Firma GEBR. ROTGANS LASTEN DER GEMEENTEN. En de rijksuitkeering. AFSCHAFFING WETHOUDERSPENSIOENEN Begrooting van Defensie goedgekeurd. TUINBOUWVEREENIGING „TUINB0UWBEL4MG." Hauptmann ter dood veroordeeld Een Engelsche vracht boot gestrand Marktberichten. f Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 752 m.M. #Vind: N.-Noordwest. •Temperatuur: 7 gr. C. is 44 gr. F. Vooruitzichten: Onzeker. Vuilpoeders 50 ct. Spenenvasellne, per groote bus 30 ct. Gedipt. Drogist. SCHAGEN. Gepoosd zal worden door de regeering om de uitkeering uit het werkloosheids- subsidiefonds vóór 1 Mei vast te stellen. Verschonen is de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag over de wetsontwerpen: a. wijz. - der wet van 15 Juli 1929; (lastenverdeeling der ge meenten); b.' wijziging van de wet van 8 December 1933, houdende tijdelijke voorziening tot versterking van de middelen tot dekking van de uitgaven des rijks; c. houdende voorzieningen terzake van gemeen telijke kosten van werkloosheidszorg. De meening, dat het uitgangspunt der regeering bij deze wetsontwerpen zou zijn geweest, dat het Rijksbudget moet worden ontlast, wijst de regeering, in dezen algemcenen vorm geuit, af. Het betreft hier correcties met het oog op te voren, bij de instel ling van het gemeentefonds, niet voorziene omsan- digheden. Ten aanzien van de voorziening in de werkloos heidsuitgaven beoogt de thans voorgestelde regeling een meer billijke verdeeling van lasten tusschen hei Rijk en de gemeenten in het leven te roepen. Dat in de financieele gevolgen van deze wetten en in de extra bijdragen in de werkloosheidslasten een groot gevaar voor de gemeentelijke autonomie zou kunnen zijn gelegen, moet de regeering ontken nen. Benige leden uitten de vrees, dat bij vele gemeenten de prikkel zal verminderen om de kosten der uitkee- ringen aan werkloozen zoo laag mogelijk te houden. De regeering stelt daartegenover, dat zij voor de ver- lcening van steunuitkeeringen uitvoerige subsidie voorwaarden heeft vastgesteld. Daarnaast heeft de re- geering nog verschillende maatregelen in overweging welke ten doel hebben, dat gevaar waar noodig, te keeren. Het schijnt weinig vruchtdragend, zich in bespie gelingen te verdiepen, over de vraag, wie en welke omstandigheden oorzaak zijn van de huidige finan cieele moeilijkheden van vele gemeenten. Hoofdzaak is, dat eendrachtig wordt gewerkt aan de saneering der overheidsfinanciën op een lager niveau. De regeering is van meening, dat de gemeenten tijdig het bedrag der uitkeering moeten weten. Zij zal er naar streven om spoedig nadat dit ontwerp tot stand is gekomen, de uitvoeringsvoorschriften aan de Kroon ter vaststelling aan te bieden, opdat nog vóór 1 Mei 1935 het bedrag der nieuwe uitkee ring voor zoover dit althans aan. de hand der ge raamde belastingopbrengsten mogelijk is, ter ken nis van de gemeentebesturen kan worden gebracht- Plannen van de regeering met het cumula tie-ontwerp. - Afloopeud wachtgeld ge durende drie jaren. Naar de Standaard verneemt, is de regeering voor nemens maatregelen voor te stellen, welke bedoelen een einde te maken aan het toekennen van pensioen aan wethouders. In het door den minister-president dr. H. Colijn in de Eerste Kamer aangekondigde wetsontwerp tegen de cumulatie zijn zoodanige bepalingen opgenomen. Het moet in de bedoeling van de regeering liggen, dat voortaan aan wethouders bij hun aftreden een afloopend wachtgeld voor den tijd van drie jaren zal kunnen worden toegekend. Verkregen rechten zouden worden erkend, echter met dien verstande, dat een afgetreden wethouder, die pensioen geniet, weder in' functie tredend, zijn pensioenrechten zal verliezen, evenals een wethouder, die op grond van vroegere wethoudersjaren recht op pensioen heeft, doch wiens pensioen op 't oogenhlik van afkondiging der wet stilstaat, omdat hij weder als wethouder is opgetreden. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft gisteren de begrooting van Defensie met 29 tegen 14 stemmen goedgekeurd en daardoor haar goedkeuring gehecht aan de verster king van onze weermacht. Minister Dekker heeft nog een scherpe rede ge houden, waarin hij het. defaitisme hekelde, dat aan stuurt op een onherstelbare, verzwakking van leger en vloot, waarin hij zich scherp stelde tegen de bon den van de lagere militairen in hun ouden vorm die er zijn inziens toe hadden geleid, dat de solda ten van hun officieren werden vervreemd. Nadat de heer Hermans gepleit had voor „De Blauwe Vaan" en mevr. PothuisSmit de katholie ken een verwijt had gemaakt over hun streven naar versterking der weermacht met terzijdestelling van de moreele problemen, werd tot stemming overge gaan, met hoven reeds genoemd gevolg. Zonder 'n woord zijn daarna ook de vestingbegroo- ting cn de begrooting der artillerie-inrichtingen goed gekeurd. TWEEDE KAMER. Gisteren heeft de Tweede Kamer de behandeling der Indische Begrooting voortgezet. De Indische communist Roestam Effendie, diende niet minder dan drie moties is, waaronder één waar in hij een gift van honderd milliocn aan Indonesië vroeg en nog een tweetal eischen stelde, die allen zonder pardon wel zullen worden om hals gebracht. Maar toch was het opvallend, dat ook de katho lieke woordvoerder Feber een denkbeeld bepleitte, dat natuurlijk wel ver afstond van den communist, maar er toch eenige overeenkomst mede heeft, om dat ook hij in een verstrekking van een verhoogde Rijksbijdrage nog geen vermindering zag van In- dië's zelfstandigheid. Men weet, dat minister Colijn hiervoor niets ge voelt en van meening is, dat Indië de eigen lasten moet dragen. De heer van Kempen sneed het deficit van de Staatsbedrijven aan en betoogde, dat hier een tekort zit van ongeveer 28 millioen. Deze liberale vertegenwoordiger heeft zich trou wens duchtig geweerd, daar hij naast een verhande ling over de oeconomische toestand, ook de politieke heeft besproken en tot de conclusie kwam, dat de achterstand ten aanzien van het materiaal der Ma rine ten spoedigste diende te worden ingehaald. Ook nam hij het op voor den Landvoogd tegen de op diens beleid gerichte aanvallen, en meende dat de reden voor diens soms hardhandig optreden te zoeken was in de geste van den Volksraad zelf. De zitting duurt voort. Uit de OMGEVING H Q Q G W (Hl IJ Bij de politie alhier is aangifte gedaan, dat er 's nachts een partij waschgoed, toebehoorende aan den heer J. J. alhier van het bleekveld is ontvreemd. Op enkele kleedingstukken ,die niet waren meege nomen, zijn voetsporen gevonden. De politie stelt een onderzoek in. rA N N A P AU LOW N A JAARVERGADERING MIDDENSTANDS VEREENIGING. De neutrale njiddenstandsver. vargaderde Woens dagavond in Veerburg. De voorzitter, de heer C. Kaan, opende deze eerste vergadering der vereeniging in dit jaar met een te rugblik op 1934. Ging het met de zaken bergafwaarts, de vereeniging groeide. Juist de slechte tijd en het feit, dat de regeering alleen met organisaties reke ning houdt, brengt de middenstanedrs tot het besef, dat organiseeren noodzakelij kis. merkte voorz. op. Na goedkeuring der notulen, gelezen door den heer De Nijs, volgden een reeks mededeelingen en behandeling van ingekomen stukken. Een schrijven van district XI, waaronder de afd. ressorteert, meldt, dat de kamer van koophandel goedgevonden heeft, dat de plaatselijke vereeniging zelf de formulieren afgeeft voor het vragen van kos teloos rechtskundig advies. Dat advies kan ingewon- nenworden bij een zestal advocaten in Den Helder, Schagen, Oudkarspel en Alkmaar. Tot het bestuur van de plaatselijke r.k. midden- LANGENDIJK NOORDSCHARWOUDE. De tuinbouwvereeniging Tuinbouwbelang hield Woensdagmiddag hare alg. jaarvergadering bij den heer J. de Bakker alhier. De opkomst was groot. Voorzitter de heer G. Barten wijdde in de eerste plaats eenige waardeerende woorden aan de nage dachtenis van wijlen de heeren P. van Dijk, J. II. Keizer en J. Keeman. Spreker gaat de resultaten van het verloopen jaar na. Wijst o.a. op de betalingsmoeilijkheden met Duitschland en hoopte dat het nog zoo voor elkaar komt, dat er een eenigszins behoorlijke prijs voor de kool mag worden bedongen. Een bijzonder woord van welkom werd toegeroepen aan den heer Jhr. van Spengler, aan den heer Mal- Iekote, tuinbouwonderwijzer. Na vaststelling der notulen werd in verband met een schrijven van den heer Van Herwijnen, ambte naar van den plantenziektenkundien dienst, besloten een cursus aan te vragen voor keuring van aardap pelen enz., in samenwerking met „De Eendracht" te Oudkarspel. Van de tuinbouwvereeniging „De West" was een motie ontvangen gericht aan den heer ir. Louwes, regeeringscommissaris van den landbouw over de opslag van tanve. Gevraagd wordt toestemming tot op voorverkoop. Men besloot adhaesie te betuigen. De heer J. Ootjers deed hierna eenige mededee lingen van een Vierbondsvergadering over de ver hooging van de minimumprijzen en meerdere steun aan den tuinbouw. (Reeds eerder door ons gepubli ceerd)^ De aangevraagde audiëntie bii den reg- commissaris heeft plaats gehad. Helaas was men tot de conclusie gekomen, dat het niet zoo eenvoudig was, de minimumprijzen te verhoogen. Veel hoop heeft men er niet op. Een audiëntie bii den minis ter van economische zaken was niet toegestaan, tot spr.'s spijt. Het desbetreffend schrijven werd voor gelezen. De rekening van den penningmeester gaf aan, ontvangsten f2215. uitgaven f 1886.11, alzoo oen ba tig saldo van f 328.89, een achteruitgang van f 141.48. Het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Kliffen, werd hierna uitgebracht. De toestand van den tuinbouw wordt erin geschetst en daarbij geconstateerd, dat de tuinbouw ten ach ter wordt gesteld bii den landbouw. Ook werd ge wezen op de verdeeldheid onder den tuinbouw, zoo mede op de noodzakelijkheid dat er voor de binncn- landsche markt een behoorlijke kostprijs voor de producten moest zijn. I-Ioewel aan het vrije ruilver keer de voorkeur wordt gegeven, hoopte de secreta ris op meer steun uit het landbouwcrisisfonds en op een extra uitkeering op de oogst 1934. Bsstuurs verkiezin g. De aftredende bestuursleden de heeren J. Kliffen en K. Wagenaar werden herkozen. Kunstmest en andere commissies De heer K. van Dijk bracht het verslag uit van dc kunstmestcommissie. Totaal was aangekocht '91100 Kg. tegen 147.200 Kg. in 1933. De waarde was n 1933 f 7323.36, in 1934 f 7829.46. De mandencommissie had totaal aangekocht voor f 260.48y2. Er waren 495 manden gekocht. Medegedeeld werd dat de wortelzaadcommissie 'iever niet wilde doorgaan met Friesche wortelen, maar Flakkeesche te telen. Goedgevonden. In de wortelzaadcommissie werd in de vacature P. van Dijk gekozen de heer A. Glas. De heer L. Mallekote bracht hierna verslag uit stan'dsvereenigïng De Hanze is Heï verzoek gericht, mee te werken om hier een ventregeling te krijgen, die het venten van allerlei Vreemde scharrelaars en verkapte bedelarij tegen gaat. Tevens stelt men zich voor bij den burgemeester te bepleiten, zooveel moge lijk het oprichten van kleine winkeltjes te voorko men. Naar aanleiding van een schrijven over ziektever zekering ried voorzitter aan voor ziekte en ongeval len bij één verzekering te blijven. Dan kan men nooit last krijgen als er verschil van meening is, of er van ziekte of van ongeval sprake is. In vervolg op een besluit van de vorige vergadering, besloot men thans met Maart een advertentieblad uit te geven, waarvoor het bestuur met De Hanze zal over eenkomen, hoe de inschrijving voor het drukken daarvan geregeld wordt. De penningmeester, de heer D. de Graaf, deed daarop rekening en verantwoording. De uitgaven overtroffen de inkomsten, waardoor het voordeelig saldo van het vorig jaar is geslonken tot f 188.64, waarbij dan nog ongeveer f35 komt van het over schot der St. Nicolaas-attractie. De heeren De Vries en Voorthuiisen rapporteerden alle bescheiden van den penningmeester in orde te hebben bevonden, waarop Voorzitter den penningmeester bedankte voor zijn goed beheer en de commissie voor haar werk. Hij merkte daarna nog op, dat werken met verlies meestal niet mooi is. maar dat het hier een teeken is, dat de vereeniging heeft gewerkt. Het stijgende ledental, hoopte hii. zal meehelpen in het komende jaar evenveel te kunnen doen, zonder een tekort op de rekening te krijgen. Het jaaroverzicht van den heer Zon vermeldde o.a. een stijging van het ledental met 22, herinnerde aan de samenwerking met De Hanze voor de St..- Nicolaas-attractie, die een groot succes werd. aan de actie tegen het Heldersche vontverbod en gewaag de van de medewerking van het gemeentebestuur. Door bemiddeling van de vereeniging is bij den sluiswachter aan de Koov een verbandtrommel ge plaatst en is de telefoon voor nachtgesprekken door- verhonden met het kantoor Den Helder. Voorzitters pluimpje aan het adres van den heer Zon, voor zijn keurig verslag, werd door de vergadering met ap plaus onderstreept. De aftredende bestuursleden, de heeren De Nijs, Molenaar en Waiboer werden met groote meerder heid van stemmen herkozen. Op voorstel van het bestuur werd besloten, zoo mogelijk in samenwerking met De Hanze spoedig een vergadering te houden met een spreker, die „den strijd in den kleinhandel" zal behandelen en daar voor B. en W., de Holl. Mij. van Landbouw en de dames der leden uit te noodigen. Voor inwilliging van het verzoek van een paar middenstanders uit Oudesluis om tot de vereeniging toegelaten te worden, voelde men niet veel. Men zal hund en raad geven, zelf een vereeniging ter plaat se op te richten. Daar de rondvraag niets opleverde, volgde sluiting. BARS1NGERHOP* KOLHORN. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Dinsdagavond hield hei Instituut voor Arbeiders ontwikkeling een bijeenkomst in een lokaal der Openb. Lagere school. v De heer De Groot uit Schagen had zich bereid verklaard, een lezing te houden over „yisschen". Het werd een aardige avond, door de interessante wijze, waarop de heer De Groot dit onderwerp be handelde. Na afloop werd nog even over en weer gepraat, waarbij het bestuur' beloofde, zoo spoedig mogelijk van den plantenziektenkundigen dienst en deed mededeelingen pver onderzoekingen van monsters bagger. Hij was er van overtuigd, dat knolvoet door het toedienen van bagger kan worden bestreden, mits de bagger goed is. De commissie van de ij-boeier bracht hierna ver slag uit. Er was een ontvangst geweest van f481.16, uitgaven f44.27, saldo f437.33. Dit batig saldo werd betreurd, daar hieruit bleek, dat er weinig ijs is geweest. Contributie. Hierna was aan de orde het voorstel tot vaststel ling van de contributie. De heer C. Keeman deelde mede. dat de omslag vier cents per snees zal moeten bedragen om het te kort te dekken over het jaar 1935, in verband met de poterbewaarplaats. Van eenige leden was een voorstel ingekomen om pogingen in het werk te stellen, dat de aflossing wordt verschoven tot 1940. Het bestuur achtte dit onuitvoerbaar. De heer Abr. de Geus wilde jaar op jaar het uit stel verleenen, daar er niet wordt geprobeerd de ren te te verlagen. De rente wordt toch betaald. De heer G. Bakker Oz. zeide, dat men zich niet aan de verplichtingen wil onttrekken. Het wordt voor de menschen te moeilijk om te betalen. De heer Ootjers geloofde niet, dat de Centrale Raiffeissenbank het uitstel goed zou keuren, Spr. vroeg zich af of de onderteekenaren er over hebben gedacht, dat de bestuursleden er borg voor zijn. De nood is hoog, maar men kan ook te ver gaan. Dit voorstel gaat te ver. De heer K. van Dijk meende, dat in den tegenwoor- digen tijd te veel gezegd wordt „zaken zijn zaken" en de menschen worden weggecijferd. De heer Kliffen vond het niet zoo bezwaarlijk. Het gaat om f4 tot f 10 per jaar., dat men voor z"n bedrijf noodig heeft. Het deed spr. wel wat pijn, dat de onderteekenaars thans op de verschuiving aan staan, terwijl men hij de stichting zoo aangedrongen had, dat de bewaarplaats er kwam. De voorstellers trokken hun voorstel in, na deze toelichting. De heffing per snees werd hierna aangenomen. Voorstellen voor de alg, vergadering van den N.M.B. De heer H. Swager stelde voor, de entrée in de vei ling te verlagen van f3 op f2.50. Dit voorstel werd na eenige besprekingen inge trokken. De heer K. van Nienes gevoelde veel bezwaar te gen den midden-Europeeschen tijd en wilde dit bij den N.M.B. aanhangig maken. Het voorstel van Nienes werd aangenomen. Geen Boycot. De heer G. Bakker Oz. stelde voor, wanneer een huurder wordt aangepakt, zonder noodzaak voor den geldgever, een boycot door de veiling werd uitgo sproken. In Broek werkt het goed. De heer J. Ootjers antwoordde dat in den N.M.B. dit voorstel is verworpen. Er is echter een commis sie benoemd voor dergelijke zaken. Het voorstel-Bakker werd met 31 tegen 44 stem men verworpen. Bii de rondvraag werd door den heer K. van Dijk nog eens ter sprake gebracht de onvereenigbaarver- klaring van de functie van bestuurslid met een betaalde functie bij de crisisorganisatie. Spr. deed dit voorstel en wilde adhaesie vragen bii de andere vereenigingen. De heer J. Kliffen achtte dit niet juist en geloof de niet, dat het bestuurslid niet voor de belangen der leden zou opkomen. Na ampele besprekingen werd het. voorstel van den heer Van Dijk verworpen met 13 stemmen voor, tegen 42 en blanco 20. De burgemeester sprak hierna eenige woorden van dank en sprak den wensch uit dat vóór het komen de jaar betere resultaten zullen worden verkregen. Daarna sluiting. Omtrent de ter dood veroordeeling van ^Haupt mann, vernemen we nog de volgende bijzonder* heden: Het was kwart voor middernacht toen tenslotte het vonnis in de meest geruchtmakende moordzaak van de laatste jaren werd geveld. De rechter wilde reeds, aangezien de Jury het blijkbaar niet eens kon worden, naar huis gaan, ont daar te wachten, toen plotseling de lury aankon digde dat do gezworenen na vijfmaal te hebben ge* stemd tot een oordeel waren gekomen. De deuren van de groote zaal werden gesloten en! de procureur en de verdedigers namen hun plaatsen! in. En korten tijd later werd Hauptmann door rfjH bewakers binnengeleid- Hij was bleek en zijn gang was onzeker. In da voorste bank nam hij plaats. Dadelijk na hem trad zijn vrouw binnen. Toen allen gezeten waren, namen de juryleden: hun plaatsen in. Bij hun binnentreden maakten zif allen een bewogen indruk. Eenige vrouwelijke juryleden hnilden. Op de gebruikelijke vraag van den rechter naax de uitspraak van de jury antwoordde de voorzitter der gezworenen, die het papier met de uitspraak vasthield, met sidderende handen, met trillendé stem: „schuldig aan moord in den eersten graad" eü volgde een doodelijke stilte. Toen sprak rechter Trenchard do beslissendej woorden: „Brnno Richard Hauptmann, gij zijf schuldig bevonden aan moord in de eerste graad, eif volgens de wet moet ge binnen een door het gerechf vast te stellen tijd de doodstraf ondergaan." Hauptmann wankelde even en maakte een bewe* ging, alsof hij wilde spreken. Hij draaide zich echter om en begaf zich wederom onder geleide van zijn bewaker naar zijn cel. Mevrouw Hauptmann brak in tranen uit en snilfr te luid. De verdediger Riche sprak haar moed in en ve*> zekerde, dat hg ondanks deze uitspraak de zaak tof een goed einde zou brengen. Men verwacht dat Hanptmann's verdediger hooget beroep zal aanvragen. De behandeling in hooger beroep zal echter nief voor Mei a.s. plaats kunnen vinden. Uit Yarmouth: Nabij Yarmouth is de EngelschQ vrachtboot „Campus" gestrand. Het schip heeft Nederlandsche assistentie gevraagd. Het bergingsvaartuig Holland is naar de plaats van de stranding uitgevaren. Ook uit Hoek van Holalnd is een bergingsvaartuig vertrokken. met een goed omlijnd plan voor het ontwikkelings* werk te komen. Nieuws voor de dames; Zooals in de desbetreffende adverentie in dit num mer bekend wordt gemaakt, heeft de beer Damen! zijn dameskapsalon gemoderniseerd. Vooral da nieuwe drooginstallatie is een mooi staaltje van mo derne techniek. De voor het drogen benoodigde tijd is daaroor tot hoogstens 20 minuten terugebrachij Een belangrijke verbetering dus. Bil j ariwedstrijjden. Dinsdagavond speelde bij S. Kuiper de biljartclub Kolhorn tegen die uit Lutjewinkel, als revanche op de wedstrijden van 29 Januari te Lutjewinkel. Het eerste vijftal van Lutjewinkel behaalde thans een winst van 103 car. en op 29 Jan. jl. 204 car., in totaal dus 307 car. Hiermede veroverden zij den beschikbaar gestelden prijs, een zilveren beker. Het tweede vijftal van Kolhorn wist de verguld zilveren medaille te winnen op een totale winst van 69 caramboles. i SCHAGEN, 14 Februari 1935. Aangevoerd: 25 stuks naarden f150350, 12 gel* dekoeien (magere) f 80—120. 23 idem vette f 160— 222.50. 8 kalfkoci.cn f 130190. 32 regeeringsvaarzen, 238 nuchtere kalveren f 48, 73 vette schapen f 14— 23, 11 Ooverhouder f 710. magere varkens f 1418, 16 idem vette per Kg. 35—37 ct.. 142 biggen f 10—14, konijnen f0.50—1.50. kippen f 0.40—1.10. EIERVEILING SCHAGEN, 14 Febr. Aanvoer: 90 partijen 54000 kipeieren, 3 partijen 1000 eendeieren. Prijzen kipeieren f 3.302.50, 'eend- eieren f 2.20—2.30. De veiling duurt voort, zie voor volledig berichfl ir het nr. van Zaterdag a.s WARMENHUIZEN, 13 Februari 1935. Roode kool, le kw. f2.90—5.70. 2e kw. f2.603.90, gele kool. 2e kw. f 1.10, D. witte kool. le kw. f 0.70— 0.80, drielingen f080. uien f2.40. Aanvoer: 20.20Ö Kg. roode kool. 300 Kg. gele kool. 3600 Kg. D. witte kool, 3075 Kg. uien. AMSTERDAM, 13 Februari 1935. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 258 vette kalveren: le kw. 52—58 ct.. 2e kw 42— 50 ct., 3e kw. 3240 ct. per Kg. levend gewicht: 82 nuchtere kalveren f 36 per stuk: 320 varkens? vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 4243 ct., '.ware varkens 4041 ct., vette varkens 3940 ct. oer Kg. slach(gewicht. Marktoverzicht: Vette kalveren flinke aanvoer, handel slepend, beste uitgezonderd en prijshoudend Varkens korte aanvoer, handel niet vlug, doch prij- BROEK OP LANGENDIJK, 14 Februari 1934. Uien 1.802.20. drielingen f 11.20. grove 2.5Ó —2.70, gele nen 1.80. neen 11.20. bieten 0.901.201 roode kool 2.705.90. doorschot 2.10—5.30, D. witte kool 0.70—1.10. NOORDSCHARWOUDE. 14 Februari 1934. 22800 Kg. uien f 1.80—2.20, driel. f 0.901.10, gro ve f 2.20—2.30, nep f 1.80, 4700 Kg. peen f 0.90—1.10, 7800 Kg. kroten f 0.401. 9?9n0 R>. roode kool f 3.10 -6.30. ds. f 2.804.80. 39800 Kg. gele kool f 1— 1.80, ds. f 1—1.20, 120600 Kg. D. w. kool f 0.70—1, doorschot f 0.700.80.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3