Tholn en van Lier Het Theater, PUIN Doodelijk motor-ongeluk. Belangrijk muziekleven. Marktberichten. Advertentiën. 7T Q E G R 'A 8 JULIANADORP. Feestelijke vergadering van de Afdeeling Juliana- dorp van den Ned. Chr. Landarb. Bond. Zaterdagavond had onder leiding van den afd.- .voorzitter, den heer G. Otten, de iaarlijksche feest- vergadering plaats in het gebouw van „De Ster der Hope". De Voorzitter verzocht de aanwezigen te be ginnen met psalmgezang, ging vervolgens voor in gebed en las een Schriftgedeelte, om vervolgens alle aanwezigen wekom te heeten, in het bijzonder Da. M. van Wichen en aan den heer R. Compagne. De afgevaardigden van den Chr. Bestuurdersbond wa ren tot hun spijt verhinderd aanwezig te zijn. Ver der werd door spr. dank gebracht aan den heer I. J. Galteer voor do vele medewerking in het afgeloopen jaar aan de afd. verleend en verder aan allen die op de een of andere wijze medewerkten. Het woord was vervolgens aan den secretaris, die enkele dingen nog eens onderstreepte. In het. afgeloopen jaar wer den 14 leden afgeschreven, terwijl 20 nieuwe loden werden ingeschreven. De Afd. telt thans meer dan 60 leden, hetwelk als een stap in de goede richting werd aangemerkt. Hierna werd gemeenschappelijk een lied gezongen, met begeleiding van orgel en fluit. De penningmeester bracht een kort maar krachtig verslag uit. Hij somde achtereenvolgens eenige cijfers op, welke bedragen ten goede kwamen 'aan de werklooze leden, alsmede de inkomsten en uitgaven der Afd. Tot slot een woord van dank aan alle besturen, die aan het een of andere hun medewerking verleenden. Verder werd nog medege deeld, dat voor inwonende zoons zonder inkomsten met ingang van 16 Febr. 14 cent minder contribu tie por week moet betaald worden. Dit geldt tot 1 Mei 1935, waarna een nieuwe verrassing volgt. Hierna werd gepauzeerd, terwijl de dames allen van chocolade en koekjes voorzagen, en de fluitclub een nummertje ten beste gaf. Ter afwisseling werd een taart en een krente- brood verloot. H. Kramer won de taart en het drie tal J. van der Vlies, L .Drogt en F. van der ICooij wonnen het krentebrood. Een bloemenverkoop volg de toen, daarna een mooie inleiding door den heer R. Campagne. Voorts een samenspraak door 4 perso nen en enkele voordrachten. Het geheel was een goed geslaagde avond en een woord van dank aan allen, die hiertoe medewerkten was dan ook wel verdiend. Ds. van Wichen sprak een slotwoord en eindigde met dankgebed. NIEUWE N 1 EDORP Diefstal. Verdachte aangehouden. Vrijdag zijn bij hakker H. te Terdielc ontvreemd 7 zilveren theelepeltjes. Als verdacht van deze dief stal is Zaterdag door de politie aangehouden F. S. alhier, welke heeft bekend een en ander te hebben weggenomen. Daar S. al meermalen met de justitie in aanraking is geweest is hij Zaterdag gevankelijk naar Alkmaar overgebracht. Z IJ PE 'T ZAND. Jïij het lezen van ons verslag over de door de ver een. voor Ziekenhuisverpleging op 15 dezer gehou den vergadering in ons nummer van j.1. Zaterdag en liet naslaan onzer gemaakte notities, bleek ons, dat bedoeld verslag de volgende rectificatie behoeft: Bij de behandeling van punt 5 van de agenda n.1. Bestuursvoorstel om de contributie, zooals deze in 1934 was, ook in 1935 te handhaven, werd over dit aan de orde zijnd voorstel en dus niet dat. van den heer Z.) gestemd, met als uitslag 20 voor en 1 te gen. Hoewel het resultaat dus hetzelfde was als coor ons aangegeven, was de in werkelijkheid ge- vlgden wefr slechts reglementair de iuiste; vandaar ook, dat we even op deze quaestie terugkomen. BURGERVLOTBRUG. Zaterdagavond jl hield „Nut en Genoegen" haar 2e en laatste bijeenkomst in dit seizoen, in het cafó van den heer De Nijs. De voorzitter, de heer J. Ploeger, heette de aan wezigen hartelijk welkom. Voorzitter zeide, dat we gewend waren dat de opkomst grooter is dan thans, maar de vele sterfgevallen hier ter plaatse zal daar de oorzaak wel van zijn. Hij hoopte tevens, dat de ons ontvallen leden in dankbare herinnering moge blijven. Daarna werd de lezing gehouden, door den heer C. Kok, met „Donkere kamer." Eenige zangnummers volgden door mej. A. Groot en G. v. Schaik, met „In de Lente", door mej. N. Wezel met „Mensch, durf te leven"; door mevr. Eriks met „Van de wieg tot het graf". Ze werden goed gezongen en konden ons wel be horen, evenals de voordracht „Ook een minnebrief", door Jb. Raven en Cor Delver. Voorts werd een dramatisch stukje opgevoerd, ge titeld „Plicht", wat veel van de vertolkers vergde. Het werd met gevoel gespeeld en de goede krachten die het opvoerden, konden zich volkomen geven Meester Anenia en mej. N. Wezel zijn krachten die wij gaarne zien. Ook mej. J. Groot en N. v. Schaik droegen het hare er toe bij dat het geheel tot zijn recht kwam. Vervolgens bracht „Tonegido" haar muzikale ta lenten naar voren. Het is steeds voor de aanwezigen een prachtige afwisseling en een genot naar hun te lusteren. Do directeur, de heer Schrijver, heeft wel weer vorderingen gemaakt met zijn leerlingen en toont zich een waardig opvolger van den vorigen directeur, den heer Abbenes. Het krachtig applaus na ieder nummer bewees wel, hoezeer de muziek ge- waarderd wordt.e Vooral „Honoloeloe" met refrein zang van mej. N. Wezel, viel zeer in den smaak Als Bob eens weggaat? Solliciteeren,. hoor Nelli! Toen werd tweestemmig gezongen „Herinnering" door Mej. A. Groot en G. v. Schaik. Het klonk mooi en harmonieerde goed. Ten laatste kregen we nog een dolle klucht te hoo- ren. Er is hartelijk om gelachen, al scheen het soms op een drama uit te zullen loopen. Een waardig slot aan een gcanimeerden avond. Volgde sluiting, waarbij voorzitter hartelijk dank bracht aan alle medewerkende leden. HE E RH fl 00 WAARD De bouw van de ambtswoning voor den burge meester, die op het voormalig sportveld, naast het pand van de wed. H. Dekker, zal verrijzen, werd op gedragen aan den aannemer P. Bot alhier. Vergunning werd verleend aan den heer P. Groot Jbz. alhier, tot opbouw van een woning, op de plaats, waar de dezen herfst verbrande hoeve stond en aan den heer Jb. Ursem, voorheen te Verlaat, tot bouw van een woning naast het pand van de wed. Schilder- Kruijcr aan den Hondenweg. Plannen bestaan, om op de plaats der een paar jaren geleden verbrande hoeve ,,'t Sterrcbosch", welk terrein thans in andere handen is overgegaan, ook weder een woning op te richten. De storm. De wind van Zaterdag op Zondag richtte in onze gemeente nogal kleine schade aan. Zoo werd het telefoonnet vernield tusschen den Hondenweg en de Halte Middenweg, terwijl ook het net van den radio distributeur Goed, hier en daar schade ondervond. Van enkele hoopen hout, die zich in verband met het snoeien van de hoornen langs den Middenweg, langs den N.-W. kant van dien weg bevonden, waaiden meerdere takken over den weg, hetwelk voor het doorgaand autoverkeer goed uitkijken noodzakelijk maakte, Werkverschaffing. Meerdere slooten van den polder zullen, naar we vernemen, dit jaar in werkverschaffing worden uit gediept en verbreed. De sloot vanaf den Oostertocht tot het einde van den Molenweg staat, in verband met het aanbren gen van een modern wegdek op dien weg, hel eerst op de lijst der werkobjecten. Steeds nijpender. De werkloosheid neemt, naarmate de tijd voort schrijdt, steeds gewijzigde vormen aan. Personen, die jarenlang als vast arbeider hun bestaan vonden, worden thans ook losgelaten en zoeken hun weg naar „de steun". Ook velen, die voorheen in den boteren tijd als klein-handelaartje of ventertje, zich wisten te handhaven, vinden thans, nu het aantal kruimpjes dat van den disch valt, steeds schrieler wordt en de beurzen bij een zeer groot aantal ingezetenen steeds platter, hun weg naar de rijen waar reeds eer der de „losse arbeiders" alleen werden aangetoffen. Zoo komt men ten slotte tot een klasse van per sonen, die uitgeworpen zijn en uitgeworpen blijven en voor wien de kans steeds geringer wordt, dat zij nog ooit weder in het productieproces zullen wor den opgenomen. Men moet met dit feit ook in de ge meente-economie blijven rekening houden. Een teveel aan arbeidskrachten, dat zal blijven bestaan door de gewijzigde maatschappelijke verhoudingen en dat niet afvloeien zal, omdat het op andere plaatsen niet beter is. W1ER1NOEN aanwezig en ook vice-admiraal J. de Graaff, namens den minister van Defensie. Vice-admiraal de Graaft hield een toespraak waarin hij de mariniers ook na mens den minister welkom heette. Vice-admiraal de Graaff maakte daarin bekend, dat H. M. de Koningin, die me tbijzondere belangstel ling de verrichtingen der mariniers heeft gevolgd, kap. de Bruyne heeft willen beloonen, door hem te bevorderen tot officier in de Oranje-Nassau-orde met de Zwaarden. Terwijl het vaandel gepresen teerd werd, en de mariniers het geweer presenteer den, spelde spr. 't eereteeken op de borst van den ka pitein. Hij zeide. dat deze decoratie beschouwd moet worden als een hulde aan de geheele troep en de geheele weermacht Wandelaar bij Purmerend aangereden en c slag gedood. De motorrijder verkeert in levensgevaar. Darmstadt. 17 Febr. De Duitsche kampioenschap pen voor ballonvaarders, die heden te Darmstadt zou den worden gehouden als selectie voor de deelneming aan den Gordon Bennet-bekerwedstrijd, zijn afgelast tot over eenige weken. Tengevolge van den storm werden gisteravond vier ballons tijdens het vullen uit hun netten gerukt en dreven af. De ballon „Union werd omhoog getrokken, terwijl een' S.A.-man op het zelfde oogenblik in een der mazen van het net ver ward raakte. Toen de ballon een aantal meters boven den grond was, raakte de man los en kwam zoodanig op den grond terecht, dat hij zijn ruggegraat brak en op slag overleed. BERLIJN—AMSTERDAM IN EEN UUR. Verkooping. Openbare verkooping krachtens art. 1223 B.W. op Zaterdag jl. in Hotel de Haan te Hippolytushoef, van de navolgende landerijen, alles eigendom van P. en G. Kooij te Oosterklief, door Notaris Obreen. 1. Krocht bij Jan Doves. 93.10 Aren, h.b. C. Ver meulen f1125. kooper Jan Doves Sz. f1600. 2. Achter Willem Mostert, 98.80 Aren, h.b. en kooper B. H. Kraan f2000. 3. Krocht bij Jan van Sijtje, 47.20 Aren, h.b. en kooper K. Kuijt Mz. f525. 4. Het Oosten, 1.03.25 H.A., h.b. C. Vermeulen f 1100, kooper Jan Lont-Vet f1105. 5. Ventje, achter D. Veerdig, 56,40 Aren, h.b. en koo per K. Kuijt f770. De Mariniers te Rotterdam terug. Groote belangstelling in de stad. Ko ninklijke hulde aan kapitein de Bruyne. Rotterdam, Zaterdagavond zijn de mariniers, die dienst hebben gedaan in het Saargebied, aan het Maasstation aangekomen. De belangstelling in en buiten het station was zeer groot. Velen hadden zich naar deze buurt begeven om van de aankomst ge tuige te zijn, hoewel het slechte weer er niet zeer toe bijdrag, het verblijf op straat tot een genoegen te maken. De extra-trein, die de mariniers in hun land te rugbracht, arriveerde te 20.20 aan het Maasstation. Onder hoerageroep reed de trein de overkapping binnen. De commandant der mariniers voor het Saar gebied, kap. M. R. de Bruyne, meldde daarna de troep aan kol. Dorren. Met de Nederlanders was meegekomen captain Moore, een Engelschman, die verbindingsofficier is geweest tusschen kap. de Bruyne en den commandant der internationale Saar- troepen. Hij is op weg naar Engeland en heeft er prijs op gesteld, de reis gedeeltelijk met zijn Neder- landsche wapenbroeders te maken. Toen de m vo^npaktp. orde waren uitge stapt, stelden zij zich op het perron op, waar ter begroeting een eere-compagnie mariniers aanwezig was. Daarna marcheerde de troep, voorafgegaan door tamboers en pijpers, en omstuwd door hon derden. naar de kazerne, in een hevige stortbui. Langs den weg, dien de mariniers volgden, had den zich talloozen opgesteld. Op de binnenplaatsd er marinierskazerne werd vervolgens aangetreden. Daar waren de autoriteiten Purmerend: Gistermiddag omstreeks drie uur reed een motorrijder, O. Kuiper genaamd, oud 47 jaar en woonachtig te Oudendijk, op den Purmerenderweg te Beemster, vlak bij Purmerend, toen hij een wande laar, Tom genaamd, uit Kwadijk, aanreed. Aange zien niemand het ongeluk heeft zien gebeuren, kan omtrent de oorzaak van de aanrijding niets naders gemeld worden. De wandelaar was op slag dood, de motorrijder is ernstig gewond door de Roode Kruis- colonne van Purmerend naar het gemeentelijk zieken huis overgebracht. De toestand van den motorrijder is ernstig. Hij kon geen verklaringen afleggen. Executie van twee vrouwen? Spionnage-affaire in Duitschland. Berlijn: Twee vrouwen, waarbij zich de door haar schoonheid bekende baronesse von Berg bevindt, zullen heden of korten tijd later onthoofd worden we gens spionnage, tenzij het Adolf Hitier mocht behagen haar gratie te verleenen. Zaterdag maakte een zeer laconiek gestelde com muniqué de uitspraak bekend, die gevallen is in een der meest dramatische processen, die zich heb ben afgespeeld in de geschiedenis van het Derde Rijk, en die behandeld zijn voor een volksgerechts hof. De baronesse en een vrouwelijke secretaris van de Rijksweer, werden veroordeeld te worden onthoofd met de bijl. Twee andere meisjes werden veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. De namen der ver oordeelden, behalve die van baronesse von Berg, wer den niet bekend gemaakt. Zij waren betrokken bij de spionnage-affaire van kapitein Georg von Sosnowski. een vroegere Poolsche cavallerist. Er hebben geruch ten de ronde gedaan, dat hij ter dood veroordeeld is, ondanks 't feit, dat hij niet in Duitschland aanwezig is, daar hij uitgewisseld is voor Duitsche spionnen, die in Polen hun bedrijf hadden uitgeoefend. Inbreker springt uit het raam. Na een inspannenden lacht door veld wachters en boeren gegrepen. De politie te Blaricum werd gistermorgen door voorbijgangers gewaarschuwd, dat uit het raam van een onbewoonde villa een man was gesprongen; hij werd na een inspannenden jacht, waaraan drie veld wachters en enkele boeren deelnamen, bij Eemnes gegrepen. Het was de 20-jarige E. S., die dezer dagen uit de Kruisberg is ontsnapt, en reeds vele veroordee lingen wegens diefstal achter den rug heeft. Hij heeft geen gelegenheid gehad om zijn slag in het Blaricumsche landhuis te slaan. Het huis wordt 's zomers bewoond door Dr. Dekhuizen uit Rotter dam; er waren geen voorwerpen van waarde aan wezig. De inbreker was door "het uitsnijden van een vensterruit in de k»iiken binnen gekomen. Hij meen de toen hij boven was, dat hij beneden menschen hoorde en is toen uit het niet hoog gelegen raam gesprongen. Hij zal ter beschikking van de justitie wordon gesteld. De Italiaansche hoofdstad staat, wat het theater aan gaat, in vele opzichten bij andere steden, b.v. Milaan, achter. DE Romeinsche theaters zijn geen prachtige bouwwer ken, zooals men in andere steden kan vinden. Alleen de ope ra heeft een architectonisch exte rieur, dat imponeerend werkt. De andere theaters zijn onooglijk en onopvallend. De vreemdeling, die er langs loopt, zal niet zoo makkelijk kunnen ra den, dat hier een theater is. Pas de reclamebiljelten zouden hem op 't idee. kunnen brengen. Van buiten krijgt men de indruk, dat men met gewone woonhuizen te doen heeft, die in niets van de andere verschillen. Talrijk zijn zij niet, de Romein sche theaters. Daar is het Teatro Argentina, aan het mooie Piazza Argentina gelegen, in het centrum van de oude stad, het voornaam ste theater van de hoofdstad. Hier worden de groote tragedies opge voerd, hier toont Emma Gramma tica haar groote kunst. Slechts stukken met problemen worden hier ten tooneele gebracht. Niet ver van Argentina, bijna verstopt in een steegje aan de Cor so Vitlorio, ligt het Teatro Valle. Ook hier dient men de dramati sche kunst, maar de populaire co- medies worden niet van het speel plan geweerd. Het theater voor lichte kunst is Quirino; hier vindt men operettes en revues. En daarmee zouden wij eigenlijk aan het einde der Romeinsche theaterreeks zijn. Drie theaters zijn niet veel voor een millioenen- stad; vroeger waren er meer, die echter het slachtoffer van de crisis geworden zijn. Film en radio zijn ernstige concurrenten. En inder daad zijn alle opgeheven theaters in bioscopen veranderd. De invloed van het Romeinsche theater op de cultuur is eigenlijk kleiner da,n men verwachten mag. Wat het theaterleven aangaat is Rome niet de hoofdstad van Italië, ongetwijfeld behoort de eereplaats hier aan Milaan. Zulks mag men echter niet den Romein vertellen, want hij is zeer jaloersch op Mi laan, maar wij als eerlijke jour nalisten, moeten het toch consta- teeren. Het lot van een nieuw stuk wordt zelden te Rome beslist, doch in de regel te Milaan. Ook premi ères vinden er vaker plaats dan in de stad aan de Tiber. Misschien ligt dat ook wel een beetje aan 't publiek. De oude Romeinen van den keizer tijd wilden „panem et circenses", brood en spelen, de Romeinen van heden schijnen voor de „circenses" niet veel meer over te hebben, uit gezonderd dan voor het voetbal spel. Het theaterleven vindt bij het volk geen gunstig onthaal, men be schouwt het als een luxe van een voorname klasse. Naar het theater gaat men misschien een of twee keer per jaar en dan liefst naar een vroolijk stuk. De Zuid-Italia nen en die zijn in Rome zeer talrijk staan nog vreemder te genover het theater dan de Romei nen, zoodat voor het theaterbezoek nog slechts de Noord-Italianen en de Toscaners overblijven plus het artistieke deel der Romeinen. De Noord-Italiaan voelt zich altijd een beetje als gast en waagt het niet zijn gevoelens vrij baan te laten, Bevalt hem iets niet dan klapt hij niet, maar fluit of joelt evenmin. Gefluit, gegooi met rotte aardappe len en eieren, een „kenmerk" van het Noord-Italiaansche theaterle ven, kent men in Rome niet. Dit medeleven der massa met de beurtenissen op het tooneel, dit kritische inzicht in de artistieke prestaties der spelers, dat gejoel en gejuich der gaanderijen juist daar vindt men het meest kritisch aangelegde en fijnzinnigste publiek zoekt men in Rome tevergeefs. Men vindt het echter wel te Mi laan en ook in de kleinere steden van Noord-Italië, men behoeft slechts aan Bologna of Parma te denken, en daarom is Milaan de theatermetropool van Italië, daar is het gevaarlijke terrein voor iederen tooneelspeler en -schrijver. Een belangrijke première is ook te Rome een gebeurtenis van de al lergrootste beteekenis. Dan zijn de toegangswegen volgepropt met ele gante limousines, de mooiste nieuwste toiletten zijn te zien. Vooral in de opera kan men dan menig keer een indrukwekkend schouwspel van mannelijke vrouwelijke elegantie bewonderen. De opera is het eigenlijk, die Ro- me's theaternaam redt. Zij vindt in geheel Italië nauwelijks haar weer «a. De Scala te Milaan kan zeker op een glorieuze traditie terugzien en haar naam bezit wereldfaam: langzaam wordt zij echter door de opera van Rome in de schaduw ge steld. Beniamina Gigli, Anseliano Pertile, Laura Volpi, la Toti dal Monte, zijn geregeld gasten van de Romeinsche opera. Nog is Rome in menig opzicht niet op het eerste plan, maar de wil is er, ook op het gebied van het theater de eerste stad van Italië te worden. Tn het muziekleven is dat reeds het geval, want de concerten in het ..Augusteo" en in de Scala St. Cecilia vinden nergens hun weerga. DOODELIJK ONGELUK BIJ VULLING VAN EEN BALLON. Zaterdag werden op het traject eBrlijnLonden 2 nieuwe snelheidsrecord gevestigd met vliegtuigen van de Duitsche Lufthansa. Een der vliegtuigen vlooa met negen passagiers aan boord van Londen naar Amsterdam in precies een uur. Dit beteekent een gemiddelde uursnelheid van 355 K.M. ALKMAAR, 16 Febr. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 13 paarden f 100200 4 melk koeien f150—180; 70 nucht. kalveren f3—7, 9 biggen (10 weken) f8—10. ALKMAAR, 16 Febr. Op de heden gehouden botermarkt werd 75—81 ct. betaald. Kipeieren (groothandel) f2.302.80, eri eend-i eieren f2. ALKMAAR, 16 Febr. Aanvoer: 168000 kipeieren. Prijzen: 56-58 Kg. f2.46! 2.60, 58-60 Kg. f2.50—2.60, 00-62 Kg. f 2.50-2.70, 62^ 64 Kg. f2.60—2.80. 64-66 Kg. f2.70—3.10, per 100 st. YVARMENHUIZEN, 16 Febr Roode kool, le kw. f3.10—6 40. 2e kwal. f 2.20-5.30* Gele kool, le kwal. fl1.40, 2e kw. fl1.10, IL witte kool le kw. f 0.700.90, Nep f 1.701.90, drie lingen f 0.701, uien f 1.40—2 grove uien f2.10— 2.60, peen fl.10, kleine fü.600.7Ó. Aanvoer: 101500 Kg. roode kool, 16700 Kg. gele kool, 15.300 Kg. D. witte kool. 250 Kg. nep, 11475 Kg. uien, 2925 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE, 18 Febr. 2700 Kg. uien: uien f 1.80190, drielingen f0.80— 0.90, grove f2.10. 7500 kg. kroten f 0.40—0.80. 600 Kg, roode kool, ds. f2.90—3.90, 1800 kg. gele kool fl, ds. f 1.20. 13600 kg. D. Witte kool f0.70. (Onderstaande markten reeds in een deel van ons Zaterdagnummer opgenomen). BROEK OP LANGENDIJK. 16 Februari 1935. 20.000 Kg. uien f 1.60—2.10, driel. f 0.70—1.10, grov* f 2.10—2.50, 6300 Kg. peen f 0.60—1.10, Bieten f 0.60—1. roode kool 1 3.40-6.30, ds. 3-5.60, gele kool f 11.60, ds. 11.10, D. witte kool 0.70 1.20, doorschot 0.70—0.90. NOORDSCHARWOUDE, 16 Februari 1935. Uien f 1.50—1.90, driel. f 0.60-6.80, grove f 1.90—2.20, nep f 1.60—1.80, peen f 0.60—1.30, kl. id. f 0.60—0.70. Kroten 4080 ct., roode kool 3.206.60. ds 2.80 5.60, gele kool 1.10-1.60, ds 1—1.20, D. witte kool 0.70—1, ds 0.70. Heden overleed in de volle ver zekerdheid des Geloofs, mijn innig geliefde Echtgenoot en der Kin deren zorgzame Vader, de Heer P. DE BEST, fn den ouderdom van ruim 49 jaar. Wed. St. DE BEST- Abbink. IACOB. SIMON. PIETER. Schagerbrug, 16 Februari 1935. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Woensdag 20 Febr. a.s., 's namiddags 2 uur op de Algemeene Begraafplaats te Sint Maartensbrug. Vertrek van het sterfhuis 1 uur. Geboren: Willem Gerrit Zoon vaa E. BOS S. BOS-Bakker St. Maartensbrug, 16 Februari 1935. Ondergeteekende betuigt bij deze mede namens haar kinderen, haarhar- telijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, tijdens de ziekte en na het overlijden van haar Echtgenoot ondervonden. Wed. P. VISSER-Bakker Wieringerwaard, Februari 1935. (Nieuwesluis) de zangers van het Hollandsche Lied komen ZATERDAG 23 FEBR. in hotel „de Brederode" te Oudkarspel optreden voor het Natsdepartement. Entree f 0.45 Aanvang half acht. Na 10 uur geer. toegang. Kalfsgehakt 4 pond 1 gld. Dik vet spek 4 pond 1 gld. 4 pond Paardenvleesch 1 gld. Aanbevelend, S. HOUTKOOPER, Loet. te koop, a. d. in slooping zijnde Ned. Herv. Kerk te Noordschar- woude. Te bevragen op het werk. Schager Roosjes Er biedt zich aan: E.en FRIESCHE JONGEN vaste boerenarbeider, met alle werk zaamheden op de hoogte. Br. aan AAL- SEN A1KEMA te Gr. Opende (Zuid) Voor terstond gevraagd: EEN FLINKE HUISHOUDSTER, m.I. p.g. bij man met groote zoon. Br onder No. 85, Bur. van dit Blad. TE KOOP: Een jarige Stier met schets. 1. A. VERBRUGGEN, Boersmansweg 24, Anna Paulowna. i

Schager Courant | 1935 | | pagina 3