DE G001WEEK. Begrafenisvereeniging „Schagen" Uw figuur is zwaar? Corsetspecialiste. Firma G. DE WAARD Nationaal Socialistische Beweging. 3 Ü'T de OMGEVING Zitten er nog veel aardappelen? DE RIJKSVOORSCHOTTEN. Wordt de tram opgeheven? Gisteren is de Schager Gooiwoek geopend en zoo wel 's middags als 's avonds was er reeds flink be zoek en rolden de ballen in alle gaten van de gooi- borden. Jlooge getallen werden echter nog niet be reikt, zoodat de kansen voor hen die heden hun ge luk zullen gaan beproeven, zeer gunstig zijn. Voor de gooicrs van Vrijdag en Zaterdag zijn 10 dag prijzen: f30, 20, 15, 10, 7.50, 5, 5, 2,50, 2.50, 2.50 be schikbaar. De stand van de 10 hoogste worpen was gisteren avond bij de sluiting: 9288, SG12, 8384, 8352, 6828, 681S, 6684, 6212, 5613, 4552. De gooicrs van Zaterdag hebben dus een pracht kans! De hoogste gooi voor den hoofdprijs is geweest: 9414. Het te gooien maximum is 9999, zoodat nog een ruime speling overblijft. Wij wijzen er nog op, dat de gooibewijzen heden middag na sluiting der zaak van de firma Trapman, dus na, 4 uur, verkrijgbaar zijn aan de garage van den heer J. K. Boontjes, Laagzijde. ALG. VERG. SUPP. VEREEN. GEEL ZWART. Donderdagavond hield bovengenoemde vereeniging in het lokaal van den heer H. Raven aan de Loet een Algemeene Ledenvergadering. De heer De Jager opent als waarnemend voorzitter de vergadering. Do vereeniging telt momenteel 39 leden. Overge gaan wordt tot het kiezen van twee bestuursleden wegens vacature, ontstaan door het bedanken van de heeren B. v. d. Hoven en P. I-Iartog. respectieve lijk voorzitter en secretaris der vereeniging. Bij her stemming tusschen do heeren G. Koch en J. H. Lut- jeharms wordt de heer Koch met meerderheid van stemmen gekozen. Thans wordt overgegaan tot stemmen voor de tweede vacature. Weer verkreeg niemand hij de eerste twee vrije stemmingen de meerderheid. Herstemming vond plaats tusschen de heeren C. Tuinman en J. H. Lutjeharms. Beiden kregen thans evenveel stemmen. Volgde opnieuw vrije stemming. Thans wordt de heer Tuinman met op een na algemeene stemmen gekozen. Hierna kwamen de ingekomen stukken aan de orde. Ingekomen was een verzoek van de school- voetbal-commissie om ook dit iaar weder een prijsje beschikbaar te stellen. Aangenomen. Een schrijven van de Voel hal vereeniging Schagen met verzoek het scoringbord te willen herstellen, wordt niet algemeeno stemmen aangenomen. Men zal echter eerst een afwachtende houding aanne men. De heer de Jager maakt van de gelegenheid gebruik om den hoer Lufjeharms Sr. hartelijk dank te zeggen voor het trouw bedienen tijdens de wed strijden van het scoringbord gedurende het afge- loopcn seizoen. Terrein-verbetering Sparta. In de vergadering kwam ter sprake de terrein-aangelegenheid. Mede- gedeeld werd dat een en ander bij het beshiur van dn V. V. Schagen en gemeente in bespreking is. Verdere inlichtingen kunnen nog niet worden ver strekt. Rekening penningmeester. De hoeken en be scheiden worden door de heeren II. Raven en C. Prins nagezien en in orde bevonden. De rekening sluit met een batig saldo van f59.39. Het Sparta-hestnnr, dat dezen avond ook bestuUrs vergadering ten huize van den heer Keiizer hield, kwam nog even ter vergadoring en deelde mede. dat verschillende clubs hadden aangenomen hier te ko men snelen. Alle vereenigingen zijn 3e en 2e klas- se.rs K V.B. Reeds op 7 April zal een aanvang gemaakt worden met het verspelen dezer wedstrij den. Dan zal plaats hebben do ontmoeting Schagen 1I-Ialfwcg 1. lsfen Paa.schdag zal worden gespeeld Schagen 1ITillegom 1. Den eersten Zondag van Schager kermis zal een Rotterdamsche of Groning- sche tweede klasser in Schagen komen. Meerdere tegenstanders wordt nóg mede onderhandeld. Hierna sluiting. OPENBARE VERKOOPING. In het café van Mej. wed. C. Huiberts aan de Markt werd Donderdagmiddag ten overstaan van Notaris II. J. van Veen te Zijpe, in het openbaar verkocht: de huismanswoning met schuur, erf. wei land en een perceel bouwland, tezamen groot 8.53.90 H.A., nabij de Schagerwiel, eigendom van den heer Jb. Huiberts. Het geheel werd vorige week ingezet op f 8637.60, doch bracht nu bij afslag op f 13437.60, voor welk bedrag het geheel werd gekocht door het Parochi aal Roomsch-Katholiek Armbestuur te Schagen. GESLAAGD. Voor het diploma Ambachtsschool te Alkmaar zijn geslaagd: J. Boontjes en K. de Geus voor motor-, rijwiel-, autotechn.; W. Moranzart en G. van Gulik voor machine-bankwerker. Bovengenoemde vereeniging hield gisteravond een ledenvergadering in het lokaal van mevr. de wed. Jb. Blaauboer. Als om pl.m. 8.15 uur de voorzitter, de heer J Schoorl, de vergadering opent, zijn een veertigtal le den aanwezig. De secretaris, de heer A. de Heer, leest de notulen, welke worden goedgekeurd. Reglementswijziging. Aan de. orde zijn de volgende bestuursvoorstellen: a. Alinea 1 en 2 van art. 6 van het huishoudelijk reglement te lezen als volgt: Voor leden boven 10 jaar geschiedt de begrafenis met een lijkauto, hoogstens vier volgauto's, (is twee), den voorlooper en acht dragers. Voor kinderen van 5 t.m. 10 jaar met een lijkauto, hoogstens drie volgauto's, (is één), den voorlooper en zes dragers. b. Aan art. 6 eene alinea toe te voegen, luidende: De uitvoering der begrafenissen van leden berust uitsluitend bij het bestuur. c. Aan art. 8 toe te voegen: De begrafenissen van niet- leden zullen dan alleen door tusschen komst der vereeniging plaats hebben, wanneer de uitvoering daarvan geheel aan het be stuur wordt overgelaten. Uitzondering hierop is slechts toegelaten,, wanneer een teraardebestelling ge schiedt in samenwerking met een zustervereeniging liet bestuur is tot uitbreiding van volgauto's geko men. omdat de leden hier op aandrongen en do fi nanciecle toestand van de vereeniging niet slecht is te noemen. Wanneer er 20 leden-begrafenissen zijn, zou dit voorstel de vereeniging op 1250— f280 ko men te staan, wat ten volle verantwoord is. Het komt wel voor dat, men in families, die minder gesitueerd zijn, niet veel familie kan uitnoodigen, hieraan is nu tegemoet gekomen. Wat de toevoegingen betreft, bestaan er nog andere motieven, die allen wel bekend zullen zijn. Er is ge bleken, dat het bestuur het vertrouwen van de leden heeft, het heeft dan recht den arbeid van de vereeni ging ongehinderd te leiden. Na langdurige en verwarrende besprekingen, waar bij men nogal'eens in herhaling vervalt, wordt, aan deze voorstellen het volgende toegevoegd: De bcnoo- digdo volgauto's, waarover de garagehouders, waar mee gecontracteerd is, niet beschikken, worden zoo ver mogelijk van andere leden-Schager-garagehou- ders betrokken x De heer Krouwel gelooft dat het contract met de heeren Blaauboer en Boontjes de vereeniging een schade van f 1000 berokkent. De heer C. Blaauboer acht deze uitlating immo reel. De voorzitter zegt nog, het niet moreel verant woord te vinden de garagehouders in den steek te laten, die zich op verzoek van de vereeniging de kostbare auto's hebben aangeschaft. De bestuursvoorstellen met de genoemde toevoe ging worden dan in stemming gebracht en met op 1 na algemeene stemmen (die van den heer Krouwel) aangenomen. Rij de rondvraag betuigt de heer Lutjeharms het. bestuur dank voor het laten opknappen van het inte rieur van de lijkkamer. Spr. zo udeze kamer nu nog wat willen versoberen, wat fyet bestuur zal overwe gen. De heer Ruig zegt dat wanneer het contract afge- loopen is. hij liever zou zien, dat „de zaak" wat meer verdeeld werd. De Voorzitter zegt, dat hier meer aan vast zit, maar stolt voor, hierop in 1939 terug te komen. Do heer B. v. d. Hoven vraagt, waarom bij hem nooit wordt rondgezegd. De Voorzitter antwoordt, dat dat afhangt van de voorschriften van de familie. Hierna volgt sluiting onder de gewone plichtple gingen. Een maatkalasiris maakt U rank en slank. Woensdag 3 April gelegenheid tot raadplegen.van eerste klasse Ook voor corsetten uit onze grote voorraad. Van half elf tot half vier voor de Corsetten die afge leverd worden, ontvangt U ook bonnen voor de Schager Gooiweek. SCHAGEN. K Opnieuw werd door de N.S.B., algemeen leider de heer Mussert, een openbare vergadering in onze ge meente gehouden. Ditmaal in de zaal van den heer Ige&z, waar als spreker optrad de heer Ds. van Duijl, die na het inleidend woord van den heer Van Erp, vertelde hoe hij op zijn reis naar Schagen, langs bochtige wegen voor een afgesloten weg terecht kwam en daarna voor een afgebroken brug. Die brug had een ingenieur noodig en spr. vergelijkt dezen toestand van onze bochtige wegen, afgesloten wegen zonder aanwijzing waarheen, enz., met den huidigen toestand in ons land. Ons land heeft ook een inge nieur noodig, n.1. Ir. Mussert, teneinde een brug te slaan tusschen de ellende van heden en een geluk kige toekomst. In een vlotte rede zet spr. ook nu weer uiteen, dat de N.S.B. voor alles wil vrij van de last en druk van de tegenwoordige demoüberale staat, een staat waar geen sprake meer is van vrijheid, in een land waar men niet mag dragen een hemd. wat men wil en waar men de Ned. driekleur niet vrijelijk mag mee voeren. En dat. alles is te danken aan de vrijheids schreeuwers, die geestelijk afstammen van den Duitschen Karl Marx. Als de N.S.B.^ers hun zwarte hemd dragen, colporteeren met Volk en Vaderland, enz. enz. dan vinden de roode hoeren, dat ze getart worden en die heeren mogen niet worden getart, ze moesten eens zenuwziek worden. Scherp schetst spr. de tegenwoordige verhouding tusschen de verschillende klassen, en zet daar tegen over het streven van de N.S.B. om weer te krijgen een ge-zond volk. De Staat die we thans kennen, be schermt niet den boerenstand, middenstand en arbei- beidersstand. al gebeurt het, ip den tegenwoordisen tijd wel eens, in den vorm van crisissteun. Nationaal socialisme is niet anders dan een terugkeer tot een natuurlijken staat van zaken. De N.S.B. is het gewe ten van een ontwakende natie. Zij is een poging om ons Volk, ook ..'t Volk" van het Hekelveld. te bevrij den. Dat alle politieke partijen niet op goeden voet leven met de N.S.B., heeft zijn goeden grond, want een politieke partij kan nooit het geheele volk om vatten, elke partij heeft slechts een gedeelte van het volk. Door het. volk te verdoelen, is het de politieke partijen gelukt om in dén Staat en door middel van den Staat het volk stevig in zijn knuisten te houden en geen woord meer te laten zeggen. En o. dat is al les zoo fijntjes gedaan. Geen enkele partij kan het geheele volk regeeren. ze kan alleen de vriendjes aan de baantjes helpen. Het schreeuwen tegen de N.S.B. is dan ook niet anders dan de vrees dat door de N. S.B. grondig zal worden afgerekend met de parasie ten op het gezonde lichaam van ons Nederlandsche volk.- Eenmaal moet er schoonmaak worden gehouden en de N.S.B. nu is de huisvrouw, die bezig is schoon maak te houden in het groote huis der Nederland sche natie. Met verschillende voorbeelden wijst spr. op de groote noodzakelijkheid van dezen schoon maak. Nationaal-socialisme beteekent „boven alles het belang van de geheele natie". Het land moet ge regeerd worden door de besten, door mannen van het. vak zelf. Het mag niet voorkomen, zooals enke le jaren terug, dat een burgemeester van Hilversum wordt minister van Waterstaat, terwijl hij zelfs niet in staat was het bruggetje in deze omgeving te ma ken. De benoemingen moeten niet geschieden omdat de personen behooren tot bepaalde kerkelijke of po litieke partijen. Als gij. zegt spr. tot de aanwezigen, de juistheid van dit alles inziet, dan zijt gij geen aanhanger van partijpolitiek, dan zijt gij in wezen Nationaal-socia- list! Men zegge nu niet: ik doe niet aan politiek, want de politiek doet aan U. Het kan U niet onver schillig zijn hoe Uw land wordt geregeerd. Wij heb ben genoeg van de politiek in Den Haag. Wij wil len ons niet, zooals de heer Colijn wil, aanpassen bij de omstandigheden. De nationaal-socialisten ge ven zich niet gewonnen, wij willen dat de omstan digheden zich aanpassen aan ons. De nationaal-socia listen willen geen aanpassing, ze willen vernieu wing. Spr. verwacht dat de aanwezigen straks bij de Statenverkiezing zullen begrijpen den eisch van den nieuwen tijd, dat zij zullen gaan den weg naar het hart van dit volk, den weg naar behoud en toekomst, dat zij zullen gaan over den weg der N.S.B. De lijst aanvoerder van de N.S.B. zal niet meedoen aan: geef mij dit, dan krijg jij dat niet. De N.S.B.'ers zul len nooit meedoen aan het sluiten van een contract, omdat zij willen het omgekeerde van wat de poli tieke partijen willen; wij willen eenheid, zij ver deeldheid; wij willen de daad, zij willen praten; wij willen het nieuwe, zij het oude. De eerste daad van de N.S.B.'ers in de Staten van alle provincies zal zijn, het voorstel om de pensi oenen voor Ged. Staten af te schaffen, en de vrijko mende gelden te bestemmen voor de bestrijding van de tuberculose en voor het uitzenden van do kin deren naar de vacantiekolonies. Dat zal de eerste daad zijn voor den wederopbouw van de uit elkaar gerammelde volksgemeenschap. Weest niet langer passief, weigert langer U aan te passen, past voor dat aanpassen! Na de pauze worden de schriftelijk gestelde vra gen uitvoerig door den spreker behandeld, waarbij menigmaal na eene verklaring of bewering applaus weerklonk. LANGEND IJ K Aan de veilingen worden de laatste maanden maar weinig aardappelen aangevoerd. Bij de tuinders van de 4 Langendijker gemeenten zijn maar weinig aardappels meer in voorraad, doch „buitenom" zijn er nog, naar men ons verzekerde, belangrijke hoe veelheden. De handel in dit product is echter luste loos. De vraag uit binnen- en buitenland is buiten gewoon gering en alleen voor de puike soorten blau we aardappelen is nog eenige animo. Die brengen toch ook nog lage prijzen op, n.1. ongeveer f 3 per 100 Kg. De kooper heeft nog f 1 per 100 Kg. belasting te betalen (heffing), waardoor de prijs dus wordt gedrukt. Naar blanke aardappelen is heelemaal geen vraag, zoodat ook dit product, evenals een deel der gele en witte kool, als veevoeder wordt gebruikt. Het is te verwachten, dat men dit seizoen geen merk bare verbetering in dezen toestand moet venvach ten. BEZOEK VAN DEN RIJKSACCOUNTANT OM TE ONDERZOEKEN OF DE TUINDERS NIET EEN GEDEELTE KUNNEN TERUG BETALEN. Enkele jaren geleden zijn vanwege het Rijk ren- telooze voorschotten verstrekt ten behoeve van nood lijdende tuinders. Een 52-tal gemeenten hebben daar bij hun medewerking verleend. De slechte uitkomsten van den tuinbouw hebben het niet mogelijk ge maakt, deze voorschotten geheel of gedeeltelijk af te lossen. Toch wordt er vanwege het Rijk streng op- toegezien of de mogelijkheid niet bestaat een ge deelte terug te betalen. De laatste weken zijn daar toe tal van gemeenten door een vertegenwoordiger van 's Rijks Accountantsdienst bezocht, ten einde een onderzoek naar die mogelijkheid in te stellen. Naar wij uit goede bron vernamen, blijkt men in Den Haag in de meening te verkeeren, dat de toe stand hier aanmerkelijk verbeterd is. Van goed in gelichte zijde deelde men ons mee, dat de verbeter de prijzen der roode kool een van de factoren waren, die tot die meening aanleiding hadden gegeven. En ook de uien brachten toch goede prijzen op! Men moet er zich wel over verwonderen, dat men in Den Haag zoo slecht georiënteerd Is, daar men er niet schijnt te weten, dat een groot deel der roode kool voor lage prijzen is weggegaan en slechts een klein doel voor hoogere prijzen. En bovendien blijken er geen adviseurs te zijn, die den betrokken Minister inlichtingen geven aangaande den buitengewoon slechten oogst van roode kool, die door het optre den van de gevreesde draaihartigheid zoo zeer heeft geleden. Ook ten aanzien van do uienprijzen verkeert men daar blijkbaar in een vergis9ings-sfeer, daar dit product zelfs den productieprijs niet heeft opgebracht. Ook werd er van den Accountantsdienst op gewezen, dat de omzetten aan de veilingen hoo- ger zijn dan verleden jaar. Dit moge waar zijn, doch als die verhoogde omzetten tot gevolg hebben, dat een tuinder, die verleden jaar f 1000 verlies maakte, nu „maar" f 500 verlies meer heeft, dan is het zelfs voor een leek duidelijk, dat hij er het laatste jaar nog slechter aan toe is dan het vorige. Uit het bovenstaande mogen de tuindersorganisa ties de leering trekken, dat men niet te gauw moet meenen, dat men in regeeringskringen den nood der tuinders voldoende kent. NOORDSCHARWOUDE. Schaakwedstrijd. Uitslag van bovengenoemden wedstrijd is: eerste Oppositie, Heiloo; tweede Schaakmat, Noordschar- woude: Ros—R. Strijbis 1—0; SatifortJ. Klinkert 1—0; Reijne—K. de Vries 10; De Groot—W. Kaan 1—0; v. d. VlietS. Pranger 10; MaatA. Pranger 01; ZeegersN. Kaan 0—1; De VriesJ. Stoop 01; Meiebrink—C. Strijbis y2RepkoD. Koorn 0—1; BoelhouwerG. Moraal 0—1; MulderP. Blom 0—1; LindemanH. Stins 01; De VriesJb. v. Exter 01. In Hotel De Burg alhier werd een bespreking ge houden door een aantal vertegenwoordigers(sters) van vrouwenclubs aan den Langendiik en St. Pan- cras, het Witte Kruis en het Wit-Gele Kruis, tot het houden van gratis cursussen in koken, naaien en verstellen. Medegedeeld werd, dat hiervoor wel een Overheids subsidie zou kunnen worden tegemoetgezien. Het doel is, om op eepvoudige, practische wijze voorlich ting te geven in bovengenoemde huishoudelijke be zigheden. Algemeen werd de bedoeling door de leid sters der club toegejuicht en volledige medewerking toegezegd. Voor iederen cursus kunnen een maxi mum van 20 leerlingen worden geniaalst. Het werk is thans, in de verschillende gemeenten diegenen te bereiken, van wie verwacht kan worden, dat zij bereid zijn, om gratis eenige kennis in deze speciale vakken op te doen ten einde met de 7.00 ge ringe inkomsten in deze geteisterde streek nog te be reiken. wat practisch mogelijk is. De dames en heeren bij wien men zich kan opge ven zijn: Mevr. De Ruiter—de Vries, St. Pancras. Mevr. de GrootKansen. Broek op Langendijk, den heer Jb. Weel Jz., Zuidscharwoude, Mevr. J. van den Abeele, Noordsciharwoude en de heer K. Kaan te Oud- NIEUWE N 1 E~DORP Ten huize van den heer H. J. Kossen had de algem- jaarlijksche vergadering plaats van de Nieuwe Nie- dorper Huisvlijt en Floraliavereeniging, onder lei ding van den heer C. v. d. Hagen. Slechts 14 leden waren aanwezig. Na opening en notulen wordt een jaarverslag uit gebracht, waaruit we aanteekenen dat de vereeni ging telt 129 leden; 518 betalende personen hebben de tentoonstelling bezocht De rekening wordt in orde bevonden. Ontv. f 594.90 uitgaven f 594.40, batig slot f 0.50. Den heer Poorter- mans wordt dank gebracht voor zijn uitstekend be heer. Thans is deze functie In handen van den heer v. d. Stok. Bestuursverkiezing. De heer J. A. Poortermans wenschte zich niet meer disponibel te stellen, aan gezien men zoo ontzettend veel critiek na afloop der tentoonstelling kreeg te hooren. Op aandrang der vergadering was de heer Poortermans tenslotte be reid in het bestuur te blijven. De heer C. v. d. Hagen stelde zich niet meer be schikbaar, aangezien hij herhaaldelijk van de zijde der burgerij krijgt te hooren dat deze tentoonstel ling nu toch nog van de middenstandsvereeniging uitgaat, zijn functie van bestuurslid dezer vereen, in verband brengende met die der middenstandsver. Daar deze' tentoonstelling geheel los staat van de middenstandsvereeniging, acht hij het beter geen deel meer van het bestuur uit te maken. In zijn plaats wordt benoemd de heer J. v. d. Steen Voor stekplanten wordt besloten uit te reiken 5 planten, n.1. 3 buitenplanten: Geranium, Fuchsia en Begonia (wit) en voor binnen: Coleux en Soes. Voor leden kost deze collectie 50 ct., voor niet-leden 60 ct. Aan de schoolkinderen in het dorp en te 't Veld va11 de 4 hoogste hoogste klassen zal een Agaratum en een pakje Asterzaad worden uitgereikt. De tentoon stelling wordt vastgesteld op 7 en S Sept. bii den heer H. J. Kossen.* Wederom zal een verloting wor den aangevraagd; 2000 loten 15 ct. In de commissie van bijstand der tentoonstelling wordt naast de reeds aangewezen personen nog be noemd Mevr. WinkelFrancis. Bij de rondvraag brengt de heer J. Kectman dank aan den heer v. d. Hagen voor al datgene wat hij voor de vereeniging heeft gedaan. Ook brengt hii ter sprake de attractie op Zondagavond der tentoonstel ling. Men denkt aan een verlichting van den mu- ziektuin met mogelijke medewerking der muziekver- eeniging. Het bestuur zal een een ander nader uit werken. Hierna sluiting. WARMENHUIZEN Naar wij van bevoegde zijde hebben vernomen schijnt ook de tramlijn WarmenhuizenAlkmaar bij de Ned. Spoorwegen, evenals vele andere lijntjes het noodlot hebben ondergaan, ook deze tram op het program te staan om te worden opgeheven. Wat voor een ramp dit voor ons dorp zou betee- kenen is niet te beschrijven. Verscheidene malen is deze kwestie op vergaderingen al besproken, doch daar blijft men bij. Lezen wij de j.1. gehouden gemeenteraadsvergade ring en ook op de vergadering van den L.T.B. van verleden week is er op het gevaar gewezen en ver zocht om toch zoo mogelijk de voorkeur aan de tram te geven. Meermalen is op de vergaderingen van de tuin- bouwvereeniging „De Noord" dit punt in bespreking geweest. Door vele ingezetenen wordt het echter niet goed ingezien en laat het hun koud. Onbegrijpe lijk echter, omreden het toch nog het voordeeligste reizen ook is naar Alkmaar. Zou het niet gewenscht wezen dat de besturen van verschillende organisaties hier ter plaatse gezamen lijk voorstelden propaganda te maken door middel van bulletins te plakken in veiling e.d. om het op die manier het publiek duidelijk te maken. Dat de tram kwam werd door de geheele bevol king toegejuicht, laten wij nu trachten haar te be houden. Op een door eenige ingezetenen dezer gemeente aan den Minister van Binnenlandsche Zaken richte motie, inzake executie van landelijk eiga dom, is middels den burgemeester bericht ontvan gen, dat ingevolge de jongste wijziging van hot Crisis Organisatiebesluit 1933, iedere hvpothecaire schuldenaar, wiens landelijk eigendom met executie of met faillissement wordt bedreigd, zich tot den Minister van Economische Zaken kan wenden ter bekoming van een beslissing als bedoeld in artikel 5, lid 4 en 7, lid 3, van genoemd besluit, een en an der met inachtneming van den termijn, genoemd in artikel 2, lid 2, van het Kon. besluit, uitgevaardigd ter uitvoering van de artikelen 5 en 7 voornoemd. De heer A. de Boer uit Alkmaar, voorheen vo lontair, is door B. en W. benoemd als ambtenaar ter secretarie alhier. ANNA PAULOW NA Ouderavond School III. Donderdagavond werd in School III (Oostpoli'c.) een ouderavond gehouden, die zooals gewoonlijk g">?d was bezocht. Nadat de notulen waren vastgr; old, deed het hoofd der school enkele mededeel in.gen, waarvan de belangrijkste was, dat het aantal ieer- lingen steeds dalende is. Spr. verwachtte niet anders, dan dat de 3e leerkracht op 1 Januari 1936 wel op wachtgeld gesteld zal moeten worden. De daarop volgende lezingen van mej. Oudshoorn over het boek van Theo Thijssen: „Kees, de jongen" en van den heer Van Dijk over: „Kan de openbare school niet opleiden tot christelijke deugden?", had den de volle aandacht der aanwezigen. Over het laat ste onderwerpontspon zich nog een aardige gedach- tenwisseling. De pauze werd op de gebruikelijke wijze besteecL Ook de voorwerpen, gemaakt op de handarbeidsles- sen, hadden de aandacht. Daar de rondvraag niets opleverde, sloot het hoofd der school, dankend voor de opkomst, de goed ge slaagde bijeenkomst. Colleote Crisiscomité. De collecte voor het plaatselijk crisis-comité heeft netto f 1166.20 opgebracht. Bovendien werden eenige giften in natura ontvangen. H ARENK ARSPEL WAARLAND. Vergadering van stemgerechtigde ingelanden van polder Waarland, op 28 Maart 1935, bii den heer C. v. Ophem. Bij de bespreking over waterloozing in den Sloot gaardpolder, wordt een overzicht gegeven van de bespreking tusschen de besturen van Slootgaard en Waarland. Daarna wordt den ingelanden toestemming ge vraagd tot inlating van water uit polder Waarland in polder Slootgaard, ten behoeve van 40 H.A. land. Het bestuur van polder Waarland adviseert tot toestemming, omdat het water thans uit het IJssel- meer komt en zoet water is, en dan tot wederopzeg ging. De heer J. P. Bakker wil alle inlaatpompen ver wijderd zien en voor de Slootgaard alle water uit Waarland inlaten. De voorzitter raadt aan, bij wijze van proef de ge vraagde toestemming te geven. Aldus wordt besloten. Volgt het bestuursvoorstel om stroom!ijnwieken aan den molen aan te brengen voor f 1000, met 10- jaarlijksche aflossingen. De heer S. Groot wil afwachten totdat de machine af is. De heer J. P. Bakker vergelijkt den toestand van polder Hensbroek met onzen polder en wil tot het besluit komen, dat de verdekkering hier niet veel nut heeft en wil wachten, totdat de machine afge keurd is dan één groote bemaling nemen, die altijd kan werken. De voorzitter beantwoordt hem en noemt de voor- deelen van de stroomlijnwieken, Zooals blijkt in an dere polders. Bij stemming wordt het bestuursvoorstel met 23 stemmen tegen 7 stemmen aangenomen. Besloten wordt een geldleening i.an te gaan van f1000. Daarna sluiting.

Schager Courant | 1935 | | pagina 10