Vondsten in liet Amazone gebied Radioprogramma Provinciale Bond van Rundveefok- vereenigingen in NoordhoSland. Algemeene vergadering op Dinsdag 12 Februari 1935, des morgens half 10 in het Parkhotel te Hoorn. Voorzitter de heer Jm. Blaauboer Kz., Schagen; secretaris de heer E. Koster Dz. De Voorzitter heet in zijn openingswoord in het bijzonder welkom de heeren P. Stapel Cz., voorzitter Holl. Mij. van Landbouw, Hartog, directeur Vee export, Wibbens, inspecteur N.R.S., Ir. de Vries, veeteeltconsulent en P. Jz. Eriks, vertegenwoordi ger van het rijkszuivelconsulentschap. Wat de crisis betreft, spr. zal er niet te veel van zeggen, maar gelukkig kan worden geconstateerd, dat ondanks de moeilijkheden het ledenaantal bij de aangesloten afdeelingen toeneemt. Daar blijkt uit, dat. het leven van den bond gezond en krachtig is. Als fokkers moeten we de productiviteit en de kracht van ons vee trachten te verhoogen, doch wat de finantieele Icwestie betreft, is het begrijpelijk dat de jonge boe ren eerst de kat uit den boom kijken. Als vakver- eeniging is het niet van groot belang de crisismaat regelen te beschouwen. In groote lijn kan worden gezegd, dat we de regeeringsbemoeiingen te appreci- eeren hebben, want zonder die bemoeiingen zouden vele veehouders het nog moeilijker hebben. Wel zijn er onbillijkheden te constateeren, doch we dienen deze niet individueel te beoordeelen. Spr. wijst, op het groote belang om den boerenstand boven water te houden. En als men dan menschen ontmoet, die uitsluitend door de omstandigheden gedwongen worden het bedrijf op te geven, dan komt de vraag naar voren of de regeering&maat.regelen niet in an dere richting dienen te gaan. Voor hen, die van 1916 tot nu het bedrijf zijn begonnen, zijn de moei lijkheden het grootste. Dat komt door de overkapi- talisatie, de bedrijfslasten zijn bij de huidige laag conjunctuur te hoog. De vaste lasten zullen dan ook flink moeten worden aangetast en spr. doet. zich dan ook kennen als voor stander van devaluatie of van t.ierceering. Wordt niet tot devaluatie overgegaan, dan zal de regeering dienen te gaan in de richting van renteverlaging. De productenprijs toch zal niet tot een hooger ni veau kunnen worden opgevoerd. De notulen worden door den secretaris gelezen, ze .worden onder dankzegging vastgesteld. Ingekomen stukken. Ten aanzien van het geschil tusschen de Duin streek en Stompetoren over de grensregeling, i3 bericht ingekomen dat genoegen wordt genomen met het bemiddelingsvoorstel van het. Bestuur. Met het gemeentebestuur van Alkmaar is corres pondentie gevoerd over de inrichting van een ter rein voor een te houden fokveedag. Daarvoor zou den worden ingericht het terrein naast het gymna sium, terwijl dan de Paardenmarkt zou dienen als keuring- en demonstratieterrein. Inmiddels is echter deze fokveedag afgelast, in verband met den te hou den Nationalen fokveedag. Deze mededeelingen. noch de overige ingekomen Stukken geven aanleiding tot bespreking. De rekeningen over 1934 worden goedgekeurd. Het Jaarverslag. Uit het Jaarverslag vermelden we, dat in 1934 •waren aangesloten 33 fokvereenigingen, met 667 le den veefokkers. Het aantal volledige melkstaten be droeg in het afgeloopen jaar 8214. Het reservefonds van den Coop. Aankoop steeg tot i 3086.49. De rekening van den Bond gaf een zuiver over schot van f 1921.34. Het aantal volledige melklijsten die werden onderzocht, kunnen als volgt worden onderverdeeld: 2459 van vaarzen, 1776 van twen- ters, 1391 van derde-kalfskoeien en 2588 van oudere koeien. Van deze 8214 volledige melkliisten waren er 4976 van erkende afstamming en 3238 van niet- érkende afstamming. Gemiddeld bedroegen de kosten per volledige staat 3,12. Het aantal dekkingen bedroeg 14494, het aantal geschetste kalveren 4368. Over 1933-1934 was de gemiddelde opbrengst vet van de vaarzen 3.47 pet., van de twenters 3.39 pet., van de derdekalfskoeïen 3.38 pet. en van de oudere koeien 3.36 pet. Het totaal aantal toegewezen kalveren door de N.V.C. bedroeg 2553, waarbij van alle aangesloten vereenigingen het aantal melkkoeien bedroeg 11826, of gemiddeld per bedrijf 17.7 Uitvoerig behandelt de rapporteur in zijn verslag «de gehouden fokveekeur- en marktdagen te Scha gen en te Hoorn gehouden, en wijst op de groote heteekenis van deze keur- en marktdagen, met het oog op den handel. De gezondheidstoestand van het vee was over 1934 goed, met uitzondering van het [besmettelijk verwerpen. De voedingsvoorwaarden voor het vee waren ongunstig en te verwachten is, Idat de uitkomsten van de melklijsten ongunstig zullen zijn. Het zeer uitvoerige verslag wordt onder applaus laanvaard. De heer Van der Sluijs, St. Maartensbrug, dringt er op aan, dat het belangrijke verslag aan de aan gesloten leden wordt toegezonden. De heer Koster, Midwoud, bespreekt de onvoldoen de toewijzing der kalveren en wil actie voeren voor een betere toewijzing. De thans gevolgde methode noemt spr. een afmaaksysteem van de fokkers. De Voorzitter antwoordt dat de kosten beletten om het jaarverslag te drukken en bovendien wordt door de Prov. Commissie om de vier jaren een verslag Verstrekt. Wat de kalverentoewijzing betreft, verandering zal er moeilijk zijn te verkrijgen, omdat het een landelijke regeling betreft. Wel is door het Bestuur bij de N.V.C. aangedrongen op ruimere verstrekking van de meerwaardigheidsverklaringen, en niet te Veel te letten op informaliteiten. Benoemingen. Tot lid van het bestuur wegens periodieke aftre ding van den heer A. Ruijter te Oosterblokker, wordt benoemd de heer Zuurbier te Egmond; de heeren A. G. de Haan te St. Maartensbrug en Th. Kwantes P.Mz. te Assendelft worden herkozen als leden van de*commissie voor den Coöperatieven Aankoop; tot afgevaardigde naar het Stamboek wordt gekozen de heer P. Conijn, tot plaatsvervanger de heer G. Appel; tot leden van de commissie voor het nazien van de rekeningen over 1935 worden gekozen de heeren .T. van Berkel, Wognum. L. Glas, Aartswoud en J. Zijp te Abbekerlc. Tot nlaatsvervangere wor den benoemd de heeren A. Zijn Cz.. Abbekerk, .Tb. Brinkman, Assiendelft en Jb. JimmiPk Hz., Bar- 6ingerhorn. De begrooting. Bij de begrooting voor 1935 werd door het Be stuur voorgesteld, om het vermoedelijk overschot op den dienst van het boekjaar 1934 ad f 157.70 in het fonds voor de fokveedagen te storten. Overigens werd door het Bestuur voorgesteld om de contribu tie en den omslag per melkkoe gelijk te laten blij ven aan die van het afgeloopen jaar. De vergadering gaat met deze voorstellen accoord en de begrooting wordt ongewijzigd vastgesteld. De nationale fokveetentnonstelT'.nn. 1 Over de Nationale fokveetentoonstelling, die van- Vege het Nederlandsch Rundvee Stamboek in 1935 te Utrecht zal worden gehouden, zij medegedeeld, dat Noordholland hier 70 dieren mag inzenden. Iedere fokker kan hiervoor aangeven. Het is ech ter zeer gewenscht dat Noordholland met de beste dieren uitkomt en daarom zijn door het Bestuur de heer Jm. Blaauboer Kz., Ir. L. de Vries en de se cretaris aangewezen om te beoordeelen welke dieren in aanmerking kunnen komen. De rondvraag. De afgevaardigde van de af deeling Hauwert vraagt, waarom de keuring van de fokregister- koeien niet meer geschiedt door de centrale leiding. Voor de uniformiteit acht zijn afdeeling dat ge wenscht. De afgevaardigde van Twisk merkt op, dat de le den zoo nu en dan door de crisismaatregelen worden benadeeld. Het zich verzekeren van rechtskundigen bijstand heeft met het oog op de hooge kosten be zwaren en spr. dringt er op aan, dat dan via den Bond voor rechtskundig advies wordt gezorgd. De Secretaris deelt mede, dat het practische be zwaren oplevert, dat de ongeveer 7000 koeien zouden worden gekeurd door de centrale leiding. De plaat selijke keuringscommissie is voldoende georiënteerd, en de uniformiteit wordt niet in gevaar gebracht. Spr. acht het onnoodig het centraal kantoor met deze kosten en vele werkzaamheden te belasten. Naar aanleiding van een opmerking van een ande ren afgevaardigde, zegt spr., dat nieuwe vereenigin gen wel door het centraal bureau worden geholpen, want dan is de plaatselijke commissie niet vol doende georiënteerd. Spr. wijst er voorts op, dat voor de stamregisterkoeien de belangstelling het grootst is, zij vormen de basis voor de fokkerij. Op de vraag van de afdeeling Twisk, antwoordt de Voorzitter, dat de heer Mr. Langeveld aan het Landbouwhuis is verbonden en niet 't hoogste bedrag zal honoreeren. Overigens geeft spr. in overweging zich te houden aan de statuten, dan heeft men geen last van overtredingen. Zelfs als men zich aan de statuten houdt, moet men nog voorzichtig zijn met het, zich verzekeren van rechtskundigen bijstand. Naar aanleiding van een door den heer Koster, Midwoud, gerpaakte opmerking, wordt de wcnsche- lijkheid erkend, dat getracht wordt, bij de toewij zing der kalveren, het kalverschetsgeld ad 75 cent er af te krijgen. Na de gewone plichtplegingen, waarbij dank wordt gebracht aan het scheidende bestuurslid, den heer A. Ruijter, volgt sluiting. BOERDERIJ LEVERING RUNDEREN AAN DE NEDERLAND- SCHE VEEHOUDERIJCENTRALE. De Nederlandsche Veehouderij centrale maakt be kend, dat alle vóór 1 Januari 1935 ter levering op gegeven runderen thans door haar zijn overgenomen. Indien er dus nog veehouders zijn, die hun runde ren vóór genoemden datum ter levering hebben opgegeven, doch tot dusver noch een oproep tot levering, noch bericht ontvingen, dat de door hen opgegeven runderen niet voor inl. in aanmerking kwamen, moet aangenomen worden, dat de opgave- kaarten van genoemde veehouders de goede be stemming niet hebben bereikt. Deze veehouders wor den uitgenoodigd ten spoedigste een nieuwe opgave- kaart aan de Landbouw-Crisis-Organisatie van hun gewest in te zenden, vergezeld van een schrijven, waarin vermeld staat, dat het hier een nieuwe op gave van bereids vroeger opgegeven runderen be treft. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat thans naast runderen, lijdende aan tuberculose en para- tuberculose alleen voor de eerste maal drachtige vaarzen en pinken, benevens kalveren met identi- teitsbewijs-1934 voor opave tot levering in aan merking komen. Na ontvangst van de nieuwe kaar ten zal de Nederlandsche Veehouderijcentrale de runderen der desbetreffende veehouders ten spoe digste overnemen. VARKENS. Het aantal varkens, dat gehouden mag worden. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Noordholland vestigt er, ter voorkoming van misverstand, de aandacht der varkenshouderij op, dat ten aanzien van het te houden aantal varkens nog steeds be palingen gelden als voor het jaar 1934, zoodat dus ook thans gelijktijdig niet meer varkens mogen worden aangehouden dan in het jaar 1934 zijn toe gewezen. Verder wordt er nog op gewezen, dat het aantal fokzeugen, dat in verband met het toegewezen aan tal biggenmerken mag worden gehouden, bij het aantal varkens, dat gehouden mag worden, is inbe grepen. WARM ENHT7JZ EN VERGADERING „HET WITTE KRUIS". Vergadering van het Witte Kruis, afd. Warmen- huizen, op Maandag 11 Febr., in de zaal van den heer Slikker. De Voorzitter, de heer P. Slot, opende de verga dering en .betreurde de geringe opkomst. De weinige aanwezigen werden door spreker welkom geheeten. Hierna volgde voorlezing der notulen door den secretaris, den heer H. G. Rijs. Zonder aanmerking werd onder dankzegging tot goedkeuring overge gaan, Ingekomen stukken. Een schrijven van het Hoofdbestuur wegens het bedanken van het Hoofd bestuurslid, den heer Schoenmaker, wegens gezond heidsredenen. Door de vergadering is besloten tot de volgende vergadering te wachten met het stellen van een candidaat, x Rekening en verantwoording. De penningmees ter, de heer S. G. Rijpma, bracht hierover verslag uit. Rekening Witte Kruis: ontvangsten f897.32, uit gaven f285.99, batig saldo f611.33. Over enkele pos ten van uitgaven kwam een kleine opmerking en na gehouden bespreking is besloten te trachten met het Wit-Gele Kruis deze kosten gezamenlijk te dra gen. Rekening T.B.C.: ontvangsten f 1037.53, uitgaven f 867.37, saldo f 161.16. Een opmerking van den pen ningmeester, dat dit saldo dient te worden vermin derd met f65 wegens terug-ontvangen gelden van een verpleegde patiënt en aan de gemeente moet worden terugbetaald. De heeren P. J. Mink en P. Rempt werden verzocht de rekening te willen nazien. Bij monde van eerst genoemde werd verklaard, alles in goede orde te hebben bevonden en adviseerde de vergadering tot goedkeuring te kunnen overgaan. Voorzitter dankte den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Verkiezing van twee bestuursleden, wegens perio dieke aftreding van de heeren P. Slot en H. G. Rijs. Na gehouden stemming werd herkozen de heer Slot en gekozen de heer G. Hopman. Gezien de uit slag van de stemming nam de heer Slot deze benoe ming niet aan en wenschte niet meer als bestuurs lid in aanmerking te komen. Spreker vond dit voor een neutrale vereeniging niet de gewenschte manier. De heer Rijs is altijd een goed secretaris geweest. Na dit gesprokene werd den heer Slot geantwoord, dat het niet gaat om de persoon in kwestie, maar juist door de splitsing is deze kwestie ontstaan. De opmerking werd gedaan dat de heer Rijs dit gebeu ren had kunnen voorkomen. De heer Rijs antwoordde, deze opmerking niet te accepteeren; dat dit geen hardheid van hem is ge weest, maar dat steeds bij hem heeft voorgestaan, het algemeen belang te dienen. Spreker verklaart, steeds met de volle ambitie voor de vereeniging te hebben gewerkt en nu het uur van scheiden valt, dankt spr. de bestuursleden voor de aangename samenwerking. De heer Donia beschouwde het besluit van den heer Slot als een terechtzetting en hierdoor wenschte spr. niet langer bestuurslid te blijven. Ook de heer Rijpma legde zijn functie hierbij neer. De heer Mink was een andere meening toegedaan en betreurde dit verloop. Wij moeten aannemen en niet uit het oog verliezen: „Eendracht maakt macht" De vereeniging is van te groot nut, om door een klein incident zoo maar te bedanken. Deze woorden waren nog wel van invloed om een ♦andere kijk op de zaak te geven. Het bestuur deed dan ook de toezegging om de functie te zullen waar nemen tot de volgende algemeene najaarsvergade ring en zal dan het bestuur aftredend zijn. Na nog enkele besprekingen van huishoudelijken aard volgde sluiting. 25-JARIG JUBILEUM POSTBODE A. NICOLAL Op 1 Maart a.s. is de Brievenbesteller A. Nicolai 25 jaar verbonden bij de Posterijen en gedurende al dien tijd werkzaa^i geweest te Warmen huizen. Van hem kan gezegd worden, dat hij steeds met volle ijver en nauwgezetheid zijn dienst heeft vervuld en zeker tot tevredenheid van alle inwoners. Het zal deze stille en eenvoudige kracht dien dag wel niet aan belangstelling ontbreken. Het voor deze gelegenheid opgerichte comité re kent op Uw aller medewerking. S J N T MAARTEN VEEFONDS. Maandagmorgen 10 uur had in café „Rust en Lust" alhier de jaarlijksche algemeen^ vergadering van het Veefonds plaats. Na opening en vaststelling der notulen vond do aanbieding der statistieken plaats, waaruit bleek dat het jaar 1934 wat. het fonds betreft, een voor- deelig jaar is geweest. De omslag bedroeg over het geheele iaar per rund f3.40 en per f100 verwaarborging f2.53. De rekening werd onderzocht door drie deelheb bers en goedgekeurd met een batig saldo van f 1394.611/2. Hierna volgde een breedvoerige bespreking inzake de vraag hoe met de uitkeering van het Rijk zal worden gehandeld bij gevallen van open t.b.c. Het Bestuur stelde voor in het vervolg de door het Rijk gegeven vergoeding bij opruiming van een open t.b.c.-lijder niet ten bate van het fonds te ne men. doch deze uit te keeren aan de instelling, wel ke de t.b.c.-bestrijding onderneemt, n.1. de diverse kaasfabrieken, terwijl belanghebbende dan de volle 100 procent van het door hem opgeruimde rund ont vangt. Algemeen wordt de bestrijding der t-b.c. toege juicht, zoodat overeenkomstig het voorstel wordt besloten. JDe aftredende bestuursleden, de heeren Jb. Scher- merhorn, A. Wit en A. Nottelman worden met bijna algemeene stemmen herbenoemd. Op voorstel van den heer Vlaming wordt na lang durige discussie besloten, voortaan die runderen, welke tengevolge van t.b.c. een gat in het oor heb ben, niet meer in het fonds op te nemen. Hierna volgt sluiting, waarbij Voorzitter dankte voor de groote belangstelling. Afgrijselijke oorlogswraak HET „DIAMANTVELD." Een bekende trapper in Zuid-Amerika John. W. Varres is van een tweejari ge expeditie door het Ama zone gebied te Manaos te ruggekeerd. Hij heeft eeni- ge verbluffende ontdekkin gen gedaan. Toen Varres te Ega, tusschen Iguitos en Manos, indertijd opbrak, had hij een tiental krachtige Ma- koesi-mannen bij zich. Zij behoor den niet tot de inheemsche Ega- menschen, dien de beroemde pater Fritz de rubbercultuur, het verza melen van schildpadeieren en bet zoeken naar geneeskrachtige krui den bij bracht. Misschien zouden zij anders nog verder met hem meegegaan zijn. Maar zou Varres dan ook het veld der dooden ge vonden hebben? Zij verlieten hem namelijk, toen de Wapisena-menschen aanboden den blanke den weg te wijzen. Zij schenen te voelen, dat hij iets bij zonders zocht. Zoo brachten zij hem op een morgen naar een veld. Varres zag een breede schedel op den grond liggen. Hij bukte zich om hem op te tillen. Maar hij scheen aan de bodem vastgegroeid te zijn. De Indianen zagen zijn pogin gen met belangstelling toe. Zij verklaarden, dat hier een heele mensch in den grond stak, en dat slechts een hoofd zichtbaar bleef, toen men hem een vreeselijken dood bereidde: een oorlogswraak, die nauwelijks een voorbeeld heeft. Men groef de gevangenen in den grond en wreef hun hoofd in met het sap van suikerriet. Uit alle gaten van deze bodem kropen de mieren en begonnen de ongelukki- gen op te vreten. Op deze velden moeten angstwekkende gillen ge klonken hebben toen men deze oorlogswraak toepaste. Want toen Varres rondkeek, ontdekte hij de eene schedel naast de ander. Toen Varres op vriendschappe- lijker voet met de Indianen kwam, kon hij eindelijk vertellen, dat hij diamanten zocht. Hij toonde hen eenige steenen. Men bekeek deze nauwkeurig en beweerde toen, dat men ergens een veld wist waar der gelijke steenen lagen zoo groot als kinderhoofden! Logen zij? Ver rieden zij hem hier een van de geheimen van het Amazonegebied? In ieder geval volgde hij zijn gid sen. Zij brachten hem slechts tot een vulkaangebied. Zeker, vuka- nen in het Amazonegebied en niet slechts in de Andes. Kraters, die soms direct uit de bodem op stegen. Hier wezen zij hem den weg naar de „verloren stammen". Waar bij zij hem duidelijk maakten, dat deze „verlorenen" op hem leken. En zoo vond hij de „blanke In dianen". Zij werden reeds vroeger en wel veel Noorderlijker ontdekt. „De laatste acht blanke Indianen", zei men indertijd. Hier waren ge heele dorpen, geheele stammen slanke, magere, blanke menschen, die, zoover Varres kon constatee ren, goedig waren. Bij hen vond Varres ook de oorsprong der gehei me minnedranken en kruiden, die hij bij de Indianen van Bolivia, Peru, Columbia en Venezuela steeds weer ontdekt had. Op wel ke omwegen die recepten en spe ciale kruiden hun weg naar de landen van het kustgebied vinden, kon Varres niet ontdekken. Of men hen nu Guakanki of Poesanga noemt, de minnedranken worden hier gebrouwd of althans worden hier de kruiden samenge steld. Met deze middelen wordt de koppigste minnaar gewillig ge maakt. Maar ook het braafste meisje wordt door ,één slok van een dergelijke drank in de dolste liefderoes geworpen. De blanke Indianen nemen dergelijke krui den slechts volgens de aanwijzin gen der kruidenpriesters. Buiten hun gebied wordt dit vergif onge limiteerd toegepast, onheilbren gend en de menschen ruiiieerend. Zij kennen de veelwijverij, zijn echter zeer zedelijke menschen, Een ding weigeren zij kleeding. Toen Varres de vrouwen leeren wilde hoe zij kl'eeren moesten ma ken, verklaarden zij, dat de kunst verderfelijk was voor de blanke Indianen. Toen Varres tenslotte naar het „diamantveld" wilde, geleiden zij hem uiterst gewillig. Men trok door dalen, kloven, wouden, door waadde rivieren. Tot men op een nacht het diamantveld" bereikte, dat schitterde en glansde. Nu werd Varres alles duidelijk. Dat waren geen diamanten dat was glas, mooi gesmolten glas, zooals ook in de Lybische woestijn, op de Bal kan, in Azië te vinden is. Glas, dat door een catastrofe in het heelal, men veronderstelt het vergaan van de vroegere tweede maan der aar de, op onze aardbol neerviel. Zoo bracht de trapper John Var res in plaats van goud en diaman ten als buit naar Manaos een groot stuk glas van het „diamant veld" in het onbekende Amazonege- gebied. DONDERDAG 14 FEBRUARL HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O.-uitzending. 8.00 Gram.pl.; 9.00 Ensemble Lismonde; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gram.pl.; 10.30 Ensemble Lismonde; 11.00 Knipcursus Kinderklee- ding; 1.30 Gram.pl.; 12.00 Tuschinsky-Select-Salon- orkest o.l.v. Max Tak; 1.45 Gram.pl.; 2.00 Halfuur voor de vrouw; 2.30 Pianorecital G. Wortman; 3.00 —3.45 Naaicursus; 4.00 Halfuur voor zieken en ouden van-dagen; 4.30 Gram.pl.; 4.45 Radiotooneel voor de kinderen; 5.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep; 6.30 Sportpraatje H. Hollander; 7.00 Kamermuziek door het Gagliano-kwartet; 7.30 Engelschel es Fred Fry; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gram.pl.; 8.50 Internatonale chan sons door L. W. Nijland; 9.10 Orgelconcert F. Hasse laar m.m.v. H. Cals (sopraan) en B. Lensky (viool); 9.40 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. m.m.v. F. Lang (piano); 11.00 Vaz Dias; 11.10—12.00 Uit „La Réser ve", Amsterdam: „De Musketiers" en Zigeunerorkest o.l.v. L. Frank. HUIZEN (301 M.) 8.00 KRO., 10.00 NCRV., 11.00 KRO.. 2.00—11.30 NC R.V. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl.; 10.15 Morgen dienst o.lv. Ds. W. Meynhout; 10.45 en 11.00 Gram. pl.; 1.3012.00 Godsd. halfuur; 12.15 Orkestconcert en gram.pl.; 2.00 Cursus fraaie handwerken; 3.00— 3.45 Gram.pl.; 4.00 Bijbellezing Ds. C. v. Meyenfeldt, m.m.v. bariton en orgel; 5.00 Cursus Handenarbeid voor de jeugd; 5.30 Orgelconcert G. Snijders; 6.30 7.0 Kapt. E. v. Hoogstraten: De strijd om het Ko ninkrijk; 7.15 Gramofoonpl.; 7.30 Weekoverzicht; 8.00 Vaz Dias; 8.15 Een uurtje Driehoekswerk; 9.05 A. J. Drewes: Linkshandigheid; 9.35 Bach-koor en -orkest uit de Bethlehemkerk te Den Haag en solis ten o.l.v. A. Schellevis (Om 10.30: Vaz Dias); 10.50" 11.30 Gramofoonmuziek. miOITWICH (1500 M.). 10.3510.50 Morgenwijding; 1L25 Gram.pl.; 11.50 Voor de scholen; 12.15 Rutland Square en New Vic- toria-orlcest o.l.v. N. Austin; 1.20 Gram.pl.; 2.25 Voor de scholen; 3.20 Vesper; .4.10 Gram.pl.; 5.05 Orgel concert L. Crosthwaite; 5.3 Dansorkest o.l.v. Henry Hall; 6.50 Hfindelconcert; 7.10 Duitsche les; 7.40 Gram.pl.; 7.50 Lezing; 8.20 „Roundabouts". spel van F. W. Beasley; 9.10 Theaterorkest o.l.v. S. Ro- binson, m.m.v. J. Mackintosh (cornet); 9.50 Berich ten; 10.20 Korte Dienst; 10.35 Orkest o.l.v. J. Lewis m.m.v. A. Moxon (sopraan); en St. Robertson (bari ton); 11.3512.20 Grosvenor House Band o.l.v. S. Lipton. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gram.pl.; 12.50 Pascal-orkest; 9.05 Nat. Orkest o.l.v. Inghelbrecht; 10.50 Dansmuziek. I KALUNDBORG (1261 M.) 11.201.20 Concert uit rest. „Wivex"; 2.00 Piano recital; 2.204.05 Concert uit rest. „Ritz"; 7.20 Beet- hoven's Missa Solemnis" m.m.v. solisten, koor, en orkest o.l.v. F. Busch; 9.5011.50 Dansmuziek. I KEULEN (456 M.) 5.20 Gram.pl.; 6.35 Keulsch Symphonie-orkest o.l.v. Gillessen; 10.05 Zang en piano; 11.20 Omroepklein- orkest o.l.v. Eysoldt; 12.35 Dansmuziek; 1.35 Gramo foonmuziek; 3.20 Concert; 5.15 Orkestconcert o.l.v. Schulz-Dornburg; 6.50 Gram.pl.; 7.35 Programma v. d. Deutschlandsender; 8.20 Omroeporkest o.l.v. Buschkötter; 9.50 Gram.p 10.20—11.20 Uit Berlijn; Omroeporkest o.l.v. Frickhoeffer. ROME (421 M.) 8.05 Tooneeluitzending; 9.20 Concert m.m.v. orkest en piano. Hierna: dansmuziek. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Zang; 12.50 Omroeporkest o.l.v. André; I.50—2.20 Gramofoonpl.; 5.20 Hoorspel; 5.50 Gram.pl.; 8.20 Vocaal concert; 9.20 Symphonieconcert; 10.30 II.20 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Salonorkest o.l.v. Douliez; 1.30—2.20, 5.20 en 6.35 Gram.pl.; 8.20 Omroeporkest o.l.v. André; 8,35 Cabaret; 8,50 Hoor spel; 9.35 Salonorkest o.l.v. Douliez; 10.30—11.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER (1571 M.) 7.35 „Deutsche Rennwagen", causerie door Leider Hühnlein; 8.20 „Abu Hassan", opera van C. M. v. Weber. Leiding: II. G. Görner; 9.20 en 10.05 Berich ten; 10.20—11.20 Concert uit Berlijn o.l.v. O. Frick hoeffer.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7