Wierinprmeer. Noodlottige brand in Nijmegen. EEN NIEUW SPOORWEGSTATION TE AMSTERDAM. DE ZANDSTORMEN IN AMERIKA. De hongerstaking in het Huis van Bewaring. TER LEP's DROGISTERIJ Auto grijpt 2 fietsers De groote gelddiefstal bij Wilton. Denk om het belastingplaatje! Bij de door de kommiezen Vrijdag gehouden con trole, werden eenige personen bekeurd, wegens het niet in het bezit hebben van een belastingmerk. Een der gedupeerden smaakte het genoegen te rijden met een geleend karretje. Drukke tuinwerkzaamheden. Ondanks gierende voorjaarsstorm en gure buien is er de laatste dagen bij de dorpen een levendige be drijvigheid waar te nemen in de volkstuintjes. Met spade, aardappelboor of tuinhark gewapend ziet men de nijvere miniatuur-bouwers bezig hun aardappelen of groenten uit te planten. Als bewijs dat de belang stelling voor eigen verbouw groot is, mag blijken dat ruim zes H.A. is verpacht voor tuingrond in percec- len van gemiddeld 5 Aren. Stroo-oogst 1934 snel geruimd. Dank zij de buitcnlandsche vraag, is momenteel een levendige afzet in stroo waar te nemen. Verzen ding gaat per schip, zelfs per Rijnaken met bestem ming België. De export in hooi gaat momenteel ech ter niet in daarmede gelijk, te stellen tempo. Groentekar defect. Een uit Medemblik hiermet paard en kar reizende groenteboer, had het ongeluk dat het. geheelc voor stel van de kar defect geraakte. Alle groenten, w.o bananen, sinaasappelen enz., moesten afgeladen en aan den weg worden gedeponeerd. Het vehikel werd plaatselijk gerepareerd. Later kon na hekomen her stelling de thuisreis worden ondernomen. Snelle en voortgaande befcossching. Waar reeds ettelijke, hoornen en struiken langs straatweg, hoeve en langs tertiaire kanaaltjes eenige stoffeering aanbrachten voor onze wijdsche polder- vlakte, de aanplant gaat dit seizoen groote complexen in bebossching omzetten. Vele tientallen werklieden werken reeds onderscheidene weken om op divers.-1 plaatsen in den polder het zoozeer benoodigde en gewenschtc toekomstige lommerrijk geboomte uit te poten, Moge het zijn dat de resultaten alleszins gun stig zijn! MIDDENMEER. GROOTSCHE BOUWPLANNEN? Reeds sedert geruimen tijd duiken er geruchten op als zou bij de Coop. „De Tijdgeest" (welke thans een filiaal heeft in ons dorp in een klein pand), gezin speeld worden op uitbouw. Opnieuw doen thans hard nekkige en aanhoudende geruchten de ronde, dat een dergelijke uitbreiding spoedig in uitvoering zal wor den gebracht. Het plan zou bestaan om aan den boek TorenstraatBrugstraat in een te bouwen pand, een bakkerij- en kr.uidcniersbedrijf onder te brengen, mei ruime élalage's, arinex brandstof- en kolenhandel etc Waar het voor onze plaats een algemeene bekendheid is dat onze middenstand reeds vrij topzwaar is, za' deze zaakuitbreiding door velen met gemengde ge -'ens en sceptisch worden begroet. W J E RINGEN GROOTE OPENBARE VERGADERING DER S.D.A.P. Gisteravond had alhier in Cinema de Haan een groote openbare vergadering plaats, welke belegd was door de Sociaal Democratische Arbeiderspartij, afd. Wieringcn. Aanwezig waren een 150 personen. Te ongeveer 8 uur opende do voorzitter der afd. de heer L. Klaver de vergadering. Spr. heet alle aan wezigen weikom, in 't bijzonder den spreker van den avond, do heer A. W. Miehels, lid van Gedeputeer den, lijstaanvoerder der S.D.A.P. in Noord-Holland. Spr. heette de. „Stem des Volks", gemengde zang ver. van Anna Paulowna, welke hare medewerking aan den avond zou verleenen ook hartelijk welkom. Voorts deed spr. de mcdcdeeling dat in verband met dc a.s. Statenverkiezing de afd. aan 't plakken geweest is, de biljetten zijn echter door de commu nisten overgcplakt. Spr. doet de mededeeling dat dit niet door de S.D.A.P. gedaan zal worden, daar men dit niet fair vind. Verder dèed spr. mededee- lingcn inzake de tarieven van het P.E.N. en datgene wat door de middenstandsvereen. op haar laatste gehouden vergadering achterwege is gelaten. Na nog eenige huishoudelijke berichten gedaan te heb ben, verklaarde spr. dc vergadering voor geopend, het woord gevend aan „de Stem des Volks", welke een tweetal nummers aardig ten gehoore bracht. De heer Miehels verkreeg hierna het woord met als onderwerp: „Sluit de gelederen". Spr. was een vlotte oh aangename verteller. In de pauze hoorden we weer een tweetal num mers van „de Stem des Volks", waarna Miehels zijn rede voortzette. Na de rede van den spreker dankt de voorzitter dezen en geeft de gelegenheid tot debat. Hiervan werd door de heeren D. Minnes en van Kalsbcck gebruik gemaakt; laatstgenoemde heer werd eenige keeren in de rede gevallen, hetgeen zeer storend was. De debaters werden door den heer Miehels op dui delijke wijze beantwoord. Te ongeveer 12 uur sloot de lieer Klaver -de verga dering, allen dankend. Waarna staande internatio nale gezongen werd. Gisteravond te ongeveer 7 uur trok een vreemde stoet door Hippolytushoef's straten, n.1. een paar woonwagens, getrokken door den vrachtauto van Jn. Oden alhier, waarachter de bewoners en de paarden wandelden. Do oorzaak hiervan was deze. de woonwagenbewoners wilden niet op het woon wagenterrein in de Belterlaan gaan staan, daar, zoo zeiden zij. het er te nat was De wagens ston den toen voor de huizen en noodslachtplaats aldaar. Daar dit echter verboden is. was brigadier Bergsma al spoedig gearriveerd om hen tot vertrekken aan te -manen. Daar zij dit echter niet wilden, werd een vrachtauto gehaald, de wagens er achter ge bonden en zoo eerst van de Belterlaan getrokken en daarna naar liet gemeente-terreintje aan den Kre- mersweg getransporteerd. ANNA PAULOWNA LIBERALE STAATSPARTIJ „DE VRIJ HEIDSBOND." De heer H. D. Louwes, lid der Tweede Kamer en Voorzitter van de Groninger Maatschappij van Land bouw hield in Veerburg een rede over: „Do Land bouwcrisis als onderdeel der wereldcrisis en wat doet het Liberalisme." Namens den kieskring Den Helder van den Vrij heidsbond, sprak de heer Joch. Blaauboer van Bar- singerhorn een welkomstwoord. Naast den spreker heette hij in het bijzonder welkom den heer G. J. Lovink, no. 1 van dc lijst, waarmee de kieskring Den Helder uitkomt, die zeker geacht mag worden de nooden van het platteland te kennen. De heer Louwes noemde het liberalisme de levens opvatting, die uitgaat van de waarde der mensche- lijke persoonlijkheid en haar recht op vrijheid om naar eigen aanleg en inzicht te denken, te handelen, spreken of schrijven, echter onder voorbehoud, dat ieder burger hierbij de wet gehoorzaamt, dc goede zeden eerbiedigt en eens anders vrijheid ontziet. Het liberalisme is dus geen bandeloosheid, maar orde, zelftucht, gemeenschapszin. De liberale Staatspartij ..De Vrijheidsbond" wil de inzichten van het liberalisme in de practische po litiek verwerkelijken. Spr. gelooft in de toekomst van dc partij, omdat het liberalisme als hoven omsohro ven, wortelt in de geestesgesteldheid van het Ned. Volk. Het heeft zich altijd onthouden van het doen van onvervulbare beloften en meent in dezen moei lijken tijd het recht te hebben vertrouwen te vr? yen, vooral ook van dat gedeelte van de plattelands bevolking, dat niet rechts of rood is. De Liberale Staatspartij geeft met de daad te ken nen, dat het haar ernst is met de behartiging dei plattelandsbelangen. Van haar zeven afgevaardigden in de Tweede Kamer zijn drie plattelandsvertegen woordigers en de eandidatenlijsten voor de a.s. Sta tenverkiezingen hebben eenzelfde karakter. Nu zal men zeggen, vervolgde spr.: cr klinken uit de kringen van den Vrijheidsbond, uit de groote li berale pers, ook andere klanken op. Dat is waar. Maar in de eerste plaats is de Vrijheidsbond niet verantwoordelijk voor wat groote onafhankelijke li berale kranten schrijven en hij is het ook niet voor de uitingen harer leden. Slechts voor de officieele personen en colleges bestaat die verantwoordelijk heid. En niet mag vergeten worden, dat juist de Vrijheidsbond, die ook haar organisaties heeft in de steden, aan de plattelandsliberalen, gelegenheid geeft in de steden voor hun rechten en de belangen van het platteland op te komen. Spr. besprak daarna de bijzondere positie, die Ne derland inneemt. Het gebrek aan grondstoffen maakt grooten invoer noodzakelijk, (iizer, hout. dekkings- stoffen), autarkie heeft voor ons geen toekomst. We kunnen echter alleen bliiven invoeren als we onzen arbeid kunnen leveren naar het buitenland. De export moet dus verdedigd worden, maar men dient daarbij te hedenken. dat deze nooit meer zal wor den, wat hij was. Spr. behandelde in dit verband ook het standpunt van Landbouw en Maatschappij. Nu de Liberale Sfaatsnarfii overheidsbemoeiing heeft aanvaard, is het voor haar geen principieele kwestie meer, hoe de landbouw beschermd wordt. Elk svsteem, dat eenvoudiger ewrkt dan het tegenwoordige en doelmatig is. is welkom. In het twpede deel van z'n rede. gaf de heer Lou wes aan. in welke richting z.i. gewerkt moet worden voor hel instandhouden van het nationaal be drijfsleven. De oude tijd komt niet term? en kan dam-om geen richtsnoer zijn voor de practische poli tiek. Spr. heeft veel eerbied voor dep vakvereenj- gingcarbeid. maar acht het noodlottig, dat ons volk in zijn economisch denken veel te veel uitgaat van loonen en salarissen en veel te veel de nositie van de on-iprpoming uit het oog verliest. De Vrijheidsbond wil ons economisch leven zien vanuit de mogelijkheden van den landbouw, de ex port-industrie. den scheepvaart, den mijnbouw, de visscherii en on grond van de daar mogeliike loonen cn salarissen ook die in de hecrhin'f» bpdriiym ga^n vaststellen. Spr. vvpes hierbij op het verschil iP standpunt mot de Vriiz. Democraten, die het hoo- gcre peil in de beschutte bedrnven aanvaarden en den arhpid in den landbouw daarin willen laten dcelcn. Dat acht de Vrijheidsbond onmogpliik. Over het Nat. Soc. sprekend, merkte de hppr Lou wes op. dat men z.i. in Nederland verder is met corporatie dan in Italië of Duitschland. Hii noemde als voorbeelden de akkerbomvcentrale en de vee centrale. die het reeeeringshelp'rl uitvoeren, maar ook den Minister adviseeren. De Minister is met groote macht toegerust, maar zijn beleid wordt be sproken in de volksvertegenwoordiging, een zuive rend element tegen cornlpt'e. Boven regeering en volksvertegenwoordiging staat. onpartijdig, de Kroon. Bii het Nat. Soc. ziin Kroon en Vo'ksverte genwoordiging sfroononnen. zegt snr., die dan ook alleen geloven kan in de democratie, omdat die nast bii het vrijheidslievend volk. dat aliid gestre den heeft voor volksinvloed in de regeering. Spr. wees tenslotte op de helangriikheid van de Statenverkiezing, ook voor de samenstelling van de Eerste Kamer en wekte op. den invloed van „De Vrijheidsbond" sterker te maken. Nadat spr. een vijftal vragenstellers beantwoord had, werd de vergadering gesloten. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Vrijdagmiddag had alhier in het lokaal Pijper te Dirkshorn een verknoping p'aats van het perceel grasland, groot 1.48.40 H.A.. eigendom van den heer M. de Gruiiter. liggende in de Schagemaard, ten overstaan van Notaris van Veen te Ziipe. Kooner werd de bec- Rentenaar te Schagerbrug voor de som van f 1387.20. HEERHUGOWAARD Doordat de chauffeur het beheer over ziin stuur kwijt raakte, reed aan het Zuideind bii de kluft van den Middenweg een uit den Kruisweg komende meelauto tegen de boomenrii. De auto werd hierbij zwaar beschadigd. De chauffeur kwam er wonder boven wonder goed af. K O E O R A S JULIANADORP. Vergadering van de afd. Den Helder van de Ver. tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland, op Don derdag 11 April j.1. Voorzitter de heer T. Speur. De notulen worden goedgekeurd. Besloten wordt om Zondag 28 April a.s. met de bijen naar het koolzaad in den Wieringermeerpolder te gaan. Door de aanwezigen worden collectief im kersartikelen en kunstraat besteld. Benoemd wordt tot afgevaardigde naar de Alg. vergadering te Utrecht op 1 Mei a.s. de heer T. Speur en tot plaatsvervanger de heer Jb. Kiljan. De nu volgende rondvraag kenmerkt zich door een zeer onaangename discussie, waarbij de voorzit ter niet kon verhinderen dat de heeren persoonlijk werden. In zijn sluitingswoord zegt de Voorzitter dat een dergelijke toon en geest als op deze vergadring heerschte, nog nooit is voorgekomen in ons bijna 10-jarig bestaan en hij hoopt, dat het in het vervolg niet meer zal gebeuren, daar hij zich dan genood zaakt zal zien streng op te treden, iets wat hem zeer zou spijten, gezien de gemoedelijke en gezel lige geest, die er altijd op onze vergaderingen heeft geheerscht. Ouderavond in de O. L. school no. 1. Donderdagavond werd in het Gymnastieklokaal van de O. L. school no. 1 alhier een ouderavond ge houden. De belangstelling was buitengewoon goed te noemen. Het hoofd der school de heer I. J. Schroevers heette allen van harte welkom in het bijzonder de pianiste.. Spreker wijst de aanwezigen er op hoe een grootsch stuk werk door aanhoudende studie door de jongelui is tot stand gekomen en ook hen brengt hij gaarne hiervoor een woord van hulde en dank. Een schoolmeester ziet nu eenmaal in dit soort werk ook de groote opvoedende kracht, die daarin aanwezig is niet over het hoofd. Een vergadering was het eigenlijk niet, het was een feestelijke bijeenkomst,* die dat willen wij er on middellijk aan toevoegen, zeer goed en vlot verliep. Door het versterkte kinderkoor der openbare lagere school werd met klavierbegeleiding de Cantate voor meerstemmig kinderkoor van Dr. P. G. van Anroy getiteld: „In het Woud", gezongen. Dit groote zang stuk werd door de medewerkenden, zonder onder scheid en onder leiding van den heer Schroevers, op voortreffelijke wijze uitgevoerd, en dat het in den smaak van het publiek viel, bewees wel het applaus na het beëindigen van elke acte. In de pauze werd het samenzijn nog verhoogd doordat aan alle aan wezigen thee met een koekje werd geserveerd. Na de pauze werden in het Duitsch „Wiegenlied" en hei volkslied „Guter Mond, du gehst so stille" ten gehoo re gebracht en tot slot „Op de Wandeling". Nu kwam eigenlijk pas do vergadering, doch nam niet veel tijd meer in beslag. De rekening werd goed gekeurd. De heer Schroevers brak een lans voor dc •tanstaande verloting en spoorde allen aan lid van Volksonderwijs te worden. Met een gepast woord volg de sluiting. JULIANADORP. Het sluisje van de Callantsoogervaart bij den heer K. Raven, dat evenals het andere bij het Vliegkamp De Kooij", vernieuwd wordt en bijna gereed was, is deze week door lekkage in de afdamming aan de zijde van het kanaal, vol water geloopen. Vrijdag middag was men echter weer zoover gevorderd, dat met het droogmalen kon worden begonnen. 50-jarige dame aan de bekomen brand wonden bezweken. Hedenmorgen te omstreeks half drie werd de brand weer gealarmeerd voor een brand in een perceel aan den Berg-en-Dalscheweg. Een agent van politie had gezien, dat langs hel dak vlammen lekten. Het bleek dat de brand was ontstaan in een der slaapkamers van perceel 113, be woond door de familie van O. Mevr. Van O. had tcjn zij zich ter ruste begaf, een waxinelichtje in haar slaapvertrek geplaatst. Vermoedelijk heeft de vlam zich aan de gordijnen kunnen mededeelen, waardoor brand is ontstaan. Het vuur deelde zich langs het raam ook aan het dak mede, dat weldra in brand stond. Bij haar komst stelde de brandweer direct een on derzoek in. Men verschafte zich toegang tot het slaap vertrek van mevr. v. O., die men met ernstige brand wonden aan het onderlichaam op bed aantrof. De toestand van de 50-jarige dame was zeer ernstig Eenige oogenblikken nadat men haar gevonden had, overleed zij. De brand die slechts van onbeleekenenden aard was, is spoedig gebluscht geworden. De schade bleef beperkt tot de kamer waar de brand was uitgebroken. Opheffing van het W.P -sta don. Nieu we verkeersweg naar het hart van de stad. Amsterdam, 12 April. De uitbreidingsplannen van Amsterdam-Oost komen thans meer en meer hun verwerkelijking nader. Thans is er sprake van een nieuw stal ionsemplacement, dat in de Water graafsmeer, nabij den Amstel, achter de tennisba nen bij de Berlagebrug zal worden aangelegd en dat eind 1939 of begin 1940 voltooid is. Uit stedebouwkundig oogpunt, zoo zeide Ir. de Graaf, de directeur van Publieke werken, is het aanleggen en bouwen van een dergelijk groot sta tion, dat op een geheel maagdelijk terrein wordt opgericht, een unieke gelegenheid. De bedoeling is, dat het Weesperpoortstation en de daar achter gele gen driphoek van rails zal worden verwilderd. Wan neer dit enorme terrein straks vrij komt dan zal dit gedeeltelijk worden bebouwd, doch bovendien zal er een breede verkeersweg komen, die, via de Wees- perstraat, welke, indien de Raad daar toestemming voor geeft, verbreed zal worden, een toegangsweg vormt van het nieuwe station, en dus ook van het Gooi, tot het hart van de stad. De ligging van het station is in hooge mate merk waardig. Terwijl het stationsplein op normale stads- hoogte komt, legt de Watergraafsmeer zelve vijf m. onder A.P. terwijl het station 6 meter boven A.P. komt. zoodat men. zittende in het restaurant, een overzicht krijgt over een veel lager gelegen gedeelte van de Watergraafsmeer, dat bovendien voor een groot deel onbebouwd zal blijven: een groene vlak te dus, die hier en daar wordt onderbroken door sportterreinen en boomen. Aan het einde van dit jaar begint men aan de uitvoering van de grondwerken, die voor het ophoo- gen van de spoorbaan (een 12 meter hooge zanddijk) en het aanleggen van het voorplein noodig zijn en waarvoor ongeveer een millioen kubieke meter zand verwerkt zal worden. Hoewel men alles op zoo groot mogelijke schaal, zoowel wat de twee perrons betreft, één voor trei nen naar Utrecht en één voor de richting van Utrecht zal uitvoeren, het voorplein worde toch zoo gemaakt dat, indien het verkeer het eischt, dit op de meest economische wijze kan worden uitgebreid. Over vier jaar kunnen wij de indienststelling van de nieuwe verkeersweg en het station verwachten. Plaag in vele staten van het Zuiden en midden-Westen. Reuter meldt uit Kansas City: Het Zuiden en het Midden-Westen der Vereenigde Staten zijn opnieuw door hevige zandstormen ge teisterd. Deze stormen, die ontstaan zijn in de staten Kansas, Colorado, Wyoming, het Westen van Okla- hama, Texas en nieuw-Mexico, breiden zich met ra zende snelheid uit over Iowa en Arkansas, tot aan Ohio en Tennesee. De schade, die vooral de landbouw geleden heeft, is enorm. Alleen voor den tarwe-oogst wordt zij ge schat op dertig millioen dollar. Duizenden farmers verlaten met hun gezinnen dien kalen grond en trekken naar het Oosten, om zich te onttrekken aan het moorddadige stof, dat de menschen met verstik kingsdood bedreigt en vooral bij kinderen heel vaak leidt tot ernstige longontsteking, temeer daar het stof zelfs door vensterspleten dringt en in eenige staten tot 15 centimeter hoog ligt. In talrijke plaatsen stagneert alle arbeid volko men. De scholen zijn gesloten. In sommige streken is het stof, ten gevolge van de zware regenbuien die zijn komen opzetten, veranderd in modder, dat in stralen uit den hemel valt. Zelfs in Chicago zijn do gevolgen van deze na tuurramp bespeurbaar. De aldaar uit het Westen en Zuiden aankomende treinen zijn geheel met stof en slijk bedekt en arriveeren met vertraging, daar de seinpalen langs de spoorbanen dicht zitten met zand en modder en de seintoestellen niet meer werken. De wintertarwe. Het ministerie van landbouw te Washington zal in de komende dagen een gedetailleerd verslag uitbren gen over de schade, ontstaan in het gebied der win tertarwe, door de droogte en de zandstormen van den laatsten tijd. Zij hebben vanmorgen ontbeten. Amsterdam: De 21 in het Huis van Bewa- ing te Amsterdam opgesloten anti-fascistische emi ranten van Duitsche nationaliteit, die uit protest te en de overbrenging van zeven hunner naar het fort 'onswijk in hongerstaking waren gegaan, zijn op dii esluit teruggekomen en hebben vanmorgen het hun oorgezette ontbijt gebruikt. Verwacht wordt, dat ook de op het fort Honswijk ;einterneerden, die eveneens in hongerstaking zijn ,'egaan, het niet zoover zullen laten komen, dat tot kunstmatige voeding zal moeten worden overgegaan. Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 u.: 763 m.M. temperatuur: 6.5 gr. C. is 43 gr. F. \Vind: Noord. Verdere vooruitzichten: Mooi weer. U verft toch ook met ELCO KOUDWATERVERF? "LCO is bet goedkoopst. ELCO clekt over alles. Prijs per pondspak vanaf 25 cent Prijs per kilo's pak vanaf 44 cent Alleen in: Apothekers-Assistenten. HOOGZ1JDE E 103. Noodlottig ongeluk te Heiloo VADER GEDOOD. ZOON ZWAAR GEWOND. Gisteravond omstreeks half acht reden de handela ren P. S. en zijn zoon nit Alkmaar, ieder op een bak fiets in de richting Alkmaar. Ter hoogte van den Katteberg te Heiloo werden zij achterop gereden door een luxe auto, bestuurd door Dr. B. uit Beverwijk, die de fietsers niet heeft gezien* De aanrijding, zoo lezen we in het „Volk", was verschrikkelijk. Do vader werd over den weg ge smakt en dood opgenomen. De zoon werd zwaar ge kwetst met gebroken beenen naar het r.k. zieken huis in Alkmaar vervoerd. Dr. B. verklaarde* door een tegenligger verblind te zijn geweest. De gemeentepolitie van Heiloo maakte proces-verbaal op. De telepaath Maloitz, die speurt naar de daders van den gelddiefstal in het kantoor van de werf Wil- ton-Fijenoord heeft aan de leden van het personeel van de werf de volgende circulaire gezonden: In verband met den in Februari plaals gehad heb benden diefstal mot braak heb ik mij in opdracht van de directie belast met. de opheldering daarvan. Reeds heb ik eenig spoor in deze zaak, hetwelk mij de zekerheid gegeven heeft, dat de daders door om standigheden nauwkeurig mPt de situatie op de hoog te moeten zijn geweest. In overleg met de directie heb ik weten te bereiken, dat indien de daders of medeplichtigen zich zelf melden, zij van onaange naamheden zullen zijn gevrijwaard, terwijl zij, die in lichtingen kunnen geven, de uitgeloofde bclooning zul len ontvangen. Eventueele bekentenissen of mededeelingen moeten schriftelijk voor of op Dinsdag 16 April tot mij wor den gericht, zonder naam van den afzender op de enveloppe, wel in den brief. Anonieme brieven wor den niet in behandeling genomen. Aan ieder die iels weet, wordt dus in zijn eigen belang aangeraden, alle noodige inlichtingen te verstrekken. Geheimhouding is verr-ekerd. EIERVEILÏNG SCHAGEN. 11 April 1935. Aangevoerd: 108.000 kineieren: 5456 Kg. f 1.70 1.80. 56—58 Kg. f 1.80—1.90. 58—60 Kg. f 1.80—1.90. 60 —62 Kg. f 1.90—2. 62-65 Kg. f2—2.10. 6000 eendeie ren fl.801.90, 11 kalkopneieren f3.40, 39 kievits eieren f 12—14. alles ner 100 stuks. HELDERSCHF. EÏERVETLTNG. 11 Anril 1935. Aangevoerd: 41567 kipeieren: 5254 Kg. f 1.65 1.75. 55—57 Kg. f 1.75—2.05. 58—60 Kg. f 1.90-2.10. 61 —63 Kg. f 2—2.20. 64—67 Kg. f2.20—2.30 per 100 st ALKMAAR. 12 April 1935. Kaasmarkt. Aangevoerd 42 stapels, wegende 100.000 K.G. Fabriekskaas kleine f 13.50 per 50 Kg.* Boerenkaas kleine f 13.50 per 50 Kg. Handel matig. WARMENHUTZF.N. 12 Anril 1935. Aangevoerd: 4900 Kg. gele kool. 1e kw. f 1.602.40* 3600 Ke. D. witte kool. 1e kw. f 1.20—1.60. 2e kw. 0.70. ALKMAAR. 12 April 1935. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in to taal 436 H L.'s aangevoerd, waarvan soort en prij zen als volgt: 9 H L. voertanve f 3.504: 1 H.L. rog ge. priis niet genoteerd: 10 H.L. gerst chev. f5.50; 272 H.L. haver f6 60—7; 37 H.L. boonen. w.o.: brui ne f 1013. citroen- f8—12. duiven- f10 en witte boonen f 13.5014.50: 21 H.L. karwiizaad f 17—18; 30^ H.L. blauwmaanzaad f 13.5014.25: tuinboonen f 5.50 en 56 H.L. e nvt en. w.o.: kleine groene f9— 9.50. groote groene f 1112. grauwe f 1216 en vale erwten f 1014. Alles per 100 K.G. Handel stug. AMSTERDAM. 12 April 1935. Aardappelen. Zeeuwsche Bonten 2—3.40, idem Blauwen f3.504. idem Roodstar f2.252.80. idem Eigenheimers f 2.102.25. id. Blauwe poters f2.60 2.70, id. Bonte poters f 2.40—2.60, id. Bevelanders TJpolder Bevelanders f 1.902.40. Andijker Blauwen f22.40, id. Bonten f22.40, Anna Paulowna Eigen heimers f 2.202.40. id. Roodstar f 2.402.80. Hille- gommer Zandaardappelen f 2.80—2.50 per 70 Kg.; Drentsche Eigenheimers f 3.204.60, Winter Malta f 1415 per 100 Kg., Friesche borgers f 2.402.8Q, id. Roodstar f 2.70—2.80, Limburgsche Industrie f2 2.10 ner 70 Kg. ALKMAAR 12 Anril 1935. Aardappelen f 1.50—2.20, aardbeien f 2S38, atv diivip f 1.204.80. annelen f 67. Bloemendaler kool f 3.50—5, bloemkool I f 25—33.50, II f 7—18, boeren kool f 26. bieten f0.70—1.60, gele kool f 1.50—5.1Q, kropsla f 1.505.20. prei f 2.606.30, postelein f 1.541.58, rabarber f 6.50—12.50. raapstelen f2.30— 3.10. radiis f25.90, roode kool f 12.4015.90. selderie f 0.751.12, spruiten f 3.504.50. uien f 3.20—6.70, winterwortelen f 1.90—2.90, wasehwortelen f 7—9, witlof T f R10.50. TT f 3.50—5.50. BROEK OP LANGENDÏJK, 13 April. 5800 Kg. uien f 5.606.20, driel. f 2.503.20, grove f 5.70—6.20, 6000 Kg. peen f 1.20—1.90. 2300 Kg. roode ,_ool f 1518.30, doorschot f 9, 162000 Kg.-gele kool f 1.20—2.50, doorschot f 1—1.60, 50.000 Kg. D. witte kool f 0.70—2. NOORDSCFARWOUDE, 13 April. Bevelanders f 1.30, bl. aardappelen f 2.50, uien f 4.70 —6, driel. f 2.40—3.80, grove f 5.70—6.80, nep f 1.50. peen f 0.701.30. Kleine peen 60—80 et., kroten 4060 ct., roode kod' 12.20—18.40, gele kool f 1.30—2.70, D. witte 0.70—l.SC

Schager Courant | 1935 | | pagina 14