lange nv ij k HULP VOOR DE TUINDERS. GE MEENTEBESTUREN IN ACTIE. Er zal niet kunnen worden gezegd, dat de neutrale tuinders-standorganisaties niet voldoende de groote trom hebben geroerd over den verschrikkelijken tuin- dersnood. Vergadering op vergadering is er gehou den, adressen gericht, moties aan de regeeringsin- stanties gestuurd, demonstraties gehouden en on danks dat alles bleven alle rechtmatige .verzoeken onverhoord. Van het Bestuur der 50 Westfriesche gemeenten, de zoogenaamde Commissie van Vijf, hoorden we intusschen sinds lange tijden niets meer. Achtte zij haar taak beëindigd of was ze van oordeel, dat al haar betoogen toch niets hielp? Men zou geneigd zijn tot de laatste conclusie te komen, daar zij er toch wel van overtuigd zal zijn, dat de nood thans nog veel grooter is dan ten tijde van haar actief optreden. De groote nooden der tuinders, de beden om hulp, de argumenten voor een betere steunverleening, ze mochten dan blijkbaar niet doordringen tot de re- geeringsbureaux in Den Haag, zij gingen niet aan de bestuurders van gemeenten voorbij zonder er een indruk van meegevoel en meeleven achter te laten. Eindelijk komt de nood toch aan den man. Bij sympathie-getuigen en een platonische liefdesver klaring kan het dan niet meer*blijven. Er moeten daden volgen. De gemeenten ondervinden dagelijks den financieelen last der voorzieningen in de werk loosheid en, nu de tuinders weldra weer moeten be ginnen met de voorbereidingen van den nieuwen oogst, dit door velen echter niet zal kunnen geschie den door gemis aan de noodige financiën vanwege den zeer onvoldoenden steun, zoodat de gemeenten ook die tuinders in de werkverschaffing moeten op nemen, nu is de fatale grens bereikt, waarop ook de gemeentebésturen daadwerkelijk tot de regeering moeten gaan om hun gemeentelijke zorg voor hun ingezetenen te leggen naast die der organisaties voor hun leden, om de schaal der argumenten ten gunste van hulp voor de noodlijdende tuinders te doen doorslaan tegen de halsstarrigheid en het blijkbaar niet-willen of -kunnen begrijpen der regeeringsin- stanties. Het Dagelijksch Bestuur van de gemeente Koedijk is het eerste geweest, dat de noodzakelijkheid van een dergelijk optreden heeft ingezien. Het is, na gedaan verzoek, naar den regeeringscommissaris voor den tuinbouw gegaan, vergezeld van den af- deelingsvoorzitter van den Ned. Tuindersbond en het heeft daar den nood geschilderd, die in de ge zinnen der tuinders was binnengedrongen, nu de prijzen der tuinbouwproducten al slechter worden en nu de bouwers al enkele jaren hebben gewerkt met verlies, zoodat alle reserves zijn uitgeput. Er is gepleit voor een nabetaling van den te weinig ont vangen steun over de laatste twee jaaraèn aangedron gen op een uitkeernig tot de volle 100 pet. van den richtprijs, opdat zij niet tot het pauperisme verval len. Beginnen met de voorbereidingen tot de nieu we campagne is niet mogelijk, omdat het geld ervoor ontbreekt, wat werd aangetoond aan de hand van de uitkomsten van een 60-tal tuinbouwbedrijven. Het schijnt, dat deze argumentaties niet zonder ge volg zullen blijven. Eerstens is men er nu zeker van geworden, dat de einduitkeering van den steun over 1934 op het laatst der volgende maand zal plaats hebben. Verder heeft de regeeringscommissaris de noodzakelijkheid ingezien van een speciale hulpver leening aan deze tuinbouwstreek, als bijzonder zwaar getroffen en* was hij optimistisch gestemd in de ver wachting, dat de toegelichte verzoeken een gunstig oor zullen vinden bij de regeering. De tuinders moe ten weer aan het werk; ze mogen niet in groote getalen naar de werkverschaffing, in dien geest liet men zich uit, naar door ons verkregen inlichtingen. Als dit juist is, dan zal er iets moeten gebeuren. Het lijW; ons toe, dat een en ander gaat in een rich ting van hulpverleening, die we uit goede bron ver namen^ n.I. dat er bij de regeering maatregelen in bewerking zijn om door middel van Boerenleenban ken gelden beschikbaar te stellen voor hen, die zon der de hulp hun bedrijf zouden moeten opheffen. Dit is wel zeker, dat het niet lang meer zal duren, of omtrent een en ander wordt meer bekend. NOORDSCHARWOUDE. De afdeeling Langendijk van het Wit Gele Kruis vergaderde Maandagavond in hotel „de Burg" alhier. De opkomst der leden was niet j»root. De voorzitter, de heer Wilmink, opende de vergade ring met woorden van welkom. Voorzitter merkte op, dat voor de kraam verzorging niet zooveel gebruik gemaakt was, als men zich had voorgesteld, wat wel een gevolg zal zijn van de ge- nigmaal het spoor, om het een eind verder terug te vinden. Plotseling wees Moray met de hand op een hoop rijsthout en riep: „Daar daar, kapitein!" Aarzelend naderde Brasseur. Met zijn laars schoof hij de met bloed bevlekte takjes opzij, waardoor een menschenliöhaam zichtbaar werd, waaraan de ledematen ontbraken. Ontzet deinsde hij terug. Moray was achter hem genaderd. Hij werd vaal. j „Zij is het," zei hij fluisterend. „Geen twijfel aan!" i Snel week hij eenige stappen achteruit. 1 „Het dier zal stellig vanavond hier terugkomen," zei Brasseur, terwijl hij de afschuwelijke resten weer toedekte. „We gaan nu naar het kamp terug, ge bruiken ons middageten, nemen wat mondkost en dekens mee en gaan dan weer kalm hier naar toe. Pet is volle maan en de nacht is ons dus gunstig." Morav trok een leelijk gezicht. „Zooals u wilt, kapitein. Maar ik heb mijn rheu- matiek. Ik moet u dus alleen laten gaan. Neem korporaal Bonnie in mijn plaats mee. Hij zal u van meer nut zijn". Brasseur sprak niet tegen. Zwijgend keerden de beide blanken achter elkaar naar het kamp terug. In het voorbijgaan raapten zij den met het bloed bezoedelden ring en den halsketting op, dien Mo ray in den zak stak. Bloedrood ging de volle maanschijf dien avond aan den hemel op, toen Brasseur met korporaal Bon nie, een man uit Siërra Leone en een goed schutter, bij de schuilplaats van het luipaard aankwam. De bloedige resten waren er nog. Vreemd was het, dat de gieren, noch de jakhalzen intusschen er op af ge komen waren. Aan den linkerkant was struikgewas met hier en daar een vergroeide boom. Daar was ook een kalk steenheuvel. Van deze hoogte af, die met fijn geel stof van de kleur van verbrand gras bedekt was het was in den drogen tijd kon men den omtrek overzien. Het uitzicht was echter beperkt. De om ringende vlakte golfde onregelmatig. Moerassige plassen, waarin kikkers kwaakten, lagen tusschen hoogere plaatsen. Wat verderop waren rietkragen op grootere poelen. Een soort doorgang, waar de planten vertrapt waren, liep van de plaats waar de overblijfselen van Afoea lagen, naar den meest na bijzijnden plas. Het was het pad, dat de dieren volg den, wanneer zij bij het aanbreken van den nacht hun dorst kwamen lesschen. Brasseur en de zwarte korporaal hadden van hoog gras een soort wand om zich heen opgericht. Hun waarnemingsplaats had helaas den wind in den rug. Zij gingen plat op de matten liggen, die zij meegebracht hadden en beiden hadden een geladen geweer naast zich. Het overdag zoo stille landschap was ontwaakt uit de verdooving, waarin de gloeiende zonnehitte het bracht. Het leven roerde zich. Een troep gazel len met groote bruine oogen en gespitste ooren, de neus in den wind, dook vlak bij de jagers op. Do wijzigde economische omstandigheden. Spr. hoopte, dat, in het belang van moeder en kind, zeer druk gebruik zal worden gemaakt van deze nuttige instel ling. Na vaststelling der notulen werd medegedeeld, dat men ook tot groote vreugde subsidie had ontvangen van Oudkarspel. Daarvoor werd aan de gemeente Oudkarspel een woord van dank gebracht In 1934 heeft zich een r.k. vroedvrouw aan den Lan gendijk gevestigd, welke in een behoefte voorziet. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer N. Kramer, ontleenen wij, dat 17 maal een gediplo meerde baker is gegeven, wat minder is dan verle den jaar. Voor de wijkverpleging zijn 3183 bezoeken afgelegd aan 82 patiënten. Voor de t.b.c.-bestrijding 852 bezoeken aan 30 patiënten. Voor zuigelingenzorg 352 bij 115 baby's. Er zijn 17 patiënten onder de hoogtezon geweest met 763 bestralingen. De rekening van de kraamverzorging sloot op een totaal van f 633.76, die van de wijkverpleging op totaal f 1760.17. Gerapporteerd werd, dat kas en boeken in orde waren bevonden. Volgde vaststelling. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de heeren S. van Die pen, J. de Laat en G. Goudsblom. In het bestuur werden herkozen mevr. Bruin Heilig en de heer Ide Zijp. De voorzitter en de secretaris werden afgevaardigd naar de prov. federatie-vergadering. Op een vraag van den heer De Laat om een regle ment voor ieder lid, werd medegedeeld, dat dit in het kerkelijk blad zou worden afgedrukt. De geestelijk adviseur heeft hierna nog het woord gevoerd, die op het liefdewerk van het bestuur en in het bijzonder van zuster Tecla wees, en daarvoor dankwoorden sprak. Daarna volgde sluiting op de gebruikelijke wijze. Bond voor Staatspensïonneering. De afdeeling Noordscharwoude-Oudkarspel van bovengenoemden bond vergaderde Maandagavond in „Concordia". Aanwezig 15 leden. De voorzitter, burgemeester Wijnveldt, deelde me de, dat het ledental in Noordscharwoude tot 110 le den is gestegen en memoreerde dat de gehouden feestavond uitstekend geslaagd is. Ook door de tijds omstandigheden is het ledental nu niet minder dan 300. Ook in andere organisaties wint de idéé pre- mievrij staatspensioen veld, o.a in den Ned. Tuin dersbond en R.K. Dem. partij. De notulen van den secretaris, den heer J. Bruin worden onveranderd goedgekeurd. Hel jaarverslag. Hieruit noteeren wij: Het ledental is weer op peil gekomen, dank zij de activiteit van het bestuurslid S. de Beurs, e.a., die niet minder dan 80 nieuwe le den aangebracht hebben. De afgetreden bestuursleden Jb. Mosk en L. de Wit werden tot eereleden benoemd. He.t verslag van den penningmeester, den heer S. de Beurs, luidt als volgt: Ontvangsten f293.52 en als uitgaven f276, alzoo een batig saldo van f 17.52. Bij de gehouden bestuursverkiezing worden de af tredende leden Jn. Bruin en K. van Dijk weer her kozen. Als afgevaardigden naar de federatie worden ge kozen de heeren A. Heijmans en J. Bruin, plaats vervanger K. v. Dijk. Door den heer K. van Dijk wordt verslag uitge bracht van de algemeene vergadering. Op deze ver gadering werd o.m teleurstelling uitgesproken over de houding van Minister Oud, die vroeger een der ijverigste propagandisten voor den bond was. Op deze vergadering werd ook nog gewezen op de mogelijkheid om de ouderen te pensionneeren en die plaatsen in te nemen door werkeloozen. Bij de gehouden rondvraag wordt door den heer J. Keizer meerdere publiciteit bepleit van de ver gaderingen der federatie en hierbij ook de provin ciale pers uit te noodigen. Besloten wordt dit nader te bespreken. Hierna sluiting. Wandelsport. Zondag werd dan de derde wandeltocht gehouden door de gymnastiekvereen. „Hercules en Hygiea". Ook nu was voor niet leden de gelegenheid openge steld om mee te loopen. Het aantal deelnemers gaat steeds „crescendo", en telden wij niet minder dan 57 deelnemers. Om pl.m. 8.45 werd afgemarcheerd. De route was als volgt: Noordscharwoude-OudkarspelKalverdijkWar- menhuizenSchoorldamSchoorl, waar de eerste rustpauze werd gehouden in de luwte van de mooie Schoorlsche duinen. Vervolgens ging het naar Ber gen, waar een half uur gepauzeerd werd. Na den inwendigen mensch versterkt en verfrischt te heb ben werd de terugreis aanvaard over den Kogerdijk naar Koedijk, over den nieuwen Provincialen weg huistoe. Om kwart voor drie arriveerde de club zon der een enkelen uitvaller weer bij het clublokaal, oude bok, die den troep aanvoerde, kreeg plotseling lucht van zijn vijanden en stootte een soort fluitend geluid uit. Met verwonderlijke lenigheid deed hij een sprong van wel tien meter en raasde toen in galop heen, gevolgd door de verschrikte kudde, die een stofwolk achterliet. Langzamerhand verschenen de sterren aan den hemel. Met zilveren glans straalde de volle maan, maar de duistere schaduwhoeken weken niet. Bij de drinkplaats was het een voortdurend ko men en gaan. Een lichte tred ritselde in het gras. Voorzichtig gingen drie springbokken voorbij. Het geweer brandde Brasseur in de hand. Toen hoorde hij weer het zware stampen van groote dikhuiden, die een heelen tijd in het water ploeterden. Einde lijk, na een uur, vernamen de jagers een heesch ge- miauw, gevolgd door hevig blazen en brommen. De luipaard! De blanke hield onbeweeglijk den vinger aan den trekker van zijn wapen. Met de elleboog stiet hij zachtjes Bonnie aan, die voorzichtig en geruisch- loos met den Mauser in de hand naast hem kroop. Op dertig pas afstand fonkelden in het halfduister twee groene sterren, twee fosforiseerende punten. Een behaaglijk snorren werd nu hoorbaar, afgewis seld met zacht tandengeknars. Duidelijk zichtbaar in het volle maanlicht ver scheen een katachtig silhouet, lang en lenig, met golvende rug. Eenigszins gebukt, glijdend, had het roofdier den beschermenden grasmuur verlaten. Juist wilde de luipaard aan zijn maaltijd begin nen, toen op hetzelfde oogenblik twee geweren af gingen. Brasseur en de korporaal hadden precies tegelijk geschoten. De luipaard stiet een wild ge brul uit en deed een fantastischen sprong, maar viel met gebroken ruggegraat op dezelfde plaats weer neer. Met de machtige klauwen de aarde openrijtend den muil wijd open, met opgetrokken lippen en overeind staanden snorbaard vol woede blazend, leek hij als druppels water op een booze kat. Maar een kat van 2 meter lang! Brasseur gaf zonder aarzelen het roofdier het ge nadeschot. De machtige kop met de glazige oogen en de hangende tong lag slap op de met bloed ge drenkte aarde. Nog een oogenblik sloegen de flan ken als een blaasbalg. Toen blies de luipaard zijn laatsten adem uit. De blanke, die het dier nu genaderd was, stootte een met de punt van zijn laars tegen het vel. „Een mooi exemplaar", zei hij tegen Bonnie. „Nu begrijp ik, waarom hij die arme Afoea als een veer tje wegdragen kon. Maar verschrikkelijk is 't!" Toen bekeek hij voldaan de mooie, helgele bijna roze gekleurde, zwart gestipnelde huid van het on dier, zijn hoektanden, die op de roode tong glansden, en snrak bij gebreke van een lijkrede de woorden: „Dat wordt een mooi bedkleedje voor mijn niets waardigheid!" wel een beetje vermoeid doch zeer voldaan dat ook deze tocht zoo goed geslaagd is. Het weer werkte uitstekend mede, nu eens geen regen en storm, maar een lekker voorjaarszonnetje. 30 K.M. is er getippeld. Ten slotte werd aan 35 deelnemers een herinne ringsmedaille uitgereikt, dus aan hen, die alle drie tochten goed volbracht hadden. 9 Deelnemers, die de eerste tocht niet geloopen hebben, zullen dit a.s. Zondag nog doen. Het plan is om van den zomer of eerder nog eenige wandeltochten te organiseeren. BROEK OP LANGENDIJK. In de gehouden vergadering van den Vrijz. Kies kring werd oor den Voorzitter medegedeeld, dat de S.D.A.P. deze keer met een eigen lijst zal uitkomen voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. De navolgende lijst werd ongemaakt: 1. C. C. W. Bonnet (aftr.), 2. H. Kamp, 3. P. Stammes, 4. A. Dirkmaat, 5. S. Kramer en 6. K. M. Kaas. De heeren S. Kramer en J. Vijzelaar werden in het bestuur herkozen. ZUID SCHAR WOUDE. VERGADERING HELPT ELKANDER. Maandagavond vergaderde het Ziekenfonds Helpt Elkander, ten lokale van den heer P. Kramer. De opkomst was niet groot. De voorzitter, de heer C. Kramer, verwelkomde de leden. Hij herinnert er aan, dat de secr. 25 jaar als zoodanig fungeert. Hij feliciteert hem van harte en wijst op het vele werk aan die functie verbonden. Voorz. zegt hem dank voor dat werk en vraagt goed keuring aan de vergadering, hem een stoffelijk blijk van belangstelling te mogen geven. (Applaus). De secretaris dankt den voorzitter voor diens har telijke toespraak. Uit het door den secretaris, den heer H. Schrijver, uitgebrachte jaarverslag stippen we aan, dat de toe stand nog slecht is. Er is een achteruitgang van 7 leden. De heer Jb. Kramer doet daarna rekening en ver antwoording van zijn gehouden beheer. De ont vangsten bedroegen f 2604.72, de uitgaven f 3023.28, alzoo een nadeelig saldo van f 418.56. Thans is f 1604.16 in kas. De voorzitter wijst op den grooten achteruitgang, en deelt mee, dat er een verzoek is ingekomen voor herverzekering. Gezien den finantieelen toestand stelt het bestuur voor, daarop niet in te gaan, daar het f 210 f 250 voor de vereeniging zou kosten. Dit wordt aanvaard. Nog wordt meegedeeld dat 13 leden meer dan 13 weken hebben getrokken, waarvan er 8 geheel zijn uitgetrokken. De heer J. Bruin wordt als commissaris en de heer C. Kramer als voorzitter herkozen. Verschillende besprekingen worden gehouden over het verschil van behandeling voor uitgetrokken oude en meer jeugdige leden. Men bleef zich stellen op het eenmaal ingenomen standpunt, dat uitgetrokken le den, die niet meer in hun bedrijf werkzaam zijn, moeten worden afgeschreven. Anderen, die uitgetrokken zijn, kunnen zich na een jaar weer als lid aanmelden, doch het bestuur heeft het recht, zoo noodig op medisch advies, hen te weigeren. Aan de orde kwam daarna de vaststelling van de contributie en de uitkeering. Het bestuur wijst er hierbij op, dat, waar de re serve reeds van f 2000 tot f 1600 is teruggeloopen, het noodzakelijk is, verderen achteruitgang te voorko men. Dit kan ten eerste door verlaging van contri butie en of uitkeering en ten tweede 3 wachtdagen in te voeren. De uitkeering zou dan f 7.50 in plaats van f 9 moeten bedragen, en worden 3 wachtdagen ingevoerd, dan zal de contributie dezelfde kunnen blijven bij een uitkeering van f 7.50 per week. Door den penningmeester wordt voorgesteld, de contributie op 20 cent en de uitkeering op f 7.50 per week te brengen. Drie wachtdagen worden dan bij deze regeling ingevoerd, zoodat bij de eerste week ziekte slechts 3 dagen worden uitgekeerd. Dit voorstel wordt door de vergadering aangeno men. Het zal in werking treden op 1 Maart. Hierna sluiting. schoorl De Gymnastiekvereniging „Olympia" heeft Zon dagavond een uitvoering gegeven in het lokaal van den heer Schuijt. De zaal was vrij goed bezet. Wel was de opkomst eenige jaren terug veel beter, en was een „Gim-avond" er altijd een met overgroote belangstelling, de tijdsomstandigheden brengen mede, dat de menschen wel eens een keertje over slaan. Bij de opening vertelde de Voorzitter, de heer Zuurbier, dat na een groote inzinking, de animo weer kwam, dank zij ook de leiding, welke tegen woordig aan den heer Jansen uit Amsterdam is toe vertrouwd. Ook wij kregen den indruk, dat Olympia weer iets naar boven komt. en dan zullen de leden ook wel weder komen opdagen. Thans is ook hel ledental tamelijk geslonken, en zijn b.v. de afdee- lingen dames en heeren zeer klein. Bij de jongeren is het beter en dat toch is de toekomst van de Vereeniging. Wat de leiding betreft, gelooven we, dat die goed is. We vertrouwen, dat de heer Jansen de zaak in handen heeft. Ook lijkt hil ons iemand, die uitste kend met de leden kan omgaan. Er is hoop gegeven op de toekomst. De geboden stof was zeer eenvou dig, en dat was o.i. goed gezien, daar men, na een malaise, voorzichtig moet zijn met te gewaagde din gen. Na de gebruikelijke opmarsrh en vaandelgroet, 't allereerst vrije oefeningen van jongens A. Deze waren wat onregelmatig en minder correct afge werkt. Plankenkoorts? Het volgend nummer, paard en brug. ging heel wat beter. Meisjes A waren in vrije oefeningen en op even- wichtslat.ten goed. Ze werkten deze nummers heel netjes af. Jongens B waren in No. 6 van het pro gramma ook goed op dreef. Aan de ringen was de afwerking minder goed. No. 7 gaf aan: Rhvthmische oefeningen^ voor meisjes B. Inderdaad behooren deze oefeningen meer tot de afdeeling lenigheid en behendigheid, en als zoodanig was de uitvoering er van goed, evenals op de ongelijke brug. terwijl de groep voor en op de brug keurig was uitgedacht en ongesteld. Een aardig nummertje was dat met de spring- rieten. De meisjes A als nierrettes gekleed. Na de pauze het eerst de heeren aan het hoogrek. Dit was niet het beste van den avond, de gegeven stof hadden de heeren niet geheel in hun macht. Dit kan beter, en we gelooven dat de heer Jansen hier wel meer zal bereiken. In hun vriie oefeningen waren de heeren vrij wat beter, evenals de dames op de brug. De. rhytmische oefeningen van de da mes (hier was het nrogramma juist waren mooi van uitvoering. Nog beter zou hier het mooie rhvthme zijn uitgekomen, wanneer de eramofnonplaat wat langzamer was afgedraaid. Sleepende. langzame muziek is fe ware voor dit soort gvmnastiek. Doch we weten niet of de gramofoon dit mogelijk kan maken. Tremplin-paardspringen. voor dames en heeren is^ er eene. waar nog veel in te leeren valt. Het dansje voor de dames, als slotnummer, was een voudig, doch aardig en werd nog eens herhaald. Mogen we een kleine wenk geven? De heeren, in smetteloos wit costuum. heel mooi aandoende, '-oopen voor een volgende uitvoering witte schoe nen. en laten de zwarte thuis. Men zal hebben kunnen lezen, dat over het algemeen de meisjes- en ''nmesnummers correcter van uitvoering waren dan r1e anderen, doch we herbalen. Olvmpia is weer on 't goede pad, en de leiding kan man»* niet dadehik In alles voorzien. Het toekomstbeeld is echter be moedigend. Vermelden we nog. dat de directeur na mens de vereeniging werd bedacht met een Schoorl's souvenir, waarvoor hij vriendelijk dankte. wieringen Ontvreemde personenauto terecht. #Een uit het wagenpark van de garage Boersen ont- reemde Chevrolet-personenauto is door den heer Boersen, nadat Zaterdag per radio van den diefstal melding werd gemaakt, in een politiebericht, Zondag te Harlingen opgespoord in een garage, waar de on wettige eigenaar den auto had gestald, zonder daar bij zijn adres achter te laten. De naam van den auto dief is echter bekend, zoodat dit muisje voor hem wel een staartje zal hebben. Wieringen vooraan met witte spatborden. Het treft ons dat te Wieringen reeds* velen uit ei gener beweging zijn overgegaan tot het doen witschil- deren van het achterspatbord der rijwielen. Hoewel de voorgestelde wetswijziging nog niet van kracht is. achten verschillende pedaalridders het eventueel te geven voorschrift blijkbaar zoo nuttig dat zij voor eigen veiligheid de wet vooruitloopen, een zeldzaam heid overigens in de toepassing van de bepalingen der Motor- en Rijwielwet. Het risico voor den auto mobilist is hiermede onherroepelijk kleiner, de vei ligheid voor den wielrijder grooter geworden. j Drankwet Door den heer S .Zomerdijk te Den Oever is aan vrage gedaan om een volledige vergunning inge volge de Drankwet voor het perceel Zwinstr. no. 4. I Zuiderzeewerken. De Directeur-Generaal der Zuidei*zeewerken heeft vergunning verleend aan de fa. K. Tensen te Enk huizen tot het gebruiken van rijksgrond te Den Oever voor opslag van kisten. Justitie. Door de Visscherij-inspectie la proces-verbaal op gemaakt tegen een visscher te Den Oever, verdacht van overtreding vah het Waddenzeevisscherijregle ment (vangen van ondermaatsche bot). c allran t s o 0 g De inbraak bij Jhr. v. d. PolL In vervolg op onze berichten van Zaterdag kunnen wij thans meedeelen, dat bij de inbraak in de z.g.m groote villa 36 flesschen wijn zijn ontvreemd. Duide lijk is tevens gebleken, dat de inbreker dien avond voor de eerste maal het huis is binnengekomen met behulp van een looper. Bij zijn vertrek heeft hij de deuren weer gesloten. De politie heeft zeer duidelijke vingerafdrukken op de stoffige oppervlakte van som mige wijnflesschen gevonden. De verdachte, welke Vrijdagavond in verhoor is genomen, is wederom op vrije voeten gesteld. Vaststelling kiezerslijst Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is de kiezerslijst vastgesteld met 562 kiezers voor de Tweede Kamer; 559 voor de Provinciale Staten en 531 voor den gemeenteraad. Bouwvergunningen. Door Burgemeester en Wethouders zijn de volgen de bouwvergunningen verleend: Aan den heer J. de Wit te Alkmaar voor het bou wen van een houten zomerwoning; en aan den heer J. Hollander te Groote Keeten voor het bouwen van een schilderswerkplaats. Aanvragen om uitgifte in erfpacht. Nauwelijks is de verkaveling van het nieuwe ter rein voor houten zomerwoningen, ten Oosten van het dorpsplein gereed, of reeds zijn aanvragen om uit gifte van deze perceeltjes in erfpacht bij het gemeen tebestuur binnengekomen. Door den heer de Leeuw wordt één perceel en door den heer P. Vos Jbz. wor den er drie in erfpacht aangevraagd. B. en W. zullen den Raad voorstellen hierop gunstig te besluiten. Het blijkt wel dat terreinen voor houten zomerwoningen en dus ook deze woningen zelf, zeer gewild zijn. zij pe SCHAGERERUG. Nat Soc. Beweging. Alg. Leider Ir. A. A, Mussert. Naar wij vernemen, zet de Nat. Soc. Beweging haar actie krachtig voort in ons Noorden. Wederom houdt zij een groote alg. vergadering, nu voor de Zijpe en Omstr. te Schagerbrug. Gezien het succes op andere plaatsen, lijkt 't ons dat het ook hier niet aan belangstelling zal ontbreken, temeer daar een zeer goede spreker zal optreden. Voor bijzonderhe den zie nummer van Donderdag 28 Febr. ST.-MAARTENSVLOTBRUG. Zondagavond hield de Ver. „Nut en Genoegen" in het lokaal van den heer A. Homan alhier, haar tweede en laatste feestelijke bijeenkomst in dit sei zoen. In zijn openingswoord deed de Voorzitter uit komen, dat het ledental der Vereen, bedenkelijk slonk, tengevolge waarvan deze keer moest worden volstaan met het geven van één avond. Hij deed een ernstig beroep op de ingezetenen om zich als lid der Vereen, op te geven, teneinde te voorkomen, dat de Ver. het bijltje er bij neer zou moeten leggen. Vervolgens werd opgevoerd een tooneelspel in bedrijf, getiteld: „Levensdwang", gevolgd door een klucht in 2 bedrijven „Henkie". Was het eerste meer van dramatischen aard, 't laatste werkte geducht op de lachspieren van het talrijk opgekomen publiek. Het zou ons te ver voeren iedere rol afzonderlijk te bespreken, maar wij meenen te mogen volstaan met er op te wijzen, dat het daverend applaus voor de opvoerenden wel voldoende bewijs zal zijn ge weest om hen er van te overtuigen, dat hun spel in den smaak viel. Ook de grimage van Mej. Hoep droeg hiertoe niet weinig bij. Haar komt dan ook een bijzonder woord van dank toe voor haar uitste kend werk. De pauzes werden op aangename -wijze gevuld met verdienstelijke muziek des heeren Ko ning van Schagen. In zijn sluitingswoord bracht Voorz. een hartelijk woord van dank aan allen, die hadden medegewerkt om dezen avond te doen sla gen en wenschte hun tot besluit een gezellig dansje toe. haren karspel WAARLAND. Voetbalnieuws, Con Zelo 1 speelde uit tegen St. George 1 en ver loor met 20. Con Zelo Jun. verloor met 1—0 tegen S.O.S. Jun, Uitvoering. De Gemengde R.K. Tooneelvereeniging gaf bij den heer C. van Ophem voor een volle zaal een uitstekend geslaagde uitvoering. Opgevoerd werd De Loreley, tooneelspel in drie bedrijven. Er is over het algemeen zeer goed gespeeld en de rollen waren in goede handen. Ons Genoegen heeft wel succes gehad en de aan wezigen hebben wel genoten. Wij twijfelen niet of de uitvoeringen van Ons Genoegen zullen steeds veler belangstelling trekken, wat wij haar van harte toe- wenschen. Bij onderhandschen verkoop is het perceel bouw land van den heer C. Bruin Mz., groot 1 H.A. en 23 A., overgegaan aan den heer H. Dekker, alhier. hoogwoud Alhier werd in het café van den heer O. Schermer door de leden van de Sociëteit een onderlinge biljart wedstrijd met handicap gehouden. Door eiken speler moesten 9 partijen gespeeld wor den. De uitslag was als volgt: le prijs J. Schermer, 8 gewonnen partijen; 2e prijs H. de Boer Jr. met 5; 3e prijs K. Slagter met 4; 4e prijs W. Vijn met 4; 5e prijs J. Bos met 4; 6e prijs Mulder met 4; 7e prijs O. Schermer met 3; 8c prijs H. de Boer Sr. met 3; 9e prijs P. de Boer met 3; 10e prijs R. de Boer met 2 gewonnen partijen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7