S.D.A.P. Stemt A. W. Michels Verkiezing Provinciale Staten No. 1 van lijst 5 ^wiih™iih««i| Armoelijden, bij volle neen S.D.A.P. Algemeene verarming en 't teveel aan voortgebrachte goederen stapelt zich op voorraadschuren T Dat is voor ons niet de hoogste wijsheid! VOOR 11 De idee van ordening moet gemeengoed worden onder het volk en tot uiting komen in de vertegenwoordiging van 't volk. Dictatuur gaat samen met on gebreidelde uitbreiding van het militairisme. Zaterdag 13 April 1935. Postrekening No. 23330 SCHAGEB 78ste Jaargang. No. 9700 COURANT. Int. Telef. No. 20 Dit blad verschijnt dagelijks, behalve Vrijdag3. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Advertentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Uitgave der N.V. v.h. P. Trapman Co., Schagen. 22 PAGINA'S. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TIëN van 1 tot 5 regels f0.85, iedere regel meer 15 cent Cbewijsno. inbegrepen. Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. TT Onder donkere maatschappelijke omstandigheden worden de kiezeressen en kiezers opgeroepen om de leden te verkiezen voor de Provinciale Staten. Een algemeene verarming teistert de bevolking, en als steeds zijn het de „kleine luiden" op wien de slagen van het lot het hardst neerkomen, omdat hun weerstandsvermogen het geringst is. Versobering, die voor groote volksgroepen welhaast ontbering wordt, wordt ons door de Regeering voorgehouden als het middel om de crisis te overwinnen. dat is het beeld wat de kapitalistische maatschappij ons heden te zien geeft. Wij willen tot de Regeering, samengesteld'uit Roomsch-Katho- lieken, Anti-Revolutionairen, Christelijk-Historischen, Vrijzinnig-De mocraten en een Liberaal, geen redelooze verwijten richten. Econo mische omstandigheden maken het regeeren moeilijk, vooral als men het kapitalistisch winstprincipe wil behouden, en tegelijkertijd maatregelen moet nemen om de persoonlijke vrijheid aan banden te leggen. Maar dat de gezamenlijke Regeeringspartijen ons geen andere uitkomst kunnen aanbieden dan versobering en aanpassing om zoo door de crisis heen te komen, in de hoop dat het bedrijfsleven zich weldra zal herstellen en wij dan weder een tijdperk van bloei tege moet zullen gaantotdat wij weder een hoogtepunt hebben be reikt, om dan weer in de diepte neer te ploffen, j ''iHr ji lil® A. tMICHELS, In den chaos van voortbrenging en distributie zal orde moeten komen. Het vrije spel der maatschappelijke krachten heeft al teveel leed over de menschheid gebracht. En nu mogen de Provinciale Staten een ander College zijn dan de Tweede Kamer, zij hebben toch een belangrijke functie te ver vullen. Zij kiezen Gedeputeerden, die toezicht houden op Gemeenten en Waterschappen Zij kiezen de leden van de Eerste Kamer, en geven zoo een beeld van wat er in het volk leeft. Vragen van Democratie en Vrijheid komen hiermede op het tapijt, en deze worden maar al te zeer bedreigd. Hier de communisten, die via de wereldrevolutie, de dictatuur van (over) het proletariaat willen vestigen, daar de nationaal-socia- listische beweging, die ons de zegeningen wil doen. deelachtig wor den waarin de Duitschers zich verheugen. Zie slechts naar Rusland, naar Duitschland, naar Italië. Daarom geen communisme en geen nationaal-socialisme, maar Democratie en Vrijheid! Voor orde en regeling van productie en distributie. Kiezeressen en kiezers, het woord is aan U, de S.D.A.P. roept U ten strijd voor de heiligste goederen der menschheid, strijdt met j haar mee en brengt Uw stem uit op de r één van lijst 5

Schager Courant | 1935 | | pagina 1