Ingersol de Laboureur Dames=B!ouses J. OTSEN PUIN SCHAGER ROOSJES Graan- en Kunstmesthandel 2 01 FOKKERSAMBITIE. U Advertentiën. Kunstzijden Iemand Onderl. Brandwaarborg Mij. Barsingerhorn A. VAN ZANDWIJK Hoornsche Crediet= en Effectenbank N.V. op |o» GEWIJZIGDE PRIMEERINSVOORWAARDEN STIEREN. Door de Prov. Commissie tot verbetering van de Rundveefokkerij in Noordholland zijn de voorwaar- waarop 2-jarige en oudere stieren kunnen worden geprimeerd in haar laatste vergadering gewijzigd. Wij meenen dat deze wijziging een belangrijke ver betering is. waarom wij daaromtrent het een en an der meedeel en opdat de belanghebbenden in deze de georganiseerde fokkers, er kennis van kunnen ne men. Bij het ontwerpen van deze wijziging zat voorop het streven te trachten het aanhouden van goede oudere stieren in Noordholland te bevorderen. Een ieder die iets met de Noordholl. rundveefokkerii op de hoogte is, weet dat in het aantal goede oudere stieren een van de zwakke punten zit van de N.-H. rundveefokkerij. - Voorheen waren voor de 2-jarige stieren op de Centrale Stierenkeuring te Alkmaar 15 premies van f50 beschikbaar, waaraan de voorwaarde was ver bonden, dat zij tot na het dekseizoen (pl.m. 1 Aug.) in de provincie ter dekking beschikbaar moesten blijven. Voor de 3-jarige en oudere stieren was voor de Centrale Stierenkeuring een t.otaal bedrag van f 100 aan premies beschikbaar, terwijl van de 3-jar. en oudere' stieren de z.g.n. „keuring op afstamme lingen" kon worden aangevraagd, waarvoor indien dit onderzoek gunstig uitviel eveneens een bedrag was uitgetrokken. Hierin zijn de volgende wijzigingen gebracht. De aanhoudingspreimie uit te loven op de Centrale Stie renkeuring voor 2-iar. stieren is teruggebracht tot f25 waaraan evenals voorheen de voorwaarde ver bonden is. dat de stier tot na het dekseizoen in de provincie ter beschikking moet blijven. De eige naars van de twee jar. stieren die naar Alkmaar wor den ontboden en géén premie behalen, krijgen f 4 vergoeding voor transportkosten. Wordt een 2 jar. geprimeerde stier nog een jaar aangehouden en als 3 jar. op de voorkeuring aangeboden, zoo kan de premie met f50 verhoogd worden. De eigenaar van een 3 jar. stier kan vóór 1 Aug. van elk jaar „keu ring op afstammelingen" aanvragen, dit geldt zoo wel de eerder geprimeerde stieren als niet gepri meerde stieren. Deze stieren waarvoor dus de keu ring op afstammelingen wordt aangevraagd moeten tot pl.m. 1 Aug. van hét jaar van aanvraag van het onderzoek in de provincie ter beschikking blij ven. Dit onderzoek heeft dan plaats in de daarop volgende stal periode en betreft dan dus kalveren, draphtige pinken (kalfvaarzen) en misschien enkele vaarzen. Valt dit onderzoek wat betreft de exterieur vererving gunstig uit, zoo kan een premie *tn maximaal f50 worden uitgekeerd. Wordt een derge lijke stier op 3V? jar. leeftijd niet opgeruimd, zoo kan op 4 jar. leeftijd wederom vóór 1 Aug. een keuring op afstammelingen worden aangevraagd de stier moet dan evenwel tot pl.m. 1 Aug. worden aangehouden. Ts het resultaat van dit onderzoek eveneens gunstig, dus eene bevestiging van het vo rige onderzoek, zoo kan wederom een premie van maximaal f50 worden uitgekeerd Blijkt later dat de stier in productievererving te vens gunstig heeft gewerkt, en is de stier nog aan wezig, zoo wordt nogmaals f50 uitgekeerd. Resumeerende kan dus de eigenaar van een. 2V?>-jarige stier op de Centrale 'Stierenkeuring als 2-jarige geprimeerde stier een aanhoudingspremie ontvangen van f25. SVriarige stier na afloop van de keuring op af stammelingen en mits dit resultaat gunstig is, een premie ontvangen van f50, voor'deze premie kunnen .dus zoowel reeds eerder geprimeerde als niet gepri meerde stieren in aanmerking komen; 4*/2-jarige stier na afloop van de keuring op af stammelingen en mits het resultaat van dit onder zoek gunstig is, een aanhoudingspremie van f50. ontvangen; 5-jarige stier indien deze na het onderzoek wat be treft productievererving blijkt goed te hebben gefokt, mits de stier alsdan nog aanwezig is, f50.premie ontvangen. Maximaal kan dus een beste stier die blijkt goed te fokken zoowel wat betreft het exterieur als de pro ductie, een totaal bedrag van f225 aan aanhoudings premies behalen. Wij hopen dat de Prov. Commissie op deze wijze werkelijk het aanhouden van goede oudere stieren zal helpen bevorderen. In de huidige omstandigheden waarbij per bedrijf het aantal aan te houden kalveren vrij krap is beperkt, moeten wij den kant op van een geringer aantal stieren, hetgeen de gemiddelde kwaliteit ten goede kan komen. Wor den bovendien de beste stieren wat langer aange houden en wordt hiervan wat ruimer gebruik ge maakt, zoo komt dit zeker de Noordhollandsche rund- veefolckerij ten goede. De Rijksveeteeltconsulent, Ir. L. DE VRIES. In September van het vorig jaar is een commissie uit Lonneker (O.) in Noordholland geweest in de hoop er een beste oudere stier te kunnen koopen. Deze commissie heeft eenige oudere stieren bekeken, w.o. Hendrik 11902 C, geb. 12-3-31, fokker Gbr Ruijter te O.-Blokker en eigenaar W. Jimmink Hzn. e.a. te 'tZand N.-H., waarop de keus viel, maar die de eige naar op dat moment niet wenschte te verkoopen. Een woord van lof mogen wij als indirect belanghebbende bij de Noordholl. rundveefokkerij den heer Jimmink voor zijn besluit niet onthouden, omdat de kans groot was dat het voor de N.-H. fokkerij een nadeel was geweest, als deze stier naar elders was verhuisd. Gezien het exterieur van de afstammelingen blijkt deze stier goed te fokken, de productie-vererving moet nog worden afgewacht. Toch heeft dit bezoek van genoemde commissie aan N.-Holland nog gevolgen gehad en 't is over dit gevolgen waarover wij iets willen meedeelen. Het schijnt dat een of meer commissieleden in 't Oosten onbewust propaganda voor dezen stier hebben ge maakt, wat bleek toen eenigen tijd terug op een Za terdagmiddag bij den heer Jimmink een vrachtauto stopte, waarop één beste schot (een dochter van den bekenden Gron. stier Heridon) afkomstig uit Wapser- veen (Zuid-Drenthe), om deze bij den stier Hendrik te laten dekken. Het iseen staaltje van fokkersambi tie wat wij even in dit blad wilden vennel den. Aan dezen Drentschen fokker kunnen vele Noordholl. fok kers een voorbeeld nemen. Fokkers zoo ernstig bezield met een vasten wil, die zich zooveel moeite en kosten, getroosten bereiken vast en zeker ondanks vele te leurstelling in de fokkerij hun doel. Nu zijn er .zeker in Noordholl. ook meerdere fok kers, die zich eveneens moeite nog kosten ontzeggen, om koeien door beste stieren elders te laten dekken, ik behoef hier in de fokkerij ingewijden maar te herinneren aan enkele fokkers die koeien hebben la ten dekken in Friesland, aan anderen die ter aan vulling van hun door ongemak geteisterden veesta pel beste Friesche stamboekstieren hebben gekocht,,1 enz. Juist in dezen tijd waarin velen bijna den moed ver liezen, is het goed voorbeelden als bovengenoemd eens te vermelden. DeRijlcsvecteeltconsulent, Ir. L. DE VRIES. IT DE OMGEVING ANNA PAD 10WNA BREEZAND. REV. SOC. ARB. PARTIJ. In de zaal van den heer Borst sprak de heer Stan Poppe voor de Rev. Soc. Arb. Partij.. Spr. deelde eerst mede. dat deze nieuwe partij is ontstaan door fusie van de O.S.P. en R.S.P., de twee partijen die elkaar vonden om zich gezamenlijk tegen de reactie te venveren en een begin hebben gemaakt aan het vormen van een eenheidsfront, waarin men alle pro letariërs van stad en land hoopt op te nemen In den. loop van z'n rede betoogde spr. hoe het te genwoordige productiestelsel vast moest loopën, dat er voor het kapitalisme geen ruimte meer is en dit zich nu nog zoo langmogelijk tracht staande te houden door 't fascisme en door de tegenstelling arbeiders middenstand zoo sterk mogelijk te ma ken. Spr. wekte op, gebruik te maken van de bewe gingsvrijheid, die nu nog bestaat, en alle verschil- lcnopzij te zetten, om tot de noodzakelijke eenheid te komen, voor 't fascisme die onmogelijk maakt. In het slot van z'n rede wees spr. op den groei van het rev. socialisme in Amerika, op het zich los ma ken uit slaafsche onderworpenheid door de bewo ners van het Oosten en riep op, zich.in gesloten ge lid te scharen achter het roode vaandel, de belofte van een nieuwe wereld. Aotie tegen loons- en steunverlaging. Van de gelegenheid vragen te stellen werd geen gebruik gemaakt. Wel voerden eenige toehoorders het woord, maar dit was minder naar aanleiding van het gesprokene, dan wel van de actie, die er op 't oogenblik in de gemeenten rond den Wieringer- mcer is tegen de voortgaande vermindering van loon en werkloozensteun. Uit hetgeen naar voren werd gebracht bleek, dat velen van buiten af naar hier waren gekomen, niet om den spreker te hooren, maar om öólc hier een begin voor die actie te krijgen. Men verweet zelfs de leiding van de vergadering, dat men naar deze bijeenkomst was geroepen, waar .een spreker voor een bepaalde politieke partij optrad terwijl de actie zich buiten alle politiek wil houden. Dit werd even wel rechtgezet met de opmerking, dat deze verga dering al veel erder was uitgeschreven en slechts de gelegenheid was aangegrepen, van de aanwezig heid der menschen gebruik te maken om ook hier de bovenbedoelde actie in te leiden. Tenslotte werden er eenige maatregelen genomen, waardoor het mogelijk werd, dat ook van Anna Pau- lowna en Breezand afgevaardigden grieven en wen- schen kenbaar zouden kunnen maken op de protest vergadering, die Zaterdagavond in Slootdorp wordt gehouden. OUDE N1E DO RP AJLZ.A. Als vertegenwoordiger is in eene vergadering van verzekerden bij A.A.Z.A. gekozen de heer W. H. Bier man te Zwarteweg. R.K. Staatspartij. Woensdagavond j.1. werd ten lokale van den heer J. P. Pepping aan de Weel de eerste kern-bijeenkomst gehouden onder leiding van den heer C. G. M. van Baar, burgemeester. Floralia-Vereeniging. Op Vrijdagavond j.1. werd ten lokale van den heer Feijs de jaarvergadering gehouden van de Floralia- vcrceniging, des avonds te half acht ure. Voorzitter de heer D. Kriller. Secretaris de heer F. Leek. Aanwezig zijn 14 leden, waarvan 6 dames. De Voorzitter opent met een woord van hartelijk welkom, de vergadering en drukt zijn'spijt uit over de geringe opkomst. De notulen van de vorige vergadering worden on veranderd vastgesteld. In de vacature M. Poen wordt tot bestuurslid geko zen de heer J. van Zoonen, die echter niet aanwezig is Bij monde van den heer Feijs wordt hierna, namens de commissie, voor het nazien der rekening van het jaar 1934, financieel verslag uitgebracht over het afge- loopen jaar. Hieruit noteeren we, dat de ontvangsten hebben bedragen f673.78; uitgaven f659.25; batig sal do f 14.53. 't. kasgeld op 1 Januari 1935 bedroeg f 14.53 minus f 13.65 (batig saldo, over 1933 is 88 cents. De bezittingen der vereeniging bedragen thans f 130.56 aan kapitaal, gedeponeerd op de bank plus f 4.04 ren te plus 88 cents is f 135.48. Hierna komt aan de orde bespreking van de ten toonstelling voor 1935. Met algemeene stemmen wordt besloten, dat ook dit jaar weer een floraliatentoonstclling zal worden gehóuden. Evenals het vorig jaar zal aan de com missie voor bloemen worden overgelaten, welke soort planten zullen worden uitgereikt. Deze com missie zal voor dit jaar bestaan uit Mevr. P. Heinis, mevr. Doorn, Mej. T. van Zoonen en mej. Jansje Hei nis (plaatsvervangend). Besloten wordt weer een verloting te houden. Als hoofdprijs zal worden beschikbaar gesteld een divan. De heer Feijs stelt voor om het aantal loten te verhoogen van 2000 tot 2500. De voorzitter betwijfelt of het mogelijk zal zijn om dit aantal aan den man te brengen. De heer Feijs vijst er op, dat de meerdere op brengst ten goede zou leunen komen voor de tent. Spr. ziet er niet in, dat 2500 loten niet verkocht zou den kunnen worden. Met wat. meer activiteit onder de jongeren zal dit wel lukken. Na ampele bespreking wordt besloten toch maar 2000 loten te verstreken. Het voorstel van d°n heer Feijs om ten bate van de tent de contributie een weinig te verhoogen, vindt geen bijstand. De verlotingscommissie zal bestaan uit de heeren D. Kriller, voorzitter, C. G. M. van Baar, Burge meester en G. de Heer. De tentoonstelling zal worden gehouden op 15 en 16 September a.s. Hierna sluiting. SINT PANCRAS Zittende raadsleden gepasseerd. Deelden we in het nummer van Zaterdag mee, dat Wethouder Muurling, die door de a.r. kiesvereeni- ging no. 2 op de candidatenliist was geplaatst en dus was gepasseerd, zich had teruggetrokken, thans kan hetzelfde worden gemeld ten aanzien van den heer Snel, die in de vriiz. de>m. kiesvereeniging de zelfde bejegening ondervond. Men deelt ons mee, dat ook hij er geen prijs meer op stelt no. 2 te zijn ge plaatst. De candidatenlijst van de S.D.A.P. is thans vast gesteld. Het thans zitting hebbende raadslid, de heer K. Lek. werd in de vergadering no 2 geplaatst, doch de heer Lek bedankte op staanden voet. Nu wordt de heer Jb. de Vries no. 1. Het ziet er naar uit.dat de Raad in St. Pancras een geheel ander aanzien zal krijgen. BERGEN Ned. Vereen, tot afschaffing van alcohol houdende dranken. Nadat vorig jaar in Schoorl een afdecling van dezen bond voor geheelonthouding was opgericht, werden ook in Bergen pogingen in 't werk gesteld om een afdeeling te vormen. In Februari, van dit jaar werd met de propaganda begonnen en op 1 Maart was het aantal leden reeds tot 50 gestegen. De gestadige groei doet dan ook venvachten, dat de .filmavond, welke de Jonge afd. zal geven op 31 Maart, veel belangstellenden zal trekken. Er zal een film worden gedraaid, welke in Schoorl een zeer gunstig onthaal vond: „Taxi", zoo heet de film, staat op een hoog peil, zoowel van film-technisch als van propagandistisch oogpunt beschouwd. De algemeen secretaris, de heer H. Ploeg Jr. zal een kort propagandistisch woord spreken, tenvijl jeugd liederen en. een jeugddans het voorprogramma vormen, dat zoowel aantrekkelijk is voor ouderen als voor jongeren. Om 7.30 uur begint de avond, die gehouden wbrdt in het Oranje-hotel. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de volgende adressen: Bergman, Adalbertuslaan; Mevr. Petri, Berkenlaan 10 A; Mej. Roos, Karei de Grootelaan 38;Poldervaart, Doorntjes 33; Schuil, Buerweg 9. Voor Bergen aan Zee: Korver, Postkan toor. Bij deze adressen kunnen zich ook nieuwe le den aanmelden. De Burgemeester. Bij Kon. Besluit.is de heer Mr. H. D. van Reenen, burgemeester dezer gemeente, voor een tijd van 6 jaren als zoodanig herbenoemd. BERGER KUNSTKRING. Vrijdag 22 Maart a.s. geeft de Berger Kunstkring zijn laatste tooneelavond in dit seizoen. Het Nieuw-Schouwtooneel, onder artistieke leiding van Ko van Dijk en Frits Bouwmeester zal het suc cesstuk „De Fakir" opvoeren. Het is een non-stop-spel in 20 tafercelen van de Hollandsche schrijvers Jan Lamers en S. de Vries Jr. en is ongetwijfeld een der meest besproken stuk ken van dit speelseizoen. Twintig altisten verleenen hun medewerking. „Fakir" kan wellicht een waar schuwing worden genoemd voor het geloof in de occulte wetenschappen, althans niet het oor te lee- nen aan z.g. occultisten die keer op keer de grootste verwarring stichten en de diepste ellende veroorza ken. Hamid Pasja, de Fakir is dan ook in wezen niemand anders dan een doodgewone meneer Meijer die de lichtgeloovige menschen heerlijk bij den neus neemt. In de eentre-actes treedt de bekende accordeonist Jan Volmer op met Lou Ezenman als surveillcerend .politie-agent Het belooft voor kunstlievend Bergen een avond te worden van bijzondere beteekenis. NIEUWE N 1 E DO RP Politie: Gevonden, een paar kinderkousjes. Inl. ter secretarie. W IERINGE RWAARP De verkiezing voor leden van den Gemeenteraad al hier is vastgesteld op 12 Juni a.s. KOOG WOUD AARTSWOUD. Vrijdagmiddag gaf voor de afd. van den Bond van Boerinnen en andere plattelandsvrouwen, de firma Lcnghaus van Winkel een demonstratie met wol en katoen. Op onderhoudende en duidelijke wijze werd een en ander verteld, terwijl 't prik werk van wol, 'n ieders bewondering had. Veel mooi handwerk was te bezichtigen. BehalVe gratis onderricht geeft genoem de firma 10 korting bij aankoop. Verder werd besloten om eens per veertien dagen de leden in de gelegenheid te stellen visch te bestel len, waarvoor steeds groote belangstelling bestaat Z IJ PE Politie: Gevonden een bos sleutels. ST. MAARTENSBRUG. De voordracht voor de benoeming van een onder wijzeres aan de O. L. School te St. Maartensbiug is als volgt samengesteld: 1. G. J. A. Groen te Medemblik. 2. A. Kaptein te Amsterdam. 3. A. Boerendans te Wieringen. OUDESLUIS. De voordracht voor de benoeming van een onder wijzeres aan de O. L. School alhier luidt als volgt; 1. A. Kaptein, Amsterdam. 2. G. J. A. Groen, Medemblik. 3. M. M. Seelemeijer, Emmen. Geboren: Bernardus Tiemon, Zoon van: A. GEERLINK-Beets en B. GEERLINK Jr. Bovenkarspel, 16 Maart 1935. Hiermede betuigen wij onzen harte- lijken dank voor de vele blijken van medeleven ons betoond bij het over lijden van onzen lieven Man, Vader en Zoon TOBIAS KOÖRDES Wz. Wed. T. KOORDES-Bouma Stroet, St. Maarten, 18 Maart 1935 Beschikbaar: de voor 5 jaar goedgekeurde 8-jarige zevenmaal bekroonde Belgische Vosbles Stam boek- en Premiehengst ANTON K 1434. Vader Fair K 1186, Kampioen Den Haag en Milaan. Dekgeld f 13.— h contant. Meerdere merrie's van één eige naar reductie. K. J. KAAN, Lotweg" 30 Anna Paulowna. Staat beschikbaar: de vos, bles, Belg. Stamb. Hengst met 16 medailles bekroond o.a. Ie en 2e, met afstam. Zoon v. d. N. L. Kamp. Merrie Cuba. Dekgeld f 7,50 a.c. plus f 7.50 veulen- geld. M. W. JIMMINK, De Uitvlucht, bij de Kooi. Hel gesprek van Jen dag 65 cent, bij KOLHORN. te koop, a d in shmpirig zijndi Ned. Herv Kerk te Noordschar woude Te bevragen op het werk Gevraagd: Ren voor de huishouding en gezelschap, leeftijd plm. 25—40 jaar. Adres:Zuid laan 69, Bergen N.H. Te koop: 1 James motor 3 P K. '33 f 120.*= 1 James motor 3 P.K. '33.150.- beide Electr. uitgerust en in prima staat. N. v. d. GRAGT, Motorhandel, Diemen Biedt, zich aan; Flinke HUISHOUDSTER, Brieven no. 28 Bur. van dit blad. maakt bekend, dat wegens vertrek van den heer Jb. JONKER Hz. als Agent te ANNA PAULOWNA is aangesteld de Heer Benedenbuurt, Kleine Sluis. N.V. DE HELDERSCHE voorheen C. R. KEYSER Co. BINNENHAVEN 64, tel. 106, Den Helder Vrijblijvende noteering af magazijn: Laplata Mais f 5.30 Maismeel f5.60 Gerstemeel v. gezuiverde zware gerst f5.60 Paardeboonenmeel f 6.59 Voertarwe, Inlandsche B-kwaliteit f 5.10 Voerrijst (paddie) f6.70 Ochtendvoer CRK, prima, incl. f 7.80 Gebr. Voorslaglijnkoek, Zaansche f6.00 Lijnzaadschilfers Sijpesteijn, incl. f6.20 Gebr. Grondnotenkoek f 5.80 Gebr. Soyakoek en Soyaschroot f 5.70 Gebr. Palmpitkoek f5.39 Murwe Lijnkoeken WL, in kisten netto gewicht f7.50 Koeienmeel, 2022 zuiver verteerbaar eiwit en 57 vet f 6.20 Suikerpulp, PROTOS, 3035 suiker f4.80 Alles per 100 K G.; gemalen en gebroken bruto voor netto; emballage op rekening en betaling contant. Verder AHV-condities. Verder alle soorten FOURAGE en KUNSTMEST, alsmede ZAAIGRANEN, GRAS-, KLAVER, en BIE TENZADEN tegen concurreerende prijzen. Donderdags te SCHAGEN in Hotel IGESZ en C. BOONTJES. Schriftelijke bestellingen worden gaarno ingewacht. Analyse van onze grondnotenkoek is: 48.9 eiwitachtige stoffen. 6,8 vetachtige stoffen, 7,7 vocht. Verteerbaarheid van het eiwit minimum 95 Zuiverheid voldoende volgens A.H.V. Het dividend over 1934 is vastgesteld en is betaalbaar met f 20.— dividendbewijs No. 31. DE DIRECTIE op Gevraagd, met 1 Mei: Een BOERENKNECHT, best melken vereischte, bij C. WAI- BOER, Schermerdijk, Oterleek. Te koop: Een flinke boet, groot 12 M. lang, 4 M. breed, voor allen doeleinden geschikt. Wed. P. MODDER, Oosterdijk, Zuidscharwoude Te koop: 2 electro bezem stofzuigers, prima in orde, f 20.— per stuk. N. v. d. GRAGT, Diemen. Direct gevraagd tijdelijk: Een flinke hulp in de huish. (niet ben. 25 jaar) tevens voor verpleging van hulpbeh. vrouw. Persoon!, of schriftel. aanb. bij Boekh. BOONACKER, Schagen. Te koop: z.g.a.n. Haringdriewieler (Gazelle) met voll. inventaris. N. v. d. GRAGT, Rijwielhandel, Diemen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 4