Protest-Vergadering tegen yiT - oe OMGEVING STUURLOOS OP DEN OCEAAN. Drie doofa bij Venetië. Predikbeurten. W I E R I N G E N Tropisch aquarium. De heer P. Nap Kz. uit in een ingezonden stukje in het blad van Dinsdag zijn verbazing over de mel ding van het met succes telen van blanke zwaard dragers door den heer Bruul te Den Oever. Hij acht dit geen zeldzaamheid doch vindt dat er wel van een zeldzaamheid gesproken kan worden, als de Brazili- aansche Maanvisch tot voortplanting kan worden ge bracht. Welnu, dit laatste is den heer Bruul reeds tot tweemaal toe met succes gelukt en wordt hier dan ook als zoo normaal beschouwd, dat deze teelt de vermelding niet waard is. Onze conclusie? Dat zwaarddragers in Oudkarspel blijkbaar gemakkelijk telen en maanvisschen niet en dat te Den Oever maanvisschen gemakkelijk telen en juist zwaard dragers niet, reden waarom het o.i. de vermelding waard was dat dit laatste den heer Bruul thans is gelukt. Overigons was het betreffende bericht, zooals de heer Nap meende, niet van den heer Bruul, cloch van onzen correspondent te Wieringen afkomstig. Openbare verkooping van een boerenbehuizing van den heer Jb. Keijzer Nz. en kinderen, op j.1, Woensdagmorgen in hotel Centraal van den heer S. Kaan te Hippolytushoef, door Notaris Obreen. Perceel 1. Boerenbehuizing, schuur, erf, tuin en land te Smcrp, 33.20 A. Kooper N. Keijzer f 1690.—. 2. Land bewesten Sluis, 3,41.50 H.A. Kooper C. Ver meulen. 3. Het weidje en do Zuiderkrocht, alles aan den Kleitelweg, 2.12.S0 H.A.; kooper B. H. Kraan e.a. f2325.4. De Voetschoof, 1.92.80 H.A., kooper B. H. Kraan e.a. f2100.5. Boschlte bij de Kooi, 36.80 A., opgehouden op f200.—. 6. De Kooi, 1.41.00 H.A., kooper H. Smit f 1000.7. Tapperven aan Stroeërvenneweg 63.10 A., opgeh. f 300.—. 8. De Hauw aan de Jaagin, 74 A., opgehouden f300.—. 9. Pleetje, 66.10 A., opgehouden f520.10. Hauw van M. Bakker, 93.70 A., opgehouden f810.—. 11. Krochtje van P. de Vries, 48.40 A., C. Keijzer f 900. 12. Langeventje in de Stroecrkoog, 65.40 A., hoogste bieder D. Post f560.kooper N. Mostert f600. 13. Kwebven, 45.60 A., h. b. Jb. Wagemakerf 540. kooper Jn. Dovcs f 580.14. Zalikven, Oosterlclief, kooper J. Bakker f 1042.—. 15. Molenven 97.87 A., opgeh. f 1150.—, Bij combinatie van perc. 1 en 2 kwam geen ver schil; perc. 3 en 4 bracht ook geen verschil; perc. 9 en 10 gecomb., bracht f 1.— verhooging, koopster Arm- voogdij; perc. 14 en 15 werden bij combinate opgehou den op f5.— boven het hoogste bod. Totaal opbrengst huis en 16.01.17 H.A. f 18.148.— Doordat de Raardcn gespannen voor een boeren wagen in de Pompsteeg schrokken voor een kinder wagen, sloegen deze op hol in de richting Kerkplein. De bespanning wilde bij het eind van de Pompsteeg bij den hoek om, waardoor een der paarden kwam te vallen. Dit was zeker een geluk, omreden de heele bespanning hierdoor tot stilstand kwam. De paarden werden gegrepen en de voerman P. D. kon zijn be spanning weer in ontvangst nemen. Alles kwam won der best af. Schade was er niet aangebracht. ANNA PAULOWNA De zaal van clen heer C. Slikker was Dinsdag avond stampvol, toen de Coöperatie „De Tijdgeest" van Winkel daar haar districtsvergadering hield. Meer dan 300 leden en verbruikers hadden aan den oproep gevolg gegeven. Voorzitter de heer Ham. Er werden enkele mededeelingen gedaan en het jaarverslag aan de orde gesteld. De voorzitter had hierin gaarne een opgewekten toon doen hooren, doch de gehoopte verbetering in tijdsomstandighe den bleef nog uit. Toch werden goede resultaten be haald, meer echter door den winkel dan door de bakkerij. Vele leden en verbruikers zagen zich n.1. genoodzaakt zelf weer te gaan bakken, waardoor de bakkerij-omzet daalde. Door de onkosten zooveel mo gelijk te drukken en ook do loonen te herzien, kon echter toch nog een bevredigend resultaat worden verkregen, ondanks de prijzen zoo scherp mogelijk werden gesteld. Daarna wordt door den heer J. van Amstel, pro pagandist van den Centralen Bond van Ned. Ver bruikscoöperaties, het woord gevoerd, en een warm pleidooi voor coöperatie gehouden. Deze op zeer overtuigende wijze uitgesproken rede verwierf een dankbaar applaus. Vervolgens werden nog enkele mooie films ver toond en een viertal taarten onder de aanwezigen verloot. Herhaaldelijk werden ook koffie en versnaperingen rondgedeeld. Het was omstreeks half een, toen de voorzitter de vergadering sloot. Burgerlijke stand. Geboren: Aartje, dochter van J. Boon en G. Klay, Meindert, zoon van D. Kapitein en A. Wiggers; Wil helmus Nicolaas, zoon van W. N. van Oosten en P. Ypma; Elisabeth, dochter van J. J. Rozenbroek en A. M. A. I-Iuiberts; Pierre Hendrik, zoon van B. Leuf- gen en N. Veenstra; Aafje Catharina, dochter van A. Keppel en M. C. Vries; Antje Elisabeth, dochter van J. P. Pennekamp en A. Bakker; Maria Marga- retha, dochter van W. Th. Pronk en C. A. Duiven voorden. Ondertrouwd: J. C. Grootes en A. Stammes; H. Ra ven en N. A. Hoogschagen. Getrouwd: A. Kaan en G. Keuris; H. Zeinstra en A. M. Boersen; F. N. Gouwenberg en M. Jonker. Overleden: S. M. Bakker, oud 2 jaar; A. Witvan Brederode, oud 61 jaar; H. Koster, oud 83 jaar; J. C. Jonker, oud 4 jaar; K. J. Oltmans, oud 6 maanden; Wed. L. J. Blaauwboer—Heiligenberg oud 63 jaar; T. van IJzendoorn, oud 76 jaar. Loop der bevolking. Ingekomen: F. J. Buschman van Haarlemmer meer: Chr. Crefeld van Amsterdam; D. Roodbeen van Zijpe. Vertrokken: J. M. Fontijn naar Harlingen; K. Heerschar) naar Zijpe; mei. S. Raatgers naar Den Helder; .T. van Eekeren en echtg. naar Alkmaar; mei. K. Jeninga naar Den Helder; G. KaanKeuris naar Den Helder; C. Kwantes en echtg. naar Uit hoorn; mei. A. v. d. Velden naar Ouder-Amstel; M. GouwenbergJonker naar Wieringen; mej. C. H. Dwars waard naar Haarlem. i Politie. Gevonden: hangertje van collier, plakzegels, rijwiel plaatje. Aan komen loopen wit konijn. HARENKARSPEL DIRKSHORN. De verkiezing voor den Gemeenteraad is bepaald op 12 Juni 1935. HOOGWOTJJ) Bij besluit van 20 Februari 1935, no. 110, is door Gedeputeerde Staten dezer Provincie goedgekeurd het besluit tot verlaging van de huishuur van de woning van het hoofd der school in de Kerkelaan. Ged. Staten hebben hunne goedkeuring verleend op het raadsbesluit tot verlaging der pachtprijzen van het land verpacht aan D. Manshanden en aan H. van Scheijen, W 1 ERINGE RW AARD Dinsdagavond werd vanwege de afd. Wieringer- waard van de Holl. M. van Landbouw bij den heer 11. van der Woude, door den heer Ir. G J. Lienesch te Schagen een z.g. Praatavond gehouden. De heer P. Visser Az. heette bij de opening de on geveer 30 aanwezigen en den heer Lienesch harte lijk welkom. De heer Lienesch sprak eerst een woord van dank aan het bestuur van de afdeeling voor de invitatie, om dezen avond hier het woord te mogen voeren..Allereerst werden diverse proeven besproken over verschillende tarwerassen, zoowel winter- als zomertarwe. Door de vertooning van lantaarnplaat jes werd alles duidelijk voorgesteld. Uit de bespre kingen bleek, dat naast Juliana-tarwe, na enkele jaren beproeving nog een paar rassen met op brengst en kwaliteit naar voren komen. Daarna werden de verschillende gerstrassen be sproken in verband met hunne geschiktheid voor brouwgerst. Na verschillende proeven en onderzoe kingen is gebleken, dat Kenia en Saxonia het meest geschikt zijn voor de brouwerij. Goudgerst is ten eenenmale voor dat doel uitgesloten. Na de pauze was het grasland het onderwerap, in verband met het oogsten van het wintervoeder voor het vee. Alweer door middel van lantaarn plaatjes komen groote verrassingen naar voren wat betreft het onder verschillende omstandigheden winnen van hooi of kuilgras. Bij goed weer is hooi- winning te nrefereeren. Is het ongunstig weer. dan is kuilen het beste. Toch was men verrast, dat. ook laatstgenoemd kuilvoer door omzetting zooveel aan verteerbaarheid verliest. Tenslotte werd nog een reisje gemaakt naar Zwit- sterland ter bestudeering van het, grasland aldaar. 'We kregen door de mooie plaatjes een aardigen kijk op het gebruik van de Alpenweiden en de in- heemsche veerassen. Na de spreker namens de aanwezigen te hebben bedankt voor den aangenamen avond, sloot voor zitter met een tot weerziens de bijeenkomst. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. NOORDSCHARWOUDER POLDER. De Noordscharwouder polder hield een vergade ring in hotel Concordia. Voorzitter was de heer A. Barten. De secretaris, de heer F. Moeijes Fz. las de notu len, welke werden goedgekeurd. Als eenig punt stond op de agenda vermeld ver pachting vischwater. Het bestuur stelde voor, het vischwater voor vijf jaar te verhuren voor f 100 per jaar, met een op zeggingstermijn van een jaar. Het voorstel werd na eenige besprekingen aange nomen. De voorwaarde bij deze vergunning werd gesteld, dat de pachter geen hengelvergunningen mag geven. Naar aanleiding van een opmerking van een der aanwezigen werd door den voorzitter medegedeeld, dat men er de hand aan wil houden, dat ook in de eigen slooten door de eigenaars geen vergunningen worden gegeven. De pachter, de heer Vlug, uit Broek op Langen- dijk kwam hierna ter vergadering. Deze maakte eenige bezwaren tegen de opzegtermijn van een jaar. Wilde die liever op 2 jaar stellen. In stemming gebracht werd het genomen besluit gehandhaafd. Medegedeeld werd nog, dat de kaart van den polder van de Provincie goedgekeurd was terugontvangen. Het is een geheel nieuwe kaart. Bij de rondvraag werd door den heer IJ. Kaan de aandacht gevestigd op de dammenschouw. Het is gebleken, dat men hard achteruit is gegaan. Een ze- venlal eigenaren had een aanschrijving gehad. Aan de geslcldo voorwaarden zal de hand moeten wor den gehouden. Een der aanwezigen deed de toezegging, dat ver betering zal worden aangebracht. De heer D. Kansen vroeg, of het nieuwe kanaal geen last zal bezorgen aan de sluis. Voorzitter antwoordde, dat hierover nog niets be kend was. Het vaarwater in het kanaal bezijden de sluis zal niet te veel worden uitgediept, zoodat het varen van de eene sluis naar de andere geen gevaar zal opleveren, Verkooping. In hotel Concordia werd een openbare verkooping gehouden ten overstaan van otaris H. W. Smit te Zuidscharwoude, ten verzoeke van der. heer D. Bar ten Pz. De uitslag hiervan was als volgt: Een huis en erf aan de Dorpsstraat. Opgehouden op f 22G0. Koolschuur. bijschuur, bouwterrein en tuin met vruchtboomen. Koopers de heeren K. Jongert en A. Mooij voor f 1555. Zes akkers bouwland in den Noordscharwouder polder in opbod opgebracht als volgt: Duinkerken (8 snees) f 44 per snees. I-Iet' groote Breed (7 snees) f44. In combinatie f 45. D. Kansen Zuidhoek (8 snees) f33, Kleine Breed (5 snees) f40, Boschakker met dam (6 snees) f 18, Schouten bosch (13 snees) f 12 per snees. Deze leatste vier perceelen werd enin combina tie gekocht door den heer G. Heeringa voor f30.50 per snoes. 2 akkers aan de Papemersloot groot resp. 11 en 13 snees werden gekocht, door den heer F. Smit voor f 41 en f 42 per snees. 2 akkers, de Spekgroet, groot 14 snees en een aan de Zomersloot (22 snees) werden gekocht door den heer S. Groot voor resp. f37 en f34 per snees. t Kolven. Bij de gehouden wedstrijden voor de vertegen woordiging van de kolfclub „Ons Genoegen" alhier bij de wedstrijden om den keizer-, koning- en prins- titel van den Nederlandschen Kolfbonrl zijn aange wezen voor «de eerste klasse de heer F. Muileboom; tweede klasse de heer P. Jes en derde klasse de heer P. van Dam. LANGENDIJK. De R.K. Zangvereeniging St. Caecilia, hield gister avond haar jaarvergadering in hotel De Burg. Na opening der vergadering, lezing en vaststelling der notulen, bracht de secretaris het jaarverslag uit, waaruit we aanstippen, dat het ledental ongeveer 60 bedroeg. Zij heeft deelgenomen aan twee concour sen, waar zij belangrijke resultaten bereikte. Vol gend jaar hoopt de vereeniging haar 25-jarig bestaan te herdenken, waarbij de wensch wordt uitgesproken, dat door het behalen van een eersten prijs de vereen, dan in de Eere-afdeeling ral zijn gekomen. De penningmeester deed rekening en verantwoor ding van zijn gehouden beheer. De ontvangsten haal den f 738.35, de uitgaven bedragen f 717.78, alzoo een batig saldo van f20.57. Namens de kascommissie ad viseerde de heer J. Bruin tot. goedkeuring der reke ning, wat dan ook geschiedde. Als bestuurslid werd herkozen de heer L. Dignum. Medegedeeld werd, dat in de laatste weken 6 nieu we leden zijn toegetreden tot den R.K. Bond van Zangvereenigingen. Bij de besprekingen over het a.s. concours en de uitvoering, deelde de voorzitter mee, dat het op 26 Mei cn 2 Juni te Alkmaar zal worden gehouden. Caecilia zal uitkomen in de afd. Uitmuntendheid. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der ver- ceniging zal dit feestelijk worden herdacht, o.a. door het. eventueel houden van een concours. Wat de uitvoering betreft, deze werd op Zondag be paald, o.a. zal 't oratorium „Die Jahreszeitea" worden ten gehoore gphrncht. VEREENIGING VAN GROOTHANDELAREN IN AARDAPPELEN EN GROENTEN, GEVESTIGD TE BROEK OP LANGENDIJK. In café Kramer te Zuidscharwoude werd door de vereen, van groothandelaren in aardappelen en groenten een buitengewone alg. vergadering gehou den, ten verzoeke van een twintigtal leden, die een voorstel hadden ingediend om het euvel der con currentie van niet-erkende handelaars en der vreem de kooplui uit den weg te ruimen. De voorzitter, de heer C. Wagenaar Kz. opende de vergadering, waarbij hij geen lange beschouwin gen wenschte te houden over den toestand. Alleen merkte voorz. op dat thans van gele- en witte kool groote hoeveelheden doorloopen, in een tijd, dat men de winterproducten altijd goed verkoopen kan. Het is niet alleen voor den tuinder slecht, ook de handel heeft er van te lijden. Het voorstel der leden was aanleiding tot vele be sprekingen. Een der onderteekenaars voerde het woord. Het gaat in hoofdzaak om de menschen, die geen erkenning hebben en de handelaren, die wel een erkenning bezitten, beconcurreeren. Op een vraag werd geantwoord, dat van de vier veilingen, die intertijd waren aangeschreven om me de te willen werken aan het weren van vreemde kooplieden, een afwijzende beschikking was inge komen, daar men van het standpunt uitgaat: hoe meer concurrentie er aan de veiling is, hoe liever. De heer Stenneberg zeide te gelooven, dat het voordeel, dat men hiermee zou hebben, een blind voordeel is. De leden van den Koophandel verzenden toch de meeste der goederen van de veilingen. Daar mee moet men rekening houden. De erkennings kwestie is een belangrijke. Van verschillende zijden werden voorbeelden aan gehaald, waarbij op de geringe waarde dezer erken ningen werd gewezen, daar er aan de veilingen niet naar wordt gevraagd. Een verplichte erkenning is ook niet van waarde, daar men, volgens den heer K. Mosch, een erkenning krijgt, als men maar het benoodigde geld naar Den Haag stuurt. De heer Stenneberg wilde, als de veilingen niet wilden meewerken, maar een streng middel ter hand nemen en, wanneer er een vreemde koopman op de veiling werd gelaten, door de leden van Koop handel niet te laten verkoopen. Dit ontmoette bezwaren bij den voorzitter, die er op wees, dat men geen succes zou hebben met een verzoek tot de veilingen. Dat is uitgekomen bij het verzoek van de transportarbeiders. Ook om andere redenen ried spr. het voorstel ernstig af. De heer Stenneberg wilde een bepaalden tijd stel len. waarbinnen aan het verzoek moest worden voldaan. Een goed middel werd het gevonden, dat de veilingen aan zoo'n vreemden koopman om z'n erkennning vroegen, terwijl tevens werd voorgesteld, dat. de kooplieden die op clen dag dat de vreemde koopman op de veiling was, een kwartje per 100 Kg. aan de bas der vereeniging waren verschuldigd Een voorstel van den voorzitter, om aan de Ned. Groenten- en Fruit-Centrale te verzoeken aan de veilingsbesturen op te dragen, dat kooplieden zon der erkenning niet tot het koopen op de veiling in de gelegenheid werden gesteld, werd aangenomen. Hierop zal adhaesie worden gevraagd aan de vei lingen, ook die te Avenhorn. De heer J. Hoogland voerde o.m. nog het woord over de moeilijkheden, welke de handelaren kre gen door de verschillende bepalingen van de crisis instellingen, zooals erkenningen voor aardappelen enz. Een belangrijk voorstel' werd nog gedaan hij de rondvraag. De heer P. de Boer zou het willen vast stellen, dat personen, die steeds door een commis- sionnair hebben laten koopen en tenslotte, wanneer zé dezen niet hebben betaald, zelf op de veiling gaan koopen, van de veiling werden geweerd. Tn de Streek heeft men ook eens een dergelijke verhou ding gehad. Hoewel het erg moeiliik werd gevonden, zal toch worden geprobeerd, eep dergelijke regeling voor elkaar te krijgen bii de veilingen. Over een nieuwe regeling van de loon- en werk- reereling van de transportarbeiders, waarbii het slechts is toegestaan, dat van een firma, die uit meerdere firmanten bestaat, één persoon transport- arbeid verricht tot een totaal loon van f4.50 per dag. werd nog het woord gevoerd. Betwijfeld werd, of dit volgens het contract was. Van de bestuurs tafel kwam evenwel antwoord, dat- hierin volkomen juist is gehandeld. Ingezonden stukken. Sint Maarten, 26 Febr. Mijnh. de Red., Beleefd verzoekt ondergeteekende voor onderstaan de regelen een kleine plaatsruimte. Natuurlijk voldoe ik gaarne aan het verzoek om te verklaren dat niet via het lcaartersrondje het ge- val-Vos is aangebracht bij den burgemeester. Hoe bedroevend ook het een en ander is gebleken, meen ik goed te doen niet verder hierover uit te weiden. Miin welgemeenden dank, 't Rijpje H. V. GROOT YORKSHIRE VARKENSSTAMBOEK. Verslag van de Algemeene Vergadering, gehouden in het. Gulden Vlies te Alkmaar. De Voorzitter, de heer W. Davids uit de Purmer, wees In zijn openingswoord op de verliezen, die in het afgeloopen jaar met de varkenshouderij zijn geleden. Medegedeeld werd, dat men thans zonder extra kosten weer lid van het. Stamboek kan worden. Het aantal leden is de beide laatste jaren meer dan verdubbeld. Aan bet. jaarverslag van den secretaris, den beer J. Sijp Jr. te Alkmaar, ontleepep wij. dat de Ver- eenigipg over de geheele linie belangrijk vooruit is gegaan. De resultaten aan de Selectiemesterij te Hoorn zijn zeer gunstig. Van de 43 toornen waren niet. minder dan 20 premiewaardig. De stal is aan merkelijk uitgebreid en er is een centrale verwar ming aangebracht. De inrichting voldoet, thans aan de hoogste eischen. De rekening, sluitende op een bedrag van f 11425.0R1/,. werd goedgekeurd. Tot bestuurslid werd de beer D. Schoen te Ben- ningbroek gekozen en tot 'eden dar financieele com missie de heeren P. Rol C.z. te Starnmeer. D. Kril- tel te Oude NTadnrp. A. de Wit te 't. Zand en C. de Haan fA Spierdllk. De voorgestelde statutenwijziging, waarbii de Ver- eeniging opnieuw wordt aangegaan voor 29 jaren, werd' goedgekeurd. Ook de voorgestelde wijzigin gen in bet. fokreglement. werden met algemeene stammen aangenomen. De begrooting werd vastgesteld, zooals zij door het bestuur was voorgesteld, sluitende op een be drag van f 9860. De heer P. Konijn te Venhuizen, wees in een goed gedocumenteerd betoog op de slechte resultaten der crisismaatregelen ten opzichte van de varkenshou derij. Het bedrijf blijft verliesgevend en men wordt overstroomd met. controleurs. Verschillende heeren spraken Tn gelijken geest. Besloten werd zich tot den Minister te wenden. Opgemerkt werd. dat de Alkmaarsehe Varkens- markt. bezig fs te verloopen. Ala oorzaak werd ge noemd de hooge kosten, die te Alkmaar moeten worden betaald, waardoor het voor de hoeren voor deliger is te Amsterdam te markten. Besloten werd B. en W. van Alkmaar hierop te wiizen. BEWONERS VAN DE WIERINGERMEER BIJEEN. Deze vergadering vond plaats in hotel Smit to Mid» denmeer, onder leiding van een comité, bestaande uit het dagelijksch bestuur van de middenstandsverecni- ging en de heeren dr. Hoogkamer, Kingma en v. d, Grijn. Voorzitter de heer E. van der Wal, opende te ruim 8 uur deze goed bezochte vergadering, zijn spijt uit drukkende, dat niet alle Wieringermeerbewoners aanwezig zijn. Terwijl voorzitter in het bijzonder welkom heet den heer Niestadt uit Schagen, voorzit ter van het district Nordholland Noord van don Kon, Ned. Middenstandsbond en den voorzitter der mid- denstandsvereeniging Wieringen. Na gewezen te heb ben op den dalenden lijn der inkomsten en het le venspeil, wijst spreker op den eisch dat de overheids bedrijven hierin met hun tarieven dienen te volgen en de stroomtarieven noodzakelijkerwijze verlaagd dienen te worden. Vervolgens memoreerde voorzitter, dat van de 218 woningen van het Bouwbureau reeds 28 op eigen verzoek zijn afgesneden of ruim 13 ter wijl spreker vreest dat er in het voorjaar er zeker nog 13 zullen volgen. Hierna verkrijgt do voorzitter van de middenstands- vereeniging Wieringen het woord. Uitvoerig behan delt deze spreker de bestaande toestanden in een rede welke in groote trekken overeenkomt met zijn betoog, gehouden in de protestvergadering op Wie ringen en reeds in ons blad gepubliceerd. Hierna ontspinnen zich uitvoerige discussies en worden diverse onbillijkheden naar inzicht der spre kers naar voren gebracht en wordt gewezen op .schijnbaar willekeurige toestanden. Tenslotte wordt er een vrijwel gelijk luidende mo; tie aangenomen als te Wieringen en zal deze oolc ter kennis gebracht worden van desbetreffende auto riteiten. De heer Niestadt zegt toe, deze aangelegenheid in het bestuur van district XI van den K.N.M.B, ter sprake te brengen en nader te overwegen, in hoe verre door het districtsbestuur stappen in deze richting gedaan kunnen worden. Hierna sluit voor» zitter onder dankzegging voor den prettlgen toon, waarop de besprekingen gevoerd zijn en aller aan wezigheid de vergadering. Resumeerende blijkt dat men wars ïs van alle mogelijke berekeningen en becijferingen van di» rectiezijde, doch wenscht in verband met de buiten gewone economische nooden bet P.E.N. zijn tarieven niet kan en mag handhaven en verlaging een ge biedende eisch is geworden. Schip op Atlantische Oceaan in nood. I Londen. Volgens een bericht van Lloyds, heeft het 3259 ton metende stoomschip „Blairgow- rie", dat zich op den Atlantischen Oceaan, onge veer halverwege tusschen Ierland en New Found- land bevindt., S.O.S.-seinen uitgezonden en per radio medegedeeld, dat het tijdens een zware storm stuurloos ronddrijft en de ruimen reeds voor de helft met water gevuld zijn. Verschillende schepen, waaronder de „Europa" van den Norddeutschen Lloyd, het stoomschip „Blommersdijk" van de Holland Amerika Lijn en het Amerikaansche stoomschip „American Banker" wijzigden direct hun koers teneinde hulp te bieden. Om vijf uur in den morgen waren de drie schepen op de aangegeven plaats, doch van het schip viel nergens meer iets te bespeuren. Naar de schepen echter meldden, had de wincl de sterkte van een orkaan en stond er een ontzag lijk hooge zee. Het kleine Duitsche stoomschip „Europa", daï gisteren aan de Spaansche kust in moeilijkheden was geraakt, kon gelukkig te Ferrol binnen loopen. De schoorsteen, verschillende ventilators en de red dingbooten aan stuurboordzijde zijn door de hooge zeeën vernield. Bij Venetië is een met petroleumvaten geladen motorboot ten gevolge van het slechte weer gezon ken, waarbij drie personen om het leven zijn geko men. De drie mannen klemden zich aan de rond drijvende petroleumvaten, doch twee hunner werden ten gevolge van de ijzige koude weldra krachteloos en verdronken. Het ongeluk werd op het land ge merkt en een student en een arbeider sprongen te water om den derden schipbreukeling, die zich even eens aan een vat vastklampte, te redden. Toen hij hen zag naderen, zwom hij hen tegemoet, doch oofc' hij verloor zijn krachten en zonk voordat men b0t» had bereikt. ZONDAG 3 MAART. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, nam. 7 uur, Ds. Eikema, Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Burgerbrug. voorm. 10 uur, Ds. Witkop. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, zie Schagerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, nam. 7 uur, Ds. Witkop. Hippolytushoef, voorm. IOV2 uur. Ds. Van Beek. Kolhorn (Donderdag 7 Maart, 's avonds half acht), Ds. Van Beek. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. M. van Wichen. Bevestiging van een ouderling. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. M. van Wichen. Anna Paulowna, geen dienst. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Onder werp: Zondebesef. Nieuwe Niedorp, geen samenkomst. WinkeL voorm. 10 uur, Ds. Molenaar. Oude Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Boeke. Heerhugowaard, nam. 2 uur, Ds. Bloemhoff. Sint Maarten, voorm. 9.30 uur. Ds. Tinholt. Hoogwoud, geen dienst. Aartswoud. geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE, Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. Meihuizen. Den Oever (Kapel), nam. 7Vo uur. Ds. Meihuizen. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10.30 uur. de heer de Witt van Noordwijk aan Zee. Maandcoll. Broezand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. S1/^ uur, de heer Roon. Wieringen. voorm. 10 uur. de heer O Deen. THE STAR OF HOPE MTSSTON. Julianadorp, voorm. 10 uur en nam. 7 uur. de heer L. Schut van Winschoten.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6