Plaatselijk Nieuws. DR RINTELEN KRIJGT LEVENSLANG. NA DEN GRIEKSCHEN OPSTAND. Bszuinigings-ontwerp. Inbraak in het postkantoor te Oostzaan. HET LANDBOUWCRISISFONDS. SPORT. Abonnementsgelden, Predikbeurten. Tot levenslange kerkerstraf veroordeeld. Weenen. In het proces tegen Dr. Rinte- len, de figuur in Oostenrijk, die tijdens den moord op Dr. Dollfuss, een groote rol speel de, is vonnis gewezen. De beklaagde werd veroordeeld tot levenslange kerkerstraf. De afkondiging van het vonnis.Dr. Rln. telen hoorde het vonnis glimlachend aan. Weenen, 14 Maart. Om 16 uur 45 verscheen het gerechtshof in de zaal. De president verklaarde al lereerst, dat iedere uiting van afkeuring of goed keuring ten strengste was verboden. Onder algemeene spanning van de volle zaal werd daarop door den president het vonnis voorgelezen. Dr. Rintelen is schuldig bevonden in 1934 in Wee nen en Rome den hem bekenden aanslag op de bondskanselarij te hebben goedgekeurd en bevor derd te hebben, door zich als leider van de nieuw te vormen revolutionnaire regeering ter beschikking te stellen. Hij heeft daarmede de misdaad begaan van middellijke medeplichtigheid aan het hoogver raad en aangezien het gerechtshof deze actie als bijzonder gevaarlijk moet beschouwen, wordt hij ver oordeeld tot levenslange kerkerstraf. De hechtenis van 26 Juli tot heden wordt ingeval van een latere begenadiging afgetrokken. Dr. Rintelen hoorde het vonnis glimlachend aan. Vervolgens las de voorzitter de omvangrijke mo tiveering van het vonnis voor. Daarin werd o.m als een der gronden van de schuld van beklaagde aangenomen, diens zelf moordpoging. Hij heeft weliswaar ontkend, dat hij bij het schie ten de bedoeling zou hebben gehad, zichzelf te doo- den, doch, zelfs aangenomen dat dit waar is, dan be- teckent zijn handelwijze, dat bekl. zijn positie als ho peloos beschouwde en zich daaruit door zwaar li chamelijk letsel wilde redden. Verder komen nog andere omstandigheden in aan merking, zoo b.v. zijn vijandigheid tegenover Doll fuss. De opmerkingen, die de verdediging heeft aange voerd, blijken bij nauwkeurig onderzoek van weinig waarde te zijn. Het is niet van belang, dat de bekl. zijn oponthoud in Weenen niet geheim heeft gehou- dsen, noch, dat hij niet gevlucht is. Dok zijn overige, voor de buitenwereld onschuldige handelingen in de kritieke dagen, zijn slechts als een maskcering van zijn werkelijke bedoelingen te beschouwen. Dat de oproer-geschiedenis den dood van dr. Doll fuss tengevolge heeft gehad, wordt als verzwarende omstandigheid aangenomen. Als verzachtende om standigheden gold daartegenover, dat de bekl. zich ongetwijfeld buitengewone verdiensten heeft ver worven voor Oostenrijk en Stiermarken. De president verklaarde: het oordeel is rechtsgel dig. De verhandeling is gesloten. Dr. Rintelen verhief zich moeizaam van zijn ze tel en drukte den verdediger de hand. De uitspraak werd door het publiek rustig opge nomen. Nadat dr. Rintelen de zaal verlaten had, ont ving hij bezoek van zijn broer en zijn zoon, met wie hij zich gcruimen tijd onderhield. In een draagstoel werd hii daarop naar de gevangenisafdceling van het landsgerecht gebracht. Daar de bekl, door het schot en een hartaanval gebrekkig en aan de linkerzijde volkomen verlamd is, verwacht men. dat hij reeds in de eerstkomende dagen als ongeschikt voor een verblijf in de gevan genis zal worden verklaard en naar een sanato rium zal worden overgebracht. De kosten der revolutie. Athene. Tegenover een bericht van een buitenlandsch agentschap over gevechten bij Drama, wordt nogmaals officieel medege deeld, dat sedert Woensdag in geheel Grie kenland de rust volledig is hersteld De minister van financiën schat de door len opstand veroorzaakte onkosten op 500 nillioen drachmen. Door het inbeslagnemen van het vermogen der opstandelingen, dat te zamen geschat wordt op 1 milliard drach men, hoopt men echter alle schade die de opstand heeft veroorzaakt te kunnen her stellen. Naar den Raad van State verzonden. Het aanpassingsontwerp, het groote plan der regeering, dat een bezuiniging van 50 mil- lioen beoogt, is, naar vernomen wordt, thans naar den Raad van State verzonden. De dader, een zoon van den kantoorhou der, aangehouden. Donderdagavond is in het postkantoor te Oost zaan een inbraak gepleegd. Toen de dienstdoende ambtenaar omstreeks ne gen uur uit het kantoor vertrok, bemerkte de kan toorhouder, die gewoon is om de geldtroinmels en dergelijke, des nachts niet onbeheerd achter te la ten, dat de beide trommels niet op hun gewone plaats stonden. Hij belde onmiddellijk de politie op en weldra waren de Rijks- en de gemeenteveldwach ter ter plaatse. Zij constateerden, dat een der trom mels in een telefooncel stond, onopengebroken, ter wijl het raampje in deze cel openstond. Het spoor leidde naar een achter het kantoor gelegen sloot, waaruit de politie de andere trommel opvischte. De ze was opengebroken; het geld was verdwenen, doch niet de postzegels, rijwielbeiastingmerken, enz. Er bestonden sterke aanwijzingen tegen den zoon van den kantoorhouder, die dien avond in de wo ning van zijn vader had doorgebracht en die even voor de ontdekking van den diefstal per fiets naai Krommenie was gegaan om zijn meisje, dat eveneen- in het huis was geweest, naar huis te brengen Te lefonisch werd de politie van Krommenie gewaar sehuwd, met het gevolg, dat de jongeman in die ge meente werd aangehouden. Hij werd voor den bur gemeester van Oostzaan geleid en bij fouilleering bleek, dat hij in het bezit was van de ontvreemde gelden, een bedrag van ruim 800 gulden. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en zal ter bc schikking worden gesteld van den officier van ju stitie te Haarlem De trommels en het ontvreemde geld zijn door de politie in beslag genomen. TWEEDE KAMER VERVOLG DER DEBATTEN. Ds. Kersten werkt prikkelend. Ds. Kersten werkt op tal van Excellenties als de roode lap op den stier. Ook Minister Steenberghe begint al te reageeren op de beweringen van den staatkundig-gereformeerden afgevaardigde en pro beert den volhardenden dominé in den hoek te duwen. Ds.' Kersten hing bij de debatten een somber beeld op van tuindersgezinnen, die weken lang moeten rondkomen van een gulden of vier per week, die geen kleeding en dekking hebben en wien zelfs het noodige levensonderhoud ontbreekt en weet dit aan de verkeerde regeeringsmaatregelen. Ook beweerde hij, dat de groote hoeren sterk door de regeering bevoordeeld worden boven de kleine zandboertjes. En wat antwoordt Minister Steenberghe? Ten eerste toont hij met cijfers zonneklaar aan, dat de kleine bedrijven in geen enkel opzicht wor den beknot, maar daarna zegt hij heel doodleuk dat hij naar de door Ds. Kersten bedoelde gevallen een onderzoek zal instellen, hoewel hij er van overtuigd is, dat er geen woord van waar is. Intusschen ziet hij gaarne het lijstje van de door Ds. Kersten ge noemde slachtoffers tegemoet. Daar kan Zijn Eerwaarde het vooreerst mee doen! Minister Steenberghe mist de baL DE VERMISTE VLIEGERS GERED? Moskou: Volgens een nog niet bevestigd be richt zouden de 78 op een ijsschots in de Kaspische Zee afgedreven visschers allen nabij Astrakan zijn gevonden en zouden zij zich allen in veiligheid be vinden. PROGRAMMA-WIJZIGING. 17 Maart. N.H.V.B. 3E: ingelascht: B.K.C 2—Succes 3. 4E: Oudorp 2—Ursem 2 wordt omgezet in Ursem 2 Oui'orp 2. K.N.V.B. In afd. I 2B is het programma heelemaal veranderd. Het luidt nu: Z.V.V.West-Frisia; W.F. C.—Spartaan. SUCCES—SPARTA Deze groote wedstrijd staat onder leiding van scheidsrechter W. van 't Veer. en vangt aan om half drie. OEFENING NED. ELFTAL. Woensdag 20 Maart speelt het voorloopig Ned. Elftal tegen Cardiff City in het Sparta-stadion te Rotterdam. Dit is nu weer eens eens ploeg waarover men naar hartelust kan hoornen: er is veel nieuw bloed bij. d.w.z. men heeft heel wat andere dan de gebrui kelijke spelers opgesteld. We ontleenen de opstelling aan de Tel.: Halle: Derboven (ZAC). Cahlenhove (D WS); B. Pauwe. Anderiessen Van Heel; Adam (H VV), Lagendaal (Xerxesb Van Rcenen (Ajax), Roeg (Atex). Van Gelder (VUC). Reserves: Boumans (PS-V). Van Stokken (DWS), Smaal (Excelsior), Drok (RFC), Vrauwdeunt (Fey- enoord). Betaling Ie kwartaal 1935 Aan onze lezers bulten Schapen doen wij het vet. zoek het abonnementsgeld dei Schager Courant over het eerste kwartaal 1935, teil bedrage van fl.80 (voor Conrant met Zondagsblad 12.53) vóór 1 April a.s. aan ons Bureau te betalen, door middel van schrij ving postwissel óf op onze postrekening No. 23339. Voor alle abonné's die gewoon ztjn het couranten* geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorhou ders) te betalen, geldt dit verzoek niet Zij, die bij ons op De Prtns, Het Nieuwe Mode blad, Gracieuse, enz. zijD geabonneerd, kunnen even eens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld le kwartaal 1935, op dezelfde wijze toezenden. Na genoemden datum wordt beschikt met i0.ll /erhooging. Toezending ls dus voordeellg! Voor De Prins ls bet bedrag 12.13 Voor Het Nieuwe Modeblad 11.50 Voor Graciense t 2.15 Voor Panorama f 2.80 Voor Het Leven 12-50 DE ADMINISTRATIE de tuinbouw bleek er naar aller meening, toch het slechtst aan toe. In 1933 is de tuinbouwexport met 40 millioen ver minderd, terwijl 1934 niet veel beter is geweest. Zoowel de heer Lovink (c.h.) als Groen (r.k.) dron gen op verhooging der steunregeling aan, ja, de heer Louwes (lib.) wien toch geen slecht hart voor de veeteelt kan worden toegedicht, ging zelfs zoo ver om voor te stellen, dat, mochten alle andere midde len zijn uitgeput, dan iets diende te worden afge nomen van wat andere takken van landbouw krij gen, om dat aan den tuinbouw te geven. Blijkens zijn antwoord is de minister zelf wel over tuigd van den meer dan slechten toestand in den tuinbouw, doch hij zoekt onder al de klachten der Kamerleden tevergeefs naar het verlossende woord, dat een weg ter bestrijding zou kunnen brengen. Hij ziet op het oogenblik slechts een oplossing in mogelijk vervroegde uitkeering in den vorm van voorschotten aan de tuinders. Het eigen initiatief van het bloembollen- bedrijf heeft gefaald. De heer Kampschoer (r.k.) en ook enkele andere afgevaardigden achtten de heffing voor de bloem bollenteelt te hoog. Ook de heffing van den aanplant werd ondragelijk geacht. Men vroeg dan ook voor deze cultuur steun om het bedrijf in stand te houden, maar Zijn Excellen tie gevoelt er niets voor om dezen steun uit het landbouwcrisisfonds te putten en hij kon moeilijk nalaten den heer van Voorst tot Voorst toe te voe gen, dat hier nu de soort vrijheid, die genoemde heer steeds weer bepleitte, in de praktijk was te aan schouwen. De wagen van de bloembollensaneering is vast ge- loopen! Het persoonlijk initiatief had gefaald! Dat dit echter te wijten is aan de clearing, die moeilijk was te voorzien, had de minister toch minstens dienen te vermelden. ZONDAG 17 MAART. NED. HERV. GEMEENTE. Oude Niedorp, geen dienst, wegens ziekte. Bergen, voorm. 10 uur, Ds. Van den Kieboom. Slootdorp, geen dienst. Middenmeer, nam. 7 uur. Ds. Enklaar, v. den Helder. EVANGELISATIE. Middenmeer, voorm. 10 uur. Lcesdienst. Slootdorp, nam. 3 uur, de heer O. Deen, van Wie- ringen. E. V. „MARANATHA". Bergen. (Dr. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur, Ds. Bakker van Amsterdam. GEREF. GEMEENTE. Bergen, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, de heer J. H. Slager, hulpprediker. Slootdorp, voorm. 9.30 uur, Cand. C. v. d. Vliet Nam. 3 uur, Leesdienst. Middenmeer, voorm. 9.30 uur, Leesdienst Nam. 3 uur. Cand. C. v. d. Vliet. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Alkmaar, v. d. Meijstraat 16, voorm. 10.15 uur Ds. Ruijs. Nam. 2.30 Zondagsschool. 's Av. 7 uur. Bijbelbespreking br. Moolenaar. Winkel, Woensdagmiddag 3 uur Kindersamenkomst bij Mei. Bras in de Weere. Medemblik, 's av. 8 uur. Ds. Ruijs. AANBESTEDING BOUW HOORNSCHE CREDIET- EN EFFECTENBANK N.V., SCHAGEN. Donderdag heeft de aanbesteding plaats gehad van den bouw Hoornsche Crediet- en Effectenbank N.V. op het Heerenbosch te Schagen. De uitslag was als volgt: 1. J. J. Feijen, Heiloo f 11.170.— 2. S. A. Knüwer, Schagen 11.100.— 3. W. Uittcrdijk. Wieringerwaard 10.977.— 4. Gebr. Veeter, Schagerbrug 10.940.— 5. G. Koning, Schagen 10.355.— 6. M. Schipper, Schagerbrug 10.144.70 7. Gebr. Boekei, Oude Niedorp 9.985.— 8. A. v. Eekeren en Zonen, Keinsmerbrug 9.975.— 9. K. Kreijger, Oudesluis 9650.— 10. Koorn en de Jong, Medemblik 9.585.— 11. P. Tuin, 't Zand 9.580.— 12. fa. Blaauboer en v. d. Hoven, Schagen 9.404.— 13. P. de Geus, St.-Maarten 8.910.— De uitvoering van het werk werd gegund aan den heer P. de Geus te Sint Maarten. THEATER ROYAL. „Viva Villa." Het succesvolle filmwerk „Viva Villa", dat deze week in Theater Royal draait, behandelt de geschie denis van een Mexicaanschcn handiet. Het is een meesterwerk van Wallace Beery, een aaneenschakeling van durf, moed en ongekende ro mantiek. Villa was een groot bandiet en onverschrokken bendeleider. Hij werd overal gevreesd en had dui zenden volgelingen. Zijn organisatietalent was even berucht als zijn stoutmoedigheid. In den tijd dat hij leefde wisselden de regceringên in Mexico als de eb en vloed van de zee en iederen keer als Villa het er niet mee eens was, kon men er zeker van zijn, dat De heeren van den Heuvel (a.r.) en van Voorst tof Voorst konden zich met de teeltregeling niet vereeni gen, maar minister Steenberghe, merkte zoo langs z'n neus weg op, dat het toch ook de bedoeling van. de heeren afgevaardigden wel niet zal zijn» dat hij wachtte op het oogenblik, dat alle deskundigen het over dit vraagstuk eens zijn. Hij zeide dat hem bekend was, dat verhooging der legcapaciteit nog geen betere gezondheid beteekent, maar meende toch, dat de rasvercdeling een recllt- vaardiging is voor de genomen maatregel om slechts eieren van erkende fokkers te doen afnemen. De begrooting van het landbouwcrisisfonds was daamede afgehandeld. Er zal Vrijdag over worden gestemd. Het resultaat dezer stemming vindt men elders in dit blad. De voorzitter toont zich edelmoedig je gens den heer Wijnkoop. Aan de orde kwam daarna het wetsontwerp rege lende de invoer van steenkolen en stikstofhoudende meststoffen. De heer Wijnkoop had met alle geweld willen m- terpelleeren over den nood in de mijnstreek en daar slechts drie sprekers het woord voerden, was de heer Wijnkoop, die op de lijst der sprekers was ge plaatst, spoedig aan de beurt. Toen echter de Voorzitter het woord aan dit Ka merlid wilde verleenen, bleek de heer Wijnkoop door afwezigheid te schitteren. Bepaald een meer dringende boodschap! Natuurlijk had de Voorzitter na de debatten reeds het woord kunnen geven aan den Minister, maar onze Voorzitter is een volbloed democraat, die zelfs een communist niet wil dupeeren, zoodat de heer Wijnkoop den volgenden dag nog gelegenheid krijgt zijn misère-interpellatie te houden. Roomsch en rood gaan armpje-door naar de ordening. Ook hij de bespreking der stecnkolen-contingentee- ring bleek weer. dat de katholieken, zoowel als de sociaal-democraten elkaar spoedig vinden als de „ordening" ter sprake komt. Natuurlijk scheiden zich de wegen weer, als de „ordening" in de nractiik zal worden gebracht, doch meer en meer wordt het duideliik dat beide groe pen een heel eind den weg naar de hedrijfssaneering kunnen samengaan zonder elkaar af te stooten. De heer Van der Waerden (s.-d.) wees met profe tisch gebaar den weg. die ons Ministerie had te be gaan om het vraagstuk der noodlijdende mijnen op te lossen. Hij wenschte socialisatie zonder staatsslavernii of bureaucratie en begeerde het inbrengen van alle miinen in een „kolenschap". Om te beginnen was deze sociaal-democratische afgevaardigde echter al tevreden met de „eenheid van verkoopsorganisatie", dus een soort, koriibu en ziet. on deze eerste stap der socialisatie vond hij den heer Hermans (r.k.) aan zijn zijde. Natuurlijk zag die een geheel ander eindresultaat der „ordening" maar veel verschil tusschen beider opvatting bleek toch in dit opzicht niet te bestaan. De toekomstbeelden van den katholiek zijn niet zoo ruim en los en iets meer omschreven, maar voor heider geest, staat toch het beeld van een maat schappij. waar het particulier initiatief een heel wat kleiner plaatsjè inneemt, dan in de tegenwoordige samenleving. Na de internellatie-Wijnkoop zal ook over dit on derwerp Minister Steenberghe z'n licht nog laten schijnen, zoodat als alles meeloopt, nog deze week kan worden begonnen aan de wijziging van de Kieswet. 't Gaat snel! (Voor de vergadering van Vrijdag zie elders in dit blad). GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF Garage C. NIEUWLAND, Bergen. hij en zijn volgelingen dit op duidelijke manier lieten blijken. Is het wonder, dat deze bijna legendarische figuur ten slotte de hoofdpersoon in een film moest worden? Metro Goldwyn Mayer heeft dat werk ter hand genomen en in Amerika heeft deze film 'n overweldigend succes gehad, niet in 't minst door 't buitengewoon krachtige en sterke spel van Walla ce Beery, die de Villa-rol vervult. De opnamen, wel ke in het hartje van Mexico plaats hadden, geschied den onder sterke bewaking van militairen cn politie om de pseudo-opstandelingen tegen de echte te be schermen. Voor de film Viva Villa werd: een tocht naar Mexico ondernomen tegen einde Juli, welke 4 maan den duurde; 6000 extra's werden gebruikt; 8000 van de beste cowboys van Mexico werden gerecruteerd om een bataljon van Villa's Doradaes te vormen. De Mexicaansche regeering werkte regelmatig mee Er werd somtijds gewerkt op een hoogte van 9000 voet, waar ademen nauwelijks mogelijk was. ALGEMEENE VERGADERING SUPPORTERS- VEREEN. „GEEL-ZWART". Donderdagavond vergaderde de Supportersvereeni- ging Geel-Zwart ten huize van den heer H. Raven aan de Loet. Om halfnegen opent de heer De Jager met een hartelijk woord van welkom. Het spijt spr. dat zoo weinig leden zijn opgekomen. De bedoeling van deze vergadering is feitelijk niets anders dan eens van de leden te hooren wat met de Supporters- vereeniging gedaan moet worden. Doorgaan of op heffen. Het woordje opheffen veroorzaakt bij de ouwe getrouwen gemompel. Een dezer roept niet op heffen maar met frissche moed weer beginnen. Na ellenlange besprekingen besloot men om met. de overgebleven leden te trachten de Supp--vereen. „Geel-Zwart" weer zoover te krijgen als ze eertijds was. Men zal voor het rondgaan enz. der leden een termijn van 2 weken nemen. Binnen deze termijn zal getracht worden weer een groot aantal leden te krijgen. Daarna zal op 28 Maart a.s. weer een alge meene vergadering worden gehouden, om in de be staande vacatures etc. te voorzien Autobus naar Wierinqen, Teneinde zooveel mogelijk propaganda te maken, laat de vereeniging morgen een autobus rijden naar Wieringen tegen betaling van slechts 30 cents re tour voor leden van de vereeniging voor bijwoning van den belangrijken voetbalwedstrijd Succes Schagen. Men kan zich opgeven bij den heer C. Molenaar, Molenstraat Verder geen punten meer te behandelen zijnde, sluit Voorzitter deze geanimeerde vergadering met een woord van dank voor de opkomst. MARKTOVERZICHT De handel in vette koeien was Donderdag f.I. trek kend; nog was er 30 ets. besteed, de hoogste notee ring was f250. De handel in kalfkoeien was matig. Tn gelde koeien vlug. Handel in pinken matig. Weer was het een drukte op de kalverenmarkt; groote aanvoer, veel kooplust, handel goed. Voor nuchtere kalveren hoogste noteering f9. Kalveren van 2 3 weken oud tot WA gld. Jonee vette schapen tot 18 gld.. handel goed. Over houders tot f 13. handel matig. Oude vette schapen f 1318, handel goed. Handel in paarden ging wel. Vette varkens tot 21 ets., vlug. duur. Biggen vlug, luur, tot f20. Schrammen duur. In de varkens gaat bet de laatste weken best. Op de kippenmarkt geen verandering. De heer Duijs (s.d.) wilde den minister gelegenheid geven om het praatje de wereld uit te helpen, dat bij de clearingsonderhandelingen met Duitschland onze bloembollenexport was vergeten. Dit sociaal-democratische Kamerlid had enkele dagen geleden in een persoonlijk onderhoud met den minister de overtuiging gekregen, dat de zaak ge heel in orde was en hij wilde nu, door een schijn baar scherpe vraagstelling, den Minister de weg openen om in bet publiek deze laster tegen te spre ken. Zijn goede bedoeling werd echter verkeerd be grepen. „Hoe heb ik het nu met die sociaal-democratische afgevaardigde", moet Mr. Steenberghe hebben ge dacht. Hij weet van de kwestie alles af en nu En voor Zijne Excellentie het zelf goed wist, beet hij Mr. Duijs toe: „U moest u schamen, zoo'n vraag tc stellen." Tableau! De beer Duijs, heftig verontwaardigd over zooveel ondankbaarheid, vraagt het woord voor een per soonlijk feit en Minister Steenberghe, nader in gelicht, zit voor een moeilijk geval. Er bleef hem niets anders over dan excuus en de erkenning, dat hij het vriendschappelijk toegewor pen balletje niet had opgemerkt. Minister Steenberghe moet nog leeren, dat niet alle verontwaardiging van onze afgevaardigden ernstig bedoeld is. Ook in de Kamer wordt comedie gespeeld! De tuinbouw 't ergst in nood. De stormklok is heftig geluid. In hoofdzaak voor den tuinbouw. Algemeen was men van meening dat alle agrari sche bedrijven dringend steun noodig hebben, maar De oester- en garnalenexport worden niet gecentraliseerd. De heer Drop (s.d.) die evenals de heeren Schilt- huis (v.d.), Amelink a.r.) Boon (lib.) en Kersten (s.g.) de nood der oesterteelt en der garnalenvis- scherij voor het voetlicht bracht, ging nog een stap je verder dan zijn lotgenooten en wenschte een soort teeltregeling vóór de oesters, in den vorm van een gereglementeerde uitzaai, gepaard gaand met een gecentraliseerde verkoop. De minister gevoelt weinig voor zoo'n soort orde ning en zal trachten op andere wijze te helpen. De garnalenpositie is zeer moeilijk geworden door de clearing met Duitschland. Zijn Excellentie staat echter in nauw contact met Zeeuwsche en Zuidhol- landsche burgemeesters en overweegt een plan tot hulp. Worden ook de belangen van onze garnalen vis schers aan de Noordpunt van Noord-Holland bezien? Hebben ook onze burgemeesters over deze zaak con tact met- den Haag? De kippen alleen op het zand! Onder deze leus braken de heeren van den Heu vel a.r.) en Schilthuis (v.d.) een lan3 voor sterkere beperking der pluimveehouderij in die streken, waar ook al vele andere takken van landbouw- en vee teelt uit het landbouwcrisisfonds worden gesteund, opdat de pluimveeteelt zooveel mogelijk gereserveerd blijve voor de zandstreken. Ook drong men aan op het opsoupeeren van de „Kippenpot", waartegenover de heer van Rappard (lib.) betoogde, dat het beter was deze gelden te be steden voor verbetering van de lcoelcapaciteit, zoo dat de eieren zouden kunnen worden bewaard tot den tijd van het jaar dat Duitschland ze wil afne men.

Schager Courant | 1935 | | pagina 10