S ÜT de OMGEVING w1eringerwaard Ondanks de vinnige Noord Wcstcr waren toch Zondagavond velen opgekomen naar de zaal van den heer v. d. Woude, alwaar door de zangvereeni- ging „Apollo" de jaarlijksche uitvoering werd gege ven. De heer K. Zander als voorzitter heette bij de ope ning in 't bijzonder welkom de Funny Boys en Fun- ny Girls van Schagerbrug, die deze keer voor eenige afwisseling zouden zorgen. Het is altijd moeilijk om een zangavond aan te vullen, doch afgaande op de gunstige rccenties zijn we ons in verbinding gaan stellen met de Funny Boys. De directeur, de heer van Ham wil in aansluiting op de woorden van den voorzitter nog meedeelen, waarom geen tekstboekjes aanwezig zijn. De min der gunstige stand der kas is daarvan oorzaak, doch de leden hebben beloofd zoo duidelijk te zingen, dat tekstboekjes overbodig zijn. Met de Funny Boys en Funny Girls hopen we U een genoegelijken avond te verschaffen. Laten we hierop maar direct zeggen, dat het een genocgelijke avond geweest is. Apollo heeft haar goeden naam weer hoog gehou den. Het eerste nummer „Lentefee" kon ons al di rect bekoren. No. 4 „Ons lied van de zee" een reeds oud lied werd ook keurig gezongen. Noemen we verder nog Karrekiet, Sneeuwklokjes, Rozentijd en O Pepita, voor welke nummers de vereen, o.i. een 8 toekomt. Voor O Pepita kunnen ze wel een 10 krij gen. Dit moest als laatste nummer nog eens her haald worden. Zooals de heer van Ham in zijn slot woord zeide, dat alles natuurlijk niet van vreemde smetten vrij was, kunnen we toch wel verklaren dat Apollo weer een goeden indruk heeft achtergelaten. Wat de Funny Boys betreft, kunnen we niet van alle nummers zeggen, dat ze ons hebben voldaan. We moeten evenwel in aanmerking nemen, dat het amateurs zijn. Toch waren er mooie nummers bij en als zoodanig willen we noemen: Met de Funny Boys naar het Bergland. De heer J. Meyer heeft zich doen kennen als een goede rcfreinzanger en de heer P. Hooij als uitstekend violist. De drie laatste nummers, waarbij de Funny Girls als zangeressen fungeerden, oogstten een dankbaar en verdiend applaus. Het daverend applaus kunnen we zeker als basis nemen, dat de aanwezigen een genotvollen avond hebben gehad. De heer van Ham sprak in zijn slotwoord den wenscli uit, dat meerdere nieuwe leden zich bij „Apollo" zullen aansluiten. Daarna nog een woord van dank tot de Funny Boys en Funny Girls voor hun gewaardeerde medewerking. De eerste kennis making was een aangename geweest Tot slot een gezellig bal. De inwijding van het nieuwe kerkorgel door wijlen den heer D. A. Kaan aan de kerk geschonken, zal a.s. Zondagmorgen ten 10 ure plaats hebben. Bij deze gelegenheid zal het bespeeld worden door iemand van de fabriek, die het orgel geplaatst heeft. Tevens werd de zangvereeniging Apollo bereid gevonden om een paar zangnummers ten beste te geven. Laten we hopen op een flinke opkomst, waaruit waardee ring mag blijken voor de nobele daad door den schenker gedaan. Door het Dag. bestuur van den Polder Wieringer- waard werd als vast arbeider benoemd de heer R. de Jong alhier en als sluiswachter de heer Jb. de Boer. bergen Zijn betrekking aanvaard. De door B. en W. benoemde tijdelijke ambtenaar ter secretarie, de heer Mr. G. Rovers uit 's-Graven- hage, heeft gistermorgen zijn betrekking aanvaard en kennis gemaakt met het secretariepersoneel en verschillende raadsleden. De gemeentebegrooting over 1935. De raad Is gereed met het onderzoek van de ge meentebegrooting over het dienstjaar 1935 en heeft gisteravond in besloten zitting behandeld de Memo rie van Antwoord van B. en W. op de gemaakte op merkingen. Het laat zich aanzien, dat de begrooting einde van deze maand in openbare raadsvergadering zal wor den gebracht om te worden goedgekeurd. De ziekte van den burgemeester. Lag het oorspronkelijk in de bedoeling van den burgemeester einde dezer maand van zijn ziektever lof uit Italië in zijn gemeente terug te keeren, thans vernemen wij, dat de heer Mr. van Reenen vermoe delijk nog een maand zal wegblijven, aangezien hij nog niet voldoende hersteld is, om zijn werkzaam heden te hervatten. De a.s. verkiezingen. De kiezerslijst dezer gemeente, zooals deze door B. en W. werd vastgesteld, luidt ten aanzien der verschillende stemdistricten als volgt: Voor de Tweede Kamer der Staten-Gcneraal: stern- district I 764; II 889; III 889 en IV 889. Totaal 3431. Voor de Provinciale Staten: stemdistrict I 734; II 878. III 81 en IV 864. Totaal 3357. Voor den gemeenteraad: stemdistrict I 690, II 833, III 840 en IV 799. Totaal 3162. De candidaatstclling voor de verkiezing van le den van den gemeenteraad zal plaats hebben op 14 Mei a.s., do stemming op Woensdag 19 Juni en niet zooals wij tengevolge van een onjuiste informatie welke ons werd verstrekt vermeldden op 5 Juni. Niet de manier! Toen wij een dezer dagen een kijkje namen bij den bouw van het Openluchttheater, om eens te zien, hoe men opschoot, zagen wij tot onze verwon dering niet den minsten vooruitgang. Bij informatie deelde men ons mede, dat het oor spronkelijk amphitheater, zooals het in wording was en zooals men het ook heeft kunnen zien op de foto in ons blad, niet deugde. Het was namelijk niet op do juiste plaats gebouwd en moest derhalve weer worden afgebroken. Met den bouw op de nieuwe plaats is men nog niet veel verder dan oorspronke lijk het, geval was. Dit is niet direct de manier om op te schieten, of schoon een dergelijke werkwijze de jeugdige werlc- loozen wat langer aan den gang houdt en daar is wat voor te zeggen! N.H. Vereeniging „Het Witte Kruis." Hedenavond om acht uur houdt de Noordholland- sche vereeniging „Het Witte Kruis" haar jaarverga dering in een der zalen van het Oranje-hotel. De agenda luidt als volgt: Opening; Notulen; In- gokomen stukken: jaarverslag; bestuursverkiezing; verslag Financïeele commissie; verslag afgevaardig- do algemccne vergadering; rondvraag en sluiting. winkel Onze vroegere plaatsgenoot, de heer L. Wurkum, thans wonende te Velp, voorheen hulpkeurmeester hij den keuringsdienst voor vee en vleesch in den Kring Barsingerhorn, is benoemd tot keurmeester opzichter aan het n' 'oir te Doetinchem. De dienstplichtigen der lichting 1936 uit deze gemeente H. Band, C. F. de Betue, K. Keetman, C de Ruijter en S. Silver, zijn voorgoed vrijgesteld we «•ens broederdienst. wieringermeer MIDDENMEER. Uitvoering Tooneelver. L.O.L. Als gevolg van den ijzigen wind en de daarmede vergezeld gaande temperatuur, had zeer zeker velen het besluit doen nemen om de bij uitstek verwarmde huiskamer niet af te staan voor de jl. Zaterdagavond aangekondigde tooneeluitvoering L.(aat) O.(ns) L.(achen), van Kolhorn in Hotel Smit alhier. Zooals gezegd, was de opkomst slecht, doch evenwel liet zich het joviale gezelschap door deze ongewenschte omstandigheden niet van de wijs brengen. De Voorzitter liet dan bij zijn openingswoord uit komen, dat ondanks de spaarzame aanwezigheid van het publiek, het programma, eenigszins bekort, zou worden afgewerkt. We mogen volstaan, dat het gebrachte van goed gehalte was en de rollen goed waren verdeeld, zoo wel in declamatie als het in 2 bedrijven opgevoerde blijspel, „Mevrouw de Gravin". Het kennen en kun nen vulden elkaar prachtig aan, zoodat op elk num mer een verdiend applaus volgde. Na afloop volgde een geanimeerd bal, onder leiding van Ed. berré, piano, en den heer Koeten, piano. De thuis blijvers hebben veel gemist. Kerknieuws. Op het drietal. Voor het voor de Ger. Kerk te Pieterburen, (Gr.), opgemaakt 3-tal komt o.m. voor Cand. C. v. d. Vliet Ilulppred. bij de Ger. Kerken te Slootdorp en Midden meer. zij be PETTEN. Zondagavond gaf de Zijper Sportclub in café Vries man een openbare uitvoering. De belangstelling was minder groot, dan de club, gelet op haar prestatie, verdiende. Er is aardig gewerkt; deze kwalificatie althans past op 't vertoonde der jongeren, de dames legden proeven af van meerdere geoefendheid, ter wijl wat de heeren aan hoogrek, paard en brug presteerden, werkelijk uitstekend genoemd mag wor- dne. Afloop der gehouden onderhandsche aanbeste ding van het bouwen van een landhuis aan de Zuid laan te Bergen is als volgt: Prins, Bergen, f5500. Kroon, Bergen f5060—, Rampen, Bergen f4895.—, C. Vriesman, Petten f 4690. T ZAND. Vorige week speelden een 10-tal biljarters voor Callantsoog tegen een 10-tal van hier, bij den heer C. Modder. Gespeeld werden hier 28 partijen handi cap. De uitslag hiervan was dat groep 't Zand er 18 en Call. 10 partijen wist te winnen. De resteerende 32 partijen zullen op een nader te bepalen datum bij den heer P. de Haan te Callantsoog worden ge speeld. J.l. Zondagavond zijn in de groote zaal van den heer Schrieken alhier wielerwedstrijden op de home trainer gehouden tusschcn led<en van de Wielren- vereen. D.O.K. van Den Helder tegen die der Ren- vereen. Alcmaria van Alkmaar. Gehouden werden wedstrijden over 500 en 1000 M. telkens in 2 ron den. Beschikbaar wanen gesteld individueele prij zen voor de 3 snclsten over de 500, zoowel als de 1000 M. welke prijzen bestonden uit medailles en lauwer takken. De uitslagen waren als volgt: Over de 1000 M.: Ie prijs J. Ran in de tijden van 41 en 39 sec.; 2e prijs W. Braak in 42.2 en 39.4 sec.; 3e prijs Jac. Snijders in 42 en 39.4 sec.; allen leden van D.O.K. Over de 500 M. bleek een herkampingsrit tusschen de renners J. Ran en Dienaar noodzakelijk, daar deze tijden hadden gemaakt van resp. 21.1 en 20 voor Ran en ook 21.1 en 20' voor Dienaar. Do uitslag hiervan was le prijs Ran in 19 sec. en 2e prijs Dienaar in 19.3 sec., beiden leden van D^O.K. Op den 3en prijs in deze klasse werd beslag gelegd door den renner Roobeek in 21 en 20.2 sec., lid van Alcma ria. zoodat deze club ook nog een der prijzen deel achtig werd. Na afloop volgde nog verloting van een taart, tulband en een flesch advocaat, welke prij zen vielen resp. op de no.'s 148. 296 en 89. Voor deze wedstrijden bestond, vooral van de zijde der jongeren, zoowel meisjes als jongens, groote in teresse en warme belangstelling, getuige de voort durende kreten van aanmoediging tot den rijders, welk koor een werkelijk natuurgetrouwe imitatie van het krijgsgehuil der Indianen vormde. Druk bezocht bal volgde na afloop. heerhu gow aard De eerste feestelijke bijeenkomst der Vereeniging Onderling Nut en Genoegen te Heerhugowaard- Noord op Zaterdagavond 9 Maart in de zaal van den heer Portegiis, is een waar succes geworden. On danks de felle koude was de zaal geheel gevuld met leden en genoodigden. Van het eerste oogenblik af was de stemming er, en heerschte er een gezellige sfeer, mede verhoogd door de aankleeding der zaal en de vroolijke muziek. Te half acht opende de voor zitter. de heer S. Post. met een kort woord de bij een komst. den wenscli uitend, dat de avond in alle opzichten een genoegelijke mocht zijn. En dat werd hij. Het uitgebreide programma werd vlot afgewerkt. De boekbespreking door den heer Stenneberg. onderwijzer te Nieuwe Niedorp over: ,,'t Wassende water" van H. de Man, op voortreffe lijke wijze verricht, boeide de aanwezigen van het begin tot het einde en oogstte veel bijval; de decla matienummers van Mevr. Koopmans waren in één woord af: ernst en luim zijn haar toevertrouwd en een langdurig, hartelijk applaus viel baar ten deel. Een éénacter. leuk en geestig opgevoerd door de oudste loden der O.L. school 3. viel evenzeer in den smaak, evenals de eenacter ..Hoog Bezorg", ten too- neele gebracht door de jongedames Leegwater en Stapel en de heer Leegwater. Hartelijk lachen klonk telkens in de zaal wanneer er zich grappige situaties voordeden. Verder zorgden de dames Leegwater voor een komische voordracht en tot slot deden de films mot Siemens' projecten de rest: prachtige natuurta- fereelen. afgewisseld door vermakelijke teelten- en andere films. Circa half twaalf was het program ma afgewerkt en sloot de voorzitter dit deel der bij eenkomst. waarna een gezellig bal de leden tot laat in den nacht bijeenhield. Inderdaad kan de ver eeniging op ©en mooie, geslaagde avond terugzien. w ierin gen Zaterdag J.l. had alhier In de zaal van den heer C. Scheltus een uitvoering en verloting plaats van het Wieringer Kleinorkest „Arto kaj batalo". Met mede werking van het „Klaverblad van Vier (zang en hu mor) en van „Arto kaj batalo" (muziek). Met bege leiding van accordeon. Een gezellig bal sloot den avond. Benoeming. Naar men ons mededeelt Is de heer J. Tijsen Jzn. Jr., administrateur van den vischafslag te Den Oe ver, tevens benoemd tot administrateur belast met de uitvoering van het crisiszeevischbcsluit 1934 voor Den Oever. Broederdienst. De Commissaris der Koningin In de provincie Noordholland heeft aan de onderstaande dienstplich tigen van de lichting 1936 op hun aanvrage vrijstel ling verleend van den dienstplicht wegens broeder dienst: D. Drant. G. Garrelts. J. Grohecker. J Klein, S. Klein, J. Kuiper, J. Luikens, G. Rotgans, S. v. d. Schalie, A. Verbiest, A. J. Visser. DE VASTE LASTEN VOOR DE TUINDERS. Het vraagstuk der vaste lasten is voor de tuin bouwers op het oogenblik wel zeer urgent. Overal, waar men op de vergaderingen van de vakorgani saties komt, kan men er bijna zeker van zijn. dat dit onderwerp door de aanwezigen wordt aange sneden. Ook op de door den N.T.B. georganiseerde demonstraties luidt onveranderd een der eischen. dat de vaste lasten, die op de bedrijven drukken, in overeenstemming worden gebracht met de pro ductiekosten. Het is misschen wel jammer, dat een voorstel van de Langendijkcr Groenten Centrale te Broek op Lan- gendiik dienaangaande, geheel onder aan de agenda staat van de te houden vergadering van de Groep Veilingen uit den N.T.R.. zoodat dit niet voldoende, zal kunnen worden besproken, wanneer de andere voorstellen veel tijd in beslag nemen. Hopelijk komt men in de gelegenheid dit voorstel uitvoerig te be spreken. Er wordt in dit voorstel aangedrongen, dat het Centraal Bureau zich in verbinding stelt met de Regeering om te wijzen op den onhoudbaren toe stand er tuinbouwbedrijven die met hvpotheek zijn bezwaard. De regeering heeft geruimen tijd geleden te kennen gegeven, dat de toestand van de hvpo- theekhedrijven in den land- en tuinbouw haar leven dige aandacht heeft. De betrokken ondernemers kij ken echter nog steeds uit naar daden. De Regee ring converteerde haar dure leeningen, doch de bo- dembedrijven liet zij met onverminderde lasten werken, terwijl de steun beslist onvoldoende is. de verplichtingen na te komen. Het Centraal Bureau is het met dit voorstel ge heel eens. Er wordt echter op gewezen, dat de Mi nister-president onlangs heeft erkend, dat de nood in deze dringt. Aangezien het aantal stille executies steeds toeneemt is het niet toelaatbaar, dat nog lan ger daden worden beloofd. In vele gevallen profi teert. slechts de hypotheekhouder van de genomen crisismaatregelen. Maatregelen worden dringend noodzakelijk geacht. Laat de regeering toch spoe dig ingrijpen, zoodat de tuinders weer wat ruimer adem kunnen haten. Voor velen is het thans „er op of er onder" en kan er niet gewacht worden. Geen dag en geen nacht Uitvoering Mandolineclub „Oost-Wieringen". Zondagavond gaf bovengenoemde vereeniging, on der leiding van haar directeur, den heer S. Bruul, haar tweede winteruitvoering. Toen we de concertzaal van den heer J. Lont be traden, konden we tot onze tevredenheid constatee- ren dat deze vrij goed bezet was. Te ongeveer acht uur opent de voorzitter van Oost Wieringen, de heer V. Bakker, deze bijeenkomst waarna we een vijftal muzieknummers te hooren kregen. Tot ons genoegen hebben we kunnen bemer ken dat Simon met zijn „madjes" ijverig gestudeerd heeft en dat de muzieknummers op een fraaie wijze werden ten gehoore gebracht. Na de pauze kregen we de clou van dezen avond en wel de bekende voordrachtkunstenares mej. Maar- tje Bierman, die we reeds meerdere malen voor de microfoon hebben kunnen beluisteren. Mej. Bierman die met een hartelijk applaus werd ontvangen, be gon met een ernstige voordracht „Moedertje". Hier na kwam zij ten tooneele in de Westfriesche kleeder dracht en hebben wij allen kunnen genieten van al haar belevenissen in Amsterdam, bij haar op het dorp, enz., alles voorgedragen in het Westfriesche dialect. Het bleek dat zij dra de aanwezigen wist te boeien, getuige het onbedaarlijk .gelach en het ap plaus na iedere voordracht. Tot slot droeg mej. Bier man nog enkele ernstige gedichten voor, waarvan het bekende gedicht „De Speelpop", op een bijzon der gevoelige wijze werd voorgedragen. Wij gelooven zeker dat we namens alle aanwezigen spreken door te zeggen, dat mej. Bierman uitstekend heeft voldaan. Deze gezellige avond werd met een bal besloten. Een opmerking rnoet ons nog van het hart en wel deze. Onder het voordragen van mej. Bierman wa ren enkele jeugdige knapen zeer hinderlijk door te praten en met stoelen te gooien. We zullen hopen dat deze heeren het onbehoorlijke van hun gedrag zullen leeren inzien, opdat een herhaling wordt voor komen. langend ij k NOORDSCHARWOUDE. „Crescendo" naar Friesland. Onze zangvereeniging „Crescendo" heeft Zondag een verre reis ondernomen, n.1. naar Friesland, waar te Akkrum een kerkconcert zou worden gegeven voor de Ned. Ver. tot afschaffing van acoholh. dranken. Zondagmorgen werd de reis over den afsluitdijk ondernomen met twee touringcars van de H.A.B.O. Het concert vond 's middags plaats en is uitstekend geslaagd, daar men algemeen van meening was, dat er heel mooi gezongen is. Naar men ons mededeelde is het niet uitgesloten, dat ook in Heerenveen t.z. tijd een concert gegeven zal worden. Voor den directeur den heer W. Hespe en de leden is deze verre reis dus wel een succes geweest. ZUIDSCHARWOUDE. CONFERENTIE AFD.-BESTUUR TUIN- DERSBOND EN B. en W. We vernamen, dat Maandag de aangevraagde conferentie van het Bestuur van de afdeeling van den Ned. Tuindersbond met B. en W. dezer gemeen te heeft plaats gehad. De bestuursleden dezer afdee ling hebben gewezen op den grooten en toenemen- den nood in den tuinbouw en de wenschelijkheid en noodzakelijkheid betoogd, dat B. en W. ter bevoeg- der plaatse de verlangens der tuinders onderstree- pen, ten einde te voorkomen, dat de tuinbouw hier ten ondergaat en zijn beoefenaars zullen zijn aange wezen op armenzorg of werkverschaffing. Toegelicht werden deze verlangens: 1. Uitbetaling van den richtprijs over 1932, 1933 en 1934; 2. idem over 1935 en directe verrekening na elke periode, die voor steunvcrleening in aanmerking komt; 3. de gemeentebesturen verstrekken voorschotten, na daartoe door de regeering gemachtigd te zijn, op de te verwachten steungelden voor die bedrijven, welke anders moeten worden opgeheven; 4. verlaging van vaste lasten en verstrekking van goedkoope levensmiddelen, als anderszins ook aan de tuinders. Gewezen werd daarbij op de uitkomsten van een enquête bij een 60-tal bedrijven te Koedijk, welke uitkomsten zoo bedroevend waren, dat zelfs de regeeringscommissaris moet hebben erkend, niet te hebben geweten, dat de toestand zoo ernstig was. De tuinders, zoo werd betoogd, zijn niet geholpen, als slechts een uitkccring over 1934 tot de volle 100 pet. van den richtprijs wordt uitgekeerd, daarvoor is de achterstand te groot: ook over 1932 en 1933 behoort het te weinig betaalde te worden uitgekeerd, opdat aan verplichtingen kan worden voldaan aan hen, die het evenzeer noodig hebben, om zich staande te houden. In het bijzonder werd nadruk gelegd op de noodzakelijkheid, dat zeer spoedig wordt gehol pen door het verleenen van voorschot op den steun ten einde hen, wien het aan de noodige financieele middelen ontbreekt, in staat te stellen hun bedrijf voort te zetten en ze uit de werkverschaffing te houden. De burgemeester was overtuigd van den grooten nood, waarin de tuinders verkecren, doch stond sceptisch tegenover het resultaat, dat B. en W. met een adhaesiebetuiging zouden bereiken. Hij was van oordcel, dat, waar reeds aandrang was geoefend op regeering, regeeringscommissaris, Tweede Kamerle den e.a., en maar steeds zonder succes, een inmen- Bij den Grooten Clnneeschen Muur. Drie-en-der tig terechtstellingen in Oelan, ping. Hsingking. Volgens een bericht uit Johol zijn te Oelanping 33 Chineesche roovers. die midden Fe bruari werden gearresteerd, ter dood veroordeeld en terecht gesteld. Zij hadden bij den Grooten Muur meermalen overvallen gepleegd op Mandsjoerijsche en Japan- sche troepen. Bovendien hebben zij vele Japansche en Mandsjoerijsche onderdanen vermoord. De aan- voerderd er bende, Sailin, heeft in de laatste twee iaar 45 vuurovervallen op Japanfiche troepen ge pleegd. ging met bemoeiingen door dit gemeentebestuur wei nig zal geven. We vernamen dat de beide wethouders zich op een ander standpunt stelden en de noodzakelijkheid bepleitten dat het gemeentebestuur zich met een ge documenteerd schrijven tot de bevoegde instanties behoort te wenden om inwilliging van de verlan gens te verkrijgen. Wat dan ook het resultaat van deze bemoeiingen moge zijn, het gemeentebestuur heeft dan zijn plicht gedaan. Het resultaat van de besprekingen is dus, dat aan het verzoek om adhaesiebetuiging door het gemec. - tebestuur zal worden voldaan. NOORDSCHARWOUDE. Wedstrijd kolven en biljarten. Door de sociëteit „Vriendenkring" werden in „Concordia" wedstrijden gehouden, waarvan de uit slagen als volgt zijn: Biljarten: 1 H. Janssonius; 2 P. Blokker; 3 L. Dek ker; 4. J. Kliffen; 5 G. Deutekom; 6. T. Pranger; 7 J. Ootjers; 8 G. Hop, 9 Cor. Langedijk Cz., 10 G, Langedijk, 11 C. Kuiper, 12 C. Langedijk Pz., 13 D. Kansen, 14 G. Ens, 15 T. Kostelijk, 16 S. Timmerman, 17 C. Langedijk Cz., 18 H. Kuiper, 19 J. Bakker, 20 L. Mallecote, 21 St. de Rijke, 22 Jac. Prijs. Kolven: 1 C. Langedijk Pz. 172 p.; 2. K. Boot 158 p.; 3. S. Timmerman 146 p.; 4. Jac. Prijs 144 p.; 5. G. Deutekom 141 p.; 6. L. Mallecote 138 p.; 7. T. Pranger 136 p.; 8. H. Kuiper 135 p.; 9. G. Ens 132 p.; 10. G. Hop 132 p.; 11. J. Bakker 130 p.; 12, G. Langedijk 126 p.; 13 L. Dekker 124 p.; 14. T. Kostelijk 121 p.; 15. C. Kuiper 119 p.; 16. H. Janssonius 114 p.; 17. Cor Langedijk Cz. 101 p.; 18. St. de Rijke, 85 p. Er werd gespeeld met voorgift. barsingerhorn Zaterdagavond J.l. gaf de tooneelvereeniging „Lief dadigheid" ten bate van „Het Witte Kruis" een op voering van het blijspel ..Suikerfreule" van Henri van Wermeskerken in café „de Fortuin". De inhoud van dit stuk kunnen we, gezien de vele opvoeringen, als voldoende bekend beschouwen. Het stelt door de lange dialogen, die erin voorko men aan de spelers hooge eischen en we kunnen niet anders zeggen, dan dat „Liefdadigheid" er vol komen in geslaagd is de aanwezigen een genotvol- len avond te bezorgen. Het leeuwendeel van dit succes komt in de aller eerste plaats toe aan Mevr. T. DekkerWonder. diev als Mevr. van der Kooii, het publiek herhaalde ma len deed schaterlachen, als zii in baar Amster- damsch dialect, de Indische toestanden, die haar verstand te boven gingen, hekelde. Na haaV dient onmiddellijk te worden genoemd, de lieer Jb. Koop- mans. die als beginneling voor het eerst voor het voetlicht trad en een sublieme vertolking gaf van den administrateur van Wielandt. Mei. Tr. Kisfe- maker, als Trude. Mej. Gr. Nobel (huisjongen), de heeren Van der Kuijl (van der Kooii). S. Kuiper (Schuit). A. Wiodiik (Nittel) droegen door hun goede spel bii tot het welslagen van deze opvoering. Dr. Werner sprak namens het Witte Kruis woor den van dank tot de vereeniging. die spontaan he- reid was haar medewerking te verleenen. Spr. zei, dat deze uitvoering een onderdeel was van een ac tie om de kasmiddelen van het Witte Kruis weer aan te vullen. Een fancv-fair mot verloting volgen in Mei. terwijl deze avond de trekking werd gehouden van de verloting van poppen. voorstellende een bruidsstoet, beschikbaar gesteld door den Edelachtb. heer en mevr. Loggers. Het muzikale gedeelte van den avond werd dpor J. van Sipriaan en zijn band op uitstekende wijze verzorgd. Bij beschikking van den Commissaris der Ko ningin d.d. 7 Maart 1935, 4e afd., No. 26/367, is aan de navolgende ingeschrevenen van den dienstplicht der lichting 1935 uit deze gemeente vrijstelling ver leend wegens broederdienst: A. Grubcn. no. 2; J. v. d. Klooster, no. 10: M. van der Klooster, no. 5: f. Kwantes, no. 12; K. Mandomakcr, no 15 en K. Vis ser, no. 11. den helder Meer geluk dan wijsheidl Zondagavond om 11 uur reed een klein model twec- zitter op de Buitenhaven. Naast den bestuurder, een Officier der Koninklijke Marine, waren nog twee passagiers gezeten, wel een reden om de noodige voorzichtigheid in acht te nemen. De bestuurder was bepaald een andere meening toegedaan, wellicht was zijn stemming ietwat vroolijk, maar op een ge geven oogenblik reed het wagentje tegen het hek van het Marine-Hospitaal op. De twee rechter ban den ervan waren diep verontwaardigd, lieten een zucht, vergaten van schrik weer adem te halen en bleven leeg. De bestuurder trachtte nog te redden wat mogelijk was en vervolgde zijn weg met een tlinke vaart al slingerend over de smalle brug, waar juist een echtpaar met twee kinderen passeerden, die gillend van angst het onheil zagen naderen. onder boven wonder werden de wandelaars niet geraakt, doch wel een lantaarnpaal aan de overzijde van de brug. die tegen dezen druk niet bestand was en geveld werd. Tenslotte geraakte het vehikel in den berm voor de Marine-kazerne en bleef daar uitgeput van de doorstane emoties liggen. Ongedeerd konden de passagiers hun gehavende wagen verla ten en de bestuurder kon een proces-verbaal inens- seeren voor zijn onbesuisde handelingen, die geluk kig ditmaal nog geen menschenlevens kostten. De Burgerwacht zal herleven. Naar wij vernemen zal de organisatie van de Bur gerwacht zeer binnenkort grondig ter hand worden genomen. Men is bezig werkende leden hiervoor to werven en het verkregen corps zal in uniform wor den gestoken en geoefend door den Kap. der Mari niers Schuiling. Deze plannen zouden reeds eerdu- tot uitvoering zijn gebracht, maar Kap. Schuiling was ingedeeld bij het Detachement Saar-Marinicrs, waardoor eenige vertraging ontstond. oude niedorp uicuiiipuuui, Aan de dienstplichtigen J. P. Droog, Th. Droo" A. van der Fluit, Th. van Schagen, J. J. Ruiter, inge schreven voor de lichting 1936, is bij beschikking van den Commissaris der Koningin, voorgoed vrijstelling verleend van den dienstplicht wegens broederdienst. harenkarspel WAARLAND. r> Hoog gehalte. De door de gezamenlijke aankoop aangekochie kali- zout voor de leden van den Tuindersbond Haren- karspel Oost, welke was gegaranderd op een gehalte van 40 bleek bij onderzoek een gehalte te bevatten van 43*4 wat voor den besteller een meevaller is.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7