Succes kampioen Van da Mmaarsche Feest op Wieringen* Maandag 18 Maart 1935. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9681 De Kampioensclub Succes Schagen met 3=0 geslagen Na een spannende partij voetbal is het Succes ge lukt revanche te nemen op dc te Schagen geleden nederlaag en S. heeft tevens beslag gelegd op den eere-titel. Alhoewel de S. aanhang in den beginne alle moed op dezen titel had verloren, is de overwin ning des te mooier om den achterstand in te halen Voor deze gelegenheid is Succes aan haar zusterver- eeniging Alkmaar wel iets verschuldigd. Was het niet Alkmaar die Texel en Nieuwe Niedorp heeft ver slagen en zoodoende Succes heeft geholpen, doch de laatste eer kom Succes zelf toe, cïoor n.1. alle drie gegadigden uit te schaken, n.1. Alkmaar, Nieuwe Nie dorp en Texel. Over den wedstrijd het volgende: Om half drie liet scheidsrechter W. van 't Veer uit Zaandag beginnen. Schagen wint de toss, wat niets geen voordeel oplevert. Voor ongeveer 300 men- schen brengt Albcrt den bal aan 't rollen en direct is S. in den aanval en zweeft al reeds een goal in de lucht. De Schagen verdediging weet erger te voorko komen werkt flink weg, doch steeds weer komen de Successers terug. Schagen verdedigt met man en macht en de halflinie van Sparta staat geheel voor doel, zoodat doorkomen onmogelijk wcrcl gemaakt. Dit werd haar echter noodlottig, want bij een doel- worsteling werd door een Schager speler freekick gemaakt en scheidsrechter wijst naar de witte stip. Koorn komt van achter en geeft met een keihard schot Succ. de leiding. 1-0. Dit. schijnt van geen invloed op de Sparta-spelers, want hun spel werd forscher er door en wanneer ongeveer 20 minuten is gespeeld, werd opnieuw een penalty veroorzaakt, welke ech ter schitterend door Arnoïdus werd gestopt. Als afgetrapt is, probeert ook Sparta eens een uit val te ondernemen, doch verder dan de Succ. backs brengen ze het doorgaans niet. Na eenige wederzijd- sche aanvallen werd rust aangekondigd en de 1—0 voorsprong van Succes geeft in de kleedlokalen aan leiding om het spel te bespreken, waarna werd thee gedronken en opnieuw de strijd aanvaard. Schagen brengt den bal aan het rollen en direct werd er weer fiink van beide kanten aangepakt. Succes schijnt eenigszins te verflauwen, doch her steld zich spoedig. Bij een der Succes-aanvallen werd door Sparta 'n corner geforceerd. Kuiper neemt haar goed en Grootemaat kopt op keurige wijze in doel, 20. Deez goal geeft Succes moed rustig doorspelend zetten ze menige aanval op, doch ook dc Sparta- achterhoede ruimt steeds op. Dan is Sparta ook wel eens aan 't woord en wanneer een goed opgezette aanval van Sparta, met een flink schot van Boontjes wordt gelost, meent ieder, dat hij doel treft, doch Posthumes denkt er anders over en onderschept hem juist op tijd en werkt weer weg. Zoo gaat het spel op en neer, totdat J. Lont een mooie kans krijgt en de kroon op het werk zet, door derde doelpunt te scooren en tevens een einde maakt aan vele illusies: zouden wij het wel halen. Na afloop werd Succes afgehaald door de Harmonie en in de zaal van Simon Halfweeg werd het kampioenschap op luisterijke wijze gevierd. Voor deze gelegenheid was Burgemeester Ivolff ook aanwezig en werd na een openings- en welkomst woord van voorzitter Oden, door diverse personen het woord gevoerd. Scheidsrechter v. 't Veer leidde corect dezen niet gemakkelijken wedstrijd. OP RECEPTIE. (Van onzen sportredacteur). Nu eens niet over dien wedstrijd, dien als laatste schakel in de ketting het woelige zeetje van de kam pioenskamp overspande. Deze voetbalwedstrijd was èn sportief èn wat be treft bereikte spelhoogte teleurstellend. We waren op deze beide punten in Nieuwe Niedorp bepaald verwend. Wie het verloop nog weten wil, leze er onzen Wieringer correspondent op na. Toen de stand hoe langer hoe meer reden gaf op een zege van Succes te rekenen, teekennen zich op de gezichten van de Wieringer clubmenschen trek ken van tevredenheid af. En toen het eindsignaal klonk, staken zij hun blijdschap niet meer weg. Spon tane toejuichingen volgden; de spelers werden over stelpt met aangeboden handen van geestdriftige be wonderaars. Na de verkleedpartij wachtte den spelers een ver rassing. De Wieringer Harmonie stond bij de kleed kamer gereed om de kampioenen een ovatie te bren gen en met hen in optocht door het dorp te mar- cheeren. Aanvoerder Jan Lont kwam met zijn mannen naar buiten, getooid met een prachtige bos seringen en in optocht, gevolgd door blijde Wieringer menschen, werd een „slag rond" gemaakt. Halfweeg had het er maar op gewaagd de zaal al vast te versieren en zoo vond het gezelschap de juiste omgeving geschapen voor het eerste, welver diende samenzijn na het kampioenschap. Voorzitter Oden uitte in zijn welkomstwoord de vreugde over het groote feit dat nu dan toch einde lijk was geschied, De met vrees tegemoet geziene slotmatch tegen Sparta was in een verdiende zege geëindigd cn de vreugde was dan ook dubbel om dat niet alleen de vrees weggevallen was, maar ook het kampioenschap was behaald. Voorzitter Oden wees er op hoe men in de boezem der vereeeniging tot op de helft van de compe titie had getwijfeld over de kansen. Het washet elftal zelf geweest onder nieuwe aanvoering van Jan Lont dat de knoop heeft doorgehakt en in één race van voortdurende successen de eerepalm heeft ver overd. Toen heeft de- Wieringer burgervader gesproken. De heer Kolff had woorden van medeleven met de vreugde van een zijner plaatselijke vereenigingen. Hij wees cr op hoe er gebleken is dat men niet te spoedig moet wanhopen. Volharding had de beloo ning gebracht. De gemeente is er trotsch op zoo'n ver eeniging te bezitten. Maar ook een goede raad wilde burgemeester Kolff geven. Als eenmaal zoo'n mijlpaal als de<ze is bereikt dan wil o zoo graag verslapping intreden. Laat dit succes u een aansporing zijn, mijneheeren, aldus be sloot de burgemeester, om de komende zware wed strijden voor de promotiecompetitie door te komen. Na een heildronk op Succes heeft de Harmonie met enkele pittige nummers haar opluisteringwerk voort gezet en de heer Oden heeft voorlezing gedaan van de ingekomen gelukwenschen. De vereeniging „Alkmaar" was nummer één met een bloemenhulde, de bekende Wieringer vereeniging, de „Zonnestraal"',, zij het ook met bloemen en Bram Lensen uit Den Helder vergat ook niet middels een ruiker de aanwezigheid van zijn zaak aan te stippen. De heer K. S. Leguit heeft als voorzitter van „Schagen" de felicitaties van zijn vereeniging geuit. Het zou geen echte receptie geweest zijn als de heer C. J. Bosker niet gesproken had. Hij deed 't namens de Harmonie die voor dc aardige opluiste ring had zorg gedragen. De scheidsrechter ,de heer W. van 't Veer maakte melding van zijn aangename connecties met Succes en was zoo vrij als feitelijk vertegenwoordiger van den K.N.V.B. de gelukwenschen van den Bond over te brengen, Daan Nieuwbuurt heeft toen zijn blijdschap ver kondigd en er op gewezen, hoe eendrachtig er ge oefend is om tot dit resultaat te komen. Jullie hebt A gezegd, jongens, zegt nu ook B. Op voor het derde klasseschap! De heer Van Ketel, bestuurslid van den N.H.V.B., bracht als zoodanig de officieele gelukwenschen over en beaamde, hoewel lid van Sparta. ten volle dat inderdaad de sterkste den eeretitel had gewon nen. Ook de jeugdige Wielerclub bood. bij monde van den heer .T. J. Bosker. de felicitaties aan met de tee- zegging van een herinneringsmedaille. De heer Bosker gaf tevens namens de wieler baandirectie de stellige verzekering, dat de baan niet in concurrentie maar in sa^enwerking met „Succes" haar wedstrijden hoont vast te stellen Toen voorzitter Oden het officieele slotwoord aan gekondigd had van deze vluchtige, maar niettemin treffende receptie, hebben nog enkele officieuze speeches geklonken en zijn de glazen nog dikwijls tot een heildronk omhoog geheven. 1 En mèt het drukke en gezellige bal in Concordia er na mogen we zeggen dat op sympathieke wijze bij deze miilplaal is halt gehouden. Om nu weer energiek verder te gaan! EENIGE WEDSTRIJDEN. Sparta en Succes kwam in 't seizoen 1929—'30 bij elkaar in de eerste klasse N.H.V.B. Toen werden ge speeld: SpartaSucces 37; Succes Sparta 31. In 1930—'31 werden gespeeld: SpartaSucces 61; SuccesSparta 1—4. Daarna is de strijdbijl twee jaar begraven geweest omdat Snarta naar den K.N.V.B. was verhuisd én Succes nog bezig was met zich aan den Noord-Hol- landsche te ontworstelen. In het vorig seizoen, 1933- '34 werden gespeeld: SpartaSucces 10: Succes Sparta 22. En in dit seizoen waren de resultaten: SpartaSucces 32; Succes—Sparta 3—0. Wie speelden mee? Voor Succes zijn in deze 16 wedstrijden uitgeko men: Postumus, Koorn, Schotting. Montulet, Rijkers, Kuiper. Cor Lont alle wedstrijden. Jan Lont, Hein Lont en Albert Schmidt hebben elk één wedstrijd niet meegespeeld. H. Grootemaat deed in totaal 10 maal mee. Hij is een tijd ziek geweest. Verder hebben nog meege speeld: Koen van Os, drie maal; C. v. d. Zei, drie maal, R. J. Blaauboer, twee maal en J. Smit een maal. PROGRAMMA K.N.V.B. 24 Maart. Is nog niet gepubliceerd. Wel zijn enkele beker wedstrijden aangekondigd: ZeeburgiaD.F.C.; Blauw WitA.D.O.; AlcmariaStormvogels. (Sp. Kr.) PRECIES 10 JAAR EN 10 MAANDEN OUD. (Van onzen Sportredacteur.)' „Succes" werd op 17 Mei 1924 opgericht, dus pre cies 10 jaar en 10 maanden geleden! Zij kwam in de eerste'klasse van den Westfrieschen Voetbalbond uit en heeft daar juist nog 'n seizoen in kunnen spelen. Toen de W.F.V.B. in 1925 opgeheven werd en de deelnemende elftallen bij den N.H.V.B. werden in gelijfd, vond „Succes" een plaats in de derde klasse. Met afwisselend succes heeft de Wieringer voetbal club drie seizoenen in de derde klasse doorgebracht. In het seizoen 1927192S werd het kampioenschap behaald. - De bedrijvigheid van de Zuiderzeewerken gaf vele handen werk en natuurlijk ook aan handen van menschen die aan voetbal deden. Zoo is vanaf dat oogenblik de opmarsch van „Succes" begonnen. Het eerste het beste seizoen in de tweede klasse N.H.V.B., werd men al kampioen ook, ongeslagen en met prachtige doelcijfers. In September 1929 maakte „Succes" zoodoende haar opwachting in de eerste klasse N.H.V.B. De tweede vijf jaar. Daarmee ving een tweede periode van vijf jaren aan. Een periode, die, zooals we ons allen herinne ren zullen, heeft laten zien hoe een betrekkelijk ruwe steen is geslepen tot een mooie gepolijste cohinoor. Aan dit schaven heeft naar onze meening de spil Rijkers een groot deel. Hij toch' kwam naar Wierin gen als een tweede klas K.N.V.B.-voet'baller, die op zeer jeugdigen leeftijd al uit was gekomen voor Hel der en daarna voor H.R.C. Maar het staat daarnaast te prijzen aan de Wie ringer voetbalclub, dat zij gevolgd heeft de goede weg .omhoog. Hoe gemakkelijk had het niet kunnen voor komen dat Rijkers' spel was afgedaald tot het peil waarop Succes bij zijn komst stond in plaats van wat we nu zien, dat langzaam aan de andere spelers zich tot Rijkers' hoogte gaan opwerken. Succes is cr in geslaagd een technische hoogte te bereiken, waarbij het mogelijk is over een combinatie spel als hechte basis voor zijn overwinning te be schikken. En wij hebben gezien dat wanneer dit com binatiespel met verstand wordt gespeeld en er enthou siasme in de Wieringer gelederen is, geen vierde klasser stand houdt tegen de blauw-zwarten. De rede nen waarom dit seizoen zóóveel punten zijn verlo ren dat het kampioenschap slechts met kunst en vliegwerk kon worden behaald zijn wel voorname lijk deze, dat men of te lauw heeft gespeeld of on verstandig van zijn combinatiecapaciteiten gebruik maakte. Dit laatste demonstreerde men door piete peuterigheid en eindeloos combineeren in de voor hoede. Nadat men dit systeem liet varen is overwin ning op overwinning gevolgd. Maar nu de prestaties van Succes na haar intrede in de eerste klasse N.H.V.B. in den nazomer van 1929. Direct werd al een behoorlijke plaats ingenomen. De kemphanen Texel en Helder 2 vormden wel een klasse apart, maar Texel zag zich op Wieringen toch met 21 geslagen. pioen. Na een geweldigen strijd verloor Texel thuis met 10! Helder 2 12 10 0 2 35—17 20 Texel 12 9 1 2 36—14 19 Succes 12 6 0 6 3834 12 Nieuwe Niedorp 12 5 0 7 33—27 10 H.R.C. 3 12 4 1 7 19—29 9 Sparta 12 3 2 7 23—42 8 Helder 3 12 3 0 9 28—49 6 De -Wieringers wonnen beide wedstrijden tegen Schagen. N.1. thuis met 3—1 en uit met 73. Het volgende seizoen was 1930—31. De beide „broek jes" Wieringerwaard en B.K.C. kwamen er bij. Het werd voor Succes een slecht seizoen. Het jaarverslag van den N.H.V.B. schreef hierover: „Succes viel te gen, temeer omdat er betere resultaten werden ver wacht. Laten wij afspreken van een volgend jaar be ter." Spai-ta is in dat seizoen kampioen geworden. Maar niet dan na spannenden strijd met Texel, dat voor de tweede keer afgewimpeld werd! Sparta 14 12 0 2 62—22 24 Texel 14 10 2 2 47—16 22 Wieringerwaard 14 8 1 5 4544 17 Nieuwe Niedorp 14 6 1 7 4642 13 H.R.C. 3 14 5 2 7 31—30 12 B.K.C. 14 5 2 7 35—40 12 Succes 14 3 3 8 3146 9 Helder 3 14 2 1 11 25-S2 3 Niet onvermeld moeten we hier echter laten dat de vereeniging Succes al haar krachten inspande op een kampioenschap met promotie van haar tweede elftal. Toen het eerste eenmaal kansloos was en de aan dacht van de heele club op dat tweede elftal was ge richt, heeft Succes 2 het kampioenschap van 2D op prachtige wijze behaald en is meteen naar 1D ver huisd. Het seizoen daarop, 19311932, was gedachtig aan de woorden van het N.H.V.B.-jaarverslag, veel en veel beter. Succes 1 en Succes 2 zaten beide in de eerste klasse. En al sloeg Succes 2 dan al geen daverend figuur, haar spelers kregen eerste klas routine en Succes 1 krees: gaandeweg puike reserves. Texel zag na het verdwijnen van Helder 2 en Sparta haar kans schoon en werd kampioen. Succes eindig de als keurige tweede en slaagde er nog in om de kampioen op 't eiland Texel met 50 te kloppen. In de competitie 19321933 werden de Wieringers dan ook met glans kampioen. Een keer liep het mis. Dat was uit tegen Petten. We herinneren het ons nog als de dag van gisteren, hoe Petten daar met 41 won. Succes werd op het kleine terrein cn door dat onverbrekelijk enthousiaste spel van Geensen c.s. ver rast. Later, toen het kampioenschap eenmaal binnen was, slaagde H.R.C. 3 er ook nog in om van de Wie ringers te winnen, zoodat de stand luidde: Succes 14 12 0 2 70—24 24 H.R.C. 3 14 8 1 5 39—30 17 Wieringerwaard 14 7 3 4 43—41 17 Petten 14 5 5 4 28—29 15 M.L.D. 14 6 1 7 45—49 13 B.K.C. 14 4 2 8 37—39 10 Succes 2 14 3 3 8 38—46 9 Helder 3 14 3 1 10 21—73 7 Nog steeds ging het bij Succes omhoog Wel had zij geen gelegenheid om andermaal in een Schager Be- ker-tournooi haar kunnen te toonen de N.H.V.B. gaf geen toestemming maar de trainingswedstrij den en de vriendschappelijke ontmoetingen gaven wel reden om een nieuwe stormloop te vermoeden. Dat moest nu echter een stormloop naar het kam pioenschap van de vierde klasse worden. Want Suc ces was ondertusschen gepromoveerd na het N.H.V.B.- kampioenschap. Die vierde klasse herbergde evenwel een club die over nog weer grootere troeven beschikte als de Wie ringers, n.1. de Alkmaarsche Boys. In zooverre trof Succes het niet, al speelde ze sterk, want Alkm. Boys liet zich op haar dooi-marsch van de 2e klas N.H.V.B. naar de 3e klas K.N.V.B. niet stuiten. De stand was aan het einde van 193334: Alkm. Boys 16 13 1 2 67—20 27 Succes 16 10 4 2 62—25 24 Uitgeest 15 7 2 6 29—25 16 Sparta 16 7 2 7 39—45 16 Andijk 16 6 2 8 34—41 14 Texel 16 6 1 9 29—36 13 Alkmaar 16 5 1 10 31—52 11 D.T.S. 15 4 3 8 22—38 11 Vrone 16 4 2 10 31—62 10 Texel 14 11 1 2 5623 23 Succes 14 10 1 3 52—19 21 Nieuwe Niedorp 14 8 3 3 42—29 19 B.K.C. 14 7 1 6 43—27 15 Wieri ngerwaard 14 6 1 7 35—44 13 H.R.C. 3 14 6 0 8 3642 12 Succes 2 14 2 2 10 23—69 6 Helder 3 14 1 1 12 23—63 3 De Tooverstaf? In den zomer van 1932 organiseerde de vereeniging Sparta een toumooi met als inzet de schitterende wis selbeker, die door de directie van de Schager Courant was uitgeloofd. Welnu, in dat Schager Bekertournooi hebben de Wieringers zich buitengewoon geweerd. Het was alsof ze door een tooverstaf waren aange raakt. Iedereen voelde het aankomen: na Sparta, na Texel wordt nu. vast en zeker Succes kampioen. We halen nog even de resultaten van Succes aan in het eerste bekertournooi: SuccesM.F.C. 92; Suc ces— Beemster 9—1; Succes—Beverwijk 8—4; Suc cesD.T.S. 51 en de finale SuccesHelder 2 92! In totaal 5 gespeeld en 5 gewonnen en als doelcij fers 40—10! De wedstrijd D.T.S.Uitgeest is ongeldig verklaard en niet overgespeeld. Na afloop van dit seizoen vierde Succes haar tien jarig bestaan. De trouwe secretaris, de heer D. Nieuw buurt, werd treffend gehuldigd; tevens voor het ein de van zijn actieve voetbal loopbaan. In den zomer van 1934 won Succes wederom de Schager Beker. Het laatste seizoen. Ja, behoeven we er eigenlijk wel uitvoerig over te reppen? Ons dunkt van niet. Met intense belangstel ling is de spannende race gevolgd. We hebben ge zien hoe beroerd Succes begon. Hoe steeds maar pun ten werden verloren en geregeld hetzelfde liedje klonk: te kort en peuterig voorhoedespel en geen voldoende overgave! Totdat Jan Lont naar voren kwam, totdat er iemand op Wieringen een heele har de klap op tafel heeft gegeven, totdat trainer Curtiss nog eens goed op het een en ander had gewezen. Toen liep die machine weer perfect en als ik U even mag attent maken op een belangrijk keerpunt, dan was dat wel de 20 overwinning op B.K.C. in den Polder. Nadien is 't van een leien dakje gegaan en het gelijke spel tegen Texel uit (2—2) op den dag voor Oudejaar, bracht het laatste verliespunt. Niemand mag o.i. de rechtmatigheid van Succes' kampioenschap betwisten. Het is de ploeg dio het best speelt, en die vandaar ook de welgemeende felici tatie in ontvangst mag nemen van haar zusterclubs en alle supporters. Alcmaria kruipt door het oog van de naald, spoelt' gelijk 1—1 togen D.OS. en is gered voor de onderste plaats. Doch D.O.S. heeft protest aangeteekend. We willen ditmaal beginnen met een verslag over den wedstrijd, waarin voor beide partijen zoo veel op *t spel stond. Van beide vereenigingen was het de laatste competitiewedstrijd. Alcmaria had 1 punt meer, zoodat het reeds bij gelijk spel defini tief boven D.O.S. bleef. Het eerste kwartier geeft een vrijwel gelijk op gaand spel te zien, waarin de bezoekers opvallen door hun goed kopwerk, terwijl hun aanvallen ope ner zijn dan die van de sportparkbewoners. We zien dan Plas een vrije schop nemen, die voor het doel wordt gemist, een minuut later mist. Ger- ritse en dan moet Jongmans eenige malen na el kaar handelend optreden, wat hij uitstekend doet. In deze periode is D.O.S. af en toe sterk verdedigend om dan door plotselinge uitvallen het spel weer te verplaatsen. Maar de Alcmarianen blijven om het D.O.S.-doel zwermen. Eindelij"k hebben ze geluk. Peereboom plaatst ver naar de Jong, die goed opgesteld staat, en het leer onhoudbaar langs den D.O.S. keeper jaagt, Alcmaria leidt met 10! Even later een keurige kopbal van Plas, die ech ter juist over gaat en spoedig is het dan rust.. Na de hervatting zien we een sterk aanvallend D.O.S. In de eerste minuut moet Jongmans al red den. Voorloopig blijft dat overwicht van de bezoe kers bestaan, af en toe afgewisseld door Alcmaria- aanvallen. Zoo denken we 5 minuten na half-tim© Peei*cboom te zien scoren, maar hij mist de opgeleg de kans. Het spel is 10 minuten oud, als de gastheeren een corner te nemen krijgen. De goed geplaatste bal be landt voor het doel en na eenig heen-cn-weer-getrap moet Jongmans visschen. De stand is 1—1. Geleidelijk weet Alcmaria zich nu van den drulc te ontworstelen, het spel gaat meer gelijk op. Do halflinie van D.O.S. echter is beter op streek dan dio van Alcmaria, zoodat de bezoekers den bal meestal hebben. Beide doelmannen komen in actie, totdat! een D.O.S.-er een van rechtes komenden bal in hetl Alcmaria-net werkt, maar de scheidsrechter heeft vermoedelijk een geelhemd bij den goal-paal zien staan en kent niettegenstaande de heftige protesten, der bezoekers het doelpunt, ons inziens terecht, niet toe. Naar we vernemeji is hiertegen na afloop door D.O.S. protest -aangeteekend. In afwachting van de behanedling hier van blijft het dus 1—1. Want in de resteerende minuten ver mocht geen der beide tegenstanders nog te scoren. Hot was de laatste competitiewedstrijd. Voorloo- pig is Alcmaria gered van de onderste plaats en waar Hercules, dat met 20 van Blauw-Wit ver loor. in 't uiterste geval, door thuis te winnen van] Kinheim. nog slechts met Alcmaria gelijk kan ko men, zelfs al zou het protest wat ons niet waar schijnlijk dunkt door D.O.S. worden gewonen', mogen onze withemden zich wel veilig achten. Dit-neemt echter allemaal niet weg. dat.,de tweedd helft van de comoetitie door onze plaatsgenooten" op allesbehalve glorieuze wijze is afgewerkt. Integen deel. het was verliezen voor en na èn vandaag was het een dubbeltje op zijn- kant. In Alcmaria is een inzinking waarneembaar ge weest. die het elftal nog steeds niet te boven is. Waai" aan die is toe te schrijven? Voor een deel aan force-majeur. He Jong. die in den' beginne altijd een der besten was, werd geblesseerd, en heeft nog steeds zijn peil van voorbeen niet te ruggevonden. Stellig heeft zich intusschcn ook een gebrek aani moreel doen gevoelen. Tegen Kinheim in Beverwijk waren de spelers te zelfhewust, toen kwam het ongeluk onderweg naar Bussnm. De resultaten waren nederlagen en heti gevolg van dit laatste was een zoeken naar de juis te opstelling. Ook meenen we een gebrek aan lei" ding te hebben kunnen vaststellen, soms ingegeven' door .wèl-willen. soms door onverschilligheid. Al die factoren hebben samengewerkt om te maken, dat' onze withemden. die aanvankelijk serieuze kampi oenskansen mochten laten gelden, met de regelma tigheid van een uurwerk begonnen te verliezen; Steeds op het nippertje, want de ploeg bleef, on danks alles, een behoorlijke. Men spreke niet van pech of ongeluk, dat zijn dooddoeners, dié hier niet gelden. Alcmaria heeft' het in eigen handen gehad, doch er geen gebruik' van gemaakt. We hebben al eerder als onze mee ning te kennen gegeven, dat onze stadgenooten be* hoefte hebben aan een goeden trainer. Dat wil zeg gen, de spelers hebben een serieuze training noodigv En behalve dat aanvoering, moreele stejm! Men schijnt dit bii Alcmaria te hebben ingezien ert' dus is de goede weg gekozen. Het voornemen een] trainer te engageeren, juichen we hartelijk toe cn met belangstelling zien wc uit naar de- prestaties in bet volgende seizoen. Naar we hopen is het dan definitief uit met hel vaak prutserige spel der voorhoede, met als gevolg een opvallende onproductiviteit. Hoe ontzettend veel opgelegde kansen zijn dit jaar niet gemist! Óok van daag liet een en ander nog al te wenschen over. Wat' de opstelling betreft, hadden we liever Hicmstra ge handhaafd gezien. Het volgend jaar zal Alcmaria' hem vermoedelijk nóodig hebben en wij meenen in hem een conning-man te zien. Wellicht dat hij na een zomer van training dat presteert, wat de elf talcommissie van een goeden mid-voor verwacht. Waarmee we Peerebooms spel van heden niet in 't minst te kort willen doen. Integendeel, deze faire en sympathieke speler had een goeden dag. De competitie is ten einde. We willen voorloopig aannemen, dat onze withemden het volgend jaar weer in de tweede klasse verschijnen. Het zomerseizoen is aangebroken. Maar die moet worden uitgebuit. Voor rust en voor training. Want, dit dienen onze stadgenooten zich op hel! hart te drukken: een vereeniging, die niet van meet af aan is bezield door dc vaste wil de eereplaats te venverven, gaat op den duur onder. We zullen daarop volgend jaar nog wel eens terug komen. Van de Alcmarianen deed Jongmans goede din gen, maar hij is niet klemvast en bezorgde zijn club' daardoor eenige angstige momenten. Het schijnt ons, dat zijn uittrappen is verbeterd, doch het kan nog degelijker. Ooms was uitstekend. Bijlsma, die in den beginne werd geblesseerd, was vermoedelijk daar door niet zoo op streek als we dat wel eens van hem hebben gezien, v. d. Vall was zwak. Zijn ti'appen zijn veelal te zacht en vaak niet geplaatst. De beide vleti- gelhalfs waren behoorlijk, ook hun plaatsen kon be ter zijn geweest.. In de voorhoede heeft de Jong, zoo als we reeds zeiden, zijn oude vorm nog niet terugge vonden. Maar 't komt weer en de komende rust, zal hem stellig goed doen. Gerritse was vaak te egoistisch en ook zagen we hem af en toe weer ontzettend lang wachten. Peereboom, die vermoedelijk zijn laatste wedstrijd voor Alcmaria speelde, hadden we tot af-

Schager Courant | 1935 | | pagina 5