De Zuiderzeewerken. FABR1EKS0NTPL0FF1NG TE MOSKOU. Groot aantal dooden. Vijfhonderd schapen verbrand. Amelander postboot op de Wadden geloopen. ^-'-'^-slachtoffers op Ceylon. Een inbraak voor 38 cent. Met een locomotief er van door. Hun drie kinderen vermoord. Vertraagde ontzilting van het IJsselmeer GR00TE DROOGTE IN SINGAPORE. Pit bewmSW^W Advertentiën. NIEUWE DIENSTREGELINGEN Wed. J. SPAANS, KOE GRAS JULIANADORP. Alg. Vergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank te Koegras. Woensdagavond werd bovengenoemde vergadering gehouden in het café „Prins Hendrik" van den heer A .Kossen. De Voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer J. Kossen, opent de vergadering, waarna de notu len door den secretaris, den heer J. de Vries, wor den gelezen en vastgesteld. Daarna krijgt de Kassier het woord, om het Jaar verslag over 1934 uit. te brengen. Het ledental ver meerderde met zes. De rentestandaard was hier in het afgeloopen jaar gunstig te noemen, vergeleken bij andere finantieele instellingen. Dientengevolge was de gemaakte winst niet groot. Toch zal voor 1935 hierin verandering moeten komen. Met aantal uitgegeven Spaarbankboekjes bedroeg op 31 Dec. .1. 610. Ingelegd werd f 186879.81 en teruggevraagd f167420.25. Aan rente werd uitbetaald en bijgeschre ven f 17317.30. De Bank was aan de spaarders schul dig f486321.43. Door middel van de spaarbusjes kwam ook dit jaar nog een aardig bedrag binnen. Op ultimo December waren 152 voorschotboekjes fn omloop. Terugbetaald werd f36136. Aan nieuwe voorschotten werd f20758 verstrekt. Op 31 Dec. j.1. had de Bank te vorderen f344729.35. Aan rente werd betaald fl4S71.06. In Loopende Rekening staan 25 personen of vereenigingen. Ontvangen werd f 588880.15. Uitbetaald werd f 611525.73. De totale omzet bedroeg f 855843.63 tegen f 746710.27 Ün 1933 of ruim f 109000 meer. Saldo winst was f 167.28. Het reservefonds be draagt f 20013.58. Het verslag gewaagt nog over personen, die wel een voorschot van deze bank hebben, maar hun eventueele spaargelden elders plaatsen, hetwelk niet erg in den haak is. De rekening werd in orde bevonden en aan de functionarissen wordt, dank gebracht. De rentevoet is bepaald op 3 pet. voor los geld, 3*4 Pct- voor 1 jaar vast en 4^4 pet. voor de voor schotten. Mededeelingen worden gedaan over de zittings- üren en over in ontvangst nemen der crisisgelden. Als bestuurslid wordt herkozen de heer C. Dito, als lid van den Raad van Toezicht de heer N. Hoorns man, als plaatsvervangende bestuursleden de heeren R. Tromp en K. Bregman, terwijl de heer P. Pluister lid van de commissie tot nazien der rekening werd. Bij de rondvraag wordt er op aangedrongen om des Zaterdags de zittingsuren uit te breiden. Daar de kassier altijd helpt, wordt hierop niet verder in gegaan. Verder wordt, gezien de kleine winst, die gemaakt is, gevraagd of door. bezuiniging op presentiegelden van bestuur en R. v. Toez. niet wat bespaard kan worden. Hierop volgt een toelichting van het bestuur en wordt op verder verzoek medegedeeld dat het totaal bedrag aan vacatiegelden slechts f483.50 be draagt voor beide colleges voor een geheel jaar. Tenslotte wordt nog opgemerkt dat de inventaris van de bank niet tegen brand verzekerd is. Dit zal gebeuren. Hierna sluiting. Woensdagmiddag geraakte een met twee paar den bespannen wagen met hooi, juist bij den spoor wegovergang aan de Kortevliet, van den weg af. De wagen kantelde en het hooi in het water terecht. Geen persoonlijke ongelukken, alleen wat materi eel e schade, wat hooi- en tijdverlies, was hiervan het gevolg. Pctloodfabriek ln de lncht gevlogen en ver der door brand geheel verwoest. Bij een hevige explosie in een potloodenfa- briek te Moskou, zijn 29 personen om het le ven gekomen. De explosie, welke plaats had op het moment, dat de werklieden werden afgelost, werd gevolgd door een brand, die het geheele gebouw totaal verwoestte. De ge- heele brandweer van Moskon werd gealar meerd, terwijl 25 ambulances in allerijl de slachtoffers van de ramp naar het ziekenhuis vervoerden. Het vuur sloeg over op 4 naburige gebouwen, welke eveneens tot den grond toe afbrandden. De ontploffing had plaats in een hooggedruk-com pressor, waarna een cylinder samengeperste lucht ex plodeerde. De ontploffing was zoo hevig, dat de stuk ken van den cylinder door drie verdiepingen heen Vlogen. Een onderzoek naar de oorzaak der ontploffing wordt ingesteld door het commissariaat van binnen- Ïandsche zaken. Nog vier lijken geborgen. Nader uit Moskou: De procureur-generaal der sovjet-unie heeft tegen acht beambten van de potl'oodenfabriek, welke ten gevolge van een hevige explosie verwoest werd, een bevel tot arrestatie uitgevaardigd. Het onderzoek naar de oorzaak van de ramp Is nog niet afgeloopen. Reeds thans echter schijnt vast te staan, dat de catastrophe te wijten is aan de on voorzichtigheid en nalatigheid van een bewaker. Volgens de laatste berichten zijn nog vier lijken geborgen. Te Netzka in Selezië is door een geweldigen brand oen tweetal schaapskooien met 500 schapen en ander klein vee vernield. De dieren kwamen allen in de vlammen om. Bo vendien zijn nog een vijftal schuren van een smederij in vlammen opgegaan. Passagiers per roeiboot verder gebracht. Nes (op Ameland), 27 Febr. Door den lagen wa terstand is de Amelander postboot, die vanmiddag van Nes naar Holwerd aan de Friesche kust wa> vertrokken, op de Wadden vastgeloopen. Daar het niet mogelijk bleek, de boot te bevrijden, werden passagiers en post per roeiboot naar Holwerd gebracht De passagiers en de post, die voor Ameland be stemd waren, zijn te Holwerd gehleven. Men acht het waarschijnlijk, dat de postboot in komenden 7°1 Vnmori. ANNA PAULOWNA De bekende koudbloedhengst Carlo K 1257, een der beste van ons land, is door een landbouwer uit Anna Paulowna aangekocht. Deze aankoop betee- kent voor heeren paardeneigenaars niet te versma den gelegenheid om de kwaliteit van hun stal op te voeren. Waar en wanneer de hengst ter dekking beschikbaar zal staan, wordt binnenkort per adv. vermeld. Verandering van zaken. Als het landhuisje van de wed. DekkerBlom in het Bosch je klaar is, zal in het door haar bewoonde winkelhuis aan do Molenvaart de drogisterij en schoenmakerij van den heer K. Boonacker geves tigd worden. In het winkelhuis van den heer Boon acker opent de heer J. Wiegman, eerder lijnwerkcr van het Gem. Electr. Bedrijf, dan een zaak in elec- trische en verlichtingsartikelen. Biljarten. Bij den wedstrijd tusschen de clubs uit 't Zand en Anna Paulowna, gehouden bij den heer Slikker, speelde 't Zand heel wat beter dan A. P. 't Zand won 20 partijen en A.P. 10. Daar de wedstrijd in 't Zand den uitslag 16—15 had, is de stand dus: 't. Zand totaal gewonnen 36 partijen, Anna Paulowna 25 par tijen. Aanrijding. Nadat de heer Krom op de Molenvaart uitgeweken was voor een juffrouw met een kinderwagen, kwam hij op de linker weghelft en werd toen door een achteropkomenden motorrijder, die verwachtte dat de fietser weer naar rechts zou gaan en hem dus links wilde passeeren. aangereden. De heer K. kwam er beter af dan aanvankelijk scheen. De iuist pas- seerende verpleegster bracht hem in haar auto thuis en verhond de wonden aan het hoofd, die ge lukkig niet ernstig waren. De motorrijder bracht het er zelf goed af; de motor was echter danig be schadigd. We vernamen, dat de echtgenoot9 van den heer S. Wilms Pz. in het winkelpand van de dames Den Engelschen in de Spoorbuurt een zaak in manu facturen zal beginnen. In de Spoorbuurt renden eenige kinderen, zon der uit te kijken, dwars over den weg. toen iuist slager R. kwam aanrijden. Een der kinderen werd aangereden en sloeg tegen den grond. Gelukkig ook voor den heer R., wien absoluut geen schuld trof kwam het kind er met een bloedneus af. CALLANTSOOG GEOOTE KEETEN. ONGELUK. De heer C. V. alhier werd dezer dagen op een ongetemd paard gezeten, door het dier eraf ge smakt op den straatweg, waarbij de berijder zoo on gelukkig met een enkel onder het paard terecht kwam dat dit gewricht scheurde. Dokters hulp moest hiervoor worden ingeroepen, ZIJ PE T ZAND. Naar we vernemen zal op hef terrein van de Wit (voetbalveld) aan de zgn. Kikkersteeg een woonhuis worden gebouwd. Een en ander moet nog worden aanbesteed. Bijna 40.000 in een kwartaal. Colombo. De eerste officieele aanwijzing van den omvang der sterfte tengevolge der malaria-epidemie is heden gepubliceerd. In November, December en Januari zijn n.1. 38.156 meer menschen gestorven dan in dezelfde maanden het jaar tevoren. De mees te slachtoffers zijn kinderen. Veel werk om niets. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben tot heden onbekend gebleven personen zich toegang verschaft tot de confectiefabriek van de firma Gebr. M. aan de Zuidoosterstraat te Tilburg. De dieven hebben er heel wat voor moeten doen eer ze binnen waren. Na in de Goudenregenstraat over een muur tje te zijn geklommen, kwamen zij door middel van een ladder op het platdak boven de garage. Daar sneden zij een glasruit uit, waardoor zij in de ga rage konden komen. Toen waren ze er echter nog niet Eerst na een schuifdeur uit haar rail te hebben ge licht, kwamen zij in de fabriek en de aangrenzende kantoren. Hun zware arbeid Tverd tenslotte slechts schraal beloond.: Uit een op het kantoor staand kastje, dat zij forceerden, stalen zij een bedrag aan geld van zegge en schrijve acht en dertig harde Ne- derlandsche centen... Voorts ontfermden zij zich nog over 'n vijftigtal sigaren en 3 stukjes chocolade. De brandkast lieten zij vrijwel onaangeroerd. Een verschrikkelijk onvoorzichtige held Te Aulnoye is een werklooze, die er genoeg van had leeg te loopen, op het station van de spoorlijn op een losse locomotief gesprongen, heeft deze in beweging gebracht met de bedoeling naar Parijs te rijden. Doodelijk verschrikt besefte het personeel van het station Oulnoye, toen zij de machine zagen weg rijden, wat er ging gebeuren. De locomotief was n.1. vertrokken op verkeerd spoor, waarlangs elk oogen- blik uit de tegenovergestelde richting een sneltrein kon aankomen. Telefonisch heeft het personeel van Aulnoye toen een hulpstation in de buurt gewaar schuwd en toen de locomotief daar in een langzaam vaartje aankwam, kon de chef er op springen en de machine tot stilstand brengen. De verschrikke lijk onvoorzichtige held van de geschiedenis was toen juist bezig het vuur van de machine wat op te stoken. Hitier schenkt gratie aan den ter dood veroordeelden vader. Rijkskanselier Adolf Hitier heeft den 42-jarigen Ni- colaus Janssen, die door de jury-rechtbank te Aurich ter dood was veroordeeld, begenadigd en de dood straf veranderd in levenslange tuchthuisstraf. Janssen en zijn tot. twaalf jaar tuchthuisstraf ver oordeelde vrouw hadden in 1928 tot 1932 drie kinde ren, kort na haar geboorte, van het leven beroofd. De gratieverleening wordt aldus gemotiveerd, dal Janssen door jarenlange werkloosheid in zoo groo- ten nood verkeerde, dat hij uit wanhoop over de onmogelijkheid een gezin in leven te houden, had TWEEDE KAMER. Liberale critlek op de bindendverklaring. Het is opvallend hoe rustig de debatten over de verbindend- en onverbindendverklaring der onder nemersovereenkomsten zijn verloopen. Per saldo gaat het hier over een zeer principieele kwestie en is het de gedwongen ordening, die hier ten doop wordt geleid. Zooals vanzelf spreekt toornden de liberalen te gen deze wet, maar overigens was weinig van oppo sitie te bemerken en toonden zoowel vrijzinnig-de mocraten als christelijk-historischen zich voorstan ders. Zooals van zelf spreekt kwamen de verdedi gers en de interruppeerenden uil het kamp der sociaal-democraten en der katholieken, welke beide partijen eensgezind op sterk doorgevoerde maat schappelijke ordening aansturen. Dat het amendement-Rutgers van Rozenburg, waarin wordt geëischt dat de verbindendverklaring niet zal plaats hebben indien zich een bepaald ge deelte der ondernemers er tegen verzet, kans van slagen zal hebben, gelooven wij niet. Waarschijnlijk zal men de beslissing wel geheel in handen van den Minister laten. Op het eind van den middag kwam minister Steenberghe nog even aan het woord, die, naar aanleiding van een door den heer Schilthuis (v.d.) geuite wensch, verklaarde dat hij zich in zoo ruim mogelijke mate van deskundige voorlichting zal voorzien. De vergadering werd daarna verdaagd tot heden ochtend. EERSTE KAMER. Zitting van Woensdag 27 Februari. In deze vergadering werd voortgezet de behandeling van Waterstaat en nadat aanmerking was gemaakt op het ontbreken van de verplichting van het collec tief arbeidscontract in de rijksbestekken, kreeg Mi nister Colijn het woord, die verklaarde, dat hij daar van loon verstarring vreesde, hetgeen in deze tijden van aanpassing dient vemeden te worden. De Minister zegde bijdrage voor een tweede oever verbinding in Rotterdam toe en deelde mede, dat de regcering bepaalde richtlijnen voor verkeerscoördina- tie heeft vastgesteld. Welke die waren deelde Z.Exc. echter niet mede. De begrooting werd daarna z.h.s. goedgekeurd. Aan de orde is daarna de begrooting van Koloniën. De besprekingen of liever de debatten gingen in hoofdzaak tusschen de heer de Savornin Lohman (c.h.) en Minister Colijn en wel over de bekende uit lating van den Minister over den z.g.n. vierdeeligen staat, hetgeen Minister Colijn grondde op Art. 1 van de Grondwet. Hiertegen kwam de heer de Savornin Lohman in oppositie, die zeide geen Indische, Surinaamsche of Curagaosche vloot te kennen, maar slechts een Ne- derlandsche, zonder meer. Spreker drong er op aan, dat Nederland de leiding stevig in handen houdt en betoogde, dat het gaan naar z.g.n. dominion-staten op den duur zou leiden tot verbreking der Rijkseenheid. De Minister noemde de zaak meer een academische kwestie en betoogde, dat zoolang de Minister van Koloniën een Nederlandsch minister blijft, deze mi nister de defensiebehoeften blijft beoordeelen, zoodat het practisch geheel op het door dn heer Savornin Lohman begeerde neerkomt. Hoofdstuk XI wordt z.h.s. aangenomen en daarna de vergadering tot heden elf uur verdaagd. Definitief zoutgehalte nog niet te bepalen. Aan het driemaandelijksche bericht betreffende de Zuiderzeewerken van Januari zijn de volgende bijzonderheden omtrent de ontziltmg en het zoutge halte van het IJsselmeer ontleend: Het zoutgehalte van het meerwater daalde in het afgeloopen kwartaal in vrij belangrijke mate; vol gens een uitvoerige opneming omstreeks 20 Decem ber 1934 verricht, bleek het chloorgehalte te bedragen 1.25 gram per liter (zoutgehalte twee gram per liter). Het is opmerkelijk, dat het gebied van hoog zout gehalte, dat zich in den regel in de nabijheid van het Buiten-IJ bevindt, ditmaal ontbreekt. Mogelijk staat dit in verband met het reeds vermelde inlaten van water op het Noordzeekanaal. Is uit het oogpunt van het waterbezwaar het af geloopen jaar gunstig geweest, anders staat het ten aanzien van de ontzilting. De snelheid van dit pro ces is sterk vertraagd door de mindere *iate, waarin het water van het IJsselmeer door toevoer van el ders werd ververscht. Voor de ontzilting is deze toegevoerde hoeveel heid. verminderd met de verdamping, dus. Mi een constant peil on het meer, de geloosde waterhoe- veelheid beslissend. Voor een normaal iaar is deze begroot on biina 13 milliard M3. water; de voorge komen waarden ziin 7.2 milliard M3. voor 1933 en 6.7 milliard M3. voor 1934. Tezamen is dit niet veel meer dan de normale hoeveelheid voor één iaar, zoodat het begriiDeliik is, dat ten opzichte van de „ideale" ontzilting een achterstand van ruim tien maanden is ontstaan. Waren de iaren 1933 en 1934 niet zoo abnormaal droog geweest, dan zou in den zomer van 1935 het meerwater een chloorgehalte van minder dan 0.5 gram per liter hebben gehad en dus voor landbouw doeleinden als geliikwaardig met zoef water kunnen worden beschouwd. Dit zal nu niet het geval ziin, tenzii het nog resteerende deel van den winter 1934- 1935 zeer nat zou ziin. Alleen zware regens in de Duitsche middelgebergten, die hooge Riinstanden veroorzaken, zouden den achterstand in de ontzil ting binnen enkele maanden teniet kunnen doen. De snelheid van ontzilting heeft uiteraard geen invloed op het zoutgehalte, dat. het T.Tsselmeerwater op den duur zal verkrijgen. Hoe groot dit. gehalte precies zal zijn, kan thans nog niet met zekerheid worden gezegd. Dit hangt af van verschillende maat regelen, die niet alleen op en om het IJsselmeer zelf doch ook elders .(bijvoorbeeld te Amsterdam en op het No'ordzeekanaal) zullen worden genomen. Zoolang het nog niet vaststaat of het IJsselmeer als prise d'eau voor drinkwatervoorziening zal worden gebruikt, kan niet worden beoordeeld hoever zal worden gegaan met deze maatregelen, waarvan som mige een verzoetenden, andere een verzoutenden in vloed hebben. Deze quaestie wordt, thans in samen werking met den Dienst der Zuiderzeewerken onder zocht door de Commissio voor Drinkwatervoorzie ning in het Westen des Lands. EEN WERELDRECORD BERGBEKLIMMEN? Buenos Aires. Uit Punta del Tnca wordt gemeld dat Mrs. Willy Lance vermoedelijk het wereidhoog- torecord hergheklimmen voor vrouwen on haar naam bracht hij een poging tot beklimming van de Acon- eagua, die meer dan 6840 meter boog is en als on oen na de hoogste berg ter wereld beschouwd wordt. Tezamen met. baar man en vier helpers maakte zii de tocht, waarbij men echter met hooger dan 6000 meter kwam, ten gevolge van de hevige sneeuw- c+"T*Tr>on die op deze hoogte woedden. Razend geworden olifanten doen veel schade. Singapore heeft op het oogenblik te lijden onder een langdurige periode van groote droogte, die de ergste is sedert menschenheugenis. Een maand lang is er geen regen gevallen. Sedert het begin van deze periode is de hulp van de brand weer reeds voor 50 branden ingeroepen, en iederen avond gaan de menschen naar bed met de gedachte, dat hun huis thans wel eens het eerste zou kunnen zijn, om als slachtoffer van de hitte te vallen. Buiten hebben de olifanten, dol geworden door het opdrogen van de drinkplaatsen, reeds veel schade aan de te velde staande gewassen toegebracht. Zij ko men de dorpen binnen en verwoesten daar de hutten. Zelfs hebben zij een gedeelte van een spoorlijn ver nield. De droogte heeft eveneens groote schade aan het fruit veroorzaakt, dat thans reeds meer dan een maand in ontwikkeling ten achter is. VIER DUIM SNEEUW TE NEW YORK. Bij het aanbreken van den dag lag gister de sneeuw, te New York vier duim dik. De temperatuur was slechts een paar graden boven het vriespunt. SCHAGEN, 28 Febr. 14 Paarden f 150—325, 10 gelde koeien (magere) f 80—120, 15 idem (vette) f 150—200, 10 kalfkoeien f 120175, 395 nuchtere kalveren f 3—10, 101 vette schapen f 13—19. 80 Overhouders f1013.50, 2 hokken en geiten f3 6, 13 magere varkens f 1924, 103 idem vette per Kg. 3436 ct., 14 biggep f 915, 27 konijnen f 0.60 1.60. kinen 40—80 ct.. eenden 35 ct. EIERVEILING SCHAGEN, 28 Febr. Aanvoer 85 part. 70.000 kipeieren, 3 partijen 1000 eendeieren. Kipeieren f 2.102.50, eendeieren f 2 De veiling duurt voort. Zie voor volledig bericht in het nr. van a.s. Zaterdag. WARMENHUIZEN. 27 Febr. Roode kool, le kw. f3.90—7.40, 2e kw. f3.605.80, gele kool, le kw. f 1—1.20, 2e kw. f 1. D. witte kool, Ie kw. f0.70—0.90. Drielingen fO.SO, uien f 1.70—2. grove uien f2—2.20. Aanvoer: 14600 Kg. roode kool, 2700 Kg. gele kool, 26900 Kg. D. witte kool. 1625 Kg uien. AMSTERDAM, 27 Februari 1935 Aardappelen. Zeeuwsche bonten f2.903.50, id. blauwen f3.50—3.70, id. roodstar f2402.80, id, eigenheimers f2.102.25. id. blauwen poters f2.60 2.70, id. bonten poters f2.602.70. id. roodstar po ters f2.50—2.60, id. Bevelanders f2.25—2.50. IJpol- der Bevelanders f 2.40—2.50, Andiiker blauwen 2.40 —2.50, Anna Paulowna Zand f2.603.50. id. klei eigenb. f 2.302.40. Hillegommer zand f 2.803.50 per 70 Kg., Drentsche eigenh. f 3.20—4.60 per 100 Kg., Flakkeesche eigenb. f 2.102.25, id .roodstar po ters f 2.50—2.60, Spuische eigenheimers f 2.10—2.25, Friesche borgers f 2.50—2.80. id. roodstar f 2.802.90, Limburgsche Industrie f 22.10 per 70 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 28 Februari 1935. Uien f 2.10—2.40, driel. f 0.90—1.10, grove f 2.50—2.<0 gele nep f 1.50, peen f 0.901.20. Roode kool 4.10—7.60, ds. f 1.50—6.40, gele kool 2.70—3. ds. 1. D. wite kool 70—80 ct. doorsch. 70 ct. BROEK OP LANGENDTJK. 28 20.000 Kg. uien. f 1.70—2.20, driel. f 0.80—1, grove f 2.30—2.70, 3500 Kg. peen f 1—1.10, 850 Kg. bieten f 0.60—1.20. Roode kool 3.70—7.80, ds. 3.10—7.30. gele kool f 1—1.40. ds. 1 1.10. D. witte kool 70—90 ct. Ondergeteekende maakt hekend, dat er binnen enkele dagen zullen verschijnen en er zal van de Stroet—Alkmaar vijl maal ge reden worden; KALVERDIJK. Schaker Roosjes Te koop: Een schuur best LANDHOOI. bij A. SPAANS, Lutjewinkel. Te koop: EEN GRASKALF met schets. A. VRIELINK, Bosch- weg, 't Zand. Te koop: EEN DRACHTIGE ZEUG, werptijd begin Maart. P.. S. VRIES, Winkel. AARDAPPELEN VOOR VEEVOER te koop. Zwinweg, Anna Paulowna. Zich te wenden tot F. A. F. GRQ- NEMAN, Wieringerwaard. Aangeboden: EIGENHEIMER POTERS, klasse B, maat 3645, bij E. v. d HORST, Veerweg, Anna Paulowna. Te koop: 10000 ki. VOERBIETEN en 45 zak lekkere blauwe AARDAPPELEN. C. ZIJDEWIND, Tjallewal, Scha- gen. Voor tuin en vruchtboomen in elke hoeveelheid verkrijgbaar OUDE KOEMEST, billijk in prijs, bij C. VLASKAMP, Schagen. Te koop: Pnike blauwe AARDAPPELEN, bij W. KOOIJ, Langereis, Hoog woud. Te koop: 6 pond best ROOD KOOLZAAD, (wintersoort). Te bevragen hij B. v. d. WAL, Zuidscharwoude. Te koop: GROOTE GRAUWE ERWTEN (witbloeiers) voor de zaai, 28 ct. p. kilo k contant en droog TARWE- STROO, uit huis. P, GOOTJES, Groenveld. Te koop gevraagd; Een WERKPAARD, met opgaaf van prijs en ouderdom Brieven letter JP. Bur. van dj blad.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3