C. ROGGEVEEN Cz., De Brabantsche Brief Polder Waard en Groet. van Compleet Eiken Huis= kamer Ameublement f 80.00. Bïosmbcllenveilingsvereen. te Bovenkarspd. ZmBAer- f-1* 'hr10;if,nm 4~6 9: ben fc.10 i Cann-a Sri6: idf,m 4~6 2: Schwa- Ti,ly ^-,o 6; Ulvenhout, 12 Maart 1935. Menier, Wat roert Mèèrt zijnen stèèrt! Krimineel! Hadden we d' eerste da gen van deus maand we zenlijk zachte veurjaars- dagen, ge hebt er ver- lejen week in mijnen brief nog van kunnen le zen, de leste week re geert er 'nen Oostersturm deur den buiten, die oe deur merg en been snijdt De velden liggen in win- tersche kou, onder 'n hoo- ge blaauwe locht te ver stijven. Den bojem is as 'nen bikkel zoo haard en schollekes ijs blinken op de Mark. Mijnen kool staat glashaard in d'akkers. Hij kraakt onder 't uitdoen! 't Is bar weer. De veugeltjes zijn er stil van. Hier en daar klapt 'n bonte kraai deur de vries- strakke locht en lot zelfs zijnen krijsch achterweuge. Laank zal 't nie duren. „Strenge heeren regeeren nie laank", zee^t sprikwoord en bij alles wat er op de weareld veraandert, die ouwe spreuken houwen 't wel uti! 't Was vandaag veul koud, onderweugen. De vorst zit zelfs gèèf in den grond. Waant haard en la- wijig dokkerde mijnen wagel over den weg. As den grond zoo droog en hol bevroren is, dan kan 'k dat aan de wielen heuren. Dan ratelen die ijzeren wiel- baanden over de keien, ollee, da's éénen roffel in oew ooren. As ik gereed was om te gaan van den mergen, dan zee Trui: „wocht 's efkens, Dré!" Meteen gong ze naar 't opkamerke. „Lopt docht ik en 'k ging den erft op, naar m'nen wagel. Waant op 't opkamerke, daar heb ik mijnen gar derobe, verstade gij. Daar heb ik zeivers 't 'n plaank getimmerd en 'n gordijn veurgehangen, waar achter m'n goeie spullen hangen. M'n goeie, ja, waant m'n daagsche heb 'k altij aan en as ik ze nie aan heb, dan liggen ze hier of daar op 'nen stoel. Maar as ik den erft af was, en mee 'n gangeske den wagel den steenweg opgerejen had, dan kwam Trui me nageloopen. Rap en t' enden asem. „Dré!" Ik wuifde en liep op 'n kiependrafke deur. Blek had er trek in, mee die kou en 'k wilde nou liever m'nen gaank vasthouwen. „Dréeeü" Ze gaf 't nie op. Afijn, da's gin nieuws. As ze weer 's iets opgeeft dan is da veur 't eerst! En dan wilt ge 't as kearel ók wel 's 'nen keer winnen Ik zwaaide dus achter mijnen rug en draafde deur in 'n vlot gangeske deur den valen, kouwen mergen. Blek z'n nagels tikten op den weg. Hij jankte min- of-meer, bewijs dat ie wist, dat de vrouw ons achter na zat. Waant da's kasuweel, amico, zoo pront dieën goeien beest alles snapt. Maar hij stond aan mijnen kaant. As Trui d'r stem in de verte verstierf, mee die magere vrieslocht kunt ge veul verder heuren, dan ging er wel ennigt geloei in Blek z'n keel, maar hij trok er steuvig aan en ferm schokte den wagel van kei op kei, in rateldaans. Bij 't Gin.neken gekomen docht ik toen efkens: ,,'k had toch maar even op heur motten wochten; ze had 't goed mee me veur. En sjuust as ik da gedocht had, sjuust as ik m'n eigen 'n bietje wou verwijten, dan weg! Alle berouw! Alle verwijt! Waant dan sprong, bekaanst op m'n klompen sodejuu, dan sprong ineens onzen koeischèèper („jongste bediende" zoude gij zeggen) van mijn fiets zeggen: „Dré, de vrouw lot zeggen, da ge deus om mot doen." Amico, ik vloekte. Woeiend was ik veur 'n moment. Die snotneus op m'n nieuwe fiets, die 'lc zelf al leen Zondags gebruik, mee heel goei weer. Die 'k netjes, mee 'n bietje vettigheid had opgestald 'k sprong bekaanst uit m'n vel. En in z'n onschuld hield ie den wollen das, daar ging 't nouw al dien tijd over, vlak veur m'n kokkerd. Sjuust of alle menschen moesten zien, hoe zuinig ze thuis op mij waren! Ik zette den wagel stil, Iaanks den stoepraand. „Waar haalde gij de brutaliieit vandaan om mijn goeie fiets te nemen, brutale sloeber?" „De vrouw zee „Die hee niks te zeggen Toen kost die kleine salamander 'n klein bietje verwondering en spot nie verbergen in z'n groote oogen. over mijn fiets!" mokte-n-ik toen m'nen zin af. „En wat dieën vrekten das betreft kom hier!" Aangstig kwam ie 'nen pas naar me toe. „Kom hier, zeg ik!" Nog nen pas. „Zijde baang, da'lc oe op zal freten?" Nog 'nen pas. „Hier dieën das! Blijf staan". Toon draaide-n-ik da jong steuvig in den eigenge- breiden das en 'k zee: „Zóó naar huis en zeg teugen de vrouw, zeg maar niks en m'n neus uit, gaauw!" Metene zat ie w.eer op m'n fiets mee z'n onbehou wen klompen en 'k heb me moedwillig omgedraaid, om nie te zien, hoe op da fijne fietske gestaampt wier of 't uit malkaar moest. Net zal ik weer wegrijen, of daar staat den Jaan "veur me. Die kwam al van 't durpshuis. „Waarde gij baang, Dré, dat julhën koeischèèper kouwe Voe ten zou krijgen?" vroeg ie. Maar aan z'n stomme bakkes zag ik wel, dat ie al les begrepen had. Ja, amico, den Jaan, zoo stom as ie is, hij hee-t-er ok al 'n dartig jaren huwelijkschen strijd en geluk op zitten, nog wel mee z'n tweede wijf en dan nou dan hoefde 't zwart garen nie uitgevonden te hebben, om zo'n dascomedie rap te begrijpen. En keelegaar te deurgronden. Dus brocht ik 'm in de wèèr, deur te zeggen „die snotneus zou mijnen das achterna brengen en nou brengt ie gatvergimmen mijnen Zondagschen!" „Ge kunt oew ondergeschikten niks, gin steek laten doen zee Janus, die nug nooit 'nen knecht bezeten hee, mee alle overtuiging. „Zoo is 't Jaan, saluu!" „Saluu, Dré". Later op den dag wou ik telkens weer 'n bietje spijt krijgen, over m'n optrejen. ,,'t Was toch bezurgdheid", zee m'n geweten. „Ze hee-t 'm toch zeivers veur oe gebrejen", zee mn geweten. „Ze hee-t-er eigen toch t'enden asem geloopen en toen nog den koeischèèper gestuurd!" zeeën ze van binnen! Maar dan zee ik: „op m'n goeie fiets, ja! Vergim- menl Is da werkl" x - - „En Trui, ochèrme, wa stond ze zenuwachtig te roepen. Zelfs Blek „Ze motten mee d'r pooten van m'n nieuwe fiets afblijven!" Eindelijk vergat ik 't zo'n bietje. M'n geweten schee er uit op 't lest mee z'n ge- baker. 'k Had 'n paar klaantjes bediend, 'n goei be- stellingske gekregen, van 'n aardig wefke 'n tas kof fie, afijn de zaken draaiden weer leutig en 't was tijd van teruggaan, veur ik 't wist. Maar onderweuge, as ik dichter op Ginneken aan kwam, Ulvenhout begost te naderen, as ik op de plek kwam, waar ik dieën kwajongen den das omgedraaid had, dan nouja! 'k Hoef toch zekers nie héél mijn boek open te leggen. Op 't end trok Blek, dieën braven hond, die hoe langer hoe meer trek begost te krijgen in zijnen wermen schottel, trok Blekske harder en harder. Enne onwillekeurig moest ie 't meeste werk doen Waant goed beschouwd, as ik den balaans eerlijk opmokte, dan eh wel, dan kwam ik tekort en 'k moest 'n goeie smoes hebben, om uit da „tekort" te springen, zal 'lc maar zeggen. En die had ik nog nie. Die liep ik nog te fabrieken. Hoe zou 'k 't aanleggen? Eerst niks zeggen. Alleen: „middag". Kort. Dan 's afwochten. Dan had ik de fiets nog. De nieuwe fiets! Daar was ik 'n kwartier baas mee. Minstens! As ilc zóóver was mee m'n gedachten, dan stond ik al op mijnen erft. Veur ik 't goed wist. Blek gromde van plazier. Trok aan z'n teugels, dat 't kraakte, 't Was koud en hard werken gewist. Hij verlangde naar z'n werm maal, onder de plattebuis. „Kalm, kalm", zee ik. Daar kwam Trui den erft op. Gewoon. As altij. Ik naar 't stallelce. Ze begost heur gewone gesprek mee Blek. „Zoo Blekske. Zoo m'nen goeien beest. Ja hij is braaf. Stil stil, zoo! Kom maar mee! Jullie maal Hè? „Jullie Heurde-n-ik goed. „Jullie maal is gereed, horre!" Toen, as ik veur den dag kwam, na in 't stalleke 'n bietje hardhaandig gegooid te hebben mee de ben- nelces en de manden, toen zee ik „middag". „Goed verkocht, Dré?" „Gin klagen". „Kou gehad?" „Nilcss?" Toen keek ik ze veur 't eerst 's aan. Verroest Zij was de „schuldige". Da zag ik aan heur oogen. Die keken nie zoo, zoo vast, zal 'k maar zeggen. ,,'t Was me wa moois, horre!" bromde-n-ik gaauw. „Watte Onderwijle gingen we binnen. Hè „Wawawawa's da-de-allegaar Ik begost er van te hakkelen. Wat 'nen rommèl lag er toch op die stoelen? En zag 'k goed? M'n goeie pakken? M'n perreplu? M'n reiskarbieske? M'n bottines? En de doozen mee 't Kerstgerei? M'n hoogen hoed? Ik keek 's om, naar Trui. En as ik goed keek, ze leek wa kleiner, wa bedeesder! 'n Bietje schuldbeseffend, zou 'k zoo zeg gen. „Ga nou maar gaauw zitten, Dré, ge zult wel hon ger hebben! 'n Borreltje misschient Sodemearel! Nou begreep ik! Nou viel de hemel op m'nen kop. Dieën idioot was aan den schoonmaak getrokken in deuze kou Weg das-comedie. Weg smoes die 'k nie vinden kost. Weg m'n zurgen over niks! „Ilc ben maar begonnen", zee ze poeslief. Ik zweeg. „Mee 't opkamerke." Ik zuchtte. „Ik docht da mot toch ok gebeuren". Ik frat. „En as gij me nou straks 's efkens helpen wil, Dré, mee Toen keek ik ze aan op 'n manier, da ze zweeg. „Schraanst eerst oewen buik maar lekker vol", zee ze toen. Da dee ik. Zwijgende. Waant ik moest, as ik wa zee, dan moest ik 'n aantwoord hebben, dat heel den schoonmaak en heurzelf mee één woord vernietigde! Da nou te vinden. ilc frat. 'k Zou eerst na den eten m'n peplce opsteken en gemakkelijk gaan zitten. Da was al nie kwaad. „Ik gaai nog nie deur, horre! 't Is maar 'n be- ginnerke", zee ze. Ik won. „En 't mot toch ok gebeuren, ee?" 'k Had maar nie 't goeie woord. „Eeee?" Toen zee ik iets wa'lc heelegaar nie had willen zeg gen. Ilc zee: „zekers!" „Zoo is 't", beaamde Trui. „Zekers, stuk gekkenhuis". „Ik kwam van den mergen op 't opkamerke, toen ik jouwen das daar zocht... oja, wa-d-is da mee dieën das? Is die nie mooi genogt, meneer?" Amico. Ik kan zoo nog wa deurgaan. 't End was, da'lc 'n uur later stond te witten. Hee ze weer nie heuren zin? Veur de volle 100 pet.! Zoude nie? Neeë, 't helpt allegaar gin blik sem. Eèn dink heb 'lc er uitgetimmerd. 'k Gaai Zater dagmiddag naar Amsterdam! O zoo! Naar Dré en Wieske. Wa-d-'nen aarigen dag is da vandaag gewiest! Wel te rusten. Veul groeten van Trui en as altij gin horke min der van oewen toet a voe DRÉ. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden. op Woensdag 13 Maart 1935, nam. 2 uur t.eri polderhuize. Allen aanwezig. Dijkgraaf de heer A. J. Waiboer; secretaris de heer A. Wiedijlc. Na opening volgt goedkeuring notulen. Naar aanleiding van de notulen deelt Voorzitter mee, dat de arkenschippers te kennen hebben gege ven wel te willen betalen, wanneer ze daartoe in staat zijn. Voorzitter zegt., dat iedere maand kwitan ties worden aangeboden en zooveel mogelijk zal worden getracht de gelden te innen. Boezemkanaal Waardpolder. Ten aanzien van de ontginning van het droog- beloopen bozemlcanaal deelt Voorzitter mee, dat door den Minister van Soc. Zaken meegedeeld is, dat een overheidssubsidie wordt toegezegd van 75 pet. in de loonen. De toezegging was aanvankelijk verleend tot en met 2 Maart 1935. Op een daartoe gedaan verzoek is deze toezegging verlengd tot voor- loopig 1 Juni 1935. De heer J. Vethman vraagt of het bedrag, dat daarvoor was uitgetrokken, voldoende zal zijn. Voorzitter antwoordt, dat daarover nog weinig valt te zeggen; op hel oogenblik zijn alle ploegen aan hetzelfde Werk, zoodat er binnenkort wel eenige staat op gemaakt kan worden. Voorzitter vraagt machtiging van de vergadering, om, wanneer het werk het bedrag der begrooting iets zou overschrijden, toch door te gaan, wanneer al thans ook de overheidssubsidie blijft gehandhaafd. Het Bestuur lcriigt die machtiging. Slootwerk. Voorzitter deelt verder mee, dat er meer slootwerk is uitgevoerd, dan in de vorige vergadering werd besproken. In den Groetpolder is de toestand nu zoo geworden, dat de afvoer van het water naar het gemaal nu goed te noemen is. Ingekomen stukken. Van de Rotterdamsche Basalt Mij. dat zij de leve ring van 275 M3. basaltsplit 38 f 4.75 en 75 M3. basaltslag 12 f3.92, haar na gehouden aanbeste ding opgedragen, zal uitvoeren. Van de V.E.K.O.M.A. te Amsterdam, dat zij weder om 20.000 L. gasolie zal leveren tegen een prijs van f2.75 per 100 L. Voorzitter zegt. dat deze levering niet is aanbe steed. omdat bii een vorige aanbesteding door de V.E.K.O.M.A. alleen aan de aanbestedingsvoorwaar den was voldaan. De olie was bovendien van prima kwaliteit en het aanbod leek het Bestuur aanneme lijk. De vergadering gaat ermee accoord. Van Ged. Staten de goedkeuring op het besluit tot het aangaan van een gcldleening groot f3000 ten behoeve van de ontginning van het drooggeloonen boezemkanaal. De lccning is inmiddels geplaatst. Van de Strijkmolens van de Niedorper Kogge, met de rnededeeling, dat er ondiepten zijn in het Boerensluiskanaal. Gevraagd wordt deze op te rui men. Er zal aan worden voldaan. Voorzitter deelt nog mee, dat de heeren Reigers man en Thimése. resp. IIoofding.-Dir. en Hoofding. van Prov. Waterstaat een onderhoud hebben gehad met het Dag. Bestuur over de eventucele overname van haven en sluis ten behoeve van de kanaalplan nen. Spreker zegt dat nog geen definitieve voorstel len zijn ingekomen, zoodat we in deze nog een af wachtende houding kunnen innemen. De geloofsbrieven van de heeren Jn. Vethman en Jn. Saai worden nagezien en tot toelating besloten. Rekening 1934. De commissie, belast met het onderzoek van de rekening over 1934 deelt bij monde van den heer Vis mee, dat rekening met de bescheiden is verge leken en alles in goede orde is bevonden. Tot vast stelling wordt geadviseerd. De rekening sluit in ontvangst op f 41976.47, in uitgaaf op f 3S330.90, batig saldo f 3645.57. Begrooting 1935. Bij de behandeling van de post salarissen voor de ambtenaren, zegt Voorzitter, dat vorig jaar is be sloten tot het geven van een toelage aan de ambte naren voor het pensioenverhaal ad 10 pet., dat moet worden toegepast. Het bestuur stelt nu voor de salarissen te verhoo- gen met diezelfde bedragen. Conform het'voorstel wordt besloten. De heer Saai bespreekt de mogelijkheid tot verla ging van de bezoldiging van de Heemraden en dc presentiegelden van de Hoofdingelanden. De heeren Vis en Schenk ontraden dit; wel wil de heer Schenk de presentiegelden laten vervallen en dit bedrag dan brengen op het salaris van den dijk graaf, omdat spr. meent, dat dit abnormaal laag is. Na een uitvoerige bespreking wordt een voorstel van den heer Vethman om bet salaris van den dijk graaf te verhoogen met f 100 en 't, bedrag der pres. gelden te brengen op f 80, waarbij dan de bepaling wordt gemaakt dat voor niet meer dan 2 vergaderin gen pres. geld wordt uitbetaald, aangenomen met 13 tegen 1 stem, die van den Voorzitter. Bij den post „bewerken ontgonnen land" ontspint zich wederom een levendige discussie. Voorzitter zegt dat er in het bestuur 3 stroomingen zijn:l. bezaaien met graszaad en clan na een naar jaar verhuren? 2. eerst ploegen en bewerken en dan verhuren; 3. direct verhuren. Het blijkt tenslotte, dat, voor het laatste het meest gevoeld wordt, want met 10 tegen 4 stemmen wordt besloten direct te verhuren en wel voor den tijd van 7 jaren, waarbij dan voor 1935 geen huur behoeft te worden betaald. Besloten wordt bij inschrijving te verhuren. Volgt: opmaken van aanbevelingslijsten van Heemraad. In de vacature, wegens periodiek aftr. van den heer P. A. Melcliior zal de aanbevelingslijst luiden: 1. P. A. Melchior; 2. N. J. C. Geertsema; 3. J. Saai. In de vacature, ontstaan door het bereiken van den leeftijdsgrens door den heer P. Kistemalcer Sr.: 1. J. Breebaart Kz., 2. A. Vis, 3. R. C. Schenk. De overige posten van de begrooting geven geen aanleiding tot veel bespreking, zoodat deze tenslotte wordt vastgest. in ontvangst en uitgaaf op f 37098.04, met een post voor onvoorzien van f 1661.63 en een omslag van f Vt per H.A. De pensioengrondslagen van cle ambtenaren wor den vervolgens vastgesteld. Besloten wordt tot het aangaan van een kasgeld- leening tot een bedrag vaneen hoogsle f 5000. Het kohier van omslag wordt, vastgesteld. Het kohier der wellenbelasting wordt eveneens vastgesteld op een totaal bedrag van f 540. Van de losrentelcening wordt no. 31 uitgeloot, ter wijl ïio. 136 van de geamortiseerde polderschuld wordt afgeschreven. Rondvraag. De heer Saai vraagt hoe het staat met de bezoldi ging van den opzichter in verband tot de werkzaam heden bij het boezcmkanaal. Voorzitter antwoordt dat dit werk beschouwd wordt te behooren tot het werk van den opzichter, zoodat dit in de bezoldiging geen verandering brengt. De heer N. J. G. Geertsema informeert naar de bevindingen met grint op den weg in plaats van ba salt. Spr. meent, dat de proef goed geslaagd is. Voorzitter zegt, dat dit, een goed stukje weg was. Spr. zal het evenwel in gedachten houden tot. het najaar, omdat nu reeds materialen zijn aangekocht. De heer D. Molenaar zegt dat cle kluft bij den Win- kelerweg te glad is. In hoofdzaak is dit evenwel het geval met het bovenste gedeelte, wat in onderhoud is bij het Hoogheemraadschap. Voorzitter zegt toe er over te zullen spreken. De heer Molenaar informeert verder naar het zo- merpeil in den Groetpolder. Voorzitter antwoordt van 2.70 M. N.A.P. De heer Molenaar zou dit peil althans gedurende de zomermaanden iets verhoogd willen zien. Meerdere heeren blijken deze zienswijze toegedaan. Voorzitter zegt, dat het in overweging zal worden genomen en zoo mogelijk zal aan bezwaren tege moet worden gekomen. Afscheid P. Kistemaker Sr. De heer J. Vethman zegt, dat dit. wellicht de laat ste vergadering zal zijn, waarin Hoofdingelanden den heer P. Kistemaker Sr. aanwezig zullen zien. Wij verkoopen tegen lage prijzen en toch goede uitvoering en kwaliteiten. bestaande uit: Modern Dressoir, bladmaat 125 c.M. Eiken Tafel, 120 X 80 c.M. 1 eiken Stoelen. 2 eiken Fauteuils, met springveeren en bekleed met prima Velours, voor den prijs van Levering geschiedt franco. Aanbevelend, MEUBELMAGAZIJN - SCHAGEN. Telef. 73. Spr. dankt namens de Hoofdingelanden den heer Kistemaker voor de prettige wijze, waarop steeds is samengewerkt en spreekt den wensch uit, dat het hem gegeven mag zijn nog vele jaren het werk van den polder in goede gezondheid gade te slaan. (Applaus). De Voorzitter zegt hierna: Geachte heer Kistemaker. Als geen buitengewone omstandigheden plaats hebben, is dit de laatste al- gomeene vergadering van onzen Polder, waarin u als Heemraad zitting hebt. In dit jaar bereikte u den leeftijdsgrens, die voor de vervulling van deze func tie is gesteld. Op 22 Maart 1904 werd u benoemd tot Hoofdingeland; op 22 Dec. 1915 werd u beëedigd tot Heemraad in de plaats van den inmiddels overleden heer R. Dz. Kaan. Gij hebt uw energie 31 jaar ter be schikking van onzen polder gesteld, waarvan bijna 20 jaar als Heemraad. Gij hebt gedurende dezen tijd volgens uw beste weten uw bestuursfunctie vervuld. Zeker mag ik hierbij als een zeldzaamheid opmer ken dat gij nimmer een vergadering hebt verzuimd. Gedurende uw zittingsperiode is hier veel veran derd, terwijl tot belangrijke verbeteringen werd be sloten. De belangrijkste gebeurtenissen wil ik even noe men. In 1912 werd de groote polderschuld afgelost, in 65 jaren werd daarvoor door cle ingelanden klein Wv, millioen opgebracht. In 1916 feislerde de Janu- ari-storm onze dijk In korten tijd was deze her steld. In 1912 werd de dieselmotor gebouwd, in 1927 het electrisch gemaal, waardoor onze polder geen last meer had van overtollig water. In 1933 werden onze wegen voorzien van een stofvrij wegdek. En daarbij zijn cle polderlasfen gedurende de laatste iaren gedaald. Dit zijn de belangrijke evenementen in onze poldergeschiedenis. Gij hebt aan de voor bereiding en uitvoering ervan een groot aandeel gehad en het zal zeker voor U een groote voldoening zijn te weten. dat. bii Uw uittreden de ooldereigen- dórnmen in een goeden staat zijn, terwijl door zuinig beheer de lasten niet ongunstig ziin. Over het re sultaat van Uw arbeid kunt U tevreden ziin. Gii hebt ons allen deze vergaderzaal zien binnen komen. velen hebt gii voorlichting gegeven en het zal vreemd ziin. wanneer U hier niet meer aanwe zig is. Kistemaker, wij hebben hier over vele, soms moeilijke kwesties beraadslaagd, wij ziin het. dik wijls niet eens geweest, doch al werd hef somtijds wat laat. we wisten te geven en te nemen, en kwa men tot een boshut. We hebben onze meening steeds geuit, doch het Polderbelang nimmer uit het oog verloren. Namens cle Algem. Vergadering van onzen Polder zeg ik U voor Uwe bemoeiingen hartelijk dank en spreek daarbij den wensch uit .dat U nog lange iaren in goede gezondheid onze werkzaamheden zult volgen. Er is een foto gemaakt van deze bijeenkomst en cle Alg. Verg. biedt U die aan. als blijk van waar deering voor Uw werk en vriendschap. We hopen dat U er een plaatsje voor zult vinden in Uw huis kamer en dat liet er toe bij zal dragen, dal U met genoegen terug zult denken aan cle oogenblikken, doorgebracht in het Bestuur van den Poider Waard en Groet. (Applaus). De heer Kistemaker neemt, tenslotte nog het woord en dankt Voorzitter en den heer Vethman hartelijk voor cle vriendelijke woorden aan zijn adres gericht. Spreker zegt. dat het hem steeds aan genaam geweest is in de vergaderzaal te vertoeven en nog gaarne zou ik een langeren tijd deel van het Bestuur hebben uitgemaakt. Het geschenk dat mij wordt aangeboden, aanvaard ik met grootcn dank. U kunt er van verzekerd zijn. dat. het een eere plaats za'1 krijgen. Spreker eindigt, met te zeggen: Het, ga U allen goecl en ik dank U voor alles op recht en hartelijk. De laatste veiling os gehouden op 13 Maart. Veel plantgoed werd aangevoerd, waarvan alleen de be tere soorten een prijs opbrachten. cle gewone soor ten worden verkocht voor 2 tot 5 cent per 109 stuks. jNoleering van heden als volgt. Apricot 46 2- Al- rLiTj^ 3!i:.'?.ar-,J'oes Hulr>t 6^10 5—7: Belindc 2 o4:„Blonot T 8-11: idem 4-6 7; Brinstone Ï7 i van Wiinbereen 4—6 2—3; Crimson Glow f>^10 67: idem 4—fi 2: Earlv Sunrise 6—10 16- Mem 4—6 14—16: F.mnrcssof India 6—10 3; idem 4—6 2—4; Edison 6—10 30; idem 46 2426; Flamin<* Sword 6—10 7; idem 4—6 3; Gladness 6—10 42* Jac T3« j r> in1 P61Ti L'eberfeuer 46 13; Ladv Boree] 6—10 6—7; 4—6 2: Lilac wonder 6—10 18—20 idem 4—6 11; Mevr. van Konijnenburg 6—10 48- Klom 46 38—42: Orange Queen 6—10 3—5* Pfit/ers Tnumph 6-10 60; idem 4—6 32—60; Panama 4—6 9-10; Pnnceps 4—6 2—4; Rosefte 6—10 4- Roi So- bcn 6—10 13; Souvenir 6-10 4—11; idem 4—6 2—3- Sara Bern hardt 610 34; Truc! el Grotz 3640* Vir- not 10: Earlv Sinrise 34—30: FI. Sword 10- 1'Imma- cnlee HV-16; Roi Soleil 17: War 10. ,,.„.r2'eno?er,LilC,r.: 50 cl.' per Liter: Alba- tros 6o—95: Ave Maria '270—370: Earlv Sunrise 0 50- Mevr van Koniinenburc 185—140; Mac Laren 55-1 300; Alles i^centenf"8 W°i Pfitóera Trium»h

Schager Courant | 1935 | | pagina 19