Strssa heeft weinig opgeleverd. Wieringermeer. "pe^Grote Uitverkoop vat^ SCHAGER ROOSJES Buitenland ilijkheden te Genève. Meubelfabriek „EIK EN LINDEN" Hendrika Manna de Leur, Mej. Elisabeth Christinalimmink, Optimistische begrootingsrede van Chamberlain. Belastingverlaging en salarisverhooging in Engeland. Stresa is geëindigd, Genève begonnen! Wij rollen van de eene conferentie in de andere en het zi.et er niet naai* uit dat de heeren van het ge praat gauw genoeg zullen krijgen. Mussolini heeft tenminste voor continuiteit ge- z.cwgd on het initiatief gonomen voor het bijeenroe pen van een Donau conferentie te Rome op 20 Mei a.s., waarvoor naast de landen der Kleine Entente ook Duitschland zal worden uitgonoodigd. Zoo gaan wij maar dooc met confereeren, in de hoop op deze wijze nog eens tot resultaten te ko- mcn. Dergelijke besprekingen fungeeren trouwens op zeer goede wijze ais bliksemafleider, daar zij meestal het vermogen hebben al te groote spanningen op te van gen en te neutraliseeren. Dit is ook de functie .van Stresa geweest. Trots het enthousiaste communiqué dat de groote leiders der internationale staatkunde hebben gepu bliceerd over de Stresa-resultaten en dat overloopt van betuigingen van eenheid, durven -wij beweren, dat de resultaten buitengewoon gering zijn geweest. Er is a,o.n de Europeesche tegenstellingen aller minst e.en eind gemaakt en hoewel het communi qué er Sn geen enkel woord van gewaagt, blijven wij, na ernstige bestudeering, van meening, dat niet de conferentie van Stresa, doch het Duitsche aanbod tot het aangaan van een niet-aanval verdrag voor 'Oost-Europa het belangrijkste succes is dat in de laatste dagen is bereikt. Het moet voor de conferentiegangers niet aange naam zijn, dat zij aan dit succes door hun gepraat weinig hebben bijgedragen en bet slechts aan een zwenking van Hitier is te danken. Over de mogelijke oorzaken van deze Duitsche frontverandering spraken wij Zaterdag jl. reeds uit voerig. Als belangrijkste resultaat van Stresa zien wij het besluit om aan de kleine overwonnen staten, die bij het vredesverdrag van Trianon evenals Duitsca land, zijn ontwapend, wederom een zekere bewape ning toe te kennen. Dit is althans een zeer wijs besluit, want de ver leiding kon voor de kleintjes ook wel eens te stern worden en dan waren de poppen eerst recht aan het dansen. Want wat Duitschland zonder oorlogsgevaar kan doen, zal men daarom nog niet aan Hongarije of Bulgarije toestaan. Er is altijd in de wereld nog verschil van behan deling geweest tusschen een machtige en een afhan kelijke. Verder hebben Engeland en Italië toegezegd bij de besprekingen in Genève over de Fransche aan klacht tegen Duitschland, één lijn te trekken. Dit is werkelijk een pracht resultaat, maar het geeft heel weinig practisch resultaat, evenmin als do verklaring dat Londen en Rome trouw blijven aan het Locarno pact- Het mankeert er nog maar aan, dat ook hierop niet zou kunnen worden vertrouwd! Wij begrijpen natuurlijk zeer goed, dat deze ver zekering is gegeven als een waarschuwing aan Ber lijn om niet verder te gaan met eenzijdige contract breuk, maar moeilijk kan men deze nieuwe verkla ringen als een goed resultaat van Stresa verheerlij- •ken. Wij kunnen ons dan ook onmogelijk aansluiten bij de tevredenheidshetuigen, die de heeren Mussolini c.s. meenen te moeten uiten. Dat inderdaad zeer weinig is bereikt blijkt wel uit het verloop van de eerste Volkenbondsdag, die •gisteren te Genève is begonnen. Het is gebruikelijk dat de Raadszittingen 's morgens om ongeveer elf uur beginnen, doch daarvan was ditmaal geen sprake. Men durfde de openbaarheid niet aan! Achter gesloten deuren confereerde en oreerde men druk, doch de opening der beraadslagingen over het Fransche memorandum werd naar een steeds later uur verschoven. Dit teekent de spanning! En toen eindelijk de delegaties tegen half vier in 't. Volkenbondsgebouw bijeen kwamen, wat 't slechts om het lastige Abessvnië een standje te geven, dat het zoo brutaal was om tijdens deze gewichtige zit ting attentie te vragen voor zijn belangen. Men kleedde deze reprimande natuurlijk zeer keurig in. maar het resultaat was toch, dat aan Addis-Aheba zal worden medegedeeld dat het tot een volgende zitting van den Volkenbondsraad zal dienen te wachten en dat. intusschen door onderhan "delingen tusschen partijen en door arbitrage con form het tusschen beide landen loopende arbitrage verdrag een oplossing van de geschillen zal dienen te worden gezocht. Of Abessvnië. dat de ïtaliaansche strijdmacht in 'Afrika steeds grooter ziet worden, erg dankbaar en tevreden zal zijn over deze beslissing valt te be twijfelen. Maar de groote mogendheden hebben thans ande re dingen aan het hoofd en dus moet die zwarte Keizer maar zien hoe hij zich redt. Zooals gezegd, duren de geheime besprekingen in Genève nog steeds voort en terwiil wii dit schrijven heeft er nog ge enopenbare zitting plaats gevonden. Waar de schoen wringt is duidelijk. De Kleine Entente is er heelemaal niet mede in genomen. dat de groote mogendheden bet bed maar voor hen spreiden en de tallooze kwesties, die Oost- Europa tot een broeinest van oorlogsgevaar maken, oefenen natuurlijk op een vlot tot stand komen van een algemeene houding tegenover Duitschland een ongunstigen invloed uit Daar komt nog bij dat tal van landen, vooral zii die diclvt aan het Hitlerrijk grenzen, er weinig voor gevoelen om in een scherpe resolutie het optreden van Berlijn te laken. Wij denken hier b.v. aan Polen en aan de weinig benijdenswaardige positie der Denen, die wii hun raadszetel thans zeker niet misgunnen. Al deze scherae tegenstellingen maken het tot stand komen van een eensgezinde houding buiten gewoon moeilijk en wii begrijpen levendig dat daar achter die gesloten deuren discussies worden ge voerd die moeilijk in het openbaar zouden kunnen plaatsvinden. De scherpe kantjes worden van de Fransche aan klacht afgeviild en Pariis met ziin consorten spar telen natuurlijk uit alle macht tegen. Het doet prettig aan om temidden van al die misère ook eens een beter geluid te hooren. In een optimistisch getinte millioenenrede heeft de Engelsche minister van financiën Chamberlain zijn begrooting aan het Lagerhuis gepresenteerd. Chamberlain zeide, dat het jaar, dat pas was ge- Monsterzalen |e°P™tdel.d"ag3 tfen%^rüSPÏ0°r ï^zock gewenste tijd- eindigd, zich had gekenmerkt door een aanzienlijke schrede voorwaarts naar het herstel. De opbrengst der industrie was gestegen met 12 pet. de produc tie van fabrieksgoederen had een nieuw record ge slagen. de export was omhoog gegaan met 30 milli- oen pond sterling. Ook de levenskostcn waren aanzienlijk onder het niveau gebleven, dat bestond voordat de regeering aan het bewind kwam, terwijl 14 millioen meer uit de inkomstenbelasting is verkregen. Met een groot gebaar werden ook de salarissen der lagere ambtenaren weer gebracht op het peil van voor de crisis en enkele belastingen verlaagd. Het is natuurlijk kostelijk om een dergelijke opti mistische toon bij onze buren van over de zee te beluisteren, maar wij kunnen als wij dat teeken zien staan, ons maar niet onttrekken aan de ge dachte, dat al die gunstige beschouwingen, toch eigenlijk boerenbedrog zijn. Wat schiet de Engelsche ambtenaar er mede op dat hij thans weer evenveel verdient als in 1929, in dien zijn pond sterling slechts de helft waard is van vroeger? En welke waarde heeft een export toename van 30 milioen pond als de geldkoers een nog veel grooter acces zou vragen? Neen, een juiste beoordeeling van de maatschap pelijke ontwikkeling is slechts mogelijk als stabiele grootheden met elkaar worden vergeleken. En wij kunnen moeilijk in de ponden sterling, waarmede Chamberlain thans goochelt, de oude, betrouwbare Engelsche munt zien, die geslachten lang als den meest stabiele waardemeter ter wereld gold. Aan deze Engelsche voorspoed zit een luchtje! Benoemd. Onze plaatsgenoot, de heer IL den Hartigh, thans bewaker en onbez. veldwachter bij Z.Z.W., met stand plaats Middenmeer, is heden benoemd als rijksveld wachter te Kol horn. Al is waar dat de heer de TI. een dienaar is der I-Ieilige Hermandad en deswege optreed als beschermer der wet, noclithans zijn we overtuigd, dat velen den humanen en rondborstigen politieman noode zien vertrekken. Het ga hem en de zijnen in zijn nieuwe standplaats wel. Groote voorraad en bonte schakeerïng eenden. De „Meer" is al reeds geruimen tijd een gelief koosde en welkome nederzetting gebleken voor wilde eenden. Onderscheidene en bonte kleuren w.o. di verse soorten als de Aneas bosas, Zomertalink, Zoog- bek, enz. enz. treft men verdeeld in groepen en pa- ren aan. Waar thans ook weer het eierseizoen daar is en velen zijn belust op de inhoud van een eendenncst, wijzen we er op dat het eendeieren rapen streng ver boden is. Men hoede zich dus voor overtreding! Politie. Verloren: een dynamo van een motor. Inl. en te rug te bekomen bij politie Middenmeer, Havenstr. MIDDENMEER. Lentetijd, schoone tijd, die het hart verblijd. Jon.qe lammeren doet qij sprinqen, En de lieve voqels zinqen, enz. Zoo zong de dichter van den ouden dag en ook onze polderbewoners kunnen zich zeer goed in dit lied verplaatsen. Hoewel iets voor onze plaats nieuw, ontwaren we ook hier de springencï.e darte lende jonge lammeren bii tientallen bij de moeder schapen in de door de voorjaarszon groenende wei. Ook het nieuwe jonge leven geeft naast het vroo- lijk vogelgekwinkeleer hoop op een naderend zo- mergetij, vrij van de grimmige en ijzige polder stormwinden. Voor eierzoekers. De jachtopzieners der W.-meer brengen aan gega digden ter kennis, dat zij welke 'n patriizennest met eieren in de W.-meer vinden, en hiervan aangifte doen. een vergoeding genieten van fl.50 Der nest. De voorwaarden zijn: het nest afbakenen en juiste plaats opgeven alwaar hei; nest zich bevindt en dit. melden aan een der jachtopzieners. BedrijfsonqevaL De paardenkoetsier J. B. uit Medemblik en werk zaam bij de Cultuur Mij. kwam zoodanig onder een met stroo geladen en rijdende caros terecht dat hij zich onder heelkundige behanedling moest stellen. Hoewel aanvankelijk het ergste gevreesd werd is dit ongeval naar omstandigheden nog zeer goed afgeloopen. WIER1NGERWAARD Gepromoveerd. Onze plaatsgenoot de heer P. J. Haringhuizen pro moveerde Maandag aan de Rijksuniversiteit te U- trecht tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, „hoofd vak Natuurkunde", op het proefschrift: „Optisch on derzoek van gasontladingen in capillaire buizen" en op stellingen. De heer A. D. Sleutel alhier, die gedurende een tijdvak van 39 jaar lid van den gemeenteraad is ge weest, waarvan 30 jaar als wethouder, zal wegens hooge ouderdom geen candidatuur meer aanvaarden. ANNA PAULOWNA R.K. Staatspartij. De afd. van de R.K. Staatspartij hield een proef- stemming voor de officieele samenstelling van de candidatenlijst voor dc gemeenteraadsverkiezing. Er werden 260 geldige stemmen uitgebracht. Het resul taat was, dat de candidatenlijst er als volgt uit zal zien: 1. A. L. Kloosterman: 2. C. J. van der Ploeg; 3. H. op 't Veld; 4. J. van den Berg Azn.; 5. W. Ko men; 6. P. Molenkamp; 7. P. J. Langelaan; 8. J. A. Smit. BREEZAND. A.D.O.—Dindua. De zomercompetitie van den Chr. Ned. Voetbal Bond begon voor A.D.O. met een zwaren wedstrijd Dindua, van Enkhuizen, de laatste drie jaar kam pioen, kwam op bezoek. Na den aftrap is het eerst aan beide kanten wat terrein verkennen. Dan blijkt al spoedig dat Din dua sterker is, maar de A.D.Q.-achterhoede is in goede conditie en bezweert het gevaar. Speelt Din dua een open spel, de A.D.O.-voorhoede houdt het te kort en kan daardoor ook niet doelpunten. Na een half uur echter, als eerst een schot na een doel- worsteling rakelings over het Dindua-doel is gegaan, komt de A.D.O.-aanval terug en schiet de linksbui ten hard in. Rust 10. Na de rust leggen de A.D.O.-spelers zich sterk op verdedigen toe, doel verdediger Schipper is in heel goeden vorm en er is voor Dindua dan ook geen doorkomen aan. Zoo eindigt de spannende wedstrijd met een 10 overwinning van A.D.O. en hebben de Breezanders hun twee punten binnen% Lindegracht, ALKMAAR. Onze voorraad en keuze is onovertrefbaar. „azat® v,a° «aa°eet T ten W*» w» vo°* ,eot>e- Vele monsters voor aannemelijk bod. Heden overleed te Utrecht na een zeer korte ongesteld heid, tot onze diepe droefheid, mze lieve zorgzame Moeder, Mevrouw geboren KNOPPER. in den ouderdom van 50 jaren R. VAN DER WOUDE— de Leur J. G. VAN DER WOUDE. Schagen (N.H.), 15 April 1935. De teraardebestelling zal plaats hebber» op de eerste al ^'emeene begraafplaats te Utrecht, Donderdag 18 April a. s., vertrek van het sterfhuis lieerenstraat 17, 's morgens elf H uiir. Algemeene kennisgevi: esskeP Meden overleed, te mijnen liuize, na een korte ongesteld heid, zacht en kalm, onze beste Nicht en trouwe Huisgenoofe, in den ouderdom van 77 jaar G MAREES. Alkmaar, 15 April 1935. Spoorstraat 79. Geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Donderdag te Sint Maartensbrug nam. twee uur. Vertrek vanaf het sterfhuis nam. half één. ooaoaoaotxJöoaotx) Den 23 April hopen onze n geliefde Ouders, Behuwd- en n a Grootouders, A V. Krapman M. Krapman-Jongejan A hunne 59-jarige Echlvereeni- A q ging te herdenken. q A Hunne dankbare Kinderen, ft o Behuwd- en Kleinkinderen, q 0 Anna Paulowna, April 1935. ij Molenvaart. ÖOCOOOÖOÖOCÖOriOO De Krupp Maaimachine is de meest volmaakte. Hoofdas uit een stuk. T. v. d. BAAN, Smederij, St. Maartensviotbrug. MET 3 CENTEN! per maat om laag, gaan onze zwarte gebreide Beenschaften (om zelf voeten aan te breien;. Maat 7 kost 38 ct. Huis moeders doet uw voordeel. „De Sterke Kous", Jaap Snor, Den Hel der. Voor Schagen bij C. de Moei. Noord. Fokkers uit ANNA PAULOWNA en omgeving van het Nederlands Trekpaard worden uitgenodigd in „Veerburg" te komen Vrijdag 13 April, 7.30 uur. ter bespreking even- tueele aankoop van JONGE PAARDEN met papieren. Een paar liefhebbers De Krupp Maaimachine Slijt minder, alle draaipunten lcogcl- of rollagers. DE REUS en GROENEWOUD, Smederij. Winkel, Te koop: Een i KACHEL-KUNSTMOEDER, compleet v»or 300 kuikens,. Bevea, eenmaal gebruikt. Spotprijs, bij Th< I. v. d BERG. Ka'verdijk. JONGENS gevraagd door P. HOOGLAND Dz.j Dirltshorn Te huur, met 1 Mei; Een EOEREN WONING, met groot erf, aan den Nesdijk té Schagen. Aan hetzelfde adres 1200Q witte vroege heristkoolplanten te koop. Te bevragen bij P. PORTE-» GIES te Schagen. Te koop. EEN HOUTEN SCHUUR. 1 jaar oud. 6 X 3 X 3 M. G. VER VER, Ileerhugowaard, Noord. Terstond gevraagd: Een flinke BOERENKNECHT, (R.K.), best kunnende melken. Adres: P. SCHILDER. Doggers» vaart 13, Koegras (post Helder). Aan hetzelfde adres best Land* hooi te koop Verloren: 12 GULDEN, gaande langs westzijde Grootesloot va:i Keinsmerbrug naar de spoorbrug, S.v.p. terug bezorgen bij J. HART* SUIKER, Spoorbrug, Oudesluis. OUDE N 1 EP O R P Op den Zaterdag 11. gehouden ouderavond in de O. L. school alhier sprak het Hoofd der school zijn verheugenis uit over de groote opkomst van de ouders. Van de verschillende mcdedeelingen nemen we op: Plet verheugende feit.e dat met 1 Mei a.s. de school bezocht zal worden door 62 leerlingen, een aantal dat dc laatste 20 jaren niet meer is voorge komen. In verband met de bezuinnigingen die de re geering op liet oog heeft en waarbij ongetwijfeld weer vele kleine schooltjes zullen verdwijnen of op 1 leerkracht komen, stemt dan ons zeer tevreden. Er werd besloten het 3-jaarlijksche schoolreisje der groote leerlingen te vervroegen, dit te houden in begin Mei, om dan een bezoek te brongen aan de ..Flora" te Heemstede en aan Schiphol. Het school reisje der kleintjes zal begin Juli plaats vinden. De heeren van der Oord. Leek, en Meereboer wer den herkozen als lid van de oudercommissie. Mede gedeeld werd. dat B en W. juist dezer dagen de nieuwe banken hebben besteld, zoodat na de Paasch- vacantie het inwendige van de school een groote ver andering zal hebben te ondergaan, hetgeen onge twijfeld aan de leerlingen ten goede zal komen. Bij de rondvraag betuigde de heer K. van der Oor dzijn dank aan het onderwijzend personeel voor al hetgeen zij voor de leerlingen doen, in het bijzon der voor de melkvonrziening in den afgeloonen win ter, hetgeen door de ouders op hoogen prijs werd gesteld. In de pauze maakten vele ouders gebruik van de gelegenheid het werk hunner kinderen te bezich tigen. Na de pauze hield het Hoofd der School een cau serie over schoolartsen. Nadat hij verschillende voorbeelden uit het schoolleven gegeven had, kwam hij tot de conclusie dat juist in dezen tijd, van crisis een medische controle op de leerlingen noodzake lijk is. Daar de ouders het unaniem met spr. eens waren, werd besloten, dat de oudercommissie contact zal zoeken met het Bestuur van de Bijzondere School in deze gemeente om gezamenlijk te pogen tot het aan stellen van een schoolarts te komen. Hierna sluiting. HARENKARSPEL VLIEGENZWERMEN BOVEN CASABLANCA. Tengevolge van de voor het jaargetijde ongewone hitte komen te Casablanca en omgeving reusachtige zwermen ééndags-vliegen voor. De sirocco van de laatste dagen waait heelewolken van deze kleine wit-gevleugelde insecten in de richting van de stad on ver over zee. HET LOT DER ZEEHONDENJAGERS. Uit te Oslo ontvangen bericht blijkt, dat de tien schepen met zeehondenjagers, die door het ijs wa ren ingesloten er in geslaagd zijn dc open zee te bereiken. AARDBEVING IN PERZIë. Tal van huizen ingestort, Teheran. De steden Sjahi en Sari (provincie Matsander) zijn in den nacht op Maandag door een hevige aardbeving geteisterd. Tal van huizen zijn ingestort. Het aantal dooden is nog niet bekend. SNEEUWSTORM BOVEN NOORD WEST RUSLAND DIRKSHORN. Zaterdagavond vond in Café Pijper de feestavond plaats, gegeven door de Vereen, voor Onlwikkeling en Ontspanning, als besluit van het tweede win terseizoen. Een flink publiek, (bijna alle ruim 100 leden die de vereen, telt. waren aanwezig). Het. programma was voor dezen avond samenge steld uit nummers van eigen krachten en waar deze avond vorig iaar zoo'n groot succes was geworden, was het begrijpelijk dat allen weer ..zin" in zoo'n avond hadden. De verwachting werd niet be schaamd, want al met al werd het een heel gezel lige bijeenkomst. Voor de opvoering der stukjes en dansen en ande re ..vermakelijkheden" werd steeds een zelfde too- neelaankleeding gebruikt, wat dank zii de neutrale aankleeding door middel van gordijnen en achter doek heel goed ging. D luim overheerschte op den avond, uitgezonderd een enkele voordracht, die wat ernstiger was en de dansen, die hoewel verre van waar op de hand. toch weer een heel ander gebied doen betreden. Wij geloven dat de ..noopendans" door aankleeding. en houding het best in den smaak viel. Mei". v. d. Laan had evenals vorig iaar met haar dansgroep weer eer van haar werk. Van de stukjes vielen het meest in den smaak De Koffiekrans en Oh, die mannen, beide on voor treffelijke leutige wijze naar voren gebracht. De aan wezigen hebben genoten van deze vier- en twee per soons voordrachten. Hèt succes van den avond was echter wel Prof. Ben Ali op geestige wijze voorgesteld door den heer Schuit. Hij was het die de menschon slap maakte van het lachen door de allervermakeliikste wiize waarop hij zijn rol van goochelaar soeelde. Een da verend applaus was de dank voor de aardige goo cheltoeren die hij verrichtte, maar bovenal voor de manier waarop hij z'n „fratsen" uithaalde. Dat was weer eens iets nieuws en origineels. De avond werd weer besloten met een uiterst ge zellig bal. Het moet ons alleen van 't hart. dat een volgend maal de afwikkeling van het programma wat vlugger moet verloopen. de wachttijden waren te lang; Moskou. Boven een deel van Noord West Rus land heeft Maandag een hevige sneeuwstorm gewoed Het telefoonverkeer is onderbroken. Uit Petrosawodsk (Onega-meer) wordt gemeld, dat deze plaats reeds 24 uur lang geisoleerd ligt. Troepen zijn gerequireerd om hulp te bieden. AMSTERDAM. 15 April 1935. 8 wagons geslachte runderen uit Denemarken; 503 vette kooien, waarvan de'prijzen waren: le kw. 54— 60 ct., 2e kw. 4654 ct.. 3e kw. 4045 ct., per Kg. slachtgewicht; 105 melk- en kalfkoeien f 140190 per stuk; 164 vette kalveren: le kw. geen noteering. 2e kw. 3446 ct., 3e kw. 2833 ct., per Kg. levend gewicht; 184 nuchtere kalveren f 2.50^6.50 per stuk 116 schapen en lammeren: schapen f 12IS. lamme ren f 913; 19 zuiglammeren f 7—11 per stuk, 565 varkens: vleeschvarkcns 90110 Kg. 4647 ct., zwa re varkens 4445 ct., vette varkens 4344 ct. per Kg. slachtgewicht: 33 paarden f 60100 per stuk. AMSTERDAM, 15 ApriL Bericht van Jac Knoop, Makelaar in aardappelen en groenten. Zeeuw Bonten f 23.40; Zeeuw Blauwen f 3.50 4.20, Blauwen poters 2.502.60; Bonten poters 22.40 Eigenheimers 2.102.25; Zeeuw Bevelanders 22.40; Zeeuw Roodstar 2.252.80; Friesche Borgers 2.40— 2.80; Anna Paulowna klei eigenheimers 22.20; Alle soorten klei Bonken 3—5.50 per 100 Kg. IJpolder en Haarlemmermeer Bevelanders 2.902.40; Andijker bonten 1.20—2 per 70 Kg. Verder per 100 Kg. Winter Malta 1415; Overijsselsche en Drentsche eigenhei mers 34.60. ALKMAAR. 15 April. Veemarkt: 91 vette koeien f 105240; 8 vette kal veren 40100; per Kg. 50—90 ct.; 329 nuchtere kal veren (slacht) f 310; 305 vette varkens (zware) per Kg. 38—40 cent. I-Iandel goed. ALKMAAR, 15 April. Aardappelen f 1.50—2.30, bieten f 0.70—1.30, gele kool f 2—3.50, roode kool f 9—16.70, uien f 4—7, wor telen f 1.303, per 100 KG.,-aardbeien 23—3S cent per doos; andijvie f 1.405.30, bloemkool I f 2431, II f S14, kropsla f 1.90—5.60. knolselderie f 2.20— 3.60 per 100 stuks, prei f 3.20—7.50, peterselie f 1.80— 2.60, rabarber f 6.50—10.50, raapstelen f 2.80—3.40, radijs f 35.90, selderie f 0.90—1.50 per 100 bo,s pos telein f 1.481.53, spinazie f 0.430.72 per bak, wit lof I f 6.509.50, II f 3.50—5.30, wortelen was f 89, per 100 pond. BROEK OP LANGENDJK. 16 April 1935. 2000 Kg. uien f 5.90—6.40, drielingen f 2.40—3.30, gro ve f 6.30, 1000 Kg. peen f 1.50. 70.000 Kg. gele kool f 1.602.80, doorschot fl1.9Ó, 21000 Kg. D. witte kool f0.7O—1.60. NOORDSCHARWOUDE. 16 April 1935. 4600 Kg. Mien f 5.80—6.10, driel. f 2.30—2.90, grove f 6-6.60. 16700 Kg. peen fO.70—1.10. kleine peen 6080 ct., 45C00 Kg. gele kool fl3, D. witte kool f0.70—1.80.

Schager Courant | 1935 | | pagina 3