Economische Kroniek Uit Plaatselijk Nieuws. Abonnementsgelden. eenige doelpunt ontstond uit een goeden voorzet van Kortenechijl, die bij Bakker belandde. Deze draaide zich handig om en met een hard schot in den uiter sten hoek eaf hij B.S.V., zooals later bleek, de over winning. Ernstig trainen, onder goede leiding en dan de ont vangen lossen in praktijk brengen ook, is voor B.S.V. werkelijk de eenige manier om er te komen. B.S.V. ADSPIRANTEN—U.L.O. SCHOOL. 3—3. Aan bovengenoemden wedstrijd ging vooraf een vriendschappelijk partijtje tusschen de B.S.V. adspi ramen en oen elftal van de L'.L.O. School. Wie gemeend zou hebben, dat de B.S.V.-benjamins een beter geheel zouden gevormd hebben dan een bijeengebracht elftal van scholieren, kwam bedrogen uit. Bergen's toekomst gaf weinig fraais te zien. De wil was ongetwijfeld aanwezig, want er werd met animo gespeeld maar aan de be-grippen omtrent de manier waarop voetbal gespeeld dient te worden, ont brak inderdaad nog heel wat. Het werd een gelijk spel (3—3) en dat leek ons ook wel de meest billijke oplossing. Het miniatuur-voet.- ballertje v. d. Berg zagen we twee aardige doelpunten maken; goed geplaatste schoten op het juiste mo ment. De jeugdige Smit van de U.L.O. deed kort voor het einde met een listig balletje den voorsprong te niet. welke de adspiranten zoo moeitevol hadden ver overd. Het eenige spelertje met werkelijke capaciteit in z'n voetbalschoenen was de rechtsmidden Kobus Kramer. Die jongen had begrip van het spel en deed, steeds als hij in het bezit was van den bal, er ook iets goeds mee. Laat de elftal-commissie dezen adspirant vooral niet uit het oog verliezen. De aanval van B.S.V. was ongetwijfeld gehandicapt door het gemis van Jan Eriks, want practisch gesproken was er nu geen der .vijf die een aanval opzetten en leiden kon. Alles tezamen heeft dezen wedstrijd geen onpret- tigen indruk gemaakt, alleen al om de geestdrift waarmede die jonge voetballers elkander het zoet der overwinning betwistten. Maar er valt nog veel te leeren! de OMGEVING ANNA PAULOWNA UITVOERING „DE STEM DES VOLKS". „U zult zelf moeten uitmaken, of we er in ge,- elaagd zijn dezen avond naar uw genoegen te vul len". zei de heer Hnmelinck in 't openingswoord op de uitvoering, die de „Stem des Volks" Zaterdag avond in de zaal van den heer Slikker gaf. Dezen keer zou namelijk de vereeniging trachten zelf den geheelen avond te verzorgen en niet. zoo als gewoonlijk, een deel ervan aan anderen dan de eigen leden overlaten. Geen voordrachtkunstenaar, geen Martien Bever sluis b.v., was het dus, maar eenvoudig mei. Kater, die na het eerste zestal koorliederen een aardige schets voorlas, en haar voordracht met levendige ge baren illustreerde. Rekening houdend met de ge spannen aandacht en wat we op de gezichten der toehoorders rondo mons lazen, gelooven we te kun nen zeggen, dat men het niet erg spijtig vond, in- plaats van hoogdravende, sombere poëzie, dit gees tig uitgebeelde, simpel stukje dorpsgeschiedenis te genieten te krijgen. Van het zestal koornummers .dat we terloops al even noemden, war ende eerste twee partijliederen, het. volgend paar melodieuze composities van Schu- bert een de laatste twee een paar minder gemakke lijke koortjes met humoristischen tekst. Na de voordracht van mei. Kater liet het koor nog een vijftal nummers hooren, waaronder de goedklinkende „Lenteavond" en „Zwaluwen" en, wat waarschijnlijk wel het meest gewaardeerd werd, de „Donauwals". waarbij de heer J. Aij de pianobege leiding verzorgde. Voor de pauze werd toen nog door „liet dagelijksch bestuur" op origineele wijze op aan vulling van de kas aangedrongen. We „verdenken" den voorzitter auteur te zijn van het tooneelstukje. waarin dit gebeurde. De noodkreet S.O.S. (hier: Steunt Onze Stem) zal zijn uitwerking niet gemist hebben! Tot slot veerden eenige leden de klucht „Hoogspanning" op en hadden ook daarmee veel succes, zoodat. als we de rekening opmaken, om, zooals de voorzitter zei, zelf te beslissen of de ver eeniging er in geslaagd is met eigen krachten een avond te vullen, we niet alleen voor ons zelf, maar ook voor vele anderen meenen te mogen zeggen, dat dit zeker goed gelukt is. In het dubbele woonhuis van de Wed. van Teu- lingen in den Nieuwen Weg ontstond door onbe kende oorzaak brand. De brandweer kon niet ver hinderen dat het tot den gron<l afbrandde. De tweede biljartwedstrijd Anna Paulowna Oudesluis had tot resultaat, dat A.P. 12 partijen en Oudesluis 20 partijen won. De stand is nu gewor den: Oudesluis gewonnen 37 partijen, A.P. gewon nen 27 partijen. BREEZAND. Ledenvergadering A.D.O. Zaterdagavond vergaderde bovengenoemde ver eeniging bij den hoer Borst. De heer P. Moolenaar Bzn. opende met gebed en sprak er zijn vreugde over uit, dat bijna alle leden aanwezig waren, een teeken, dat. in de vereeniging de zoo onmisbare clubliefde bestaat. Betreurd werd dat van de niet-leden slechts twee van de 40 aan den oproep in het toegezonden propaganda blaadje hebben gehoor gegeven, maar, niettegenstaande de stille tegenwerking waarmee we te kampen heb ben, aldus voorzitter, gaan we moedig voorwaarts. Na dë goedkeuring der notulen volgde verslag van den penningmeester. Het batig saldo van f 4 noem de voorzitter niet groot, maar het kleedlokaal is ge heel afbetaald en A.D.O. daarmee van een groote financieele zorg ontheven Van den bond is een schrijven ingekomen over verscherpte controle tijdens de competitie op spe lers, schoeisel, en ander materiaal. Onbehoorlijk op treden tegen scheidsrechters zal zwaar worden ge straft. Iedere speler moet voorzien zijn van spelers- kaart met foto. Gezien het succes van A.D.O. in de zomercompetitie van '34 en de wintercompetitie van '34'35, werd besloten ook weer aan de nieuwe zo mercompetitie deel te nemen. Het bestuur stelde voor de contributie in de maan den AprilSeptember op 25 cent per week te stel len. Daar de leden bij uitwedstrijden zelf de reis kosten moeten betalen, werd besloten van de 25 cent 10 cent in een reiskas te storten. Een lid, dat in geen 4 weken contributie betaald heeft, zal geen recht heb ben op tegemoetkoming in het reisgeld. Met instemming van de vergadering werd het be stuursvoorstel aangenomen Oranje-Nassau van Sneek, dat Nieuwjaarsdag hier op bezoek was, op den Tweeden Paaschdag een tegenbezoek te brengen. Op den tweeden Pinksterdag houdt de Chr. N.V.B. te Dordrecht een bonds-propagandadag, waarop alle aangesloten elftallen in 't veld komen. Ook A.D.O. zal deelnemen. Voorzitter wekte op zooveel mogelijk supporters over te halen deze mooie reis mee te ma ken. Daar R.C.B. niet meer bestaat en A.D.O. dus al leen het terrein huurt, zal na 1 Juni, als het oude contract afgeloopen is, 20 gulden meer betaald moe ten worden. Spontaan stelden zich eenige leden be schikbaar om in hun vrijen tijd verbeteringen aan het terrein aan te brengen. Bij de rondvraag gaven zich eenige leden op als abonné op het sportblad, waarvan de abonnements prijs sterk is verlaagd. Een collecte voor de bonds- vlag bracht f 1 op. Aan 't eind van de vergadering wekte de voorzit ter op steeds propaganda te maken en sloot daarop met dankgebed. W ARM E N HU 1ZE N Afdeeling Warmenhuizen Middenstands- vereeniglng K.N.M.B. Bovengenoemde vereeniging hield dezer dagen een vergadering ten huize van den heer Slikker. Aanwe zig waren o.a. afgevaardigden van Dirkshorn en Koedijk, welke in het bijzonder welkom werden ge- heeten en ook inzonderheid den heer A. Swaan, bur. redacteur van het Algemeen Weekblad, uit Den Haag, die zou spreken over: „Toekomstige Midden- standspolitiek". De notulen worden geiezen en goed gekeurd. Spr. verkrijgt het woord en begint met te zeggen, hetgeen in het onderwerp alreeds vermeld, de middenstandsbeweging in de toekomst uit te stip pelen naar aanleiding van een bondsvoorstel voortge komen uit het laatstgehouden congres te Amsterdam. Eenige hoofdpunten komen inzonderheid naar voren, znnals publieke rechterlijke bedrijfsorganisatie door Prof. Veraart verdedigd maar door den Bond niet direct geaccepteerd. Ook de vakbekwaamheid brengt spreker sterk naar voren, waar veel voor valt te zeggen. Het nieuwe wetsontwerp, bet verbindend verklaren van contracten, bepleit spreker en zet uiteen de voor- en nadeelen. Door verschillende hecren worden vra gen gesteld en door spreker beantwoord. Verder ko men na de pauze nog een en ander ter tafel, maar daar er te kort aantal leden waren, worden ver schillende dingen tot een volgende vergadering aau- gehouden. Voor afgevaardigden naar de komende districtsvergadering worden gekozen de heeren Dieps meer en de Geus. De vereeniging Maatschappij tot Nut van 't Alge meen hield Zaterdagavond haar derde Nutsavond in de zaal van den heer Slikker. Voorzitter, de heer Swan, opende deze bijeenkomst en vond het onbe grijpelijk dat zoo weinigen waren opgekomen omre den de spreker, de heer ten Bruggencate uit Heiloo, gezie'n de goede recenties in de bladen en overal een goeden indruk heeft verworven. De heer Ten Bruggencate hield een causerie over een reis door de tropen. Spreker meende dat als een avond over Indië werd gegeven, wij als Hollanders dezen niet mogen verazaken, omreden we veel te weinig van land en bevolking afweten en onbekend maakt onbemind. Het is niet sprekers gewoonte een lezing te houden, maar aan de hand van lantaarn plaatjes een en ander te vertellen en toe te lichten. Geheel Indië zijn wij doorgereisd, maar hoofdzakelijk ons bepaald tot Sumatra, waar spr. jaren heeft ge woond en doorgebracht. Sumatra dan is dertien maal zoo groot als Nederland, twaalf talen worden er ge sproken en nemen we de afstand van dit eiland van Kotoradja tot Telokbetong. van punt tot punt dus, is deze afstand gelijk als van Amsterdam tot Algiers. Volgens de laatste volkstelling 1930 telt Ned.-Indië ruim 60.000.000 inwoners, met als 97.4 Inheemschen, 2 pet. Chineezen, 0.4 pet. European. en 02 pet Ooster lingen: Uit de grafische voorstelling van regenval in Indië is ons gebleken, dat daar meer regen valt als hier. De volgende cijfers werden ons gegeven, 8000 m jn. te Bandoeng, 6500 m.m. te Langkat, 1900 m.m. te Medan, 1700 m.m. te Balawan en in Nederland 800 m.m. per jaar. De gemiddelde temperatuur is in Atjeh 83 graden en in Nederland 48 graden. Plaatjes van de stad Metlan kregen wij te Zien, een stad, waar 50 jaar geleden nog bijna geen huis stond en nu tot de modernste steden kan gerekend worden. De pioniers waren Cremer en Nienhuys. Vervolgens zeden en gewoonten uit dit land, waar van één gewoonte ons wel het meest aantrok. Dit betrof de Batakstam. Op het lantaarnplaatje zagen we afgebeeld een Baktalcmeisje een dag voor hun trouwen, mooie tanden, cn een dag na het huwelijk waren alle tanden verdwenen. Deze tanden worden niet getrokken, maar door een z.g deskundige in het openbaar onder groote belangstelling van de Jeugd. met een beitel er uit- gehaikt. Aan het einde van de causerie gekomen, merkte spreker op, nog bijna nooit zoo'n aanda'chtig publiek te hebben gehad, iets wat voor een spreker Beleven we een periode van schijnarmoede De laatste weken hebben onze vertegenwoordigen de lichamen, de beide kamers, af en toe hun licht laten schijnen over de economische problemen, die .voor ons land even onoplosbaar blijken te zijn als ,voor iedere andere staat. De begrooting van Econo- sche Zaken is van alle kanten bekeken en natuurlijk aangenomen. Op 't oogenblik is de landbouwcrisis wetgeving aan de orde. Legio is het aantal op- en aanmerkingen, ieder komt aandragen met dingen, die beter konden worden gedaan en de minister zal stellig een verzuchting slaken, wanneer de voorzit ter zijn hamer voor de laatste keer zal heben laten neerkomen. Met een en ander zitten we echter raidden in een tak van staatszorg, die ons tot voor enkele jaren geheel vreemd was en die ons in zijn bureaucrati sche uitwassen een der meest kenmerkende symp tomen schijnt van dezen verdwaasden tijd. Het kan inderdaad vreemd loopenl Twintig Jaar geleden werden de consu menten door de staat geholpen. Wanneer we in gedachten ongeveer twintig Jaar, dus naar de oorlogsjaren teruggaan, dan hebben we ons verplaatst in een tijd, waarin we voor 't eerst zien, hoe de regeering zich begint te bemoeien met de productie. Toen echter was het een rijken tijd. Iedere ondernemer verdiende geld als water en d" activiteit van den staat ging er dan ook niet naar uit deze menschcn te beschermen of te steunen. Ze hadden hoegenaamd geen hulp noodig. Overal konden ze hun goederen verkoopen en dat tegen steeds stijgende prijzen. Er was vraag naar alles, wat het ook was. Wie echter wel steun noodig had, dat was de ver bruiker, die wanneer men den producent en den koopman zijn gang had laten gaan, al heel spoedig van het allernoodzakelijkste verstoken zou zijn ge weest. Het oorlogvoerende buitenland kocht alles, wat het maar kon krijgen, tegen prijzen, die er niet in t minst op aankwamen. En daarnaast nam de productie, door gebrek aan grondstoffen en arbeids krachten op onrustbarende wijze af. Thans Is de productie het voorwerp van staatszorg. Twintig jaren zijn verstreken. De maatregelen van weleer werden geliquideerd. Een oogenblik heeft de werold geleefd in de gedachte, dat er weer vrijheid heerschto op ieder gebied, zooals we die vroeger had den gekend. Maar die vrijheid bleek slechts een il- lie *5 z^n' oor we 8°Qd en wel wisten, wat er gebeurde, begon de regeering weer te regelen. Weer greep ze in het bedrijfsleven in. Ditmaal echter om eten producent in bescherming te nemen tegen den verbruiker. Wat toch was er gebeurd? Met een snelheid, waarmee niemand rekening had gehouden, was de voortbrenging teruggebracht op de capaciteit van weleer. De geslonken veestapels groeiden zienderoogen aan, door nieuwe machine rieën werd de capaciteit van sommige industrieën vertien-, vertwintigvoudigd, de grondstoffen kwa men in massa's los, kortom er waren goederen te kust en te keur. De wereld werd er als 't ware mee overstroomd. De prijzen daalden, daalden. Weer moest de regoering dus handelend optreden. Maar tusschen toen en nu is een groot verschil. Zooals zich voor twintig jaar alles hulde in rijk dom, zoo is thans alles gedompeld in armoede. Daar bij kan men iets eigenaardigs vaststellen. Wij hebben tot aan het begin der crisis geleefd in een periode van schijnrijkdom. Wij, menschen uit het jaar 1935, die de achter ons liggende bloeiperiode hebben meegemaakt, hebben geleerd te spreken van een „schijnrijkdom". We zijn er van overtuigd, dat de opgeblazen prijzen uit de jaren voor 1920 door allerlei omstandigheden kunst matig opgeschroefd waren, dat een weinig inzicht ons toen al reeds had moeten leeren, dat ze nooit zouden kunnen worden gehandhaafd. De vraag was onevenredig groot. De productie zou bij den terug keer der soldaten zonder nog rekening te houden met eventueele vorderingen van de techniek, die men niet kon voorzien, bij het vrijkomen der stoomschepen voor transport van handelswaren, in plaats van oorlogstuig en soldaten, onherroepelijk sterk moeten toenemen. Achterna is natuurlijk goed praten. Het is allemaal zoo gegaan en op 't oogenblik is 't geen kunst te beredeneeren, dat het zoo moest. Inderdaad, we had den te doen met een „schijnrijkdom." Leren wij thans niet in schijnarmoede? Maar zou men nu niet met evenveel recht kunnen zeggen, dat we tegenwoordig leven in een periode van „schijnarmoede". Sommige lezers zullen nu denken aan de ellende, die op veel plaatsen wordt geleden, ze zullen wijzen op de honderdduizenden wcrkloozen en dan de vraag stellen: „Is dat schijn of werkelijkheid?" Ze ker. dat is werkelijkheid. Maar ze is even weinig reëel als de rijkdom van dè oorlogsjaren. Beter zou het daarom zijn te spreken van kunstmatige rijk dom en kunstmatige armoede. Want dat de tijden zoo behoeven te zijn als op bet oogenblik het geval is. dat meenen we te mogen betwijfelen. Het vernietigen van levensmiddelen wat zou moeten beteekenen, dat de mensch te veel goederen heeft voortgebracht is in wezen precies even dwaas als bet stelsel van brood-, vleesch- en andere kaarten, dat we gedurende den oorlog hebben gekend en dat er op zou neerkomen, dat de mensch niet voldoende zou hebben kunnen poduceeren. Ons economisch leven wordt beheerscht door verhoudingen. We vergeten maar al te dikwijls, dat ons econo misch leven geheel berust op en beheerscht wordt door verhoudingen. Wanneer bestaande verhoudin gen on penige wijze worden verbroken, dan brengt dit altijd gevolgen met zich mee, die, wanneer ze den producent bevoordeelen, voeren tot een grootere voortbrenging. Benadeelen ze hem echter, dan zal men een inkrimping van de productie kunnen waar nemen. Meer en meer paan de reqeeringen zich met het zakenleven bemoeien. Nu is het ontegenzeggelijk een feit, dat men de laatste jaren alom in de wereld op een grootscheep- sche wijze heeft geëxperimenteerd. In tal van landen werd begonnen op krachtdadige wijze in te grijpen in de productie. Oorzaak daarvan is wellicht in de eerste plaats geweest de belangrijke werkloosheid, die zich na den oorlog en vooral in de laatste iaren deed gel den. We willen hierbij echter niet stilstaan, doch slechts het feit constateeren van het zich bemoeien der regeeringen met de voortbrenging. Het nationale egoisme heeft allen parten gespeeld. Voor zoover nu' maatregelen werden getroffen, be- teckenden deze op zichzelf weer een opnieuw ver breken van heerschende verhoudingen. Zo waren altijd bedoeld ten voordeele van een bepaalde cate gorie. hetgeen zooveel wil zeggen, dat ze ten na- deele moesten zijn van anderen. Voor deze slacht offers waren natuurlijk bij voorkeur buitenlanders uitverkoren, doch in den loop der laatste jaren is duidelijk gebleken, hoe sommige regeerders zich ten aanzien van dit laatste op meer dan verschrikkelijke manier in de vingers hebben gesneden, zoodat ge rust kan worden gezegd, dat het meest primitieve inzicht hen heeft ontbroken. Wanneer we constateeren. dat in vijf jaren tijds, zoowel uit- als invoer van Duitschlanrl zijn terug- geloonen van W/o op nog geen 4V9. milliard mark, dat dit voor een goed deel het resultaat is van de meer dan dwaze opvatting, dat het mogelijk zou zijn de export duurzaam grooter te doen zijn dan de import, dan rijzen iemand waarlijk de haren te berge. Op meerdere wijzen echter zijn de verhoudingen verbroken. Door de toenemende macht van den ge- organiseerden arbeid, door vervolmaking van de techniek, door inflatie en door vele andere dingen meer. Langzamerhand begint het. oogenblik te naderen, waarop sommige rijken het eind hunner ondersteu- ningscnpaciteit beginnen te hereiken. Dat zullen de overwonnenen zijn en de Bomeinen zeiden reeds „vae victis!" (wee den overwonnene!) Als het zoover gekomen is. dan stort het heele kaartenhuis van hulpverstrekking en steunverleening Ineen. Dan gaan wij van de periode van schijnarmoede over in die van werkelijke armoede. De weinige economische berichten die van onze Oostelijke buren tot ons komen, wijzen stellig op een steeds grooter wordende moeilijkheid om zich de noodige fondsen te blijven verschaffen. Am Gelde hangt, Nach Gelde dr&ngt. Doch alles. We willen ons niet verdiepen In waï er dan zal gebeuren. Zoover zijn we nog niet. De verhoudingen zullen zich wijzigen. En de pro ductie zal zijn weg vinden zonder steun want de mensch moet leven. Maar het zou heel goed kunnen zijn, daf diege nen, voor wie het dan slechter zal zijn geworden. en zullcen zijn er altijd zullen terugdenken aan de dagen van heden als een periode van schijn armoede. Alles is zoo betrekkelijk! Maar dat is nu voor 't laatst geweest, dat ik een geweer bij een opkooper heb gekocht! (Every body's). zeer aangenaam is. De thuisblijvers hebben deze keer iets gemist De heer ten Bruggencate heeft ons door zijn geestige en prettige wijze van vertellen, een genotvollen avond bezorgd. Hierna sluiting. LANGEND IJ K BROEK OP LANGENDIJK. De uitslag van de gister gehouden titelwedstrijden voor het koningschap van den Ned. Kolfbond was, gummi: le prijs KI. do Vries, Hoogkarspel, 211 pun ten; 2e prijs D. Rijper Fz., Zuidscharwoude 202 pun ten; 3e prijs D. Langereis, Berkhout 185 punten: sajet: le prijs S. Wit, Nieuwe Niedorp 188 p.; 2e prijs H. Visser, Koog aan de Zaan, 174 punten. KOE GR AS JÜLIANADORP. Concert van „Kunstzin" en „Knnstmin". Voor een goed opgekomen publiek gaven bovenge noemde vereenigingen Zondagavond hunne uitvoe ringen in de zaal van het café „Prins Hendrik" van den heer A. Kossen. Na een uitgesproken welkomst woord, was de Harmonie „Kunstzin" onder directie van den heer J. van Glabbeek het eerst aan de beurt, en bracht op de haar bekende wijze, eenige muziek nummers verdienstelijk ten gehoore. Daarna kwam de tooneelvereeniging „Kunstmin", onder regie van den heer L. Tigchelaar voor het voet licht en gaf deze het blijspel in twee bedrijven: „De Truck van Tienus", ten beste. Onbedaarlijk is er door het publiek om dit spel gelachen, wat tevens een be wijs is dat een en ander goed werd weergegeven. Tot slot het gebruikelijke bal na, waarvoor de mu ziek geleverd werd door de „Kunstzin Boys". Die de den niet minder hun best, en zijn de moeite van het hooren ovenvaard. Het was een gezellige avond en velen bleven bijeen tot het uur van sluiten. WIER IN GE N Zaterdagavond had alhier in Concordia van den heer S. Halfweeg een uitvoering plaats, welke gege ven werd door de Arbeiderstooneelvereeniging „Voor uitgang is ons streven" (V.i.o.s.). Opgevoerd werd het tooneelspel .,Hun kind", in drie bedrijven, door Joh. van Eekelen. De uitvoering werd geopend door den heer F. Bont- kes. Spr. heet de aanwezigen welkom, doch betreurt het dat er zoo weinigen aanwezig zijn. Waarna spr. de uitvoering voor geopend verklaarde. Daarna kwam het tooneelspel voor het voetlicht. Het zou te veel ruimte vergen om in détails te treden we zullen dan ook volstaan met te zeggen, dat alle rollen zonder uitzondering in goede handen waren. In de pauze werd nog een kleine verloting gehou den, met als hoofdprijs een vette konijn. De geluk kige winnaar was de heer J. Tijsen Cz. Na hét toóricelspel werd de uitvoering besloten met een gezellig bal; de leider hiervan was de heer IJ. Kingmaa Het was jammer dat de zaal niet geheel gevuld was; slechts een 100-tal personen waren aanwezig. OVERGEPLAATST. De heer W. J. van Son, Rijksklerk bij de Directe Belastingen, alhier, wordt met ingang van 19 Maart overgeplaatst naar Eersel (N.-Br.) en tevens aldaar belast met de waarneming van het Kantoor der Di recte Belastingen en Accijnzen. WERK GEGUND. Aan den heer M. Schipper te Schagerbrug is als laagste inschrijver voor de som van f 4122.15 gegund, het verbouwen en uitbreidingswerk van Huize „Avondrust" alhier. NAT.-SOCIALISTISCHE BEWEGING IN NEDER LAND. Alg. Leider Ir. A. A. Mussert. De N.S.B. zet haar vergaderingenreeks met groote kracht voort. Voor ditmaal in onze plaats een ver gadering te beleggen, waarvoor een spreker is ge vraagd, die al reeds eerder voor de beweging optrad alhier. Niettegenstaande het moeilijk is de groots', e redenaars der N.S.B. te reserveeren, is het inderdaad toch gelukt deze dit voorjaar nog in Schagen te krij gen. Naar men ons meldt wordt aangeraden zich tij dig van plaatsen te voorzien. Nadere aankondiging in nummer van 21 Maart. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Catharina, dochter van Zeeman, Bastiaan Pieter, en van de Waard, Anna. POLITIE. Gevonden: een kip; een handschoen; een handkap. Betaling le kwartaal 1935. Aan onze lezen bulten Schagen doen vrij het ver. toek het abonnementsgeld der Schager Courant over het eerste kwartaal 1935, ten bedrage van fl.80 (voor Conrant met Zondagsblad 12.53) vóór 1 April a.s. aan ons Bureau te betalen, door middel van schrij ving postwissel óf op onze postrekening No. 23339. Voor alle abonné's die gewoon zijn het conran*en* geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorhou ders) te betalen, geldt dit verzoek niet. ZIJ, die bij ons op De Prins, Het Nieuwe Mode blad, Gracieuse, enz. zijn geabonneerd, bunnen even eens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld le kwartaal 1935, op dezelfde wijze toezenden. Na genoemden datum wordt beschikt met fO.ll verhooging. Toezending Is das voordeelig! Voor De Prins ls het bedrag 2.13 Voor Het Nieuwe Modeblad f 1.50 Voor Graciense 2.15 Voor Panorama I2.8O Vooz Het Leven (2.50 DE ADMINISTRATIE

Schager Courant | 1935 | | pagina 7