Sjiorttoiclten uit Den Helder. K.N.V.B. N.H.V.B.=uitslagen Programma voor 10 Maart. Voor 10 Maart zijn vastgesteld de wedstrijden, die oorspronkelijk op 24 Februari gespeeld zouden wor den, zooals SchagcnTexel, B.K.C.Andijk; Vrone Alkmaar. IJ sselmeerron d e. In de Sportecho lezen we hierover nog dat de af stand 04!).(J K.M. is. Zooals men weet is de heer Snij ders uit Amsterdam recordhouder in 10 uur 59 min. 51 seconden, dat is een gemiddelde van bijna 32 K.M. por uur! Recordpogingen worden slechts tusschen 15 Sep- tember en 31 Mei en alleen op werkdagen toege staan. Voor onkosten storte men 20 gulden en men moet 2 automobielen ter beschikking hebben. Als bijzonderheid deelcn we nog mede dat de huidige recordhouder bij Medcmblik 5 K.M. om reed. Internationale Sésdaagsche. Be Int. Motorzcsdaagsche wordt van 914 Sept. In Beieren gehouden. Ongetwijfeld zal onze streek genoot Jan Moejes uit Hecrhugowaard weer van de partij zijn, daar hij een van onze beste rijders is op (lit gebied. Draverijen Dulndigt. Duindigt opent Tweede Paaschdag, 22 April. Het behoud van Duindigt is door energiek werk der commissie verzekerd. Had. Federatie van L. Rijvereenigingen. Te Utrecht heeft dezer dagen de Xed. Federatie vergaderd. Zij telt nu 98 leden. In 1934 werden 26 nieuwe clubs geboekt. De verecnigingen Den Helder r.i Langrndijk werden zgn. slapend. De meeste winst Rockte Gelderland, daar kwamen 7 vcreenigingen k.j: in Noordholland 2. Men hoopt bij het 10-jarig bestaan (in 1936) 100 verecnigingen te hebben. H03 vaak Internationaal? De Revue der Sp. geeft ons een lijstje van de spe lers met hun gespeelde wedstrijden. Van Heel 47. Ancleriessen 2i, Van Run 24, Wels 18, Bakhuijs 11, Venfe 8. Smit 7, Van Diepenbeek 4, Hallo 3, Van Gel der 2, Bas Pauwe 2, Drok 1. Men zal weten dat Van der Meulen er tegen de 00 op zijn naam heeft staan. Hij passeerde daarbij Harry Denis, die met 51 langen tijd aan het hoofd stond. Het athletiekseizoen. De N.R.Ct. meldt dat we dezen zomer wederom een bezoek van een ploeg Amerikaansche athleten te wachten zijn. Behalve ons land zullen ze Scandina vië en Duitschland bezoeken. Paaschtouraooi. Wij vernamen dat Ajax wederom een Paaschtour- nooi organiseert. Be Liersche S.K. uit België is reeds als deelnemer genoteerd. n.R.C. 3 Li'na kampioen. De Hoornsche leeuw zegeviert. Zeer ruw spel van iioliantira. Gok Helder verliest, terwijl H.R.C. 2 een kostbaar punt verliest. De groole strijd in de morgenuren is eindelijk ge streden, al zag het er van de week niet naar uit. Het veld was zeer vet, zoodat er van mooi spel geen sprake kon zijn. Helder 3 heeft zijn revanche niet ge kregen, integendeel, het werd nu 40„ maar we moe ten dadelijk vermelden, dat deze cijfers zeer geflat leerd waren; 10 had beter de verhouding weerge geven. Beide ploegen hadden invallers, zon H.R.C. ).a. voor Kuiper, Abbrink en de Wijn, terwijl Heldor Jackliaus en le Roy miste. De witjakken, die voor de j'ust windje mee haddon, begonnen een stevig offen sief in to zetten, wat Racing schijnbaar niet ver wacht had, althans verscheidene spelers liepen in deze periódc naar hun vorm te zoel,'en en toen Hel der na een kwartiertje nog niet tot doelpunten was gckdfaerC begoïinèn' (fok 'dé rootfjfes' zich te roeren en weldra golfde de eerio aanval na de andererop hot Ilclder doel aan. In dit gedeelte van den wedstrijd onderscheidde zich vooral do Helder links back Gr.ant, die zeer tactisch speelde en vrijwel de eenige was, die zijn. hoofd koel hield. In dezen vorm spe lend, is hij wel een zeer serieuze candidaat voor het N.II.V.B.-olftal. Gok do Racing aanvallen hadden intusschen niet het gewcnschte succes gebracht en zoo ging na pl.m. een huif uur spelen, den strijd weer gelijk op. Toen kwam eindelijk het doelpunt waarop we gewacht hadden; bij een aanval van Helder had Kiljan bijna gedoelpunt, maar Roobol had do actieve middenvoor door .en verplaatste hot spel naar den anderen kant, daar stond Grooff klaar, strak en laag zette hij voor c i de toeloopende Gast wist door een wirreling van spelers den hal zacht en zoo zuiver in den hoek te plaatsen, dat Gras er niet meer bij kon (1—0). Dit doelpunt bracht de fut er weer in en de Racing doel man moest eenige malen uitloopend redden. Na de pauze kwamen er nog 3 goals voor H.R.C. H.R.C. had bezoek van haar oude tegenstander Hollandia. Deze wedstrijden hebben altijd een vurig karakter gehad, maar nu is dit vurig door het unfaire spel der Ifoornschen wel ontaard en dat do strijd niet heelè- rnaal in de war goloopen is, is te danken geweest aan het behccrschte spel der roodjes, die op niets reageerden. Vooral Zymni, de ex-West-Frisia-speler, had het danig te ontgolden en zelfs is het vechten geworden, toen de Holl. hack, die tegen Helder ook al oen onsympathieken indruk had gemaakt, Zymni, terwijl deze op den grond lag. een Klap vlak in zijn gezicht gaf. Gelukig hield de scheidsrechter de teu gels strak en stuurde de onverlaat dadelijk van het terrein af. De verhouding in het veld bleef daarna toch erg onpleizicrig, zoodat we, nadat het eindsig naal geklonken had, met een onvoldaan gevoel het II.R.C.-tcrrein verlieten. De wedstrijd zelve was liet aankijken nauwelijks waard, daarvoor speelde H.R.C. te onbesuisd en Hollandia te zenuw achtig. Het \vas een trap maar raak wedstrijd, zooals we er zelden een hebben gezien. Eerst had Hollandia voor den wind, maar de Racing achterhoede was zoo ingespeeld op het korte passen-spel, dat er geen doorkomen aan was en zoo leek de eerste helft punt loos te verstrijken, toen Hollandia plotseling van deze taktiek afweek en het spel open gooide; 2 minuten later kon de Racing keeper oen bal achter zich van daan halen, toen oen mooi opgezetten aanval meteen ingezet werd. Na do rust was het aspect van den si ri jd geheel veranderd. De Racers waren sterk in den aanval en al spoedig wisten ze na algemeen op brengen door middel van Iloogendijk de score gelijk te maken en toon dacht zelfs de moest verstokte pes simist niet meer aan een nederlaag. Maar voetballen blijft voethallen en dank zij het sterk opgedrongen Racing-bolwcrk, wist do middenvoor 6 min. voor het einde de roodo verdediging te verschalken on daar mee zijn club een zwaarbevochten overwinning te be zorgen. (1—2). ANNA PAULOWNA. B K.C. 1 had Zondag eens een oefenmatch belegd Daartoe kwam SchoorI op bezoek, welke een pittige tegenstander bleek cn allo attentie van de vierde lGassers opeischle. Nochtans won B.K.C. met 6—3. na een 3—1 voorsprong bij de rust. Het was een oefen wedstrijd en men had de volgende ploeg opgesteld (keeper Pins was verhinderd): doel: Schabbink; Blom, van Toulingen; Post. Hoep, de Schipper Az Tauhcr, de Schipper Jz.,* Blok, Jan van Wees, Ja- cob van Wees. De grootste poef was wel de opstelling van dc ad- spiranten midvoor Blok. Niet gaarne zouden wc willen howeren. dat hij al tn B.K.C. 1 thuis hoort, maar zijn spelopvatting verraadde een goede kijk dc zaak en zoo heeft hij de voorhoede- wel aardig leid. Hij dient zich ovenwei allereerst bedreven te maken in het links-trappen; eigenlijk mag een mid voor geen spoor van cenbecnigheid toonen. Nu kwam het Zondag te vaak voor dat de bal naar links ging, hoewel een Taüber op de rechtsbuitenplaats toch wel verdiende even kwistig van ballen voorzien te wor den als Van Wees. Het voornaamste is echter ten aanzien van de midvoorplaats: heeft Blok in begin sel de capaciteiten? Op deze vraag kan men o.i. zon der risico ja zeggen waarmee dus het streven van de elftalleiding, die tot taak heeft dezen jongen tot volwaardig midvoor op te leiden, gerechtvaardigd is. De kleine Van Wees was weer bijzonder op dreef en de „lange" Jan de Schipper, die nu rechtsbinnen speelde, toonde met 3 goals dat hij nog altijd de schuttel- is. De andere goals maakten Jan van Wees (2) en Blok (1). De achterhoede haperde nogal eens. Duidelijk was merkbaar, dat Blom niet de steun had van Tauber. Post. die nu half speelde, kon vanzelf sprekend zijn voorganger niet doen vergeten. Keeper Schabbink heeft voor zijn doen goed werk gedaan. De Schoorl-ploeg met 3 invallers deed veel goede dingen en verrastte door een vlot combinatie spel. De spil maakte wel de beste indruk. ,De adspiranten waren nogal mopperig, over het feit dat ze hun midvoor in het eerste zagen staan Jongelui, denkt er aan, dat jullie de „kweek" vor men, waaruit de nieuwe krachten moeten voortko- m®m. Vergeet ook niet dat het eerste elftal is en blijft de vlag waaronder de heele vereeniging vaart Alles moet er dus op gericht zijn dat eerste zoo slerk en gaaf mogelijk te maken. Begrijpt dus dat je het niet erg moet vinden, als een van jullie besten er uit gehaald wordt. Trouwens, zoo'n vaart zal het voorloopig nog wel niet loopen; deze competitie speelt hij nog wel voor de adspiranten. B.K.C. traint op het oogenblik ernstig. Al een week of zes is Barend de Boer Dinsdagsavonds bij Slik ker bezig om die lichamen lenig te maken en het uit houdingsvermogen aan te kweeken. Jongens, blijft trouw opkomen, ook als je over eenigen tijd op t veld gaat trainen. Luistert naar Barend en doet je best. Tot heil van B.K.C.! B.K.C. 3 en B.K.C. 4 hadden beide nog een uitwed strijd gekregen van de week. Nu, ze hebben het er goed afgebracht. B.K.C. 4 speelde in Dirkshorn ge lijk en B.K.C. 3 deed een heel goede stap in de rich ting van het kampioenschap. Te-gen Petten 2 had den ze he er leelijk bij laten zitten, maar de 31 zege op Sparta 3 van Zondag ji. maakte hen zoo goed als onbereikbaar voor de anderen. Nog één puntje, derde-elftallers! ANDIJK. AndijkAlkmaar. 35. Rust 33. Goede eerste, minder goede tweede helft. Deze voor de vier leiders in deze afdeeling zoo be langrijke wedstrijd, is geworden een bonkige, onsa menhangende vertooning. Gezegd dient te worden, dat het terrein tamelijk zwaar te bespelen was, Alk maar kon met haar zuiverder spel er het beste mee overweg, op grond hiervan komt haar de 53 over winning ten volle toe. Andijk heeft haar huid zoo duur4 mogelijk verkocht, tot aan de rust slaagde zij er zeer goed in, Alkmaar op juiste wijze te bestrij den. Toen toch speelde Alkmaar met den wind mee, een niet groot, maar toch een voordeel, hierdoor wa ren de aanvallen van Alkmaar bijzonder snel en overrompelend, al waren met een betere Andijkcr doelwachter geen drie voltreffers geplaatst gewor den. Andijk stelde hier tegenover een goed stevig open spel, en daar de Alkmaar achterhoede verre van safe was, was het geenszins verrassend dat Andijk er in slaagde den stand gelijk te houden. 3—3. Werd na de rust een Andijk overwicht verwacht, door het windvoordeel, het kwam geheel anders uit, het kwam ons voor dat de Andijkers eenigszins waren uitge speeld, bij lange na niet konden zij hun spelhoogte bereiken als van voor de rust. Alkmaar wist hiervan met twee doelpunten te profiteeren. Alkmaar kwam met het volgende elftal uit: Duiveman Dingerdus, Ooms. Schriers, Baars, Zwaan. Van Os, Schoonhoven Jr., Schoonhoven Sr., Kuis, Van der Stok Kronenburg ontbreekt dus op de midvoor plaats. De heer Meijer was belast met de leiding. Het Andijker team was als volgt: Singer. Vlaar, Weststraten. Galis, van der Braber, Tensen. Krom, Bankerts, de Vos, Ruiter, de Vries. Doelman Van Beek stond jammer genoeg voor Andijk, op de ziakenlijst. Zijn plaatsvervaner Sin ger slaagde er niet in de gemoedelijke Pim te doen vergeten, bij vier dor vijf doelpunten ging hij lang niet vrij uit. De wedstrijd is goed en wel aangevangen als bei de doelen reeds in gevaar verkeerd hebben, vooral het Alkmaar-doel ontkomt ternauwernood aan door boring, dank zij het forsch ingrijpen der backs wordt erger voorkomen. Er zal tien minuten gespeeld zijn als Singer een bal opvangt, echter niet vast genoeg, hij laat den bal ontfutselen en Alkmaar heeft, de leiding genomen. Lang heeft zij hier geen plezier van;-het is de Vos, die uit een vluggen Andijk-aanval na goed doorloopen de gelijkmaker langs Duiveman knalde 1—1. Nu was het Alkmaar, dat weer eenige gevaarlijke aanvallen ondernam, uit één hiervan wist Kuis met een goede, echter geenszins onhoud bare kopbal, Alkmaar opnieuw de leiding te geven 21. Kort hierop scoort Andijk weer, de scheidsrech ter kon het blijkbaar niet goed bekijken, wel jammer voor Andijk, de bal was zeker een halve meter de doellijn gepasseerd. Duiveman erkende het feit. Meijer was er meerdere malen naast, een „gehaaide" handsbal voor het Alkmaar-doel ontging hem, even als veel gevallen van buitenspel. Door buitenspel staan werden twee Alkmaar- doelpunten geannuleerd. Het was Krom die den sfand gelijk maakte, 2—2. Weer nam Alkmaar de leiding, uit een door Van fier Stok goed genomen vrije trap. Na eenigen tijd profiteert Andijk van twijfelen der Alkmaarsohe defensie en de stand is weer geliik, 33. Singer weet een vrije trap door Baars genomen, goed tot corner te verwerken, met Andijk in den aanval komt de rust met gelijken stand. Het bleek dat Andijk haar kruit nu verscho ten had. want de verwachtingen voor de hervatting werden wel zéér den bodem ingeslagen. Het was Alkmaar dat den toon aangaf, en hoe hard en goed Van der Braber en Galis in de halflinie. Weststra ten Vlaar als backs ook werkten, de voorhoede was totaal uitgespeeld. Door onjuist opstellen van Singer wist Alkmaar nog tweemaal te scoren en met een verdiende 5—3 overwinning konden de groen gestreepte witkielen de kaasstad opzoeken. WIE RINGEN. Succes IIIJ.V.C. H. 1—t. Succes III heeft op eigen terrein een puntje moe ten afstaan aan J.V.C. II. De verhouding is vrijwel goed, niettegenstaande als de S. voorhoede actiever was geweest, ze de beste papieren hadden gehad. Overigens ging de wedstrijd gelijk op. De leiding was in handen van den heer J. Vermeulen en bracht het tot een goed einde, alhoewel hij genoodzaakt was een speler van J.V.C. naar de kleedkamer te verwijzen, kort voor het einde. Heldersche Boys ISucces II. 23. Succes II heeft beide punten van de II. B. weten te ontfutselen. Succes was met 2 invallers; H. B. had er ook eenige. Het spel sond op geen hoog peil. Beide elftallen maakten een sloomen indruk. S. had voor rust een nuttige 0—2 voorsprong, doch na rust wis» ten de H. B. zich eenigszins te herstellen, wat voor hen twee doelpunten opleverde De Succes-adspiranten brengen er dit jaar ook heel weinig van terecht. De A. adspiranten verloren met 10—0 van-yHelder a. S. b verloor met 60 van Helder d. 24 Februari. Ziezoo, dat was nu weer eens een Zondag, die klonk als een klok. Je wist als sportverslaggever langzamerhand niet meer waar je over schrijven moest en de voetballers raakten heelemaal uit hun doen met die spellooze dagen. Het is nu weer volop actie. Mogen we nu energiek op het einde afgaan, zonder stagnaties. AFDEELING L Ajax is de laatste maanden zoo ongenaakbaar in vorm dat haar gelijke spel tegen A.D.O. op eigen terrein een teleurstelling is (22). Hierdoor is Feijcn- oord nu weer bovenaan gekomen, mede door een 42 zege op Overmaas. Dacht men algemeen dat Ajax een „opgelegde doormarsch" zou krijgen, nu blijkt het dat Feijenoord wel degelijk een betere kans maakt. Dc belissing zal wel vallen in de match FeijenoordAjax. D.H.C, liet het zitten tegen H.FC., wat we niet verwacht hadden (23). R.C.H. wist de laatste plaats kwijt te komen. En dat nog wel in een uitwedstrijd tegen V.S.V. (10). Ook V.U.C. haalde tegen Xerxcs twee kostbare punten binnen (43). Feijenoord 16 13 1 2 49—26 27 Ajax 16 12 2 2 58—13 26 en onderaan: R.C.H. 16 3 4 9 26-45 10 Overmaas 15 4 0 11 34-61 S AFDEELING IL D.W.S. bovenaan! Ziedaar het resultaat van Zon dag in deze spannende afdeeling, die wel het best gedemonstreerd wordt door het feit dat geen enkele club het nog verder dan 19 punten heeft gebracht na 16 wedstrijden. D.W.S. sloeg Zondag Haarlem in de bollenstad (20), wat. toch maar een keurig resultaat is. Ook K.F.C. maakt echter een kans. Zij won met 31 van Z.F.C. en waar de kans groot is. dat Nieuwen- huvzen schorsing ontloopt, geven we de Koogers die 't verleden jaar toch ook gehaald hebben nog een beste kans, al zal de ontmoeting D.W.S. K.F.C. zwaar vallen. Hermes speelde tegen Excelsior gelijk (11) en heeft gezien den stand, ook nog kans. Het beste in verliespuntcn staat Haarlem nog steeds. Wedstrijdenachterstand houdt hen evenwel nog van de bovenste plaats gescheiden. I-I.B.S,Stromvogels werd 11 en Sparta won, op tijd, van D.F.C. (1—0). D.W.S. 16 7 5 4 29—24 19 K.F.C. 16 7 5 4 24—20 19 Haarlem 15 8 2 5 4131 18 Hermes D.V.S. 15 6 5 4 21—16 17 en onderaan: Sparta 15 5 2 8 23—28 12 H.B.S. 16 4 2 10 29—36 10 AFDEELING IH. Go Ahead is door een 42 zege on Enschedesche Boys kampioen geworden. Dat kon Heracles on danks de 40 overwinning op Z.A.C. niet verhin deren. Go Ahead 17 15 0 2 53-15 30 Heracles 17 11 4 2 50—10 26 1 D: Held. Boys—Succes 2 2—3; HRC 3—Helder 3 40; Wieringerwaard—Petten 3—1; JVC—MLD (Zio Julianadorp). 2 F: Atlas—Texel 2 2—1; DOSKO-Helder 5 3—2. 3 E: Kolhorn—HRC 6 3—0. 4 G: Petten 2Held. Boys 2 uitgesteld; Sparta 3— B.K.C. 3 1—3. 4 H: CocksdorpHelder 6 11; Texel 3At.las 3 50; Watervogels 2Oudeschild 2 31. 4 L: Helder 7—Wieringerwaard 2 7—2; Watervo gels 3—HRC 7 1—5; Dirkshorn 2—BKC 4 2—2; Held. Boys 3JVC 3 uitgesteld. Adspiranten R: Helder bHRC a 04; Succes a Helder a 0-10; Helder c— HRC b 1—2. Adspiranten S: Helder f—Helder e 12; Succes b —Helder d 0—6; HRC d—HRC c 2—9. Adspiranten T: Texel bOudeschild a 23; Cocks dorp a -Tex. Boys a 0—0. OVERZICHT. H.R.C. 3 bijna kampioen. Ja, het is net zoo afgeloopen, als we Dinsdag li.e ten uitkomen: Wieringerwaard, in zijn goeden vorm van de laatste weken, heeft inderdaad van Petten gewonnen en Racing 3 heeft Helder 3 geklopt. Nu ging dit laatste niet zoo vlot als die 4r—0 op zich zelf te denken geeft. Van bevoegde, zijde vertelde men ons. dat Helders veldspel eer beter dan minder was dan dat van de Racers. Aan doortastendheid kwam het Helder evenwel te kort en de productie vere Racers voerden den stand na een 10 voor sprong bij de rust. tot 40 op. Men zal aan den stand zien, dat het H.R.C 3 fei telijk alleen nog maar aan een puntje ontbreekt. Succes 2 viel ons erg mee door van Held. Boys te winnen. Wilden ze hiermee hun groote broers een pleziertje bezorgen met het oog op Zondag? Bij het opmaken van dit overzicht, ligt de copie van Julianadorp nog niet voor ons. Men gelieve dus de uitslag JVCMLD onder Julianadorp te vinden en in den stand, hieronder gegeven, op te nemen. Over M.L.D. spraken we enkele Schoorl-menschen. die voor eenige weken slechts met 32 van de Luchtvaarders hadden gewonnen. Deze zei len ons en we hoorden het eerder ook al eens dat M.L.D. ontzetend ongelukkig is. dat het heusch zoo'n kwade ploeg niet is, en dat zë vaak door „wacht" gedu peerd worden. ILR.C. 3 16 10 4 2 34—21 24 Watervogels 16 7 5 4 35—25 19 Wioringerwaard 15 8 2 5 48—37 18 Petten 15 7 4 4 39—33 18 SchoorI 14 7 2 5 37—35 16 Held. Boys 15 e 3 6 40—35 15 Succes 2 14 6 2 6 32—37 14 Helder 3 16 6 1 9 43—56 13 J.V.C. 13 2 6 5 23—32 10 M.L.D. 14 0 1 13 23—49 1 Bovendien heeft M.L.D. een verliespunt. Tweede klasse. Atlas won .hetgeen haar kampioensceputatie mee bracht. met 3—1 van Texel 2. Het goeie oude DOSKO. strekte het lichaam ook weer eens tot het plaatsen var. een. treffer. De Oudesluizers wonnen met 32 van Helder 5. De cijfers van de zwartjes zijn nu nog niet zoo kwaad. Atlas 13 11 2 0 48—10 24 T-I.R.C. 4 12 7 3 2 47—22 17 Texel 2 13 7 2 4 44-31 16 Sparta 2 12 5 2 5 41-33 12 Helder 4 13 4 4 5 28—32 12 II.R.C. 5 13 3 4 6 2642 10 DOSKO H 5 0 9 28—57 10 Helder 5 11 0 1 10 18-49 1 Derde klasse. Voor het eerste nu vijf weken werd hier gespeeld. Kolhorn won met 30 van Racing 6 en maakt nog een redelijk kansje op de tweede plaats. Oudeschild 10 6 4 0 40—15 16 J.V.C, 2 o 4 2 3 17—18 10 Kolhorn 9 3 3 3 16—14 9 Succes 3 7 3 2 3 21—16 8 H.R.C. 6 10 1 4 5 16—27 6 B.K.C. 2 9 1 3 5 8—25 5 i i Vierde klasse. B.K.C. 3 heeft ni nog één punt over. B.K.C. 3 8 7 0 1 23—10 14 Callantsoog 9 4 1 4 26-14 9 Dirkshorn 9 4 1 4 19—17 9 Petten 2 7 4 0 3 16—14 8 Sparta 3 7 1 0 6 9—23 2 Held. Boys 2 6 1 0 5 7—22 2 In 4 L hebben de zevende elftallen van Racing en Helder hun positie weer verstevigd. Helder 7 14 9 2 3 47—25 20 H.R.C 7 12 9 1 2 67—13 19 Watervogels 3 1? 8 2 3 30-20 18 J.V.C. 3 12 9 0 3 32—24 18 Callantsoog 2 14 6 0 8 27—34 12 Dirkshorn 11 4 1 6 2639 9 Held. Boys 12 3 1 8 16—44 7 B.K.C. 4 14 2 3 9 20-31 7 W.-waard 2 12 1 2 9 16—49 4 Adspiranten. Racing a is kampioen geworden Gefeliciteerd! H.R.C. a ...13 12 1 0 72—9 25 B.K.C. a 13 10 1 2 4-4—17 21 Helder a 10 8 0 2 4G—13 16 Sparta a 11 5 0 6 24—31 10 Helder c 11 2 3 6 20—31 7 H.R.C. b 12 2 2 8 14—35 6 Succes a 11 0 5 7 12-48 5 Helder b 12 0 4 8 9—56 4 De kopgroep in afd. S is nu: H.R.C c 10 7 2 1 54—18 16 Helder d 8 7 1 0 36-17 15 J.V.C. a 0 5 4 0 24—8 14 WIERINGERWAARD—PETTEN, 3—1. De beste wint. (Van onzen Sportredacteur.) Het had nog heel wat voeten in de aarde voordat het vast stond dat Wieringerwaard haar ervanche zou hebben van de 40 nederlaag op Petten. De te verwachten onstuimige aanvalskracht van de roodbroeken was maar matigjes in den beginne en Petten was heusch niet minder. Het ging voor rust gelijk op, beiden rustten eigenlijk op een so lide verdediging en beiden wisten hun aanvallen niet in zoo'n vorm te gieten dat dat 't succes mee bracht. Da maakte er een spel op 't middenveld van. met over en weer gaande aanvalsexpedities, welke even wel, als boven, opgemerkt, niet met de juiste hulp middelen waren uitgerust om het doel vhier letter lijk!) te bereiken. Dat bevredigde ons als neutraal toekijker niet erg, temeer daar het geboden spel door het vrij gladde terrein en de gedwongen rust der spelers vrij matig was. Petten's eerste goal bracht wat beweging. Geen- sen scoorde het uit een strafschop, toen Saai niet zuiver genoeg afhield. (0—1). Dit goal heeft de zaak wat opgepord. We zagen er eigenlijk meer aansporing in voor de roodbroeken dan voor de Pettemers Hieraan werkte het uitval len van back-Vriesman mede, waardoor Geensen in de achterhoede kwam en aan den aanval werd ont trokken. Deze aanvalslinie was niet erg gevaarlijk en vond in het felle ingrijpen van Saai c.s. een belem mering om zich in te spelen De W. achterhoede kon dan ook meester van de situatie blijven. De W.-voorhoede was in persoonlijke capaciteiten beter dan die van P. Er zat echter bijzonder weinig samenhang in en zoo was ook hier het gevaarlijke element zoek. Totdat door de aansporing van den 10 achterstand de heeren tot andere, energiekere, gedachten kwamen en Hazeloop met een juweel van een schot gelijk maakte. 't Is daarna wat vlotter gegaan bij W. en nadat men thee had gedronken, kwam er 'n aardige wed strijd, waarin Petten weliswaar vrij matig bleef, maar waarin Wieringerwaard een prijzenswaardige animo aan den dag legde, die haar de verdiende over winning bracht. Linksbuiten Rob bleek uitstekend op dreef en Petten maakte de groote fout dezen spe ler geregeld vrij te laten. Dit stelde Rob keer op keer in de gelegenheid met een „timmermans oog" boog- balletjes voor den goal te gooien. Deze waren bij zonder gevaarlijk, omdat Hazeloop en K. Schenk met felle sprintjes toeschoten. De beide „meesters" die voor het heiligdom van den weer herstelden Jo Eriks de wacht hielden,, hadden daar druk werk mee en gezien de veelvuldigheid van de W. aanvallen hebben ze het er nog best afgebracht door zich maar tweemaal to laten passeeren. Het onstuimige W.- spel liet echter geen twijfel omtrent den uitslag. Hazeloop heeft voor de goals gezorgd, die de meer derheid der roodbroeken vastlegde. Ze waren bij zonder mooi, die doelpunten. De eerste (van de twee na rust gescoorde) goal kogelde H. er in toen een hooge bal via Erik's handen op de lat terugsprong en de laatste was zc«n afgemeten kopbal uit zoon re- raffineerd voorzetje van Rob Petten kreeg daarna nog kans om den achterstand te verkleinen uil een ppnalty. Geensen schoot echter juist zooals dc eerste keer en Rezelman, die dit al vermoed had, viel naar den goeden kant uit, waardoor hij het zuivere, maar niet harde schot kon keeren. K. Schenk slaagde er ondanks verwoede pogingen niet in om een goal te maken. In de laatste minuten viel de P speler Tiessen nog uit. Voor J. Vriesman was D. Kuiper ingeval len. Geensen speelde den halven wedstrijd met een knieblessure, waarvoor hij zelfs even het veld ver liet. Eén en ander werkte niet bevorderlijk voor den vorm van de Pettemers. die niet „los" konden ko men. Het dient evenwel gezegd dat W. de zege ruim verdiend heeft en haar spel zoo had ingesteld, dat Petten niet aan ontplooiing van hel hare kon toe komen. Scheidsrechter H. C. Augusteijn nam nogal eens ^ubieuze beslissingen. De verstandhouding zoowel binnen als buiten de lijnen was buitengewoon pret tig! Een en ander door elkaar genomen, moeten we zeg gen, dat het geen onaardige middag was. JULIANADORP. J.V.C.-nieuws. Zondag ontving J.V.C. I bezoek van M.L.D. I. Om ruim 2 uur floot scheidsrechte! Snijders, die uitste kend voldeed, de beide elftallen in het veld. J.V.C. speelde eerst tegen den vrij sterken wind. Van den aftrap af neemt J.V.C. den bal mee cn besluit dezen aanval met een doelpunt. Voor de rust miste J.V.C. legio kansen, maar ook M.L.D. zocht het doel telkens op de verkeerde plaats. Vlak voor de rust wist J.V.C. nogmaals te doelpunten. Na de rust kreeg J.V.C. den wind mee, maar M.L.D. was het meest in den aanval. Doelpunten kwamen er echter niet van. J.V.C. wist nog een puntje aan de score toe te voegen, zoodat het einde kwam met 3—0 voor J.V.C. De volgende Zondag komt SchoorI I op bezoek, maar dan mag er wel beter gespeeld worden. Het tweede elftal keerde met een gelijk spel, 11 van Succes III terug, terwijl het dorde elftal ook ge lijk speelde, 2—2 togen Heldersche Boys III.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6