00 Gramo foonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtie: 12.00 Po litieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Orkest o.l.v. Marinus van 't Wond: 1.00 Gramofoonmuziek; 1.20 Vervolg concert: 2.00 Halfuurtje voor de riinere ieugd; 2.30 Snorthalfuurtje; 3.00 Kinderuurtje: H.L R.O.: 4 00 Uitzending voor de Ned. Vereen'ging van Spiritisten „Harmonia": 4.30 Uitzending vbor het Ned. Agentschap van de Star Publishing Tru«t: K R.O.: 5.00 Gramofoonmuziek; 5.30 Drkps» o.l.v Ma rinus van 't Woud; 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart; 6.45 Gramofoonmuziek: 7.00 Politieberichten; 7.15 Lezing; 7.35 Gramofoonmu- en kneep, zonder te weten wat hij deed, zijn sigaret tusschen zijn vingers stuk. „Alexis", riep hij. „Weet je dat zeker? Denk goed na Weet je het zeker?" „Ja, ik weet het zeker", herhaalde de man ern stig. „Zijne Hoogheid heeft het huis twee maal laten sluiten. Gedurende den opstand kwamen de bewoners weer terug." Havens zenuwen hadden hem gedurende al die emotievolle dagen nooit in den steek gelaten, maar nu greep een tijdelijke zwakte hem aan. Hij viel in een gemakkelijken stoel neer en bedekte zijn gezicht met de handen. Die met tegenzin gesproken woorden met hun afschuwelijke beteekenis. deden hem walgen. Hij had tegen zijn bewondering, tegen zijn gevoelens voor het meisje, die steeds inniger werden, gevoch ten, omdat hij zichzelf met nadruk had gezegd, dat het nu de tijd niet was voor iets dergelijks doch nu hij tegenover de afschuwelijke mogelijkheden stond die Alexis' aarzelende mededoeling had geopperd, doorleefde hij een oogenblik van marteling. Hij had altijd gevonden, dat ze, zelfs in haar vermomming en gedurende die walgelijke treinreis, zoo geheel door trokken was geweest van die aangeboren verfijning van haar sexe. Hij vond het prettig dat ze geen schoonheidsmiddelen gebruikte, dat ze er altijd zoo keurig uitzag en dat ze die niet te defineeren geeste lijke en moreele reinheid bezat, een charme die hii van het begin af. dat hij haar leeren kennen, had on dergaan. Als hij bedrogen was, was hij wel de groot ste stommeling ter wereld. Tallooze keeren had hij op het punt gestaan haar zijn geheele geschiedenis te vertellen en haar de geheele situatie uit te leggen en niets dan een zekere verlegenheid, een schuwheid, een vasthouden aan de conventies van zijn beroep, hadden hem tegengehouden. „Niet niemand vertrou wen, maar wel weten wie te vertrouwen", had zijn oude chef hem eens als een der mooiste eigenschap pen van zijn beroep voor gehouden Een straal van hoop brak opeens door de duisternis. Generaal Grotziwil had haar herkend. Dat kon iets beteekenen, het kon ook niets beteekenen. Eindelijk kwam hij tot de conclusie, dat hij meedoogenloos zou zijn hij zou vanavond met haar dinceren en haar vertellen, dat zijn zending eischte dat hij alleen reisde. Hij kon trachten in Roemenië te komen of een der havens aan de Zwarte Zee te bereiken en van daar naar Palestina te gaan. Hij bekeek de mogelijkheden van alle kanten en drong met geweld alle gedachten, aan die andere catastrophe terug Hij sprong op, borstelde zijn haar nog eens, trpk zijn das recht en stak zijn armen uit voor de jais, die Alexis nog steeds ophield. door het donderend geraas dat de aanraking na tuurlijk veroorzaakte, door de weinige passagiers, die er liepen het was de eerste trein bovendien werden verlaten. Eerst toen de sneltrein automatisch stopte, bemerkte ook de machinist van den goederen trein wat gebeurd was; de passagiers zijn met den schrik vrijgekomen. Praedioaat „Koninklijk" verleend. H. M. de Koningin heeft aan den A.N.W.B. Toe ristenbond voor Nederland het praedicaat „Konink lijke" verleend. Naar wij vernemen zal het bestuur van den A.N.W.B. aan de eerstvolgende algemeene ledenver gadering voorstellen de statuten in dien zin te wij zigen, dat de naam voortaan zal luideit: „Koninklijko Nederlandsche Toeristenbond A.N.W.B." Oneenigheid met den minister over een zwembad. De raad der gemeente Gendringen is er op aan drang van Ged. Staten in geslaagd op de begrooting 1935 nog ruim f8000 te bezuinigen, waardoor de gemeente aan de indeeling bij de groep noodlijdende gemeenten is ontkomen. Wat den bouw van een zweminrichting betreft, heeft de minister zich bereid verklaard subsidie te verleenen in de geraamde werkloonen ad f16.000, mits een bedrag van f9600 voor aanschaffing van materiaal wordt bijeengebracht. De gemeente mag hierin niets bijdragen. De voorzitter verklaarde hiermede niet accoord te gaan en niet te zullen rusten vóór deze onmogelijke voorwaarde is ingetrokken. ziek; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 8.35 Lezing; 9.05 De KRO-Boys; 9.30 Voor dracht door Th. Boosman; 9.50 De KRÓ-Boys; 10.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Vaz Dias; 10.3!> De KRO- boys; 11.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH (1500 M.) 12.05 Concert; 1.20 Het Commodore Grand Orkest; 2.20 Het Studio-orkest van Belfast; 3.10 Ooggetuige- verslag van den rugby-wedstrijd Wales—Scotland; 4.50 Svdnev Bavnes en zijn orkest; 5.35 Ambrose en zijn Embassv Club: 8.50 „Music-Hall" programma; 10.20 Theater-orkest; 11.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS (1648 MA 7.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Idem; 12.20 Concert; 7.05 Cabaretprosremma: 8.20 „Victoria und ihr Husar", operette van Paul Abraham: 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 MA 11.20 Concert: 2.20 Instrumentaal ensemble; 4.20 Kinderkoor; 8.20 Vroolijke avond; 10 20 Dansmuziek. KEULEN (456 MA 6.20 Concert; 11.20 Het Kleine Omroeporkest; 12.20 Omroeporkest; 3.20 De vroolijke Zaterdagmiddag; 6.20 Kamermuziek; 7.30 Blaasmuziek; 8.20 Vroolijke avond; 9.55 Dansorkest. ROME (421 M 1 4.30 Pooulair concert: 515 Gramofoonmuz'ok: 8.05 Orgelconcert; 8.20 „Don Juan", onera van Mozart. BRUSSEL (322 en 484 MA 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Orkestcon cert: 1.30 Tdem; 1.50 Oramofoonmuizek; 6.35 Tdem: 6.50 Accordeonrecital; 8.20 Radiocabaret; 9.50 Orkest concert: 10.30 Dansmuziek: 484 M.: 12.20 Fall-con- cert: 12.50 Omroenorkest; 130 Tdem: 1.50 Gramofcon- muziek: 5.20 Dansmuziek; 6.50 Pianorecital; 8.20 Symrvhonie-orkest; 9.50 Omroeporkest; 10 30 Dans muziek. DEUTSCHLAND^ENRER (1571 MA 5.55 VrooliiVe gramofoonmuziek: 11.20 Popu'air con cert; 12.30 Het Leipz'ger Svmphome-orkest; 5.50 Rarnabas von Geczv 6.50 Opera-uitzending; 10.40 Dansmuziek. „Ik dineer in het restaurant", zei hij, „als je wal van de politie mocht hooren, laat het me dan we ten." Alexis boog. Met zijn hand op den deurknop boog hij zich voorover en er was iets vaderlijks in zijn houding. „Het spijt me, dat de kleine meester van mijn nieuws geschrokken is", zei hij. „De Russinnen uit liet Noorden zijn niet te vertrouwen. Ze zijn zeer koud, heel mooi en heel valsch. Zé zijn uitstekende spionnen, maar ze zijn niet te vertrouwen." Weer zat er een brok in Havens keel toen hij de kamer uit ging. Haven was het eerst in den bar en toen Anna Kastellane binnen kwam, zat hij zijn tweede cocktail te drinken. Hij ging dadelijk naar haar toe en bracht haar naar een gemakkelijken stoel. Alsof een hoosaar dig toeval het wilde, kwam ze hem mooier dan ooit voor, een beetje teer in haar nauwsluitende zwarte japon, bijna pathetisch met dien smeekenden glim lach waarmee ze hem begroette, de trotsche lijn van haar mond en haar neergeslagen oogleden, alsof ze voelde, dat er ietw niet in orde was. Toen ze een troepje luidruchtige en haar bewonderende officie ren passeerden, sloeg ze de oogen neer en kwam er een trotsche trek om haar mond. Haar oogen zochten slechts die van haar metgezel. Meer dan ooit waar deerde hij dat fijne op een afstand blijven dat altijd indruk op hem had gemaakt. „Ik drink van avond geen cocktail", zei ze, „laten we liever aan tafel wat champagne nemen. Ze heb ben een chèque voor me geïnd, die ik op mijn Bank had achter gelaten ik vond het geld op mijn kamer. Ik ben rijk ik tracteer." Hij liep zwijgend en somber naast haar. De ober bracht hen naar hun tafeltje. De muziek was juist op goeden afstand. Het diner dat de ober voorzette was uitmuntend. Er was heerlijke champagne, niet te zoet. Haven realiseerde vol bitterheid wat een won dermooi intermezzo deze avond zou hebben kunnen zijn, als die doffe pijn in zijn hart er niet geweest was. Ze merkte al spoedig dat er iets was, dat hem hinderde, „Wat is er gebeurd?" vroeg ze. „Vertel het me". Hij zocht naar een ontwijkend antwoord, toen in eens het primitieve instinct van den ocr-man, dat schoonheid, die hem beleedigd heeft, verwoest, in hem wakker werd. Hij vertelde haar de waarheid. „Ik heb juist gehoord, dat het huis, waar ik u uit gered heb, een berucht huis was. U weet wel wat ik bedoel, een van die huizen met roode lantarens, waar vrouwen gekocht en verkocht worden." Ze keek hem een oogenblik aan zonder een spier KM. 0oas!2 KROONTJES 50d )>Wat TTlyjiAacdt rriaaM ió góed" ZONDAG 3 FEBRUARL HILVERSUM (1875 M.) 9.00 VARA. 10.00 VPRO, 12.00 AVRO, 500 VARA. 8.00 AVRO. 9.00 Voetbalnieuws; 9.05 Tuinbouwpraaije door S. S. Lantinga; 9.3 Orgelspel door Johan Jong;^ 9.45 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij; 10.00' Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Naarden. Voorganger: Ds. H. H. Dorgplo; 12.00 Klokkenspel en. uurslag van den toren der Groote Kerk te Brielle; 12.01 Filmpraatje L. J. Jordaan; 12.30 Kovacs Lajos en zijn ork.: 1.30 Disconieuws; 2.00 Boekbesoreking Dr. P. H. Ritter Jr.; 2.30 Concertgebouw-orkest o.l.v Eduard van Beinum, m.m.v. Vasa Prihoda (viool); 4.00 Gramofoonplaten: 4.15 I-Iet 's-Gravenhaag^cli Politie-Mannenkoor „Entre-Nous" o.l.v. A. Smit; 4.45 Gram.pl. en Vaz Dias; 5.00 Gram.nl.; 5.40 Reportage van de Zesdaagsche te Brussel; 6.00 Voetbalnraatie? 6.20 VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 7.00 Concert uit Warschau (gr.nlA: 7.20 H. Wigcrelaar (vinoU en J. Jong (plano); 7.30 Orgelspel C. Steiin; 8.00 Vaz Dias: 8.15 Omroeporkest o.l.v Nico Treen: 8 40 Orgel spel Pierre Palla: 9.00 Radiojournaal: 9.15 Selectie uit „Hoffmann's Vertellingen" van Offenhach; 10.15 Tegenlicht-onnam: 10.30 Gram.pl.: 11.00 Vaz Dias; 11.10—12.00 Laios Kiss en zijn orkest uit restaurant „Haeck" te Den Haag. HUIZEN (301 M.)' 8.30 KRO: 9.30 NCRV.; 12.15 KRO.; 5 00 NCRV.: 7.45— 11.00 KRO. 8.30 Morgenwijding; 9.30 Gpiwiide mu ziek: 9.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Groo- te Kerk\ te Den Haag. Voorg. Ds. A. K. Strantsma? Hierna orgelconcert door A. Engels: 12.15 Orkest- concert; en causerie: 2.10 Lezing: 2.30 Kamermuziek 2.50 Gramnfr>onmiïziek; 3.20 Kamermuziek; 4.00 Zie- kenlof: 5.00 Gewilde muziek: 5.20 Kerkdienst uit de Oeref Kerk te Bergen op Zoom: Hierna gewiide rnu- r\fk: 7.45 Snortuitslagen: 7.50 Kath. R.V.TT.; 8.10 Vaz Dias: 8.15 fVVestconrert met medewerking van 'eng soliste: 9.oo Declamatie: 9.15 Ork est concert en piano recital: 10.30 Vaz Dias; 10.35 Gramofoonmuziek; 10.40 Epiloog. DROITWICH (1500 M.V 12.50 Belfaster Omroeporkest: 1.50 Vioolrecital: 2.20 C.ro«field Soan Works Rand: 3.20 Gramofoonmuziek 3.59 R. Croock-kwinfet: 4.50 Kinderuurtie: 5.10 en 5.30 Lezing: 5.50 Sfriikkwartet: 7.05 Lezing: 7.35 Zang en nïano: 8.20 Kerkdienst: 8.35 Lezing: 9.05 Liefdadieheidsonroen: 9.10 Rericb+pn: 9.20 Albert Sandler en het Park Lane Hotel Orkest; 10.20 Reg. King en zijn orkest; 11.05 Epiloog. RADIO-PARIS (1648 M.)"1 7 05 en 8.20 Gramofoonmuziek; 11.50 Orgelconcert,; 12.40 en 1.05 Gramofoonmuziek: 1.20 Pascnl-orkest; 4.20 Literair-muzikaa! programma; 5.20 Panisch1 Symphonie-orkest; 8.20 Music-hall-programma; 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.V 11.2012.50 M. Hansen's Orkest: 1.502.15 Gramofoon rmiziek: 2.45 Fragm. lilt „La fille du tamhour-maior" van Offenhach: 7.20 Hoorspel; 7.35 Russische muziek 8.35 Zang en declamatie; 9.30 Saxofoonsoli; 10.10— 11.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M-V 5.55 Havenccmcert: 9.20 Pianorecital: 9.50 Dorfmund- sche Mannenzangvereen.; 10.50 Bach-cantate: 1120 TTit Breslau: Omroep-kleinorkest; 12.30 Gramofoonnl.; 5.35 Zang door Margret Flecken (sopraan); 7.29 „Der Versrbwmder", snel van Briihl. muziek van Kreut- zeri; 8.59 Leipziger Svmphonie-orkest o.l.v. Weis- hach; 9.40 Leo Eysoldt en zijn orkest. ROME (421 M.)' 8.05 „Wiener Frauen", operette van Lehar. I BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 10.20 Gramofoonmuziek; 10.50 Pianorecital: 11.20 Weensch orkest; 12.20 Omroeporkest; 1.30 Orgel concert; 2.00 Gramofoonmuziek; 5.20 Svmphoniecon- certd; 6.35 Salonorkest; 8.20 Kurt Weill-concert; 9 20 Omroeporkest; 10.30 Reportage v. d. Zesdaagsche; 10.50—12.20 Dansmuziek; 481 M.: 10.20 Hoogmis; 1150 Salonorkest; 12.20 Weensch orkest; 1.30 Gra- mofoonmuizek: 3.20 Concert; 5.50 Dansmuziek; 6.20 Gramofoonmuziek; 6.50 Kamermuziek; 8.20 Sympho nie-orkest; 9.20 Reportage v. d. Zesdaagsche; 9.40 Vervolg concert: 10.30 Vervolg reportage; 10.50—12.20 Dansmuziek* DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 6.50 „Aufforderung zum Tanz", groot gevarieerd pro gramma: 8.50 Het Leipziger Symphonie-orkest o.l.v. Hans Weisbach m.m.v .Li Stadelmann (cembalo); 9.20 Berichten; 9.40 Wintersportnieuws; 10.05 Weer berichten; 10.20—11.20 Dansmuziek uit Keulen. te vertrekken, haar donkerblauwe oogen zonder uit drukking. Plotseling rilde ze, elk spoortje kleur vloeide weg uit haar gezicht, haar lippen gingen van een en doodsangst kwam in haar oogen. Ze scheen niet in staat te spreken en hij kon geen woorden vinden. Ze had de waarheid gevraagd en hij had haar die gezegd. Toch voelde hij zich als een beul. Hij had iets gedood. Onzin! Brutaliteit was soms het beste, die was soms noodig. Hij bevochtigde zijn lippen en probeerde weer iets te bedenken, dat hij zeggen kon. Hij verlangde vurig, dat zij maar wat zeggen zou, het kwam er niet op aan wat, als ze die verlammende stilte maar verbrak. Toen er veran dering in haar kwam was die geheel onverwacht. Het, bloed kwam terug in haar wangen die nu rood werden. De harde, starende blik was uit haar oogen verdwenen en ze waren nu zoo zacht dat hij bang was er in te kijken. Haar lippen trilden. Hij wist dat ze iets ging zeggen en zou er alles voor hebben willen geven als hij nu als een lafaard had kunnen vluchten. Ze zei kalm: „Het spijt me dat ik zoo dwaas deed. Die heel duidelijke uiteenzetting van u was nogal een schok voor me." „Pardon", mompelde hij onhandig. Het was een miserabel woord, toch hij kon er zoo gauw geen ander vinden. „Wilt u den kellner zeggen, dat hij me nog eens inschenkt", vroeg ze. „Hij 'kan mijn bord wegnemen, ik heb nooit van „bórtsch" gehouden en de room is zuur. Ik zal de zalm eten." De kellner kwam op Havens wenk en ze dronk haar heele glas champagne achter elkaar leeg. Het kwam Haven, die anders niet zoo overdreven ver beeldingskracht bezat, voor, dat er iets zinnebeeldigs was in de wijze waarop ze haar hoofd achterover hield en den laatsten druppel naar binnen liet glij den. Toen ze het glas neer zette en weer sprak, wa ren haar stem en manieren weer bijna gewoon. „Ik heb beloofd dat ik van avond aan tafel een voorstel zou doen", zei ze. „Dat weet ik", antwoordde hij gretig, maar al te bereid om op een ander thema over te gaan. „Ik ben er nieuwsgierig naar." „U heeft al uw tijd verdaan met te piekeren over grenzen en treinen", zei ze. „Is er geen andere ma nier van reizen?" In eens begreep hij haar. „Per vliegmachine?" (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1935 | | pagina 15