Gebruikt in Uw soepen HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent Verordening Winkelsluitingswet. Aangezien door den Minister van Economische Zaken in overweging was gegeven de verordening op de Winkelsluiting niet vast te stellen, voor een beslissing was genomen omtrent de tijdrcgeling, heeft de vaststelling niet plaats gehad. Nu echter vast staat., dat de zomertijdregeling dit jaar «nog van kracht zal blijven en de bepalingen daarmede in overeenstemming zijn, stellen B. en W. voor genoem de verordening thans vast te stellen. Aldus wordt besloten. Door de O.S.P. afd. Winkel en Nieuwe Niedorp, wordt verzocht adhaesie te betuigen aan een door haar gedane aanklacht tegen den Burgemeester van Laren. B. en W. stellen voor dit verzoek voor kennisge ving aan te nemen. Conform voorstel wordt besloten. Benoemingen. Ter voorziening in de vacature-J. Koster, wordt de heer J. H. Zwart achtereenvolgens benoemd tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand, tot lid der gascommïssic, als verlegenwoordiger van de ge meente in de waterschappen; de heer P. van Zoo- nen werd benoemd tot vertegenwoordiger in den Vleeschkeuringsdicnst. Tot leden der schattingscommissie worden be noemd de heeren J. H. Zwart, G. Kamp, D. Brug man Jbz. en J. de Veer. Bij de stemming voor de vacature-Kamp, moest na twee vrije stemmingen, herstemming plaats vin den tusschen den heer G. Kamp en P. Kort. Op hei de personen werden 3 stemmen uitgebracht, 1 blan co. zoodat het lot moest beslissen. Daarbij werd de heer Kamp benoemd. Op de vraag van den Voorzitter of de heer Kamp de benoeming aannam, antwoordde de heer Kamp dat hij dit deed. Wel was het verloop der stemming niet pleizicrig en zou het er op lijken of hij het in de vroegere periode niet goed gedaan zou hebben, maar spr. zal zich aan dergelijke dingen niet sto ren en neemt de benoeming aan. De Voorzifter gelooft niet dat het in dezen om den persoon-Kamp gaat, maar dat er iets anders in 't spel is. De stembureaus worden samengesteld, zooals door B. en W. was. voorgesteld. De Paad gaat accoord met een voorgestelde wijzi ging in de verordening regelende de werkzaamheden van de Ambtenaren van den Burgerlijken Stand en wel wat den naam betreft van den ambtenaar die met het voltrekken van huwelijken is belast. Aangezien zoowel het getal vergunningen als dat van verloven reeds beneden het maximum is, wordt het verzoek van de Nationale Commissie tegen alco holisme voor kennisgeving aangenomen. Besloten wordt hel sportterrein achter de O. L. school te Lutjewinkel voor 1 jaar onderhands te ver huren aan J. v. Raalte voor f 10. De heer Dekker vraagt zoo spoedig mogelijk over te gaan tot verhuring van de kaden en wegen. De Voorzitter zegt toe, dat B. en W. spoed zul len betrachten. Bij vestiging in de gemeente Het heeft de aandacht getrokken van B. en W. dat het meermalen in den laatsten tijd is voorgeko men, dat gezinnen uit andere gemeenten zich vesli gen en reeds direct in steunregeling of werkver schaffing moesten worden opgenomen, als gevolg van het besluit van den Raad van 24 April 1934. Het is niet aan de aandacht ontgaan, dat in een naburige gemeente een commissie is ingesteld om te onderzoe ken, welke woningen als onbewoonbaar dienen te worden aangemerkt. De mogelijkheid dat het gevolg daarvan zal zijn, dat meerdere gezinnen zullen trach ten een andere woning te vinden en eventueel leeg staande woningen ook in deze gemeente zullen be trekken, niet denkbeeldig is, stellen B. en W. voor een termijn te bepalen voor verblijf in de gemeente om in aanmerking te koiïien voor steunregeling of werkverschaffing en wel voor 6 maanden. De heer Dekker acht het goed gezien van B. en W. om met dit voorstel te komen, maar had de termijn van 6 maanden op 1 jaar gesteld willen zien. Spr. acht de bepaling noodzakelijk met het oog op wat in de omgeving gebeurt, het zal een finantieel voor deel voor de gemeente zijn en ook in het belang van de arbeiders. De heer Brugman heeft vorig maal vrij halsstarrig vastgehouden aan zijn idéé, dat de termijn een jaar zou zijn, maar bij nader inzien gaat spr. accoord met een half jaar. 't Liefst zou spr. vrijheid van vestiging willen, maar dat zou dan voor 't geheele land moe ten zijn. Noodgedwongen moet de gemeente wel tot dezen maatregel overgaan, een noodzakelijkheid die spr. vooral tijdens de waarneming van het burge meestersambt is gebleken. De Voorzitter zegt, dat als blijkt dat de regeling goed werkt, misschien wel in de richting van den heer Dekker kan worden gegaan. Zonder hoofdelijke stemming wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. De gemeentebegrooting 1935. Onder hoogen druk. Het verzet. Thans komt aan de orde de behandeling van de begrooting voor 1935. Algemeene beschouwingen wor den niet gehouden. Bij het voorstel van den Voorzitter om de heffing van leges te wijzigen, wijst de heer Van Zoonen er „Houd je werkelijk zooveel van me, Wilfred?" fluisterde ze. „Kun je mijn verleden vergeten? Weet je zeker, dat dat nooit zal oprijzen en je achtervol gen?" „Geef me jezelf nu en voor mijn verdere leven zei hij. „Ik zal wel met die spoken van het verleden afrekenen." Ze klemde haar armen om zijn hals. „Misschien zal het toch niet zoo vreeselijk blijken te zijn..." zei ze. „Niets, wat je ooit gedaan kunt hebben of doen zult is vreeselijk. Ik zal alles weten als je het me wilt vertellen over vijf, tien, vijftien jaar als je wilt. Breng me naar die mannen die een spionne van je hebben gemaakt. Laat mij met hen afreke nt en de zaak afdoen. Laten ze de juweelen nemen r.'s ..a willen. Ik zal Elisaveta Ostrckoff het verlies ;edcn. Ik zal jou meenemen naar Amerika, daar 1 en je in veiligheid. We zullen daar gaan wonen en ik zal de nachtmerries uit je leven verjagen." Ze snikte zachtjes in zijn armen. Hij trachtte haar tranen te drogen, doch ze hield hem tegen. „Laat me", smeekte ze. „Het is voor het eerst dat ik toegeef, en het is zoo moeilijk geweest..." Het was veel later toen hij opstond en ze hem los liet. Het meisje was binnen gekomen om de gordij nen dicht te doen, doch Anna had haar weggestuurd. De grijze schemering had haar eigen bekoring. Ze nam hem bij den arm en bracht hem naar het raam. „Zie je dien man daar staan?" vroeg ze. „Ja," antwoordde Haven vroolijk. „Wat wil je dat ik met hem doe?" Ze wischtc de laatste tranen uit haar oogen en lachte tegelijkertijd. „Laat hem met rust", zei ze. „Hij doet geen kwaad ze bewaken me alleen maar dag en nacht. Je hebt gelijk, Wilfred. Ze hebben ze nog niet, maar ze willen de Ostrekoffjuweelcn hebben. Denk aan de ironie ervan, liefste ze willen de Ostrekoff-juwee- len hebben om hun drukwerken te betalen, hun sme rig, losbandig leven, al de dingen die hun verschrik kelijk regime meebrengt." Hij keek haar verbijsterd aan. Ze wendde zich van het venster af. Plotseling green ze hem bij de ar op, dat door Ged. Staten verschillende voorstellen worden gedaan. Door wijziging van do belastinghef fing in verband met het werkloosheidsfonds, moeien wij een beroep doen op bijdrage uit dat fonds en dal hu is voor Ged. Stalen aanleiding 'om de zelfstandig heid van dn gemeente aan te randen. De Voorzitter zegt dat wij ons toch aan de Neder landsehe wetten zullen hebben te onderwerpen, aan de colleges die boven ons staan. Wij leven nu een maal in een geordende maatschappij die Nederland heet. Maar ook moeten wij zakelijk blijven. De heer Van Zoonen zegt, dat het toch wel goed is als de hoogere college's merken, dat wij niet in alk opzichten aan hun wenschen kunnen voldoen en da we dan zeggen tot hier toe en niet. verder. Bij de behandeling der begroeting komen dan eer groot aantal wenschen en eischen van Ged. Statei naar voren, aan sommigen wordt door den Raad vol daan, anderen biedt de Raad weerstand. Hieronder laten we de belangrijkste besprekingen volgen: Jaarwedde wethouders. Ged. Staten dringen er op aan, de jaarwedde voor iederen wethouder van f200 op f 150 terug te brengen. De commissie gaat eensdeels er mee accoord da' aan don druk tot verlaging wordt voldaan, terwijl nn derzijds commissieleden van oordeel zijn dat veria ging niet mogelijk is, want dat ieder lid van den Raad ook wethouder behoort te kunnen zijn. De heer Dekker verklaart zich voor verlaging en wijst er op dat de Voorzitter wil meewerken de ver gaderingen 's middags te houden, terwijl hij liet ambt ook nog als een cerebaantje wil beschouwen. De heer Brugman wil deze kwestie bezien in den treurigen toestand van de openbare kassen en zal met verlaging accoord gaan. Spr. verwacht dat. de hoogere instanties ook zullen volgen met verlaging van salarissen. Wat de werkzaamheden vooral van den eersten wethouder betreft, is de huidige jaarwed-, deregeling niet to hoog. De heer Van Zoonen gaat. met de redeneering van den heer Brugman accoord, maar gelooft niet dat. Ged. Staten ministers en kamerleden tot verlaging van jaarwedde tot 25 zullen overgaan. Met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren Raven en Kort wordt besloten, aan den wensch van Gen. Sta ten te voldoen. De heer Van Zoonen stemde blanco. Presentiegelden raadsleden. Ged. Staten dringen er op aan liet presentiegeld voor raadsleden op f 2 te bepalen (was f3. De heer Van Zoonen wijst op de loonderving, b.v. voor iemand die in de werkverschaffing werkt en stelt voor het presentiegeld op f2.50 te bepalen. Met 5 tegen 2 stemmen wordt besloten het pre sentiegeid op f*2.50 te stellen; voor f2 stemden de heeren De Veer en Dekker. De jaarwedde van den heer P. J. Korver, ambte naar ter secretarie, wordt verhoogd met f 100 en ge bracht van f 1000 op f 1100. Ged. Staten wilden schrapping van den post kos ten vergaderingen, vcrverschingen, enz., zij meenen dat voor vergaderingen, waarvoor presentiegelden worden betaald, dergelijke uitgaven niet behooren te worden gemaakt. De begrootingscommissie wil dan een post op de begrooting plaatsen, om ververscbingen aan te bie den op vergaderingen, waarvooi geen presentiegel den worden gegeven. Enkele leden geven uiting aan hun ontstemming (.ver dergelijke wenschen van Ged. Staten en met algemeene stemmen wordt dan ook 'besloten den hegrootingspost te handhaven. De bijdrage aan den A.N.W.B. wordt teruggebracht van f20 op f 10. Ged. Staten wenschen schrapping van f 10 subsi- lie afd. Winkel der Ned Ver. tot afschaffing van al coholhoudende dranken. De heer Van Zoonen stem de tegen. De post weegloonen willen Ged. Staten verhoogen, maar de begrootingscommissie wil dan maar de zaak, de waag, opdoeken. Aan Ged -Staten zal worden medegedeeld, hoe hotv oordeel van de commissie was, maar dat de raad - nog niet tot"opheffing-wilde overgaan, doch ook geen verhooging van den post gewenscht acht. Op verlangen van Ged. Staten wordt de post kos ten van schoolfeestjes en -reisjes geschrapt. T.a.v. de kosten van onderwijs aan schoolvrije jeugd komt de heer Dekker in verzet tegen een eventueelen afbraak van een deel van ons onderwijs; spr. wijst op de goede resultaten van dit onderwijs cn vraagt of B en W. zich eerst in verbinding wil len stellen met den onderwijzer, die dit onderwijs geeft. Een uitgetrokken bedrag van f 144 vindt spr. niet te hoog voor een dergelijken belangrijken cur sus. De Voorzitter zegt dat bij den Minister getracht zal worden de gewcnschte verklaring van den Minister te verkrijgen. Van den betrokken onderwijzer is het verslag van den cursus 19341935 ingekomen, het bezoek aan den cursus is goed geweest. Ged. Staten vvii schrapping subsidie aan Winkel's Harmonie; de begrootingscommissie wil aan dien wensch voldoen, doch dc heer Brugman bepleit krachtige subsidieering dezer vereeniging. Spr, zegt dat z.i. de finantieele nood niet zoo groot kan zijn, dat een dergelijke openbare instelling niet gesteund rnoet worden. Met klem wijst spr. op de cultureele beteekenis eener dergelijke vereeniging. Spr. zou, men, haar vingers schenen een merkwaardige kracht gekregen te hebben. Ze keek op in zijn ge zicht en er was een ontzettende angst in haar strak ke lippen, haar smeekende oogen. „Wilfred," riep ze. „Dit is toch de werkelijke jij, is hot niet? Je meende toch wat je zei? Je zult ver geten als je vergeten moet? Je zult vergeven als die dingen die je van me gelooft, waar zijn? Houd je genoeg van me om te kunnen vergeten?" Hij nam haar in zijn armen. Hij zei heel weinig en wat hij zei was onsamenhangend, doch ze was tevreden. Als het geluk gekomen is vloeit het leven zoo gemakkelijk weer in de gewone kanalen. Een kwar tier later was Anna Kastellane bij het buffet bezig cocktails klaar te maken. Haven liep naar de tele foon. „Vind je goed dat ik even opbel?" vroeg hij. „Ik krijg vier gasten te eten om acht uur en ik heb het totaal vergeten en het is al over zessen." Ze lachte. „Dat is niet erg vriendelijk tegenover je vrienden." „Jij kunt ook komen als je wilt," stelde hij voor. „Het zou wel humoristisch zijn als je het deed." „Waarom" vroeg ze. „Vertel me niet dat je een diner geeft aan enkele van mijn Bolsjewistische chefs." „Ik zal het je dadelijk vertellen", beloofde hij, den hoorn van den haak nemend. „Laat me eerst even met Parkins spreken... Ben jij daar, Parkins? Luister eens, ik krijg vier, misschien vijf menschen te dineeren. Wil je met Frangois alles in orde bren gen? Cocktails om acht uur. Diner zoo gauw als hij het klaar kan hebben... Neen, ik laat het heele- maal aan hem over. Jij zorgt natuurlijk voor de wij nen. Ik zal op tijd thuis zijn om me te verklceden. Zeg Frangois, dat een van de gasten een jonge dame is. dan kan hij zorgen voor ijs en zulke dingen." Hij hing den hoorn op. Zij hield hem een wijnglas voor. „Houd dit even vast, terwijl ik schud", verzocht ze, ,dan kan jij mijn cocktail schudden." De cocktails werden ingeschonken. Hij sloeg zijn door den nood gedwongen, de subsidie dan van f80 op f50 terug willen brengen. De heer Kamp sluit zich bij het betoog van den lieer Brugman aan. •De heer Dekker meent, dat niet zonder pijn subsi- lie aan muziek vereeniging, zangvereeniging moet worden onthouden. In even hooge mate is dat het geval met de schoolreisjes. Door particuliere gaven '.al voor muziek cn zangvereeniging gezorgd moeten vorden. Als we subsidies bleven geven, zouden we tis op een verkeerden weg begeven. De heer Raven verecnigt zich met het betoog van en heer Dekker. De heer Van Zoonen wijst op de cultureele betee- .:nis van dergelijke vereenigingen op het platte- >nd, zij die de economische politiek van de regee- ing willen volgen, moeten dan maar meegaan, voor pr. is het hier een principicele kwestie. Met 4 tegen 3 stemmen wordt besloten den post liet te schrappen, voor schrapping stemden de hee- on Raven, Kort en Dekker. De overige leden, de leeren De Veer. Van Zoonen, Brugman en Kamp temden vóór een subsidie van f50. Met 4 tegen 3 stemmen wordt besloten de post uibsidie. zangvereeniging te schrappen (wensch led. Staten); tegen stemden de heeren Van Zoonen, 3rugman en Kamp. Ged. Staten willen de hondenbelasting van f 2 arengen op f 3.—. Dc commissie heeft geen bezwaar. Aldus wordt besloten. Ged. Staten willen de belasting op tooneelvertoo- ningen enz. op 20 pet. stellen in plaats van op 10 pet. De begrootingscommissie heeft geen bezwaar. De heeren Brugman, Van Zoonen cn Kamp ver klaren zich dan tegen en met 5 tegen 2 stemmen wordt besloten het oude tarief te handhaven. De post onvoorziene uitgaven f 9S3.10 moet van Ged. Staten teruggebracht worden tot f 600. Ged. Staten dringen er op aan 'een straatbelas ting in te voeren. Dc commissie acht nieuwe belasting op bezit dat al niet rendabel is, ongewenscht. Do heer De Veer deelt mede dat hij in de commis sievergadering wel ccnigszins anders is ingelicht over de straatbelasting, n.1. dat de gronden achter de straten belast zouden worden. Spr. meent echter dat dc straatbelasting bfeoogt het belasten van men schen die zoogenaamd op de rooie stoonen wonen. Dc Voorzitter zegt dat de heer De Veer in de com missievergadering toch wel goed ingelicht is en de Secretaris licht de strekking van het bedoelde arti kel nader toe, er op wijzende dat belast zullen wor den gronden aan den openbaren weg gelogen of er uitgang op hebbende. Hier wordt een andere belas ting bedoeld dan een straatbelasting, die in sommi ge plaatsen wordt geheven, als vergoeding van be strating, verlichting cn rioleering. De belasting zal f 8 per bunder bedragen, waarvan dan f 2 van de Banne zal kunnen worden afgetrokken. De heer Dekker herhaalt de opmerking van den lieer Van Zoonen, dat door de heffing van het werk loosheidsfonds de gemeente is lamgeslagen. Had men de gemeente in de positie gelaten waarin ze vorig jaar was, dan zou er nu geen sprake van iil- vooring straatbelasting zijn geweest. Met algemeene stemmen wordt besloten, geen straatbelasting- in te voeren. Afgewezen worden verzoeken om subsidie bestrij ding van de Iepenziekte, idem federatie van V.V.V.'s in Noordholland boven het Noordzeekanaal, idem van tentoonstelling van Bloembollencultuur te Heem stede. De afd. Winkel van den Ned. Tuindersbond ver zoekt om kunstmest beschikbaar te stellen en plaat sing in de steunregeling. Wat het laatste betreft, merkt de Voorzitter op, dat de ministerieele bepalingen zich daar tegen ver zetten. T.a.v. de kunstmestverstrekking stelt de heer Van Zoonen voor hetzelfde bedrag als van verleden jaar pl.m. f 200 beschikbaar te stellen. De heer Brugman merkt op dat men meer werk moest maken van het gebruik van natuurmest. Z.h.s. wordt conform het voorstel van déli heer Van Zoonen besloten. De begrooting wordt vervolgens met algemeene stemmen aangenomen. De begrooting van het Algemeen Burgerlijk Arm bestuur wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 15438.14, waaronder een gemeentelijke subsidie groot, f 11000 en een post onvoorzien van f 454.09. De begrooting van de gasfabriek sluit, voor den ge wonen dierst óp f 41431.39, voor den kapitaaldienst op f 21016.40. Nog wordt vastgesteld een suppletoire begrooting 1934. De rondvraag. De heer Raven zegt, dat toen de werkverschaffing weer werd opengesteld, een paar arbeiders daarvan geen bericht hebben ontvangen. Daardoor hebben ze een dag niet gewerkt en spr. vraagt of ze dien dag in de steunregeling kwamen. De Secretaris licht uitvoerig toe, hoe, de berichten over hervatting van de werkverschaffing op de meest onmogelijke tijden worden ontvangen, hoe dan al het. mogelijke wordt gedaan om den arbeiders er mee in kennis te stellen, dat daarbij den ecneh ar beider wel eens verzoekt het don ander te willen mededeelcn enz. enz. De twee betrokken arbeiders arm om haar middel. Er was maar één toast, die ze drinken konden. „En u?" vroeg zeg, haar leege glas neer zettend. „Misschien wil je me nu wel vertellen, wat of er voor humoristisch aan zou zijn als ik vanavond bij je kwam dineeren en welke jonge dame er komt. Laat ik je vast even vertellen dat ik er hard over begin te denken om de invitatie aan te nemen." „Des te beter," lachte hij, „alleen moet je de ju weelen dan meebrengen. Ik krijg do teleurgestelde jonge dame en haar gevolg te eten." „Welke teleurgestelde jonge dame?" vroeg Anna. „De jonge dame die op de juweelen heeft gewacht" legde hij uit. Ze hield even op met het mengen van de cocktails en keek stom verbaasd op. „Ben ik gek of ben jij het?" vroeg ze. „Ik weet het niet," antwoordde hij. „Ik ben een beetje gek van blijdschap, maar ik geloof niet, dat dat mijn hersens heeft aangetast. Ik bedoel, prinses Elisaveta Ostrekoff." Ze bleef hem verbluft aanstaren. „Wat is er met haar?" „Ze komt van avond bij me dineeren. Ze is hier aangekomen met een zekeren kolonel Oliastransky en zijn vrouw, om haar juweelen op te eischen. Je hoeft je niet ongerust te maken, lieveling, als je ze al hebt afgestaan of als je het gevaarlijk voor je is ze aan haar te geven. Ik kan haar wel tevreden stellen. Ze schijnt een aardig meisje te zijn en ik geloof dat ze net zoo lief contant geld krijgt." ,Waar zei je dat je haar ontmoet had?" „Ik heb een soort van particulieren detective in den arm genomen, zoodra ik hier kwam, om haar op te sporen," legde hij uit. „Ik wist er niets an ders op, omdat jij den brief in den tasch had, waar in de instructies stonden hoe ik haar kon vinden. Het was niet moeilijk en als ik haar op straat was tegen gekomen, zou ik naar haar toe zijn gegaan en haar alles verteld hebben. Ze lijkt zoo sprekend op haar moeder." Anna Kastellane zette den shaker neer en liet zich in een makkelijke stoel vallen. Ze bedekte haar ge- zich met haar handen en Haven wist niet of ze lach te of schreide. OOGSTRESULTATEN VAN BEVROREN AARDAPPELEN. In het Tijdschrift over plantenziekten. 2e afleve ring, van dit jaar. komt een artikel voor met het hierboven weergegeven opschrift. Het artikeltje is door den heer Van Poeteren vertaald uit de „Jour nal of the Ministry of Agriculture" van Januari van dit jaar. 'De inhoud van dat stukje lijkt mij voor ons be langrijk genoeg om het hier ten dcele weer te geven. Aanleiding tot het onderzoek, dat dit stukje ten gevolge had was de ervaring dat planten, gegroeid uit poters, die aan lage temperatuur waren bloot gesteld geweest, zooals dit voorkomt als ze tijdens vorst vervoerd zijn, in groei achter stonden bij plan ten uit onbeschadigde poters. Uit het stukje blijkt, dat de veronderstelling, dat men dan pas een oogstvermindering kan ver-, wachten, als de poters zichtbaar door den vorst be schadigd zijn geworden niet juist is. Ook bij poters die uiterlijk noch innerlijk zichtbaar door den vorst beschadigd waren, verkreeg men een mindere oogst. Dit was nl het geval, als de poters gedurende 40 uur blootgesteld waren geworden aan een tem peratuur van min 1 graad Celrius. Dit is dus nog niet zulk een heel lage temperatuur. Ook als ze slechts 2Vi uur waren blootgesteld aan een tempe ratuur van min 3 graden Celcius nam men die oogstvermindering waar. De vermindering bedroeg reeds pl.m. 10 procent. Vooral nu, nu wij nog zoo laat vorst gekregen hebben, is het voor ons van belang dat te weten, immers is de kans op het oogenblik, door het plot seling invallen van den vorst, vele grooter, dat de poters een of meer nachten aan min of meer lage temperaturen zijn blootgesteld geweest. Op het oogenblik dat dit stukje geschreven wordt bevinden zich reeds poters in den grond; het zal duidelijk zijn, dat voor die poters ook dezelfde kans bestaat, vooral als ze ondiep gepoot, zijn geworden. Hoewel nog niet alle factoren, die onderzeeër vorming in de hand werken, bekend zijn, is men het daar met elkander over e-ens, dat veel afspuiten het optreden van ontijdige knolvorming in de hand werkt. Ook lage temperaturen na het uitpoten komt daarbij wellicht in aanmerking. Nu is er deze win-, ter, in verband met het feit, dat de spruiten, ten gevolge van den zachten winter, zoo snel groeiden, veel afgesproten; sommigen hebben dat gedaan door eenvoudig met een mes de bovenste toppen der spruiten af te hakken. Kans op het vormen van, onderzeeërs moet dus aanwezig geacht worden. Op het oogenblik ziet men ook zoo hier en daaï poters met verdikte spruiten en hoewel dat niet altijd onderzeeërvorming tengevolge behoeft to hebben, ziet men "het toch nogal eens optreden bijl zulke partijen. Niet te vroeg uit planten van dergelijke partijen zal dus wel aanbeveling verdienen. Ook het reser veeren van zulke partijen voor de minst koude stukken is te probeeren. De Controleur b. d. Plantenzïektenkundigen Dienst, VAN HER WIJNEN, St. Pancras. Ik heb m'n neus een beetje te dicht bij de slijpsteen gehouden! (Everybody's) echter woonden niet afgelegen. Toen zij zich 's mor gens om 10 uur ter secretarie bevonden, heeft spr; hen er nadrukkelijk op gewezen, dat zij het verzuim ter oen halven dag konden beperken,, want dat z-u des middags nog op het werk present konden zijn. Veel lust schenen ze daar niet in te hebben. Als de arbeiders in dergelijke gevallen niet kunnen werken, laten we zien dan nog uit de vorstuitkeering trek ken. De raad gaat in comité. Na heropening der openbare vergadering, stelt de Voorzitter voor, op de begrooting voor 1935 een post uit te trekken van f 150 voor subsidie voor een even tueel te stichten bad- en zweminrichting met sport terrein. Zonder stemming wordt hiertoe besloten. De heer Brugman wenscht geacht te worden te* gen te hebben gestemd. Daarna is de vergadering gesloten. HOOFDSTUK X. Havens diner was een groot succes. Kolonel Olia stransky zag er uit als het type van een ouden, ge- distingeerden voogd in een rok die. hem volmaakt zat, hoéwei hij ronduit bekende, dat hij hem dien, middag gekocht had. Hij vertelde verscheidene amu sante historietjes in zijn langzaam, correct Engelschj en zoo hij al een extra glas champagne dronk, hij bleef waardig en praatte verstandig. Bij madame waren de zorgelijke lijnen uit het gezicht verdwe nen en ze was misschien een beetje sentimenteel! een beetje te huilerig bij de herinnering aan voor bije glorie en ze had een gewoonte om beurt Havens en Elisaveta's handen te streelen die de eerste be paald hinderlijk vond. Haar volkomen geluk en haar voldoening over het leven en haar omgeving waren echter zoo echt, dat iedereen haar uitbundig heid goedmoedig verdroeg. Elisaveta zelf en Felix Drayton waren mischien de meest stille leden van het gezelschap; Elisaveta, omdat ze haar oogen bij na niet van haar gastheer kon afhouden en Felix Drayton, omdat madame Oliastransky hem dood verveelde en hij totaal onder de bekoring van Eli saveta was. Haven was van het begin af in de beste stemming geweest. Het leven was plotseling een heerlijk avontuur geworden. Hij vond het beslist amusant om drie millioen aan Elisaveta te moeten afstaan, omdat Anna Kastellane alleen maar ge lachen had toen hij haar gevraagd had hem de ju weelen terug te geven. Hij was voor het eerst sinds maanden gelukkig. Hij wilde, dat iedereen gelukkig was. Hij klonk met den kolonel, klopte liefkoozend op madame Oliastransky's magere vingers en weer stond maar net de invitatie van die mooie, verleide lijke lippen aan zijn anderen kant, die zich zoo vaak' naar hem toebogen. Iedereen scheen het druk te hebben met het maken van toekomstplannen en het bouwen van luchtkastcelcn. Haven, die onder zijn gebreken zeker niet verwaandheid telde, merkte pas laat, dat hij zelf in al Elisaveta's fantasieën het middelpunt vormde. Hij probeerde haar plagend op andere gedachten te brengen, Wordt vcrvplgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 18