Uit Bergen. stroomdistributiebedrijven willen wenden. Medegedeeld wordt dat de Vereeniging der Neder- I landsche gemeenten reeds sterk in de door den heer j Schoorl bedoelde richting werkt. Het voorstel van B. en W. wordt vervolgens aan- j genomen. Beneden den taxatieprijs. Van den heer K. Roggeveen Dz. is eon aanvraag in gekomen tot het koopen van een perceel bouwt er- rein aan de Oudeslotstraat, ter grootte van ongeveer 290 M2., voor den prijs van f5.50 per M2. De heer Schoorl informeert naar den laatsten 1 taxatieprijs voor dezen grond, waarop de Voorzitter antwoordt dat die taxatieprijs f 6.bedroeg. De heer Schoorl zegt dat de prijs hem ook niet meevalt Spr. wijst er op dat het hier het mooiste gedeelte van het Heerenbosch betreft en hoewel spr. voor toestaan van de aanvraag zal stemmen, vindt hij toch niet goed dat deze grond minder dan de i taxatieprijs, die toch al beneden den kostprijs was, wordt verkocht. De Voorzitter deelt mede, dat adressant f 5 wensch- te te geven en gevraagd had of B. cn W. dien prijs in den raad wilden brengen, doch daartoe waren B. en W. niet bereid. Ook spr. zegt dat. het hier een mooi gedeelte betreft. Overburen heeft de aanvra ger niet te duchten. Maar gezien de goede zaak en het feit dat het geen gunstigen tijd is voor den ver koop van bouwterrein, wilden B. en W. tegen den prijs van f 5.50 verkoopen. De heer Schoorl wil hopen dat de gemeente dan in de toekomst in de gelegenheid zal zijn om den overigen grond voor f 6 te verkoopen. De heer Van Erp zegt dat B. en W. dit natuurlijk zullen probeeren, maar het kan niet anders of ook de naast gelegen grond zal tegen minder dan taxa tieprijs verkocht moeten worden. Spr. wil daarmee niet zeggen dat de gronden maar voor alle prijzen verkocht moeten worden. De heer Schoorl stelt zich op het standpunt, dat het, hier het mooiste gedeelte van het Heerenbosch betreft, en een hoogeren grondprijs van f 100 geeft geen doorslag bij den bouw van een perceel dat daar zal verrijzen. De heer Van Erp zegt dat als dan voor dit mooi ste gedeelte geen f 6 kan worden bedongen, de an dere minder gunstig gelegen perceelen voor f 5.25 en f 5.zullen moeten worden afgestaan. Met algemeene stemmen wordt de aanvraag inge willigd. De rondvraag. De heer Van Erp vraagt of het juist is dat voor 2 jaren onderhands verpacht is de plaats waar gewoonlijk gedurende de kermis een bioscoop staat. De Voorzitter zegt dat dit inderdaad juist is, dat een burger vooraf die plaats heeft gehuurd, met de hepaling dat er geen reizende bioscoop zou komen Het terrein wordt dan niet bebouwd, de doorgang blijft dus vrij, het terrein gereserveerd. De heer Van Erp acht een dergelijke regeling niet gewenscht. Als er een openbare verpachting plaats vindt, dan dient een ieder in de gelegenheid te zijn te pachten. Spr. wijst er op dat dan ook wel andere burgers een dergelijke taktiek zouden kunnen gaan volgen, teneinde palingkramen of dergelijke te we ren. De Voorzitter zegt dat in de advertentie stond ver meld, dat geen reizende bioscoop zou worden toege laten, Door een ongeluk elders, is er een scherper toe zicht op bioscoopinrichtingen gekomen. Toen een plaatselijke inrichting een aanvrage deed en bleek dat een primitieve cabine zou worden gemaakt, heeft spr. zijn goedkeuring niet gegeven. D-> cabines mogen alleen van steen zijn, ter voorkoming van explosie-gevaar B. en W. en spr. als hoofd van de politie in 't bijzonder, staan daarom afwijzend tegen over reizende bioscopen. De heer Van Erp meent dat dit gevaar dan ook geldt voor andere gemeenten en spr. wijst erop dat hoewel vroeger de inrichting primitiever was, de inrichting die in Schagen kwam, altijd druk bezocht werd en nimmer een ongeluk is gebeurd. De heer Van Nuland zegt, volkomen aan de zijde van den Voorzit er te staan en diens houding te heb ben gewaardeerd. Moet de kermis ingekrompen worden? De heer Van Erp wijst op de mindere inschriif- sommen van do kermisinrichting en vraagt of B. en W. willen overwegen om de kermis innlaats van 8 dagen 4 dagen te doen houden. De exploitatiekos ten zullen voor de eigenaren der inrichtingen goed- kooper worden en misschien heeft dat nog gunstigen invloed op de pachtsommen. Spr. zegt dat de paar denmarkt dan inplaats van op Maandag op Don derdag. als eerste kermisdag, gehouden zou kunnen worden. De Voorzitter deelt mede, dat hij het idee van den heer Van Erp toejuicht en hetzelde argument meerdere malen van burgers te hebben gehoord, doch de wethouders oordeelden inkrimping niet ge wenscht. De heer De Vries zegt dat het groote bezwaar van een kermis van 4 dagen is, dat er dan geen twee Zondagen in vallen en de eerste Zondag is veel druk ker geworden dan vroeger. Spr. zou daarom den toe stand voorloopig onveranderd willen laten. De heer Schoorl zegt er moeilijk een oordeel over te kunnen vellen, maar wel weet hij dat er in die w*eek saaie dagen voorkomen. Spr. geeft in overwe ging over deze zaak voor het jaar 1936 eens het oor deel te vragen van de middenstandsvereenigingen. De Voorzitter: En van „Algemeen Belang". Zal geschieden. Demping van het Noord. De heer Bakker zegt dat bij de kanaalwerken wel dra veel grond los zal komen, wat gebezigd zal wor den voor demping van Loetsloot en Halersloot. Spr. geeft in overweging met die grond dan tevens te dem pen het heele Noord tot Steenen Pijp. Gewezen wordt op de hooge kosten van rioleering en bestrating, terwijl de heer Van Nuland oordeelt dat dit werkobject dan beter voor de toekomst be waard kan blijven. Hierna sluiting. dat in goeden staat van onderhoud is, in eigendom yan de gemeente overgaat, en stellen voor het riool in eigendom van de gemeente over te nemen. Aldus wordt besloten. Bij besluit van den Raad van 20 November 1929 werd besloten tot het aanleggen van een gasleiding naar de verwerkingsinrichting op voorwaarde, dat een jaarlijksch gasverbruik gedurende 10 jaar van f160.werd gegarandeerd. Over de jaren 1933 en 1934 heeft dit gasverbruik respectievelijk f7.24 en f64.91 minder bedragen. De Commissie van uitvoering verzoekt thans re ductie op de door haar alsnog te betalen bovenver melde bedragen. Het mindere gasverbruik toch is het gevolg van de drukke werkzaamheden aan de inrichting, waar door de ketel regelmatig onder stoom staat en dus weinig wordt gebruik gemaakt van het gasfornuis ter voorziening van warm water. Het mindere gasver bruik is dus het gevolg van een grooter gebruik aan krachtstroom. B. en W. stellen, gelet op de ovengenoemde motie ven, den raad voor, voor de jaren 1933 en 1934 ont heffing van betaling der te weinig verbruikte be dragen te verleenen, ongeacht de verdere hand-having van de in 1929 aangegane overeenkomst. De heer Van Nuland wijst er op, dat in het ver zoek wordt opgemerkt dat door het eene vergoed wordt wat door het andere verminderd was. Spr. ziet echter geen enkel cijfer dat deze bewering staaft. Absoluut onjuist acht spr. het dat over 1933 reductie zou worden verleend, en ook over 1934 twijfelt spr. dat hij zijn goedkeuring er aan zal hechten. Indertijd is het contract aangegaan, de gemeente heeft zich heel wat kosten getroost voor de aansluiting en het betreft hier een bedrijf, aan wiens tekort ook onze gemeente een belangrijk deel bijdraagt. De heer Van Erp deelt de meening van den heer Van Nuland en wijst er op dat behalve van de ver werkingsinrichting, ook andere gedeelten der ge meente aan het electrisch net zijn aangesloten, onder garantiestelling door aangeslotenen- Ook die zouden dan wel om reductie kunnen verzoeken. Waar het hier een gemeenschappelijk bedrijf geldt, meent spr. dat de gemeente recht op dit geld heeft. De heer Bakker is het met de vorige sprekers eens. De Voorzitter zegt, dat wat is opgemerkt, wel waar is, maar er staat tegenover dat we blij moeten zijn dat we deze inrichting in Schagen hebben en er is dus wel aanleiding tegemoetkomend te zijn. Door het 'bedrijf is bovendien veel electriciteit gebruikt: In principe hebben de heeren echter volkomen gelijk. De heer Bakker erkent dat we blij moeten zijn de inrichting in onze gemeente te hebben, maar als een flink zielenaantal tellende gemeente dragen we ook al veel in het tekort bij. De heer Stam is ook niet voor het voorstel van B. en W., al kan hij met het verleenen van een kleine reductie wel accoord gaan. De heer Blaauboer wijst er op, dat het z.i. tactisch zal zijn aan het verzoek te voldoen. Doordat de in richting in onze gemeente is, geniet onze gemeente voordeelen tegenover de andere aangesloten gemeen ten. Spr. erkent dat het een onvolledigheid in het advies van B. en W. is, dat er niet in vermeld wordt in welke mate de meerdere stroomafname de min dere gasafname compenseert en daarom zou spr. het verzoek tot de volgende vergadering willen aanhou den, opdat B. en W. die becijfering kunnen aanbieden. De heer Orsel vindt dit ook wel gewenscht. De heer Van Nyland oordeelt echter dat het hier om een principe gaat en spr. vindt het pietepeuterig dat een reductie van ruim f7.— wordt gevraagd over 1933. Bovendien, het contract loopt nog enkele jaren cn als we op het verzoek ingaan, trappen we de deur voor anderen open. Ook spr. is blij dat de inrichting hier is, maar er zijn ook nogal eenige lasten aan verbonden en do commissie mag er zich ook wel over verheugen dat de inrichting hier staat.' De heer De Vries geeft toe dat contract contract is, maar er zijn omstandigheden waarbij het wensche- Jijli en tactisch is van het prïncipieele af te stappen naar het meer practische. Waar de inrichting voer de overige gemeenten alleen schade brengt, is Scha gen de eenigste gemeente die er ook van profiteert Als het straks blijkt hoeveel stroom meer afgenomen is, zou het standpunt dat de sprekers hebben inge nomen, wel wat eng genomen kunnen zijn. De heer Blaauboer zegt, dat de f7 over 1933 al betaald is. De heer Van Nuland: Het had er nog bij moeten komen dat dit niet het geval was. De Voorzitter zegt, dat B. en W. hun voorstel in trekken en dan in de volgende vergadering met een nadere opgave zullen komen. De heer Van Erp betreurt het dat B. en W. niet hebben overgelegd de cijfers van destroomafname en spr. geeft in ernstige overweging wel te bedenken, dat er nog andere menschen zijn, die een contract hebben aangegaan. Het voorstel van B. en W. om het verzoek tot de volgende vergadering aan te houden, wordt met 9 te gen 1 stem, die van den heer Van Nuland, aange nomen. Wegverbetering. Voor de verbetering van den Lutjewallerweg, acht het bestuur van de Banne en Polder Schagen het noodzakelijk ook Ged. Staten dringen daarop aan een paar hinderlijke bochten uit dezen weg dopr breeder maken van de beharding te verbeteren. De kosten van aankoop grond, van verplaatsen van hek ken en palen P.E.N. worden begroot op f 147.50. Daar het eigendom van bedoelden weg aan de ge meente is, acht het polderbestuur het gewenscht dat de aan te koopen strookjes grond ook aan de ge meente komen en stelt het voor de genoemde kosten voor rekening van de gemeente te nemen. De kosten van afgraven, fundeeren en aanbrengen van het weg dek komen dan voor rekening van den Polder. B. en W. wijzen op het feit, dat het verkeer langs den Lutjewallerweg in verband met het tot stand ko men van den provincialen weg over Zijdewind naar Alkmaar, in de naaste toekomst belangrijk zal toe nemen, in verband waarmede verbetering van eerstge- noemden weg zeer gewenscht moet worden geacht. Zij stellen dan ook voor aan het verzoek van de Banne en Polder Schagen te voldoen. De heer Van Nuland juicht de samenwerking toe, maar vraagt of f 147.50 het maximum-bedrag der kosten zal zijn. De Voorzitter gelooft het wel. De heer Bakker zou het beter vinden als ook het hek van Van der Oord wegging. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. B. en W. stellen voor, over het dienstjaar 1932, het bedrag der vergoeding, bedoeld in art. 101, le lid der L.O. wet 1920, voor de Christelijke school voor ge woon lager onderwijs vast te stellen op f 521.86; voor de R.K. Parochiale schoei op f2029.10, nl. respectievelijk berekend naar 76 en 197 leerlingen en naar de gemiddelde kosten per leerling van het openbaar lager onderwijs van f 10.30. Goedgevonden. In verband met de verzoeken om huurverlaging van de AVoningbouwvereenigingen „Schagen" en ..Goed Wonen" stellen B. en W. voor sub h van de raadsbesluiten d.d. 14 Aug. 1931 tot toekenning van voorschotten aan bovengenoemde vereenigingen, te wijzigen en voortaan te doen luiden als volgt; h. De instelling zal haar woningen niet verhuren beneden het bedrag, dat noodig is om de exploitatie kosten te dekken, tenzij in bijzondere omstandighe den, te beoordeelen door Burgemeester en Wethou ders. Van een dergelijk besluit van Burgemeester en Wethouders kan binnen een maand bij den raad in beroep worden gekomen, die daarover binnen 3 maanden beslist. De heer Orsel vraagt of B. en W. nu in de volgen de vergadering do verzoeken van de woningbouw- verpenigingen om huurverlaging, ter sprakë zullen brengen. De Voorzitter merkt op, dat het voorstel van B. en W. juist bedoelt, om B. en W. het recht te geven, in die richting te gaan. De heer De Vries licht toe, dat het geldleenings- besluit voor de woningen in de Thorbeckestraat, dat recht reeds aan B. en W. gaf en dat de huur dan ook van f4 op f3.50 is gebracht. De heer Orsel vraagt of de duur van de geldlee- ningen voor de andere woningen niet van 50 op 75 jaar kan worden gebracht, teneinde de exploitatie kosten te verlagen. De heer Van Nuland herinnert eraan, dat de Mi nister in een circulaire op die mogelijkheid heeft gewezen. Spr. vraagt of B. en W. hierover met de woningbouwvereenigingen zullen plegen. Medegedeeld wordt dat de woningbouwvereni ging ..Schagen" een nieuwe berekening naar den Minister heeft gezonden. De heer Schoorl had de indruk, dat sub h alleen zou worden toegepast als er sprake van bijzondere omstandigheden was. Spr hoort nu echter dat voor de woningen in de Tnorbeckestraat over de geheele linie de huur is verlaagd. Is dat wel juist, vraagt spr De Voorzitter zegt dat blijkens dat leeningsbesluit B. en W. de bevoe.gdheid reeds hadden. De heer Schoorl merkt op dat wat wordt voorge steld, van zeer wijde strekking is. B. en W. toch kunnen dan goed vinden de huren te verlagen en daar kunnen belangrijke geldelijke gevolgen oorzaak van zijn. In dat geval heeft de beroepsmogelijkheid geen waarde, de rand krijgt niet in alle gevallen de gelegenheid zich uit te sprckqjn. Spr. betwijfelt dan ook, of Ged. Staten aan deze nieuwe clausule hun goedkeuring zullen hechten. Bovendien wijst spr. er nog op dat art 15 van het Woningbesluït voor schrijft, dat binnen een maand, aan den Minister van Arbeid kennis moet worden gegeven van wij ziging van het leeningsbesluit. De heer De Vries merkt op. dat B. en W. de groo- tere bevoegdheid niet verlangd hebben, maar dat de geheele raad vorig maal aan B. en W. opdracht heeft gegeven met andere leeningshesluiten.te ko men. De heer Blaauboer voelt het bezwaar van den heer Schoorl, maar wanneer B. en W. tot een aanmerke lijke huurverlaging zouden hesluiten, zou dat van sterken invloed zijn op de gemeentefinantiën en voor de dekking van het te derven bedrag moeten B. en W. dan toch bij den raad wezen. De heer Schoorl is dit niet met den heer Blaau boer eens. Als de rand aan B. en W. de gevraagde machtiging verleent, dan zal der aad ook hebben te zorgen dat het geld er komt. De heer Van Nuland ontkent dat do raad aan B. en W. een opdracht heeft gegeven, zooals door den heer De Vries is beweerd. Er is op gewezen, dat er geen overeenstemming was in de leeningsbesluiten, en zelfs is in het geding gebracht dat de Woning- bouwvereeniging „Schagen" een belangrijke reserve heeft, waaruit het tekort op de exploitatierekening eventueel geput zou kunnen worden. De Voorzitter zegt dat wat hem betreft, de raad in zijn geheel het voorstel van B. en W. kan afstem men. spr. zal er evengoed van slapen, maar dan moet de raad haar ook t.a.v. de woningen in de Thorbeckestraat uit handen van B. en W. nemen. De heer De Vries zegt dat het ook hem zoo koud als steen. laat. De heer Van Nuland meent dat het hier gaat om de gemeentefinantiën en dan mag l^et den heer De Vries allerminst koud laten. De Voorzitter vindth et niet noodig. dat de heer Van Nuland den heer De Vries standjes geeft Met algemeene stemmen wordt conform het voor stel van B. en W. besloten. Het Bestuur van de banne en polder Schagen deelde in een schrijven van 4 Dec. 1.1. aan het ge meentebestuur mede. dat een van de wegen in onzen polder, die in aanmerking komen om van een ge sloten wegdek te worden voorzien, is de Wadweg. Deze weg is echter niet in behoorlijken staat te bren gen zonder plaatselijke verbreeding van den aarden baan, die aan de gemeente behoort. Om dit mogelijk te maken, wordt in overweging gegeven van de Schager Kogge aan te koopen het gedeelte van den boezem, dat door de kanaalwerken is afgesneden en voortaan alleen beteekenis heeft voor de gemeente bij de watervoorziening van het Rietbosch. Dijkgraaf en Heemraden van de Schager Kogge berichtten op een door het gemeentebestuur gestel de vraag, dit gedeelte van den boezem voor de som van f 1 aan de gemeente Schagen in eigendom te willen overdragen. B. en AV. stellen nu den raad voor op dit aanbod in te gaan. De heer Bakker wijst er op, dit als het water voor f 1.— wordt gekocht, de gemeente de grond-, polder en hoogheemraadschapslasten zal krijgen te betalen, wat spr. op f 32 a f 33 schat en bovendien de onder houdskosten van de kade aan den overkant. Het recht van waterdoorlating naar het Rietbosch heeft de gemeente evengoed al. Als de gemeente de ge noemde lasten zal moeten betalen, hebben we dat eigendom niet noodig, want we hebben al last ge noeg. De heer Blaauboer merkt op dat het water lasten- vrij is, dat het evenwel geen bezwaar is om die be paling nog in het besluit op te nemen. Ook wat het onderhoud van de kade betreft, dit zal wel meeval len, want in 40 jaar is er nooit een cent voor onder houd betaald. Nadat is goedgevonden dat aan het raadsbesluit zal worden toegevoegd dat het gekocht zal zijn „las- tenvrij", nu en in de toekomst, wordt het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aange nomen. B. en W. stellen voor. ten behoeve van verschil lende werken en aankoop van terreinen in verband met de kanaal- en havenwerken, een geldleening te sluiten tot een bedrag van ten hoogste f70.000, rentende hoogstens 41/8 'sjaars, met een jaar- lijksche aflossing van f2000 voor de eerste maal in net jaar 1936. Onder deze raming van kosten vallen: aankoop haventerrein en andere gronden, haven- en weg werken, rioleeringen en bestratings werken aan de Loet, rioleeringswerken en trottoirs aan de Hale en kosten tochtsloot. Op de vraag van den heer Van Erp of het geld tegen ten hoogste 41/8 pet. rente is te verkrijgen, deelt de Voorzitter mede, dat dit zeker het geval is. Een aanbieding is er van 4 pet., evenwel mei een beperkende bepaling, een ander eveneens van 4 pet. zonder die beperkende bepaling. Voor 41/8 pet. zal zeer zeker geleend kunnen worden. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Nu de omzetbelasting voor het gasbedrijf over het jaar 1934 van f922.94 verminderd is tot een bedrag van f 466.79, stellen B. en AV. voor deze belasting niet op de verbruikers te verhalen. Voor het electriciteitsbedrijf is de aanslag voor omzetbelasting 1934 flOS9.07. Deze aanslag is bere kend naar 4 van den belastbaren afgeleverden stroom.' Do heer Schoorl verzoekt B. en W. er op aan te dringen, dat de Minister een zelfde tegemoetkomen de houding aanneemt ta.v. de electriciteit. Spr. wijst er op dat het onjuist is dat de gemeente de omzet belasting op de electriciteit betaalt, want de wet be paalt dat de fabrikanten aan de bron betalen, en het G.E.B. is geen bron en is geen fabrikant. Spr. meent dan ook dat de omzetbelasting ook over 1934 ten onrechte is geheven. Medegedeeld wordt dat Bloemendaal de belasting wel zal moeten betalen, maar haar dan op rekening van de gemeente zal zetten. De heer Schoorl zegt dat het dan op heel andere basis komt en spr. vraagt, als het noodig mocht blij ken, of B. en W. zich dan tot de Vereeniging van GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente is in openbare vergade ring bijeengeroepen op Donderdag 28 Maart a.s., des namiddags 2 uur, ten* behandeling van de onder vol gende agendapunten. 1. Vaststelling der notulen van de openbare ver gaderingen van 18 December 1934 en van 15 Maart 1935. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanvragen der Bijzondere schoolbesturen om de gemeentelijke vergoeding bedoeld in art. 101 en art. 101, 9e lid (vakonderwijs) der Lager Onderwijs wet 1920, ten behoeve van de onder hun bestuur staande bijzondere gewoon lagere en uitgebreid la gere scholen, over het dienstjaar 1932. 4. Aanvragen der Bijzonder schoolbesturen om voorschot op de gemeentelijke vergoeding overeen komstig art. 101 en art. 101, 9e lid (vakonderwijs) der Lager Onderwijswet 1920 ten behoeve van de onder hun bestuur staande gewoon lagere- en uitge breid lagere scholen voor het dienstjaar 1935. B. en W. stellen den Raad voor de voorschotten te bepalen op ten hoogste 80 pet. van de bedragen, be rekend naar het gemiddeld aantal leerlingen der betrekkelijke scholen over het laatstverloopen ka lenderjaar (1934) van de gemiddelde kosten der leer ling der overeenkomstige openbare scholen over 1932. 5. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener nieu we verordening, als bedoeld in art. 9, eerste lid der Winkelsluitingswet 1930. 6. a Voorstel van B. en W. tot uitbreiding van het aantal leden van het Burgerlijke Armbestuur met. 4 leden, en in verband hiermede tot wijziging van het Reglement van genoemd Bestuur; b. voorstel tot benoeming van 4 leden van het Burgerlijk Armbestuur. De voordracht van B. en W. gehoord het Burg. Armbest. luidt als volgt: L 1. L den Das, Bergerweg 75; 2. A. Jansen, Verlengde Geestweg.20. II. 1. M. C. Dingerdls, Hoopweg 1. 2. P. Leering, Kleine Dorpsstraat 3. 1 III. 1. W. Ris, Studler van Surcklaan 1; 2. M. W. van Gulik, St. van Surcklaan 8. IV. 1. J. H. AV. Schmidt Komlaan 2; 2. J. J. Schouten, Studler van Surcklaan 6. 7a. Voorstel van B. W. tot onderhandsche aankoop van L. van Oene van een strookje grond langs den Oosterweg ter grootte van plan. 18 M2. tegen den prijs van f2 per M2. b. Voorstel van B. en W. tot onderhandsche aan koop van N. Kraakman van een strookje grond langs den Loudelsweg ter grootte van pl.m. 16 M2. tegen den prijs van f 1.60 per M2. c. Voorstel van B. en AV. tot onderhandsche aan koop van D. van den Berg van een strook grond langs den Bergerweg ter grootte van c.a. 1334 M2. voor de som van f2998.ten behoeve van de ver breeding van dien weg. en ter verkrijging van der benoodigden grond voor den toegang van den op het uitbreidingsplan geproiecteerden verbindingsweg Bergerweg—Oosterweg—Zuid laan. 8. Behandeling bezwaarschriften Schoolgeld dienst 1933, en icL Rioolbelasting dienst 1934. 9. Rondvraag. NIEUWE VERORDENING OP DE WINKEL SLUITING. Een belangrijke beslissing voor den mid- denstand. B. en W. stellen den raad voor een nieuwe ver ordening vast te stellen op de Winkelsluiting en zeg gen in hun toelichting o.m. het volgende: Gedurende de Paaschdagen en in het zomerseizoen wordt Bergen door vele vreemdelingen bezocht, ter wijl in de hotels en pensions dan vele gasten aan wezig zijn. De winkelbedrijven zijn grootendeels op het zomerseizoen gebaseerd en kunnen, vooral in de ze tijden, den verkoop, welko daarmede verban i houdt, niet missen. Deze winkelbedrijven nu zouden belangrijke in komsten derven en het algemeen vreemdelingenver keer zou schade ondervinden, indien geen verlen ging van het sluitingsuur of openstelling der win kels op Zondag werd toegestaan. In verhand met hei GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF Garage C. NIEUWLAND, Bergen. hierboven aangevoerde, stellen B. en W. daarom den raad voor: 10. Dat het gedurende het tijdvak van 15 Mei tot on met 15 September van elk jaar geoorloofd is een winkel voor het publiek geopend te hebben: I. Op Zaterdag tuschen 10 en 11 uur des na middags. 11. Op de overige werkdagen tusschen 8 en 10 uur des namiddags. 2o. Dat het gedurende de Zondagen, vallende in het tijdvak van 15 Mei tot cn met 15 September van elk jaar geoorloofd is voor het publiek geopend te hebben: I. van 9 uur des voormiddags tot 10 uur des na middags: A. Winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak de volgende waren ten verkoop in voorraad zijn, uit sluitend voor den verkoop van die waren; a. kunstvoorwerpen, antiquiteiten, souvenirs; b. foto-artikelen, prentbriefkaarten, reislectuur en aanverwante artikelen; c. een of meer der volgende artikelen: brood, koek, banket, suikerwerk en chocolade, al dan niet tezamen met consumptie-ijs; d. fruit; e. kleine consumptiewaren, zooals belegde brood jes, croquetten, slaatjes, vischwaren, comestibles en dergelijke; f. hetzij melk en zuivelproducten, hetzij melk, zui velproducten en consumptie-ijs; g. tabaks-artikelen; h. bad-artikelen; i. speelgoed; j. bloemen; k. alcoholvrije dranken; B. drogisterijen, uitsluitend voor den verkoop van artikelen ten behoeve van zieken; C. slijterijen en bierbottelarijen; II. van 9 uur des voormiddags tot 1 uur des namiddags: Winkels, wa.r uitsluitend of in hoofdzaak vleesch en vlpeschwaren ten verkoop in voorraad zijn, uit sluitend voor den verkoop van die waren. Een en ander onder lo. is ever eens vna toepassing op den eersten Paaschdag, terwijl het bepaalde onder 2o. eveneens van toepassing zijn zal op den tweeden Paaschdag. LIEFDADIGHEIDS-VOETBALWEDSTRIJD. Het elftal van B.S.V. voor den morgenmiddag te spelen liefdadigheids-voetbalwedstrijd is ais volgt samengesteld: A. v. Diepen. P. Beeldmat", D. Min. B. v. Diepen, AV Damr-s, P. Prins. J. Tuin, C. Bakker, S. de Haan, A. v. d. Berg, A. Rampen, Scheidsrechter is de heer Hartland uit Alkmaar. Een viertal dames heeft zich naar wij verne men bereid verklaard op het terrein voor het goe de doel te collecteeren. Mogen de giften in ruimo mate van de portemonnaies naar de bussen ver huizen! VERLICHTING VAN HET VOETBALTERREIN. Afwijzend advies van B. en W. Van de Berger Sportvereeniging is een schrijven, bij den raad ingekomen met verzoek voor rekening der gemeente, om op het voetbal terrein **en iute-be- spanning aan te brengen, waardoor bet uitzicht van den weg af op het terrein wordt ontnomen, alsmede tot het aanbrengen van een electrische terrein-ver lichting. B. en W. zijn van oordeel, dat een uitgave voor :enoemd doel van ongeveer f 400. gezien de gemeente- financiën, niet verantwoord is en stellen daarom voor afwijzend op dit verzoek te beschikken.

Schager Courant | 1935 | | pagina 14