VARIA UlT de OMGEVING Een betreurenswaardig conflict. SCHIP GEZONKEN. Predikbeurten. VERGEN Correspondentie. D. B. te Bergen. Uw brief is doorgezonden naar Astor. (Red.) Er is helaas een betreurenswaardig conflict ont staan tusschen den gemeente-architect eenerzijds en den leider van den cursus in motortechniek aan jeugdige werkloozen anderzijds. Een conflict, dat eindigen moest in het verleenen van ontslag aan den heer Groot, den cursusleider. Men begrijpe ons goed; het ligt geenszins in onze bedoeling hier uiteen te zetten den aard van het conflict, noch over het aanwezig zijn van schuld bij een der partijen ook maar iets te zeggen. Temeer, om dat het ons bekend is, dat feitelijk in deze zaak de sop de kool niet waard is en een principe kwestie al dan niet gemotiveerd; dat laten we in het midden den doorslag geven moest. De commissie voor jeugdige werkloozen uit den gemeenteraad heeft beide partijen op een vergade ring in de gelegenheid gesteld hun standpunt uiteen te zetten en had daarna geen andere keus dan het verleenen van ontslag. De meest vérstrekkende be slissing dus! En kijk; dat betreuren wij. Vooral ook, omdat de commissie unaniem overtuigd was van de buitenge wone eigenschappen, welke de heer Groot als leider bezit. Wij hebben genoemden heer medegemaakt als docent voor zijn klas en als leider zijner cursisten naar de R.A.I. Het is voor ons niet verborgen geble ven, met welk een goed vakman men hier te doen had niet alleen, doch ook met welk een tact hij de jongelui wist te leiden. Het is de commissie uit den Raad bekend, hoe het voor het grootste gedeelte zijn werk is geweest, den cursisten een leerrijken en aangenamen dag te be zorgen, omdat hij het gedaan wist te krijgen, dat de jongelui vrijen toegang kregen tot de tentoonstel ling te Amsterdam. Wij hebben hem daar kunnen gadeslaan in zijn pogen om bij schier eiken stand werkmateriaal bij een te garen voor zijn cursus en wij hebben hem tenslotte eenige malen mogen beluisteren, als hij met. vuur over zijn werk vertelde. Nu weten wij natuurlijk wel, dat geen mensch onmisbaar is en dus ook de hoer Groot niet. Dat er dus voor hem wel weer een ander zal komen. De vraag is echter: zal die ander even geschikt zijn? Want het is geen sinecure met een twintigtal jongelui om te springen od vricndschappeliiken voet en er bovendien voor te zorgen, dat ze het respect niet verliezen. Het is niet een ieder gege ven z'n vakkennis op duidelijke, prettige manier aan anderen mede te deelen, en de belangstelling gaande te houden. Welaan, die eigenschappen bezat de heer Groot als leider in ruime mate en het behoeft daarom geen nader betoog, dat de iongelui door deze beslissing ernstig zijn gedupeerd. Wij vragen ons af: is de zaak niet nu nog te re gelen. Zoo. dat beide partijen als man tegenover man elkander de hand reiken, daarbij wellicht een verkeerd gevolgd principe overboord gooiend, in de erkenning dat het inderdaad verkeerd was? Laten èn de heer Roggeveen èn de heer Groot bedenken, dat het hier vooral gaat om de belangen van een twintigtal iongelui. die nu, verstoken van eenige leiding en daarenboven buiten hun schuld benadeeld in hun weekgeld, den dag in ledigheid doorbrengen, gedupeerd zijn in alle opzichten! Wij gelooven zeker, dat de Raadscommissie niet zal achterblijven, als beide heeren elkaar gevonden hebben! ANNA P AU T. OW N A W I ERIN GE* Burgerlijke stand. Geboren: Jacob, zoon van K. Wisse en T. Elzinga; Johanna Wilhelmina, dochter van A. Hogewoning en I. J. Bakker, Elizabeth Geertje, dochter van A. Tiel en C. G, Smit; Cornelis, zoon van P. J. Nieuwen- huizen en G. Voorthuijsen; Hendrikus Joseph, zoon van G. van der Park en M. Ruijter; Maria Dieüwer- tje, dochter van C. de Rooij en T. Voorthuijzen. Ondertrouwd: F. N. Gouwcnberg en M. Jonker; H. Zeinstra en A. M. Boersen; A. Kaan en G. Keuris. Overleden: C. Nieuwenhuizen, oud 3 dagen. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. M. Visscher van Groningen; P. J. M. Hamelink-Mazure van Groede; G. Buter en ge* zin van Den Helder; H. Hijman-Kramer van Den Helder. Vertrokken: B. Noordhuis-van Dijk naar Graft; J. Hogeveen en echt. naar Den Helder; J. v. d. Oord naar Zijpe; Wed. J. GroenleerZuijdijk naar Den Helder; J. W. Caspers naar Dalen; W. Boon en gez. naar Den Helder; mej. T. Rab naar Texel; H. Zweep en echtg. naar Wieringerwaard; J. Kuiken naar Am sterdam. Politie. Verloren: Rijwielplaatje; portemonnaie met inh.; doos met kaartjes wol. Uitstel herhalingsoefeningen. Aan L. Wiggers is, tot nader te bepalen datum in 1930, uitstel verleend van opkomst voor herhalings oefeningen. Biljarten. Van de biljartvereeniging „Hollands Noorderkwar tier" speelde van groep C, Julianadorp tegen Nieuwe Niedorp, bij den heer C. Slikker, alhier. Ie partij: A. Vader (80) wint in 13 beurten, hoogste serie 13; A. Mijts (80), maakte in 13 beurten 46 p.. hoogste serie 11. 2e partij C. Vader (70) wint in 19 b., h. s. 14; Fijn heer (80), in 19 b. 70, h. s. 18. 3e partij: C. de Graaf (70) wint in 24 b., h.s. 11; P. Langedijk (50) in 23 b. 26, h.s 6. 4e partij: A. Vader (80) wint in 21 b.; h.s. 22; Gel der (50) in 21 b. 47; h.s. 9. 5e partij: C. Vader (70) wint in 24 b.; h.s. 22; Mijts (80) in 23 b. 67; h.s. 21. 6e partij: Fijnheer (80) wint in 23 b.; h.s. 10; D. da Graaf (80) in 22 b. 44, h.s. 6. 7e partij: C. de Graaf (70) wint in 22 b., h.s. 13; Gelder (50) in 21 b. 28, h.s. 4 8e partij: A. Vader (80) wint in 15 b., h.s. 16; Lan gedijk in 15 b. 33, h.s. 9. 9e partij: D. de Graaf (80) wint in 23 b., h.s. 16; Mijts (80) in 22 b. 68, h.s. 13. 10e partij: Gelder (50) wint in 23 b., h.s. 11; C. Vader (70) in 23 b. 61, h.s. 12. 11e partij: Fijnheer (80) wint in 27 b., h.s. 17; C. de Graaf (70) in 26 b. 54, h.s. 9. 12o partij: P. Langedijk (50) wint in 25 b., h.s. 8; D. de Graaf (80) in 25 b. 68, h.s. 9. 13e partij: Fijnheer (80) wint in 18 b., h.s. 20; A. Vader (80) in 17 b. 45, h.s. 13. 14e partij: Mijts (80) wint in 11 b., h.s. 30; C. de Graaf (70) in 10 b. 38, h.s. 10. 15e partij: C. Vader (70) wint in 10 b., h.s. 34; P. Langedijk (50) in 9 b. 13. h.s. 4. 16e partij: A. Gelder (50) wint in 20 b., h.s. 13; D. de Graaf (80) in 20 b. 54, h.s. 13. Julianadorp won dus 9 partijen en N. Niedorp 7. Woensdagmiddag is ter hoogte van Bree- zand, ten noorden van den afsluitdijk, ten gevolge van het slechte weer, een met steen kolen geladen tjalk gezonken. Genoemd schip toebehoorende aan de fa. O. J. Bosker alhier, was geladen vertrokken van Harlingen, met bestemming Den Oever. De tjalk werd ge sleept door een sleepboot van dezelfde firma. Zoodra men aan de sleepboot bemerkte, dat de tjalk water begon te maken, kwam zij direct langszij en begon terstond te pompen. On danks het pompen begon het scheepje steeds dieper te zinken en verdween in de diepte. De bemanning, benevens het gezin van den schipper werden allen behouden aan boord van de sleepboot genomen. Gisteravond is de sleepboot „Annie" van de fa. Bosker naar 't wrak vertrokken om lantaarns te plaatsen daar het vaartuig in het vaarwater is ge zonken. De verschillende haringkuilers mo gen wel met een en ander rekening houden. Het schip in kwestie mat 80 ton. LANGEND IJ K LANGEND IJK. Er zijn weer 2 nieuwe kolfclubs opgericht, n.1. één te Grootebroek met 26 en één te St. Maartensbrug m. 20 leden. De eerste is reeds toegetreden als lid van den Ned. Kolfbond, terwijl van de andere hetzelfde wordt venvacht. DEN HEI DER ZUIDSCHARWOUDE. Ten lokale van den heer P. Kramer vergaderde de afdeeling Langendijk van het Witte Kruis onder voorzitterschap van den heer Jb. Rutsen. Na lezing der notulen werd een schrijven voorge lezen van de Begrafenisvereen. te Noordscharwoude waarbij werd meegedeeld, goed te kunnen vinden dat de zusters bij een sterfgeval als uitkleedsters fungeeren. Uit het jaarverslag van het Witte Kruis, dat daarna door den secretaris, den heer Moeijes werd uitgebracht, stippen we het volgende aan: op 1 Jan. 1935 telde de vereeniging 1461 of 13 minder leden dan het vorige jaar. De ontvangsten hebben bedragen f3291.70. de uit gaven f 2734.31%. alzoo voordeelig saldo f 557.38% De moedercursus is bezocht, door 33 cursisten, 37 maal is de hulp der zusters ingeroepen voor het af leggen van een overledene. Magazijn en goederen zijn in goeden staat. Door den magazijnmeester zijn 952 stuks materiaal af gegeven. Aan 75 leden is 177 maal Cheltox afgege ven. Aan 54 leden zijn 297 porties ijs verstrekt, waarvoor 2450 Kg. ijs is aangekocht. Aan het verslae van de wijkverpleging ontleencn we: Op 1 Jan. 1935 telde de vereen. 1005 leden of 33 meer dan 1 jaar te voren. De ontvangsten en uit gaven heliepen f 3930.88. Door de zusters zijn. 5878 bezoeken afgelegd, resp. voor wijkverpleging 4921. t.b.c. 327. zuigelingenzorg 610 en voor maatschappelijk werk 20. in totaal 416 meer dan in 1933. Voor de t.h.c.-hestrijding stonden on 1 Jan. 1935 ingeschreven 19 gezinnen met 19 pa tiënten. Twee kinderen werden uitgezonden naar een vacantiekolonie. De kosten hiervoor werden gedra gen door het Centraal Genootschap en door de be trokken ouders. Jaarverslagen en rekeningen werden goedgekeurd. OUDKARSPEL. Naar wij vernemen Is alhier een vereeniging van Vrienden van de Sovjet Unie opgericht, met aan vankelijk 25 leden. Secretaris is de heer J. Klinkert. Rectificatie. In het raadsverslag van Oudkarspel in het nummer van gisteren staat dat een rekening van Mr. Be- lonje is ingekomen van f75 voor een advies inzake de kanalisatie van Westfriesland. Dit moet zijn f25. Meisje aangerand. Bij de politie werd aangifte gedaan, dat een 14- farie meisje, toen dit Dinsdagavond in de Pieter Quantstraat, aldaar, in de nabijheid van haar wo ning liep, plotseling door een onbekend mansper soon werd vastgegrepen. Op haar hulpgeroep kwam haar vader naar buiten, waarop de aanrander de vlucht nam. Een onderzoek wordt ingesteld. Weer een aanrijdinq op den Polderweg. Gistermiddag omstreeks half twee werd op den hoek van den Polderweg en de Krugerstraat, be rucht om de vele ongevallen, die daar plaats vinden een jongen doo" een auto aangereden. De jongeman bleef ter plaatse bewusteloos liggen en is naderhand vervoerd. Naar wij vernemen, zal de aanrijding geen ernstige gevolgen voor hem hebben. CALLANTSOOG Vergadering afd. Callantsoog van het Centraal-Genootschap voor Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies. Dinsdagavond vond in de zaal van den heer Jac. v. Scheijen te Groote Keeten de algemeene vergade ring plaats van de afd. Callantsoog xan het Centr. Gen. v. Kinderherst.- en Vacantiek. Te acht uur opende de voorzitter de heer Jac. v. Scheijen de vergadering. Spr. vindt het teleurstel lend, dat niet meer leden de vergadering bezoeken. Vooral Groote Keeten is slecht vertegenwoordigd. Voorts memoreert spr. dat het ledental weinig is teruggeloopen, ondanks den slechten tijd. Dit is voor al te danken aan het onvermoeid werken van den heer Jn. Vos Jbz., die tevens als bode fungeert. Hierna worden door de secretaresse, Mevr. W. C. v. Meerten de notulen gelezen welke onder dank aan de samenstelster worden goedgekeurd. Voorts wordt, na uitvoerige discussie, besloten zoo lang de vereenigingskas het toelaat en het noodza kelijk is, jaarlijks f 2.50 in het Bos-fonds te storten. Na behandeling van eenige administratieve aange legenheden, volgt het jaarverslag, dat onder dank aan de samenstelster wordt goedgekeurd. Wij ontleenen hieraan dat het aantal leden 120 bedraagt, terwijl 10 leden gedurende 1934 bedankt hebben en er 7 nieuwe leden ingeschreven zijn. In 1934 werd 1 kind uitgezonden. Hierna volgt de behandeling van de rekening 1934 De ontvangsten bedroegen: saldo 1933 f 338.50, con tributie f 119.10, subsidie gemeente Callantsoog f 50, totale ontvangsten in 1934 f 507.65. De totale uitga ven bedroegen f 84.65. zoodat het batig saldo 1934 bedraagt f 423. De bescheiden worden nagezien door den heer W. Roos en Mevr. N. VosSeymous, die alles in orde bevinden. De voorz. brengt de penningm. Mevr. M. Breebaartv. d. Horst dank voor haar zorgvuldig beheer. Bestuursverkiezing. De aftr. bestuursleden: de hr. Jac. v. Scheijen cn Mevr. Breebaartv. d. Horst wor den hierna herkozen. De rondvraag levert weinig op, zoodat de verga dering te 9 uur reeds wordt gesloten, onder dank voor de aangename besprekingen. Werkverschaffing „Zwanenwater". Door den Minister van Sociale Zaken is subsidie toegezegd in 40 pet. der loonen, uit te betalen in de werkverschaffing in de duinen van de N.V. Het Zwa nenwater. Door de N.V. zelve wordt 60 pet. betaald, terwijl voorgaande jaren de gemeente 40 pet. betaal de. In deze 40 pet. is nu door den minister subsidie toegezegd. Deze subsidie was reeds eerder aange- ANDREAS HOFER. Den 20 Februari zal het 12 5 jaar geleden zijn, dat deze vrijheidsheld op order van Napoleon werd gefu silleerd. Andreas Hofer, aanvoerder der Tirolers bij hun opstand in 9, gedurende den oorlog tus schen Oostenrijk en Frankrijk, den 22sten November 1767 in de her berg „Am Sande" te StXeonhard in het Passeyrdal geboren, dreef han del in paarden en wijn op Italië, en was reeds in 1796 hoofdman van een compagnie Tiroler scherpschut ters, die aan het Gardameer tegen de Franschen optrokken. In 1805 streed hij in het Passeyrdal tegen Ney en nadat bij den vrede van Pressburg Tirol aan Frankrijk was toegewezen werd Hofer tot lid van de geheime deputatie gekozen om aartshertog Johan met het lijden en de nooden der bevolking bekend te maken en mededeeling te doen van de wenschen des lands om weer met Oostenrijk vereenigd te worden. Maar de aartshertog was machteloos en krachtens een de creet van Napoleon werd Tirol hij Beieren ingelijfd. De bevolking gaf echter den moed niet op en op last van den aartshertog ontwier pen Hofer en baron von Hormayer een plan tot een opstand en een herovering van Tirol. In drie da gen was bijna de geheele bevol king er mede bekend. De opstand vond plaats in 1809 bij de hernieu wing van den oorlog tusschen Na poleon en Oostenrijk. Nadat het noorden en het midden van Tirol bevrijd was, trokken Hofer en Hor mayer naar het zuiden, waar de Franschen met groot verlies ver dreven werden. Toen de Franschen na de overwinningen bij Eckmühl (22 April 1803) en Regensburg, Weenen naderden, deden de Beie ren weer een inval in Tirol. Toen generaal Ruska graaf von Leidin gen, die in Tirol zeer bemind was, hem vandaar verdreef, had Hofer gewapenderhand tot het heatrijden van den vijand medegewerkt. Thans echter verscheen hij op den Brenner, en door den schranderen Eisenstecken, zijn krijgsmakker en adjudant, geleid en door den dap peren Speckbacker ondersteund, leverde hij bij den berg Isel den 25sten en 29sten Mei 1809 aan de Beieren twee gevechten, waardoor dezen genoodzaakt warden den Ti rol te ontruimen. Napoleon echter zond drie legers om de opstandige bevolking te onderwerpen, die door de Oostenrijkers bij den wapenstil stand van Zraim (12 Juli 1809) prijsgegeven was. Hofer had zich aanvankelijk in een grot in het Passeyrdal verscholen, maar ver liet zijn wijkplaats om de verdedi ging van Tirol opnieuw op zich te nemen. De slag van 13 Augustus 1809, wederom bij den berg Isel, noodzaakte den vijand Tirol te ver laten. Hofer belastte zich nu met het militair en burgerlijk bestuur tot aan den vrede van Weenen (14 October 1809), die tot een nieuwen inval leidde. De Franschen en de Beieren rukten het land weer bin nen. Na een heldhaftigen tegen stand was Hofer verplicht zich in een berghut in Passeyr te verber gen en geen beloften of bedreigin gen van de Fransche generaals waren in staat een Tiroler ertoe te brengen, de schuilplaats van Hofer te verraden. Eindelijk ver ried een boer, Raffl, hem en werd Hofer met zijn gezin den 20sten Januari 1810 gevangen genomen. Onder sterke bedekking voerde men hem naar Mantua, waar hij voor den krijgsraad zou terecht staan. De meerderheid stemde niet voor de doodstraf, doch de tele graaf bracht uit Milaan Napoleons order, dat hij binnen een etmaal moest ter dood gebracht worden, opdat Oostenrijks tusschenkomst in elk geval te laat zou komen. Hij werd eerst den 20sten Februari 1810 naar de strafplaats geleid. Hij bleef moedig en sterk tot het laat ste oogenblik, wilde niet dat men hem blinddoekte en commandeer de zelf: „Vuur!" Zijn bleodverwanten ontvingen adeldom en goederen van den kei zer van Oostenrijk, en te zijner eere verrees in 1834 in de kerk der Franciscanen te Innsbruck zijn marmeren standbeeld, op last des keizers vervaardigd. Nog tot op de zen dag weerklinken door den Ti rol tallooze patriottische liederen, waarvan Andreas Hofer de held is. HOE SNEL GROEIEN DIERBABY'S. De mcnsch heeft gemiddeld 26 Jaar noodig om geheel volwassen te zijn. Bij de dieren is evenwel deze tijd van ontwikkeling zeer verscheiden. Bij onze huisdieren bijv. kan men zien, dat zij slechts een jaar of soms nog minder noo dig hebben om volkomen volwas sen te worden. Iets meer gebruikt het paard en nog wat langer het rundvee. Ook bij de in het wild levende dieren is natuurlijk de ontwikkelingstiid zeer verschillend Terwijl de vogels reeds eenige da gen na het uitbroeden in staat zijn te vliegen en dus „rijp" zijn en volwassen, hebben de zoogdie ren daarvoor een veel langeren tijd noodig. Over het algemeen kan men zeggen, dat hoe grooter het dier, hoe langzamer de ontwikke ling gaat. Ook de koudbloedige dieren hebben geenszins haast om volwassen te worden. Zoo heeft een krokodil ongeveer drie tot vier jaar noodig voor hij voor „vol" kan worden aangezien. Onder de zoog dieren is een dier. dat veel haast schijnt te hebben om volwassen te worden. En dat is wel het grootste zoogdier ter wereld de wal- vïsch. Reeds bij zijn geboorte is hij een kleine reus, want dan heeft hij reeds een lengte van on geveer zeven meter. Ongeveer ze ven maanden laat. dat schootkind- je zich door de moeder met melk voeden, wat het goed schijnt te hekomen. Want hij groeit in dien tijd tot een lengte van vijftien me ter. Nog vijf maanden verder en de walvisch, die nog geen jaar oud is. moet als volwassen worden be schouwd, immers dan heeft hij een lengte van vijf en twintig meter. Hieruit zou men de conclusie kun nen trekken, dat een oponthoud in zeewater zeer gezond moet zijn. vraagd, doch de beslissing was niet gelijktijdig met dip voor de gemeentelijke werkverschaffing afgeko men. Zoo spoedig mogelijk, waarschijnlijk a.s. Za terdag, zal met het werk in het Zwanenwater een aanvang gemaakt worden, o.a. het planten van hoo rnen. Het werk in het dorp, n.1. het straatwerk en het omspitten van het dorpsplein, wordt nu tijde lijk stopgezet. De nieuwe Dorpsweg. De nieuw aangelegde weg langs de Noordzijde v&n het dorpsplein is weer een stap verder naar zijn vol tooiing. Aan het einde van de vorige weck is begon nen mot het inwalsen van een dek van „teerslak- ken." Heden hoopt men hiermede gereed te komen. De weg is dan voor het verkeer weer zeer goed te beiijden. Het bovendek, hetwelk uit een dek van koudasfalt, ter dikte van 1.5 c.M. zal bestaan, wordt bij gunstige weersomstandigheden in begin April aangebracht. Reeds nu is te zien hoe deze groote ver» anderingen het dorp een mooier aanzien geven. W N K E D LUTJEWINKEL. Zaterdagavond gaf de Krite Skagen haar 2e jaar- lij ksche uitvoering. Daarvoor was uitgenoodigd het Selskip Friso van Alkmaar. Om 8 uur opende de Voorzitter, de heer Span, dezen feestavond, en riep allen een hartelijk welkom toe, in de het bijzonder! het Selskip Friso, met enkele bestuursleden en gas ten. Wat de opvoering van het tooneelstuk betreft, dit was een en al bewondering. Het publiek heeft genoten van het eerste tot het laatste bedrijf en de speelsters en spelers hebben alle eer van hun werk! gehad, wat dan ook na ieder bedrijf met een go weldig applaus werd beloond. Wij zullen geen rol len beoordeelen, daar allen hun uiterste best hein ben gedaan, en alle bezoekers zullen het dan ook! met den Voorzitter eens zijn geweest, die het go zeischap, na afloop een tot weerziens toeriep. Wij zullen dan ook gaarne de Alkmaarders op een an der iaar weer eens terug zien. Na afloop werd nog gezellig gedanst en het was al laat, toen de laatste bezoekers huiswaarts gingen. De Friesche avonden behooren in dit seizoen weer' tot het verleden. De volgende winter hoopt „Waling- om"' zelf weer met een stuk voor het voetlicht te komen. De zaal was geheel bezet en alles had. zooals wij dat gewoon zijn, een vlot en rustig verloop. HOOGWOUD Dinsdag j.1. speelden een viertal biljarters van de afdeeling Hoogwoud van de Biljartvereeniging „Hol lands Noorderkwartier" tegen een drietal biljarters uit Wieringerwaard. De heer Kistemaker uit laatstge noemde gemeente was niet verschenen. Hoogwoud kon het niet bolwerken en verloor den wedstrijd met 6 gewonnen partijen en 10 verloren partijen. De uitslagen waren als volgt: 1. H. de Boer, Hoogwoud. Handicap 5047 Koning, Wieringerwaard. 3535 Gewonnen door Koning. 2. J. Schermer, Hoogwoud. 5056 Sleutel, Wieringerwaard 40—36 Gewonnen door Schermer. 3. Zijp, Wieringerwaard. 4040 Veerman, Hoogwoud. 7032 Gewonnen door Zijp. 4. Koning, Wieringerwaard. 3535 Laan, Hoogwoud. 65—63 Gewonnen door Koning. 5. Schermer, Hoogwoud. 50 ^-38 Zijp, Wieringerwaard. 40—IQ Gewonnen door Zijp. 6. Veerman, Hoogwoud 7070! Sleutel, Wieringerwaard. 4014 Gewonnen door Veerman. 7. Zijp, Wieringerwaard 40—33 Laan, Hoogwoud. 6565 Gewonnen door Laan. 8. Veerman, Hoogwoud. v n 7054 Koning, Wieringerwaard 3535f\ Gewonnen door Koning. 9. H. de Boer, Hoogwoud. 5050. Zijp, Wieringerwaard. 40—31 Gewonnen door H. de Boer. 10. Sleutel, Wieringerwaard. 4040! Laan, Hoogwoud. 6541 Gewonnen door Sleutel. 11. Koning, Wieringerwaard. 3533 Schermer, Hoogwoud. 5043 Gewonnen door Koning. 12. Sleutel, Wieringerwaard. 4040 H. de Boer, Hoogwoud. 5023 Gewonnen door Sleutel. 13. Zijp, Wieringerwaard. 40—40 H. de Boer, Hoogwoud. 5043 Gewonnen door Zijp. 14. Sleutel, Wieringerwaard 40—301 Veerman, Hoogwoud. 7070 Gewonnen door Veerman. 15. Schermer, Hoogwoud. 5048 Koning, Wieringerwaard. 3533 Gewonnen door Koning. 16. Zijp, Wieringerwaard. 4023 Laan, Hoogwoud. 6563 Gewonnen door Laan. De wedstrijd vond plaats in het café van den hee^ Laan te Winkel. ZONDAG 17 FEBRUARL NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, vooral. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, geen dienst. Anna Paulowna; nam. 7 uur. Ds. Vorstman. Burgerbrug, zie St. Maartensbrug. St. Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Petten, Eeen dienst. SchaEerbruE. zie Oudesluis. Groet. nam. 7 uur, Ds. Boeke. Schoorl. zie Groet. EenipenburE, voorm. 10 uur. Ds. Tinholt CallantsooE. voorm. 10 uur, Ds. M. v. Wichen. Zang* Julianadorp. nam. 7% uur. Ds. M. van Wichen. Oude Niedorp, nam. 7 uur. Ds. Molenaar. Hippolytushoef, voorm. 10% uur. Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. IIooEwoud. nam. 7 uur. Ds. Los. Aartswoud, voorm. 10 uur, Ds. v. Lunsen. WierinEerwaard, voorm. 10 uur, Ds. Enklaar. IleerhuEowaard. voorm. 10 uur, Ds. Ter Louw. BerEen. voorm. 10.30 uur. Ds. Van den Kieboom, Dirkshorn. voornu 10 uur. Ds. de Leeuw. Onderwerp! „De Kleinen". Nieuwe Niedorp. Eeen samenkomst. Winkel, voorm. 10 uur. Ds. Boeke. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. BarsinEerhorn, voorm. 10 uur. Ds. R. van der Veen* Nieuwe Niedorp. Eeen dienst, vacature. Hippolytushoef, seen dienst. EVANGELISATIE. SchaEen, voorm. 10.30 uur, Cand. Van Veenen, vani Enkhuizen. 's Avonds Eeen dienst. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef. voorm. 10 uur. de. heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur cn nam. 7 uur, Ds. Tim merman, van Utrecht. GEREF. GEMEENTE. BerEen, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, de heer J. H. Slasor, hulpprediker. E. V. „MARANATHA". BerEen. (Dr. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur, dd heer, Mol van Schoorl.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2