evauq emsimirctt Uit 3 de OMGEVING ZIJ PE SCHAGERBRUG. Algemeene vergadering van de afd. „Zijpe en Om streken" van de Holl. Mij. van Landbouw op Zater dag 30 Maart 1935, 's avonds 7.30 uur, in het lokaal van mej. de wed. J. Broer te Schagerbrug. Aanwezig 10 leden. De voorzitter, de heer H. Rezelman. De notulen worden gelezen door den secretaris, den heer C. van der Sluijs, en vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat in het bestuur een vacature is ontstaan door het overlijden van den heer.H. 't Hart. De heer 't Hart was pas in de vorige algemeene vergadering benoemd tot bestuurslid. Men had gehoopt, dat hij in die functie veel voor de af- deeling had kunnen doen, doch dit heeft helaas niet zoo mogen zijn. In de vacature van bestuurslid zal in de najaarsvergadering worden voorzien. Voorts wordt mededeeling gedaan van de aanmel dingen voor den te Schagerbrug te houden melkcur- sus. Waarschijnlijk zullen 5 personen den cursus volgen. Eén leerling zal in de gelegenheid worden gesteld kosteloos deel te nemen. Door den secretaris wordt vervolgens een uitge breid jaarverslag uitgebracht. Het ledental der vcr- eeniging liep terug van 170 leden en 7 zoons-leden tot 151 leden en 6 zoons-leden. Als redenen van de zen teruggang worden genoemd dat sommige men- schen de kosten van het lidmaatschap niet meer kunnen betalen en anderen niet tevreden waren over de werkwijze van de Holl. Mij. van Landbouw. In den loop van het verslagjaar is weer een landbouw- cursus aangevangen met 24 deelnemers, onder lei ding van den heer J. Leeuwen, hoofd der school te St. Maartensbrug. De op kermis-Maandag gehouden landbouwtentoonstelling is goed geslaagd en heeft een klein batig saldo opgeleverd. Volgt vaststelling van de rekening. Een commis sie, bestaande uit de heeren G. Schuijt en P. Vries heeft de boeken en bescheiden onderzocht en alles in orde bevonden, waarom tot goedkeuring wordt geadviseerd. Aldus wordt besloten. De ontvangsten bedragen f 1915.14, de uitgaven f 2024.70, - tekort f 109.56, met welk bedrag het saldo Boerenleenbank op 1 Jan. 1934 bedragende f 948.30, is te verminderen en daardoor wordt f 838.74. Op voorstel van den heer Schuijt wordt besloten een voordeelig saldo, dat buiten de rekening der af- deeling is ontstaan, door den verkoop van stieren- ringen, in de kas der afdeeling te laten vloeien. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergade ring worden benoemd de hoeren H. Rezelman en C. van der Sluijs, tot plaatsvervanger de heer N. T. Hopman. Besloten wordt nog een adres te zenden aan Gede puteerde Staten der provincie Noordholland ter on dersteuning van de aanvrager der N.V. „Habo" om vergunning tot het inwerkingbrengen van een auto- busdienst SlootdorpZijpeAlkmaar en terug. Bij de rondvraag zegt de heer Vries, het jammer te vinden, dat het Hoofdbestuur zoo weinig te zeg gen heeft, omtrent de crisisregelingen voor den landbouw en de veehouderij, hetgeen spr. wijt aan het feit, dat de landbouworganisaties niet homogeen zijn. Over dit punt ontspint zich een uitvoerige bespre king, waarbij in het geding wordt gebracht de vraag of men door het candidaatstellen Aan bepaal de personen voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer den politieken kant moet uitgaan. Van ver schillende zijden wordt echter gewezen op de geva ren, die hieraan voor den landbouw in het alge meen zijn verbonden. Door den heer Schuijt wordt, in verhand met het karnverbod, gewezen op do wenschelijkheid, dat Aeehouders door het melken van in het bedrijf ge houden schapen in eigen consumptie-behoeften voor zien. Besloten wordt aan het Hoofdbestuur het verzoek te richten om het daarheen te leiden, dat van re- geeringswege aan de veehouders een karnvergun- ning wordt verleend, of hcffingvrije boter worde A'erstrekt, zulks uitsluitend voor eigen gebruik. Te vens zal worden verzocht de aandacht te wijden aan hen, die schapen houden. Verder wijst de heer Schuijt er op, dat het Prov. Electricitcitsbedrijf en het Prov. Waterleidingbedrijf zulke hooge winsten maken, terwijl een groot aantal veehoudersbedrijven in noodlijdenden toestand ver- keeren en evengoed aan het maken van deze win sten moeten meehelpen. Spr. vraagt of er geen aan drang kan worden uitgeoefend om tot verlaging der tarieven te geraken. Er wordt op geAvezen, dat de winst \7an het P.E.N. niet Zoo groot is, en dat men zich om verlaging van tarieven te krijgen, persoonlijk tot de directie der bedrijven zal dienen te Avonden. De klachten Avorden dan grondig onderzocht. Gemeenschappelijke actie op dit gebied zal niet veel uitAverken. De heer Schuijt vraagt nog of er door de Holl. Mij. van Landbouw niet in dient te worden gewerkt, dat melkpoeder zooveel mogelijk uit de markt wordt ge nomen voor beschikbaarstelling als veevoeder. Over 't algemeen voelt de vergadering hier niets voor. Volgt sluiting, onder dankzegging voor de prettige besprekingen. ST.-MAARTENSBRUG. OUDERCOMMISSIE. „Het is op een ongewone tijd voor onze school, dat we Uav aandacht vragen!" Met deze woorden richt de Voorzitter der Oudercommissie, de heer J. Keuris, zich in zijn openingsrede tot de vele aanwe zige ouders. Hij spreekt er a'ervolgens zijn voldoe ning over uit, zoovele nieuwe gezichten te zien en heet alle aanwezigen van harte welkom. Enkele ge- trouwen zijn door familie-omstandigheden verhin- derd dezen avond bij te Avonen. Het is dan in hoofdzaak voor punt 5 der agenda: Afscheid Mei. A. M. J. A. van Schaik. dat deze extra ouderavond nu zal worden gehouden. VerA-olgens leest de heer Schenk de notulen, die onveranderd en onder dankzegging Avorden goed gekeurd. Het hoofd der school, de heer J. Leeuwen, begint nu zijn interessante lezing over de Mount Everest en a7oert de aanwezigen mee naar deze hoogste ton der aarde. Zijn lezing Avordt a'erduideliikt en aangewild door een uitgebreide en keurige collectie toto's, be treffende de Mt.-Everest-exneditie van 1921 der En- gelschen en de reis door Tibpf en de Trans TTima- laA'a van den zoo bekenden Noorschen ontdekkings reiziger Svon Hedin. De heer Leemven gaf ons een duidelijk beeld van de groote en dikAviils biina onoverkomelijke moei lijkheden. Avaarvoor de led«m van een dergelijke zware exneditie geplaatst worden. „Maar de kÜTpmers moetpp. willen ziï hun doel bereiken. boven alles geluk hebben, en het grootste geluk van alle voor de bergbeklimmen is eon voort durend gevoel van liefde naar de Mount EA'erest, het lang genoeg kunnen a'ergeten van ziin wreedp luimen, want avïï moeten er aa'ftl aan denken, dat de hoogste der bergen streng kan ziin. zoo verschrik kelijk en zoo noodlottig streng, dat de verstandige man Avel doet met na te denken en te sidderen al vorens hij een dergelijke afmattende tocht aan vangt". Een dankbaar annlaus aan het slot van de rede toont den heer Leeuwen hoezeer zijn lezing in den smaak is gevallen. Volgt nu de nauze. waarin door enkele dames chocolade geschonken Avordt. Na de nauze richt, de Voorzitter der Ou dercommis sie zich in het bijzonder tot «te vertrekkende onder wijzeres. ..juffrouw van Schaik". „Als op den 1sten Mei de kleinen voor het eerst naar school gaan en uit hun vrije le\ren enkele uren ner dag moeten gewennen aan eenige tucht, dan is het de taak der onderwijzeres, de moeder te ver- a-angen. Ik Aveet wel. dat het tevens nlicht is. aldus de Voorzitter, om.dit zoo eoed mogehik te doen. en dat men daarbij wel eens aan kritiek hlootge^- V's. is ook bekend, doch gedachtig aan 't gezegde die werkt, maakt fouten" kunnen A\ii genist zeggen, dat gij ten allen tilde aan onze verwachtingen hebt be- ap+Avoovd. ia zelfs daarboven. Om U de gezindheid der ouders kenbaar te ma ken. heeft de Oudercommissie gemeend en weet zich in deze de tolk van alle ouders, een klein aan denken te moeten aanbieden in den vorm van een bloemenmand, waarin zooals U ziet een blijvende nlant is aangebracht. Als gij deze met dezelfde zorg behandelt, als gii on school onze kinderen verzorg- det, dan ziin wii er van overtuigd, dat gii met uw man nog langen tijd van dit aandenken zult kun nen genieten. Met den wensch. fuffrouw. dat het U verder uitstekend z«l gaan, bieden wii U dan blijde dit aandenken aan." Vervolgens spreekt de heer J. Leeuwen: ..Mei. v. Schaik. het bfeek al gauw, dat U de moeilijke taak wel toevertouwd was. Een mooie teekening. een boeiend a-erhaal, waren middelen, om Uw onderwiis aantrekkelijk te maken. U had daarmee de kinde ren voor U geAvonnen. en met deze de ouders. «Ver der wees het hoofd der school op de goede sfeer tusschen het personeel. Hii dankte Mei. v. Schalk voor haar diensten aan deze school en sprak de hoop uit. dat ze nog menigmaal dankbaar zou te rugdenken aan deze iaren uit haar leven. Tot slot sprak de heer C. Nieron een geestige, pit tige rede op rijm uit, waarin hii ongeveer hetzelfde naar voren bracht. Avat tevens door de twee vorige sprekers was gezegd. De rondvraag leverde niets op. zoodat de Voorzit ter de vergadering vervolgens sloot, alle aanwezigen dank zeggend voor de opkomst en de medewerking. OUDESLUIS. Scheuring in de S.D.A.P.-afdeeling. In de afd. Oudesluis van de S.D.A.P. heeft een scheuring plaats gehad. Eenige leden, ontevreden over den tegenwoordigen gang van zaken, hebben een z.g vrije groep gevormd, en voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing een drietal candidaten ge steld, n.1 de heeren K. de Graaf, G. Heemskerk en D. Vriesman. Onze plaatsgenoot Jb. Heemskerk, leerling-elec- tricien aan de Ambachtsschool te Den Helder, is overgeplaatst van de le naar de 2e klasse. PETTEN. Aan de Ambachtsschool te Alkmaar werd bevor derd van de 1ste naar de 2e klasse P. Vriesman, van de 2e naar de 3e klasse H. Glas, terwijl aan A. Bel'is het diploma machine-bankwerken werd uitgereikt. LANGEND IJ K STEUN OP DE GOEDGEKEURDE POOT- AARDAPPELEN. Men deelt ons mede. dat op de goedgekeurde poot- aardappelen van den oogst 1934 nog een steun zal worden uitgekeerd. De voorraden zullen a\rorden ge in ven tariseerd door den N.A.K. namens de Ned. Akkerbouw-Cent raio in samenAA-erking met de Prov. Landbouw Crisis Organisatie. De pootaardappels zullen voor consumptie of consumptie-export mo gen worden verkocht. Zij zullen ook in aanmerking kunnen komen voor den denaturatie-steun met in achtneming van bepaalde voorschriften: de maat 28/35 m.m. alleen, indien deze partijen in April worden gedenatureerd. Mocht eventueel bij ver bouwers van goedgekeurde pootaardanoels tusschen 1 en 10 April plaats hebben, dan kunn°n zii zich Avenden tot den controleur van den N.A.K. Ook han delaren, die in het bezit zijn van een voorraad goed gekeurde aardappels, die niet als zoodanig hun be stemming krijgen, kunnen van de geboden gunstige bepalingen gebruik maken, als zii daartoe de mede- Averking \*an den controleur van den N.A.K. of van de Prov. Landb. Crisis-Org. hebben gekregen. NOORDSCHARWOUDE. „De Opgaande Zon" van Heijermans. Uitgaande van het spaarfonds der Culturele Com missie uit de Langendijker Arbeidersbeweging Averd Zondagavond een opvoering gegeven van „De Op gaande Zon", van Heijermans, door het bekende too- neelgezelschap „De Jonge Spelers". Als steeds was ook nu de groote zaal van „Con- cordia" geheel bezet. Wat „de Jonge Spelers" ons stuk voor stuk hebben gegeven was in een woord af, prachtig spel van het begin tot het einde. Men heeft zich geheel weten in te leven in alle rollen, noemen wij slechts Margotje (Marie Hamel) Mathijs de Sterke (Richard Flinlc) die zich door zijn zorgen niet wil laten neerslaan, maar zich zelf Avil blijven door over alles heen te lachen, Sonja zijn dochter (Nelly Ernst) in haar strijd om te bekennen dat zij brand heeft gesticht, kortom alle spelers deden zich van hun beste zijde kennen. Het was een avond van veel kunstgenot hetgeen ook zeer geAvaardeerd werd door het publipk, gezien het hartelijke applaus na het einde, waardoor vele malen moest gehaald worden. E E E.H HUGOW AAR D BOERENLEENBANK. Onder voorzitterschap van den heer A. Kooij Cz. alhier vond Zaterdagavond in lokaal Rus. de 31ste jaarvergadering plaats van de Boerenleenbank. Voorzitter Avees er in ziin openingswoord op. dat. het jaar dat thans achter den rug lag en ziin eerste jaar Avas als directeur, hem aanvankelijk licht had toegeschenen. Immers, hii was zich de hulp bewust van den toenmaligen kassier, den heer Kostelijk, in alle bankzaken doorkneed en wiens groote plaat selijke bekendheid mede van onschatbaar nut was. Helaas had het bestuur echter in den loop van het jaar diens kundig inzicht moeten missen en waren voor het bestuur moeilijke dagen gekomen. Hij bracht in enkele Avoorden dank aan den nieuwbe- noemden kassier, den heer Smit voor diens hulp in de vele moeilijke gevsllen. die iedere boerenleenbank en ook de onze in dit iaar had moeten oplossen, ondervonden. Niet aanwezig wegens ongesteldheid was eveneens de oud-burgemeester de heer Van Slooten, eere-voorzitter der vereeniging. Voorz. meen de dat het in den lijn der vergadering lag. dezen de beste wenschen voor een spoedig algeheel her stel toe te Avenschen, Avaartoe met algemeene stem men werd besloten. deze jonge man juist tot een zeker type kon behoo- ren wat ze noodig had. In ieder geval lag het vol gend jaar nog ver in het verschiet. „Moeder is zoo dAA'aas", peinsde ze, terwijl ze naar buiten keek, allerbekoorlijkst tegen het donkere raamwerk uitkomend. „Per slot van rekening moet men van een bepaalde gelegenheid gebruik maken, en het is allergonoegelijkst zekere proefnemingen met menschen te houden. Als ik ooit naar Londen ga, dan moet geen sterveling me een onnoozel gansje kunnen noemen." Op dat oogenblik werd ze uit haar gedachten op geschrikt door het minder zacht aankomen van iets hards en ronds, Avat blijkbaar uit de keuken werd gemikt, op haar wang. Met een scherpen kreet ging ze achteruit, en hield een hand tegen de plek ge drukt die het voorwerp geraakt had. Nergens in den tuin viel een sterveling te bekennen, doch een blos van woede steeg naar haar wangen, AA'ant ze wist Avie dit geleverd had. Ze schoof het raam met een ruk naar heneden. „Sally, dat heeft die afschmvelijke Sally gedaan", mompelde ze, terwijl ze zich bukte en zoekend om zich heen keek. Waar Avas het ellendige ding waar mede ze op haar gemikt had? Eindelijk en ten laat ste ontdekte ze het: een gedroogde erwt,- hard en massief als een kogeltje. „Hoe durft ze! Oh, hoe durft ze!" siste Persis bleek van woede. Ze was nooit op haar jongere stiefzuster gesteld geweest, doch had haar tot nu volmaakt over het hoofd gezien. Het balletje in haar hand had haar evenwel eensklaps in een bittere vijandin doen ver anderen. Ze was zóó razend dat ze er voor een kort oogenblik bijna leelijk uitzag. Op hetzelfde oogen blik drong het tot haar door dat het geenerlei nut had naar het heesterboschje te loopen om de kwel ster te zoeken, want dit was onAvaardig en ze zou er niets mede bereiken. Sally Avas zoo vlug als een hinde en natuurlijk al lang naar het uiterste einde van den tuin gerend. Persis Avist zelfs niet met zekerheid dat Sally een catapult bezat., hoewel het haar kennende, natuur lijk zeer goed mogelijk was. Ze zou zich echter wel wreken, oh ja, en heel gauw ook. Ze duldde een der gelijk optreden niet, onverschillig van wie dan ook en wel het allerminst van zoo'n bakvisch. Sally was voor zulk een jong ding buitengewoon slim, en Per sis haatte een dusdanige karaktereigenschap even heftig als de steek van een wesp. Ze bezat eenvou dig de wapenen niet om haar te bestrijden. Ze zou echter voor haar optreden moeten boeten, vast en zeker. Ze legde de erwt op een Hindoebeeld hetwelk op den schoorsteenmantel stond. Maar hoe kon ze dit het beste doen? Mede werd op voorstel van het bestuur bestoten de rente der spaargelden voor het loopende vast te stellen op 3% pet. voor uitgeleendegelden d.ie van W-z pet. te handhaven, terwijl het. bestuur weru gemachtigd om deze indien de rentestandaard nog lager werd, deze voor 1936 resp. met Vx te verlagen. Medegedeeld werd dat 6 leden waren uitgetreden. Vier nieuwe leden werden aangenomen. Het leden tal bleef zich dus om het cijfer 200 bewegen. Een bedrag van f 2859.36 Averd weder op de re serverekening gebracht, zoodat deze op 31 Decem ber 1934 f 28.564.52 bedroeg. Op een vraag van den heer Oostmeijer of het niet beter was thans tot renteverlaging over te gaan. inplaats van tot meer dere reservevorming antwoordde Voorz., dat de noodige reserve ongeveer f60.000 bedroeg voor vrij over de winst mocht worden beschikt. Nadat de heer A. Kalf, bij monde der commissie, belast met het nazien der rekening, gerapporteerd had. dat alles in orde was, werd tot decharge van den kassier'overgegaan. Uit het jaarverslag, opgemaakt door den heer Dirkmaat. bleek dat het totaal der ontvangen spaar gelden bedroeg f 96863.54, teru erge ere a:en werd f 95.201.75. Aan voorschotten werd verstrekt f 10035, terugontvangen f95.201.75. De rentegelden werden zonder uitzondering voldaan, hoewel dikwijls met moeite, aflossingen vonden te Aveinig en dan nog zeer trekkend plaats, rentebetaling der verstrekt© T.C. 1931 bleef geheel achterwege. Spr vond er gele genheid toe op te wiizen. dat aflossingstermijneii, ook met het oog op de borgen, zooveel mogelijk moesten worden nagekomen. Rapporten der Hoofd-Inspectie en kas- en boek en- controle van het bestuur waren altijd gunstig ge weest. Namens de vereeniging Ayerd bii de begrafe nis van den heer Kostelijk een 'krans op de groeve gelegd en door directeur en voorzitter van den Raad van Toezicht het woord gevoerd namens de Bank. Het kantoor was thans overgebracht naar het daarvoor ingerichte nieuwe gebouwtje, terwijl mede aan de bestaande woning van den nieuwen kassier de door het bestuur noodig gewenschte veranderin gen waren aangebracht. Als leden van het bestuur werden herkozen de heeren P. Blauw en G. Dirkmaat. Herkozen werd als lid van den Raad van Toezicht de heer H. Wuis, gekozen werd de heer A. Kalf. Als plaatsvervangen de leden van het bestuur vverden benoemd de hee ren H. Wuis en J. Geusebroek. Nadat nog de heeren J. Gootjes Jz„ Th. van der Meer en J. Kamp benoemd waren tot het nazien der rekening 1935, en een gehouden rondvraag geen bij zonderheden opleverde, volgde sluiting. NIEUWE N 1 E DO RP i NIEDORPERFOLDER. Vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van den Niedorperpolder. op Zaterdag 30 Maart j.1., des avonds te 7 uur ten huize van den heer S. G. Booij te Terdiek. Na het. openingswoord van den Vooi> zitter, worden de notulen gelezen door den secreta ris, door onderteekening zonder op- of aanmerkin gen vastgesteld. De heer G. Bobeldijk brengt namens de Commis sie belast met het nazien der rekening a'erslag uit over de rekening 1934. De ontvangsten hebben be dragen f 5655.93 en de uitgaven f 4541.08. zoodat de rekening een voordeelig saldo aanwijst van f 1114.85. De heer Bobeldijk zegt. dat alles in de beste orde is bevonden en adviseert tot goedkeuring over te gaan. Aldus wordt besloten, met een vvoord van dank aan den penningmeester voor het beheer. Vervolgens is aan de orde, aanbieding der begroo ting 1935. zooals deze voorloopig door het bestuur is opgemaakt. Na behandeling werd de begrooting definitief vast gesteld op een ontvangst en uitgaaf van f 5261.90 met een post-voor onvoorziene uitgaven van f 347.19, terwijl de omslag dan wederom wordt berekend op f6 per H.A. HoeAvel de omslag zeer laag is te noe men en de begrooting niet op bijzondere uitgaven is berekend. Avordt het niet wenscheliik geacht den omslag te verhoogen. gezien de tijdsomstandigheden. Voorzitter brengt dank aan het aftredend rekening commissielid. den heer Bobeldijk in wiens plaats wordt aangewezen de heer G. van Essen. De Com missie voor het volgend iaar bestaat alsdan uit de hoeren P. Zwagerman. D. Olie Az. en G. van Essen. Besloten wordt de benoodigde perceelen voor aan leg van den Provincialen weg aan de Provincie over te dragen voor fl. Hierna volgt goedkeuring van het door Ged. Sta ten gewijzigde Ambtenarenreglement. I-let bestuur ontvangt, wederom machtiging tot uitvoering der werken als in eigen beheer. Bij de rondvraag worden nog enkele zaken van meer huishoudeliiken aard behandeld, waarna de vergadering wordt gesloten. Ze dacht hierover nog steeds na terwijl ze haar hoed opzette en haar mantel aantrok. Na een blik op haar spiegelbeeld te hebben geAvorpen ging de stemming er niet op vooruit. Er brandde een gloeien de plek op haar wang, waardoor ze er minder be koorlijk uitzag dan anders, en ze trilde van woede. Natuurlijk verging Sally van jaloezie op haar en daarom was ze op een dusdanige wijze tegen haar opgetreden. Hoe was het mogelijk, dat zij, Persis, een erkende schoonheid, zich zooiets moest laten welge vallen. Het kon bijna ontheiliging genoemd worden. Woedend wreef ze over de roode plek heen, waar door haar moeder die natuurlijk dadelijk bij haar binnenkomst ontdekte. „Beste kind wat is er gebeurd? Een muggeheet?" Persis vertelde haar grimmig wat er had plaats gevonden. „Nee moeder, het is veel erger. Ik wilde juist het raam van de muziekkamer sluiten toen iemand Sally natuurlijk met een catapult of iets dergelijks op me schoot. Het is meer dan schan delijk, en het kind dient er voor gestraft te Avorden." „Hoe vreemd", riep Lady Lucia uit. „De erwt moet Avel met groote kracht zijn aangekomen. Weet je ze ker dat Sally het deed?" „Wie anders?" vroeg Persis grimmig. „Zij is de eenige jongen, dien Ave in huis hebben." „Heb je haar dus niet gezien?" vroeg Lady Lucia nog steeds bezorgd starend naar de leelijke roode plek, welke Persis' mooi gezichtje ontsierde. „Nee. er viel niemand te bekennen. Maar wie zou anders iets dergelijks durven uithalen?" Met beven de hand streek Persis opnieuw over haar Avang. ..Maak het nu niet erger dan het al is. kindie. Niet Avrijven," waarschuAvde Lady Lucia. „Zal ik Sidonie roepen?" „Oh, nee, moeder. Waarom maakt u er zooveel drukte van?" Persis was thans volkomen in haar element. Ze vond het verrukkelijk de rol van slacht offer aan te nemen. „Natuurlijk doet het pijn, maar de schram is niet zoo groot. Ik zal het Avel te boAren komen. Laten we nu alsjeblieft gaan." „Ik geloof dat het beter is als we maar thuis blij ven", gaf haar moeder aarzelend te kennen. „We gaan", hield Persis vol. „We Avorden ver wacht, en Berry komt natuurlijk vroeg thuis als hij weet dat ik er ben." „Joan is nog niet terug," maakte Lady Lucia haar dochter opmerkzaam. „De jachtpartij is dus zeker nog in vollen gang." „Oh, wat komt het er nu op aan wat Joan doet", protesteerde Persis ongeduldig. „Toen Berry's moe der ons Zondag uitnoodigde was hij in de kamer en ik ben er van overtuigd dat hij bijtijds terug is." Wordt vervolgd. 6. „U schijnt nu eenmaal nooit wat te kunnen helpen", zei Persis op een dusdanigen zachten toon dat deze eigenlijk niet brutaal genoemd kon worden. Deze toon nam zo altijd aan Avanneer ze moeder iets ver weet en haar woorden waren vol beteekenis. Lady Lucia zou Avoedend zijn geworden wanneer een ander op een dergelijke AAdjze tegen haar had durven optre den. Die lieve Persis mocht evenwel alles, Avant ze was als het ware geboren om van haar wieg af al te bevelen. „Het spijt me ontzettend, kindje", mompelde ze. „Ik merkte niet hoe de tijd omvloog. Als we geen tijd meer over hebben voor do andere visites gaan we maar regelrecht naar Lady Denham. Ik kom da delijk terug: ik kan me gauw genoeg verkleeden." Persis stond op. Ze had een slank, mooi figuurtje en ze bezat de houding van een prinses. „Ik moet altijd op u •wachten, moeder", klaagde ze. „Ik heb alleen maar een hoed op te zetten en een mantel aan te trekken. Ik Avas al een half uufr geleden klaar." „Dat Aveet ik, kindje, maar ik moet toch heusch een andere japon aandoen." Lady Lucia had nu een maal de opinie dat het zeer ongemanierd Avas voor een conventioneel bezoek geen ander toilet aan te trekken. „Ik kan toch moeilijk zóó bij Lady Denham verschijnen. Ik verkeerde heusch in de waan dat wij morgen beloofd hadden te komen." „Nee, vandaag", verzekerde Persis boos. „Om u de Avaarheid te zeggen heb ik er bitter Aveinig lust door «f ETHEL M. DELL in, tenzij Beresford er vóór de thee is. Maar dat zal Avaarschijnlijk Avel gebeuren." „Zonder twijfel," zei Lucia terwijl ze op de deur toeliep. „Ik hoop echter dat hij niet de eenige man op de Avereld voor je is." „Oh, nee. Jonge Croy bestaat ook nog", antwoord de Persis met een grimas. „Oh, beste kind," riep Lady Lucia verschrikt uit. „Uitgesloten! Die telt niet mee. Je kunt toch niet... je zult toch niet..." Persis lachte, hoewel de uitdrukking van haar ge zicht hierdoor bitter weinig veranderde. „Hij danst uitstekend." Lady Lucia kon ternauwernood een rilling weer houden. ,Ik hoop dat je het volgend jaar een ruimere keuze hebt, lieveling." Hierop verliet ze het vertrek. „Het volgend jaar", herhaalde Persis hardop. Ze liep op het raam toe, opende het en staarde met een ontevreden uitdrukking in haar oogen naar buiten. Het volgend jaar was nog heel, heel ver weg. Indien Beresford er niet geweest was had ze waarlijk niet geAveten hoe het hier uit te houden. Hij was echter de meteoor, waardoor alles dragelijk voor haar was geworden. Evenals haar moeder had ze niet het minste plan hem aan een van haar stief zusters over te laten, voordat ze er zeker van was hem zélf niet noodig te hebben. En misschien ge- beuroS het dan nóg niet eens. Berry's aanbidding leek vaak zóó grillig, dat ze het inderdaad de moeite waard achtte een weinig Averk van hem te maken. Ze was geen seconde ze ker van hem, en zijn buien van onverschilligheid en zelfs vaak vijandelijke gezindheid prikkelden haar en maakten de jacht des te aantrekkelijker. Niettegenstaande ze nimmer van plan was hem iets anders te laten worden dan een aanbiddende slaaf, was het toch onduldbaar te merken dat haar groote schoonheid en charme h€m niet aan haar voeten konden brengen. Het lag in haar voornemen een hulpeloos slachtoffer van hem te maken, onver schillig wat ook de gevolgen konden wezen en da gelijks trok ze het onzichtbare net strakker aan. Bovendien bestond immers de mogelijkheid dat

Schager Courant | 1935 | | pagina 6