NcJerlandsche Jeugdherbergen Centrale. Auto rijdt kind aan. Ernstig auto-ongeval te Slootdorp. RADI0. Nutsspaarbank te Alkmaar. Schelden per radio. DE TURNKRING HOLLANDS NOORDER KWARTIER JUBILEERT. 30 jaar bestaan. Schoolwedstrijden te Schagen. Conferentio voor Onderwijzend personeel in de J.H. „De Zevensprong" te Petten, De liefde gaat door de maag. Het was in lang vervlogen tijd, dat 's avonds na een lange reis met de postkoets de paarden voor de herberg werden uitgespannen, waar de nacht werd doorgebracht. Mensch en dier vonden er een gastvrij onthaal. In de gezellige schaftkamer schaarden de vermoeide reizigers zich rondom het open houtvuur en de paarden vonden een warmen stal en goed voer. .Die tijd is lang voorbij; de oudenvetsclie herbergen zijn verdwenen, de postkoets vindt men enkel en al leen nog maar in musea. Maar de gastvrijheid van den herbergvader, bij wien de vermoeide reiziger om onderdak vraagt en de uit stekende spijzen welke de moeder hem uit de keuken op tafel toovert.. zijn nog niet geheel verdwenen. Al thans niet bij de jeugdherbergen, zooals ons kleine Holland er ongeveer 70 kent. En zoo geviel het ons, toen we Zaterdagmiddag moei en verwaaid aankwamen bij de jeugdherberg „De Zevensprong" te Petten, dat de secretaris van de Westelijke districtscommissie der Ned. Jeugdherberg- Centrale, de heer Wim Wiese ons met uitgestrekte hand bij de deur tegemoet kwam om ons welkom te heeten en dat we, eenmaal binnen, op de meest har telijke wijze, door vader en moeder Wiese, die in de herberg den scepter zwaaien, ontvangen werden. We kwamen er op uitnoodiging van het bestuur om een conferentie bij te wonen, welke belegd was om aan de jeugdherbergen meer bekendheid te geven. Meer bekendheid speciaal bij onderwijzers, om er met de school reisjes heen te maken. En daar liet aloude gezegde, dat de liefde door de maag gaat, nog altijd van kracht is, ook voor een journalist, zaten we een goed uur later met de deel neemsters en deelnemers aan het congres in de ge zellige recreatiezaal aan een welvoorzienen disch en lieten ons de smakelijk toebereide spijzen goed sma ken. Na den maaltijd, toen de corvée-plichten waren ver vuld en de tafel was afgeruimd, werd de conferentie met een liartclijkcn groet tot de aanwezigen geopend. Schoolreisjes langs Jeugdherbergen. De heer Wim Wiese hield een inleiding over boven staand onderwerp en behandelde eerst de schoolreis jes in het algemeen. Spreker wees op de eigenaardigheid, dat schoolreis jes altijd hetzelfde zijn, dat gaat met de regelmaat van een klok. Dit heeft z'n voordeden, maar ook z'n nadeelen. In de tweede plaats vestigde spr. de aandacht er op, dat veelal de schoolreisjes met bussen worden gemaakt. Van ontspanning komt dan in den regel weinig, omdat aan het reizen met een bus groote be zwaren zijn verbonden. De ontspanning bestaat meestal enkel en alleen in een verblijf in een speel tuin, misschien met een korte wandeling na het spel. Bedenkelijk wordt het, als aan de schoolreisjes ook wordt verbonden het bezoeken van vele bezienswaar digheden. Spr. doelde in dit verband op de bezoeken aan Artis, Schiphol, enz., waarbij de kinderen slechts vluchtige indrukken opdoen. Voor den onderwijzer worden deze schoolreisjes saai en doodend, omdat ze altijd hetzelfde zijn. Een bezwaar van deze schoolreisjes noemde spr., dat men gebonden is aan den tijd. Men gaat veelal te vroeg weg en komt te laat thuis. Bovendien zijn ze in den regel te duur, en de autobus brengt de meeste kosten met zich. Jeugdherbergen openden volgens spr. andere, nieu we en ook betere mogelijkheden voor schoolreisjes. De beer Wiese behandelde vervolgens het ontstaan der jeugdherbergen. Zij waren oorspronkelijk voor de vrije trekkers, in den laatsten tijd echter, worden zij ook voor schoolreisjes gebruikt. Spr. wees cr op, dat een verblijf in een jeugdherberg o.m. werkzaamheid en gemeenschapszin kweekten. De tarieven voor nachtverblijf en voor de maaltijden noemde spr. zeker niet te hoog en dat is wel een der redenen, dat in 5 jaar tijds de jeugdherbergen zich enorm hebben uitgebreid. Niet minder dan 170.000 jongens en meisjes hebben in die vijf jaren in jeugd herbergen den nacht doorgebracht. In Petten steeg het aantal overnachtingen van 2000 in 1933 tot 3200 in het afgeloopen jaar. Spr. besprak daarna de mogelijkheid van het ge bruik van jeugdherbergen voor schoolreisjes. In de eerste plaats kunnen de reisjes langer duren dan één dag. Het overnachten van de kinderen in de jeugd herberg noemde spr. van buitengewoon veel belang, omdat het een nieuwe visie schept voor het kind. Een school kan toegang krijgen in een jeugdher berg, als de onderwijzer in bet bezit is van oen lei- derskaart. De gemeente of de school moet echter lid zijn van de J.IT.C. De prijzen zijn: 25 cent voor een overnachting; 45 cent voor ccn warmen maaltijd en 20 cent voor een broodmaaltijd. Het vorige jaar werden 191 schoolreisjes naar J.H. gemaakt, zoidc spr. De mecsten bleven één nacht. Al3 het goed is, moet het schoolreisje naar de J.H. in de plaats treden voor het jaarlijksche schoolreisje en niet afgaan van de vacantie. De gemiddelde grootte van een groep bedroeg 25. Spr. meende dat bij het onderwijzend personeel meer belangstelling noodig was voor de J.H. Ook bij de ouders van de leerlingen moest vertrouwen komen in de J.H., de onderwijzers kunnen in dit opzicht zeer veel doen. Het zou goed zijn, iemand van de J.H. uit te noodigen op vergade ringen van Oudercommissio een en ander te komen vertellen over jeugdherbergen. In de derde plaats die nen de onderwijzers leiding to kunnen geven en ze moeten er van doordrongen zijn, dat ze overal met de kinderen moeten optrekken. Spr. gaf daarna verschillende wegen aan, om aan het geld to komen voor dergelijke schoolreisjes. Spr. besloot met te zeggen, dat feitelijk iedere on derwijzer, voordat hij is afgestudeerd, een jeugdher berg moest hebben bezocht. Wij trekken. Nadat de thee was gebruikt, vertoonde de peer J. Iveslcr, consul van de Westelijke districtscommissie der N.J.H.C. uit Hilversum een fraai filmpje, hetwelk een duidclijken kijk gaf op het mooie werk der jeugd herbergen en haar fraaie inrichting. De film werd gevolgd door een geanimeerde bespre king over do door den heer Wiese gehouden inlei ding. De causerie met lichtbeelden van den heer A. Mei link. onderwijzer te Amsterdam over duinflora en -fauna moest helaas achterwege blijven, aangezien er geen projectielantaarn aanwezig was. Na een korte wandeling in stikdonkeren nacht, waarbij de heer Wiese met z'n zaklantaarntje als gids diende, werden de slaapzalen opgezocht en maakten wij voor de eercte maal in onze journalis tieke loopbaan een overnachting mede in een ieugd- lierbei-g. We kozen het onderste van twee bedden op elkan der cn waanden ons aan boord van een mailstoomer. Maar het stampen van de schroef bleef uit cn ook werden wij gespaard van het op en neer wiegen, zoodat onaangename stoornissen uitbleven en de nacht rustig verliep. Demonstratie met de reddingsboot De eerste der slapers op dc zaal constateerde den volgenden morgen, dat het regende, cn dat er een Jlinke bries stond uit het ZuidwestcL Na een stevig ontbijt, waarbij de stemming uit muntend was, werd naar het nabije strand gewan deld, om de demonstratie bij te wonen van de red dingboot der Noord- en Zuid-Hollandsche Redding maatschappij. De fotograaf in ons gezelschap heesch zich in een paar hooge waterdichte laarzen, trok een leeren jas aan en drukte zich ter voltooiing van z'n toilet als echte zeeman, een Zuidwester op de grijze lokken. Acht stoere paarden draafden aan met het zware onderstel waarop de boot rustte. Of eigenlijk is boot niet de juiste benaming, maar dient hier van een vlet te worden gesproken. De fotograaf plompte moedig zee in en knipte het oogenblik. toen de vlet bemand met 13 krachtige redders, tien on de riemen, een voorman, een ach terman en de schipper, afgleed in de golven. Eén der leden van de conferentie had zich mede man moedig in de vlet gewaagd. Het werd een zeer interessante demonstratie, in weerwil van het feit. dat de regen onbarmhartig neerstriemde en de wind een verblijf op het strand niet direct aangenaam maakte. Een aardig slot van een goed geslaagde conferentie, welke helaas vermoe delijk in verband met. het weer, door veel te weinig onderwijzend personeel biigewoond werrl. Na een geurig kon koffie in het dagverblijf der J.H., namen we afscheid van de horbergouders en van den secretaris, den heer Wim Wiese. allen dan kend voor de gastvrije ontvangst en de uitstekende verzorging. We komen zeker nng eens terug in deze fraaie en naar de eischen des tijds ingerichte jeugdherberg. Ongeluk gebeurde voor vaders oogen. Zaterdagmiddag heeft te Moergestel, op den Oir- schotschenweg, even buiten de kom der gemeente, wederom een aanrijding plaats gehad. Het ongeveer 21/o-jarig zoontje van den landbouwer J. Rijnen liep al spelende achter een hondje aan het vlak aan den weg grenzende erf af. Een met flinke vaart uit de richting Oirschot komende auto, bestuurd wordende door baron C. uit Eindhoven, schepte met het linker- voorspatbord het kind, nam het ongeveer 12 meter mee wierp het vervolgens langs den weg neer. In bewusteloozen toestand en met kwetsuren aan het hoofd, werd de kleine opgenomen. Waarschijnlijk had het kindje een hersenschudding opgeloopen. De vader van het kind bevond zich aan de over zijde van den weg en zag het ongeluk aankomen. Met een ladder, die hij in zijn handen had, wilde hij den bestuurder op het gevaar wijzen. De bestuurder ver klaarde, dat hij door den omhoog gestoken ladder werd afgeleid en het kind niet eerder zag voordat de aanrijding had plaats gehad. De toestand van den kleine is ernstig. 4-Jarig kind al spelende onder een auto. In hoogst zorgwekkenden toestand is Zondagavond het 4-jarig kind van de fam. Alberda te Slootdorp op genomen, nadat het spelenderwijs onder een door den heer E. uit Slootdorp bestuurde personenauto was geraakt. De heer E., die met matige snelheid reed, heeft aan het ongeval geen schuld. Men vreest voer het leven van de kleine. Door de politie is proces verbaal opgemaakt. tok. WOENSDAG 3 APRIL 1935. HILVERSUM (301 M.) VARA-uitzending: 10.00 vm. VPRO. 8.00 Gram.pl.; 9.00 De Zonnekloppers olv. Cor Steiin; 9.30 P. J. Kers: Onze Keuken; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Voor de arbeiders in de Continubedrijven: 12.00 Gram.pl.: 12.30 E. Walis en zijn orkest: 1.15 De Notenkrakers olv. D. Wins; 2.00 Grain.pl.: 2.15 Kniples: 3.00 Voor de kinderen: 5.30 B. Blez (hobo) en W. Ciere (piano); 5.45 Gram.pl.; 6.30 Orgelspel C. Steiin; 7.00 Snortuit- zending; 7.15 Vioolrecital Viola Mitchell: 7.45 Gram. pl.; S.OO Herhaling SOS-berichten; 8.03 Vaz Dias en VARA-Varia; 8.10 Joodsche uitzending m.m.v. het Amsterdamsche Joodsche Koor olv. S. H. Englander, VAR A-Orkest, olv. II. de Groot en solisten; 9.40 Vaz Dias; 9.45 VARA-Orkest olv. H. de Groot; 10.15 2e deel van dc Revue „Van Lach tot, Lach" van Meijer Hamel; 11.3012.00 De Flierefluiters olv. E. Walis HUIZEN (1875 M.) NCRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.159,30 Gram.pl.; 10.30 Morgendienst: 11.00 Ensem ble v. d. Horst en Gram.pl.; 1.30 Gram.pl; 2.0Ó. Orgel spel S. P. Visser; 3.00 Chr. lectuur: 3.30—3.45 Gram. pl.: 4.00 Pianorecital C. Stienstra; 5.00 Kinderuur; G.00 Landbouwpraatje; 6.30 Afgestaan; 7.00 Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Gram.pl.; 7.30 Lezing R. Cazemler; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Bach's „Johannespassion" door de Orat. Vereen. „Harderwijk" olv. M. v. Ree, en so listen en het Ned. Kamer-orkest olv. Otto Glastra v. Loon; 10.25 Vaz Dias; 10.30—11.30 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 10.3510.50 Morgenwijding; 11.20 Gram.pl.; 12.05 Or gelspel 0- MacLean; 12.50 Ch. Manning' orkest; 1.50 Orgelconcert G. Eldridge; 2.35 Gram.pl.: 3.10 Piano recital D. Grinstead; 3.35 Sted. Orkest Bournemouth olv. R. Austin m.m.v. Brat.za (viool(; 5.05 Western Studio-orkest olv. Thomas; 5.35 Het Sharpe Sextet; 6.20 Berichten; 6.50 en 7.05 Lezing; 7.25 Bach-Kora- len; 7.50 Concert-inleiding; 8.05 Symphonie-orkest olv. A. Boult. (Om 9.10 Berichten); 10.20 „Roland", drama van E. A. Harding; 11.20—1220 Jack Jackson en zijn Band. RADIO-PARIS (1648 M.) 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten; 12.35 Orkestconcert o.l.v. Touche; 8.20 Kwartet, zang en declamatie; 10.50 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 11.20-120 Concert uit Rest. „Ritz", 2.50-4.50 Om- roeproeporkest o.l.v. Mahler; 720 Oude Engelsche muziek; 820—1.20 Dansmuziek. KEULEN (456 Md 520 Gramofoonplaten; 6.35 Orkestconcert; 11.20 Blaasconcert; 12.35 Gramofoonplaten; 1.35 Pianodu etten; 320 Zang; 420 Concert uit Frankfort o.l.V. Hess. Hierna Dansmuziek; 6.20 Gramofoonplaten; 7.35 Omroepklcinorkest o.l.v. Eysoldt; 9.40—11.20 We- rag-Kamer-orkcst o.l.v. Hagestedt, vocaal sextet en conférencier. ROME (421 M.) .820 Opera-uitzending. BRUSSEL (322 en 484 M.) 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten; 1.30—2.20, Max Alexys' orkest; 520 Het Pro Arte kwartet; 6.50 zang cn piano; 7.35 Gramofoonplaten; 8.20 Omroeporkest; 10.30—11.20 Dansmuziek; 484 M.: 1220 Max Alexy's orkest; 1.302.20 Gramofoonplaten; 5.20 Dansmuziek 620 Gram.pl.; 6.50 Zang; 8.50 Mozart-concert mmv. solisten, koor en orkest; 10.5511.20 Gram.muz. DEUTSCHLANDSENDER (1571 Md 7.35 „Stunde der jungen Nation": Preuszenturn; 8.05 l Blaasconcert olv. Wappaus; 9.20 en 10.05 Berichten; 1020—11.50 Orkar Joost en zijn orkest. Maandbericht Maart 1935. In den loop der maand Maart werd op de spaar bankboekjes ingelegd f 145.127.77 en terugbetaald f 148.595.74. Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal be draagt thans f 4.0-41.123.90. Het aantal in den loop van Maart nieuw uitgege ven boekjes bedraagt 111. Ingetrokken werden 69 boekjes. Het aantal in omloop zijn de boekjes be draagt thans 11517. Van dit aantal belmoren 7963 aan personen of in stellingen te Alkmaar gevestigd; 2030 aan personen elders woonachtig en 1524 aan schoolsnaardcrs. Onder de in Maart uitgereikte nieuwe boekjes zijn begrepen 5 boekjes voor jonggeborenen top deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van fl.-). De lediging in den loop der maand Maart van 294 spaarbusjes leverde een bedrag van f3913.90 aan kleine besparingen op. De nieuwe sport! Generaal Hugh Johnson, de vroegere leider van de NRA, heeft gisteren te Chicago een radioredevoering gehouden, waarin hij op zijn beurt scherpe aanvallen deed op pater Coughlin en Huey Long. Johnson noem de Coughlin den Hitier der Vereenigde Staten, terwijl hij den dictator van Lousiana belachelijk maakte. Van Coughlin zeidc Johnson o.m. nog, dat deze de man is die met de eene hand een dubbeltje in een bus voor de armen doet en cr met de andere hand een kwartje uit haalt. EEN DUALMEET EN DE RECEPTIE. Op 26 Maart j.1. was het 30 jaren geleden, dat tot oprichting van den turnkring Hollands Noordprkwar tier werd besloten en Zondag i.L werd in het Noord- Hollandsch Koffiehuis van Mevrouw Zwaag dit 30- jarie bestaan herdacht.. Daartoe had des middags een receptie plaats, ter wijl daarna een dualmeet voor dames en heeren van den turnkring West friesland en van den feestvieren den turnkring plaats vond. Een groot aantal bloemstukken gaf blijk van me deleven in dit belangrijk gebeuren in de gvmnastiek wereld. De vereeenigin gen Lvcurgus, Schagen. Pro Patria, Den Helder, Z.S.C., Burgerbrug, Hercules- Hygiea van Oudkarspel, Olvmpia, Wieringerwaard, Snartó, Winkel, U.U.I. van Dirkshorn. de familie Zwaag. Schenk en Boon en de directie der Schager Courant, zij allen hadden keurige bloemstukken aan geboden, terwijl tijdens dc receptie de turnkring Wostfriesland een bloemenmand aanbood. Talrijke vereenigingsafgevaardigden waren ter re cente aanwezig, terwijl naast het bestuur en de technische commissie, ook de eere-voorzit.ter van don turnkring, de heer Jb. Roggeveen, blijk gaf van zijn groote belangstelling voor het turnleven. De Voorzitter van do iubileerende vereeniging, de heer T. Kemp, heette de aanwezigen on dezen ge- denkwaardigen middag hartelijk welkom, in het^ bij zonder den heer Roggeveen, die jarenlang voorzitter van den turnkring was geweest en de laatste iaren eere-voorzitter is. Een bijzonder woord van welkom richt spr. ook tot het bestuur van den turnkring Westfriesland, den wcnsch uitende, dat een aan gename middag en avond zal worden doorgebracht. Spr. deelde dan mede, hoe 30 iaren geleden tot oprichting werd besloten, oorspronkelijk tot den Bond van gymnastickvereenigingen in Holl. Noor derkwartier, later tot den turnkring. De oprichting had ten doel, meerdere samenwerking, want, voor heen bestond die samenwerking slechts uit enkele gemeenschappelijke wedstrijden en uitvoeringen. Door de oprichting van den turnbond is inder daad een hechtere band ontstaan en liet is wel ge bleken, dat het toenmalige bestuur goed gezien heeft Vooral voor het voortbestaan van de platte- landsche vereenigingen is de oprichting van betee- kenis geweest. Spr herinnert aan de goede en min der goede tijden die ook deze vereeniging heeft mee gemaakt en dat vooral de laatste 15 iaren niet tot de gemakkelijkste gerekend kunnen worden. Als spr. zijn voorwoord, dat hij bij 't 20-jarig bestaan schreef, doorleest, is er nog weinig verandering te bespeuren. Malaise en de economische toestónd drukken ook hun stempel op ons vereenigingsleven en vormen voor vele verenigingsbesturen en leiders een handicap. Op die besturen en leiders rust een groote taak om het ledental gehandhaafd te houden en spr. spoort aan om te gedenken het spreekwoord „Eendracht maakt macht". In dit verband spreekt liii nog zijn teleurstelling uit over het uittreden van een der grootste vereenigingen, O.K.K. van Den Helder. Vooral in dezen tijd moeten we in het belang van de lichamelijke opvoeding, in het belang van het Kon. Nederlandsch Gymnastiek Verbond krachtig samen werken. Spr. doet vervolgens mede-deeling van de ingekomen felicitaties, n.1. van het Bondsbestuur, van Hercules-Hebe van Nieuwe Niedorp, van D.O. K.E.V., Anna Paulowna, Pro Patria. Den Helder en van de heeren A. Melker, Santpoort. C. Keiizer, An na Paulowna en J. Koster te Bennekom. Van het gemeentebestuur van Schagen was een bericht van verhindering ingekomen (de felicitatie bleef daarbij achterwege). Als eerste spreker treedt de heer Jb Kaan Kzn. te Wieringerwaard naar voren, die namens „Olvmpia" de gelykwenschen aanbiedt, en die hoopt dat de door den Voorzitter gesproken woorden zullen wor den bewaarheid. Door de oprichting van de turn kringen is het turnleven in banen geleid, die tot versterking hebben geleid, Met. waardeering spreekt de heer Kaan over het werk van de turnkringen, wijst, op het vele dat bij de gvmnastiek is gekomen, als de afdeelingen wandelen, athletiek. snel, enz. enz. maar hoopt dat er vooral wat het platteland betreft, geen dwang voor de beoefening van deze afdeelin gen zal ontstaan. Tot verhooging van het turn oei' hebben de kringen goed werk verricht en spr. heef' nersoonlijk alle waardeering voor de wiize waaror» het bestuur en de technische commissie van H.N.K zijn opgetreden. Spr. eindigt met de beste wenschen De heer Jb. Roggeveen dankt voor de vriende lijke woorden die tot hem ziin gesproken en spreek' den wensch uit, dat de heer Kemp nog vele jaren het voorzitterschap zal waarnemen, want hij is ge bleken te zijn de goede man op de goede plaats. De heer J. Zwagerman biedt, namens den turn kring Westfriesland gelukwenschen aan en hoopt dat de vriendschapsibaiiden die sedert hun toetreden tot het K.N.G.V. ziin ontstaan, door de te spelen wedstrijden mogelijk worden versterkt. De heer Knol complimenteert den kring namens Lvcurgus van Schagen, herinnert aan de nauwste relatie die Schagen altijd als centrum-gemeente met H.N.K. heeft gehad, waartoe het gebruik van net oefenlokaal en de toestellen van Lvcurgus het hunne hebben bijgedragen. Sor. meent dat de v™™tter staks wel wat te optimistisch heeft gesproken. Jat de meeste vereenigingen geen reden tot klagen heb ben, want dat ze technisch zoowel als nuantitatieï goed voor den dag komen. De liefde voor de turn- zaak is daar de oorzaak van. Inmiddels zijn ook ter receptie verschenen de hee ren G. Kleerekoper en Jac. Schenke. de iur\ leden voor de straks te houden wedstrijden, die door den Voorzitter worden verwelkomd. De sprekers worden door den Voorzitter beant woord. waarbij deze ook namens het Bestuur en de Technische Commissie ziin dank betuigt voor de ontr vangen bloemenhulde, daarbij o.m. ook znn danK brengende aan de plaatselijke pers voor de prettige verstandhouding die steeds heeft bestaan en den wensch uitende, dat die goede verstandhouding zal worden bestendigd. De dualmeet. En toenwas zoo langzamerhand het uur aangebro ken, waarop de wedstrijden zouden beginnen en de Voorzitter zich dus genoodzaakt zag aan het prettig samenzijn, onder het genot van een kopje thee, een glaasje wijn enz. een einde te maken. In de groote zaal heette spr. de deelneemsters en deelnemers har telijk welkom en hoopte dat de wedstrijden op even vriendschappelijke wijze gespeeld zouden worden als in November 1.1. te I-Ioogkarspel het geval was. Spr. herdacht ook hier het 30-jarig bestaan van H.N.K. en wees cr op dat de opeenvolgende besturen en tech nische commissies veel hebben gedaan voor het li chamelijke opvoeding. Na dit inleidend woord begon de vreedzame strijd. Voor den turnkring Westfriesland werd deelgenomen door de dames: G. Weeder, T. Schuts, A. Singer, T. Boniekoning, N. Bommezy, C. KoolRempt, G. Vos, T. Singer en M. Westrate, en dc heeren P. Krijger, D. Metselaar, P. Kooijman, Jn. Bakker, N. Bobeldijk, C. Pereboom,. A. Felusch, K. Grocnewoud en .T. Koster; voor den turnkring Hollands Noorderkwartier na men deel de dames: C. van Eeten, M. Kranenburg, J. Swart, T. de Wit, A. de Graaf, P. de Jager, M. Kossen, M. Plantinga, G. Snooij en de heeren J. Wit, Jb. van Hout, A. Langereis, A. Nottelman, W. Keetr man, P. Langendijk, C. Met, B. Hofman, J. Molenaar. Allereerst waren het de heeren, die op paard en aan ringen hun kunnen demonstreerden, en daarna kwamen de dames aan de beurt. Uitmuntende gym nastiek kregen we te zien en de punten aantallen, die na elke oefening individueel werden bekend ge maakt toonden wel aan hoe gering dikwijls de ver- schillen waren. Hieronder volgen de gemaakte punten: Dames Hollands Noorderkwartier: Paard totaal 2131/2 punt., ringen totaal 224V? punt, brug totaal 251. Dames West.friesland: paard totaal 201punt, rin gen totaal 2I6V2 punt,, brug totaal 233 punten. Heeren Hollands Noorderkwartier: paard totaal 206'^ punt, ringen totaal 228 punten, brug totaal 220i,A punt, rek totaal 23S punten. Heeren Westfriesland: paard totaal 201 punten, ringen totaal 242 punten, brug totaal 208 punten, rek 217V2 punt. In het geheel werden dus aan de dames van H.N.K. toegekend 689 punten, aan de heeren van H.N.K. 893 punten, de dames van Westfriesland verwierven daarentegen 651 punten, de heeren 868V2 punt. Zoowel de dames als de heeren van den turnkring Westfriesland moesten dus in hun vrouwelijke en manlijke tegenstanders hun meerdere erkennen. De belangstelling van de zijde van het publiek was voor dezen op hoog peil staan den wedstrijd jam mer genoeg matig, doch aan het verloop deed dat geen afbreuk. Er heerschte een zeer prettige kame raadschappelijke stemming. In het slotwoord dankte de heer Kemp de jury leden, en medewerkenden voor hun arbeid. Aan alle deelneemsters(nemers) werd een herin neringsmedaille met het wapen van Schagen uitge reikt. Als vervolg van de eerste ronde der schoolvoetbal- wedstrijden kregen we het eerst te aanschouwen: DTRKSHORNCALLANTSOOG. Callantsoog is direct iets in de meerderheid, doch kunnen de juiste richting niet vinden, na een kwar tiertje voetballen zijn de rollen omgekeerd en moet de C. achterhoede alle mogelijke manieren .vinden om te beletten dat Dirkshorn zal scoren. Tenslotte weet de Callantsoog linksbuiten vlak voor de rust te scoren 0'1. Na de rust heeft Dirkshorn wind mee. Hierdoor gesteund, maken ze 8 minuten voor de rust gelijk, 1—1, om kort daarop de leiding te nemen. Wel krij gen de Callantsoogers nog een kansje om gelijk te maken, doch men laat dat voorbij gaan. Direct hier op kregen we: LUTJEWINKEL-KOLHORN. Dit partijtje voetbal kenmerkte zich reeds direct door een pittiger spel. Lutje winkel wat voorgaande jaren altijd een zeer aardig ploegje had, was nu niet zoo heel zwaar meer. Kolhorn heeft bepaald onder leiding van den oud-Schagen-speler Nonnekes goed getraind, want er werd met overleg gespeeld. Direct in den aanvang kreeg Kolhorn de kans om de leiding te nemen, doch van een meter afstand voor den doel- mond wordt nog over geschoten. Wanneer de L. kee per uitschiet, wordt de bal in eenen terufc geschoten door den Kolhorn spil. De L. keeper staat nog niet geheel in z'n doel en via diens handen wordt het een doelpunt. 01. Na de rust en kort tegen het einde vergroot en ze hun voorsprong tot 02. Hierna vond plaats: NIEUWE NIEDORP—PETTEN. In dit partijtje wogen beide schoolelftallen geheel tegen elkaar op. Wie het winnen zou was niet te zeg gen. Tenslotte wist Nieuwe Niedorp met 21 te win nen, wat zeker verdiend was. Zoo krijgen we Woensdag a.s. des namiddags half drie dan de tweede ronde. Hiervoor spelen Schagen— Oudesluis 2.30 uur en Nieuwe NiedorpSchagerbrug 320 uur. STIERENKEURING. Op het erf van den heer G. Plevier werd Maandag de jaarlijksche stierenkeuring gehouden. Drie-jarige stieren waren niet aanwezig. Van de twee-jarige stieren werden aangehouden: Max Henriot van den heer D. Sleutel te Schagen; Hollander 8, van den heer A. Appel te Schagen; Frans Max 109 van den heer A. Francis te Schagen.; Frans Max 102 van de heeren C. Pool en Wardenaar te Bar- singerhorn. Van de eenjarige stieren werden aangehouden: Frans Wodan 47 van den heer H. Nobel te Barsin gerhorn; Frans Wodan 48 van den heer E. G. Wonder te Wieringerwaard; Wodan Frans 9 van den heer A. Francis te Schagen: Wodan Frans 65 van den heer Jn. Bakker Cz. te Barsingerhorn; Wodan Frans 64 van den heer N. D. Kaan te Wieringerwaard; Blok Zeppelin lO.van den heer K. Reijne Kz. te Barsinger horn; Frans Constantijn 32 van den heer N. Appel, Keins, Schagen; Max Albert 36 van den heer A. •Schenk te Barsingerhorn; Cor 34 van den heer H. C Kooij te Harenkarspel; Athleet 2 van den heer H. C. Kooij jte Harenkarspel; Egbert van den heer Jm. Blaauboer Kz. te Schagen; Athleet van den heer K Reijne te Barsingerhorn; Blok Zeppelin 9 van den hoer P. de Graaf te Schagen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2