Alkmaarsche wielerbaan Het eigenlijke resultaat van Stresa? De zaak-Hauptmaim. van vernist persoon Oude man op slag gedood. Wat Duitschland importeerde. Het Fransche invoerrecht op uien. TRIJNTJE MIDDELBEEK. 8 GROOTE FRANSCHE TREKKING HOOFDPRIJS Frs 1.000.000 of f 98.000 Heel Lot f 3.00. Trekking 1 Mei TRIJNTJE VAK DOMPSEIAAR, Adverteert in dit blad. Een vertrouwelijk document voor Genève. Het Journal des Nations meent te weten, dat behal ve het Fransche memorandum nog een tweede ver trouwelijk document bestaat, dat de suggesties zou be vatten, welke de drie te Stresa vertegenwoordigde mogendheden zouden hebben uitgewerkt» Deze suggesties zijn: 1. De Raad moet de onmogelijkheid bevestigen de jure en de facto verdragschennis in de internationale politiek te erkennen. 2. De Raad moet zijn leedwezen uitspreken over het besluit der Duitsche regeering van 16 Maart. 3. De Raad moet besluiten tot instelling van een commissie van juristen, welke het probleem der ver dragschennis moet onderzoeken en voorstellen moet doen over de maatregelen, welke in de toekomst moe ten volgen op verdragsschennis. 4. De Raad moet de ontwikkeling voorstellen van de organisatie van de veiligheid door internationale pacten op de basis van wederzij dsche hulpverleening. Volgens het blad bestaat tusschen de vertegenwoor digers van Frankrijk, Engeland en Italië overeen stemming. Een getuige vraagt 2800 dollar schade vergoeding. Tr en ton (Amerika): Pinkas Fisch, de broer van Isidoi\ die volgens Bruno Hauptmann degene zou zijn geweest, die hem het losgeld voor de baby van Lindbergh in bewaring zou hebben gegeven, heeft vanuit Leipzig in Duitschland tot de staat New Jer sey de eisch gericht tot schadevergoeding, tot een be drag van 2800 dollar, aangezien zijn zaak in Duitsch land te gronde is gegaan in den tijd, dien hij gedwon gen in de V. S. heeft doorgebracht om als getuige op te treden in de zaak-I-Iauptmann. Het merkwaardige van de zaak is nu, dat Pinkas Fisch als getuige nooit aan het woord is gekomen. Die reeds sedert Donderdag vermist werd - Door den wind te water gewaaid. Sedert Donderdagochtend werd te Alpen a.d. Rijn vermist de 26-jarige boomkweeker C. v. Greuningen. Hij was 's morgens om half zes naar zijn werk te Boskoop gegaan, doch keerde des avonds niet terug, waarop spoedig aangifte van zijn vermissing werd gedaan. Dr. de Lange uit Teraar, die Zaterdag van do vermissing las, deelde den ouders van den jon geman mede, dat hij Van Greuningen Donderdag ochtend tegen zes uur op de Verlengde Aarkade was tegengekomen. Hij reed toen in zeer snelle vaart op de fiets in de richting van Teraar. Daar de Verlengde Aarkade uitkomt op den West- kanaalweg, welke vlak langs het Aarkanaal loopt, had dr. de Lange bij zichzelf gedacht, dat van Greu ningen, die den wind in den rug had, bij de Scheeve Jaagbrug zeer gemakkelijk te water kon rijden. Na dat de geheele omgeving was afgezocht, is men Zon dagochtend op de bewuste plaats gaan dreggen. Na eenigen tijd werd de fiets van den jongeman opgehaald. Gistermiddag is de politie er in geslaagd ook het lijk van van Greuningen op te halen. Men vermoedt, dat hij door den krachtigen wind de scherpe bocht bij de Scheeve Jaagbrug niet heeft nnnen nemen en rechtuit in het kanaal is gereden. Auto-ongeval met doodelijken afloop. Op den Heemsteedschen Dreef heeft Zondagmiddag een ernstige aanrijding met doodelijken afloop plaats gehad. De automobilist H. F. B. uit de Haarlemmer meer reed met snelle vaart in de richting van Haar lem. Nabij de Pier Aertszlaan reed hij den daar loo- pen 75-jarigen M. den O. aan, die bijna op slag ge dood werd. De verloofde van den bestuurder, mej. L. R., uit Haarlem, die naast hem zat, werd door het plotselinge remmen tegen de voorruit van de auto geslingerd en kreeg een ernstige hoofdwonde. Onmid dellijk werd door de politie een uitvoerig onderzoek ingesteld, alsmede door den Officier van Justitie te Haarlem. Tegen den bestuurder werd proces-verbaal opgemaakt. Het lijk van den heer O. werd naar de Algemeene Begraafplaats te Heemstede overgebracht. De hoeveelheid groente, welke door Duitschland uit ons land wordt geïmporteerd, is altijd nog een behoorlijk kwantum. Vergeleken bij de hoeveelheden van voorgaande jaren komt men echter tot de con clusie, dat het toch belangrijk verminderd is. De Rijkslandbouwconsulent in Berlijn geeft in het vakblad der aardappelen- en groentenhandelaren eenige interessante cijfers. Hieruit blijkt, dat de invoer in Duitschland van de specifiek Nederlandsche producten in 1934 aan merkelijk grooter is geweest dan m 1933. In 1933 werd nl. 1250 ton witte kool door Duitsch land geïmporteerd, en in 1934 4740 ton, wat een voor uitgang beteekent van 279 procent. Vergeleken bij voorgaande jaren is het kwantum altijd nog belang rijk lager. In 1931 bedroeg de import 10.230 ton; 1932 17.230 ton. Ten opzichte van de roodekool is het verschil niet zoo groot, maar toch is het nog aanmerkelijk. De invoer steeg van 5330 ton in 1933 tot 10.300 ton in 1934, dus met 94 De cijfers van 1931 waren echter 16.460 ton en van 1932 26.610 ton. Gele kool heeft de minste vooruitgang gemaakt, nl. slechts 21 Van 5390 tot 6560 ton. Hiervan was de invoer in 1931 11580 ton en in 1932 11.547 ton. In deze cijfers komt duidelijk tot uiting, dat tegen over 1933 van oen stijging kan worden gesproken, maar dat men nog lang niet tot het oude peil is ge komen. Dit zijn alle producten, welke hoofdzakelijk door Nederland aan Duitschland worden geleverd. Ook de aardappelinvoer was in 1934 aanmerkelijk gestegen, nl. van 71300 ton in 1933 tot 111.800 ton in 1934. Deze stijging wordt toegeschreven aan den slechten oogst tengevolge van de droogte in Duitsch land. Vergeleken bij den gemiddelden invoer van 1925-1930, welke 430.000 ton bedroeg, verliest deze toe neming echter haar beteekenis. Verlaging contingent. De invoerrechten op uien zijn voor Frankrijk ge wijzigd. Het invoerrecht is verhoogd van 15 op 40 francs per 100 Kg. De z.g. taxe sur les licences is echter verlaagd van 50 op 25 francs. De houders van invoervergunningen behoeven tot en met 30 Juni a.s. deze taxe niet te betalen. Practisch komt het dus neer op een verlaging voor dit tijdvak. Werd voor deze wijziging frs. 65 per 100 Kg. betaald, na de wijziging tot 30 Juni moet frs. 40 invoerrecht worden voldaan door de importeurs. Voor de Hollandsche uien heeft dit geen beteeke nis meer, daar deze zoo goed als geheel geruimd is. Het invoercontingent voor uien is voor het 2e kwar taal ongewijzigd gebleven, nl. 6900 ton. Dat voor ver- sche groenten is echter verlaagd van 17500 ton tot slechts 3500 ton. Zondagmiddag hadden de openingswedstrijden plaats van de Alkmaarsche wielerbaan. Alvoi'ens tot de wedstrijden over te gaan, kondigde de heer Th. D. Visser, jurylid, de voorstellingsronde aan van Mej. M. van Bree, Nederlandsch bekendste wielrijd- ster. Deze juffrouw had tijdens hare ronde veel ap plaus in ontvangst te nemen. Vervolgens had er een eereronde plaats door onze bekende amateur J. Lan- gedijk uit Oudkarspel en was bedoeld, om hem een spontane hulde te brengen voor zijn schitterende prestaties op het gebied van schaatsenrijden in het afgeloopen seizoen te Davos. Hierna konden de wedstrijden een aanvang nemen en begonnen met een wedstrijd voor amateurs over 5 K.M. (30 ronden). Aan de start verschenen 12 deelnemers en de wedstrijd werd met een looze ronde ingezet. Afwis selend werd er gestreden naar den kon door S. J. Heijne, J. Groot, P. Baars en A. J. Willemse, totdat na een mooie spurt P. Baars als no. 1 de finish passeerde, gevolgd door J. Groot uit Allernaar als 2e en A. J. Willemse uit Schagen als 3e. De volgende wedstrijd: Jachtrace voor nieuwelin gen, te verrijden in 2 series en één beslissing. Van de 5 deelnemers in de eerste serie verschijnen er 4 aan de start, zoodat in deze serie maar éen renner gepasseerd moest worden om de beslissing te bren gen. Winnaars van deze serie waren: J. Tel. Zaan dam, J. Zandvoort, Alkmaar en S. Brak, Stompe- toren. Winnaars der 2e serie waren: B. Duineveild, Beverwijk, P. Zandvoort, Alkmaar en IL Quant, Warmenhuizen. De beslissingswedstrijd tusschen de winnaars van de vorengenoemde series werd op zeer spannende wijze gewonnen door H. Quant, Warmenhuizen, ge volgd door J. Zandvoort, Alkmaar als 2e en B. Dui- neveld, Beverwijk als 3. Sprint wedstrijd voor Amateurs te verrijden in 6 ritten van 2 rijders, telkens over 3 ronden met pun tentelling. De le rit tusschen A. J. Willemse, Scha gen en S. J. Heijne, Uitgeest, werd door eerstge- noemden renner op keurige wijze gewonnen (snel ste ronde 113/5 sec.). De 2e rit tusschen L. van Beek K. Stehr werd gewonnen door den Alkmaarder K. Stehr (snelste ronde 114/5 sec.). De 3e rit tusschen K. Stehr en A. J. Willemse was wederom A. J. Wil lemse winnaar. (11 4/5 sec), terwijl de 4e rit, tusschen S. J. Heijne en L. van Beek werd gewonnen door S. J. Heijne, Uitgeest (114/5 sec.). De 5e en 6e rit werden respectievelijk gewonnen door A. J. Willem se (12 sec.) en S. J. Heijne (114/5 sec.). De totale uit slag van de 6 ritten luidt dus: 1. A. J. Willemse, Schagen 3 punten; 2. S. J. Heijne, Uitgeest, 4 pun ten; 3. K. Stehr, Alkmaar, 5 puilten; 4. L. van Beek, Zaandam, 6 punten. Afval wedstrijd voor Profs en Onafhankelijken. In de eerste 3e ronde passeert J. Renaud, het laatst de startlijn en moet dus de baan verlaten; vervolgens is het J. van Rossum, die als tweede het laatste de startlijn passeert en de baan verlaat, dan volgt J. Pootjes, W. Kruijd, M. Moerbeek, J. Korf, J. Kuiper, W. Metz, de Duitscher R. Ilse, G. Heslinga en ten slotte D. van Dijk. Thans gaat de strijd tusschen de 3 overgebleven winnaars, die om den le, 2en en 3en prijs zullen kampen. G. Heslinga, Den Haag, moet het eerst de baan verlaten. Vervolgens D. van Dijk. Den Haag, En het is de winnaar, die thans overblijfi, L. van Schijndel, Bcelc en Donk, de favoriet van den dag. Zijn laatste spurt tegen D. van Dijk was over weldigend. De achtervolging „Pijnenburg en Wals" (komisch) uitgevoerd door 2 renners op kinderfietsjes werd na- natuurlijk gewonnen door den Pijn. De inhaalwed strijd tusschen de Profs J. van Hout, Eindhoven en den Duitscher K. Göbel over max. 4 KM. (24 ronden) werd een glansrijke ovcerwinning voor onze Hollan der J. van Hout. Deze kamp was na 9 ronden rijden beslist in den tijd van 2 min. 3 4/5 sec. De wedstrijd voor nieuwelingen over 5 K.M. (30 ronden) 3 prijzen, is een aardigen strijd tusschen 10 deelnemers. Er wordt met flink tempo gereden. In de 8ste ronde komt S. Brak, Stompetoren te vallen en moet de baan verlaten, in de 10de ronde krijgt P. van Zandvoort een lekke band, doch is in de 14e ronde weer present. In de 22ste ronde weet B. Duine- veld, Beverwijk, den kop te nemen en deze tot het einde te behouden. De strijd om dezen winnaar den kop te ontnemen werd wel wat te laat ingezet. Als zeer goede 2e was H. Quant uit Warmenhuizen; 3. J. Zantvoort. De gemaakte tijd is 7.25.6. Ploegenwedstrijd voor amateurs over max. 4 K.M. (24 ronden) 2 prijzen. Aan de start verschijnen 4 ploegen. Na 6 ronden rijden wordt de ploeg H. Bol en Theo Pronk gepas seerd en moet dus de baan verlaten. In de 14e ron de moet de ploeg J. Groot en H. Janssen het af leggen. Het gaat thans tusschen de 2 laatste ploe-- gen en ook deze strijd zal spoedig beslist zijn. De ploeg J. Langedijk en vooral diens koppelgenoot P. Braas is geweldig op dreef en na 18 ronden rijden, weet deze ploeg te winnen in 3 min. 57 8/10 sec. 2e is de ploeg J. Ofman en J. Bak. Na de pauze de internationale koppelwedstrijd voor Profs en Onafhankelijken over 60 K.M. (360 ronden) met 6 klassementen. Aan de start verschij nen 7 koppels, n.1. het Duitsche kopel IC. Göbel— R. Ilse, verder de 6 Hollandsche koppels J. van Hout L .van Schijndel; W. Met*—J. Korf; G. Heslinga— J. Pootjes; J. van RossumD. van Dijk; W. Kruid W. Moerkerk en het koppel J. Kuiper—J. Renaud. Na 15 ronden rijden komt er meer gang in het pe- leton. In de 25e ronde doet J. Korf een poging om uit te loopen doch deze poging wordt in den kiem gesmoord. Na 50 ronden wordt het eerste klassement inge luid met 3 stoten op den hoorn. Het eerste klasse ment is voor het Duitsche koppel Göbel—Ilse met 4 pt.; 2e. Kruid-Moerkerk, 3 p.; 3e. Metz-ICorf, 2 p.; 4e Herlinga-Pootje 1 pt. Het 2e klassement is door een aanhoudend jach ten, opgeschort en de beslissing heeft plaats in de 136e ronde. Dit klassement werd ge wonnen door het koppel van Hout-van Schijndel met 4 p.; 2.e. v. Rossum-van Dijk 3 p.; 3e. Herlinga-Pootjes 2 p.; 4e Metz-ICorf 1 pt. Na dit klassement is than3 het gele koppel van Rossum-van Dijk, welke een rond neemt. Om beurten pogen het Duitsche koppel Göbel-Ilse en het groene koppel ICruid-Moerkerk eenige uitlooppogingen te doen, doch steeds zonder succes. Ook do pogingen van liet koppel Metz-ICorf mislukken. Het zijn thans wederom het zwarte en het gele koppel, welke gezamenlijk hun voorsprong ver- grooten en nog steeds duurt het jachten voort. De stand is thans aan den kop, het zwarte koppel van Schijndel-van Hout, de rest op 2 ronden achter en koppel 7 op 5 ronden achter. In de 197e ronde komt het 3e klassement aan de beurt en wordt glansrijk gewonnen door het koppel Van Hout—Van Schijndel 4 pnt., 2e Heslinga—Poot jes 3 pnt., 3e Kruid-Moerkerk 2 pnt. en 4e MetzICorf 1 pnt. Na dit klassement komt er eenige rust in het pe- leton. Het 4e klassement is voor het koppel Heslinga— Pootjes., 2e Göbel—Ilse. Na een nieuwe jachtpartij is het wederom het zwar te koppel Van Hout—Van Schijndel, dat zijn uitloop pogingen ziet bekroond door 1 ronde te nemen. Na 10 ronden weten zij wederom een ronde te winnen. In het 5e klassement ontspant zich een geweldige strijd tusschen de koppels Van HoutaVn Schijndel en HeslingaPootjes, welke door laatstgenoemd kop pel wordt gewonnen met 4 pnt., 2. Van Hout—Van Schijndel 3 pnt., 3. Metz—Korf 2 pnt., 4. Kruid—Moer kerk 1 pnt. De stand is thans: aan den kop Van HoutVan Schijndel, op 3 monden Van Rossum—Van Dijk, op 5 ronden ICruidMoerkerk; op 6 ronden MetzICorf; Heslinga—Pootjes en GöbelIlse, op S ronden Kui per—Renaud. Dan nader langzamerhand het 6e klassement, welke na eenigen strijd glansrijk wordt gewonnen door Van HoutVan Schijndel met 8 pnt., 2. Van Rossum Van Dijk 6 pnt., 3. Heslinga—Pootjes 4 pnt., 4. Göbel- Ilse 2 pnt.. De winnaars van dezen 60 K.M. koppelwedstrija zijn: J. van HoutL. van Schijndel in 1 uur 24 min. 59.6 sec., 19 pnt.; 2. op 3 ronden J. van Rossum—D. van Dijk, 9 pnt.; 3. op 5 ronden W. KruidW. Moer kerk 6 pnt., op 6 ronden G. HeslingJJ. Pootjes 18 pnt., 5. op 6 ronden K. GöbelR. Ilse, 9 pnt., 6. op 6 ronden W. MetzJ. Korf 8 pnt., 7. op 8 ronden J. KuiperJ. Renaud 1 pnt. LANGEND IJ K VOOR 1934 EXTRA-STEUN VAN f360.000.—. De Minster van Economische Zaken beeft bericht, dat voor 1934 een extra-«teun van f360.000 beschik baar is gesteld voor de aanvoerders aan een23-tal veilingen in Noord-Holland en aangesloten bij de Ned. Gr. en Fr. Centrale over enkele tuinbouwpro ducten. De roode kool wordt gesteund met 15 cent per 100 Kg. voor het tijdvak 1—18 Jan. 25 ct., van 19 Febr.1 April, 85 cent van 2 April17 Juni, 35 cent van 18 Juni26 Aug, 10 cent van 27 Aug—2S Oct. en 40 cent van 29 Oct.31 Dec. Voor gele kool 40 cent van 1 Jan.18 Febr. en van 29 Oct.31 Dec., voor Deensche wite kool 25 cent van 29 Oct.31 Dec., witte kool 25 cent van 18 Juni26 Aug. en vroege aardappelen 85 cent voor het tijdvak van 28 Mei10 Juni en 45 cent van 11 Juni1 Juli. I Nu practisch het seizoen voor de uien-export is beëindigd, kan worden vastgesteld, dat. deze over het tijdvak van April 19341935 ruim f 96.000.000 K.G. heeft bedragen tegen 115.379.000 K.G. in het zelfde tijdvak van '33'34. De laatste maand zijn nog 10.756.000 Kg. uitgevoerd, waarvan slechts 558.475 K.G uit Noordholland. De optimistische ver wachtingen van den prijs in verband met verwachte oogsten en voorraden zijn slechts voor een deel in vervulling gegaan. Wandelsport. Vijf leden (2 dames en 3 heeren) van de wandel club hebben deelgenomen aan den wandeltocht, ge organiseerd door de W.S.C. „Jan Pastoors" te Haar lem. Er moest 30 K.M. worden gewandeld. Alle vijf hebben het eindpunt bereikt en werden in het be zit gesteld van een medaille. Een mooi succes. NOORDSCHARWOUDE. Door de jeugdclub „De Schakelfamilie", werd Za terdagavond in „Concordia" de jaarvergadering ge houden onder leiding van den voorzitter, den heer J. Heidsma. Behalve de gewone agendapunten, welke een jaar vergadering gewoonlijk heeft, droeg deze avond een bijzonder karakter en was tevens bedoeld als een ge zellige bijeenkomst van leden. Voordracht en zang wisselden elkaar af en was de avond om voor men er aan dacht. Een Kleuterschool. Door het bestuur van de vereeniging Volksonderwijs aan den Langendijk zullen pogingen aangewend worden tot oprichting van een openbare kleuterschool. Op de a.s. ledenvergadering zal dit punt een bespre king uitmaken. Alhier worden porringen in het werk gesteld door de middenstanders om voor de a.s. gemeenteraads verkiezingen met een eigen lijst uit te komen. Krachtsport. In Concordia alhier werd Zondagavond een demon stratie gehouden door de Krachtsportvereeniging „Sport Staalt Spieren" te Alkmaar. De belangstel ling van de zijde van het publiek was niet bijzonder groot. De heer Groot heette allen hartelijk welkom en zette het doel dezer avonden uiteen. Er bestaan bo ven Alkmaar nog in 't geheel geen krachtsportver- eenigingen. Het is nu de bedoeling door hier en el ders demonstratie-avonden te geven, de belangstelling voor deze mooie sport te doen toenemen. Noordschar- woude is de eerste plaats, waar een dergelijke wed strijd wordt gehouden. Hierna werden door de leden Th. van Eijk en J. Vonk een aantal grepen, die bij het worstelen worden gebruikt, gedemonstreerd, waarna de wedstrijd een aanvang nam. Er werd een soort competitie ge worsteld. Van deze partijen noemen wij de partij tusschen den kampioen der 2e afd. Vedëi'gewicht Van den Broek en Koster, de tweede prijswinnaar bij de kam pioenwedstrijden. Na een spannenden wedstrijd wist v. d. Broek toch weer de overwinning te behalen. Ook de partij BoersenBremer was heel spannend. In het bijzonder zouden wij willen noemen de pres taties van J. Vonk (vedergewicht, tot 112 pond), die alle door hem gespeelde wedstrijden won. De laat ste partij, tegen een uit de zwaardere klasse wist hij toch te winnen. Hieruit blijkt wel, dat het niet alleen de kracht is, die de overwinning geeft, of het lichaamsgewicht, maar dat lenigheid en goed het vex'stand gebruiken voorname factoren zijn. De partij D. Kok—W. Zwemmer was eveneens ver meldenswaard. Zwemmer werd na 4 min. 7 sec. over winnaar. De totale uitslag was als volgt: Zwanenburg vei*- liest van P. Koremans in 6 min. 1 sec; Th. van Dijk verl. van J. Vonk in 5 min. 16 sec.: A. Huisman verl van H. Jensma in 2 min. 24 sec.; S. van Doorn vexT. van N. Schats in 3 min. 10 sec.; G. Groen verl. van S. Barsingerhox-n in 4 min. 40 sec.; D. Willemse verl. van N. Wink in 1 min. 10 sec.; D. Kok verl. van W. Bremer op punten in 16 min.; C. Koster verl. van Van den Broek in 12 min. 12 sec.; Na de pauze: H. Jensma verl. van J. Vonk in 1 min. 53 sec.; Jb. Wink verl. van N. Schats 2 min. 50 sec.; W. Bremer verl. van H. Boersen in 10 min.; J. v. d. Broek verl. van J. Vonk 4 min. 57 sec.; N. Schats verl. v. S. Barsingerhora 3 min. 50 sec; S. Barsingerhorn verl. van J. Vonk in 1 min. 50 sec. Een demonstratie van gewichtheffen wisselde het px-ogramma af. Hierdoor werd J. Vonk overwinnaar in don wedstrijd. De avond werd met een gezellig dansje besloten. OUDKARSPEL. Zaterdagavond werd in café Vis alhier een ver gadering gehouden tot de oprichting van een kies- vereeniging in de plaats van de verleden week op geheven afdeeling van den V. D. Bond. De belang stelling was niet groot. De voorzitter, de heer A. Ootjers Jz„ zette het doel van de voorloopige com missie xxader uiteen. De aanleiding tot het besluit van de v.d. kiesvereenïging. om tot opheffing over te gaan, was, dat deze alleen in het geweer kwam bij het vaststellen van een candidatcnlijst voor de gemeenteraadsverkiezing, terwijl juist in den ge meenteraad partijpolitiek, vooral in den tegenwoor- dïgen tijd, niet op haar plaats is. Voor zoover he den de raad nog eenige zeggenschap heeft, moet deze niet beinvloed worden door vaak onzuivere politieke overwegingen, maar alleen door het ge meentebelang, waaronder verstaan moet worden het belang van alle ingezetenen, zonder onder scheid, niet van een enkele groep. Wij moeten de gemeente niet zien als een verzameling van ver schillende groepjes, als tuinders, arbeiders, midden standers, etc., ieder met hun eigen belangen. Wij zijn een gemeenschap van burgers, welke door eendracht meer kunnen bereiken dan door verdeeldheid. Op de vraag van den voorzitter traden alle aan wezigen tot de vereeniging toe. Voorzitter hoopte, dat men meer medewerking mag ontvangen in het vervolg dan tot nu toe. De heer Mr. C. P Eecen wilde met nadruk vast stellen, dat het hier alleen gaat am de gemeente- raadsverkiezingen. Niet voor de Staten en de Ka mer. Hierna werd een naam gezocht voor de nieuw® kiesvereeniging. Dit bleek niet gemakkelijk te zijn. Er zijn al meer dergelijke vereenigingen voor ge meente-belang. Tenslotte werd de vereeniging ge doopt: „Kiesvereeniging Oudkarspels Belang." De statuten en i-eglementen zullen door het dag. bestuur worden samengesteld en de volgende ver gadering worden aangeboden. Vervolgens was aan de orde de bestursverkiezing. Bij de eerste stemming werden gekozen de heeren P. Kostelijk, Jb. Eecen, P .Kroon Jbz. en A. Ootjers. De heeren Jb. Kroon Jbz. en C. P. Eecen hadden ieder 4 stemmen. De heer Van Loo 3. Bij de herstemming tusschen de heeren Kroon en Eeoen werd de laatste verkozen. Het stellen van candidaten voor de cemeene- raadsverkiezing achtte men op de oprichtingsver gadering niet op zijn plaats en besloot men dit te doen op de 27 April te houden ledenvergadering. Na rondvraag volgde sluiting. BROEK OP LANGENDIJK, 13 April. 5S00 Kg. uien f 5.60—6.20, driel. f 2.50—3.20, grove f 5.70—6.20, 6000 Kg. peen f 1.20-1.90, 2300 Kg. roode kool f 1518.30, doorschot f 9, 162000 Kg. gele kool f 1.20—2.50, doorschot f 1—1.60, 50.000 Kg. D. witte kool f 0.70—2. NOORDSCHARWOUDE, 13 ApriL Bevelanders f 1.30, bl. aardappelen f 2.50, uien f 4.70 —6, driel. f 2.4O-3.S0, grove f 5.70-6.80, nep f 1.50. peen f 0.70—1.30. Kleine peen 60—S0 ct., kroten 4060 ct., roode koot 12.20—18.40. gele kool f 1.30—2.70, D. witte 0.70-1.80. ALKMAAR, 13 April. Qp de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 20 paarden f 100—250; 4 melk koeien f 125—155; 96 nucht. kalveren (slacht) f 4—10J 136 overhoud ers f10—15. ALKMAAR, 13 April. Op de heden gehouden botermarkt werd 62/4— 72ct. betaald. Eieren (.groothandel) f 1.80—2.15. Eendeiren f2. NOORDSCHARWOUDE, 15 April. 2600 Kg. peen f 0.70—1.10. WARMENHUIZEN. 13 April 1935. Roode kool, le kw. f 12.10—19.60, gele kool, le kw. f 1.202.10, D. witte kool, le kw. f 0.70—1.50, drielingen f 2.903.60, uien f 5.20—5.70. peen f 1— 1,50. bieten 4060 ct •i' ALKMAAR, 13 April. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. 305000 Kipeieren: 58—60 Kg. f 1.90—2.10, 60—62 Kg. f 1.90—2.20, 62—64 Kg. f 2—2.30, 64—66 Kg. f 250—2.70 Heden overleed onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder in den ouderdom van ruim 83 jaar Uit aller naam, C. WATERDRINKER. Oude Niedorp, 15 April 1935. Verzoeke geen persoonlijk rouwbeklag QOQOOiOOsOöOöOöOOsO Den 17 April a.s. hopen g P. STAM g T. STAM-Smit Q hunne 45-jarige Echtvereeniging 'q q te herdenken. q 0 Hunne dankbare Kinderen, Q Behuwd- en Kleinkinderen, 0 Lutjewinkel, 15 April 1935. OÖCX)OÖÖOOÖOOOOÖO Heden overleed, na een lang durig lijden, onze geliefde Moe der, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder MAARTJE ERIKS, Wed. van G. KRAP Gzn., in den ouderdom van ruim 85 jaar. Namens de familie, Sint Pancras G. KRAP Gzn. D. KRAP-v. d. Veen. Barsingerhorn A. v. d. KLOOSTER— Krap. Joh. v. d. KLOOSTER. Lutjewinkel, 14 April 1935. Te koop: 8 BIGGEN bij W. STUURMAN, Schagerbrug Tarwe- en Haverstroo te koop bij Wed. W. METZELAAR, l el. 8, Oudesluis gewaarborgd door de Fransche Staat en wettelijk geoorloofd. Zendt postwissel of storting op giro No. 88071. HELDERSCH OBLIGATIE- en WISSELKANTOOR Koningstraat 76 Den Helder Eenige en algemeene kennis geving. Heden overleed in het Tehuis voor Ouden van Dagen te Zijpe, onze beste Tante Wed. S. MOSK, in den ouderdom van bijna 83 jaar. Uit aller naam: D. VAN DOMPSELAAR jbz. Wieringerwaard, 13 April 1935. Anna Paulowna. Sportterrein Kleine Sluis. Bezoekt Zondag 21 April le Paaschdag om half 3 B.KC. I Ontwaakt I 4e kl, K.N.V.B. Amsterdam 2e Paaschdag - half 2 B KC. 3 H R C. 7 beide kampioenen. Half 4 B.K.C. 2 - Na afloop B.K.C. Kampioensbal in de tent. Entrée f 0.30 Allen daarheen.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3