VROUW, W/X\ODL Avond» K£<b35fc> R.2b£r* In de tegenwoordige tijdsomstandighe den zijn er vele dames, die het niet bekos tigen kunnen, er eenige gekleede middag- jurken op na te houden. Waarom het dan niet eens geprobeerd met de rok en blouse? Ze zijn modern en wanneer ze van kant, taf, of crêpe-satijn gemaakt worden, ook heel gekleed. Ze kunnen bij vele gelegen heden gedragen worden en zijn minder duur dan de gekleede japonnen, daar er meerdere blouses bij één rok gedragen kunnen worden. Toch geeft het dan niet de indruk, dat het steeds dezelfde japon is, die U draagt. Een blouse is vlug zelf gemaakt en er is ook niet veel materiaal voor noodig. K. 26356. Vele dames durven geen blouses te dra gen, omdat ze bang zijn, dat zij er te dik in lijken. Voor hen is deze blouse buiten gewoon geschikt, want, wanneer men de blouse van hetzelfde materiaal maakt als de rok, geeft het de indruk, dat men een japon draagt, omdat de blouse over de rok heenvalt. De jabot en een gedeelte van de mou wen zijn van kant, hetgeen het geheel nóg geklceder maakt. Benoodigd: 4.40 M. stof en 35 c.M. kant, beiden 90 c.M. breed. B 26278 en R 26274. Een combinatie van wit en zwart is al tijd heel gekleed en flatteert bijna ieder een. De slank makende rok is van zwart crê pe-satijn, de blouse, die in de rok gedra gen wordt, is wit met zwarte schouderstuk ken. De deelen van de blouse zijn met open naden aan elkander verbonden. Benoodigd: voor de blouse: 1.25 M. witte en 35 c.M. zwarte stof, beiden 96 c.M. breed; voor de rok: 2.55 M. stof, 90 c.M. breed. B 26358. Heerlijk luchtig is een kanten blouse, vooral wanneer hij, zooals dit model, half lange mouwen heeft. De aardige garnee ring en de aangeknipte mouwen maken dat dit modelletje buitengewoon elegant is. Benoodigd: 2.10 M. stof, 90 c.M. breed. B 26346. Heel mooi, juist door zijn groote een voud, is deze blouse van gletscherblauwe zijde. De aardig gevonden garneering van de mouwen is gevoerd met metaalstof. Benoodigd: 1.65 M. stof en 20 c.M. lamé beiden 90 c.M breed. B 26360. Doordat de hals van deze blouse aan de rugzijde wat uitgesneden is, is hij nog gekleeder dan een van de andere model len. De blouse is aan de voorzijde hoog ge sloten en versierd met strassknoopen. De wijd-aangeknipte mouwen geven aan dit modelletje een heel bijzonder cachet, Benoodigd: 1.80 M stof, 90 c.M. breed. B 26450 Als men veel blouses draagt, is een ca- saque een aardige afwisseling. Hij is niet zoo kostbaar als een japon, daar er minder stof voor noodig is, terwijl hij toch even gekleed is. De pas van lamé en de jabot- garneering zijn zeer flatteus. Benoodigd: 3.45 M. stof, 90 c.M. breed. B 26359. Volants zijn altijd een geliefkoosde gar neering voor gekleede japonnen en blou ses. Op dit aardige modelletje van kant staan ze ook weer heel elegant. Benoodigd: 2.65 M. stof, 60 c.M. breed. B 26472. Kant met georgette is wel een buitenge woon mooie combinatie. De kanten blouse, die boven de rok gedragen wordt, maakt zeer slank. De aparte garneering is van kant, met een rand van georgette in de zelfde kleur. Benoodigd: 1.90 M. kant, 90 c.M. breed en 60 c.M. georgette, 96 c.M. breed. MEN DRAAGT.... eigenlijk van alles en de verschillende bijkomstigheden, die de „finishing touch" geven, zijn echt vrouwelijk, veelal zelfs coquet te noemen. De ruige, harige voorjaarsstoffen, die voor mantels en costumes verwerkt wor den hebben opgestikte naden, een uiterst eenvoudige, doch smaakvolle gtyneering. In alles moei de oplossing echter zoodanig gevonden worden, dat eenvoud het juiste kenmerk blijft. Veelal worden opgestikte bovenpassen op de bovenkleeding aange bracht en inplaals van de stoffen kraag kleedt een bonte shawl of een aardig wit zijden garnituur. Verder zullen vele capes worden gedragen, zoowel op mantels en mantelcostunies, complets als japonnen, doch deze dracht eigent zich slechts voor de slanko figuren. De capes, welke op japonnen gedragen worden, zullen veelal met een of ander halsgarnituur worden afgewerkt, hetgeen hen nog aantrekkelijker maakt. Lichte garnituren van do eenvoudigste kraagjes tot de meest geraffineerde combi naties van plisse's en ruches, jabots enz., van georgette, crêpe de chine en andere min of meer fijne, zoowel als gewonere weefsels zullen zeer in trek zijn, terwijl de zwaardere stoffen ook eigen gebreide en gehaakte kraagjes zullen hebben als gar- necring, zoowel van zijde, wol of angora. Hier kan de ijverige vrouwenhand hare fantasie laten werken en niet minder haar smaak, om iets aparts te wrochten. Alle mogelijke kantsoorten, o.a. guipure, macra- mé, Iersche en Brusselsche zullen ver werkt worden, zoowel voor vesten als kragen en manchetten, terwijl de eerste eveneens van tulle met of zonder kraal tjes of pailletten piqué, georgette, organ- die c.a. weefsels gemaakt worden, al naar gelang van het doel, waarvoor de japon gemaakt wordt. De japonnen blijven meerendeels hoog gesloten aan den hals, tenzij een of ande re kraag een kleine puntige halsuitsnij ding behoeft De van Dijck en Stuart-kra- gen zullen menig hals omlijsten en o.a. fluweelen japonnen, (velourschiffon) bui tengewoon flatteus maken. Een aangeslo ten japon van donker velours transparent of chiffon, in princesse model met geen an dere garnee.ring dan een hoog opstaande kraag kan niet nalaten een vorstelijjjen in druk te maken. Jabots en nogmaals jabots! Ze geven een absoluut gekleed „iets" aan een japon, het zij deze van kant of fijne zijde gemaakt worden of wel van een combinatie hier van. Fijn en luchtig is de tendenz van de garneering der japonnen en... flatteus. Bij de sportieve japonnen en zelfs op pullovers worden eenvoudige ronde piqué kragen gedragen, meestal hooge halzen, ook kragen, waarvan de buitenomtrek in schulpen en punten is geknipt, waardoor ook zelfs de eenvoudige kleeding stijl en karakter geeft. Is het te verwonderen, dat wij voor deze echt vrouwelijke en daarbij flatteuse bij komstigheden gaarne de volgelingen van de groote heerscheres, Mevrouw Mode zul len zijn? SCHOONHEIDSVERZORGING. Verkleurd haar geeft geen verzorgd aan zien, daarom vercischt dit een speciale deskundige verzorging. Het beste is het in do natuurlijke kleur te laten bijwerken. Van de kleur hangt namenlijk veel af, want verschilt deze van de natuurlijke kleur, dan ziet men het verschil al spoe dig aan de scheiding. Indien men op medisch voorschrift be stralingen met hoogtczon moet hebben, stelt men het gelaat de eerste twee minu ten hieraan bloot, vergeet echter nooit de donkerebril op te zotten, daarna wrijft men het gelaat met amandel-olie of vette crème in; de poriën zullen het vet beter op nemen, na de verwarming. De duur van de bestraling kan niet door leeken, doch slechts door den behan- delenden arts worden bepaald. „Zont" men op onoordeelkundige wijze on te lnng, dan zullen bloed cn zenuwen alsmede de huid onnoodig prikkelen. OOK 'S MIDDAGS... Dragen we blouses; blouses en rokken, die varieeren van heel eenvoudige, rechte modellen tot .de meest ingewikkelde make leitjes met ingezette plooien, scheeve stuk ken en plisséeranden. Den heelen dag (én den heelen nacht!) kunnen we gekleed zijn in blouse en rok. Over avondkleeding spraken we al, och- tendkleeding komt dit keer niet ter sprake. Een namiddagpakje tweedeelig, een blouse van ieder materiaal, dat men maar wenscht te kiezen; een bijpassende rok, èn we zijn modern, practisch en economisch. HUISHOUDELIJK ALLERLEL Wanneer de branders van het gasstel vèrstopt zijn kan de huisvrouw dit zelf in orde maken, door alle afneembare deelen grondig schoon te maken. Zitten enkele onderdeelen door overkoken vast, dan worden ze met petroleum ingewreven en na wat heen cn weer bewegen, zullen zij dan los geraken. De gaatjes worden met een scherp puntig voorwerp doorgestoken en de branders in warm sodawater ge weekt en met een borstel afgeborsteld, zorgvuldig gedroogd en weer op het stel geplaatst. De vlam moet mooie violetkleu rige punten hebben en mag niet geelach tig groen zijn. Is dit het geval, dan moet de luchttoevoer geregeld worden. Scheuren in gummi schorten plakt men aan den verkeerden kant met een stukje wit isoleerband; hetzelfde geldt voor gum mi regenjassen en mantels. De afbeelding geeft drie rokjes; het bo venste is een mooi, slankmakend model, de plooien zijn plissées en hierdoor is de blouse, weike we rechts boven zien, zoo geschikt om hierop te worden gedragen, want ook hier vormen plissées de garnee ring: ingezette geplisseerde banen en een werkelijk aparte mouw maken deze blouse tot een keurige namiddagdracht De twee andere rokjes zijn ook keurig en de blouse, rechts onder zal, uitgevoerd in soepele stof, met het corse kraagje, en manchetjes, vooral een jong figuurtje flat- teeren. SMAKELIJKE GERECHTEN. ToniatengeleL Men trekt in 1 L. wa ter 2 laurierbladen, 1 kruidnagel, 2 wor teltjes, 1 uitje, wat takjes selderie en pe terselie, gedurende ongeveer drie kwar tier, zeeft de vloeistof en voegt er de in houd van iy2 busje tomatenpuree bij, brengt alles aan de kook en lost in de heete massa 10 bladen vooraf in koud wa ter geweekte gelatine op. Daarna volkomen koud laten worden en van tijd tot tijd roeren. In een steenen kom wordt een laag plak ken hardgekookt ei en stukjes augurk ge legd, hierop wordt een deel van de gelei gegoten en als het volkomen stijf is, wordt er weer een laag ei opgelegd, daarna komt de rest der tomatengelei in den vorm, die weggezet wordt tot 'den volgenden dag, daarna storten en opdienen met kropsla en gebakken aardappelen. Amandel-rijst. 1 L. melk wordt aan de kook gebracht met 50 gram aan stukken gehakte geblancheerde amandelen, zacht jes eenigen tijd trekken, 75 gr. suiker bij voegen en 80 gram rijst instroolen, laten koken totdat de korrels gaar zijn, daarna twee geklopte eieren bijvoegen en de mas sa in een glazen schaal overgieten, nadat ze afgekoeld is. MIMOSA-TIJD. Overal worden op het oogenblik mimo sa's aangeboden en hun vroolijke, goudge le kleur begint reeds de sombere winter- stemming te verdrijven. Bovendien hebben zij een aangename, licht bedwelmende geur. Ze zijn door de helle kleur van de bloemen en de gracieuse takjes hijzonder geschikt voor tafelversieringen en als vul ling van vazen en schalen. De mimosatijd duurt slechts kort en wij' moeten er dus ten volle van profiteeren. Bij feestelijke gelegenheden maken wij gebruik van het decoratieve effect, dat hun geel maakt bij glanzend wit damast en tafelzilver, bij witte en lichtgroene glazen. Maar wat wij vermijden, is het vereenigen van mimosa's en andere bloemen tot een ruiker. Gedu rende dezen korten tijd moeten zij de al leenheerschappij hebben. Zij staan het mooist in glanzend bruin aardewerk, in bruine mandjes of in wit porselein. EIERBROODJES. We nemen hiervoor z.g. Weerter be schuitjes of maken zelf toast, als we veel oud brood hebben. We koken een aantal eieren hard, hakken het eiwit zeer fijn en vermengen het met een paar plakjes zéér fijn gehakte ham, strijken de massa uit op de sneed.ies toast, wrijven de dooiers door een zeef, vermengen ze daarna met een lepel mavonnaise, peper, zout en mos terd en spuiten kleine roosjes langs den omtrek. Tn het midden leggen we een plak je tomaat. Plakjes worst en ham worden op bebo terde stukjes toast gelegr en gegarneerd met rondjes radijs, augrrlcjes, en aardig uitgestoken stukjes biet. ZALMBROODJES. Zalm wordt fijngehakt met mayonnaïsê en tomatenpuree, vermengd met kappertjes, citroensap en geraspte kaas, deze massa wordt op de toast gesmeerd en gegarneerd het gehakt eiwit. GOEDE KNIPPATRONEN. Ten gerieve van onze lezeressen stelt on- >.e Moderedactrice uitstpkende patronen met fraaien pasvorm beschikbaar dié te gen den kostenden prijs van f 0 58 worden toegezonden, na overschrijving van dit bedrag op Giro rekening 191919 f.n v den knippatronendienst te 's GrM'pphage. Pa- irnnen kunnep nok per brief aangevraagd worden -iet bijsluifine van f 0 58 in post- 'egels aan de Moileredactie van dit blad. Mnzonstraat 5 B te 's Gravenhnge. De '>afronen worden I' tegelijk met een num mer van ons nieuwe Modeblad waar on geveer 50 modellen zijn afgebebreld toege zonden. Denkt II er vóOral aan de juiste ma.it en het nummer op te geven? Do voorjaarsmantels zullen ons door bijzon dere smaakvolle mo dellen verrassen, ter wijl op kleine bijzon derheden de nadruk wordt gelegd, waar door iets persoonlijks cn aparts wordt verkre gen. Het linker model geeft een in de taille aangesloten mantel I weer met breede revers en garneering met groo te knoopen. Zeer ge kleed staat 't, wanneer de revers van een an dere kleur gemaakt worden (zwart-wif). Het middelste costu- me heeft een tamelijk lange mantel, die aan de l>eidc voorpanden in rond gebogen lijn is geknipt. Sluiting rrw één sierknoop: revers tot even hoven de taille. Hierbij wordt bij voorkeur een hoog gesloten blou se geuragen. De rechter mantel is zeer ori gineel van coupe en heeft een mouw-, kraag- en reversgarneering. die uit ver scheidene rijen stiksels bestaat.

Schager Courant | 1935 | | pagina 22