Duitschland wint met 3=2 Hoe er gespeeld is. Maandag 18 Februari 1935. SCHAGER COURANT. Tweede Blad. No. 9661 Na 2 minuten reeds de leiding. Enthousiast spel der Hollanders na de rust. Teleurstellend spel aan beide zijden. Marathon-tribune Vak D oneven, AMSTERDAM, Zondagavond. Het voorspel van den landenwedstrijd Nederland- Duitschland was hetzelfde als bij eiken internatio nalen wedstrijd. Veel drukte in de binnenstad, voor al toen de verschillende extratreinen vanmorgen aankwamen en de Duitsche supporters, meerendeeis getooid met vlaggetjes in de nationale kleuren, in de hoofdstad arriveerden. Zooals gewoonlijk begon de uittocht naar het Sta- idion al heel vroeg. Om 12 uur reeds waren de trams, stadionwaarts. overvol, snorden de taxi's langs de [brcede toegangswegen, reden de groote bussen uit Holland en Duitschland aan. In verband met het feit, dat men ongeregeldheden .wilde voorkomen ten aanzien van de Duitsche bezoe kers, was in .de geheele Stadionbuurt een colportage verbod uitgevaardigd. Incidenten hebben zich naar wij vernamen, niet voorgedaan. Alles verliep even ordelijk en rustig. In het stadion. Het ecnige verschil van deze voetbalproloog met vorige jaren was dan ook, dat het politioneel ver toon was meer deaandacht trok. Een uitgebreide .politiemacht, zoowel buiten als in het Stadion was juit voorzorgsmaatregel aanwezig, doch gelukkig be hoefde raen niet op te treden. In het Stadion hield een muziekcorps de stemming er in. De tribunes 'vulden zich slechts langzaam. Evenals bij vorige wedstrijden in de laatste jaren waren op de wielerbaan extratribunes bijgebouwd, zoodat er totaal 38.000 toeschouwers den wedstrijd konden bijwonen. De 5000 Duitsche supporters hadden voor een ge deelte plaats genomen op de Eeretribune en voor een ander deel op de open tribunes. Men kon hun dui delijk herkennen aan hun enthousiaste uitingen, die men bij voorbaat reeds maakte en aan het wuiven der vlaggetjes. Als het ongeveer 2 uur is, zijn er niet veel meer lopen plekken op de tribunes te zien. Het is over half 3 als de jongens van Blauw Wit een haag vormen. Op dat moment komen nog steeds honderden toeschouwers naar binnen. Opvallend is, dat voor de eeretribune zich ook een wacht van po litiemannen heeft opgesteld, een nieuwigheid, die minder prettig aandoet in een voetbalsfeer. Daar komen de Duitschers binnen, witte hemden, zwarte broeken. Zij stellen zich voor de Eeretribune op en als de muziek het Deutschland, Deutschland, fiber alles" inzet, zingen de 5000 Duitschers uit volle borst mee. De Oranjehemden zijn vrijwel tegelijker tijd als de Duitschers uit de kleedkamers gekomen en direct na het Duitsche Volkslied weerklinkt het Wilhelmus, door vrijwel iedereen meegezongen. Scheidsrechter Ohlson (Zweden), laat direct tossen en van Heel verliest. De Duitschers mogen met den sterken wind, schuin in den rug, in de eerste helft spelen. Om 6 minuten over half 3 trapt Bakhuys voor Nederland af en de opstelling is dan als volgt: Nederland. L. Halle. Van Diepenbeek, Van Run. B. Paauwe, Anderiessen, Van Heel. Wels, Vente, Bakhuys, Smit Van Gelder. O Kobierski, Rohwedder, Conen, Hohmann, Lehner. Zielinski, Münzenberg, Gramlich. Busch, Stürck. Buchloh Duitschland. Het begin is al zeer verrassend. Even is het een ▼erkennen aan weerszijden, maar dan zet Duitsch land zijn eersten goeden aanval op. Duitschland leidt. En deze eerste aanval levert tegelijk het eerste doelpunt op. Met kort spel nl. wordt onze midden- ilinie gepasseerd, in het midden geeft Rohwedder een fraaie pass naar Hohmann, even loopt de laatste door en dan schiet de Duitscher zuiver in. Via de paal belandt de lage bal keurig in den linkerhoek. Halle is tevergeefs uitgevallen, 10. Duitschland binnen twee minuten de leiding! En na dit doelpunt onderneemt de Oranjevoor hoede pas haar eersten aanval. De bal kmnt bij Wels, maar zijn voorzet komt juist op het net. Duitschland combineert uitstekend, het is het korte technisch zuivere spel dat men uitvoert, en waartegen onze ver dediging lang niet safe speelt. Door een fout van Van •Run komt Lehner vrij te staan, in plaats van zelf .te schieten, plaatst hij voor, waar Bas Paauwe den bal kan wegwerken. Bakhuys wordt scherp bewaakt door Münzenberg, die zijn functie van derde back reeds direct in toe passing brengt. Als de Zwollenaar toch kans ziet den bal naar den vrijstaanden Smit te plaatsen, ziet Buchloh in doel het gevaar, resoluut loopt de lange Duitscher uit en het schot van Smit belandt tegen den Duitschen keeper. Nog is het gevaar niet gewe ken, maar als het leder voor de tweede maal wordt ingeschoten is Buchloh al weer op zijn post en vangt het leder op. Een zeer gevaarlijke aanval van Duitschland volgt idan. Zuiver en zeer snel combineerend wordt het ie der opgebracht, Conen krijgt den bal, geeft door naar Kobierski, Paauwe kan den buitenman niet houden, Ilalle ziet het gevaar, maar loopt op het verkeerde moment uit en de Duitsche linksbuiten heeft geen moeite langs Halle in het verlaten doel te plaatsen, 2-0. Duitschland heeft met 20 de leiding, terwijl de wedstrijd nog geen tien minuten oud is. Holland doet eenige aanvallen, maar het spel is te onsamenhangend om tegen de sterke Duitsche ver dediging succes te hebben. Zielinski valt uit. Bij een botsing met Bakhuys raakt Zielinski ge blesseerd en even later verlaat hij voor goed het veld. Hij wordt vervangen door Janes (Fortuna, Dussel- dorf). De laatste gaat rechtshalf spelen, terwijl Gram lich op links komt te staan. Duitschland is beslist de meerdere in het veld en Halle krijgt achtereenvolgens enkele hooge ballen te verwerken, hetgeen hem nu beter afgaat. Zoo verloopt het eerste half uur. Vente is midden voor gaan spelen, Bakhuys rechtsbinnen, waarschijn lijk om de Duitsche verdediging in de war te brengen. Fel zitten de Oranjehemden, aangemoedigd door de tienduizenden, er nu op en bij een van de nu veel gevaarlijker Hollandsche aanvallen raakt Smit ge blesseerd. Spoedig is hij weer opgeknapt. Ook Vente er uit Het blijkt, dat Vente weer last van zijn blessure heeft gekregen. Hij verlaat het veld en voor hem komt Drok (R.F.C.) in de plaats. Bakhuys gaat. weer op zijn oude plaats staan en Drok rechtsbin nen. Intusschen zijn de Duitschers weer ten aanval getogen en weer krijgt men aan die zijde eenige fraaie scoringskansen, doch 't. beslissende schot ont breekt, terwijl het shortpassing wel wat al te ver wordt doorgevoerd. Het blijkt overigens, dat enkele Hollandsche spelers niet in dat hooge tempo spelen van hun tegenstanders, zoodat zij steeds even te laat bij den bal komen. Het afgeven geschiedt bij de Oranjehemden ook veel trager als bij de Duit schers. Het spel is overigens aardig om naar te kij ken, maar over het algemeen staat het niet op hoog peil, ook van de Duitschers niet, al spelen ze min stens een halve klasse beter voetbal dan onze land- genooten. De eenige, die in het Hollandsche kamp prachtig speelt is aanvoerder van Heel. Dan komt de rust De tweede helft. In de rust heerscht overal een pessimistische stem ming. Holland speelt bar slecht, is het algemeene standpunt en Duitschland aardig, zonder dat hun spel een openbaring is. Overigens hebben zij hun voorsprong wel verdiend. Om zes minuten over half 4 wordt aangetreden voor de laatste drie kwartier. HOLLAND MAAKT TWEE DOELPUN TEN IN 10 MINUTEN. Holland is het eerst in den aanval. De bal komt bij Wels, maar onze kleine rechtsbuiten heeft zijn dag niet en in plaats dat we een van zijn afgemeten voorzetten krijgen, gaat het leder met een slecht ge raakten trap uit. De Oranjehemden komen terug. Het vlot nu beter, vooral op links, waarvan verreweg het meeste gevaar dreigt. Smit plaatst fraai naar van Gelder, die met een kort trapje Stührck passeert. De Hagenaar zet dicht bij doel laag voor, Bakhuys heeft zich goed op gesteld en met een onhoudbaar schot van korten afstand is doelman Buchloh gepas seerd. Een vlot keurig doelpunt, dat overal veel enthousiasme ontlokte, 2—1. Er zijn dan 5 minuten van de tweede helft ge speeld. Aangemoedigd door de tienduizenden land- genooten, die intuïtief hier een ommekeer aanvoelen blijft Oranje veel sterker. De Duitsche verdediging wordt uit haar spel gehaald, is niet meer zoo zeker als voor de rust. Men loopt elkaar in den weg en het wegwerken geschiedt maar half. Een hoek schop door van Gelder genomen wordt voor den doelmond door Drok met de hand bewerkt. Hol land is ver opgedrongen. Een doelpunt, de gelijk maker zit in de lucht. Van Heel is overal, prachtig geeft onze aan voerder het voorbeeld. De bal gaat naar links, van Gelder krijgt het leder toegespeeld De Hagenaar geeft een korten pass naar bin nen, Smit bemachtigt stevig doorzettend 't leder, hij werkt zich door de Duitsche ver dediging heen en passeert van dichtbij met een laag schot den Duitschen keeper, 22. Deze gelijkmaker verwekt een storm van geest drift op de tribunes. De stand is gelijk na nauwelijks 10 minuten spelen in de tweede helft. Dat brengt de spanning' terug, de vraag, wie zal winnen, ligt tenslotte weer geheel open. Nederland blijft sterker, maar de Duitsche aanval len, die nu met drie spelers in de voorhoede worden opgezet Hohmann en Rohwedder spelen thans beiden in teruggetrokken positie zijn door hun open karakter niet van gevaar ontbloot. De spanning is terugekeerd, in het veld en bij de supporters. Nog steeds stijgt het spel niet tot groote hoogte, maar het is zeer snel. het tempo is hoog op gevoerd en afwisselend verkeeren beide doelen in ge vaar. Verscheidene Nederlandsche spelers zijn er nu veel beter in dan voor .de rust. Vooral is dat te zeggen van Anderiessen en Bas Paauwe. De eerste verricht weer zijn vele destructieve werk en met succes! Paauwe heeft veel meer vat op het spel van Kobierski en kan zich nu ook aan zijn opbouwende laak wijden. Van Gelder lost een keurig schot uit moeilijke positie, Buchloh stompt het veld in en Broek schiet wederom, maar juist naast. Zoo is het eerste halfuur van de tweede helft voor hijgegaan. Men voelt, dat wie thans een doelpunt maakt, den wedstrijd gewonnen heeft. Twee pracht- schoten van rechts worden keurig door Halle ge keerd, die met veel meer zelfvertrouwen staat te verdedigen dan in de eerste helft. Als Wels een bal maar half raakt, belandt de zeer effectvolle bal juist tegen de kruising van lat en paal. De terugspringende bal wordt door Busch maar tot hoekschop geschoten. Maar deze derde hoekschop voor Nederland na de rust levert niets op. De tegenaanvallen van Duitschland blijven een uiterst gevaarlijk karakter dragen. Nu is het Lehner weer. die enorm snel naar voren komt, naar binnen loopt en een prachtig schot lost, dat Halle vallende tot hoekschop verwerkt. Een fraaie safe van den De- vent enaar. Hoe Dnifschand wint. Halle is prachtig op dreef, twee magnifieke scho ten van Lehner houdt hij er prachtig uit. Twee hoek schoppen op het Nederlandsche doel Duitschland is nu weer iets sterker leveren ook al geen succes op, al ontstaan er enkele gevaarlijke momenten voor ILalle's doel. Er zijn nog ruim vijf minuten te spelen. Een Hol landsche aanval wordt onderbroken. Conen krijgt het leder en plaatst naar den zuiver in buitenspel positie staanden Lehner. Scheidsrechter Ohlson maakt een beweging of hij wil affluiten en ook de Hollandsche verdediging blijft staan. De Duitschers spelen door en voordat men het weet heeft Lehner den bal achter Hallo gewerkt. Nog meent een elk, dat scheidsrechter Ohlson voor buitenspel heeft gefloten voor niemand is het ge luid van een fluitje in den storm van enthousiasme en aanmoedigingen zooals die in het laatste kwar tier van den wedstrijd uit bijkans 40.000 kelen op klonken, te hooren maar dan wijst de Zweed naar het midden en geeft doelpunt, 23. Wij meenen, dat de scheidsrechter hier zelf even aarzelde, hetgeen ons overigens ook opviel uit zijn houding. Want met de eene hand wees hij naar de plek, waar het offsidegeval was geweest en even la ter met de andere hand naar het midden voor doel punt. Bovendien leek ons het buiten-spel-staan van Lehner buiten kijf, zoodat deze beslissing o.i. zeer aanvechtbaar is geweest Hoe het ook zij, enkele minuten voor het einde heeft Duitschland zijn derde doelpunt gemaakt en hierna, zakt het spel van de geheele Nederlandsche ploeg volkomen ineen. Van Run raakt geblesseerd en hinkt verder nog maar een beetje mee. Drok is al lang niet meer fit en kan nauwelijks vooruitko men. Hij speelt op de middenvoorplaats, terwijl Bak huys op de rechtsbinnenplaats is verhuisd. De laatste momenten zijn duidelijk voor de Duit schers, maar dank zij het kranig keepen van Halle en het slechte schieten der Duitschers, blijft de stand verder ongewijzigd. En als Ohlson tenslotte 't einde aankondigt, heeft Duitschland met 32 ge wonnen. Duitschland heeft de overwinning o.i. zeker ver diend, al was het maar door zijn vooral in de eerste helft veel betere spel. Maar aan den anderen kant kunnen wij deze ontmoeting geen „grooten" wedstrijd noemen, daarvoor heeft het spel zootvel van Neder landsche maar zeker ook van Duitsche zijde teleurge steld. Was de wedstrijd dus verre van fraai, spanning zat er in de eerste helft ook al niet, maar toen de Oranje hemden in de tweede helft kort achter elkaar twee fraaie doelpunten scoorden en de stand plotseling weer gelijk was geworden, hing er in eens weer die nerveuse spanning en sfeer in het veld en onder de toeschouwers, zonder dat toen het spel ook maar één moment tot internationalehoogte steeg. Daarvoor ontbrak er, en nu vooral ook bij de Duitschers, veel te veel aan. Mogen dit de eerste indrukken zijn over het ver loop van dezen strijd, thans willen wij eens het spel van Nederland en Duitschland gaan ontleden, waar bij vanzelf de oorzaken van den Hollandschen ne derlaag naar voren komen. De techniek van de Duitschers was uitstekend. Hun stoppen van den bal, het afgeven naar den medespe ler, hun koppen, hun schieten, het was alles prachtig in orde. Wat dat betreft waren, vooral toen de ma chine gesmeerd liep, niet veel zwakke punten in het Duitsche team te ontdekken. Maar wat vooral op viel was het tempo, waarmede een en ander werd uitgevoerd. In dat tempo nu schoten onze landgenooten in de eerste helft volko men te kort en daardoor leek het, of onze spelers van het bekende kastje naar het muurtje liepen. Steeds waren de Duitschers een onderdeel van een seconde eerder bij den bal, wisten onmiddellijk wat zij er mee doen moesten, stelden zich snel en op de juiste plaats op en herstelden zich bij eventueele fouten, even snel. Zooals wij reeds boven aangaven, speelde Duitsch land in de W.-formatie met dien verstande, dat Hohmann een variatie op het thema ten beste gaf door vrijwel steeds in de voorlinie te blijven operee- ren. Rohwedder daarentegen bleef weer te veel ach ter, was niet tijdig genoeg in de voorhoede, terwijl hij het geheele veld bestreek en daardoor dikwijls zijn eigen spelers in den weg liep. De middenlinie hield zich overigens precies aan zijn taak, evenals de achterhoede, terwijl Buchloh in doel zich een zeer be trouwbaren keeper toonde, die door zijn uitloo- pen blijk gaf een goeden kijk op het spel te hebben. In de tweede helft bleef Hohmann veel meer achter en toen kwam de sterk doorgevoerde W.-formatie veel meer tot zijn recht. Zocht men zijn heil in de eerste helft in kort spel, in de tweede helft was men alleen al door het feit, dat er maar drie spelers in de voor hoede stonden, wel gedoemd het spel open te gooien en wij vonden de Duitsche voorhoede in de twee de helft veel en veel gevaarlijker dan in de eerste helft. Ondanks het feit, dat men voor de rust twee en daarna slechts 1 doelpunt wist te scoren. Maar wat stelde Nederland tegenover dit systeem, dat de Duitschers nu reeds eenige jaren met succes uitvoeren? In de eerste helft heeft men geen spoor van tactisch tegenspel der onzen kunnen ontdekken. Over het Duitsche systeem was veel geschreven en gezegd en herhaaldelijk is dat in verscheidene artikelen in Nederland tot uiting gekomen. De K.N.V.B.-bestuurde- ren hadden het Duitssche systeem gezien en bestu deerd en men mocht toch verwachten, dat de kwestie der tactiek door de Technische Commissie met de spe lers behandeld zou zijn. Welnu, het Nederlandsche elftal was in de eerste helft totaal uit vorm. Er zat geen verband tusschen de linies, elke poging stond los van de ander en inderdaad, het team hing als los zand aan elkaar. Dat in de eerste helft Duitschland niet nog meer doelpunten heeft gescoord, is waar schijnlijk te danken aan de opvatting der Duitschers, dat zij zoo'n tegenpartij wel konden hebben. We kregen op een gegeven oogenblik den indruk, dat het Nederlandsch elftal in het veld was gekomen met de gedachte, dat men het juiste tegenspel bij voorbaat tegen het Duitsche systeem niet kende. En dat het juiste tegenspel gevonden moest wor den in de aloude wapens van het Hollandsche voet bal, n.1. enthousiasme, tempo en open spel, dat ver mocht men in de tweede helft pas te ontdekken. Maar toen was de stand dan ook binnen de tien mi nuten gelijk. Toen bleek ook, dat de zoo op het oog sterke Duit sche verdediging geheel uit zijn spel werd gehaald en was het Holland, die de toon aangaf. Het spelbeeld in beide helften is daarmede geheel verschillend geworden en dit wordt voldoende door bovenstaand verklaarbaar. Kan men dus in den vervolge een bepaalde tactiek voorschrijven? Na dezen wedstrijd zal er door vele getwijfeld worden. Maar als men inderdaad een spe ciale tactiek tegenover het Duitsche spel had willen zetten, had men voor één ding moeten waken: n.1. dat de goede wapens door een nieuwe tactiek niet over boord werden gegooid. En dat is in de eerste helft van deze ontmoeting zeker gebeurd. Door het volkomen falen van het Nederlandsche spel in de eerste helft, heeft Duitschland, hetzij nogmaals gezegd, verdiend gewonnen. Verscheidene Nederlandsche spelers waren, vooral in de eerste helft, totaal uit vörm. Anderiessen b.v. was nergens, Bas Paauwe was matig, Vente bracht er niets van terecht, terwijl onze verdediging, Halle incluis, zeer zwakke momenten had. De eenige speler, die ver boven de anderen uitstak, was aanvoerder Van Heel, die zijn gewone spelletje speelde en daarbij schitterde. In de tweede helft ging het bij velen beter, vooral onze middenlinie herstelde zich kranig. Paauwe was veel beter, vooral wat zijn voedende taak betreft, Anderiessen gooide het spel veel meer open en was vooral destructief nu uitste kend. Ook in onze achterhoede werd beter gespeeld, al was men niet vrij van verschillende grove fouten, die vooral door Diepenbeek werden gemaakt. Halle had echter zijn zelfvertrouwen geheel her wonnen, en dank zij zijn uitstekend keepen, het be kende bravoeurwerlc van den Deventenaar, is de score niet verder opgeloopen. VoorspeL Sjökolade, sigare en sigarette! Hé jong, geef mij een doosje Kemmel. Koop de officieele opstelling van de elftalle, met foto's van de spelers; tien cente! Oranje nasjenaal. Vlaggetje mense? Twee groote Kwatta-reepe voor een dubbeltje. Hé, Kaerel, jij ook hier? In lang niet gezien zag! Zoo maar uit 't hooge Neurden? Och man; wat wil je hè? Me vrouw en nie jonges zanikte me kop gek; ik was liever rustig thuis gebleve, bij de radio. Aha; Dag mevrouwtje; leuk zag U weer eens te zien. Dag boys; wat zijn ze gegroeid, mevrouw! Kom Piet geef meneer d'er is een handje. Jan, kijk uit je ooge; laat die dame d'er es deur. Kijk moe; dezelfde musikante as toen bij de Belse, verleje jaar. Hallo; hallo; hallo!! Wil dokter Jansen dadelijk in de bestuurskamer komen! Zeker een zieke. Makkelijk toch zoo'n luidspre ker-installatie, zeg! Och ja; we benne met de auto gekomme, dan is Asse maar een wippie. Zoo Kaerel, heb je een waegen teugenweurig? Een paar maande al; 'k heb Goddank niks te klage. Kussentjes om op te zitte; tien cente. Moe, geef me een paar kcsausics. Stil Tie; wacht nou effe, anders is temet alles op. Zitte! Man, maak niet zoo'n hurrie; d'er is nog niks te zien. 't Is op slag van tweeje, daalijk komme ze. Dan is d'er nog tijd zat om te gaan zitte. Juffrouw, denk er een beetje om me eksterooge; U staat er pal bovenop. Verekeseer meneer; 't is ook zoo'n nauwe be weging hier. Pardon mag 'k effe passeeren? Sjökolade, sigare en sigarette! Officieele opstelling van de elftalle, tien cente! Oranje nasjenaal, één dubbeltje. Daar komme ze... Zitte; Zitte! Ga dan toch zitte mense! De officieele opstelling van de elftalle! Kijk zeg, Anderiesse is d'r toch bij en Wels ook. We zijn heelemaal compleet. Nou zeg: die Duitschers zijn ook geen misse lijke jonges; d'er zijn van die echte mannetjes put ters bij. Oranje nasjenaal; wie mot er nog een vlaggetje? 't Benne de laaste. Hier; geef maar op die twee. Daar heb je 't Wilhelmus allemaal meezinge mense! Gut zeg, wat een entoesiasme! Eerste bedrijf. Van Heel de toss verloren; da's een kwaad teeken. Ben je mal mensch; geloof je daar nog an? Nou wat ik je zeg, daar gaan ze al. Kobierski langs de lijn. Vóór, kogel... goal. Wat zeg ik je. Eén nul. Me gaan d'er dik in. Net twee minute gespeeld. Wat praat U toch meneer. Zeker 't is een ach terstandje; maar dat halen ze wel op. Hup Holland; nee van Heel, da's stom, mot je niet doen, direct weg met die bal. De achterhoede is er niet in meneer, die Duit schers zijn onze jongens te vlug af. Weer zoo'n aan val. Halle uitgeioopen, pang, twee-nul. Nog maar net tien minuten gespeeld. Moe geef me een kesausie! Zanik niet Tie. As 't rust is. Jufrouw, gil niet zoo in me oore; U schreeuwt me dood. En U zit me alsmaar in me ribbe te porre. Stil menschen, kalmte. Kijk liever naar 't spel, zag. Reuze gewoon! Nu komen onze jongens er wat in. Dat blijft zoo geen twee nul. Wat ik U voorspel. Zitte meneer daar; we kenne niks zien; hebbe d'er net zoo goea voor betaald. Wels brengt er niks van terecht, is veuls te min voor die pootige Duisers. Stil nou; daar gaat Bakhuys, Kogel mis! Ruste; twee nul achter. Tusschenspel. Hale ze nooit meer in. Moet U niet zeggen; d'er ken veel gebeure in drie kwartiere. Zie je Vogt en Hollander in d'er huissie; 't lij- kent wel een paar diere in Artis, moe. Thee. bier en limonade! Sinaasappele en manderijne! Geef nou op me kesausies. Hier drens; maak erecn rommel met de doppe; motte ze allegaar weer wegvege. Stop ze in 't zakkie. Wat lcenne die mensche van de Post fijn blaze! Daar komme ze weer; hou je goed jongoe. Oranje boven? Tweede bedrijf, Zit nou es effe stil; U lijkend wel een pupeteum mobilé met dat eeuwige gedraai. Hij zit! Kogel van Bakhuis; zag je dat, krime- neel, wat een kogel! Ben U niet wijs meneer; U hebt me m'n schou derblad gebroken zag Mot je tegen kenne vader, anders mot je thuis blijve. Hup Holland! Nou gelijk make. Zei ik 't niet, prachtig Smitje. Twee-twee. Heb nou nog eris het lef te zegge, dat we niet goed zijn. Kalmte, meneer, we zijn er nog niet. Heb U soms aandeele in een Duise maaschappij? Zitte; blijf daar toch zitte vooran. Fie gooi die man wat schille naar ze kop. We hebben nog niet gewonnen, zag.

Schager Courant | 1935 | | pagina 5