INGEZONDEN /TUKKEN Nederlandsche Middenstandshank BADI0 NIEUWE N 1 EDO RP BEGRAFENISVEREENIGING. Vergadering van de Begrafenisvereeniging in lo kaal Kossen alhier. Aanwezig 17 leden. De voorzitter, de heer G. Gaiiaard. heet de aan- weizigen in ziin openingswoord van harte welkom. De Notulen en het jaarverslag, gelezen door den secretaris, den heer P. Strijder. worden onder dank voor de samenstelling vastgesteld. Uit het jaarverslag bleek .dat 1934 voor de ver eeniging geen ongunstig jaar is geweest. Wel was er verlies te booken, maar dit vindt zijn oorzaak in het niet innen der contributie over het vierde kwartaal. Was dit wel geïnd, dan was er een kleine winst, te boeken geweest, In 1934 werden 1 algemeene en 2 bestuursvergade ringen gehouden. Tevens bezochten vier bestuurs leden de Bondsvergadering te Noordschamonde. Het aantal leden bedroeg op 1 Tan. 1934 847. On 1 Jan. 1935 bedroeg het aantal 85S. Aldus een voor uitgang van 11 leden. Gedurende het verloonen iaar hadden door tus- schenkomst der vereeniging 20 begrafenissen plaats, waarvan 13 voor leden en 7 voor niet-leden. De heer A. Stapel moest wegens het hereiken van den leeftijdsgrens als drager hedanken. In ziin plaats is als vaste drager aangesteld de heer R. Rougoor en als reserve-drager D. Zwagerman. De heer .Tb. B. de Jong brengt namens de Com- imissie verslag uit over het nazien der rekening. De heer De Jong zegt, dat het een tamelijk ingewikkel- admiinistratïe is, maar dat het met alle mogelijke toelichting welke door den penningmeester wordt gegeven, is gelukt het nazien tot een goed einde te (brengen. Evenals vorige jaren werden ook Pu geen afwijkingen gevonden. De ontvangsten hebben be dragen fl9i5.32^en de uitgaven f2212.99. Alzoo een verlies van f267.67. De niet geïnde contributie over het vierde kwartaal beb'ep ongeveer f175.Het begraven van leden gaf een verlies van f292.05, terwijl het begraven van niet-leden een winst op bracht van f24.38. Alle schulden van de vereeniging zijn thans afgelost. Het totale kassaldo bedraagt thans f2179.71. De heer de Jong adviseert de rekening goed te keuren, waartoe de vergadering besluit. Door den voorzitter wordt dank gebracht aan de Commissie voor het nazien en aan den penningmeester voor ziin richtig beheer. In de plaats van den heer H. J. Kossen, wordt tot rekening-rommissiclid aangewezen de heer Jb. J. van der Stok. De Commissie bestaat a'sdan uit de hoeren S. G. Wit, Jb. B. de Jong en J. J. v. d. Stok. De heer C. Rutscn wordt als bestuurslid herkozen en neemt onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen zijn herbenoeming aan. Na langdurige besprekingen stelt Voorzitter ten slotte voor, om de kosten van begraven van niet- leden, welke thans met een lijkkoets f75.en zon- der lijkkoets f60.bedragen, vast te stellen op res pectievelijk f 67.50 en f50,welk voorstel door de vergadering wordt aangenomen. Bij de rondvraag wordt den heer Wolfswinkel een woord van lof gebracht voor de nette uitvoering bij alle en de financieelc tegemoet komende houding bij sommige begrafenissen. Tevens wordt een woord van dank gebracht aan den beer Stapel voor de wijze waarop hij steeds zijn functie als drager beeft waargenomen. Met tot slot de mededeeling. dat de heer Sj. de Boer dit jaar, wegens het bereiken van den leeftijdsgrens als drager moet aftreden, sluit Voorzitter de vergadering. 'ANNA P AU LOW NA breezand! Vergadering „BewaaTschooF'-vereeniging. De heer P. Borst opende de Donderdagavond ge houden vergadering van de vereeniging „Bewaar school", met z'n bevreemding uit te spreken, dat niet meerdere ouders aanwezig waren, terwijl toch het aantal kinderen, dat de school bezoekt, zoo groot is. Mevr. Klerk gaf, na vaststelling der notulen, een jaaroverzicht. De muzikale rondgang van „Concor- dia", waarbij ten behoeve van de bewaarschool is ge collecteerd, bracht f28.op; het aantal leden be draagt thans 80; er zijn 44 kinderen op de school. Een en ander heeft gemaakt dat het er met de geldmidde len wat beter voorstaat dan voorheen. Aan mej. Pran ger werd lof toegezwaaid voor alles wat ze voor de kleintjes doet. IIoc prettig zij er mee omgaat, blijkt, behalve uit het groote aantal, ook hieruit, dat zelfs bij het ongunstigste weer er bijna geen verzuimt Algemeen is men dan ook van oordeel, dat het sa laris van mej. Pranger, dat in ongunstiger omstandig heden met haar goedvinden is verminderd, weer op het oorspronkelijk bedrag gebracht moet worden Mevr. Teeuvven vertolkt de meening van de vergade ring, als zij zegt, dit nog te laag te vinden en op voor stel van den heer De Vries, wordt aan het bestuur overgelaten in overleg met mej. Pranger het salaris te regelen, waarbij rekening gehouden zal worden met aan te schaffen spelmateriaal en leermiddelen. Van de 44 leerlingen zullen 12 de school verlaten. Er is echter al voor 23 kinderen plaatsing verzocht. Met het oog op den grooten toeloop wordt de toela- tingslccftijd op minimum 4 jaar gesteld (kinderen be neden dien leeftijd, die reeds op do school zijn, zul len mogen blijven). Dan zal de klasse met April er toch al 49 tellen. Als er weer plaats is zullen de kin deren in volgorde van de aangifte toegelaten worden. In de plaats van mevr. Swart, dio als bestuurslid bedankte, werd mevr. G. BorstKeppel verkozen cn nadat nog bepaald was, dat het schoolgeld voor een kind 25 cn voor elk kind meer uit hetzelfde gezin 10 cent zal bedragen, volgde sluiting. HEERHUQOWAARD In het kantoorlokaal der voormalige boerenleen bank werd door do VD.J.O. een propaganda-avond belegd, waarop de heer van Reeuwijk uit Heem stede sprak over de tegenwoordige maatschappelij ke verhoudingen platteland—stad- en plattelandde mocratie. Naar het oordcel van sommigen is het tegenwoor dig maar het best deze twee woorden niet in een adem to noemen. Immers talrijk zijn de kringen, waar men verkondigt, dat men het platteland maar wat meer aan zijn lot moet overlaten en niet min der talrijk degenen die beweren, dat de democratie een oud, afgeleefd stokpaardje is, dat nog slechts bereden wordt door gewetenlooze baantjesjagers. Doch het opzetten van een groote mond, ja zelfs het aantrekken van een zwart hemd, behoeft nog niet te getuigen van groote belangrijkheid. Als we enkele der tegenwoordige aanvallen op hot democratisch parlementaire stelsel bezien, moeten we voorop stellen, dat men voorzichtig zij met de tegenstelling algemeen en partijbelang. Niet ieder ziet nu eenmaal het algemeen belang op dezelfde wijze, tenzij men daartoe onder de dictatuur ge dwongen wordt. Ook de N.S.B. ziet het algemeen belang in staatkundig opzicht op een bepaalde wijze. Ze is daardoor een doodgewone politieke partij. Wat het slagwoord der „corporatieve gedachte" betreft, do deskundigheid behoeft natuurlijk bij de wetgevende arbeid een belangrijk woord mee te sproken. Overigens is in de fascistische landen van de ver werkelijking der corporatie idee, noch weinig of niets terecht gekomen. Het eenige wat men bereikt heeft, is de dictatuur. In den breede wordt zulks nagegaan. Vooral het platteland bedenke de voordooien van critiek te kun nen uitoefenen op de talrijke maatregelen van over heidswege, waarmee men te maken heeft. Er dreigt op het platteland een afschuwelijk mis verstand te ontstaan, n.1. dat platteland en demo cratie als vijanden tegenover elkaar staan. Men wijst vaak op de wanverhouding die bestaat tus- schen het loonpeil in landbouw en de beschutte be drijven. Critiek hierop is ten volle gerechtvaardigd. De taak van het platteland is het in staatkundig opzicht invloed uit te oefenen door middel van de bestaande democratische partijen. Daartoe is poli tieke scholing en ontwikkeling vereischt. Hier ligt nu de taak van de V.D.J.O. voor bet platteland. Het is, aldus spreker, een moeilijke taak. vooral in de zen tijd. Doch juist daarom is het zoo'n gelukkig verschijnsel, dat die taak, ook in Heerhugowaard, zoo met kracht wordt ter hand genomen. Laat ieder trachten de hooge goederen der democratie, de ge wetensvrijheid vooral, te behouden voor het toe komstig geslacht. Weest er trotsch op staatsburger te ziin, niet slechts staatsonderdaan. Hierna volgde sluiting. Z IJ PE Politie. Verloren een portemonale met Inhoud. BurgerL Stand van 22—28 Maart 1935. Geboren: Gerrit, zoon van Teunis Jongcblocd en van Trijntje Wit. Henk, zoon van Pieter Molenaar en van Jantje Nelly Smit. Antonius Joseph Jacob, zoon van Willem van Duin en van Maria Spaans. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Gescheiden van echt: Gerrit Bos en Grietje Schuit, beiden te Callantsoog. Overleden: Ariën Swart, oud 18 jaar. Levenloos aangegeven een kind van Gerardus Len- ting en van Elizabeth Mettes. Nieuwe Niedorp, 28, 3, '35. Redactie! Ik kan niet nalaten een paar woorden te schrijven over het „ingezonden" in uw blad van 26 Maart van een S.D.A.P.-lid van Kolhorn. Mijn dank voor de plaatsing. Het eerste wat ik zou willen opmerken is: waarom zet die persoon die het zoo verschrikkelijk vindt van de fascisten, dat zij iu het donker werken, zijn naam niet onder 't ingezonden? Als men het van anderen niet goed vindt, dat zij in het donker werken, zal men zelf toch in de eerste plaats in het daglicht moeten gaan staan. Niet alles van inzender wil me duidelijk worden, omdat het erg verward is, ik zal echter zoo goed mogelijk trachten te begrijpen wat hij bedoelt. Inzender meent, dat de arbeiders niet naar de fascistenvergadering toe moesten gaan. Maar waar om dan niet vóó de vergadering geprobeerd de men- schen er buiten te houden? Dat de arbeiders echter wel naar binnen gaan, is de S.D.A.P. niet heelemaal onschuldig aan, door haar tweeslachtigheid in alles. Eens ben ik het natuurlij met inzender, waar hij bedoelt te zeggen, dat de fascisten hier dezelfde tak- tiek toepassen als b.v. in Duitschfand, is gebeurd. Daar werden ook de arbeiders, boeren en midden standers en andere min of meer arme bevolkings groepen veel arbeid en brood en andere mooie din gen voorgespiegeld en mooie beloften gedaan: het grootkapitaal en do groote zakenlui daarentegen werd maar raak op gescholden. Zoodra waren ech ter de heeren niet aan de macht gekomen, of de rol len werden omgekeerd, de grootkapitalisten werden in bescherming genomen en de kleine luiden kregen de knoet. Hier spelen zij hetzelfde spel. Het fascisme is echter niet anders dan een ver scherpt optreden van het kapitalisme. Daarom zeg gen wij van de R.S.A.P. ook altijd, vergeet de vijand die in eigen land staat niet. Hoe die vijand in eigen land wordt bestreden, hangt het hoofdzakelijk van af of het fascisme zal zegevieren. En nu is het juist de S.D.A.P., die de fascisten in de hand werkt, door dat door haar de strijd steeds ontweken wordt, door alles te aanvaarden wat de regeering voorschrijft, het slappe wijfelachtige optreden bij alles, maakt, dat do regeering door kan gaan met de afbraak, met al les wat zij noodig oordeelt wat afgebroken moet wor den. I-let fascisme breekt alles „plotseling" af. en hef kapitalisme, zooals wij dat hier kennen, doet het. wat langzamer. Al die afbraak (wat er alzoo is afge broken en wat een warboel dat het on het oogenblik is heb ik hier geloof ik niet uiteen te zct'en). slikt het N.V.V. en de S.D.A.P. en allemail ter wille van de democratie. De regeering bereid het fascisme voor, en de S.D.A.P. en het N.V V. mankt ruim baan, confereert, knielt en knikt maar, en legt de reeeering geen strootjes in den weg. waardoor het fascisme frank en vrij op kan marcheeren. In Duitschland en Oostenrijk heeft het zich precies zoo afgespeeld en wanneer de arbeiders hier niet in verzet komen zal het hier net zoo gaan. Het zal goed zijn om hier nog even een voorbeeld te geven, hoe de vakbonden er aan meewerken. Wanneer de werkgevers 10 loonsverlaging doorvoeren willen, weten de honden dat meestal terug te brengen op 5 Zoo;efs gebeurt dan een keer of vijf in een jaar, dat wordt dan teza men 25 loonsverlaging Dat laatste echter leest men nooit, het is altijd als men het van 10 op 5 teruggebracht heeft, een juichende overwinning. Het 60 miUioenenplan, de regeeringssubsidie enz., zal ik het hier maar niet over hebben nog. Men moet goed begrijpen, het N.V.V. haal ik er bij, omdat het zeer nauw aan de S.D.A.P. verwant is. Inzender heeft het over het democratisch parle ment, de rechten die een arbeider heeft, de sociale wetten, de wetten niet meer na mogen leven onder het fascisme, enz. Het parlement is in schijn democratisch, in wezen al lang niet meer. De rechten die een arbeider heeft zijn al zeer klein geworden. Heeft inzender nooit ge lezen van al de verboden en geboden; nooit gehoord van werkverschaffingsdwanv; och en nog zoo'n massa andere dingen meer, die allemaal neergelegd zijn in wetten? En het is zeker mooi als hij al die wetten nog na mag leven, wetten en plichten waar hijzelf nooit iets aan of van heeft gemaakt. De arbeiders hebben ze zonder meer te aanvaarden. Het economische leven heeft den arbeider heelemaal nooit iets over te zeg gen gehad, dat heeft, ook in ons land, altijd al onder de dictatuur van de kapitalisten gestaan. Wij moeten leeren al die dingen niet zonder meer te aanvaarden, en willen wij dat veranderen, dan zul len wij anders moeten optreden, andere wapens lee ren gebruiken dan de stembus. Niet de stembus houdt het fascisme tegen, maar het verzet van de arbeiders. Het zitting nemen in overheidslichamen kan op het oogenblik alleen nog zin hebben als het tezamen vloeit en vastgekoppeld wordt aan den strijd en het verzet van de arbeiders buiten die lichamen, anders kan men beter geen zitting nemen in ge meenteraden, Prov. Staten of Tweede Kamer. II. TER HAAR. NEDERLANDSCH-INDISCHE LEENING 1935. Zooals in onze advertentiekolommen reeds is be kend gemaakt, zal worden overgegaan tot de uit gifte van een 3V> pCt., door het Riik gegarandeerde Nederiandsch-Indische Leening ten bedrage van f 50.000.000 tegen 'n koers van uitgifte van 99% pCt. Vrij van couponbelasting. De leening heeft een looptijd van ten hoogste 35 jaren. Te beginnen met bet iaar 1936 wordt elk jaar op 1 Mei, een aantal schuldbewijzen bij loting aan gewezen. a pari afgelost. Hiervoor wordt beslemd een bedrag van 1.05 per cent van bet nominale bedrag der leening. vermeer derd met het bedrag der, door die verplichte aflos sing vriigevallen rente. Versterkte en algeheele aflossing kan te allen tijde plaats hebben. Van bet bedrag ad f 50.C00.000 Is reeds geplaatst f20.707.500, tegen een koers van 98% pCt. en hooger, bij openbare instellingen. De inschrijving on het resteerende bedrag ad. f 29.292.500 ad. 99% pCt. kan geschieden tot on Dins dag 9 April 1935 van des voormiddags 9 tot des na middags 4 uur te Amsterdam bij de Nederlandsche Bank N.V. (kantnor Heercngracbt 461/163) en bij den agent van het Ministerie van Financiën (Heeren gracht 344/346); te Rotterdam bij de biibank van de Nederlandsche Bank N.V., Boompjes 72a en voorts bij de agentschappen der Bank, in de advertentie vermeld De betaling zal moeten geschieden op Woensdag 1 Mei 1935. tegen in ontvangstneming van recepissen met coupon, vervallende 1 November 1935. REIZEN BEZORGDE HEM CONSTIPATIE. Verkoopsr verieR. hoe hij zich „fit" houdt „Ik ben handelsreiziger", schrijft iemand ons, „en als ik er niet steeds iets voor inneem, heb ik door het voortdurend zitten in den trein steeds last van constipatie. Kruschen Salts is bet eenige middel, dat hiervoor inderdaad goed lielpt en toch mijn werk niet stoort. Eiken Zaterdagavond neem ik een groote dosis Kruschen en op Zondag, als ik niet hoef te werken, hebben de zouten hun uitwerking. Op week dagen neem ik direct na het opstaan een kleine dosis. Den geheclcn dag door meet ik in de weer zijn en Kruschen is het eenige juiste middel, dat mc den boelen dag fit houdt. Ik heb ook wel eens andere laxeermiddelen geprobeerd, maar ik heb de ervaring dat deze óf wel onvoldoende waren óf te krachtig werkten." V. L. Kruschen Salts is een natuurlijk recept om een inwendige lichamelijke zuiverheid te behouden. De zes zouten in Kruschen sporen Uw afvoerorganen zachtjes tot regelmatige werking aan. Zoodoende wordt Uw organisme vrij gehouden van alle onzui verheden, welke, indien ze zich kunnen ophoopen, den algehcelen gezondheidstoestand schaden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij allo apothekers en drogisten f0.90 en fl.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op. dat op het étiket op de flesch. zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. Nettowinst f8400.na «afschrijving van f 140.300.— (v. i. f 14.800.—na af schrijving van f 110.600. Wij ontleenen aan het verslag over het 7e boek jaar het volgende: Aan de verwarring op internationaal bandels- en monetair gebied, waarop wij in ons vorig jaarver slag wezen, is in het afgeloopen iaar nog steeds geen einde gekomen. Zelfs is er nog nergens eenige verbetering te zien. Ook in Midden standskringen namen de moeilijk heden toe en het aantal dergenen, die den strijd om een economisch zelfstandig bestaan moesten op geven, werd grooter. Het reeds in ons vorig jaarverslag aangehaalde wetsontwerp inzake rrisiscredietverleening aan den middenstand vond zijn weg naar het Staatsblad, zoodat onze instelling in Juni van het verslagiaar in opdracht van de Regeering een aanvang kon maken met het openen van rekening-courant, cre- dieten of het verstrekken van voorschotten aan de daarvoor in aanmerking komende bedrijven, on der garantie van den Staat. Van de vele ingekomen aanvragen moesten he laas. vooral in den aanvang, een groot percentage worden afgewezen, omdat niet werd voldaan aan de voorwaarden, welke in de uitvoeringshenalingen der Wet door den Minister waren gesteld. Het groot ste deel der hierbedoelde bedrijven kon niet meer als volwaardig worden beschouwd, aangezien de noodzakelijke aanpassing niet was verkregen, waardoor het evenwicht tusschen inkomsten en uit gaven moest zijn hersteld of waardoor het althans aannemelijk moest zijn. dat dit evenwicht in de naaste toekomst zou worden bereikt. Een groot aantal aanvragen kon echter worden ingewilligd en wij ziin er van overtuigd ,dat met de verleening dezer credieten zeer goed economisch cn sociaal werk wordt gedaan. Onze cliëntenkring hreidde zich wederom uit en de stijging van de ons toevertrouwde gelden zette zich verder voort. Crediteuren, deposito's en. snaargelden 31-12-'33 f 14.489.551.—Idem 31-12*34 f 1G.S19.DS4, De in den aanvang van dit verslag gememoreerde economische moeilijkheden en inkrimping van het bedrijfsleven waren oorzaak, dat de vraag naar nor male bedrijfscredieten verder inkromp en dat in mindere mate gebruik werd gemaakt van vroeger geopende credieten. In het verslagjaar werden verleend credieten tot een gezamenlijk bedrag van f2.954.624.tegen f2.481.331.— in 1933. De uitbreiding onzer relaties komt tot uiting in de resultaten. Zoowel de interest als de provisie-baten .verfoonen een stijging, waarbij, evenals verleden jaar, onze activiteit op emissiegebied een rol speel de. ZATERDAG 20 MAART. HILVERSUM (1875 M.) VARA-uitzending. 8.00 Orgelspel door J. Jong; 8.30 Gramofoonmuziek; 10.00 Morgenwijding VPRO.; 10.15 Voor Arb. i. d. Continubedr.: Gevar. progr. m.m.v. verschillende VARA-orkesten en solisten; 12,00 Orvi- tropia olv. Jan van der Horst; 12.30 De Zonneklop pers olv. C. Steijn; 1.00 De Flierefluiters olv. E. Wa lis; 1.30 De Notenkrakers olv. D. Wins; 2.00 „Hoe de toonkunst groeide"; 2.20 Gramofoonmuziek; 2.45 E. Walis en zijn orkest; 3.15 M. Sluijser: Filmpraatje; 3.30 R'damsch Philharmonisch orkest olv. E. Flipse; 4.10 Lezing; 4.50 Vervolg orkestconcert; 5.30 Literaire causerie J. Winkler; 5.50 VARA-Orkest olv. H. de Groot en solisten; 6.30 Esperanto-uitzending; 6.50 Orgelspel J. Jong; 7.00 Friesche uitzending; 8.00 S.O. S.-berichten; 8.03 Gramofoonpl.; 850 Uit het Con certgebouw te Amsterdam: „De Stem des Volks", olv. A. Krelage, .De Ster der Toekomst" olv. L. D. L. Welters, en Kinderkoor; 9.20 Gramofoonmuziek; 9.30 Vaz Dias en VARA-Varia; 9.45 M. Gobets (tenor) en C. Steijn (orgel); 10.15 „Geef ie zooals ie bent", spel van Broedelet. m.m.v. het VARA-tooneel olv. W. van Cappcllen; 10.30 VARA-Orkest olv. H. de Groot; 11.15 Gram.pl.; 11.30—12.00 E. Walis en zijn orkest HUIZEN (301 M.) K.R.O.-uif zen ding. 8.0O—9.15 en 10.00 Gramofoonpl.; 11.30—12.00 Gotlsd. halfuur; 12.15 Orkestconcert en gramofoonpl.; 2.00 Voor de icugd; 2.30 Causerie; 3.00 —4.00 Kinderuur; 4.51 Gramofoonpl.; 5.00 Orkestcon cert, gramofoonmuziek en lezingen; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gramofoonpl.; 9.05 Schlagermuziek. gramofoon pl. en accordeonspel; 10.30 Vaz Dias: 10.35 Schlager muziek; 11.00—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH (1500 W.l 10.35-10.50 Morgenwijding; 11.20 Gramofoonpl.; 12.05 BBC-Northem-orkest olv. Morrison m.m.v. J. Morava (viool); 1.20 Commodore Grand-orkest olv. H. Da- vidson; 2.20 Het Belfaster Omroeporkest olv. E. G. Brown m.m.v. W. Bovd (tenor); 3.20 Orgelspel D. Thorne; 3.50 Het BBC-Midland orkest olv. L. Heward m.m.v. G. Gibbs (bariton); 5.05 Amerikaansch re lais; 5.35 Ambrose en zijn Embassv-Club-orkest; 6.20 Berichten; 6.50 Spórtpraatje; 7.05 Welsh intermezzo; 7.20 Interview; 7.50 Dickinson's Apslev Band olv. Dyson, m.m.v. Th. Bates (bariton); 8.50 Gevarieerd programma; 9.50 Berichten; 10.20 BBC-Orkest olv. Clifford m.m.v. W. Houghan (bas); 11.2012.20 Dans- orkest olv. Henry HalL RADTO PARTS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten; 12.35 Orkestconcert olv. Doven; 8.45 „Les contes d'Hoffmann", operette van Offenbach. KALUNDBOFG (1261 M.) 11.20—1.20 Concert uit Rest. „Wivex"; 2.00 Zang en piano; 2.50—4.50 Omroeporkest olv. Mahler; 7.40 11.20 Dansmuziek voor de oudere generatie m.m.v. het Omroeporkest olv. Gröndahl en solisten. KEULEN (456 M> 5.20 Gramofoonmuziek; 6.35 Orkestconcert; 11.20 Keulsch symphonie-orkest olv. Gillessen; 1.35 Gra mofoonmuziek; 3.20 Gevar. programma olv. ICneip; 6.20 Dansmuziek; 7.30 Operaconcert m.m.v. het Om roeporkest. koor en solisten; 9.50 Gramofoonpl.; 10.20 —12.20 Dansmuziek. ROME (421 M.) 8.20 Opera-uitzending. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Omroeporkest; 1.302.20 en 4.20 Gramo foonpl.; 6.20 Omroeporkest; 7.35 Gramofoonpl.; 8.20 Salonorkest; 10.3012.20 Dansmuziek; 484 M.: 12.20 Gramofoonpl.; 1.30—2.20 Omroeporkest; 4.35 Gramo foonmuziek; 5.20 Dansmuziek; 6.20 Zang; 6.50 Wer ken van Jean Strauwen; 7.35 Gramofoonpl.; 8.20 Voordracht en Gramofoonpl.; 8.50 Concert olv. Fr. Rasse m.m.v. solisten, koor en orkest; 10.30—12.20 Gramofoonplaten. DEUTSCHLANDSENUUR (1571 MA 7.30 Bonte Avond, m.m.v. solisten, orkest. Dietrich Schrammelcnsemble enz.; 9.20 en 10.05 Berichten; 1050—12.15 Dansmuziek olv. Hans Bund. ZONDAG 31 MAART. ./i' 1 HILVERSUM (1875 M.) 8.55—10.00 VARA, 10.30 VPRO., 12.00 AVRO.. 5.00 VARA., 8.00-12.00 AVRO. 8.55 Gram.pl.; 9.00 Voet balnieuws; 9.05 Tuinbouwpraatje S. S. Lantinga; 9.30 Orgelspel J. Jong; 9.4510.00 A. Pleysier: Van Staat en Maatschappij; 10.30 Kerkdienst uit de 'Nieuwe Waalsche Kerk te Amsterdam. Spreker: Ds. B. J. Aris; 1200 Klokkenspel en Uurslag (uit Weesn): 12.01 Filmpraatje L. J. Jordaan; 12.30 Gram.pl.; 1.00 T. M. H. v. Waveren: De Intern. Bloemententoonstelling „Flora" te Heemstede 1935; 1.15 Grnm.nl.; 1.4-5 Boek bespreking Dr. P. H. Ritter Jr.; 2.15 Verslag door H. Hollander van den voetbalwedstrijd Holland België; 4.15 Gram.pl.; (Om 4.45 Vaz P'as): 5.00 A.J. C.-ultzending; 6.15 Voetbalpraatje: 6.30 „De Krekel tjes" olv. L. Hirfscher: 6.55 Sportnieuws: 7.00 Bridge- praatje S. Landau; 7.20 Gram.pl.; 8.00 Vaz Dias; 8.15 AVRO-Kamerorkest olv. N. Treep. m.m.v. H Cals (sopraan), A. Woud (alt) en A. Ehlers (cembalo); 9.00 Radio-journaal; 9.45 Reivue „4-0 voor de AVP.O"- met tekst .van A. de Haas en muziek van Max Tak; M.m.v. solisten en Kovacs Lajos' orkest: 10.30 Een Jack Hylton Remembrance: 11.00 Vaz Dias: 11.10 12.00 Concert door hot Omroeporkest olv. N Treep. HUT 7 F!N (311 TL) 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45— 11.00 KRO. 8.30 Hoogmis; 9.30 Gram.pi.; 9.50 Kerk dienst uit de Geref. Kerk (Keizersgracht), Amster dam. Spreker: Ds. C Lindeboom. Orgel: B. Hooge- veen. Hierna Gram.pl.; 12.15 Orkestconcert en lezing; 2.10 Causerie; 2.30 Orkest concert; 3.00 Kwartetconcert en gram.nl.; 4.30 Ziekenhalfuur; 5.00 Kerkdienst uit de N.H. Kerk (Juliannkerk) te Veenendaai. Spreker: Ds. N. v. d. Snoek. Orgel: J .H. v. Eek. Hierna Or gelspel; 7.15 Gram.pl.; 7.45 Sportnieuws en Causerie; 8.15 Vaz Dias; 8.20 Koorconcert: 8.35 Gram.pl.; 8.40 Orkestconcert en Gram.pl.: 925 Koorconcer» en Gr. pl.: 10.00 Orkestconcert; 10.30 Vaz Dias; Gram.pl.; 10.40—11.00 Epiloog. DROlTWTflTr f1500 M.) 11.20 Kerkdienst in Welsch Dialect; 12.50 Piano-reei- fal V. Cemkoff; 1.20 Ree. King en zijn orkest. M.m.v. O. Groves (sopraan); 2.20 Gram.pl.: 3.05 BRC-Mid- land-orkest olv. L. Heward m.m.v. M. Pollock (so praan); 4.05 Het Bridgewnter Kwintet: 4.50 Kerk dienst voor de jeugd; 5.20 Causerie: 5.50 Het Gril!er Strijkkwartet m.m.v. solisten; 7.05 Causerie; 7.35 Concprt door M. Bnlfour (alt) en een piano-duo; 8.20 Kerkdienst: 9.05 Liefdadigheidsoproep; 910 Berich ten; 9.20 BBC-Theater-orkost olv. Robinson; 10.20 Fred Hartley's kwintet; 11.05 Epiloog. RAUTO PARTS (1648 TL) 7.20, 8.20 en 1120 Gram.pl.: 1135 Orgelconcert Ch. Letestu; 12.25 Gram.pl.: 12.35 Orke<?tconcert olv. Der- vanx: 2.35 Mandoline-orkest olv. Féref: 4 20 Hoorspel; 0.50 Piano-recital en declamatie; 8.20 Zang; 10.50 Dansmuziek. KAL^ttt^OPG dl 11 T 11.20—12.20 Omroeporkest olv. Gróndahl; 1.45—215 Gr.pl.; 2.45—4.20 Omroeporkest, koor en soMsten. Lei ding: Fr. Mahler; 7.20 Orkestconcert olv. Th. Dyring; 10.2011.50 Dansmuziek. KETTLEN (456 TL) 5.55 Havenconcert: 9.20 Pianorecital H. Hna=s; 10.50 Bach-cantate: 11.20 Orkestconcert: 12.25 Concert uft MOnchen olv. Kloss: 3.20 Werag-Kamerork^st olv. T-Tagestedt en solisten: 5.30 Zang door A. Fiscber (bas): 7.20 Zie DeutsrWands'mder: 9.40 „Tm Variété", vroolijke rmortage; 10.50—12.20 Concert uit Leipzig olv. B. C. Schestak. FOT.7E (*2l M.) 8.05 „Wiener Frauen", operette van Franz Lehar. pPTjgqn, f323 ei »f.) 322 M.r 10.20 Gram.pl.: 11.20 Orkestconcpri: 12 20 Om roeporkest: 1.30 Orgo'snpi en Gram.nl.: 2 20 Rpporta- ge voetbalwedstrijd HoR end—België; 5.20 Ra'o"-or- kest: 6 20 Ronatecoucert: 7.3" Grap-, pi s?n ..T)?p Fi©- dermaus" van J. Rtrauss: 11.50—12.20 Dansmuziek; 484 M.: 10.20 Svmnhon?pcopeert: 11.50 Omroeporkest; 12.20 Orkestconcert en Gram.pl.; 2.30 Zie 32.2 M 520 Dansmuziek: 6.20 Zang: 6.35 Ra ion-orkest 7.35 Gram- «1.: 3.20 Omroeporkest; 10.30—12.20 John Rutten's Orkest. DEU1RCFT,a.WREEt>jt)t:r f1571 jyrf) 7.20 ..1000 mnntere Noten", vroolijk gpvar. program ma: 0.20 en 10.05 Berichten: 10.20—11.50 Hans Bund en zijn dansorkest

Schager Courant | 1935 | | pagina 22