Schagen-nieuws. Van de Alkmaarsche B0TERC0NTR0LESTAT10N „NOORDHOLLAND". KAASCONTROLESTATION „NOORDHOLLAND". Algemeene ledenvergadering op Vrijdag 12 April, des namiddags half 2, in „De Unie" te Alkmaar. Voorzitter de heer A. Commandeur; secretaris de heer Ir. D. C. de Waal. De Voorzitter opende de vergadering met woorden van welkom en gaf een korte beschrijving over den toestand. De notulen werden goedgekeurd. Naar aanleiding van een ontvangen aflossing van de helft der leening, verstrekt aan de Rijksboter- merkencommissie, groot f 450, kon de restitutie van contributie aan de leden van 10 pet. op 15 j)ct. wor den gebracht. Deze aflossing was juist hedenmorgen-ontvangen. Mededeelingen. In den loop van 1934 zijn uitgetreden 3 melkinrich tingen en 1 zuivelfabriek, zoodat het ledental op 1 Januari 1935 bedroeg 70, n.1. 53 zuivelfabrieken, G melkinrichtingen, 10 handelaren en 1 zelfkarnendc hoer. Na 1 Januari 1935 is nog toegetreden 1 zuivel fabriek, zoodat het ledental op dit oogenblik 71 be draagt. De N.C.Z., een organisatie, die 8 millioen kilo bo ter verwerkt, wilde tot het station toetreden, zoodat door haar ook rijks bolcrmcrken kunnen worden gebruikt. Het bestuur stelt voor, dat de N.C.Z. tot het station wordt toegelaten tegen een contributie gelijk aan die van het grootste lid, omdat wanneer volgens het verwerkte kwantum moest worden betaald, deze contributie veel te hoog zou worden. Dit werd aan liet bestuur overgelaten. De finantiën. De exploitatierekening over 1934 sluit met een ba tig saldo van f 2257.61. Het bestuur stelt voor om van dit batig saldo een bedrag van f 840.02 aan de leden te restitueeren, zijnde 10 pet. van de contributie over 1934, terwijl dan de rest ad f 1417.59 gebruikt zal worden voor de nieuwe rekening over 1935. De finantieele commissie kan zich met dit voor stel vereenigen en adviseert de rekening goed te keuren. Aldus geschiedt. De terugstorting aan de leden werd vastgosteld op 15 pet., volgens het nadere voorstel van het bestuur. De begrooting voor 1935. sluit tot een totaal bedrag van f 10167.59, met een post onvoorzien van f 117,59. In verband met de stijging van de boterprpduc- tie zijn de abonnementskosten van het Kaascontrole station met f 500 verhoogd. De commissie adviseerde tot goedkeuring, waarna vaststelling volgde. Voorgesteld wordt hetzelfde contributieschema, dat voor 1934 heeft gegolden, ook voor 1935 te doen hef fen. De secretaris lichtte het voorstel van het bestuur nader toe. Het contributieschema werd aldus aan genomen. Bij do rondvraag vroeg de heer Bus, van Wormer- vcer, of niet was geprobeerd volgens het in de no tulen opgenomen besluit het menggebod toegepast te krijgen. Ligt het niet op den weg van het station, om in deze richting te werken? De secretaris antwoordde, dat dit meer op den weg van de zuivelorganisatie lag. Wel heeft de Cen trale Commissie de Botercontrole gesteund, inzake hel erisisbotermerk, wat betreft het daarop plaatsen van twee leeuwen en 't woord „boter". De heer Bus dankte voor dit antwoord, maar was toch niet tevreden. De heer Harp, Alkmaar, wees op den lagen prijs op de botermarkt. Ligt het niet op onzen weg dat geprobeerd (vordt dc-n prijs er wat bovenop te hel pen. Spr. vindt dit wel in het belang van de produ centen. Het komt wel voor, dat de botgr verkocht wordt voor prijzen, een dubbeltje beneden den vast- gestclden prijs. Dat geeft veel verwarring en soesah, hetgeen niet in het belang is van den afzet. Voorzitter zeide dat dit behoorde bij de Zuivelor- ganisaties. De secretaris ried aan, zich tot de org. te wenden, waarbij men was aangesloten. Via die organisatie moet dan bij de Crisis Zuivel Centrale worden aan gedrongen. Dan neemt de C.Z.C. wel wat boter uit de markt. Dat is den weg. Een der aanwezigen merkte op, dat de producenten het zelf in de hand hadden. Er is een overtolligheid van „koppen". Er moeten zooveel koppen worden gemaakt, als er kunnen worden geplaatst en niet meer. Dat is de oorzaak. Hierna sluiting. Algemeene Ledenvergadering op Vrijdag 12 April 1935, des namiddags 2 uur in „De Unie" te Alk maar. Voorzitter de heer G. Nobel, secretaris de heer Ir. D. C. de Waal. Voorzitter opende de vergadering met welkom. Wij staan, aldus de voorzitter, op een peil, zoo laag, als nooit te voren. Het ligt echter meer op den weg van de zuivelorganisaties om te trachten hierin ver betering aan te brengen. Wij zijn meer een contro leerend lichaam. Voorzitter sloot zich gaarne aan bij de woorden van den voorzitter van het botercontroïestalion. Hoe wel het er duister uitziet, hoopt voorzitter, dat de regeering de juist maatregelen weet te vinden dat de zuivelbereidende bevolking kan worden behouden. Mededeelinqen. In den loop van 1934 zijn uitgetreden 34 leden. n.1. 2 kaas- en boterfabrieken. 2 kaasfabrieken en 30 zelfkazende boeren. Verder traden 7 zelfkazende boeren toe, terwijl 2 kaasfabrieken nog werden om gezet in kaas- en boterfabrieken. Op 31 December 1934 bedroeg het ledental 462, n.1. 73 kaas- en boter fabrieken, 14 kaasfabrieken en 375 zelfkazende boe ren. Daarna zijn nog uitgetreden 6 zelfkazende boeren, zoodat het ledental op dit oogenblik be draagt 456, n.1. 73 kaas- en boterfabrieken, 14 kaas fabrieken en 369 zelfkazende boeren. Het Bestuur heeft besloten orn vanaf 1 April 1935 de salarissen van den Directeur en hot overige per soneel te verlagen met 5 met uitzondering van de salarissen beneden f1000 per iaar. Verder is besloten dat voor de pensioengrondslag zullen blijven gelden de salarissen, welke vóór 1 April 1935 werden genoten. Teruggave onderuielk. De secretaris deelde mede, telefonisch bericht te hebben ontvangen over de teruggave van de onder- melk aan de boeren. De circulaire kan worden inge trokken. Het is dus voorloopig afwachten. Voorzitter merkt op, dat deze mededeeling den aanwezigen wel aangenaam zal hebben aangedaan. Wat betreft de te nemen maatregelen door de regee ring was spr.'s oordeel, dat er zeer veel moeilijkhe den zijn, zoowel technische als practische. liet op 1 Januari 1936 aftredend bestuurslid, de heer J. Veldstra te Opmeer wordt als zoodanig her kozen. Aanvullinq Huishoudelijk Reglement. Het Bestuur stelt voor om aan art. 4 van het Huis houdelijk Reglement nog de volgende alinea toe te voegen: „De leden-fabrieken, die gedurende één of meer dere boekjaren niet zelf kazen en toch lid wenschen te blijven, zullen dan een vaste iaarcontributie be talen. welke berekend wordt door het cijfer van hun klasse van lidmaatschap, waarin zij waren in gedeeld in het laatste jaar. dat zij gekaasd hebben te vermenigvuldigen met f2.50. In het eerste jaar, dat zij dan weer zelf gaan kazen, wordt de contri butie berekend over de productie van het laatste jaar. dat zij gekaasd hebben." Deze aanvulling is noodig geworden, omdat één van de leden-fabrieken tijdelijk stopgezet is gewor den en toch gaarne lid zou wenschen te blijven van ons station. Niemand was er tegen, dus werd de wijziging aan gebracht. Exploitatierekening 1934. Aan de orde is de vaststelling van de exploitatie rekening 1934. Ze sluit tot een bedrag van f51813.71, waaronder een voordeelig saldo van fS631.S3. Het Bestuur stelt voor om van het batig saldo f 5926.99 aan de leden te restitueeren, zijnde een zesde deel van de contributie over 1934- en de rest ad f 2704.84 te gebruiken voor de nieuwe exploi tatierekening over 1935. De finantieele commissie adviseert balans en ex- p' oita tier eken ing goed te keuren. Deze rekening werd aldus vastgesteld. Voorzitter bracht woorden van dank aan de hee- ren De Waal en Oudejans en het personeel voor de ontvangen medewerking en het gehouden beheer. De begrooting voor 1935. Deze wordt aangeboden tot een bedrag van f 48954.84. onvoorzien f 104.84. We vermelden ervan: De post Algemeene Onkosten is met f250.ver hoogd en op f5000.— gebracht, omdat de laboratori umbehoeften. welke ook hieronder vallen, meer uit gaven vergen, door het extra kaas- en boteronder- zoek voor de C.Z.C. Daartegenover is ook bij de ontvangsten een post van C.Z.C. Afd. Alkmaar ad f 850. begroot voor de vergoeding voor dit extra- kaas- en boteronderzoek. De post Reclame is begroot op f5000.in ver band met de reclame in Brussel. Aangezien n.1. dit jaar te Brussel de groote we reldtentoonstelling wordt gehouden, wil het Bestuur gezamenlijk met de Kaascontrolestations Zuid-Hol land voor volvette kaas en Utrecht een inzending doen op de Internationale Zuiveltenloonstèlling, wel ke van 1526 Mei a.s. te Brussel op het terrein van de Wereldtentoonstelling wordt gehouden en verder is er met dezelfde stations een groote lichtreclame ontworpen voor den tijd van één iaar aan een der spoorwegstations (het Gare du Nord) te Brussel. Bij de ontvangsten is daarvoor ook een post ge bracht voor de restitutie van de Vereeniging „Het Kaasmerk" te Leiden ad f 3600, n.1. f 50 per 100.000 afgenomen kaasmerken in 1934. Bij de ontvangsten zijn verder de abonnements kosten van het B.C.N.H. gebracht op f S00O, dus met f 500 verhoogd, hetgeen billijk moet worden geacht, daar de boterproductie in 1934 met pl.m. 400.000 KG. is gestegen en daartegenover de kaasproductie met pl.m. 1.000.000 K.G. is gedaald. Het Bestuur van het B.C.N.H. is hiermede accoord gegaan Met het bestaande contributieschema kunnen de bijdragen der leden over 1935 dan ook slechts begroot worden op f33.000.dit is f 2000.lager dan in 1934. Voorzitter lichtte het plan van de te voeren pro paganda nader toe, waarna de heer De Waal de in richting van de tentoonstelling uiteenzette. Eenige handelaren en zelfexporteerendc fabrieken zullen ook op de tentoonstelling exposeeren. Het opschrift van de lichtreclame zal zijn met 30 c.M. groote let ter: „Echte Goudsche en Noord-Hollandsche Edam mer", met de afbeeldingen van de kazen er achter. Een der aanwezigen vroeg of men ook met het Friesche station in contact was getreden. Voorzitter antwoordde dat dit niet gebeurd is. De heer Spaander vroeg of het geld uit de bewuste zuivelpot, waarvan f 1 millioen voor propaganda zou kunnen worden gebruikt, om deze propaganda daar uit te bekostigen. Deze post maakt voor ons 1/10 van de begrooting uit. Kan dit niet worden aange vraagd. Voorzitter antwoordde, dat het Crisiszuivelbureau zelf propaganda maakt, maar gezien het succes te Antwerpen gaan de controlestations zelfstandig ook nog propaganda voeren in Brussel. De begrooting werd hierna vastgesteld. Het Bestuur stelt voor hetzelfde contributiesche ma dat in 1934 heeft gegolden, voor 1935 vast te stellen. Bij de randvraag merkte de afgevaardigde van „Con- cordia", Oudendijk op, of de directeur van het sta tion wat minder voortvarend zou kunnen zijn mot de uitvoering van de regeeringsmaatregelen. Voor de goedwillende fabrieken heeft de circulaire over de teruggave van de ondermelk deze fabrieken op on kosten gejaagd, doordat nieuwe apparaten waren gekocht. Spr. zou wel willen, dat wat gewacht werd met het verzenden der circulaires. De secretaris (directeur) deelde mede, dat hij ge woon zijn plicht had gedaan door de circulaires to verzenden. Als spr. ze ontvangt, moet spr. ze doorzen den. Een der heeren vroeg de medewerking van het controlestation voor de fabrieken, die willen mede werken en nu hun leden in moeilijkheden hebben gebracht. Spr. zou wel willen aandringen dat er bij de volgende circulaire, wanneer vaste cijfers worden genoemd, rekening werd gehouden met het percen tage, dat reeds is afgeleverd. Voorzitter ziet in de a.s. op te leggen melkrege- ling veel onkosten. Het staat er, wat betreft de uit voering, hopeloos voor. Dat de regeling nu ingetrok ken wordt is geen bewijs, dat hij wel doordacht is. Dit zit niet in den directeur van het station, maar in Den Haag. Koegras informeerde naar een uitkeering van den steun op kaas. De secretaris wist niet hoe hoog deze was. „Eureka", Binnen wij zend, vroeg of de secr. een idee ervan had, welke uitkeering zou worden ge daan. De secretaris meende van pl.m. 4 ton, wat onge veer f 0.75 per 100 Kg. beteekent. Daarna volgde sluiting. SPORT VAN ZONDAG SCHOOLWEDSTRIJDEN TE SCHAGEN. Scha gen I wint de wisselbeker. Na vele slechte voetbaldagen was Pluvius met de Schoolvoetbalcommissie en bleef weg. Het was Za terdagmiddag op het Schagen-veld vrij druk. Van alle omliggende gemeenten waren schooljongens komen kijken, teneinde de schoolvoetbalfinale bij Ie wonen. Allereerst zou spelen KolhornDirks- liorn om den derden en vierden prijs. Wegens ziekte was Kolhorn niet aanwezig, zoodat Dirkshorn den derden prijs al zeer gemakkelijk binnenhaalde. Voor deze schoolvoethal-finale waren de N.H.V.B.- bestuursleden Delveaux, Oden en v. Ketel aanwe zig. Vooral de tegenwoordigheid van den heer Del veaux als voorzitter van den N.H.V.B. baarde veel opzien. liet doet zeker goed aan, als dergelijke per sonen bij een gewone schoolvoetbalfinale aanwezig zijn. Zoo traden dan SCHAGERBRUG—SCHAGEN in het veld, om don hoogsten voetbaltitel. Direct gingen dc Schagcnaren die in geel-zwart waren gestoken, op het Zijper doel af. dat echter be hoorlijk werd verdedigd. Herhaaldelijk scheen een doelpunt te zullen komen, doch te kort samenspel voor het doel was oorzaak, dat zulks niet geschied de. Daar kwam nog bij, dat van Haren de goedheid had om keihard tegen den paal te schieten. Door uitstekend verdedigen der Schagerbruggers komen voor de rust geen doelpunten. In de rust werden de jongens tot meer vuur aangezet wat bepaald heeft geholpen, want direct kogelt van Haren in uit een corner. Het schot wordt echter op uitnemende wij ze overgeslagen. Het is echter uitstel van executie, want even later geeft Schouten een keurige voor zet. Zonder aarzelen scoort van Haren van grootcn afstand, 0—1. Nu zijn de geel-zwarten niet meer te houden. Onophoudelijk komen ze terug. Schouten, v. d. Ben en van Haren zorgen ten slotte dat het 50 wordt, waarmede ze de schoolcup voor een jaar in het bezit hebben gekregen. Prijsuitreiking. Direct na afloop van den wedstrijd roept de com missie de aanvoerders bij zich. Het is een verbazend leuk gezicht die kleine aanvoerdertjes voor do commissie te zien staan in afwachting op de prijzen. De voorzitter van den N.H.V.B., de heer Delvaux, neemt het woord. Jongere sportvrienden en oudere kijkers, het heeft mij een groot genoegen gedaan hier aanwezig te kunnen zijn. Juist bij deze school wedstrijden, omdat daarbij altijd on faire wijze voor do schooleer wordt gestreden. Vooral in don laatstcn wedstrijd welke ik heb bijgewoond heeft mij vooral het goede werk der keepers en eenigen van jullie getroffen. Voorts spreekt spr. een hartelijk woord van dank uit aan alle medewerkenden aan deze school wedstrijden. Een bijzonder woord van dank komt. den heer Beunder wel toe voor het vele werk dat deze als secretaris der schoolvoetbalcommissie heeft moeten verrichten alsook aan de voetbalvereen. Sparta voor het beschikbaar stellen van haar terrein en den heer Molenaar als terreinknecht. De pers wordt, dank gebracht voor hare buitengewone me dewerking om aan de schoolwedstrijden ruchtbaar heid te geven. Spr. dankt allen nogmaals hartelijk foamens den N.H.V.B. Vervolgens worden de prijzen uitgereikt. Voor het beste doelgemiddelde hadden de scheidsrechters een medaille beschikbaar gesteld. De ze was gewonnen door Oudesluis, 3e pr. Dirkshorn, 2e prijs Schagerbrug, le prijs Schagen I. De heer Delvaux memoreert nog da/t deze eerste prijs, een beker, als wisselprijs beschikbaar is ge steld door den N.H.V.B. Spr. hoopt dat hij een mooi plaatsje in de O.L. school zal krijgen. Met opgehe ven hoofd ziet men dan het 130 centimeter meten de Schagen-aanvoerdertie voorzichtig met z'n beker wegstappen. De schoolwedstrijden zitten er weer voor oen jaartje op. SCHAGEN a—HELDER a, 1—3. Zóó was 't goed. In een van beide zijden zeer goed en snel gespeel den wedstrijd hebben de wftjes gewonnen; een uit slag, die Helder verdiende. De witjes demonstreer den een zeer enthousiast spel, dat in beheersching zeker onder deed voor dat van Schagen a, maar daarom niet minder productief was. 't Werd een prettigen wedstrijd, die van 't begin tot het eind in tempo werd gespeeld en zijn bekoring behield tot het einde. Met de rust had Helder een 10 voorsprong. Koch maakte daarna gelijk, waarna de witjes de leiding hernamen. Dat het tenslotte 31 werd was de schuld van de kapotte doelnetten, want de bal werd door het zijnet geschoten, waarna de arbiter een doelpunt toekende. Dat de bal naast ging heeft deze beslist niet kunnen waarnemen. H.R.C. IV—SCHAGEN II, 9—1. Voor het Gouden Kruis. Na zelfs met 1—0 door middel van Boontjes te hebben voorgestaan, ging de rust met een 3—1 achterstand in. Na de rust boterde het in de S.-gele- deren niet zooals het behoort, waardoor H.R.C. den stand met geregelde tusschenpoozen tot 91 opvoer de. Bij ons vat echter de meening post dat H.R.C. IV met het oog op de promotiewedstrijden reeds zeer zwaar is* gemaakt. Schagen II is dus uitgekruisd. ARBEIDERSSPORTBOND. Hoorn door Schakels (Schagen) geslagen. Schakels verschijnt zonder R. Rempt, welke we gens een oude blessure niet kon spelen. Hoorn I is geheel volledig. Direct na den aftrap gaat Schakels op de Hoorn-veste af en moet de Hoornkeeper een schot van Rempt venverken. Een hoekschop op het Hoorn-doel volgt. Als de thuisclub hierdoor iets wak ker geschud wordt, komt men er wel iets beter in. Schakels speelt echter technisch veel beter dan de Hoorners en haar voorhoede vooral is veel gevaar lijker. Beide partijen brengen het tot eenige hoek schoppen, waarbij het Hoorn-doel eens ternauwer nood aan een doorboring ontsnapt. Ongeveer 10 mi nuten na het beginsein brengt de Hoorn-voorhoede Lem in het nauw. Deze weet niet wat te beginnen en wil den bal corner trappen. Hij komt echter juist op dat moment te vallen, waarvan de Hoorn-midden voor dankbaar profiteert, en Bijlsma geen schijn van kans geeft, 10. Dat was voor Schakels het sein om beter aan te pakken. Er werd harder gewerkt, wat tot resultaat had dat nog voor de rust G. Rempt eerst de gelijkmaker scoorde en even later z'n club dc leiding bezorgde 12. Met dezen stand werd van doel verwisselt. Na de hervatting krijgt P. Ruig het op z'n heupen en doelpunt onhoudbaar, 13. Nog voor het einde brengt KI. Rempt z'n club binnen door een gegeven penalty in een doelpunt om te zetten, 14. Hierme de heeft Schakels de leiding weer herwonnen. Met een beetje goede wil kan ze deze thans behouden. De stand luidt thans: Schakels 6 5 0 1 21-5 10 Hoorn I 9 7 0 2 42—9 14 Hoorn II 6 3 0 3 16—19 6 Den Helder 5 2 0 3 10-15 4 Rode Rakkers I 10 5 0 5 25—16 10 Rode Rakkers II 8 0 0 8 5-54 0 Men denke er om dat hij het opmaken der stan den bij den N.A.S.B. alleen rekening wordt gehou den met het aantal verliespunten. De Alkmaarsche Boys verliezen vriend schappelijk van een Blauw-Wit-combina. tie met 0—1. De competities zijn afgeloopen, voor den beker heeft Alkmaar niets meer in de melk te brokken en dus zullen we het hier voorloopig moeten stellen met vriendschappelijke wedstrijden. Voor heden hadden de Alkmaarsche Boys het Amsterdamsche Blauw-Wit op bezoek. Hoewel het c-en combinatie was, grootendeels bestaande uit spe lers van het tweede en derde elftal, was het toch een alleraardigste wedstrijd en hadden de Boys een te genpartij waarvan ze nog heel wat konden leeren. Trouwens, de bedoeling was voor een goed deel enkele wijzigingen in het elftal te beproeven, dat er voor deze gelegènheid uit zag als volgt: Keesen. Brouwer, Slikker, Duinmeijer, Coster, Weel. Goudsblom, Licht, Kwadijk, Boots, de Grand. De vervanging van Indri door Goudsblom was toe te schrijven aan ongesteldheid van den eerste,'wat niet wegnam, dat de invaller een zeer verdienstelij ke partij voetbal speelde en zijn plaats in het team t.en volle waard was. Dit beteekent voor de Boys in ieder geval een belangrijke reserve aan kracht Het best beviel ons intusschen de opstelling van Brouwer als back. Dit is een zeer groote versterking. Het zwakker punt in de rood-witte ploeg vormde tot dusverre steeds de achterhoede en het lijkt ons niet onwaarschijnlijk, dat de Boys in de volgende compe tit/ie van de verdediging van heden meer plezier zul len beleven dan van die, welke tot dusverre voor hei Alkmaarsche heiligdom stond opgesteld. Duinmeijer had als rechts-half aardige momen ten, Licht daareiitegen als rechtsbinnen vrij zwak De wedstrijd zelf was er een van een sterkere te genover een zwakkere, waarbij de zebra's de over hand hadden. Hun techniek, zoowel als hun combi natiespei stonden even boven dat van de Boys. Door het goede verdedigen der Alkmaarsche achterhoede zoowel als door het feit, dat de midden-voor van Blau-Wit er in slaagde practisch iedere kans niet te benutten, hadden de Amsterdammers er eenige moeite mee hun meerderheid In doelpunten uit te drukken. Eerst in de tweede helft mocht dit dén reehts-buiten van Blauw-Wit, die daartoe ver naar binnen zwenkte, gelukken. Hij scoorde het eerste punt, dat tevens het eenige zou blijven. De voorhoede der Boys, over 't algemeen het bes te deel van het elftal, slaagde er ook heden wel in menigen aanval op te zetten, maar ze mocht niet het genoegen smaken te scoren. Dit was wel toe te schrijven aan het soliede spel van de Blauw-Wit achterhoede, waarin vooral de rechts-back en de kee per uitblonken. Toen het einde kwam hadden de Boys den prettig gespeelden wedstrijd verloren met 01. NIEUWE NIEDORP. Texel—Nieuwe Niedorp. 4—0. Nieuwe Niedorp AAlkmaar 42. Nieuwe Niedorp uitgebekerd. Een op wraak belust Texel elftalheeft een lauw spelend onvolledig Nieuwe Niedorp team een klin kende 40 nederlaag toegebracht. Texel verdiende de overwinning volkomen, al had dan ook met een klein beetje geluk N.V.V. één of meer doelpunten toegeko men, maar 't zat de Niedorpers dezen middag lang niet mee. Nieuwe Niedorp heeft invallers»voor Rcyne en Kaay en in de plaats hiervoor spelen Visser en Geel. De opstelling is hierdoor als volgt: Blokker Van Herwerden, Klaver Geel, de Weerd, Grootes Deugd, Visser, Sepers, Faus, Bregman. De heer Metzelaar was ter elfder ure belast met de leiding, welke hij op matige wijze volbracht heeft. Het Texel elftal was het gewone comp. elftal, met een eenigszins gewijzigde opstelling: Du kers; Zuidewind, Witvliet; Huizinga, Gieles, de Graaf; Bruin, J. Ran, Winters, H. Ran en Pijpers. Nieuwe Niedorp heeft de toss gewonnen en al spoedig krijgt Faus een kansje, maar zijn schot faalt. Bregman zet kort hierop fraai voor, doch Dukers weet al uitloopend fraai te redden. Nu gaat het.spel van doel tot doel gelijk op. Er zal vijf minuten gespeeld zijn, als Pijpers een verre bal nog juist bereiken kan, zijn voorzet komt bij Winters, deze geeft een niet hard maar zuiver geplaatst schot en onhoudbaar voor Blokker verdwijnt het leder in den uitersten hoek. 1—6. Verschillende keeren krijgt N.N. de kans tot gelijk maken, maar Zijdewind. Witvliet en de in goeden vorm zijnde Dukers, verdedigen dermate, dat er voor de gehavende N.N. voorhoede zoo goed als geen doorkomen aan is. De Texel linksbuiten valt op door iederen bal die hij heeft, te pas of te onpas, op doel te schieten, of 't komt doordat hii (zooals blij ken zou) daar wel eens succes mee heeft, voor de andere spelers is een dergelijke taktiek (zoo het dat is) verre van aangenaam. Een zeer gevaarlijk schot van Faus weet Dukers ternauwernood tot corner tö verwerken. Het wordt 20 als Winters doorbreekt. Van Henverden kan hem niet houden, hij geeft over aan den rechts buiten en voor de tweede maal moet Blokker visschen. Dit was na een half uur spelens. Het komt ons voor, dat Visser en Geel uitgespeeld zijn, zij zijn althans zwak in hun optreden. Met 20 breekt de rust aan. Na de rust werd het spelpeil er niet beter op, het tempo zakte zichtbaar, alle spanning was verdwenen. Er zijn juist 10 minuten gespeeld, als Pijpers den bal weer eens op doel schiet, maar nu eindelijk raak. 3—0. De Graaf en Zuidewind doelen eenige rake trappen uit, verschillende Niedorpers liepen hiervan te hin-

Schager Courant | 1935 | | pagina 6