Subsidie Westfriesche Kanalisatie. Begrafenisvereeniging. De proefritten van Sir Malcolm CampbeL Vreugdevuren in Zuid-Afrika? De benadeelde Chineezen. 1 u,t de O M GEVING zij pk 'T ZAND. De uitslag van de gehouden biljartwedstrijd bij de Wit, gehouden tusschen D. Boekei van Schagen en P. Vader Cz. alhier, uitgaande van de club De Ca rambole had den volgenden uitslag: D. Boekei 500 car. in 55 brt h. serie 36; P. Vader Cz. 415 car. in 54 brt. h. serie 45. Het 2e gedeelte van dezen wedstrijd, welke bestaat uit totaal 1000 voor ieder te maken, zal op een nader te bepalen datum bij de Wit wor den gespeeld. J.l. Donderdagavond speelden 11 biljarters uit Anna Paulowna tegen de leden van De Carambole, bij de Wit. Voor Anna Paulowna kwamen uit C. Slik ker te maken 240 car., G. Philipsen 65, W. Alkema de 50, C. Philipsen 50 en K. de Groot 40 tegen P. Va der Cz. 135, T. Blokland 65. W. Glas 60, J. Vogel zang 55 en P. de Wit 55 car. Deze 10 spelers vormden een le afdeeling. In de 2e afd. kwamen uit voor A.P. F. Alkemade 42, H. Naastepad 40, S. Wilms 30, Gr. Philipson 30, Joch. Blaauboer 50 en R. Rezelman 24 car. tegen J. Strooper 50, J. Truiman 50, P. Vader Pz. 35, J. SI ijkerman 35, J. Weii 35 en C. Veul 25 car. De uitslagen waren als volgt: C. Slikker 152, 240 in totaal 37 br. G. Philipsen 65 34 44 in 53 brt., W. Alkemade 37 31 42 in 50 brt.; C. Philipsen 30 50 50 in 66 brt.; K. de Groot 40 40 in 36 brt.; P Vader Cz. 135 135 in 27 brt.; T .Blokland 65 59 65 in 54 brt.; W. Glas 52 60 62 in 5S brt.; J. Vogelzang 53 55 54 in 55 brt..; P. de Wit 55 5Q in 42 brt.; 2e Afdeeling: F. Al kemade 42 42 42 in 62 brt., H. J. Naastepad 32 40-40 in 60 brt.; S. Wilms 2 15 30 in 57 brt; Gr. Philipsen 15 24 26 in 66 brt.; Joch. Blaauboer 21 30 30 in 42 brt.; en R. Rezelman 24 11 15 in 54 brt., tegen J. Strooper 50 37 40 in 64 brt.; J. Truiman 44 29 50 in 57 brt.; P. Vader Pz. 35 31 35 in 52' brt.; J. Slijkerman 28 35 35 in 45 brt.; J. Weii 35 27 13 in 55 brt..; en C. Veul 25 15 25 in 59 brt. Groep Anna Paulowna won dus 15 en De Carambole 16 van de 31 gespeelde partijen. De 2e helft van dezen wedstrijd zal worden gehou den op Dinsdag 26 Febr. a.s. bij den heer Slikker te Anna Paulowna. Donderdagavond hield de Vereeen. voor Zieken- huisverpleging Noord-Zijpe, Callantsoog en Koegras haar algem. jaarvergadering bij den heer Schrieken alhier. Aanwezig waren 21 leden. Voorz. C. Nannis opende met woorden van welkom aan leden. Dr. Oter doom en Pers, en zegt dat met voldoening op het afgeloopen jaar kan worden teruggezien. Was er vorig jaar een tekort, nu is er 'n saldo. Voorlezing der notulen door den secr.. den heer A. F. Meijer volgt hierna. Onveranderd goedgekeurd. Voorz. heeft hierna een paar mededeelingen, n.1. dat voor elk dorp afzonderlijk met de vaste garage houders is afgesproken, voor het vervoer der zieken. Moet echter van een speciale ziekenauto worden gebruik gemaakt dan zal, evenals eerder. Boontjes van Schagen dit weer doen. daar deze, na gehouden inschrijving weer de laagste was. Speciaal wordt de aandacht erop gevestigd dat door de Vereen, met Boontjes hierover contractueel een overeenkomst hiervoor is aangegaan, zoodat het voor do leden, wanneer zij van een speciale ziekenauto gebruik zullen moeten maken, absoluut niet is toegestaan van een andere gelegenheid gebruik te maken. Volgt het jaarverslag van den secretaris, waarin ook veel optimisme valt te bespeuren. Er blijkt ver der uit dat de contributie hetzelfde is gebleven. Er werden gehouden 1 Algem. en 2 bestuursvergaderin gen. Het ledental is van op 1 Jan. '34 1538 tot op 1 Jan. '35 1492 met 46 verminderd. Door de fin. convtn. werden de bescheiden 3 keer nagezien. Als lid van bedoelde comm. is in de plaats van den aftredenden heer A. van Meerten benoemd de heer S. Kooger. Do vereen, werd in den loop van het jaar inge schreven in het handelsregister. Dr. Oterdoom vraagt na voorlezing inlichting naar dit laatste punt. Secr. antwoordt dat nu de vereen, stemgerechtigd is in den Kamer van Koophandel en Febrieken te Alk maar. een en ander is trouwens verplicht en koet f 2.50 per jaar Voorz. merkt hierna nog p, dat het ledental met 46 terugliep. I-Tij zou vooral de boden, maar ook elk lid persoonlijk in overweging willen geven, ijverig propaganda voor de vereen, te maken; Volgt jaarverslag van den penningmeester, den heer Elzer. Hieruit blijkt dat over 1934 aón omslag werd ontvangen f 336.76. aan inleggelden f 43.50 en rente f 9.15, totaal ontvangsten f 3419.43. De uitga ven bedroegen voor groep verzekerden 30 dagen f 1126 voor 396 verplecgdagen en groei 42 ligdagen 749 voor 250 verpleegdagen is f 1875. Vervoerkosten f 125.67. salaris administrateur f 200. bodeloon f 258. kosten vergaderingen, enz. f 27.66. drukwerk f 49.11, administratiekosten f 29.44. porti, telefoon enz. 22.14, diversen f 53.65 en autohuur f 25.08, is f 2694.33. Sal do over 1934 dus f 725.10. Kapitaal op 1 Jan. '34 be droeg f 382.16 en idem op 1 Jan. '35 f 1107.26. Hierna volgt rapport, van de fin. comm. De rap porteur, de heer G. Blaauw, verklaart dat door de comm. 3 keer is gecontroleerd. Daarbij werd alles steeds in de beste orde bevonden. Spr. danktvoor de samenwerking, daarbij ondervonden en adviseert de vergadering de rekening over 1934 goed te keuren. Aldus besloten. Voorz. dankt den rapporteur, als mede de commissieleden voor hun werk. Den afgetreden heer v. Meerten brengt Voorz., hoewel niet aanwezig, ook dank. Hierna volgt punt 5 van de agenda: Bestuursvoor stel om de contributie, zooals deze in 1934 was, ook voor 1935 te handhaven. De heer K. Zwart is hier niet voor; deze zou, nu aardig wat 'in kas is, mede met het oog op de voor velen tegenwoordig zeer precairen finantieele om standigheden, de contributie willen verlagen. De heer Elzer ageert hiertegen zeer sterk en deelt mede, dat, volgens het begrip van de Federatie van vereenigingen voor ziekenhuisve.rpleging pas kan worden gesproken van een-voldoende financieel soli de vereen., wanneer een reserve aanwezig is, gelijk aan den gemiddelden omslag van de afgeloopen 3 jaren, dit nu zou voor deze vereen, zijn f 2500. Ook de voorz. zegt dat het bestuur de verantwoor ding om de contributie te verlagen, niet kan aan vaarden. De beer Zwart handhaaft niettemin zijn voorstel, hetwelk in stemming gebracht 1 voor en 20 tegen oplevert Volgt bestuursvoorstel voor 1935 een reservekas te kweeken van voorloopig f 200. Met algemeene st. aangenomen. Hierna bestuursverkiezing. Periodiek aftr. doch herkiesbaar zijn Mr. D. Breebaart, B. Elzer, J. Ko men en A. F. Meiier. Bij gehouden stemming ver krijgen Breebaart 20, Komen 19. Elzer 20, Meijer 20, G. Blaauw 1 en K. Zwart 1 stem. De herbenoemden aanvaarden allen hun functie weer. Bij de rondvraag dankt Dr. Oterdoom den voorz. voor de prettige manier waaron deze steeds de ver gaderingen en de vereen, leidt. Voorzitter dankt hier op Dr. Oterdoom voor zijn vriendelijke woorden en voor de samenwerking door de vereen, van dokter ondervonden. Na nog eenige minder belangrijke besprekingen betreffende overgang van groep 30 verpleegdagen op 42 verpleegdagen en omgekeerd, sluit voorz. onder dank voor de aangename besprekingen deze belang rijke vergadering. ST. MAARTENSBRUG. Voor de betrekking van onderwiizeres aan de O. l. school alhier hebben zich 7 sollicitanten aange meld. langend ij k Voorstel tot Intrekking aan den Langen- dijk. Uit goede bron vernemen we, dat op de e.k. Alge meene Vergadering van de L.G.C. het voorstel zal wor den behandeld, om het besluit, f 600 subsidie per jaar gedurende 40 jaar voor de kanalisatie te verleenen, in te trekken uit overweging, dat aan de voorwaarde, om eerst te beginnen met het vak OmvalHuigen- dijk, niet is voldaan. Het Hoofdbestuur van het Hollandsch Bloembol lenkweekers Genootschap heeft zich vereenigd met de zienswijze van de afdeeling Langendijk omtrent de onmogelijkheid voor bloembollenkweekers om de roebelasting voor het opkoopen der surplusbollen te betalen, waarbij tevens het Hoofdbestuur wordt op gedragen de regeering te wijzen op den nood der kweekers, die door de roebelasting ten ondergang zijn gedoemd. m Een slag voor binnenlandsche broeiers. Op aanbeveling van de adviseerende tariefcommis sie heeft het. Engelsche Ministerie van Financiën besloten, de bestaande rechten op tulpen, hyacin then, narcissen, irissen en sneeuwklokjes van 9 d. tot 1 sh. 3 d. per lb. te verhoogen over het tijdperk van December tot Februari en tot 1 sh. over het tijdperk Maart—April. De genoemde commissie wijst er op, dat in bepaalde tijden van het jaar de bestaande rechten niet meer voldoende zijn, om aan de Brit- sche producten in de concurrentie met het buiten land een behoorlijk deel van dezen handel te verze keren. Dat is een slag voor de Hollandsche broeiers, daar het practisch neerkomt op 18 cent per Engelsch pond (0.453 Kg.) van Dec.—Febr. en 9 cent voor Maart en April verhooging van invoerrechten. OUDKARSPEL. Vrijdagavond werd in de kolfbaan van den heer C. Vis alhier een lichtbeeldenavond gehouden voor de N.H. Vrouwenclub. De belangstelling voor dezen avond was vrij groot. De bijeenkomst werd geopend door mevrouw Van Dijk, die allen een hartelijk welkom toeriep en het woord gaf aan den heer C. ten Bruggencate van Hei loo, die een causerie hield over; „Een reis door Indië" verduidelijkt door lantaarnplaatjes. De heer Ten Bruggencate, die een zeer vlot vertel ler is, wist zijn gehoor wel zeer te boeien met zijn in teressante reisbeschrijving, hier en daar opgevroolijkt door aen kwinkslag en een grapig voorval uit zijn veeljarig verblijf in Indië. Het is een mooie avond geweest, waarop ook nog iets te leeren viel. De Begrafenisvereeniging hield Vrijdagavond haar 23ste algemeene jaarvergadering ten huize van den heer C. Jansen, alhier. De opkomst van de leden was vrij goed. De voorzitter, de heer Jb. de Boer, opende de ver gadering met woorden van welkom, in het bijzon der tot het eerelid, den heer A. Swager Az. Spr. roem de het verloop van de werkzaamheden. Alles loopt op rolletjes. Spr. juichte het toe, dat het zoo gaat en dankte daarvoor de dragers. Ook werd den heer Wolfswinkel dank gebracht voor de keurige verzor ging der begrafenissen. Na voorlezing der notulen, bracht de heer Van Dok het jaarverslag uit. De vereeniging bloeit, zoo blijkt uit het verslag. Het bestuur heeft tweemaal verga derd. Er waren geen klachten. Het ledental was 781, tegen 779 op 1 Jan. 1934. Er zijn uitgevoerd 14 begrafe nissen, waarvan 4 voor niet-leden en twee voor kin deren van leden. Het jaarverslag werd onder dankzegging aan den samensteller goedgekeurd. Aan de orde was hierna het financieel verslag van den penningmeester, den heer P. J. Kat. De ontvangsten waren geweest f 1498.69, de uitga ven f1581.—, onder de uitgaven was een bedrag in begrepen van f250.—, dat op de spaarbank is ge plaatst. Het voordeelig saldo over 1934 is f 116.66. Het totaal bezit der vereeniging f 1505.40. De voorzitter herdacht hierna het overleden be stuurslid, de heer P. Visser, die zeer veel voor de vereeniging heeft gedaan. Hij zal lang bij ons in herinnering blijven. De heer A. Jansen rapporteerde, namens de kas- commissie, alles in de beste orde te hebben bevonden. De penningmeester werd hierna gedéchargeerd. Tot kasnaziener in de plaats van den heer Jansen, werd de heer J. Bruin benoemd. Reserve de heer G. van Dort. Van de gelegenheid tot het doen van voorstellen voor den bond werd geen gebruik gemaakt. Daarna had de bestuursverkiezing plaats. Aftro dend waren de heeren Jb. de Ber, P. J. Kat en W. van Dok. De laatste wenschte zich niet meer herkiesbaar te stellen De beide eerste aftredenden werden herkozen, beiden met 31 stemmen. In de vacature W. van Dok werd gekozen de heer C. Voogt met 18 stemmen. De heer P. Volkers ver kreeg 13 stemmen. De voorzitter sprak den scheidenden secretaris toe. 12 jaren is hij secretaris geweest en heeft zijn werk steeds goed gedaan. Er waren wel eens mee- ningsverschillen, maar deze werden steeds rustig en kalm opgelost. Spr. dankte namens de geheele vergadering, den heer Van Dok voor zijn vele werk in het belang der vereeniging. Er zijn vele drukke jaren geweest. De heer W. van Dok dankte de leden voor het hem geschonken vertrouwen en de hulp. Het werk heeft hij steeds met liefde voor de vereeniging ge daan. Tot afgevaardigde naar de bondsvergadering werd de heer C. Borst Pz. gekozen. Plaatsvervanger de heer J. Bruin. De adviseur, de heer N. Carnas, werd met bijna algemeene stemmen herkozen. Het bestuur stelde voor, gezien den stand der kas, een volgkoets toe te geven bij een begrafenis voor de leden. Ieder jaar opnieuw te bepalen. De heer Bankersen vestigde er de aandacht op, dat de pakken der dragers spoedig vernieuwd zullen moeten worden. Spr. wilde voorzichtig zijn. Het bestuur ging van het standpunt uit, dat er nik jaar gemiddeld 8 leden worden begraven. Het bestuursvoorstel werd aangenomen, voorloo pig voor een jaar. De heer A. B. Jansen stelde voor, het salaris van den penningmeester te verhoogen in verband met het vele werk. Het bestuur zal op de eerstvolgende vergadering met een omlijnd voorstel, inzake de salarissen komen. De heer P. Kat bracht den bode, den heer N. Bankersen, hulde voor zijn accurate werk. Daarna sluiting. ovne nir no n p Avond van Staatspensioen. Zooals uit een aankondiging in dit nummer bliikt. zal a.s. Woensdag 20 Februari, door de afd. Oude Niedorp-Veriaat een pronaganda-avond worden ge houden voor Staatspensioen. Als sprei zal optreden Ds. N. J. C. Schermerhorn. sint maarten Donderdag vergaderde de afd. Het Witte Kruis al hier, ten huize Rust en Lust. Met een welkom opende voorz. deze vergadering, waarna de secr. de notulen voorleest, welke onver anderd worden goedgekeurd. Uit het jaarverslag, wat nu volgde, stippen wij aan dat 2 x de ontsmettingsdienst is ingeroepen, dat 42 leden gebruik gemaakt hebben van het Witte Kruis en 47 verschillende art. in bruikleen zijn af gestaan. Voorts dat de afd. op 1 Jan. 1934 telde 227 leden en 4 donateurs en op - Jan. 1935 222 leden en 3 donateurs. Uit de rekening van den penningmeester bleek over 1934 een ontvangst met batig saldo groot f 1244.99, uitgaaf f 209.94, met f 77.50 voor de t.b.c. bestrijding, totaal f 287.44, saldo f 958-55. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heeren C. de Geus, A. Brak en T. Rens Az. herkozen en in de vacature K Wit Sr. gekozen de heer K. Wit Dz. Volgde voorlezing verslag der laatstgehouden al gemeene vergadering. Hierna verkiezing afgev. en plaatverv. voor de a.s. algem. verg. Gekozen werden de heeren A. Klerk en P. de Geus, en als plaatsvervangers de heeren A. Brak en Jb. Schermerhorn. Bij de rondvraag was het op voorstel van den heer D. Swart dat de bekendmaking der te houden vergaderingen voorts weer per convocatie aan de leden zal worden bekend gemaakt, inplaats van rter advertentie. Dit in de hoop van betere bekendheid en opkomst.. De heer P. Breed stelde voor, dat het Witte Kruis •er toe zou over willen gaan om, evenals in Zijpe, lijfgoederen voor ernstige zieken beschikbaar te stellen. Deze kleeding. zegt verzoeker, is zoo gemaakt, dat bii verschooning de zieke zoo weinig mogelijk last ondervindt en eveneens wordt \oorkompn. dat eigen kleeding wordt open- of stuk geknipt. Door het bestuur zal in deze advies van de Zuster wor den gevraagd. Door voorzitter wordt bevreemding uitgesproken over een ziektegeval, waarbii de hulp werd ingeroe oen van Mevr. Wiersma. oud-vernleegster. daar toch voor de leden van onze Witte-Kruis-afdoeling een Zuster der wijkverpleging beschikbaar is gesteld. Df. hulp. door deze dame geboden, wordt op hoogeri urijs gesteld, maar gezien het feit dat door onze le den zoo heel weinig gebruik van de hulp onzer wijkzuster wordt gemaakt, wilde voorz. dit feit even in de vergadering naar voren brengen, ondat door het lezen van het couranten-verslag nogmaals be kendheid van eigen zuster aan de leden worde ge geven. De vergadering meende dan ook dat eener- zijds de onbekendheid oorzaak der weinig aange vraagde hulnverleening is en anderziids. dat door den behandelenden geneesheer te weinig aandacht aan zusterhuln wordt geschonken. Hierna volgde sluiting. vj a r m f. n r v 1 7, f n Vergadering N. S. B. Door de N.S.B. was Woensdagavond een vergade ring belegd in de zaal van den heer Slikker. Naar schatting waren er een 100 bezoekers aanwezig. Als spreker trad op de heer Vlekke uit Amster dam. In een gloedvolle rede gaf spreker een uiteen zetting. van het doel en streven der N.S.B. Het regeeringsstel6el van thans werd sterk becri- tiseerd cn vele klevende fouten werden door spreker genoemd. Ook hoe en op welke wijze door het libe ralisme alles wordt uitgebuit, enz. In de nauze werd gelegenheid gegeven tot het schriftelijk indienen van vragen. Hier is nogal flink gebruik van gemaakt. barsingerhqfm In de gehouden vergadering van het veefonds „Barsingerhorn" werd de omslag over het afgeloopen kwartaal bepaald op f 0.60 per koe. roogwopd Verslag van de algemeene vergadering van de Rundveefokvereeniging Aartswoud. in het lokaal van den heer K. Renooij aan de Gouw. Voorzitter de heer L. Glas. De heer D. Koorn leest als secretaris de notulen, welke worden vastgesteld. Uit de rekening over 1934 blijkt, dat de ontvangsten bij een omslag van f 1.85 per koe waren f 1781.25. Uit gaven f 1759.34. Het kasgeld vermeerderd met het ba tig saldo, is totaal f 421.62. Het aftredend bestuurslid de heer K Groot Pz. te Hoogwoud, werd herkozen. De voorzitter deelt mede, dat vanaf de Provinciale Commissie de fokregisterkoeien, niet meer worden gekeurd, waarom wordt voorgesteld een vaste keu ringscommissie te benoemen, welke op aanvraag deze dieren zal opnemen. Hiervoor worden gekozen de heeren P. Deken, P. Slagter en K Groot Pz. Reserve de heeren L. Glas en D. Koorn. Als afgevaardigde naar de Bondsvergadering wordt de secretaris aangewezen en als plaatsvervanger de voorzitter. Hierna brengt de controleur het jaarverslag uit, waarvan we het volgende vermelden: Door toetreding van 10 nieuwe leden bedraagt het ledental 45. De heer Jb. Donker Pz. werd als hulpmonsternemer aan gesteld. 892 koeien waren in controle. Van 724 Stuks zullen volledige melkstaten worden opgemaakt. Van 790 dieren werden dekkingsbewijzen geschreven. Deze dieren werden gedekt door 9 eenjarigen, 13 tweejari gen en 1 oudere, samen 23 stieren. 266 kalveren wer den geschetst, waarvan 212 kui- en 54 stierkalveren. Nadat het verslag vele hooge productiecijfers vermel de van verschillende koeien, geeft de controleur nog een vergelijking van de uitkomsten van twee bedrij ven. Met eenzelfde gemiddeld aantal melkdagen per koe en een vrijwel zelfde verhoud ng in leeftijd, ga ven de koeien bij veehouder A 400 K.G. melk en 28 KG. vet per dier meer dan bij veehouder B. Het ge middelde gehalte der melk was bij A 0.37 hooger dan bij B. De salarlsregeling van controleur en monsterne mers blijft ongewijzigd. Het opmaken van een model 11 zal f025 extra kosten. Bij de rondvraag brengt de heer J. Glas Gz. de mo gelijkheid naar voren, van een publieke veiling door de fokvereeniging, van afzetvee. Na vele besprekingen wordt aan het bestuur over gelaten in deze richting eens te informeeren. Hierna sluiting. den r f. t dr r De eerste vrouwelijke Collectrice der Staatsloterij. J.l. Donderdag was het 40 jaar geleden, dat mei. R. J. van Amerongen aangesteld werd als collectrice der Staatsloterij. Zij was de eerste vrouw in Neder land, die als zoodanig werd benoemd. In dit groote aantal jaren heeft zij velen reeds een gelukkige tij ding gebracht. Eenmaal keerde zij de honderd-dui zend uit en vele lceeren andere hooge prijzen. Nog eens: de aanrijding op den Polderweg. Nader werd ons nog gemeld, dat de botsing niet pene was geweest tusschen een auto en een fietser, doch tusschen twee wielrijders. De klap moet dus wel hevig zijn geweest, daar één van hen bewusteloos bleef liggen. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF Garage C. NIEUWLAND, Bergen. Reeds een snelheid van 200 mijl. Daytona Beach, (V.D.): De Engelsche autorenner Sir Malcolm Campbel heeft Donderdag een nieuwe proeftocht gemaakt met zijn race-wagen „Bluebird" aan het strand van Daytona Beach in Florida. Camp bel hoopt met zijn monsterwagen een snelheid van 300 mijl per uur te bereiken. In het resultaat van zijn Donderdag gehouden proefrit ziet hij de mogelijk heid om zijn wcnsch te vervullen. Hoewel het strand oneffen en ruw was en aan den motor nog verschil lende onderdeelen niet in den toestand verkeerden waarin Campbel ze wilde hebben, bereikte hïj^ tijdens de proefrit een snelheid van 200 mijl of 360 KM. per uur. Campbel was opgetogen over dit. resultaat. Hij ver klaarde, dat hij de auto had gespaard, dat'hij nog ver schillende verbeteringen zou aanbrengen en dat hij zou wachten met zijn recordrit tot het strand geheel vlak en hard zou zijn en in de gunstige conditie zou verkeeren. Durban (Zuid-Afrika) Williams, een lid van het gemeentebestuur van Durban, heeft een plan geopperd, volgens hetwelk ter gelegenheid van de viering van het zilveren regeeringsjubileum Van Koning George een keten van vreugdevuren zou worden ontstoken vanaf de Witwatersrand tot do Kaap. In den nacht waarin de feestperiode begint, zouden op bergen en heuvels deze vuren worden aangestoken. Dit zal niet alleen gebeuren in de om geving van Johannesburg en Durban, maar ook bij tusschen liggende plaatsen, zooals Pieter Maritz- burg, Volksrust, Standcrton, Heidelberg, enz. Wil liams gelooft, dat dit door de inboorlingenbevolking zeer zal worden geapprecieerd. Intusschen heeft het gemeentebestuur van Durban een bedrag van 5000 p.st: beschikbaar gesteld voor de. viering van het jubileum. Vrouw van een hunner aangehouden. Amsterdam: Naar aanleiding van de aanhou ding van twee Amsterdammers, die een Chineeschen shipping-master en zijn medewerkers, dio hun kan toor hebben in de Warmoesstraat, voor f 10.000.zou den hebben bestolen, is door de politie thans ook, op aanwijzing van de gearresteerden, een vrouw aan gehouden, echtgenoote van een der benadeelde Chi neezen, die er door het tweetal van beschuldigd wordt, dat zij hun tot de diefstal heeft aangezet. Er bleken voldoende termen aanwezig te zijn om de vrouw in bewaring te houden; gisteren is zij, met de twee anderen, ter beschikking van de justitie ge steld. rergen LEESAVOND BELLAMY. De groep Bergen van de Internationale Vereeni ging Bellamy hield Donderdag wederom een lees- avond in de achterzaal van café „Onder de Linde". Het waren ditmaal vier dames en negen heeren, die met belangstelling luisterden naar hetgeen me vrouw Petrie voorlas uit Bellamy's boek: „Het jaar 2000." Het hoofdstuk over de wijze, waarop Bellamy zich de exploitatie van een groot dagblad voorstelde, had als vanzelf sprekend onze bijzondere aandacht en ongetwijfeld zouden daartegen wel eenige steek houdende argumenten aan te voeren zijn. Bellamy heeft blijkbaar zijn meening enkel en alleen gegrond op de explotatie van een dagbladbedrijf in Ameri ka, er geen rekening mede houdende, dat in Europa de toestanden vooral in dit opzicht zoo geheel anders zijn. De avond, waarop een gezellige, kameraadschap pelijke stemming heerschte, was als steeds, leerzaam en droeg er wederom toe bij de Bellamy-gedachte be ter te leeren begrijpen. Donderdag 28 Febr. zal er wederom een openbare vergadering worden belegd, eveneens in café „Onder de Linde". Dan is een ieder, die met Bellamy's denk beelden wil kennis maken, als steeds welkom. CANDIDAATSTELLING GEMEENTERAAD. Groslijst van de S.DA.P. In een Donderdagavond gehouden vergadering van de afd. Bergen der S.D.A.P. werd na een referendum de groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen als volgt vastgesteld: 1. L. den Das, 2. J. Hemelrijk, 3. C. Brak, 4. L. Monnier, 5. C. J. Ph. Cooymans en 6. Mevr. de Moor —Brouwer. De voorloopige groslijst, vastgesteld door de afdee- lingsvergadering van 10 Jan. j.l. is door deze stem ming ongewijzigd gebleven. Uitvoering „Stem des Volks." De „Stem des Volks" afd. Bergen, Schoorl en Koe dijk geeft onder leiding van haar directeur, den heer P. A. Blaauw een uitvoering in de groote zaal van de Rustende Jager. Als solisten verleenen medewerking Mej. Jorien Leegwater, spraan en de heer J. Stammes, viool. Het koor zal met orkestbegeleiding o.a, ten ge- hoore brengen: „An der Schonen blauen Donau", wals van Strauss. anna p avtown a Landbouw en Maatschappij. In een adv. in dit blad wordt men opgewekt om een vergadering van de nat. vereen. „Landbouw en Maatschappij" bij te wonen die Donderdag a.s. bij Slikker wordt gehouden. Deze beweging stelt zich ten doel om in samen werking met alle plattelandsvereenigingen en boe- renorganisaties op te komen tegen de achterstelling van het platteland door de overheid. Als zoodanig voert zij bijv. een politieken strijd tegen de regee- ringsmaatregelen waarbij in de werkverschaffing in de steden hooger uurloon wordt betaald dan in werkverschaffing ten plattelande. Kortom, zij stelt zich ten doel de schaal die zoo zeer ten gunste van de groote steden overslaat, wat in evenwicht te krijgen. En hiervoor heeft zij werke lijk recht op den steun van alle bewoners van het platteland en de kleinere provinciesteden.

Schager Courant | 1935 | | pagina 15