Arrondissements-ReclitbBnk Raad Wieringerwaard. evemq emsmureu te Alkmaar. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 9 April. Alkmaar. DE TERMIJN VOOR PROEFSTOOMEN GEËIN DIGD. Onze welbekende sigarenfabrikant „en detail" Nic. B., 'n grijsaard, steeds gewillig van geest, maar zwak van lever, die reeds zoovele malen had gezon digd tegen artikel 453, de rem voor sterken drank zwakkelingen, dat hem deportage naar het beruchte Veenhuizen dreigde, had als zeldzame gunst nog éénmaal de kans gekregen ,om voor deze onaange name kuur bewaard te blijven, mits op 9 April van dit jaar kon worden verklaard, dat vader Klaas zijn innige belofte, in 't vervolg slechts zijn troost te zoe ken bij 'n bakje koffie, zou gestand hebben gedaan. Heden was dan dit gewichtig moment aangebro ken. Militair aanslaande, trad het proefkonijn bin nen, om mee te deelen, dat het „goed" gegaan was, maar hij erkende tevens edelmoedig, dat hij 2 glaas jes jajem had genoten, méér heslist niet. Maar he laas, de heer Wiggers wist het óók en tevens dat hij gisteravond nog weer dronken was geweest. Dat kon mijnheer Wiggers zóó hevig spijten, alsof hij zelf in kennelijkcn staat had verkeerd, want nu kon hij niets meer voor den mislukten proefstoomer doen. De officier paarde zijn stem aan deze hymne der teleurstelling en requireerde nu bevestiging van beide vonnissen. Oude Klaas, in zijn galajas, exit... sprakeloos en met de wetenschap, dat nu slechts een wonder hem voor de „boerderij" kan bewaren! Helder. DE ONBETROUWBARE FILIAALHOUDER. De 33-jarige voormalige filiaalhouder Joh. Wilh. J., in kruidenierswaren te Helder, thans werkeloos te Velzen, stond terecht ter zake verduistering van verschillende gelden, die hij had geind ten behoeve van den heer J. Kalf. Deze man scheen het slacht- offer te zijn van zijn zeer geringe verstandelijke ontwikkeling, volgens definitie van den heer J. H. Wiggers, onze alom tegenwoordige reclasseerings- ambtenaar. De man was van huis uit niet oneerlijk, doch de slappe controle was de oorzaak, dat hij voortdurend afzakte en het bedrag der successie ve verduisteringen een onrustbarende omvang had aangenomen. Bij een eventueele voorw. veroordee ling zou het bureau bereid zijn bijstand te verlee nen, ten einde dezen maatschappelijkcn drenkeling alsnog te redden. Op het geld dat de verdachte nog in bezit had, was beslag gelegd. Als 1ste getuigo word gehoord de koopman J. Kalf te Helder, chef der firma Büter aldaar, die verklaar de, dat verdachte verplicht was de wekelijksche ont vangsten af te dragen, doch bij verscherpte controle werd bemerkt, dat het niet goed ging en de filiaal houder minstens een bedrag van f 1000 had verduis terd. De accountant Kloos antwoordde op de vraag van verdediger Mr. Prins, dat de boekhouding van ver dachte een regelmatig beeld vertoonde. De officier releveerde dat alleen f 1000 was te bewij zen, hoewel het bedrag wel belangrijk grooter zou zijn, en werd in verband met het buitengewoon ern stige feit mede in aanmerking genomen de gunstige positie, waar menig man naar zou snakken, die ver dachte bekleedde, en een ernstige straf noodzakelijk was, 8 maanden gevangenisstraf geëischt. Mr. A. Prins was het niet eens met den officier, die reclasseering niet mogelijk en zoo'n ernstige straf op haar plaats achtte. Het kwam pleiter voor dat de logica in 's heeren officiers betoog eeniger mate zoek was, hetgeen door pleiter meer uitvoerig werd uitgewerkt. Verdediger achtte het niet ver standig om in de tegenwoordige omstandigheden de zen verdachte een dergelijk onvoorw. straf te doen ondergaan. Pleiter wees nog op de moderne rich ting in het strafrecht, die er op uit is dergelijke ver dachten te helpen. Pleiter eindigde zijn als gewoon lijk gloedvol betoog met te verzoeken alsnog over te gaan tot het opleggen van een voorw. straf. De officier was het gansch niet eens met den ver dediger en leverde voor zijn kalme aard een felle repliek, waarbij hij persisteerde bij zijn re quisitoir, 'n repliek, waarop verdediger het antwoord niet schuldig bleef. Castricum (Bakkum) GEEN KAT IN EEN VREEMD PAKHUIS. De heer Gerrit A., 'n met niet al te ruime midde len bedacht burger van Egmond aan Zee, staat in de beide rechtzalen niet te kijken als 'n kat in 'n vreemd pakhuis. Bij 't kantongerecht is hij wel geen geregelde, maar toch een vaste klant en de groote rechtzaal, waar zijn hooger bcroepzaken worden uit gepluisd, is voor hem uiteraard ook geenTerra in cognito. Vandaag kwam hij ook weer eens het meerv. col lege met. de gunst vereeren, betreffende een stroo- pcrsgevalletje in de Bakkumer duinen, waar de jachtopziener Liefting hem had betrapt op stroopen met de lichtbak en in het bezit van 10 buitgemaakte konijnen. Gerrit protesteerde destijds ten sterkste tegen deze lasterlijke aantijgingen. Hij had slechts gefungeerd als drager en beslist van geen carbidlantaarn ge bruik gemaakt. De ambtenaar noemde hem een erge strooper en requireerde f 35 boete of 35 dagen, waarvan de kan tonrechter, die ook het onderste uit de kan niet verlangt, 30 gulden boete of 30 dagen maakte. Maar deze clementie ging den zich gruwelijk veronge'uijkt gevoelenden heer Gerrit A. lang niet ver genoeg, van daar zijn verschijning ter audiëntie. Natuurlijk voerde Gerrit, die vandaag niet dit en morgen weer dat zegt, hetzelfde verweer als in eer ste instantie. Uit de voorradige collectie carbidlam pen kon Gerrit zijn eigendom niet herkennen. Zijn actie had echter niet het succes, waarop Gerrit mis schien nog mocht hebben gehoopt, de officier wilde heelemaal niet bijten en vorderde zelfs nog f 50 boete of 30 dagen, met vernietiging der lantaarn. Bergen. MET DE BONGELS IN CONFLTCT GEKOMEN. De 34-jarige heer Theo Jos. S., handelaar te Ber gen, was in den avond van 4 Nov. bii den Berger overweg de spoorbaan opgereden, niettegenstaande de hoornen in dalende beweging waren. De schuld werd door den kantonrechter zeer gering geacht en de heer S. slechts f 5 boete of 5 dg. opgelegd. Niet tegenstaande deze zachte correctie kwam de ver oordeelde in anpèl. aangeven hii vprmeende ^at de treurige verlichting etc. de oorzaak waren. Voorts kreeg hij ook nog getege.nheid zich ernstig te be klagen over de onvoldc*ende bediening der aldaar aanwezige snoorboomen. De seinhuis-wachter en hoornen-bedienaar Groot verklaarde dat appellant tegen don boom was aan gereden en deze werd vernield. Do Maatschanpii had appellant aangesproken voor f180 schadevergoe ding. Appellant had den dalenden boom niet ongemerkt voor deze zijn voorruit raakte en hii de roode lamp ies zag schitteren. Hii heeft zelf verzocht den chef te mogen spreken over het geval. Appellant citeerde een stuk ie van dp N.A.C. in de Alkm. Courant, waarin werd betoogd dat de spoor- boomen behoorlijk verlicht dienen te worden. De Officier' geloofde niet. dat do toestand hii den Bergerweg ideaal is. niemand in Noordholland zal dit durven beweren, getuige voorts de vele malen, dat de hoornen stuk worden gereden. Niettegen staande vermeende spreker dat anpellant niet ge heel schnldvrij was en reauireerde de Officier be vestiging. De Officier onderstreepte In zijn requisitoir nog sterk de noodzakelijkheid dat in 't belang van het verkeer in don toestand bij dien overwe'- verbete ring werd gebracht. Egmond a. Zee. HET EGMOND-ZEESC" n^FMER STROOPERS- PACT. De zuster van Comelis D., alias Cees van de Kneut, 'n professional strooper. begiftigd met het diploma „Recidivist", is getrouwd met Frits A., die te Bremen het levenslicht voor 't eerst aanschouw de en nu als assistent koniinenmepper al aardig ir de hand kwam. Deze beide heeren hadden op 2f Nov. in de duinen van „Age Binnen" met de licld hak gewerkt en werd Cees als auctor intellectualis veroordeeld tot 7 dagen princinaal en de assisteni heel „genadig" bedacht met 30 gulden boete of 2f dagen. De onverzadiglijke Ambtenaar had zelfs 40 gulden of 30 dagen gevorderd. Het stond reeds di rect vast. dat deze exhorbitante uitspraak niet in der smaak viel van de heeren zwagers en verwonderde het ons niet. hen heden in hooger beroep voor het voetlicht te zien' verschijnen. Hun klachten hebben we in 't Kantongerecht-ve-slag reeds behandeld en in dien stand van zaken kwam ook nu geen ver andering. Evenmin als in de meening van de Offi cier. die bevestiging vorderde van het gewezen vonnis. Cees verzocht bescheidenliik eenige clementie en probeerde ook nog zijn lantaarn los te peuteren, maar de president beduidde hem dat hii op die con sideratie niet behoefde te rekenen. O t e r 1 e e k. DE GOOCHELAAR MET DE NOTEDOPPEN. De koopman Leo H., 'n Brabander uit Oosterhout. te Amsterdam woonachtig, was op 14 Augustus tij dens een harddraverij te Oterleek gearriveerd, zoo- geiaamd om te visschen. maar in werkelijkheid om de bezoekers der harddraverij er een lekker tus- schen te nemen met de bekende notendopjestruc. Het spelletie is bekend, onder eenige halve noten doppen is er een. waaronder een halletje is gebor gen. Wie raadt onder welke dop dit balletje ligt. wint de inzet. Ook de landbouwer Gerrit Stam had eens geraden, maar was direct 5 gulden kwijt ge raakt. Maar gelukkig verbiedt de politieverordening van Oterleek het spelen om geld op den openbaren weg. onder weiken vorm ook en de politie maakte dan ook spoedig 'n eind aan dit mooie spelletje van den pseudo-visscher. Mijnheer T^eo II. verscheen op 4 Januari voor den kantonrechter en werd als- toen voor deze „flesschentrekkerii" zooals de Ambte naar het noemde tot f 40 boete f 20 dagen veroordeeld Hij zag warempel nog heil in een hooger beroep en debiteerde hedenmorgen opnieuw weer zijn door- z.ichtig smoesje, dat hii alleen naar Oterleek was gekomen om te visschen, maar de Officier liep er niet in en vorderde bevestiging van het gewezen vonnis. Leo mopperde nog heel wat tegen, maar mocht nog van geluk snreken, dat de Officier ook hier geen schepje oplegde. Schoorl. 15 POP WAS HEM NOG TE HOOG. De chauffeur op een 6-wielige Shell-auto. Andries D. uit St.-Pancras. had te Schoorl op 29 November hij het oprijden van den Helderschen weg vanuit den Damweg den linkerkant van den weg gehou den, waarop een aanrijding plaats had met een wa gen. bestuurd door den A. Duinker, aannemer te Wijk aan Zee. De ..Sunte Reeper" was voor dit feit veroordeeld tot f 15 boete of 10 dagen, doch vond die straf nog te hoog en kwam nu in appèl uit met Mr. Koster, 'n Amsterdamsch advocaat, als verdedi ger. De Officier vorderde bevestiging, waarop mr. Koster betoogde dat niet vaststond, dat een plaats gehad hebbend ongeval als gevolg van die aanrij ding. tot oorzaak had de overtreding waarvoor ap pellant was veroordeeld. Mr. Koster verzocht dus het opleggen van een lichtere straf. Dinsdagmiddag 3 uur vergaderde de Raad onder leiding van burgemeester Haringhuizen, tevens secre taris. Afwezig wethouder Sleutel met kennisgeving van verhindering wegens ongesteldheid. Voorzitter sprak den wensch uit, dat de heer Sleutel weer spoedig hersteld zal zijn. Na voorlezing der notulen deelde voorzitter mede dat op 25 Maart j.1. kasverificatie was gehouden en alles in orde werd bevonden. Ontvangsten f 75049.16; uitgaven met inbegrip van f 12203.84, dat op de Boe renleenbank is geplaatst f 74629.05. Alzoo een batig saldo ad f 420.11, waarvan in kas f 275.03 en f 145.08 op de postrekening. Ingekomen stukken. a. Een verzoek van den Bond van Ned. Brouwe rijen tot handhaving van het maximum aantal ver gunningen en verloven. Waar in een vorige vergade ring reeds was besloten om niet tot verlaging over te gaan stellen B. en W. voor dit adres voor kennis geving aan te nemen. Aldus besloten. b. Een schrijven van de Bouwvereeniging „Volks huisvesting", gericht aan B. en W. over verbetering woningen. Verzocht werd medewerking te verleenen "in tot uitvoering te komen tot het maken van clo sets met waterspoeling en bijbehoorende septietanks 'n en bij de woningen der vereeniging. De kosten unnen voorloopig uit de kasmiddelen worden be- faald en kunnen worden gedekt door een bedrag, dat loor de renteverlaging der annuiteiten is vrijgeko men, ad ongeveer f 240, benevens door een weke- "ijksche bijdrage van de huurders ad f 0.10 per wo- n'ng en per week. Het Dag. bestuur stelde voor om de gevraagde medewerking te verleenen en goedkeuring te vra gen aan den Minister. Met algemeene stemmen goedgevonden. c. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1934, waarvan de bedragen zijn als volgt: ont vangst f 10126.09, uitgaaf f 9945.24. Batig saldo f 180.85. Wordt in handen gesteld van de commissie met onderzoek belast. Punt 2 is een voorstel tot wijziging winkelsluitings wet. Deze is teruggekomen omdat de Minister be zwaar maakt tegen het openstellen van de 3 Zon dagen voor St. Ni col aas. Voorzitter zeide dat nadere inlichtingen waren ge vraagd, waarbij bleek dat de Minister zich gebonden acht aan de Tweede Kamer. Alleen bij hooge uit zondering wordt één Zondag toegestaan. Besloten werd nu om de oude verordening in te trekken en een nieuwe vast te stellen met inacht neming van hetgeen door den minister werd naar voren gebracht. Volgend punt betrof een bijdrage voor het oprui men van een ongeschikt woonhuis. Dit werd even wel van de convocatie afgevoerd, omdat men met belanghebbende niet tot overeenstemming was ge komen. Daarna volgt een voorstel tot wijziging begroo ting 1935. De Voorzitter zeide dat de begrooting voor 1935 goedgekeurd van Ged. Staten werd terug ontvangen en dat indien voor werkloozensteun en werkverschaf fing niet meer wordt uitgegeven, dan op die begroo ting is geraamd de gemeente niet in aanmerking kan komen voor eenigen steun uit het werkloosheids- subsidiefonds; ook niet ingevolge de circulaire van 28 Juli 1934 voor een extra subsidie. De gemeente heeft tot heden nog geen enkel steunbedrag van het Rijk genoten. Zooals bij de behandeling der begroo ting reeds is toegelicht, zal de gemeente van hare belastingen over 1935 pl.m. f 7200 moeten afstaan voor het Werkloozenfonds, ten behoeve van andere gemeenten, terwijl de uitkeering ingevolge de wet op de finantieele verhouding f 370 vermindert. Als ge volg hiervan dreigt de gemeente, zonder iets van het Rijk te genieten, noodlijdend te worden. Tijdens de behandeling der wet tot instelling van het werkl. suhsidiefonds heeft de Minister van fi nanciën 6 millioen extra voor het fonds toegezegd, daarmede o.a. de gemeenten, die tengevolge van de wet dreigen noodlijdend te worden door het verlee nen van bijdragen voor die noodlijdendheid te be hoeden. Aan art. 8 werd een desbetreffende bepaling toegevoegd. Nu willen B. en W. naar aanleiding van die bepa ling een bijdrage vragen. Het batig saldo van 1933 ad pl.m. f 5900 waarmede de begrooting van 1935 is geopend, is afkomstig van reserven van voorgaande jaren. De dienst van 1931 sloot met een batig saldo van circa f 15000, welk bedrag langzamerhand is inge teerd. Bij de 1ste indiening der begrooting drongen Ged. Staten er op aan dat van de f 5900 een zoo groot mo gelijk gedeelte zou worden gereserveerd voor volgen de diensten. Hieraan kon echter om de begrooting sluitend te krijgen, niet worden voldaan. Het ligt thans in de bedoeling toch met verkrijging van vo renbedoelde bijdrage tot het reserveeren over te gaan. Volgens berekening zal, indien zoo zuinig moge- gelijk wordt beheerd en de kosten van werkloozen- zorg niet toenemen, bij het verkrijgen van f 3000 's jaars de gemeente niet noodlijdend behoeven te worden. B. en W. stellen daarom voor een suppletoire be grooting voor 1935 vast te stellen, waarbij van het batig saldo van den gewonen dienst naar den kapi- taaldienst wordt overgebracht f 3000 ter reserveering en op den gewonen dienst wordt geraamd een bij drage van het Rijk ingevolge art. 8 3e lid C der werkloosheidssubsidiefondswet. Na nog een en ander met cijfers door den Voor zitter gegeven uiteenzetting werd het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Dan deelde Voorzitter nog mede dat hij dezer da gen bezoek heeft gehad van het hoofd van Regi stratuur van Ned. Gemeenten. De bedoeling was om ons archief in overeenstemming te brengen met de registratuur. Voorzitter lichtte toe, dat op de begrooting een post ad f 100 daarvoor was uitgetrokken. De kosten •uilen ongeveer bedragen f 140, n.1. bureau f 60, een stalen kast f 60 en voor de inrichting f 15, zoodat de begrootingssom met ongeveer f 35 zou worden over schreden. B. en W. zijn tot de conclusie gekomen dat het wel wenschelijk is om het nu in orde te laten mar ken. ook in verband dat ik aftreed, (aldus voorz.) Er komt steeds meer administratie en we moeten toch met onzen tijd mee. De heer Sijbrands kon zich in beginsel wel met het voorstel vereenigen. Door den heer Blaauboer werd opgemerkt dat de kast toch wel niet brandvrij was. Voorzitter zeide dat de voornaamste stukken toch in de brandkast worden bewaard. Allen gaan met het voorstel van B. en W. accoord. Rondvraag. De heer Nieuweboer vroeg of er nog geen werk- object in zicht was, omdat er nogal wat werkloo- zen waren. Voorzitter meende dat het slechte weer der laatr ste dagen hiervan in hoofdzaak de oorzaak wel was. Er is nog wel een werkobject, wat we evenwel nog hebben uitgesteld. We zouden het meer regelmatig willen laten afvloeien. Wanneer het echter noodig blijkt zal er iets gedaan moeten worden. De heer P. Visser vroeg of hier nog gelegenheid bestaat om reclame te maken voor de a.s. verkie zingen. Burgemeester zeide dat hij gaarne alle medewer king wil verleenen door de gemeentehorden beschik baar te stellen. Gehoopt wordt dat men zich zal onthouden om overal te kladden en te smeren. ie> meer omdat dit nu niet van buiten de gemeente zal gebeuren. De gemeenteborden worden beschik baar gesteld. Niets meer aan de orde zijnde, werd deze korte vergadering, die nog geen uur had geduurd, geslo ten. 13. „Het zal Je niet veel helpen," zei Joan, die nog druk bezig was modder van haar schoen te schrap pen. „Hij zal wel dadelijk hier zijn. maar je kunt toch niets met hem beginnen. Hij beschouwt alles slechts als een grapje." „Dat was het ookzei Sally eenigszins terneer geslagen door het standje van haar zuster. „Doch misschien was het een grove aardigheid. In ieder geval hoeft Berry jou niet voor een klein kind uit te maken, en dat zal ik hem wel eens zeggien ook. Wat komt hij nu nog hier doen?" Joan leunde in haar stoel achterover en vouwde haar handen achter het hoofd tezamen. „Hij wan delde met Lightfoot terug, terwijl ik den koristen weg door de weilanden nam", zei ze. „Zeg echter maar niets, want hij is nog veel te jong om naar een zedepreek te luisteren." „En toch zal hij mij aanhooren," zei Sally met een uitdagend gebaar van haar hoofdje. „Ik kan het een voudig niet uitstaan wanneer iemand niet aardig tegen Je is." „Vat het toch niet verkeerd op kindje. Natuurlijk was hij niet onvriendelijk," verdedigde Joan hem. Ze sprak evenwel voor doove ooren, want Juist op dat oogenblik werd de voordeur geopend, en Beres- ford kwam binnen. Hij had een roode kleur van de wandeling door den regen en storm en scheen dood moe te zijn. „Lieve hemel, dus Je bent er het eerst," luidde door «g ETHEL M. DELL zijn begroeting, terwijl hij op een stoel neerviel. „Natuurlijk uil. wat dacht ie anders?" lachte Joan Op hetzelfde oogenblik' was Sallv evenwel al over eind gekomen en ging vlak voor hem staan. „Ik moet je even wat vertellen." begon ze kortaf. Hij maakte een berustend gebaar met zijn handen. „Zeg het dan maar meteen, oh, schoone koningin. Ik ben doodop. Mag ik een cigaret opsteken?" „Dadelijk, even wachten," beval Sally. „Voordat ie over iets anders gaat praten, zou ik wel eens van je willen weten hoe je het in je hoofd heb gekregen Joan als een klein kind te behandelen, terwijl zij de eenige van de geheele familie is naar wie liet de moeite waard is om te luisteren." „Volkomen waar, beste kind. Wat Is er aan de hand?" Joan ging recht overeind zitten en trok haar wenkbrauwen tezamen. „Houd toch op, Sally" zei ze ongeduldig. „Ga als jeblieft weer zitten, Berry en rook. Ik heb haar zoo even alleen maar te kennen gegeven van opinie te wezen dat Jullie geen eerlijk spel tegenover Persis speelden. Doch welk nut heeft het er verder over te praten? Er kan toch niets meer aan veranderd worden." Beresford lachte niet op zijn gewone Jongensachti ge manier. Integendeel: er kwam een ernstige uit drukking in zijn oogen ..Misschien kan er wel iets aan veranderd worden, als Jij het wilt," zei hij langzaam. „Ik ben het nu zelfs eigenlijk al met je eens. Het was geen zuiver eerlijk spel. Doch Sally heeft het niet gedaan, en zij hoeft geen standje te hebben. Ze was alleen toeschouwster." „Wat een leugen," tartte Sally. „In ieder geval was de catapult van mij. dus kun Je niet zeggen, dat Je er mee geschoten zoudt hebben als ik er niet was geweest." Berry knipte vlak voor haar oogen met ziln vin gers en ging naast .Toan op den divan zitten. „Het I spijt me ontzettend, Joan", zei hij volkomen onver- I wacht. „En ik hen bereid haar mijn verontschuldi gingen aan te bieden als jij het wenscht," Joan begon haar rijlaarzen weer te bekijken. „Het gaat me per slot van rekening niet aan." zei ze on verschillig. „Ik maak zelf zoo dikwijls fouten." „Dat is heelemaal niet waar," verklaarde Sally. ..Is het echter bepaald noodig haar onze excuses aan te bieden?" „Ga iii nu maar vast Persis zoeken," zei Beres ford. „Zeg dat ik haar graag even wilde spreken, en dan kun ie de rest wel aan mij overlaten." „Hoe belachelijk," mompelde Sally. Niettemin liep ze haastig in de richting van de trap. want ze had maar al te goed gezien dat er een strenge uitdruk king in zijn oogen lag. Halverwege de trap kwam ze Persis echter al te gen. Het jonge meisje zag er allerbekoorlijkst uit en was zich hiervan ook maar al te zeer bewust. Ze bleef een oogenblik op het portaal staan en werd dadelijk door Sallv aangeklampt „Hallo. Ik wilde juist naar je gaan zoeken. Be<r- ry is er." Beresford sprong overeind. Joan boog zich voor over en ging in het vuur porren. Persis liep langzaam en met bestudeerde gratie de hall in. „Hallo, Beresford," begroette ze hem. Hij stak haar met een impulsief gebaar de hand toe. „Ik ben vanmiddag erg onhebbeliik tegen Je geweest, Persis," zei hii. „Het spijt me ontzettend ie met die catapult bewerkt te hebben, want het lag niet in mijn bedeoling ie te treffen. Weliswaar mik te ik op je, doch gewoonlijk schiet ik er pal naast" „Het was m ij n catapult" merkte Sallv jaloersch op, „en ik had die moeten leenen. Het was dus ei genlijk mijn schuld." Persis verwaardigde haar met geen blik. Ze keek Beresford strak aan en er lag een zacht verwijt in haar mooie oogen. „Waarom mikte Je op me?" vroeg ze. „Omdat Je Juist op het psychologische oogenblik verscheen," zei hij. „Ik zou hetzelfde gedaan heb ben indien het Sally was geweest." Persis' roode lippen trokken zich even tezamen, maar ze maakte geen verdere opmerkingen. Tnnlaats daarvan stak ze met een koninklijk gebaar haar hand uit. „Laten we er maar niet meer over pra ten", zei ze. Beresford bracht haar slanke, blanke vingers vol eerbied naar zijn lippen en glimlachte blij. „Wel bedankt." zei hij. ..Je hebt zeker liever dat ik de gewonde plek kus. is het wel? Misschien een ande ren keer. Laten we nu een vredes-cigaret bij het '•uur rootoen." Persis weigerde dit. niettegenstaande ze bemin nelijk glimlachte. Tndien hij alleen was geweest had ze de uitnoodiging zonder twijfel aangenomen, doch nu mompelde ze een verontschuldiging en ging naar boven, Beresford ging weer naast Joan zitten en er was een verdrietige uitdrukking in zijn oogen. „Ja, ik heb me werkelijk schandelijk gedragen." zei hii. „Oh. klets toch niet," barstte Sally los, die haar geduld begon te verliezen. Joan boog zich zwij gend voorover en bood hem een cigaret aan. HOOFDSTUK VII. SALLY. Ben kwartier later gaf Joan te kennen dat ze nu toch werkelijk eens haar rijlaarzen van de lagen modder diende te ontdoen. „Wel bedankt voor ie lantaarn, Berry. Je zult die op den stoel bii de deur vinden." „Ik moet ook verdwijnen," zei hij. tegelijk met haar opstaande. „Je hoeft ie niets te haasten." zei ze bedaard. „*t is nog erg vroeg. Tusschen twee haakjes: let vooral op de stroopers. Ik ontmoette vanavond een heel eigenaardig Individu terwijl ik langs het kerkhof ging." „Ze schijnen in zwermen te vinden te zijn," zei Beresford. „Ik zou het bar genoegeliik vinden er een paar te pakken te kunnen krijgen. Hii zette vermoedelijk konijnenstrikken. Je kent hem zeker niet. is het wel?" Ze schudde met haar hoofd. „Nee. hij was niet uit deze streek, geloof ik. En hij wekte ook niet den in druk een strooper te wezen. Hii zag er heel woest uit, en scheen op iemand te wachten." Beresford lachte. „Op Jou zeker niet. is het wel? Barney wordt oud en er gaat tegenwoordig veel te veel aan hem voorbij. Het lijkt me verrukkelijk toe een dorpsagent te wezen, dan zou ik jullie allemaal in bedwang houden." „Je zou over jezelf struikelen." plaagde Sallv. „Ga nog niet weg: het is nog zoo vroeg. Zullen we een naar spelletjes éen en twintigen doen? Ik heb nog wat zakgeld te verliezen." „Houd het liever stevig vast." raadde Joan aan, •erwijl ze hen alleen liet. „Goedenavond, Berry. Brengt het arme kind niet ten val." Beresford liet zich weer op den divan neervallen. .Je bent geen bepaald prettig gezelschap." gaf hij Sallv op strengen toon te kennen. ..Maar toch kun Ie me ditmaal niet in verleiding brengen. Ik denk er niet over me aan kaartspel te bezondigen." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6