GERO ZtLMEIA N.l.C.VANGEELEN SCHAGEN's GER0MAGAZI1N Lagezijde 40, Iel. 26. Schagen Raad Sint Pancras. BERGEN Sympathieke geste. Door de vereeniging Oranje-sociëteit alhier is een gift van f25— geschonken aan het Damescomité te Bergen, hetwelk zich belast met het vervaardigen en verdeelen van kleeding aan onvermogende gezinnen. Inderdaad een sympathieke geste! EEN VEREERENDE OPDRACHT. Uitvoering van werken van Daniël Ruyneman. Te Amsterdam hebben verschillende kunstenaars het plan opgevat, om nog in dit seizoen een geheelen avond te geven van werken van den componist Da niël Ruyneman. Een kamerkoor, uitsluitend bestaande uit solisten zal uitvoeren „De Roep" en de buitengewoon merk waardige „Koor-sonate", welke nog nimmer in Ne derland ten gehoore werd gebracht, doch in het bui tenland algen-"m beoordeeld werd als een schitteren de compositi Vermoedeli., tengevolge van het groote succes dat de heer Jac. Jansen, alhier had op het 8 Februari j.1. in het Muziekl.vceum te Amsterdam met zijn kamer koor „Pro-Arte", is de Berger toonkunstenaar uitge- noodigd de leiding op zich te nemen van dit vocaal- ensemble. De heer Jansen heeft deze ongetwijfeld vereerende opdracht aangenomen. SINT MAARTEN STROET. TOBIAS KOORDES f Bedekt onder een 7-tal kransen en eenige bloem stukken werd Donderdagmiddag het stoffelijk over schot van wijlen Tobias Koordes. door bondsmak- kers grafwaarts gedragen. Reeds te 2 uur stond een groote menigte, waaronder leden der gvmnastiek- vereen. van Stroet en Dirkshorn, van den Landar- beidersbond en de S.D.A.P. bij de kerkhofpoort, blijk gevende van medeleven in dit zoo droevig en noodlottig sterfgeval. De begrafenis vond plaats in allen' eenvoud en stilte. Het was de heer P. Breed welke als bondsmakker met een enkel woord een laa<=>ie groet aan den overledene bracht en een *wager der weduwe bracht dank aan spreker en belangstellenden bij dit droevig gebeuren. Na deze stille plechtigheid verliet een elk. diep onder den indruk, den doodenakker. ST. MAARTEN. Ten huize „Rust en Lust" vergaderde de afd. St. Maarten van het Centr. Genootschap voor Kinder- herstellings- en Vacantiekolonies. Voorz. opende met een woord van welkom deze vergadering, waar na lezing en goedkeuring der notulen volgde. Uit het nu voorgelezen jaarverslag bleek, dat 1934 een rustig jaar geweest was voor de Afd.. daar geen kinderen moesten worden uitgezonden. Voorts dat het ledental bedroeg 115. Uit de rekening bleek een kassaldo ad f 17.81 met op rekening-courant met het Centr. Genootschap f 120.59, totaal bezit f 138.40. Deze rekening, nage zien door de heeren A. Zwakman en J. v. Schagen, werd door deze heeren in orde bevonden en goed gekeurd. Bij de nu volgende verkiezingen in de drie ont stane vacatures, werden gekozen de heeren H. Jon ker. M. Louw en Jb. Breed. Van de rondvraag, welke nu volgde, werd geen gebruik gemaakt, zoodat Voorz. tot sluiting over ging. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE pn op PROEF Garage C. NIEUWLAND, Bergen. HOOGWOUD EEN JUBILEUM. Onder talrijke blijken van belangstelling mocht No taris H. de Boer alhier, op Donderdag j.1. zijn veertig jarig jubileum herdenken. Des avonds werd hem door de muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" uit Aarts woud en „Crescendo" uit de Weere een serenade voor zijn woning gebracht Alle familieleden hadden zich met den jubilaris in den tuin verzameld om de sere nade aan te hoox-en, tenvijl vele belangstellenden uit de gemeente de koude hadden geti'otseerd om de mu zikale huldiging bij te wonen. Nadat de vereenigingen elk enkele nummers ten beste hadden gegeven, waar aan natuurlijk ook niet het „Lang zal hij leven" ont brak, sprak Mr. H. de Boer namens zijn vader en de familie enkele woorden van dank voor de gebrachte serenade en betuigde er zijn leedwezen over, dat het huis er niet op berekend was om alle muzikanten thuis te ontvangen. Daarom verwees hij ze naar café Modder, waar de kastelein er wel voor zou zorgen, dat het hen aan niets zou ontbreken en besloot met een driewerf hoera voor de muziekvereenigingen. Daarna werd het feest in intiemen kiing vooi-tgezet. De heer S. de Zee, hoofd der school aan de Ker- kelaan, is als no. 1 op de voordracht geplaatst als hoofd der school te Zuidlaren. Van den Minister van Sociale Zaken is bericht ingekomen, dat goedkeuring is verleend tot het in werkverschaffing verbreeden van de Noorderpade on der de bestaande voorwaarden. W I E RI N G E N Succes IISchoorl I. Aanvang 2 uur. B.K.C. IISucces III. Vertrek 9 uur. Burgerlijke stand van 1 t.m. 7 Maart '33. Geboren: Jacob, zoon van Jn. Lont en R. Bogaard; Elisabeth Geessien, dochter van G. Hekman cn C. Kuip; Theodorus Johannes, dochter van J. Nuij en D. K. M. Strooper; Jan, zoon van Jak. de Jong en H. van Klinken. Gehuwd: H. Hille en H. Kaleveld; H. Lukkien en G. Bas; A. A. Russelman en E. A. Dekker. Overleden: Geene. Rapen van eieren enz. Het zooken, rapen en buiten openbare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van kemphanen, wulpen, scholeksters, gi'utto's, tureluurs, meerkoeten en waterhoentjes is toegestaan vanaf heden tot en met 28 April 1935. Het vervoer van eieren van ge noemd waterwild is toegestaan vanaf heden tot en met 30 April 1935. Het zoeken, rapen, ten verkoop in voorraad heb ben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren of ver voeren van eieren van zwanen, ganzen, eenden (alle soorten) duikers, watersnippen en goudplevieren is niet toegestaan. Toewijzing standplaatsen kermis. Burgemeester en Wethouders zijn, na daartoe ge boden gelegenheid tot inschrijving, overgegaan tot aanwijzing van de standplaatsen op de a.s. kermis. Naast het gewone, doch voor een gezellige sfeer •ïiettemin onontbeerlijke, kleine grut verschijnen dit aar de zweefmolen van Ooms, de luchtschommel an Sipkema, de golfbaan van v. d. Veen, de parade ent van Buschnach, de groote Schouwburgtent van losse en Delmonte, de zg. Tête a Queue, vliegbom- •n torpedosport enz. Miltvuur. Bij den bedrijfsboer M. Struik aan den Kooltuinen- veg in de Wieringermeer is een geval van miltvuur jeconstateerd bij een paard. Het cadaver is ovexgebracht naar de verwerkings inrichting te Schagen. ANNA P AU LOWNA STILLE OMGANG. Het genootschap van de Stille Omgang vergader de bij den heer Alkemade. De voorzitter, de heer H. op 't Veld, heette de goed bezochte vergadering welkom. Naar aanleiding van de notulen deelde de pen ningmeester mede, dat het verleden jaar ingestelde spaarsysteem niet het beoogde doel had bereikt, daar er zoo weinig gebruik van was gemaakt. Anderen meenden, dat het beter zou gaan, wanneer tijdiger werd begonnen. Besloten werd, het nog een jaar te probeeren. Eenige leden gaven zich als propagandisten op en zullen in de maanden Juni tot en met September bij alle parochianen rondgaan. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat er een batig saldo in kas was van rond f 70. Het voorstel van het bestuur om 4 vrij kaartjes te verloten werd aangenomen. De gelukkigo winnaars waren: W. Raven, G. Philipsen, N. Leyen en P. Slij- kerman. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de Om gang gehouden zal worden in den nacht van 16 op 17 Maart.. De afdeeling sluit zich aan bij Den Helder en vertrekt Zaterdagavond met den extra-trein van 10.19 station Anna Paulowna. Van 9 tot 9.30 zal het bestuur kaartjes afgeven in café Alkemade, om half tien zullen de deelnemers een kort lof bijwonen, waaromier een kleine toespraak van den pastoor. Zijn Eerw. zal ook aan den bedetocht deelnemen en onder het Lof in de kerk 't Torentje op den Singel een predikatie houden. Na den Omgang zal de De ken van Schagen de H. Mis opdragen in dezelfde kerk, tot de algemeene intentie: Voor vrede en wel vaart onder de volkeren. De plaats in de kerk is voor deze afdeeling ditmaal op de tribune. Na afloop is iedere deelnemer vrij in de keuze vau een gelegenheid voor een ontbijt; geadviseerd werd: restaurant van het Centraal Station. De reis terug zal wederom plaats hebben met een extra trein, die om 6.32 van het Centraal Station vertrekt. De prijs voor het kaartje heen en terug bedraagt f 1.90; de contributie, die geheven moest worden 40 cents. Medewerking om met een anderen dan den extra trein terug te reizen, kan niet worden ver leend. De Stille Omgang blijve „uitsluitend" een be detocht. Aan het einde der vergadering gaven bijna alle aanwezigen zich voor deelneming op. Zij die alsnog besluiten deel te nemen, kunnen zich opgeven bij de heeren P. Komen, H. op 't Veld en N. Zwarthoed. Ten slotte sprak de voorzitter de hoop uit, dat alle deelnemers bij terugkomst niet uiteen zouden gaan dan na een gemeenschappelijk bezoek bij het Aller- heilgste, dat juist door het samenvallen met het 40- Urengebed, dien dag in de kerk ter aanbidding staat uitgesteld. Biljarten. De bij den heer Alkemade gespeelde biljartwed strijd tusschen de biljartclubs Anna Paulowna en Oudesluis had tot resultaat, dat A. P. 15 partijen en Oudesluis 17 partijen won. BARSINGERHORN Zaterdagavond zal de tooneel vereeniging „Lief dadigheid" ten bate van de afdeeling Barsingerhorn van de vereeniging „Het Witte Kruis" ten tooneele bi'engen „Suikerfreule", een blijspel uit het. Indische leven in drie bedrijven van Henri van Wermesker- ken. Het succes, dat de stukken van dezen hekenden schrijver alom mogen boeken, zal ook ditmaal naar wij hopen niet achterwege blijven. Wij vertrouwen temeer daar deze opvoering wordt gegeven ten bate van een vereeniging, die zoo een nuttig werk ver richt, dat de belangstelling onverdeeld zal zijn. Er werd ons verder meegedeeld, dat na afloop de trekking zal plaats vinden van de z.g. poppenver- loting, welke eveneens georganiseerd is ten bate van i,Het Witte Kruis", Nadere bijzonderheden zijn per advertentie be kend gemaakt. Z IJ P E SCHAGERBRUG. Naar men ons mededeelt, is aan den heer. H. de Graaf, exploitant eener radiocentrale alhier, voox*- loopige machtiging verleend voor het doorgeven van eigen gramofoonmuziek aan de aangeslotenen op de radio-distributie-inrichting. Onze Gemengde Zangvereeniglng Kunst na Arbeid, zal ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan, Zondag 24 Maart a.s. een opvoering geven van de Revue: „Dat zijn er vijf." Het spreekt wel vanzelf dat allen die het werk van de zangvereeniging waardeeren en dat zijn er natuur lijk zeer veel, dien avond present zullen zijn. PETTEN. Men deelt ons mede. dat de heer D. Timmerman een boerderij met woonhuis nabij Pettemerkluft laat bouwen en dat de aannemer E. Roozing Pz. alhier met de uitvoering van het werk is belast. Burgerlijke stand van l tan. 7 Maart '35. Geboren: Cornelis Joseph Antonius, zoon van Ja cob de Groot en van Anna de Boer; Emmi Marie, dochter van Jacob Moleman en van Elisabeth Emilie Schlimm; Jan, zoon van Jacob Wartenhorst en van Maart je Doorn; Cornelia Maria, dochter van Petrus Veeken en van Cornelia Konijn. Overleden: Tobias Koordes, oud 37 jaar, echtge noot van Aafke Bouma; Gerhardus Johannes de Wit, oud 20 jaar, ongehuwd. LANGEND IJ K TE LAAG VOOR DE INSTANDHOUDING DER BEDRIJVEN. De Dioc. Land- en Tuinbouwbond in het Bisdom Haarlem heeft een reouest aan den Minister van Economische Zaken gezonden, waarin er wordt op gewezen, dat de totale financleele onbrengst der ge zamenlijke bloembollencultures te laae is om de bedrijven in stand te houden, en dat door het in toepassing brengen der regeerinesmaatregelen een hoeveelheid bloembollen Is vernietigd, waervoor het bedrijf een bedrag van minstens f 15.000.000 aan pro ductiekosten had uitgegeven, waarvan 70 pet. ar beidsloon. terwijl bovendien het bedrijf werd belast met alle kosten der regeerlngsmaatregelen. Na ge wezen te hebben on de vernietiging van groote hoe veelheden Narcissen. Hvacinthen en Tuinen, od de zeer drastische cultuurbeperking en de moeilijkhe den voor den buitenlandschen handel, wordt vast gesteld. dat de voorgestelde heffingen van f1140 o. H.A. Hyacinthen, f260 voor vroege tulpen, f225 voor Darwintulnen en f270 voor Narcissen, den ondergang zullen beteekenen van tal van levens vatbare bedrijven, waarom verzocht wordt het bloembollenhedriif te ontlasten van de voorgestelde en hen opgelegde heffingen. Het Holl. Bloemhollen- Genootschan en de Bond van Kleine Kweekers heb ben adhaesie aan dit adres betuigd. BROEK OP LANGENDIJK. Donderdagavond kwam in het café van dien heer Vijzelaar de Schippersvereeniging „Schuttevaer" afd. Laneendiik en O. In vergadering bijeen. De heer H. v. d. Heerik werd in het bestuur her kozen. De navolgende voorstellen zullen geplaatst worden od de agenda der algemeene vergadering, welke gehouden zal worden op 24 en 25 April 1935 te Brielle. 1. Verlaging kaai- en havengelden; 2. Verhooging spoorbrug Krommenie: 3. Betere plaatsing van tonnen en licht voor de «fV.of»m'aart in het Alkmaarder Meer. OPENING van de speciale ETALAGE Iets geheel bijzonders II Komt U eens kijken? Complete uitzetten ln Zilmeta. Alles alt voorraad leverbaar. Alleen ln: Tot afgevaai'dlgden werden gekozen de heeren W. v. d. Heerik en C. van Schoorl Jr. Op een verzonden schrijven daartoe, was bericht binnen gekomen van de gemeente Brook od Langen- diik .dat de verordening aangaande kaal- cn haven gelden was vastgesteld tot 31 Dec. 1934 en dat daar van niet kon worden afgeweken. In verband met de op handen zijnde Kanalisatie is aan de Commissie van Overleg mededeeling ge daan. dat rekening zal worden gehouden met de wenschen der afdeeling aangaande de plaatsing eener goede los- en laadplaats. Voorzitter bepleit vervolgens mede te werken aan een betere ordening in de vrachtvaart, door te ko men tot vrijwillige sancering. De Commissie van Overleg werd opgedi-agen het uitbaggeren te bevorderen van de brug bij bakker Weder en veilingbrug. In samenwerking met de schinnersvereeniging Beurtbevrachting zal verzocht worden aan de ge meente Amsterdam verlaging van Kaaigelden. Een voorstel tot contributieverlaging vond ge>en bijval, daar deze al laag Is gesteld. Nog zal verzocht worden eenige meerpalen te slaan aan de Sluiskade. Hierna sluiting. Tot Notabelen der Ned. Herv. Kerk ziin geko zen de heeren J. C. Kou wen en L. van Zuidam. ZUIDSCHARWOUDE. Uit de beste bron vernemen we. dat B. en W. het door het Bestuur van de afd. van den Ned. Tuin dershond gevraagde onderhoud hebben toegestaan en bepaald on a.s. Maandag. Bedoeling is de ge vraagde maatregelen voor steun toe te lichten en de medewerking van het gemeentebestuur te verzoeken ter verkrijging van inwilliging door de regeering. NOORDSCHARWOUDE. Voor het Kinder-inatinee van „Hercules en Hvgiea" bestaat reeds veel belangstelling, zoodat het bestuur gemeend heeft een regeling te treffen voor plaats bespreking. Ook voor het gemaskerd bal bestaat veel animo en hebben velen zich al opgegeven. Wij twijfelen er niet aan of ook deze uitvoering zal weer slagen. Zie adv. in dit nummer. De R.K. Rijwielvereeniging „Sint Nicolaas", hield haar algemeene jaarvergadering in hotel „De Bui-g" alhier. Aanwezig waren 33 leden. De voorzitter de heer J. Ooievaar, opende de vergadering op de gebruike lijke wijze. Nadat de ingekomen stukken en mededeelingen be handeld waren, werd door den secretaris, den heer G. de Boer, het jaarverslag uitgebx-acht, waaruit bleek dat de vereeniging 96 leden telt Bij de gehouden bestuursverkiezing werden de af tredenden de heeren J. Schuffelen, Ant Oud en J. Brink met groote meerderheid van stemmen herko zen. Burgerlijke stand van Februari 1935. Geboren: Louise, dochter van Lourens Schrijver en Elisabeth Maria Kaag. Gehuwd: Geene. Overleden: Louise, oud 1 dag, dochter van Lou rens Schrijver en Elizabeth Maria Kaag. LANGENDIJK. Voorzichtig toch. Meermalen is er reeds op gewezen hoe gevaarlijk het is om achter of naast de bus te rijden por fiets, doch velen zien dit helaas nog niet in. Dit bleek ook Vrijdagmorgen toen het dochtertje van den heer Z. van St Pancras zich per fiets naar Alkmaar begaf en naast de bus bleef riiden met gevolg dat zij tegen de bus aanreed en neerviel. Gelukkig bleek de toestand niet van heel ernstieen aard en kon zij zich bij omwonenden in huis begeven in afwachting van de komst van den dokter. Laat ook dit geval een waarschuwing zijn voor anderen. Blijkens de gegevens van het Nederlandsch Clearing Instituut is de achterstand op de clearing- rekening per 1 Maart f22 millioan. In veertien da gen tiid is er dus weer 1 millioen bijgekomen. Hoe wel de vergrooting van dezen achterstand niet zoo groot Is als over de voorgaande perioden, gaat het toch nog niet naar wensch voor don Nederlandschen tuinbouw. Volgens De Tuinderij zijn er thans reeds exporteurs, die meer dan acht weken op uitbetaling van te hunnen behoeve gestorte gelden wachten. K OEGRAS JULIANADORP. „Floralia" van Jnlianadorp Vooruit. Wanneer er genoeg animo voor bestaat, zal bo vengenoemde vereeniging een „Floralia" organisee- ren, waaraan door schoolkinderen en volwassenen kan worden deelgenomen. In den nazomer wordt een tentoonstelling van de gekweekte planten gehouden, waarvoor reeds fraaie prijzen beschikbaar zijn ge steld. De kosten zijn zeer gering en de deelname staat open tot 15 Maart a.s. Het verbouwen van het woon- en winkelhuis voorheen bewoond door den heer J. Stuurman, is op gedragen aan den timmerman P. de Graaff Jz., al hier. Buitengewone spoedvergadering van de Begrafenisvereeniging „De Laatste Eer", te Koegras. Donderdagavond waren de leden van bovengenoem de vereeniging voor de tweede maal in deze week ter vergadering geroepen, in het café 't Centrum van den heer H. W. Veul. 31 Personen waren aanwezig. De voorzitter de heer J. Kossen zegt, dat naar aan leiding van de discussies van Maandag j.1., het be stuur gemeend heeft, zich niet langer te kunnen hand- haven. Daarom is deze spoedvergadering belegd om u in de gelegenheid te stellen een nieuw bestuur te kiezen, daar wij als één man ons mandaat ter be schikking stellen. De heer G. Kuiper vraagt welke de motieven zijn, welke het bestuur noopt tot heengaan. De voorzitter zegt hierover geen discussies meer te kunnen toestaan. De heer A. Speur wil hiei'over ook het woord voe ren, hetwelk hem evenwel geweigerd wordt. Toon deed de heer Speur aan de vergadering het verzoek om uit te spreken, dat de oproep voor deze vergade ring niet wettig was. De vergadering zweeg echter en de voorzitter deelde den heer Speur mede, dat geen enkel artikel in het reglement zich hiertegen vei-zet. De heer J. Breen zou een voorloopig bestuur wil len kiezen. Dat was onmogelijk, het is een bestaande vereeni ging, het huidige bestuur gaat heen, dus moeten de plaatsen officieel worden ingenomen. De discussies zijn hiei-mede gesloten, het resultaat van de eerste stemming was:- gekozen met 18 stem men de heer A. Speur, die echter de benoeming niet aanneemt. De tweede stemming bracht 4 gekozenen, n.1. de heeren P. Veeter 18, C. Snel 11, J. Wijngaard 16 en J. Breen 10 stemmen. Op des voorzitters vraag of de heeren hunne func ties wilden aanvaarden, lieten zij als in koor een „neen" hooren. De eerstgenoemde kwam daar echter op terug en was bereid als bestuurslid zitting te ne men. Do voorzitter zegt, dat als er geen nieuw bestuur gekozen wordt, men dan noodgedwongen tot ontbin ding' der vereeniging zal overgaan en men er dan later meer van zal hooren. De heer J. Wijngaai-d doet namens de vex-gadering het verzoek om weer aan te blijven, hetwelk echter onder geen enkele voorwaarde geaccepteerd kan wor den. De heer G. Kuiper zou het jammer vinden, als hier door nu de vereeniging te loor ging. Thans geven zich 3 personen op, om een bestuursfunctie te aan vaarden. Officieel wordt hierover nogmaals gestemd en worden de heeren G. Kuiper met 28, J. van der Werf met 28 en K. Raven met 26 stemmen gekozen en nemen dat aan. Vier zijn er thans gekozen en wordt het welletjes geacht De aftredende heeren zul len hun opvolgers in de zaken voorlichten en deze vergadering die nu juist het tegenovergestelde beeld van de vorige vertoonde, wordt voor de laatste maal door den heer Kossen gesloten. Daarna had nog een korte conferentie plaats, waar bij eenige loopende zaken werden toegelicht en de be stuursfuncties werden verdeeld en vastgesteld. Het bestuur ziet er thans als volgt uit: G. Kuiper, voor zitter, K. Raven,.secretaris, P. Veeter, penningmeester en J. van der Werf, lid, plus 1 vacature. De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagmid dag twee uur ten raadhuize. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter de heer J. Kroonenburg, burgemeester, tevens secretaris. 0.a. werd medegedeeld: De baggerregeling is verlengd tot 27 April a.s. Thans is de animo voor het baggeren niet groot. De laatste week waren er vijf werkloozen in de bagger regeling geplaatst B. en W. hebben getracht een audiëntie te verkrij- f;en bij den Minister van Economische Zaken om. n verband met den huidigen benai'den toestand de ze nader mondeling toe te lichten. Deze audiëntie kon niet worden toegestaan. Nu heeft men een schrijven aan den minister ver zonden, waarin wordt gewezen op de a.s. twee maanden, die de tuinders niet kunnen doox-komén wegens te geringe ontvangsten voor de geveilde pro ducten. De gemeente zou niet kunnen helpen. Daar om dringt het gemeentebestuur er op aan een ex tra steun aan de tuinders te geven; voorts een Uit betaling op de producten in April of Mei. Do heer Lek juichte dit schrijven zeer toe en dank te B. en W. voor het initiatief. Wegens overlijden van den heer C. Kloosterboer was een vacature ontstaan in de commissie tot we ring van schoolverzuim. De heer Jb. Wit werd be noemd. Het grasgewas aan den Twuijverweg werd onder dezelfde voorwaarden als in 1934 afgestaan aan den heer P. Volkers Pz. Kermis vervroegd. De heer J. Bouwstra verzocht de kermis te doen houden in de eerste of tweede week van Juli, aan gezien de datum in Augustus zeer schadelijk is, zoo wel voor de gemeente als voor den betrokken per soon. B. en W. stelden voor aan het verzoek te voldoen. Na ampele besprekingen werd met 6 tegen een stem, die van den heer Duijf Sr. besloten, de kermis te vervroegen, de datum in overleg met Bouwstra te bepalen. S chattingscommissie. Aan de orde was daarna de benoeming van de schattingscommissie voor de rijksinkomstenbelas ting. Aftredend waren de heeren J. Kroonenburg, M. Duijf, P. Bakker Sr. en J. van Kampen. De voorzitter wilde bij acclamatie herbenoemen, doch de heer Snel drong aan op stemming. De uit slag was als volgt: J. Kroonenburg 7, P. Bakker Sr. 7, J. van Kampen 7; W. Snel 4 stemmen. De heer M. Duijf, die niet herkozen werd, had drie stemmen. Voorzitter dankte den heer M. Duijf voor hetgeen hij in de commissie heeft verricht. De heer Snel nam zijn benoeming aan. Op een verzoek van den heer K. Duijf Cz. om een waterleidingbuis te mogen leggen onder het weg- dek van den Benedenweg. werd goedgunstig be schikt. Vervolgens werd de winkelsluitingsverordening opnieuw vastgesteld. De gemeente-begrootina 1935. Ged. Staten hadden eenige aanmerkingen op de. gemeentebegrooting 1935. B. en W. stelden voor dc begrooting te wijzigen. De hondenbelasting zal moeten worden gebracht op f6 voor luxe honden en voor bedriifshonden f3. Presentiegeld. Het oordeel van den raad werd gevraagd over een verlaging van het presentiegeld der raadsleden van f3 op f2 per zitting. De heer Lek vond dit niet iuist voor degenen die er een middag om moeten verzuimen. De meerderheid van B. en W. was voor verlaging. De minderheid wilde het niet doen. De heer Snel vroeg, hoe het moest als er bii de a.s. verkiezingen eens een daggelder In den raad komt, die toch ziin daggeld behoort te hebben. De heer Van Kampen, de minderheid in B. en W.. was van het standpunt uitgegaan dat deze raad niet over de presentiegelden van den volgenden raad mag heslissen. De heer C. Duiif was er eigenlijk wel voor. We mo°trn allen naar beneden. De heer M. Duiif vond, dat het met twee gulden wei voldoende betaald was. Met 4 tegen 3 stemmen, die der heeren M. Duiif. Muurling en C. Duiif besloot men te adviseeren het presentiegeld te handhaven. Een nieuwe schoolgeldverordening werd vastge steld. n.1. een verhooging voor de hoogere inkomens. De verordening op de vermakelijkheden werd op 20 pet. van de entréegelden bepaald en wel met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Van Kampen. Snel en Lek. Hierna sluiting;

Schager Courant | 1935 | | pagina 15