M MD Correspondentie Zaterdag 16 Februari 1935. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9660 Meisje gedood uit jaloezie. Auto te water. INTERNATIONALE HOTELDIEF GEARRESTEERD. De buit voor een deel terecht. inbraak in het Zuid-Hollandsch Koffiehuis. HET is lente! Het moge vriezen, regenen of hagelen, de wind moge om de straathoeken gieren, de wegen mogen beslijkt zijn het is niettemin: lente! Dat wil zeggen: lente in het rijk der mode. Voor wie zich met mode bezighouden heeft de winter van nu af afgedaan. Het grimmige seizoen is reeds verleden en vergeten, een hoopje asch op den eindeloozen weg van den tijd. Wat brengt de lentemode ons? Ik kan het u nog niet in alle bijzonderheden vertellen, want de voor jaarscollecties, die tusschen de laatste sneeuw en de eerste bloesems aan onze verrukte oogen plegen voorbij te trekken, hebben haar geheimen voor het grootste deel nog niet geopenbaard. Niettemin, de eerste bladzijden van het nieuwe modeboek heb ik gelezen. En daarvan zal ik u iets vertellen. Die eerste bladzijden werden, als gewoonlijk, ook dit jaar door de fabrikanten der stoffen geschreven. Zij zijn de „couturiers" altijd een paar weken vóór en dat is heel belangrijk. Want zij leveren de grond stoffen, de letters van de rebus, waarvan de vorsten der mode de oplossing zullen geven. De oplossing? Tien, twintig oplossingen! Het is in dat opzicht met de mode als met de economische crisis, die, mag men de deskundigen gelooven, óók op velerlei wijze schijnt te kunnen worden opgelost. Wie de nieuwe stoffen door haar liefkoozende vingers glijden laat is intusschen voor crisisgedach ten volstrekt ontoegankelijk. De tastbare werkelijk heid neemt haar volkomen in beslag. En zelfs een jongedame, die economie studeert, moet al heel erg „vereconomiseerd" zijn, als zij koel en onbewogen blijft tegenover de verzameling nieuwe weefsels, waarmee de lente ons verblijdt. Die nieuwe weefsels zijn intusschen niet zóó extra vagant als het vorige seizoen, toen de fabrikanten met stoffen kwamen. waarvan de origi naliteit in verbazing bracht. In de samenstelling der weefsels hebben zij ditmaal niet hun kracht gezocht. Het laatste seizoen bracht ons stoffen met een mat fond, dat slechts diende om de goud- en zilverdra den, de pareltjes en de pailletten een waardigen en bescheiden achtergrond te geven. Toen vierden de metalen hoogtij en nieuwe chemische procédé's had den het hunne er toe bijgedragen om schitterende effecten te verkrijgen. Daarmee is het nu vrijwel gedaan. De stoffen zelf geven opnieuw van een ze kere modestie blijk. Men ziet nog wel goud en an dere metalen, maar in zoo bescheiden mate, dat het oog er nauwelijks door getrokken wordt. De origi naliteit der nieuwe weefsels schuilt thans in hun r e 1 i e f; van gladde stoffen is bijna geen sprake meer; zij vertoonen bergen en dalen. De patronen ruiten, strepen, kringetjes, al wat u wilt zijn naar boven en naar omlaag geperst Op deze wijze zijn effecten verkregen, die men in het Fransch „cloque" noemt en licht is te begrijpen, dat de stoffen daar mede een geheel ander en zeer aantrekkelijk karak ter hebben gekregen. Wat de kleuren aangaat het is nog te vroeg om reeds thans met zekerheid te kunnen zeggen: deze en die zullen de modetinten zijn. Maar de strijd om den voorrang zal vermoedelijk gaan tusschen kastanjebruin, helder blauw en frisch groen, terwijl zelfs eigeel een kansje schijnt te willen wagen, al is die kleur eigenlijk alleen voor heel donkere bru nettes en zwartharigen geschikt. In ieder geval is de vogue voor halve en onbestemde tinten voorbij; opnieuw verheugen de volle krachtige kleuren zich in een gunst, die zich ook tot wit en zwart blijft uitstrekken. En de costuums? En de japonnen? De mantelpak jes zullen tamelijk kortgerekt en flink getailleerd zijn. De revers krijgen een zeer persoonlijk karak ter. Ze zijn niet grooter, eerder kleiner, dan in het vorige seizoen, maar van stijve rechtlijnigheid is geen sprake meer. Zij vertoonen gebogen en ge schulpte randen, inhammen en véruitspringende hoeken. Soms zelfs is iedere sympathie zoek. De rokken blijven nauw en gespleten. De japonnen, die de nieuwe lente inluiden, zijn daarentegen veel wijder dan ze waren. Ze doen sterk denken aan de Spaan- sche costuums, die Carmen en Concepcion zoo een wiegenden gang verleenen. Die gang zullen wij ons allen thans een beetje eigen hebben te maken, wil len wij deze wijde rokken met gratie dragen. De ceintuur blijft, logischerwijze, op haar natuurlijke plaats, zoodat de lijn der heupen bijzonder scherp geteekend wordt. Daarbij zijn de rokken korter, en soms zelfs beduidend korter, dan verleden jaar. Lichte wollen stoffen zijn dit jaar op zeer bijzon dere wijze verlucht. Onder de „illustraties" treft men de teekens van den Dierenriem aan en antieke maskers, zooals die door de acteurs in de schouw burgen, de open-lucht theaters van het oude Grie kenland gedragen werden. Aantrekkelijke motieven! Of zal een vrouw, die omringd is van sterrebeelden, niet het gevoel krijgen dat zij zelf een sterretje is en dat het haar niet zoo héél veel moeite kosten zal tot een wezenlijke „star" uit te groeien? En een schaterend masker geeft aan ieder toilet een pikan te optimistische noot, het dwingt tot een glimlach, het wekt de illusie dat de draagster humor heeft en in ieder geval geen sombere kameraad zal zijn. Ter wijl de tragische maskers er van zullen kunnen ge tuigen dat ook de ernst des levens haar niet vreemd is. De hoeden hebben aan het algemeene vernieu- wings- en verjongingsproces ijverig deelgenomen. De strooien hoed zal in duizend va riaties op onze hoofden prijken. Bij sommige modistes ziet men model len, die, breedrandig, de oogen overschaduwen, bij andere is men juist in tegengestelde richting ge gaan. De kleine „toque",die niet zonder voile een voile die alleen het voorhoofd bedekt kan ge dragen worden, zal opnieuw uiterst populair zijn. Het is het aangewezen hoedje bij gelegenheden, die geen „lastig" hoofddeksel verdragen. De toque is ook bijzonder geschikt voor den schouwburg; zij is zoo minuscuul dat niemand zich ergeren zal als u haar niet afzet. Talrijke hoeden zijn van Schotsclie tafzijde. Men draagt ze met een sjaal van dezelfde stof, die op de borst een wapperenden vlinderstrik vormt De „as" der nieuwe hoeden is natuurlijk: „stream- lined". Breede modellen ziet men nauwelijks, bijna alle hoeden zijn lang en smal en vele zijn gegar neerd met bloemen, die wel door vruchten zullen vervangen worden als eenmaal do herfst weer in het land is. Maar dat is van later zorg. Voorloopig leven wij in de lente de voeten in de modder, maar het hoofd vol van gedachten aan de gelukkige dagen, waarop wij van rupsen opnieuw vlinders zullen zijn geworden. GERTRUDE. Mien B. te B. Het is uit stekend dat u nu reeds bi me komt Voorkomen is ook in dit geval veel beter dan genezen. Een uitstekend middel om de leelijke sproet- es te vermijden is het vol gende: Neem een kom kommer, hak die fijn, zóó fijn tot u een puree ver krijgt, meng daarmee een tu be vaseline, twee soeplepels rozenwater, een koffielepel zoete amandelolie en een mespuntje zwavel. Dit zalfje op een koele plaats bewaren. lederen dag de gevaarlijke plaatsen; er goed mee invetten en nu en dan het er dik oplég- geri en het "dan zoo lang mogelijk laten zitten. Zoo lang er geen komkommers zijn, betten met een mengsel, van stijfsel en karnemelk. De stijfsel op lossen in de karnemelk en met een linnen lapje op het gezicht doen. Ook kunt u betten met verdund citroensap, met verdunde waterstof-peroxyde, en als er radijsjes- zijn, met melk, waarin de radijsjes een paar dagen hebben staan trekken. Over uw andere „gebrek" behoeft u zich op uw leeftijd nog niet ongerust te maken. Laat de natuur maar kalmpjes haar werk doen. Willen de betrok ken organen zich per sé niet ontwikkelen, dan schrijft u mij nog maar eens - over drie maanden of zoo. Dan zullen wij ze wel dwingen een beetje haast te maken. Mevr. G. te S. Uw dochtertje heeft zich aan een kleine operatie te onderwerpen. Ziehier hoe u te werk gaat. Na het gezicht en de bewuste plekken waar de vetworpjes voorkomen, goed met warm water en een overvette zeep gewasscheii te hebben, neemt u 50 gram salicylzuur en 50 gram vaseline, welk mengsel u bij een drogist laat klaarmaken. Dit moet in de huid gewreven worden. Daarna laat u haar een minuut of tien boven den stoom van een ketel staan. En dan komt de operatie. Het doet wel een beetje pijn, maar dat doet er niet toe. Neem een stuk watten en druk de wormpjes er kordaat uit. Wanneer dit geschied is, dienen de poiiën gauw ween gesloten te worden, dat gebeuren kan door het gezicht met ijskoud water te wasschen, waarin een paar druppels sterke eau de Cologne of tinctuur van benzoine zijn gegoten. Ook citroensap en azijn doen het. Voortaan eén lepeltje borax in het waschwater doen. Crème of poeder passen niet bij haar leeftijd, maar wel kan ze nu en dan, om te voorkomen dat haar huid te droog wordt, er wat kaloderma of een dergelijk product inwrijven. Over uw andere dochter schrijf ik u. Dames, die antwoord per brief wenschen of die mij over aangelegenheden raadplegen, die ik op deze plaats moeilijk behandelen kan, worden ver zocht een postzegel in te sluiten. Brussel. GERTRUDE. Dader tot zeven jaar veroordeeld. Het Gerechtshof te Amsterdam veroordeelde den 32-jarigen metaalbewerker G. K. uit Amsterdam, die op den middag van 21 September j.1. op het Sluispad te Koog aan de Zaan zijn 23-jarig meisje, eveneens wonende te Amsterdam, had doodgestoken, tot een ge vangenis van zeven jaar. De procureur-generaal had wegens doodslag tien jaar gevangenisstraf gerequireerd. De rechtbank te Haarlem had hem tot zes jaar veroordeeld met af trek van het voorarrest. Het Gerechtshof bevestigde het vonnis der recht bank, doch overwoog, dat de straf diende verzwaard te worden, zonder dat de voorloopige hechtenis in mindering wordt gebracht. De drie inzittenden gered,-'doch ernstig gewond. Woensdagavond te omstreeks zeven uur, is een personen-auto, bestuurd door den heer F. uit Am: hem, die op den Rijksweg 's-HertogenboschNijme gen reed, onder Grave in. een wetering gereden. Het ongeluk gebeurde toen de heer F. een zijweg wilde in slaan en moet worden toegeschreven aan het feit, dat de verlichting van den wagen zeer slecht was. Deze reed met groóte vaart van den dijk en kwam in het water terecht. Voorbijgangers konden het portier ope nen en den heer F., alsmede de beide overige inzitten den, de heeren F. en P., eveneens uit Arnhem, in veiligheid brengen. Alle drie personen hadden even wel ernstige verwondingen bekomen en zijn naar het ziekenhuis te Grave vervoerd, waar zij ter verpleging zijn opgenomen. De twee Fransche aviateurs Codos en Rossi, na een proefvlucht met hun toestel „Joseph Lebrix", waar mede zij opnieuw hun eigen record over den langen afstand in rechten lijn willen breken. Op de cabine van het vliegtuig ziet men duidelijk de reeds bereikte resultaten aangegeven. BOERENVROUW KON NIET MELKEN. Vingers stijf van rheumatiek. Het middel hielp in. een maand. Hoeveel last een boerenvrouw kan hebben van een onbruikbare hand blijkt uit den volgenden brief:- „Ik had rheumatiek in de gewrichten van mijn vingers. Mijn middelvinger was zoo verschrikkelijk gezwollen en ontstoken, dat ik deze niet kon bui gen. Ik help met het melken van 10 of 11 koeien, dus was me dit een vreeselijke last Op raad van iemand kocht ik een flacon Kruscheri Salts en nam eiken morgen voor het ontbijt een halve theelepel in warm water. Binnen twee weken was de vinger minder stijf en minder gezwollen. Ik ging door met de kuur (ik wreef er ook een zalf op) en na een maand kon ik weer melken. Ik voel me innerlijk ook veel beter." A. C. P. Kruschen Salts spoort de inwendige organen aan tot krachtiger werking. Urinezuur en afvalstoffen, die zich mochten hebben opgehoopt en de aanleiding Uwer rheumatiek zijn, worden verwijderd. Gezwellen en pijnen verdwijnen, stijve ledematen worden weer normaal en ge voelt U weer gezond en lenig als voorheen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en fl.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op. dat op het étikpt op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amster dam, voorkomt. JUWEELENDIEFSTALLEN IN HAAGSCHE HOTELS Zwitsersche geveltoerist achter slot en grendel. Zondagmiddag 2 December tusschen 4 en 6 uur is in Hotel Witte Brug te 's-Gravenhage een juwee- lcndiefstal gepleegd ten nadeele van een in dat hotel logeerende dame. Voorts is op Dinsdag 8 Januari eveneens des namiddags tusschen 4 en 6 uur een soortgelijke diefstal gepleegd in Hotel Promenade te Den Haag, ten nadeele van een dame die aldaar lo geerde. Gebleken was, dat de dader in beide gevallen een uitstekende geveltoerist meet zijn geweest, aange zien hij zich langs den gevel door een openstaand raam naar binnen had begeven. Teneinde, eenmaal in de kamer zijnde, niet verrast te worden, sloot hij aan de binnenzijde de kamer deur af en verbrak daarna met een scherp voorwerp, vermoedelijk een schroevendraaier, de koffers en de kasten. Bij- deic inbraken heeft hij-een fltókë'partij bijouterieën, waaronder kostbare parclhalssnoeren weten buit te maken tot een gezamenlijke waarde van ongeveer f 10.000. Alles wees er op, dat men hier te doen had met een geroutineerd hoteldief. Kort na den tweeden diefstal wist de Rotterdam- sche politie bij een opkooper beslag te leggen op een der paarlencolliers. Zij wist vervolgens den verkoo- per op te sporen, die oberkellner was in een hotel te Rotterdam. Deze verklaarde, de paarlen-partij te heb ben verkocht voor een Zwitser, die in zijn hotel had gelogeerd. Hij kon van dezen Zwitser een behoorlijk signalement opgeven, zoodat de Commissaris van po litie der afd. B. te 's-Gravenhage in het Algemeen Politieblad opsporing, aanhouding en voorgeleiding van den dader kon verzoeken. Als gevolg daarvan is op 26 Januari in een hotel te Rotterdam een zekere E. H. door de Rotterdamsche recherche aangehouden. Blijkens ingewonnen inlichtingen bij de politie te Bern (Zw.), bleek de aangehoudene te zijn de' 40- jarige boekbinder E. H., zonder vaste woonplaats, van Zwitsersche nationaliteit. Hij had reeds een 9-tal ja ren zware kerkerstraf achter den rug, wegens hotel- diefstallen. Naar Den Haag overgebracht, ontkende H. iets met de beide diefstallen te maken hebben gehad. Daarop heeft zich een inspecteur van de Haagsehe recherche naar Keulen begeven voor het instellen van een onderzoek, dat tot resultaat had, dat met be hulp van de Duitsche Kriminal Polizei een vriendin van H. kon worden opgespoord. Ten huize van haar en van haar zuster eveneens te Keulen woonachtig, werden daarop verschillende voorwerpen v. genoemde diefstallen afkomstig in beslag genomen. Beide vrou wen vertelden deze artikelen van IL ten geschenke te hebben gekregen. De aangehoudene H. is daarop voor den officier van justitie te Don Haag geleid en na verhoor in het Huis van Bewaring ingesloten. Politie arresteert vier brandkastplunderaars. De portier deed mee Do Haagsehe politie heeft Donderdag 4 personen aangehouden, die betrokken zijn bij de in het begin dezer week gepleegde inbraak io 't Z.-H. Koffiehuis waarbij na forceering van de brandkast een bedrag van ongeveer f 1200 werd gestolen. Reeds bij het eerste onderzoek had de politie de overtuiging, dat deze diefstal gepleegd moest zijn door of met medewerking van iemand, die ter plaatse goed op de hoogte was. Het voortgezet, onderzoek heeft inderdaad aange toond, dat deze zienswijze juist is geweest. Gearresteerd zijn thans de portier van Zuid-Hol- landsrh Koffiehuis en een drietal bekende Haagsehe inbrekers. Uit het voortgezet onderzoek en uit de door de ver dachten afgelegde verklaringen is duidelijk gebleken, dat de politie hier een goede greep heeft gedaan.

Schager Courant | 1935 | | pagina 5