Het meisje dat te mooi was. Burgemeester van Laren beleedigd. De kindermoord te Zeist. Speelhol ontdekt Zijn er geen mooie meisjes in Hollywood? Beleediging Burgemeester van Oudkarspel. Een onverschrokken dienstbode. De man, die tweemaal begraven werd. Een volle maag. De vermiste vlieger Goljoebef terecht. Kort verhaal Het vonnis bevestigd. Amsterdam, 19 Febr. Het Amsterdamsche ge rechtshof bevestigde vandaag het vonnis van den politierechter, waarbij de Amsterdamsche ingenieur J. H. B. wegens beleediging van den burgemeester van Laren op 28 Mei j.1. was veroordeeld tot hon derd gulden boete, subs. tien dagen hechtenis. Ook de procureur-generaal Mr. Bauduin had bevestiging van het vonnis gerequireerd. Naar aanleiding van de uitzetting van de vier Duitschers over de Duitsche grens, bevolen door den burgemeester van Laren, was de ingenieur zoo ver ontwaardigd geweest, dat hij den burgemeester schreef: „Kaïn, wat hebt gij met uw medemenschen gedaan? Ga naar het graf van vader Willem en spuw er op. Dat past u, verrader van 's lands eer!" Vader tot tien jaar gevangenisstraf ver oordeeld. In den avond van 13 Augustus van het vorig faar speelde zich een vreeselijk huiselijk drama te Zeist af. Een 30-jarige monteur kreeg in het begin van den avond een woordenwisseling met zijn echtge- noote en zijn bij hem in huis vertoevenden vader. De twist liep zoo hoog. dat de vrouw en de vader het. huis ontvluchtten. Eenigen tijd later hoorde men in het huis de twee kinderen, die bij den man ach tergebleven waren, schreeuwen en toen de inmiddels gewaarschuwde politie de woning binnendrong, vond men den man. die getracht had door ophan ging een einde aan zijn leven te maken. Bii verder onderzoek werden de twee kinderen, een jongetje van vier en een meisje van anderhalf jaar dood aangetroffen op hun ledikantjes. Zij waren vreese lijk verminkt. Door middel van kunstmatige ademhaling slaag de men erin den man in het leven te houden. De Officier van Justitie eischte tegen den verdach te wegens doodslag, tweemaal gepleegd, vijftien jaar gevangenisstraf. De rechtbank te Utrecht veroordeelde gis termorgen den monteur tot een gevangenis straf voor den tijd van tien jaar. Croupier en diamanthandelaar aange houden. De politie te Amsterdam heeft een inval gedaan in een perceel aan den Amsteldijk. Het vermoeden dat hier gelegenheid werd gegeven tot hazardspel, hleek juist te zijn. Behalve een vijftal personen, dat zich toen de politie binnentrad, met dit spel ophield, werden ook de „ondernemers", een 44-jarige croupier en een 26-jarige diamanthandelaar, naar het bureau geleid. Gebleken is dat er in deze gelegenheid meer malen groote bedragen zijn verspeeld. Hollywood. De bekende filmproducers George White en Bob Connolly hebben als hun meening te kennen gegeven, dat er in Hollywood te weinig mooie meisjes zijn. De laatste verklaarde in een interview, dat er in elke willekeurige stad in de Vereenigde Sta ten meer charmante meisjes zijn dan in heel Hol lywood en Los Angeles. De beauties van Hollywood zijn een legende, voegde hij er aan toe. En White klaagde er over, dat hij vijfduizend meisjes moest oproepen om 150 geschikte figuren voor zijn films te vinden. Om 120 Chorus-girls te vin den, is een keuze uit drieduizend candidaten noodig. Als een andere moeilijkheid voor het vinden van geschikte chorus-girls noemden de heeren de eer zucht der meisjes. Indien zij een of twee keer zijn opgetreden, wenschen zij een sprekende rol te heb ben. „Is het niet een beeldje?" Henk Sluizer volgde aen hoofdbeweging van de oude dame, waarmee hij sprak en keek naar het meisje dat zij bedoelde. „Ja, zij is inderdaad mooi" zei hij koel. „Angstwekkend mooi... zou ik haast zeggen." De oude dame lachte. „Wat een uitdrukking. Eigenaardig, dat twee zus ters zoo verschillen. Zij lijken in niets op elkander... of het zou de stem moeten zijn. Maar ook zelfs die..." „O, ze spreken heel anders," zei Henk met nadruk. „Miep is een en al levendigheid en warmte als je haar praten hoort en deze Felicia... die ouderwet- sche naam past prachtig bij haar! Zij spreekt altijd op een koel, afgemeten toontje zonder zich ooit warm te maken." „Ik merk al, wie de voorkeur heeft bij u", schert ste de oude vrouw. „O ja... ik prefereer een niet mooi, maar vroolijk, temperament vol wezentje als Miep verre boven die geverf de pop." ,Maar ze is heelemaal niet geverfd." „Och kom... heeft u ooit een meisje gezien met deze melk en bloed tint van nature? Ja, op een magazine-prentje! En dat te veel gegolf de haar! Ik heb liever een glad, eenvoudig kopje. Al die opgemaaktheid... Het gesprek werd onderbroken en de jongeman bleef alleen staan. I-Iij ging naar Miep toe en sprak haar aan. En onder het gesprek dwaalde zijn blik wel eens af naar de mooie zuster. Ja, ze was mooi... hoeveel er dan ook waarschijn lijk niet echt aan zou wezen. Maar deze oogen; met. de lange krullende wimpers, deze mooie mond veel te rood geschminkt, de goudtint. van dat te veel ge golfde haar, het figuurtje, slank als dat van Miep, maar hoe gracieus... En toch... neen toch trok Miep oneindig meer aan. Ze was zoo sportief, zoo levendig en geestig. De andere mannen mochten wat hem betrof dwarrelen om die pop; hij verkoos het natuurlijke meisje, dat in staat zou zijn tot een diepe en echte genegenheid. Ze hadden elkander leeren kennen in een hotel in Zwitserland. En daar Fee niet erg sportief was, sprak het vanzelf, dat Miep het meeste in zijn ge- RECHTBANK. Het gerechtshof te Amsterdam bevestigde heden het vonnis van de rechtbank te Alk maar, waarbij een drietal .arbeiders, wonende te Oudkarspel, en omgeving, veroordeeld wer den tot een gevangenisstraf van één maand ieder. Zij hadden het boerenblaadje De Ploeger verspreid, waarin een artikel voorkwam, dat naar het oordeel van de Justitie, belee- digend was voor den Burgemeester van Oudkarspel. De verdachten voerden als verweer aan, dat zij niet wisten, dat de inhoud beleedi gend was. De Procureur-Generaal Mr. Bauduin had eveneens bevestiging van het vonnis der Rechtbank gerequireerd. Een leeuw afgeranseld. Tokio. De twee dienstmeisjes van den Japan- schen heer Nakajima, die even buiten Tokio woont, hebben een opwindend avontuur achter den rug. Hun meester heeft in zijn tuin een grootcn Afrikaan- schen leeuw in een kooi opgesloten. Toen een der meisjes. Sakiko, op zekeren dag het wilde dier voedsel bracht, wist dit uit zijn kooi te ontkomen, waarna het toesprong op de andere dienstbode, die leelijk toegetakeld werd. De dappere Sakiko aarzel de geen oogenblik. maar, gewapend met een stok ijlde zij haar vriendin te hulp en begon zoo hard zil kon op den leeuw te ranselen. Met een woedend gebrul keerde bet dier zich om en wierp zich op Sakiko, die tegen den grond werd geslagen en even eens werd gewond. Op dat oogenblik kwamen een groot aantal buren te hulp, die den leeuw wisten te verschrikken, zoodat hij zijn slachtoffer losliet. De politie is er daarna in geslaagd, bet dier in zijn kooi terug te brengen. De beide dienstmeisjes moes ten naar het hospitaal gebracht worden. Bij don eersten keer werd hij drie weken later door een kennis op straat aangetrof fen. Mr. Allan Wallace, te Cambridge (Maryland), is dezer dagen door ziin vrienden en familieleden voor den tweeden keer begraven. Vijf jaar geleden werd in de haven van Balti- more een lijk gevonden, dat door een vriend van Wallace werd geïdentificeerd als het stoffelijk over schot van Wallace. De familie werd van het tragi sche ongeval op de hoogte gesteld en eenige dagen later volgden vrienden en familieleden de kist met bet. stoffelijk overschot naar ziin laatste rustplaats. Drie weken na de begrafenis echter ontmoette een andere kennis van Wallace den doodgewaande op straat en men begrijpt, hoezeer de goede man schrok. De familie ontving den uit hef graf terug gekeerde mét open armen en alles ging een naar maanden goed, tot Wallace inderdaad het tijdelijke met het eeuwige verwisselde en in een ziekenhuis aan een hartkwaal stierf. Ditmaal was er volkomen zekerheid. En derhalve liep men opnieuw achter het stoffelijk overschot van dezen man en werden zijn goede hoedanigheden en deugden voor den tweeden keer door de sprekers op het kerkhof geprezen ONTSTEMMING IN DE BETUWE. Tengevolge van het nog steeds uitblijven van de steunuitkeering 1933 aan de markttuinders in deze omgeving hebben de Burgemeesters van Bemmel, Eist, Gendt en Huisseb zich in een uitvoerig schrij ven gewend tot den Minister van Economische Za ken teneinde deze uitkeering en ook die over 193-4 te bespoedigen. zeischap was. Fee zag het met leede oogen aan. Van den eersten dag af was ze geheel vervuld ge weest van dien jongen man met zijn knap gezicht en aardigen glimlach. Al de anderen die haar het hof maakten 's avonds, als er gedanst werd, lieten haar koud. En zij voel de zich eenzamer dan ooit, als ze Miep zag schert sen en babbelen met hem, terwijl hij van haar nooit notitie nam. De dagen verliepen en op een avond terwijl ze zich voor het diner aan het kleeden waren, spraken ze voor het eerst met elkander over Henk. Fee zat op haar bed half gekleed. Ze zag er mooier dan ooit uit. „Ik vind het heel onaardig van je, dat je jaloersch bent", zei Miep, terwijl zij zich schminkte voor den spiegel. „Jij, die zoo veel op me voor hebt..." Fee lachte bitter. „Ja, dat heb ik nu al van kind af aan moeten hooren. Toen we nog klein waren werd je thuis ver wend omdat men vond dat „ik toch al zooveel op je voor bad." Op school had je altijd de leukste vrien dinnetjes... mij lieten ze links liggen, uit jaloezie, uit een gevoel van vervreemding... ik weet het niet. Het was altijd zoo. Men bewondert me... maar wie houdt er van me? Jij hebt altijd leuke vrienden, die altijd graag met je uitgaan... ik heb altijd mannen om me die flauwe complimenten maken. Ik heb eens gehoord dat een man tegen een ander zei: „Weet je, die Fee is een beeld... veel te mooi om mee te trouwen... ik zou geen rust. hebben met zoo'n schoonheid tot vrouw!" Jij hebt altijd en overal veel meer plezier dan ik. Ik ben nu eenmaal verlegen. Van kind af aan gapen de menschen me aan als ik ergens binnenkom. Je kunt nu honderdmaal bewe ren, dat ik er langzamerhand aan moest wennen. Men snreekt me aan op straat, vraagt of men me mag fotografeeren, voor een reclame-middel of een tijd schrift. Ik moet allerlei verhalen aanhooren over mijn mogelijke triomfen aan de film. Maar wie be kommert zich om mijzelf? Ze kijken zich blind op miin gezicht. Als ik snak naar wat oprechte vriend schap doen ze me liefdesverklaringen... En nu ik een man ontmoet heb dien ik... dien ik zou kunnen liefhebben... nu let .hij heelemaal niet..." Miep keek om naar haar zuster. „Ik heb je nog nooit zoo ongewonden gezien" zei zc wat spottend. „Als je altijd zoo was zou je min der lijken op een mooie pon. Maar wat Henk betreft, hij bevalt me uitstekend, hij is rijk en... kortom... ik denk er niet over hem op te geven. Jij trouwt nog wel eens met. een lord of een millionair... jij met jouw gezicht!" Fee sprong op. Tranen van woede welden in haar oogen. „Met mijn gezicht... altijd hetzelfde. En ik wil geen millionnair... geen lord... waarom doen jullie toch allemaal alsof ik geen hart kan hebben omdat ik zoo mooi ben." VERSCHE GROENTEN VOOR VANDAAG. Menigeen zal bij het lezen van dit opschrift de opmerking maken, dat de keus dan al heel klein zal zijn en inderdaad blijft die beperkt tot boeren kool, spruitjes, veldsla, prei, selderie en peterselie. Toch weet de ljekwame huisvrouw hiervan verschil lende heerlijke gerechten klaar te maken, al moe ten daarbij dan soms ook wat in het najaar vorstvrij opgeborgen uien, wortelen, knolselderie enz. te hulp komen. Gestoofde prei (4 pers.) 6 stuks prei. 3 d.L. preinat, 2 theelepels Maggi's Aroma, 1 eetlepel azijn, 1 theelepel suiker, 20 Gr. bloem, 30 Gr. boter, peper, zout. Maak de, prei schoon, door het buitenste blad te verwijderen, snijd alles wat wit en geel is in halve vingerlange stukken. Wasch de prei eenige ma len, daar er van binnen veel zand in zit. Zet ze op met een J/2 L. kokend water en 10 Gr. zout per L. water. Kook ze gaar in een Vz uur. Leg ze op een vergiet en bewaar het nat voor het sausje. Smelt de boter in een pannetje, voeg de bloem toe, roer deze glad, doe er het preinat bij, voeg de azijn toe, de suiker, een beetje peper en de Maggi's Aroma en stoof hierin de prei nog eenige minuten. Preisoep. (4 pers.) 2 preien, V/4 L. kokend water, 20 Gr. bloem, 30 Gr. boter. 10 Gr. zout. 3 fiheelenels Maggi's Aroma, wat peper of nootmuscaat. Snijd de prei in stukjes, wasch ze eenige keeren. Zet ze op met kokend water en zout en kook ze geheel gaar in pl.m. SA. uur. Roer ze dan door een vergiet of een paardebaren zeef. Smelt de boter in een pannetje, voeg de bloem toe. roer deze glad. doe er, onder het roeren het doorgeroerde preinat bii en laat de soep nog eenige minuten doorkoken tot ze mooi gebonden is. Maak ze af met de Maggi's Aro ma, de peper of wat fiingeraspte nootmuscaat. Groentesoep. (4 pers.) V/4 L. water. 2 Maggi's Bouillonblokjes. 5 Gr. zout, V2 kopje rijst, 1 prei. V> selderieknol, 1 stuk wortel, wat peterselie, 1 theelepel Mag gi's Aroma. Maak de groenten schoon en snijd ze in kleine Een dieet van stokjes ijzerdraad en soortgelijke voorwerpen. Sydney (Australië): In het Goulburn-ziekenhuis te Sydney werd on langs een jongeman opgenomen, die klaagde over acute pijnen in zijn maag. Er werd een röntgen-foto genomen en'toen bleek dat de maag een hoeveelheid vreemdsoortige voorwerpen bevatte. Er moest ope ratief worden ingegrepen en men vond toen een groot aantal stukjes ijzerdraad van verschillende •lengte en dikte en voor het meerèndeel tot haken gebogen. Nadat zij een voor een verwijderd waren, telde men niet minder dan 130 stuks. De patiënt, die thans herstellende is, weigerde mede te deelen, hoe hij tot dit vreemde dieet was gekomen. SCHARENSLIJPER DOODGEREDEN. Maandag had te Lemele in de gemeente Ommen een ongeluk plaats met doodelijken afloop. De bijna 70-jarige scharenslijper V. reed met een driewieiige transportfiets op den weg naar Lemeler- veld en werd aangereden door een auto. De man reed eerst links van den weg en trachtte daarna over te steken. Hij werd door den auto aangereden en op slag gedood. De Rijkspolitie onderzoekt de schuldvraag. De auto is in beslag genomen en het lijk naar het lijkenhuisje te Ommen overgebracht. Dien avond dansend in de hall van het hotel vroeg Henk aan Miep: „Scheelt er wat aan vanavond?" Miep keek voor haar doen bijzonder nadenkend. „Ik heb ruzie gehad mee Fee", zei ze enkel. „Zoo... is ze onaardig geweest dat mooie nest? Trek je er niets van aan." Miep zweeg. Ze begreep heel goed, dat hij de zaak, zooals iedereen verkeerd zag. Inderdaad was ze al tijd de gelukkigste van haar beiden geweest. Men bewonderde en benijdde Fee en liet haar een zaam. Henk merkte dat ze niet erg in stemming was. Medelijdend keek hij naar haar smal gezichtje vol zomersproeten. Arm meisje baar zuster had al zoo veel op haar voor en moest haar ook verdriet aandoen. Eenige oogenblikken later toen hij voor het ven ster naar buiten keek zag hij plotseling een meisjes gestalte in het donker verdwijnen. Het was slecht weer. Een stormwind joeg om het hotel. Verwonderd en ontsteld keek hij rond. Neen, Miep was er niet... zou ze dwaas genoeg zijn dat kleine, temperament volle ding, in dit weer naar buiten te loopen? Haastig greep hij zijn jas en snelde de lichte ge stalte na. Een paar malen riep hij haar naam maar de wind rukte alle geluid weg van zijn lippen. Toen. een eind van het hotel zag hij de witte gestalte ge leund tegen den muur. Met enkele stappen was hij bij haar. „Wat bezielt je kind... bij dat weer?" Op het geluid van zijn stem aan haar oor wendde ze zich met een ruk om en klemde zich plotseling aan hem vast, snikkend overstuur. „Maar meisje dan toch kom mca het is zoo koud 'Hij sloeg zijn mantel om Kaar heen, trok haar dicht tegen zich aan. „Hoe kun ie ie dat nu zoo aantrekken „O, ik ben zoo ongelukkig ongelukkig snikte zij, geleund tegen zijn borst. „Zij heeft altijd alles op me voorgehad dat is heusch waar en nu Ze klemde zich aan hem vast. „Ik hou zooveel van ie 0, ik moest dat niet zeggen maar ik kan niet anders. Ik kan het niet verdragen, dat je haar verkiest!" „Maar dat doe ik toch niet, dwaasje." Lachend drukte hij haar tegen zich aan en kuste haar be- schreid gezichtje. „Lieveling mijn kleine Miep... dacht ie heusch dat ik een geverfd poppengezichtje zou verkiezen boven jou? Kom ga mee je wordt 7.00 nat Fee richtte zich plotseling op in zijn armen. Miep... hij dacht dat het Miep was. Een ijzige koude kroop in haar hart. „Laat me..." mompelde ze en zij wilde zich los maken. Hij verstond haar niet. „Kom schat... het gaat onweren..." Een bliksemschicht deed haar huiverend weer te gen hem aanleunen, en willoos, uitgeput van ver stukjes behalve de peterselie wasch ze daar na nogeens. Doe ze in het kokende water, voeg ook de gewasschen rijst toe en het zout en kook alles samen een half uur. Laat het zachtjes koken. Voeg, wanneer de soep 20 minuten heeft gekookt, de Mag gi's Bouillonblokjes toe en maak de soep af met de Maggi's Aroma en de gewasschen en zeer fijnge hakte blaadjes van de peterselie. Veldsla. (4 pers.) Veldsla, 1 hardgekookt ei, 2 eetlepels slaolie, 2 3 eetlepels azijn, 2 theelepels Maggi's Aroma, zout. Maak de veldsla schoon door de worteltjes te ver wijderen. Wasch ze daarna eenige keeren in ruim schoon water. Laat ze uitlekken op een vergiet. Knijp er daarna tusschen de handen het water uit en doe ze in een schaal. Maak het hardgekookte ei met een vork goed fijn en strooi het over de sla. Giet over de sla de olie, de azijn, het zout en de Maggi's Aroma. Meng nu alles met 2 lepels of lepel en vork flink dooreen. Lang mengen en op het bord de veld sla nog een beetje fijn snijden. Stamppot van wortelen (hutspot) (4 personen). 6 Groote winterwortelen, 3 pond aardappe- pelen, 100 Gr. rijst, 3 groote uien, 1 L. water, V/2 pond mager spek, 2 theelepels Maggi's Aroma. Wasch het spek, zet het op met het kokende wa ter en laat het zachtjes uur koken. Neem het er uit. Leg beneden in de pan de geschilde en in stuk ken gesneden aardappelen, hierop de geschilde en in stukken gesneden wortelen en uien en gewas schen rijst. Laat dit alles zachtjes uur koken* Zorg, dat er voldoende vocht onder blijft, voeg an ders nog wat kokend water toe. Neem het spek er uit, voeg de Maggi's Aroma toe en een bpetje peper en stamp alles met een houten stamper flink door een. Proef of er voldoende zout in is. Stamppot van spruitjes (4 personen) 1 Kg. spruitjes, 3 pond aardappelen, 100 gr. havermout, 150 gr. vet, 15 gr. zout, 2 k 3 thee lepels Maggi's Aroma, naar verkiezing een' beetje azijn. Maak de spruitjes schoon door een klein stukje van het stronkje te snijden en verwijder leelijke blaadjes. Wasch ze goed en gooi ze in kokend wa ter met een beetje zout. Kook ze 20 minuten en leg ze dan op een vergiet. Leg in de pan de geschilde en in stukken gesneden aardappelen, leg hierop de spruitjes, de havermout, het vet, 10 gr. zout en V2 L. kokend water en kook alles zachtjes gaar in uur. Voeg dan de Maggi's Aroma toe en naar ver kiezing wat azijn en stamp de massa goed dooreen met een houten stamper. Archangelsk. Gistermorgen vroeg heeft do leider van de commissie voor de redding van het sedert 1 Februari verdwenen Russische vliegtuig onder commando van Goljoebef een telegram van den vermisten vlieger ontvangen, verzonden van het spoorwegstation Idsjina, op een afstand van 40 KAL van Archangelsk. Het radiogram luidde: „Ik Goljoebef, en twee mijner begeleiders zijn reeds zeventien dagen onderweg en zijn bezig te veiv hongeren. Wij moesten in een moeras een noodlan ding maken en hebben het vliegtuig met een van mijn begeleiders als wacht achtergelaten. Mijn beide begeleiders en ik hebben slechts van kruiden ge leefd en zijn ernstig ziek. Of de achtergebleven be geleider nog leeft, is onzeker. Pas heden heeft ons een visscher ontdekt, die ons met een slede naar het dorp Idsjina heeft gebracht. Wij verzoeken twee vliegtuigen met levensmiddelen te willen zenden. Reeds een uur na ontvangst van dit telegram zijn twee vliegtuigen vertrokken om den vliegers hulp te bieden. Goljoebef is een der beste vliegers van de Sovjet-Unie en heeft indertijd verscheidene vluchten in het poolgebied gemaakt. VROUWELIJK GOUVERNEUR VAN GEVANGENIS ONTSLAGEN. De vrouwelijke gouverneur van de gevangenis van Harlem in den staat Texas, waaruit gisteren zes gedetineerden, o.w. een moordenaar, zijn ont snapt en per auto wisten te ontkomen, is ontslagen en vervangen door een mannelijken gouverneur. driet en opwinding liet ze zich door hem meevoeren, „We zullen achter in gaan... dan ziet niemand je. Arm ding. Je haar is druipnat." Zijn hand tastte over haar hoofd. Zij sidderde. Da delijk zou hij weten... dadelijk zou alles uit zijn.., alles. Lieveling had hij gezegd tegen Miep, schat.., In het licht van den gang stonden ze tegenover elkander en plotseling werd hij vuurrood. „Wat... ik dacht..." „Ja, ik weet het." Zij wierp haar hoofd achterover en haar oogen fonkelden. „Een geverfde pop heb je me genoemd. Maar weet je dat ik nog nooit schmink op mijn ge zicht heb gehad?" Een pop! Alsof ik het helpen kan dat ik mooi ben... alsof ik niet dikwijls gewenscht heb maar heel gewoon te zijn..." Haar stem brak in snikken. Hij staarde haar aan, staarde naar dat gezichtje, blanker, roziger dan ooit na dezen tocht door den regen, naar dat haar dat krullender dan ooit, nu kletsnat was en plotseling zag hij haar zooals hij haar nooit gezien had: als een kleinood, een onbegrepen schat... een wezentje, te fijn en te gevoelig om zich te kunnen verweren tegen de leege bewondering voor haar wonderlijke schoonheid. Een meisje, temidden van alle nijd en adoratie eenzaam, omdat niemand vroeg naar haar hart dat klopte in deze droomverschijning, ja om dat men zelfs er -niet aan geloofde. Toen hij weer spreken kon, was ze verdwenen. „Waar was je gebleven?" vroeg Miep toen hij te rug kwam bij de dansers. „Kom... er begint juist een aardige charleston." Terwijl ze dansten keek hij haar oplettend aan. Voor het eerst viel het hem op, dat ze wel degelijk' zich opmaakte... maar het hielp haar zoo weinig, dat het niet opviel. Hij zag in gedachten de won derlijk-mooie, roziggetinte huid die hij voor schmink' gehouden had, den rooden mond, de weelde van blonde krullen. „Ik heb 'n kleine ontdekkingstocht gemaakt", zei- de hij glimlachend. „Zoo?" En wat heb je ontdekt?" Hij herleefde in gedachten het moment toen zij zich aan hem vastklemde en snikte: „Ik houd zoo veel van je..." Haar stem klonk na in zijn ooren, de stem dien hij nooit anders dan kalm en zacht had gehoord en waarin zoo'n gloed kon trillen. „Wel, wat heb je ontdekt?" Miep rukte hem uit zijn droomen. Op dat moment kwam Fee terug in de hall. Stil, verlegen als altijd, zocht ze haar plaats op. Ze had zich verkleed. Door de hall heen ontmoetten elkan der hun oogen en de zijne straalden haar zoo tee- der tegemoet dat ze, verbleekend, de hare neersloeg. Toen antwoordde hij, bij de laatste klanken van den dans: „Wat ik ontdekt heb? Een vrouwenhart." En hij verliet haar om naar Fee te gaan. KAREL VERDUIJNEN.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2