Hooglaiidspolder. De Langendijker Groentenveilingen. Kaagpolder. Het Zestig Millioen-plan. Auto te water gereden. Huwelijkstoestanden in Amerika. Vrees voor tekort aan electricitei in Amerika. Zandstorm teistert Bagdad. SPORT. BERGEN NED. VER. TOT AFSCHAFFING VAN ALCOHOLHOUDENDE DRANKEN. Een qoed qeslaaqde propaqanda-avond. De pas opgerichte afd. Bergen van bovengenoem de vereeniging hield in een der zalen van het Oranie Hotel een propaganda-avond, welke uitstekend was bezocht. - De Voorzitter, de heer Schuil, opende met een woord van welkom, niet alleen tot de ouderen, doch ook tot de tongeren. Een speciaal woord van wel kom richtte spr. tot de vertegenwoordigers der beide bestaande zustervereenigingen en tot de ionge ver eeniging. de N.B.A.S., welke spontaan haar mede werking voor dezen avond toezegde. Spr. wees er voorts op, dat de afdeeling 18 Maart werd opgericht met 54 leden. Dit aantal steeg op heden (fit 65. Een opwekking tot- de jongeren, om toe te treden tot de afdeeling. besloot dit korte openingswoord. De afd. Bergen van de N.B.A.S. zong daarna op verdienstelijke wijze eenige toepasselijke liederen, waarna, eveneens door twee leden der N.B.A.S. de bokserdans werd uitgevoerd. Beide programmanummers oogstten een groot suc ces, hetgeen bleek uit het langdurig applaus na ieder nummer. De dans vooral deed hartelijk lachen. De algemeen secretaris der vereeniging. de heer H. Ploeg uit Utrecht, kreeg daarna gelegenheid tot het uitspreken van zijn propaganda-rede. Spr. begon met te zeggen, dat het feitelijk noo dig was van man tot man te spreken, doch dat was op deze bijeenkomst niet mogelijk, gezien het, ver schil in leeftijd tusschen de aanwezigen en hun ge aardheid. Het eenige wat spr. doen kon, was te zeg gen. wat de drankbestrijders willen. Spr. wees op de verkwisting van ariveidsrniddelen en voedingsmiddelen en op de ellende welke de drank teweeg bracht. Over verkwisting sprekende zeide de heer Ploeg o.m., dat millioenen guldens in dezen tijd van ver sobering werden uitgegeven aan drank, aan iets dus, wat absoluut niet noodig is en ellende brengt over een ieder die eraan verslaafd is. Spr. gaf van deze menschelijke ellende eenige treffende voorbeelden, welke men aantreft onder de oppervlakte van het leven. Wij roepen U allen tot de geheelonthouding, om dat wij als deelen van de groote menscheid daar voor stuk voor stuk de verantwoordelijkheid dragen. Spr. wees er op, dat de jeugd van tegenwoordig te weinig vertrouwen had in de ouderen en zich daar- door in gevaar begeven. Wat weten de ouders van de toekomst van hun kind?, vroeg spr. Wat weten zij. als het kind straks los in van de beschermende sfeer van het ouderlijk huis? Niet door het voorbeeld der ouders mogen de kinderen straks den weg des verderfs gaan. Spr. .hoopte dat de aanwezigen iets zouden begrij pen van de diepere drijfveer van de bestrijders van den drank en leidde daarna de film „Taxi" bij zijn gehoor in. Indien de mensch zichzelf beschermen wil voor den ondergang, zal hij zich rekenschap dienen te geven van de menschelijke waardigheid, welke wij allen hebben te verdedigen, onverschillig van welke politieke- of godsdienstige richting wij zijn. De ge heelonthouding dient men te maken tot een stuk van zijn geestelijke wapenrusting. Dat kan alleen als gij allen U schaart in de gelederen der geheel onthouders, aldus eindigde spr. ziin warm pleidooi (Applaus). De film „Taxi" werd daarna na een korte pauze vertoond .Zij gaf een waar en levend stuk van een menschenleven; een stuk strijd en een stuk onder gang van een matige drankgewoonte, en werd met spanning gevolgd. Daar deze film reeds in Schoorl werd vertoond en wij er toen reeds het een en ander van zeiden, kun nen wij met deze enkele woorden volstaan. SINT MAARTEN Zaterdagavond hield onze Nutsvereeniging haar tweede seizoenavondje ten huize van den heer Zwak- man alhier. Aan de opkomst te zien, voorspellen wij haar geen lang leven meer, daar deze al hoe langer hoe minder wordt en thans al heel miniem was. Door verschillende leden en ook niet-leden werd het een en ander voorgedragen en verdiende wel wat meer belangstelling, gezien de drukte en tijdopoffe- ring die hieraan vooraf gaat. De tijd zal hier ook al wel een rol bij spelen, daar einde Maart misschien wel wat laat is voor een Nuts- avond. Tot melkrijders voor de fabriek „De Tijdgeest" alhier, zijn in de plaats van den heer S. Koning, wel ke had bedankt, benoemd de heeren A. Snijder voor de wijk St. Maarten, Groenveld enz., en de heer D. Tesselaar voor de wijk Eenigenburg, enz. Onze plaatsgenoot, Menno Roosma, is aan de Ambachtsschool te Alkmaar uitgereikt het diploma motor-, rijwiel- en autotechniek. Tot lid van het bestuur van den polder Burghorn in de vacature J. de Boer, is bij enkele candidaat- stelling benoemd de heer J. C Huiberts te Schagen. Vergadering van stemgerechtigde Ingelanden op Zaterdag 30 Maart 1935, voorm. 9.30 uur, ten locale van den heer A. de Graaf te Barsingerhorn. Aanwezig 7 stemgerechtigde Ingelanden. Voorzitter de heer C. Smit Gz., secretaris de heer Jb. Bakker Az. Na het openingswoord van den Voorzitter worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Voorzitter brengt het bestuursvoorstel, om het sa laris van den molenaar te verhoogen met f 30, zijnde de helft van het bedrag, dat als pensioenverhaal moet worden toegepast, in bespreking. Spr. licht toe, dat het bestuur meende de volle 10 pet. niet te mo gen toepassen. Het bestuursvoorstel wordt aangenomen. De begrooting voor 1935 wordt vervolgens in be handeling genomen. Voorzitter leest de posten en bij den omslag licht spr. toe, dat het bestuur den om slag op f 6 heeft gelaten om te voox-komen, dat in een volgend jaar de omslag weer niet verhoogd moet worden. De heer D. P. Timmerman zou de omslag wel met f 0.50 willen verlagen, omdat de lasten van de Scha- gerkogge met f 0.50 per H.A. zijn verlaagd. Boven dien is de brandverzekering voor 5 jaar begroot, zoo dat spr. voorziet, dat een verlaging met f 0.50 niet tot gevolg zal hebben, dat b.v. in 1936 weer verhoo ging zal moeten worden toegepast. De heer W. Kooiman zegt, dat er nog wel wat slootwerk kan worden uitgevoerd. Een begrootpost van f 300 vindt spr. laag. De heer Stins steunt het voorstel van den heer Timmerman. Voorzitter brengt het bestuursvoorstel in stemming hetwelk wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. De begrooting wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 4037.60, met een post van onvoorzien van f 521.50 en een omslag van f 6 per H.A. Het bestuur krijgt machtiging tot onderhandsche aanbesteding enz. Het blijft een trenrige toestand in het Langendijker tuinbouw- district. - Geen enkel lichtpuntje. - Aan de veilingen verminderen de aanvoeren. Vooral die van roode kool. - Ook prijzen hiervan loopen achteruit. - Minder vraag, betalingsmoeilijkheden - Gele kool dalende prijs. - Niet alles ver koopbaar. - Aanvoer nog vrij groot - Groot is ook de aanvoer van Deensche witte. - Geen vraag, buitengewoon slechte prijzen. - Draait deels door. - Uien afwisse lende prijzen. - Bieten en peen laag. - Aanvoer aardappels. Nog geen enkel lichtpuntje is er voor onze tuinders in de donkere crisistijden, waarin zij leven, te zien. Zoolang er door hen met verlies moet worden ge werkt of met een zoo kleine winst, dat deze de kosten voor het noodzakelijke levensonderhoud niet goed maakt, blijft het misère in den tuinbouw en vallen er, als in het strijdende leger, telkens uit. Zoo vernemen we, dat er weer verschillende onaer hen hun bedrijf je moeten opheffen en onderdak zoeken bij de ge meentelijke- of rijkswerkverschaffing. Al zal dat voor de meesten een zware gang zijn, de zekei'heid, dat ze nu toch een bepaald inkomen hebben, zal dien gang ongetwijfeld verlichten. De laatste week waren de aanvoeren aan de veilin gen aai-dig achteruit geloopen. Dit is te begrijpen, als men bedenkt, dat we nu reeds April schrijven en de werkzaamheden op de akkers de aandacht van Je tuindex's vragen. Voor het schoonhouden van de kool schiet dus maar weinig tijd mee ovei*. Sterk vexminderd was de aanvoer van ï-oode kool. De laatste weken is van dit pi'oduct door cle goede pi'ijzen, welke zijn gemaakt, zooveel opgeruimd, dat ei-, betx-ekkelijk gespi-oken, maar weinig meer over bleef, te meer, daar de voorraden door de slechte teelt maar gei'ing waren. Voox*al aan de Broeker veiling kwam maar weinig roode kool, n.1. ruim 4 spooiwa- Tot ledexi der commissie belast met het nazien van de x*ekening over 1934 worden benoemd de hee ren D. P. Timmex-man, A. D. Stins en J. S. Schooi'1. Rondvraag. De heer A. D. Stins vraagt door wie het schoei- werk wordt uitgevoerd. Spr. meexit, dat wanneer dit door den molenaar met eenige hulp zou worden uit gevoerd, dit wel vooi'deeliger zou zijn. De heer D. P. Timmerman zegt dat er in het Wes telijk gedeelte van den polder veel last is van slecht water, door de „Crema" vaxx Haringhuizen. Spr. meent dat er met den polder Schagen wel een rege- ling getx-offen zou kunnen worden, waardoor er frisch water in dat gedeelte zou kunnen komen, ter wijl er kort bij de fabriek een schut geplaatst zou kunnen worden. Voorzitter vx*aagt zich af waar het vuile fabrieks water dan naar toe gaat. Wellicht naar een ander gedeelte van den polder. Het zou dan verplaatsen van het kwaad worden. Spi\ gevoelt er meer voor om bij de „Crema" aan te dringen op betere verzor ging van de putten bij cle fabriek. Voorzitter zegt dat hij met rietsnijden en kroos- werk nogal wat tegenwei'king ondervindt bij de in gelanden. Spr. legt er den nadruk op, dat de schou wen strenger zullen worden doorgevoerd. Wanneer bij een schouw iemand nalatig is, zal onvexwijld een boete worden opgelegd. Spr. hoopt, dat de pers een en ander ter kennis zal bi'engen van de ingelanden. Hierna sluiting. Wederom twee objecten in de hoofdstad aanbesteed. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft gister wedex'om twee werkverruimingsobjecten aanbesteed, welke een onderdeel vormen van het zestig millioen- plan, n.1. het maken van een pompstation voor riool water aan het J. D. Meyerplein met bijkomende wer- ken en het vergrooten van het landingsterrein van de luchtvaarthaven Schiphol. Op de werken werd in totaal voor ongeveer 225.000 gulden ingeschreven. De bestuurder verdronken. Gistermorgen omstreeks half acht is te Appelscha een personenauto, bestuurd door den heer Argelo uit Kortezwaag, op onvex-klaarbare wijze in de Compag nievaart gex-eden. Behalve de bestuui'der waren in de auto gezeten de heer Wapstra, hoofd der school te Koi'tezwaag en diens echtgenoote. Door het kordaat optreden van den heer J. Dorprigtex-, chauffeur te Oosterwolde, die toevallig passeei'de, mocht het geluk ken de heer en mevx'ouw Wapstra te redden. Hoewel dr. Lojenga geassisteei'd door de Reddingsbrigade nog pi.m. anderhalf uur kunstmatige ademhaling toepaste, mocht het niet gelukken de levensgeesten van den heer Argelo op te wekken. Waax-schijnlijk is de heer Argelo onwel gewox-den, aangezien het anders onverkl aaibaar is dat de auto op den ï-echten breeden weg zoo pardoes te water kon gei-aken. 35 van alle huwelijken eindigt in een scheiding. New York, 1 April (V.D.)Door de „Alimony Reform League" te New York is een statistiek gepu bliceerd, welke een eigenaai'dig licht werpt op de Amerikaansche huwelijkstoestanden. Het blijkt, dat 35 van alle huwelijken in een scheiding eindigt, terwijl jaarlijks meer dan 25 mil- lioen dollar aan schadeloosstellingen en uitkeeringen worden betaald. Tot deze uitkeeringen, waarvan twee derde in de zakken van de advocaten verdwijnt, waren in de laat ste tien jaren 1.800.000 mannen verplicht. Jaarlijks worden 6.000 dagvaardingen uitgebracht voor deze zaken en gemiddeld zitten er te New York 125 mannen in de gevangenis wegens in gebreke blij' ven van de alimentatie-betalingen. Van de 74.817 huwelijken in 1934 gesloten, zullen er in Januari 1936 10.619 ontbondexi worden. gens. „Om de Noord" zit er nog heel wat meer, van daar, dat de aanvoeren aan de veiling van den Noor- dermarktbond aanmerkelijk grooter waren dan te Bi*oek. De prijzen hielden echter xnaar weinig verband met het mindere aanbod, want ze waren lager dan de vorige week. De vraag uit het buitenland, inzoiider- heid Duitschland, was minder, doch ook de betalings moeilijkheden speelden hierbij nog een rol, die van nadeeligen invloed op den px'ijs was. Voor de meest gewilde roode kool van 2 tot 3 pond was de prijs met ongeveer f2 achtei'uit geloopen, daar slechts f 10.50 tot f 11.50 voor deze sorteex-ing werd betaald. Iets grootere kool werd vei'kocht voor f 8.509, terwijl de zwaarste f 7.508.50 opbi-acht, alles eerste kwa liteit. Voor tweede soort werd f 12 minder betaald. Kan voor xoode kool alzoo nog een vrij bevredigende prijs worden gemaakt, omdat 't aanbod gering is en 't buitenland nog aan de markt kwam, voor gele kool vvexken deze factoi-en in veel geringere mate. Aan bei de veilingen werden nog ongeveer 50 spoorwagens van deze kool aangevoerd, terwijl het buitenland maar zeer weinig vroeg. Het gevolg ervan was, dat de prijzen van de vorige, toen al laag, nog achteruit lie pen. Px-ima kwaliteit in de sorteering van ongeveer 3 pond werd voor fl.30f 1.50 verkocht, iets grootere voor f 1f 1.20 en de zwaarste voor ongeveer f 1. Voor tweede soort werd nog iets minder betaald, terwijl er partijen onverkoopbaar waren, en als veevoer werden afgenomen, opbrengende alzoo 50 cent. Nog slechter ging het met de Deensche witte kool. Deze kool, zoo goed als geheel op export aangewe zen, is eigenlijk gezegd onverkoopbaai'. En de voor- radeix zijn nog groot, in aanmerking genomen het gevorderde seizoen. Voor eerste soort met een gewicht van 3 tot 4 pond, werd f 0.80—f 1.20 betaald, grootere 90 cent tqt fl. Echter werd veel voor 70 tot 80 cent afgenomen en een ander deel draaide door. De uienaanvoer was ook hard teruggeloopen, zoo dat er slechts 7 spoorwagons werden verhandeld. De pi-ijzen waren nog al afwisselend. Aanvankelijk liepen ze achteruit, doch later tx-okken ze weer aan in ver band met betere vraag. Gewone uien brachten f3.20f3.90 op, grove f3.50 tot f4.20, drielingen f 1.20—f2.40, met uitzondex-ing voor uitex-st mooie partijtjes, terwijl voor nep ruim f 2 werd betaald. Mooie, groote peen, bracht f 1—f 1.20 op, voor kleine werd slechts 60—70 cent betaald. Voor bieten ontbrak alle belangstelling, zoodat voor kleine sorteering 60 cent tot f 1 en voor gx-ove 40 cent of iets meer werd betaald. Aardappels brachten fl.50 op. Zou onder zekere omstandigheden nood lottig kunnen worden. Washington:-Uit verschillende uitlatingen blijkt reeds geruimen tijd, dat men in de groote in- dustrieele centra in het Oosten en Midden-Westen der Vei'eenigde Staten vreest voor een tekort aan electrische energie, die noodlottig zou kunnen blijken in bijzondere omstandigheden, bijvoorbeeld wanneer de Vereenigde Staten in een ooxiog zouden worden gewikkeld. In de eerste van een reeks rapporten, die de Fe- deral Power Commission op verzoek van President Roosevelt uitbrengt, woi'dt eveneens op dit gevaar gewezen. De vraag naar stroom nadert reeds de grens van de beschikbax-e capaciteit in vele districten. Zorgvuldige planmatige bouw van nieuwe kracht-cen- ti-ales onder federaal toezicht, en faciliteiten voor het overbrengen van electrische enei'gie, acht de commis- sie noodzakelijk om de veiligheid en de welvaart van het land te bevordei'en. Het kapitaal dat voor de uit voering van een dergelijk plan noodig is, wordt ge raamd op 30 milliard dollar. Om te beginnen beveelt de commissie aan dat een belangx-ijk gedeelte van het crediet van 4.880.000.000 dollar voor het werkverschaf fingsobject van president Roosevelt voor dit doel ge bruikt wordt. Bagdad: De hevigste zandstorm, die men zich kan herinneren, heeft Zaterdag Bagdad geteisterd. De storm, die een snelheid had van 90 KM. per uur, heeft groote schade veroorzaakt aan de pontonbrug, die tij dens den ooxdog door Britsche pionniers is gelegd. In sommige stadsdeel en werden de electrische leidingen vernield, zoodat deze wijken gedurende vele uren zon der licht zaten. AANKOOP VAN PAARDEN VOOR HET DUITSCHE LEGER. In de afgeloopen week zijn tal van paardenmark ten in de Zuidelijke provincies van Zweden be zocht door Duitsche agenten, die hooge bedragen hebben geboden op de beste soorten rijpaarden, die zijn aangekocht met het oog op de behoefte aan paarden van het nieuw te vormen Duitsche leger. NOODWEER IN MAROKKO. Gepaard gaande met wolkbreuken, die groote overstroomingen veroorzaakten. Parijs. Boven Max-okko heeft. Zondag een hevig noodweer gewoed, dat gepaairi ging met wolkbreu ken, die groote oversti-oomingen tengevolge hadden en onafzienbai-e schade hebben aangericht. Bij Fez zijn vex-scheidene huizen van inboorlingen door het water ondei'spoeld en ingestort. In een enkel dorp vonden vijf bewoners onder de puinhoopen van hun woning den dood. SNELTREIN IN TSJECHO-SLOWAKIJE ONT SPOORD. De stoker gedood. Praag. Nabij Pardubitz is Zondagavond de snel trein Brno (Bruenn)-Praag ontspoord. Hierbij is de stoker om het leven gekomen, een lid van het personeel van den trein ex*nstig gewond en twee licht gewond. Zes passagiers en drie be dienden van den restauratie-wag6n wei-den eveneens licht gewond. EEN HALF MLLLIOEN DOLLAJR GEBODEN VOOR DE JONKER-DIAMANT. Londen. Een Amerikaan, wiens naam tot nog toe geheim gehouden wordt, heeft een bedrag van 500.000 dollar geboden voor de beroemde Jonker diamant, op drie na de grootste diamant ter wereld met een gewicht van 726 karaat. Indien de tegen woordige eigenaar van de Jonker-diamant, de Dia mond Corporation, het aanbod aanvaardt, zal de steen gesneden word enen geslepen, in verscheidene kleinere diamanten, bestemd voor een halssnoer. PROGRAMMA K.N.V.B. 7 ApriL Kampioenschap van Nederland: VelocitasAjax; Go AheadD.W.S., Afdeeling I: Promotie 2e klasse: Blauw Wit—Z.V.V. Beslissingsmatch onderste plaats in 2 A: Hercules D.O.S., terrein nader aan te wijzen. 2 B: E.D.O.—W.F.C., Spartaan—T.O.G. Promotie 4e klasse: De Meteoor—Succes. Reserves: Alcmaria 2W.M.S. 2; V.V.A. 2Ajax 3 W.F.C. 2—H.R.C. 2. Afd. II. Beslissingsmatch voor kampioenschap 2 A: H.V.V.C.V.V. Promotie 2e klasse: H.B.S.O.D.S. Afd. III nog niet bekend. Afd. IV. Promotie 2e klasse: Willem II—Palemigj: Roermond—Middelburg (hier zijn 3 tweede klasse- afdeelingen). Afd. V: Promotie 2e klasse: De KooiFrisia. (Sportkroniek), PROGRAMMA N.H.V.B. 7 April. 1 D: PettenJ.V.C.; Succes 2Schoorl I. 2 E:%Sport—N. Niedorp 2. 2 F: Sparta 2H.R.C. 4; Helder 4H.R.C. 5. 3 D: Al km. Boys 4Schooi'1 2; Alkmaar 3Aker* sloot. 4 E: Alkm. Boys 5Ui'sem 2; Oudox'pA.S.V. 2;' Alkm. Boys 6Koedijk 3; Oudorp 2Egm. Boys 3; Koedijk 2Oterleek. 4 G: DirkshornPetten 2. 4 H: Watervogels 2Tex. Boys 1; Atlas 2Texel 3. 4 L: Wiei'ingerwaai'dHelder 7; B.K.C. 4H.R.C. 7 Watervogels 3J.V.C. 3. Adsp.: D.T.S. bAkei'sloot a; Helder aH.R.C. b{ Helder cHelder b; Helder dJ.V.C. a; Sparta b H.R.C. c; H.R.C. d—Helder e; Tex. Boys aOude- schld a. (Alg. Sportblad). vliegongevallen in de vereenigde staten. New York. Te Flint in den staat Michigan stort* te de 22-jax-ige parachutist en stuntvlieger Floyd Lavus van en hoogte van ongeveer 3600 meter met zijn speciaal voor iiem gebouwd toestel omlaag. De vlieger was natuurlijk op slag dood. Te Elmhurst in Illinois stortte een vliegtuig hoven; het vliegveld naar, met het gevolg, dat de beide in zittenden op slag gedood werden. "grijsaard door tornado gedood. New York. Te Brookhaven in den staat Missis* sippi werden twee boerderijen tengevolge van een tornado vernield. Een 78-jarige grijsaard, vader van twaalf kinderen, werd onder het vallende puin ge* dooi KOLONELSVROUW DOOR ORDONNANCE GEDOOD. Parijs. De vrouw van Kolonel Bouscat, den com* mandant van het Fx*ansche luchtvaarteskader te Rabat, is Zondag door den ordonnance van haar echtgenoot, kox*poraal Ben Bouith, doodgeschoten, waarna de ordonnance zelfmoord pleegde. Vei'gadering van stemgerechtigde Ingelanden op Zaterdag 30 Maart 1935, voorm. 10.30 uur ten locale van den heer A. de Graaf. Aanwezig 9 stemgerechtigde Ingelanden. Voorzitter de heer C. Bakker Az. Secretaris de heer Jb. Bakker Az. Na de opening'door den Voorzitter worden de no tulen onveranderd vastgesteld. Voorzitter deelt mede, dat het slootwerk, waarover in de vorige vergadering is gesproken nu is uitge voerd tot volle tevredenheid van het bestuur. Voorzitter deelt verder mee, dat pogingen in het werk zijn gesteld door het bestuur om de loopende leening over een langeren termijn af te lossen en te gelijk de rentevoet iets te verlagen. Er is evenwel nog niets definitiefs bekend. Den heer Liefhebber doet het genoegen dat deze pogingen in het werk worden gesteld, want spreker meent, dat de polder veel moet aflossen per jaar. De heer Schenk zegt, dat er weer nieuwe leeningen moesten worden aangenomen, vóór dat de oude wa ren afgelost. De schuldenlast werd daardoor zwaar. Het bestuur krijgt machtiging tot overschrijving van overschreden posten op andere posten der be grooting. Besloten wordt tot het aangaan van een kasgeld- leening tot ten hoogste f 700. Voorzitter brengt vervolgens de begx-ooting voor 1935 in bespreking. Bij de bèmalingspost vraagt de heer Blaauboer of er nu in hoofdzaak 's nachts wordt gemalen, want dat is toch aanmerkelijk voordeeliger. De secx-etaris licht toe dat er over Februari meer dag- dan nachturen waren. Het bestuur zal er den machinist op wijzen. De heer Smit Gz. zegt dat hij een post voor onvoor zien van f 23.08 wel zeer gering vindt. Is het niet noodig zegt spr., om de lasten met f 0.50 te verhoo gen? Het bestuur meent, dat de begrooting wel zeer krap is opgezet, doch verwacht dat het toch moge lijk zal zijn rond te komen. De heer D. P. Timmerman zegt met den heer Smit, dat de post voor onvoorzien zeer laag is, ter wijl bovendien de mogelijkheid bestaat, dat de be lastbare oppervlakte van den polder zal verkleinen, door het nieuwe kanaal. De heer Liefhebber meent te hebben begi-epen, dat wanneer de aflossing van de schuld zoo moge wor den geregeld, als het bestuur dit wenscht, dat de begrooting over 1935 nog gunstig kan beïnvloeden. Voorzitter beaamt dit. De begrooting wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 7660.27 met een post voor onvoorzien van f 23.08 en een omslag van f 11.50 per H.A. Het bestuur krijgt machtiging tot onderhandsche aanbesteding enz. Tot leden der commissie, belast met het nazien van de rekening voor 1934 worden benoemd de hee ren D. Blaauboer, G. Liefhebber en C. Borst, Rondvraag. De heer J. A. Schenk wil namens zijn medebe stuurslid dank brengen voor het vele werk, dat hij in het belang van den polder heeft gedaan, met be trekking tot de kanalisatie. De heer J. A. Schoorl zegt, dat er bij hem In het land het water niet weg kan. Voorzitter zegt, dat er weinig aan te doen Is, doch' zal er nogmaals de aandacht aan schenken. De heer D. Blaauboer vraagt hoe het staat met de lekkage vanuit het kanaal. Voorzitter zegt, dat het wel heter kon. Spr. meent dat Prov. Waterstaat nog weer eens in kennis moet worden gesteld. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7