VELO STOFZUIGER Lage kaasprijs. DUBBEL ZUIGVERMOGEN - NEDERLANDSCH FABRIKAAT LAAGSTE PRIJS - BUITENGEWONE CONDITIËN VRi AG DEMONSTRATIE FILIAAL VELO WASCHMACHINE My. gemeente en Vier Noorder Koggen zou oplossen. De Vier Noorder Koggen gingen met de regeling accoord. Ze gaven echter niet zwart op wit boomen te zullen planten, een voorwaarde van de gemeente. Ook omtrent de leuningen kan geen overeenstem ming worden bereikt; deze mogen slechts met goed keuring van Ged. Staten worden geplaatst. Nu pas is weer een schrijven van de Vier Noor der Koggen ingekomen, waarin zij mededeelt het werk te willen uitvoeren zonder overname. De heer Ham wijst nog eens op de onmisbaarheid van de boomen. De Voorzitter geeft een staaltje van het eigenmach tig optreden van de Kogge n.1. het afbreken van het huis van De Boer, waartegen spr. proces-verbaal heeft, laten opmaken. De heer Bossen: Straks gaat men het raadhuis ook nog afbreken. B. en W. stellen voor hun voorstel te handhaven, (geschillen aan Ged. Staten onderwerpen) en geen vergunning tot uitvoering te geven zonder overname. Aldus wordt besloten. Samengesteld worden de stembureaux en de schat tingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting. Tot lid vah de plaatselijke commissie voor toezicht op het lager onderwijs wordt benoemd de heer Slag ter. Rondvraag. De heer Ham zegt dat dit misschien zijn laatste vergadering is; hij gaat n.1. 30 April hier vandaan. Spr. betuigt zijn dank aan den voorzitter voor diens eminente leiding en is ook de andere leden dank baar. De besprekingen toch hebben steeds een pret tig karakter gedragen. De Voorzitter zegt de woorden van den heer Ham zeer op prijs te stellen. De heer Ham is raadslid ge weest in een moeilijke periode en daarbij kan gezegd worden een goed raadslid en spr. vertelt hoe serieus de heer Ham zich steeds in de stukken werk te. Critiek is er altijd, de raadsleden doen het nooit goed, maar zegt spr., ik wou dat de menschen, die zooiets zeggen, zelf eens raadslid waren. Dan zouden ze wel van de moeilijkheden worden doordrongen. Spr. wenscht dat het den heer Ham en zijn gezin goed mag gaan. (Applaus). Den heer Groen is opgevallen de verwaarloozing van de aschbelt. Dit zal worden onderzocht. Hierna sluiting. I Un de OMGEVING LANGEND IJ K INVENTARISATIE KOOLVOORRAAD. Volgens de gehouden inventarisatie van den kool- voorraad en de sedert dien aangevoerde roode kool aan de veiling van de Langendijker Groentencen- trale zou deze koolsoort reeds zijn geruimd. Uit het feit echter, dat er nog steeds van die kool wordt aangevoerd, moet de inventarisatie wel niet zuiver zijn geweest, terwijl ook de omstandigheid, dat er aan andere veilingen kool wordt gekocht, die dan weer aan de veiling van de L.G.C. wordt verkocht, in dezen ook een rol speelt. Dit is echter zeker, dat er bij de leden vah de L.G.C. niet veel kool meer zit, zoodat zij maar weinig meer zullen kunnen profiteeren van de door Duitschland vastgestelde mogelijkheid, gedurende deze maand nog ruim 400 spoorwagens roode kool naar dat land te exportee ren. Voor de houders van Deensche witte kool, waar van nog belangrijke voorraden aanwezig zijn, ziet het er in dit opzicht slechter uit, daar er van deze kool maar ruim 217 spoorwagens naar Duitschland mogen worden uitgevoerd. Ook uit andere landen is er zoo goed als geen vraag naar dit artikel. LANDVERHURING. BIJ de gehouden landverhuring van de gemeente- landerijen was de animo van huurders al zeer ge ring. De slechte gang van zaken in den tuinbouw is, met de teelt beperking, daarvan wel de voor naamste oorzaak. Het gevolg ervan was, dat zeer lage prijzen werden besteed. Het grootste gedeelte bracht niet meer op dan f 1—1.50 per snees, een prijs, die ongeveer het een- vierde tot een derde bedraagt van de huur, die 4 jaar geleden werd betaald. Als de gemeente de grond-, polder-, en Hoogheemraadslasten ervan heeft betaald, zal er maar zeer weinig meer vah de op brengst overblijven. Risico van wanbetaling was nu uitgesloten, daar de buur contant moest worden betaald. Ook dit was ongetwijfeld een factor, die den pachtprijs ongunstig beïnvloedde. PRIJZEN EN AFZET DER VISCH AL LERTREURIGST. In aansluiting op ons artikeltje over den toestand ,(ier visscherij in het Geestmer Ambacht deelt men ons van visscherszijde nog mee, dat het met de ■prijzen en den afzet van visch allertreurigst was ge steld. De contingenteering van den aal- en palingin- 'vocr, die bedoeld was als steunmaatregel voor den visscher, is op een fiasco uitgeloopcn. Zoo pok met de zeelt. Wel is waar was gedurende 2 maanden het Duitsche invoerrecht van 24 tot 12 cent per pond verlaagd, doch van voldoenden export kon geen sprake zijn, waarbij nog de betalingsmoeilijkheden een factor van beteekenis vormden. De lage koers van het Engelsche geld was fnuikend voor den af- •zet daarheen. In België was voor sommige visch- soorten een hooge invoer verschuldigd. Een groot aantal leden van de afd. Geestmer Am bacht van de afd. Zoetwatervisscherij van de Ned. Heidemaatschappij is al maandenlang op de werk verschaffing aangewezen. Daar deze visschersver- eeniging steeds de volle 100 pet. pacht heeft, betaald aan de verschillende gemeente- en bannebosturen, .zal wel op vermindering der pacht van het visch- water moeten worden aangedrongen. Zij pacht het 'water van de gemeenten St. Pancras, Noordschar- woude, Warmenhuizen, Broek op Langendijk en ■Oudkarspel. Onder Zuidscharwoude is eigenaar het Bestuur van den polder Geestmer Ambacht en ver- der zijn eigenaars de hannes Eenigenburg, Ringpol- der, Oudorp, Koedijk e.a. OUDKARSPEL. De bekende tooneelverceniging „Jong Leven", die het blijspel „Kettv jokt nooit" in studie heeft geno men, zal naar wij vernemen, hiermee den lsten Paaschdag en Woensdag d.a.v. uitvoeringen geven. Wij twijfelen niet of liet zal „Jong Leven" zooals gewoonlijk niet aan belangstelling ontbreken. WIJDENES. Uitslag besteding van de uitbreiding der N.V. Stoom zuivel fabriek te Wijdenes onder architectuur van den heer D. S. de Boer te Alkmaar. Koorn en de Jong, Medemblik f 0912; F. Schouten Blokker f 7071; A. Hamstra, De Rijp f 7270; Combi natie Rempt. Wijdenes f 7450; G. Jorritsma, O. Blok ker f 7018; S. Rood, Zwaagdijk f 7784; Zwagerman en Stapel, Houwert f 8229: M. Beemster, Andijk f 8750. Begrooting v. d. architect f 7542. WINKEL Donderdagavond vergaderde de Landelijke Rijver- ccniging „Rossinant" ten huize van den heer D. A. de Bruijn. De voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering en doet mcdedeeling van het feit, dat het aantal werkende leden in den laatsten tijd zooda nig is vooruitgegaan, dat. de toekomst weer hoop vol tegemoet wordt gezien. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Door plotselinge verhindering van den penning meester wordt het doen van rekening en verant woording over 1934 aangehouden. Daarna wordt door den secretaris verslag uitge bracht. Somber is de aanvang; het jaar begon slechts met een paar werkende leden. Pogingen om gerekend te worden tot de slapende vereenigingen hadden geen succes en een overweging om de ver- eeniging op te heffen vond toch ook geen bijval. De geldmiddelen lieten te wenschen over, aangezien men bij een zoo sluimerend bestaan geen contributie meende te mogen heffen van de donateurs. Er kwam echter verbetering, het aantal leden nam toe en thans rijdt er weer een achttal en worden er weer plannen heraamd om daarmede uit te komen. Bestuursverkiezing. Tot bestuursleden worden herbenoemd de heeren K. Reijne te Barsingcrhorn en A. van Splunter te Winkel. In de plaats van Mej. G. Kuiper, die geen lid meer is, wordt gekozen de heer A. Toornstra te Nieuwe Niedorp en in de plaats van den heer D. Rempt, die bedankt heeft, wordt benoemd de heer S. van Splunter te Winkel. Daarna volgden meer algemeene besprekingen de vereeniging betreffende en voorts verband houdende met verschillende berichten van de Federatie. Om trent het invoeren van wekelijksche oefening zal de instructeur overleg plegen met de werkende leden, evenzoo zal gesproken worden over de kleeding. Het terrein zal met vereende krachten in orde worden gebracht, Op een vraag of er met Winkeler kermis een de monstratie kan worden gegeven, verklaart de ver gadering zich voor, een beroep doende op het goede voornemen der ruiters om. daarvoor ernstig te oefe nen. Nadat de voorzitter een woord van dank heeft gebracht aan allen voor hetgeen zij in het belang der vereeniging hebben gedaan en voor de aange name samenwerking, wordt de vergadering gesloten. In een daarna gehouden bestuursverkiezing is be noemd tot voorzitter de heer W. Keetman, tot vice- voorzitter de heer S. van Splunter, en tot penning meester de heer K. Reijne. HOOGWOUD AARTSWOUD. Wij vernemen dat a.s. Zondag de nieuwe dans vloer in café Bakker in gebruik zal worden genomen. Dit is een heel verbetering en zal door de bezoe kers dan ook wel op. prijs worden gesteld. Donderdagavond zou er een uitvoering worden ge geven door alle leerlingen der school. Vele dagen tevoren waren ze er al voor in de weer. Zou het wat worden ofdoch kom, de lei ding was in goede handen. De pers kreeg een aparte uitnoodiging en natuurlijk er heen. Toen wij aan de zaal van Visser kwamen, vertelde men reeds dat het vol was. En dit was ook het ge val; de zaal was uitstekend bezet. De opening geschieddedoor het hoofd der school, di§ zijn oprechten dank betuigde voor' de groote op komst. Het doel van dezen avond is om de kinderen te leeren zich vrij te bewegen en te uiten in het pu bliek. Allereerst kregen we te hooren een tweetal mu zieknummers voor viool en piano, door de gasten Koeten van hier en Pluister van Obdam. Daarna zongen de groote en de kleine kinderen elk een drie tal liederen, begeleid door mej. Bartels. Een too- neelstukje „de geleende koekepan" werd heel aar dig opgevoerd door Ferri Bakker en Grietje Tromp. Wederom volgden van beide partijen eenige liede ren, afgewisseld door nog een drietal muzieknum mers" voor viool, en piano. Van de liederen noemen wij o.a.: Als de boer gaat dansen; Levenslust en Vrede, door de grootere, en Jarig Jetje; de Oempa's, en IJs met slagroom, allen door de radio goede oude bekenden, uitgevoerd door de kleineren. Na een korte pauze volgde een tooneelspelletje, in vier bedrijven, getiteld: Een Sint Nieolaasverras- sing. Het werd vlot en aardig uitgevoerd en de rol len zaten er goed in. Het was in orde. Tot slot een Tableauvivant „Vrede" met kleuref fecten, keurig, met solozang van A. Maij, begeleid door mej. Helder uit Wognum. Onder ademlooze stilte werd dit vredeswerk aanschouwd. Aan het einde dankte burgemeester Hoogehoom de kinderen voor deze eerste en mooie, goedgeslaag de uitvoering. Hij wees on het voorgestelde Vredes werk en dat zich dit in aller harten moge voortplan ten en dat. tenslotte over de geheele wereld dit in toe passing werd gebracht. Laat ons honen kinderen, dat ge nooit de gruwelen van den oorlog moogt on dervinden. Tenslotte een woord van dank aan de leiders, Mej. Bartels en den heer Maij, alsmede aan alle mede werkers voor dezen avond. Niet een afscheid maar een tot weerzien. Het slotwoord van den heer Maij was kort en zakelijk. Allen zonder onderscheid dank voor lmn medewerking, het publick voor zijn aandachtig ge hoor en de stilte, burgemeester voor zijn woorden en tot slot, dat men niet naar elders behoeft te gaan, want ook hier geldt: willen is kunnen. Het was een schitterende avond, welke Woens dag aan de Gouw wordt herhaald. HARENKARSPEL WAARLAND. Vergadering v.v. Con Zelo. Woensdagavond had bovengenoemde vereen, een ledenvergadering in het café van mej. wed. G. Stoop Na opening dezer bijeenkomst en goedkeuring der notulen, wordt door den voorzitter, den heer Jb. Hoe- be er op gewezen, dat de club er niet op vooruit gaat, aangezien hij nu 20 leden telt.. Waar moet dat heen? Hoe krijgen wij er leden bij? Het zou mis schien beter wezen dat wij er wat jongeren krachten in kregen, bijvoorbeeld de schooljongens, dan krijgen wij in ieder geval voor de toekomst betere spelers. Hierna werd besloten om de contributie voor die jongens op 3 cent per week te stellen. Nu de contri butie zeer laag is, twijfelen wij er dan ook niet aan of een ieder geeft zich op als lid van Con Zelo. Bij de daarna -volgende bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden de heeren Jac. Hoebe, G. Jonker en G. Dekker Hz. met algemeene stemmen herkozen, voor de aftredende bestuursleden de hee ren KI. Zutt en C. Dekker Az. zijn gekozen de hee ren A. Zutt en A. v. Ophem. Verder vraagt de voorzitter een ieders medewer king voor de fancy-fair. Tal van leden gaven zich op voor het ophalen van diggelen voor de vroolijke keuken en een ieeder belastte zich ook met het ver- koopen van loten. Met de rondvraag bracht de heer S. Bruin naar voren waarom wij niet in de vriendenkring zitten. De secretaris deelde mede dat de brief aan het be stuur daarvan reeds heen is gestuurd, zoodat de mo- 1 gelijkheid nog bestaat dat wij er in komen. Daarna volgde sluiting. ZIJ PE ZIJPE EN HAZEPOLDER. Naar we vernemen, heeft de heer W. Bos, -de nieuw gekozen hoofdingeland van den Zijpe en Ha- zcpolder, deze benoeming aangenomen. NOORD-ZIJPE. Gelegenheid tot kostelooze inenting zal worden gegeven op Woensdag 27 Maart a.s. en wel in de O. L. school te 't Zand, van 23 uur en in de O. L. school te Oudesluis van 4r—5 uur. ST. MAARTENSBRUG. Mej. G. J. A. Groen te Medemblik heeft hare be noeming tot onderwijzeres aan de O. L. school alhier aangenomen en zal 1 April a.s. in functie treden. OUDESLUIS. Wij vernemen, dat de aan de O. L. school alhier benoemde onderwijzeres, Mej. A. Kaptein te Amster dam, hare benoeming heeft aangenomen en op 1 Mei a.s. in dienst zal treden. PETTEN. Men deelt ons mede, dat de heer A. Glastra van Loon te Den Haag voornemens is twee zomerhuizen in het Korfwater alhier te doen bouwen en dat de aannemer E. Koozing met de uitvoering van het werk is belast. Ter tijdelijke vervanging van de onderwijzeres mevr. Wiese-Vader is aangewezen Mej. A. Benthem uit Amsterdam. Burgerlijke stand van 15 t.m. 21 Maart Geboren: Hans Joseph, zoon van Gerrit Hobma en van Tjietske Lendemeijer. Ondertrouwd: geene. Getrouwd: geene. Overleden: Willem van Bodegraven, oud 60 jaar, echtgenoot van Guurtje Homburg; Hendrik 't Hart, oud 49 jaar, echtgenoot van Grietje Wagenaar. Levenloos aangegeven: een kind van Cornelis Jo- hannes Sneekes en Catharina Volkers. SINT MAARTEN POLITIE. Verloren: een mes met schede. Inl. bij de gem.-politie. WIE RINGEN Succes 2Petten I, 2 uur. Succes ASchagen A, 10 uur. Succes BSchagen B, 11.15 uur. Succes-nieuws. Communistisch complot ontdekt Talrijke arrestaties. Madrid: De politie heeft talrijke communisten gearresteerd, die lid waren van de Provinciale Com missie der Arbeiders- en Boerenvereeniging in Li- nares, en die plannen hadden voor het ontketenen van een revolutie. Deze omwenteling zou Woensdag in Arjona zijn begonnen. Uit de door de politie gevonden vlugschriften en lijsten blijkt, dat het om het leven brengen van be kende inwoners van Linares, Arjona en andere plaat sen het sein voor het uitbreken der revolutie zou zijn geweest. Twee doodvonnissen te Saragossa. Saragossa: De Krijgsraad heeft uitspraak ge daan ïn de zaak tegen een reeks personen, die deel hebben genomen aan den opstand in October van het vorige jaar. Twee hunner werden ter dood veroor deeld, terwijl negen beklaagden werden veroordeeld tot twintig jaar tuchthuisstraf en achttien beklaag den tot gevangenisstraffen van verschillenden duur. Misoogst in Chineesche provincie. Duizend menschen den hongerdood ge storven? Peking. Eenige bladen bevatten het bericht, dat mier dan duizend Chineesche boeren, die we gens misoogst uit de provincie Kiangsi naar Honan waren vertrokken, verhongerd zouden zijn. Vele kinderen zouden daarbij zijn omgekomen. De auto riteiten hebben thans maatregelen genomen tot hulpverleening aan de emigreerende boeren. Opnieuw twijfel? Op zoek naar de baby van Lindbergh, die niet vermoord zou zijn. De vrouw van den wegens de ontvoering van het kind van Lindbergh ter dood veroordeelden Haupt- mann, vertoeft, naar te New York bekend is gewor den, op het oogenblik in Detroit. Zij wil daar het kind opzoeken, dat in een onlangs uit Pontiac in Michigan te New York ontvangen anoniem schrijven werd aang^even als het kind van Lindbergh. Deze brief spreekt van een bekentenis, die de ont voerder van het kind kort voor zijn dood tegenover een gangster uit Detroit zou hebben afgelegd. Deze gangster zou in December van het vorige jaar door een ander lid der onderwereld vermoord zijn. In de bekentenis, waarvan de brief spreekt, zou het vol gende gezegd zijn: Het kind werd in den nacht der ontvoering naar Brooldyn gebracht. Tegelijkertijd werd het lijk van oen ander' kind, dat begraven was op het kerkhof in de New Yorksche voorstad Bronx, achtergelaten in de nabijheid van het landgoed van Kolonel Lind bergh, nadat men het lijkje de kleeren van de baby van Lindbergh had aangetrokken. Dit is geschied, al dus de brief, om kolonel Lindbergh schrik aan te jagen, daar het bekend was, dat hij het losgeld ge merkt had. De ontvoerder zou het kind van Lind bergh later naar Detroit gebracht hebben, en het daar in een bioscoop hebben achtergelaten. Het zou ver volgens door de autoriteiten in een weeshuis zijn ondergebracht. De politie van New Jersey verklaarde in dit ver band, dat zij er niet aan twijfelt, dat het lijkje, dat gevonden is in New Jersey, inderdaad dat van het kind van Lindbergh geweest is. TEGEN EEN LICHTMAST GEREDEN. Nijmegen. Gisternacht is op den Graafschen- weg te Nijmegen een auto, afkomstig uit Den Bosch, tegen een lichtmast gereden en bijna geheel ver nield. Van de drie inzittenden personen werd A. J. W. uit Arnhem ernstig gewond. Hij kreeg een her senschudding en moest onmiddellijk opgenomen •vorden in het Wilhelminaziekenhuis te Nijmegen. Zijn toestand was gistermorgen nog ernstig. De beide andere inzittenden konden per auto hun reis voortzetten. De politie heeft proces-verbaal opge maakt en de auto in beslag genomen. Somber beeld van de Alkmaarsche kaas markt. - Wanneer de toestand niet verbeterd, komen we voor on verkoopbare kaas te staan. De kaasprijzen op de Alkmaarsche kaas markt een ongekend laag niveau, aldus le zen we in de Alkmaarsche Crt., De prijs- noteering bedroeg f 16 per 50 Kg., doch de grootste massa de aanvoer bedroeg 75.000 Kg. werd verkocht voor f 12 f 13 en voor een deel werd zelfs niet meer dan fll besteed. De handel was buitengewoon stug. en wanneer de toestand niet verbeterd, dan komen wij voor onverkoopbare kaas te staan. Wij staan, door dat wij in den tijd van de kalfkoeien zijn gekomen, voor de grootere melkproductie, doch, dit is alle jaren het ge val en hoewel in dezen tijd van het jaar de kaasprijis steeds daalt, kon dit feit niet al leen de oorzaak zijn van deze prijsdepressie. Dit moet een ieder duidelijk zijn, wanneer hij weet, dat in dezelfde week van het vo rig jaar de kaas nog f23 besomde en in de zelfde week van 1933 f20. Een groote factor voor de prijsdaling is dan ook gelegen in het feit, dat de handel in het buiten land nagenoeg geen afzet weet te vinden. Dit feit kwam ook tot uiting, in de aanwezigheid van twee zelfexporteerende fabrieken, die in geen twee jaar op de markt waren geweest. De handel koopt zeer voorzichtig, omdat hij nog huiverig staat tegenover de positie van de Belga. Wel heeft men de officieele verklaring, dat deze onver anderd zal blijven, doch de handel vertrouwt de positie nog niet en koopt mondjesmaat,. Momenteel wordt de commissiekaas in België door den handel reeds aangeboden voor 10 cent per pond, hetgeen mo gelijk is door de regeeringspremie op den uitvoer van onze zuivel. Ook de boterprijs, waarvan de offi cieele noteering 34 cent per Kg. is (het vorig jaar 39 cent) bereikte een laagte-niveau. Voor onze zuivelbereiders wordt de positie een hopelooze. Wanneer men weet, dat voor de bereiding van 1 Kg. kaas ongeveer 4k> L. melk noodig is, dan kan men wel begrijpen, dat de fabriek, wanneer die voor een Kg. kaas slechts 13 cent uitbetaald krijgt, niet meer dan 2% cent per liter melk kan uitbeta len. De fabrieken hebben een betaling naar het vet gehalte ingevoerd. Tot nog toe werd 1.05 cent per 0/0 vet betaald. Het vetgehalte van de melk bedraagt gemiddeld 3.10 3.15 pet., zoodat de boer van de fa briek per 100 liter f 33.075 uitbetaald kreeg. Bij de thans geldende kaasprijzen zal deze prijs nog een belangrijke verlaging moeten ondergaan en in ver antwoordelijke kringen vraagt men zich dan ook terecht af, of het niet noodzakelijk is, dat maatrege len getroffen worden, om te komen tot eejj verhoog de consumptie in ons land. aangezien in tienduizen den gezinnen het kaas-, boter- en melkverbruik nog minimaal is. Werldoozen-onlusten in Engeland. Tal van personen gewond. Londen: Te Blains in het graafschap Mon- mouth ontstonden gisterenavond botsingen tusschen een troep werkloozen en een politiemacht van 70 a 80 man. De politiebeambten, die tusschen twee groepen be- toogers ingesloten zaten, trokken hun gummistokken, toen met steenen naar hen werd gegooid. Een groot aantal agenten werd -door steenen en stokslagen gewond. Drie hunner moesten zich in een ziekenhuis laten verbinden. Van de betoogers liepen er vijf-en-twintig verwondingen op. Dansen in de kerk. In Amerika. Op Zondag 24 Februari j.1. is in den namiddag- dienst in de Presbyteriaansche kerk aan de Park Avenue te New York een beroepsdanseres opgetreden, miss Ruth Denis. De dienst stond onder leiding van dr. Wylie, den predikant; deze las psalm 121, en de danseres illustreerde de woorden met haar bewegin gen. Aan het einde sprak zij de hoop uit, dat de dans een regelmatig deel van den eeredienst zou gaan vormen, en dat een jong danserskoor in elke kerk zou worden opgericht. In een courant (de „New York He rald Tribune") heeft een foto van den predikant tezamen met de danseres gestaan. Een klacht bij de classis is ingediend. Het plan van den arbeid. Wij lezen in Het Volk: De commissie tot voorbereiding van het plan van den arbeid heeft medegedeeld, dat de werkzaamheden van het wetenschappelijk bureau der S.D.A.P., het curatorium van dit bureau en de commissie zoodanig vorderen, dat het plan van den arbeid zal kunnen worden vastgesteld in een buitengewoon congres van S.D.A.P. en N.V.V., in September a.s. te houden. De besturen van S.D.A.P. en N.V.V. hebben besloten, dat een gedeelte van den tijd van het aanstaande Paaschcongres der partij zal worden gebruikt voor een gemeenschappelijke zitting met vertegenwoordi gers van het N.V.V. In die zitting zullen de directeur van het wetenschappelijk bureau, ir. H. Vos, en de heeren E. Kupers en J. W. Albarda inleidingen hou den over het in voorbereiding zijnde plan "van den arbeid. DE NEGER-ONLUSTEN IN HARLEM. Vervolging ingesteld tegen 12 personen. New York: De justitie heeft in verband met de onlusten in de negerwijk Harlem een vervolging te gen 12 personen ingesteld. De officier van justitie gaf als zijn meening te ken nen, dat het ontstaan der onlusten aan communisten te wijten is. DRIE VISSCHERS OM HET LEVEN GEKOMEN. Londen. Gisteren is het visschersvaartuig „Com- pare" zes mijl ten Westen van Kaap Lizzard in bot sing gekomen met het stoomschip „Vinemoor". Het visschersvaartuig zonk en drie der vier opvarenden zijn om het leven gekomen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 16