ZIJ PE SCHAGERBRUG. Zaterdagavond vond alhier in het café Modder een vergadering plaats, belegd door het Comité van Ac tie. Dit comité is opgericht naar aanleiding van de actie, die er momenteel gaande is in de Wieringer- meer, tegen de verslechtering in de werkverschaf fing in 't algemeen. Het comité waarin personen van verschillende richtingen vertegenwoordigd zijn zooals katholieken, R.S.A.P.'ers, Communisten, S.D.A.P.-ers en Anarchisten belegde haar eerste vergaderingen in de Wieringermeer, waar resp. 400 en 500 personen aanwezig waren. Thans wordt de actie zooveel mogelijk uitgebreid en daarvoor dien- -de de vergadering te Schagerbrug. De heer Bakker van Oude Niedorp zet in het kort uiteen, dat het thans meer dan ooit tijd is, om tot gezamenlijke actie over te gaan, want doen we zulks niet, aldus spr., dan vervallen we onverbiddellijk tot pauperisme en de zwartste ellende. Hierna ontstonden er soms belangrijke discussies tusschen de pl.m. 40 aanwezigen, over de te volgen strijdmethoden, wat vooral bleek uit de meeningen van b.v. de Anarchisten en Sociaal Democraten. Ech ter, allen waren het over 't voornaamste met elkaar eens. Er moet actie worden gevoerd en een comité worden benoemd. Als leden hiervan werden gekozen: Piet Schuur, Cor de Meijer, KI. de Graaf, en Jan Jonker, die zullen trachten de actie door te zetten en uit te breiden. Hierna sluiting. BURGERBRUG. BOERENLEENBANK. Op Donderdag 11 April hield de Coop. Boerenleen bank te Burgerbrug haar Alg. ledenvergadering in het lokaal van dien heer P. Langedijk te Burger- brug. Aanwezig 85 leden, waarvan 13 bii volmacht. Voorzitter, de heer C. Smit, heet de aanwezigen hartelijk welkom, het doet spreker genoegen dat er weer zoo veel leden aanwezig zijn, in het bijzonder den heer Zomerdijk, zeker als het oudste lid onzer hanlc en vroegere voorzitter van den Raad van Toe zicht.. Verder zegt spreker, is tot ons aller leedwezen een ledige plaats aan onze bestuurstafel en wel door het overlijden van den heer 't Hart in wien wij een goed en ijverig bestuurslid moeten missen. De secretaresse voor deze vergadering, mei. M E. Klerk, leest de notulen, welke zonder op- of aan merking werden goedgekeurd, waarna de commis sie voor het nazien der Rekening en Balans over het afgeloopen boekjaar, bestaande uit de heeren A. L. Jonker en K. Hopman haar verslag uitbrengt en verklaart, de heer Jonker alle uittreksels en ver dere bescheiden, betrekking hebbende op de Reke ning en Balans met den heer Hopman te hebben nagezien en in orde bevonden, en adviseert de ver gadering de Rekening en Balans over 1934 goed te keuren, waar allen mee instemden. Uit het Jaarverslag van den kassier bleek, dat de Bank op 31 Dec. 1934 162 leden had. Aan spaar gelden was verschuldigd f325291.40 en in omloop 366 spaarboekjes. 147 Voorschotten stonden uit tot een bedrag van f276873.43. In Loopende rekening had de Bank te vorderen van leden f 27397.97 en was aan leden verschuldigd f9765.32. Het tegoed bij de Centrale Bank bedroeg f 16023.91. Het reserve fonds is thans groot f 34949.57. De winst, over 1934 is f 1771.96. Besloten werd deze winst wederom op de reserve te plaatsen. Na enkele mededeelingen werd overgegaan tot de stemmingen, waarvoor allereerst een stembureau werd gevormd, bestaande uit de heeren Klaver, Francis en Dapper. Eerst volgde verkiezing van een lid van het bestuur, aftr. de heer J. Eriks Sz„ welke met 78 stemmen werd benoemd en deze benoeming aannam, waarop voorzitter den heer Eriks feliciteert met deze eervolle benoeming en ook de vergadering feliciteert, daar wij voor deze functie als Directeur geen betere kunnen vinden, daar de Bank de alge- heele belangstelling van den heer Eriks geniet. Na herstemming werd de heer W. Paarlberg be noemd als lid van den Raad van Toezicht, die deze benoeming aannam en hoopte steeds naar genoegen de belangen der bank zoo goed mogelijk te beharti gen. Bij de rondvraag vraagt de heer Gerrits of vroeger de leden-spaarders niet iets meer kregen. Voorzitter antwoordt dat hij zich dat niet kan herinneren. Verder vraagt de heer Gerrits nog iets over de onbetaalde rente van dit jaar en vorig jaar. Ook de heer Kos vraagt hierover nog even het woord en wilde ze hierin bij voorbaat tegemoet ko men door dit voor hun uit de reserve te betalen. Voorzitter antwoordt, dat dit geheel onmogelijk zou zijn. Verder leverde de rondvraag niets op en sloot Voorzitter deze vergadering met dank voor de pret tige wijze van samenwerking. I PETTEN. VIJFJARIG BESTAAN. De ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan der voetbalvereeniging georganiseerde feestavond is een waar succes geworden. De zaal was geheel gevuld, toen de heer Bakker het welkom uitsprak. Hierna verkreeg de heer Geensen het woord, die in een aardige speech een lans brak voor de sport in 't algemeen en voorts een historisch overzicht gaf van de voetballerij in Petten. Met belangstelling werd deze rede gevolgd. Inmiddels was het tooneel in gereedheid gebracht voor de opvoering van een toepasselijke éénaeter. Wat hebben ons de optredenden doen genieten; dit spel, deze vlotheid was meer dan gewoon gelegen heidswerk. dit was dilettantentooneel in den goeden zin. Ons compliment! Toen even later de gordijnen weer vaneen gingen, was het tooneel geheel gemetamorfoseerd de bus van Spaans, waarmee zeker ook die prachtige bloe menmand was aangêkomen was wachtende op de spelers, die achtereenvolgens met devoetbalkoffers ten tooneele verschenen. Rake zetten en smeuige op merkingen deden het publiek meegenieten, maar de vreugde bereikte haar toppunt, toen de spelers zich vast maar begonnen te kleeden, of beter ontkleeden: een proces dat juist bijtijds gestuit werd door de komst van den l.-buiten, die met het ontbijt nog in de handen en een „baard als een bok" aangerend kwam. De bus kon vertrekken. Na de pauze, die mid dels een verloting benut werd tot versterking van de clubkas, kwam de bus weerom. Tengevolge van den gewonnen wedstrijd zat de stemming bii de spelers er danig in en het publiek genoot van ganscher harte inee. Een levend draaiorgel, waarbij in geestige rijm pjes de eigenaardigheden van de 22 voetballers wer den bezongen, vormde 't slo>t van dezen avond wan neer we althans het gebruikelijke en geanimeerde ,bal na" buiten beschouwing laten. WINKEL Non-stop-avond. Zondagavond gaf de Gymnastiek ver eeniging „Spar- ta" een uitvoering in de tooneelzaal van den heer D. A. de Bruijn. De zaal, feestelijk versierd en aan gekleed, het groote getal bezoekers de zaal was namelijk geheel gevuld deden denken aan iets anders en bijzonders. Er was ook iets bijzonders. Sparta had gemeend door een andere indeeling van haar programma pu bliek te trekken, 't was zoo, dat er ter afwisseling iets bij moest en nu zou men dat eens anders doen dan anders. Sparta had het aangedurfd een non stop-avond te geven en daarmede twee avonden op te treden. In zijn openingswoord sprak de voorzitter zijn vreugde uit over een zoo groote belangstelling en naast een welkom aan al die bezoekers richtte spr. een bijzonder woord van welkom tot den Burge meester. Tijd is alles voor zoo'n avond en op tijd werd be gonnen. Het eene nummer volgde op het ander, zon der onderbreking. Voor de Spartanummers kwam men in korte, correcte oefeningen voor met de meest getrainde leden. Er waren fraai gedachte nummers bij en het too neel, dat gerestaureerd was, leende zich daar bij zonder voor en werd de aanblik nog verhoogd door lichtschalceeringen, die 't vooral bij de verschillende dansen zeer goed deden. De rozendans dient wel een afzonderlijke vermelding, waarnaast de dans, be lichting en aankleeding, het gezongen lied aange naam aandeed. Tuschen de bedrijven, waarvoor verandering van tooneel eenigen tijd vorderde, trad de heer P. Blaauboer op, die als humorist he tpubliek aardig wist te voldoen en ook enkele Spartanen, die zich op dit terrein bewogen, hadden veel succes. Het groote aantal nummers voor gymnastiek be stemd gaf aan het geheel als uitvoering van Spart een goede lijn en zeer zeker was het niet het mins bezienswaardige, het correcte werk van gespierd- kerels of de rhijythmische beweging van slanke le nige meisjes. De nummers ter afwisseling er tus schen door maakte het geheel tot een succesvollen avond. Sparta Is geslaagd ln dezen opzet. De eerste avond vol en de tweede kan zij. vol vertrouwen tege moet zien. Aan het einde van den avond werden door den voorzitter woorden van dank gesproken aan allen die hadden medegewerkt om dezen avond te doen slagen en werden bloemen uitgereikt aan de dames mej. M. Seepers voo rhet ontwerpen en instudeeren der dansen, mevr. E. Leijen-Kos voor de muzikale leiding tijdens de vele repetities en aan mej. M. Keetman voor het ontwerpen en vervaardigen der costum.es en dan komt de zaal los tijdens de non- stoprevue werd piet geapplaudiseerd en davert het door de zaal als de ingehouden handen los ko men. Sparta heeft de rij der nonstopavonden ge opend met succes. HEERHUGOW AARD Zondag jl. werden in de diverse parochiehuizen de stemmingen gehouden voor de candidatenlijst voor de Gemeenteraadsverkiezingen der R.K. staats partij. Gekozen werden: 1. G. Krom (zittend), H. Dion. 2. W. Groenland, idem, H. Hart. 3. A. Quant, idem, H. Fam. 4. P. Tromp, idem, H. Dion. 5. K. Oudeman (nieuw), H. Hart. 6. C. Poland (nieuw), H. Dion. 7. K. v. Langen (zittend), H. Fam, 8. D. Wijnker (zittend), H. Dion. 9. C. Kok (nieuw), KL Dion. 10. P. Groen, idem, H. Hart. 11. Ger. Does, idem; H. Fam. 12. J. v. Stralen, idem, H. Dion. 13. D. Jongkind, idem, H. Hart. 14. A. P. Peppelenbosch, idem, H. Dion. 15. P. Beers Kz., idem, H. Hart» 16. H. Schouten, idem, H. Fam. Momenteel hebben 7 leden der R.K. Staatspartij zitting. Door deze verkiezing wordt dus practisch de heer Wijnker \thans wethouder) uitgeschakeld. De heer Borst, die de vorige voorverkiezing do meeste stemmen op zich wist te vereenigen, is, door dat hij bij de opstelling der groslijst in herstemming de minste stemmen behaalde, niet in aanmerking gekomen. De nieuwe Raad zal dus, zooals thans reeds Is te zien, drie gezichten missen, te weten de H.H. Wage naar, A.R., en de beide genoemde R.K. Naar men ons mededeelde, wordt ook door enkele leden der Chr. Hist. Partij geijverd om een candi datenlijst in te dienen. De dag der verkiezingen voor de Prov. Staten wordt al met eenige spanning tegemoet .gezien, aan gezien uit de verhouding der uitgebrachte stemmen dan al wel eenigen maatstaf is te nemen of de R.K. dan wel de Vrijzinnigen een zetel af zullen moeten staan aan de S.D.A.P. NIEUWE NIEDORP Kolf wedstrijd. Zondag ƒ.1. heeft in de Prins Maurits wederom het treffen plaats gehad tusschen 15 kolvers van Over de Helft en 15 kolvers van Koog a.d. Zaan. Zooals bekend worden deze wedstrijden gehouden om een wisselbeker, welke in 1933 is gewonnen door Nieu we Niedorp en in 1934 door Koog aan de Zaan. Hoewel er door beide partijen geen hoog aantal punten werden geslagen, was den strijd er niet te minder mooi en spannend om. De eerste ronde be zorgde de Koog een mooie voorsprong, welke N. Nie dorp in de tweede ronde weer wist te verkleinen en in de derde ronde iets in de meerderheid wist te komen. Met de laatste serie geslagen, door twee kol vers van de Koog, kon echter nog alles gebeuren, zoo gering was het verschil, maar N. Niedorp bleef toch in de meerderheid, met een totaal aantal pun ten van 1587, met voor Koog a.d. Zaan 1572 punten. Er werd- door iedere speler drie partijen geslagen. Op Hemelvaartsdag a.s. zal het tweede treffen plaats hebben te Koog aan de Zaan en zal uitkomen of Nieuwe Niedorp, daar haar voorsprong zal weten te handhaven en daardoor den wisselbeker voor de tweede keer zal weten te bemachtigen. Wij kunnen er echter zeker van zijn, dat de Koog zich nog lang niet zonder meer gewonnen zal geven. De volgende personeele prijzen werden nog be haald. Afd. gummi: Jn. Stammes te N. Niedorp, voor het hoogste aantal punten met 136; R. Ridder, de Koog, voor de hoogste serie, 58 p.; W. Teeling de Koog, voor het hoogste aantal punten in de 1ste en 2e se rie met 102 p.; D. Schipper, de Koog, voor de meeste twaalven, na overkolven met Jb. Gelder, N. Nie dorp. Afd. sajet: H. Ero, de Koog, voor het hoogste aan tal punten met 146; J. Dil, de Koog voor de hoogste serie 51 p.; Jn. Hart, N. Niedorp, voor de meeste twaalven, na overkolven met C. Brouwer en Klinken berg. Na afloop werden door de heer J. B. Wilken de behaalde personeele prijzen met voor ieder een toe passelijk woord, uitgereikt. De wedstrijd kenmerkte zich als gewoonlijk door een buitengewoon vriendschappelijk en gezellig ver loop. LANGEREIS. Vergadering van de Kiesvereeniging Algemeen Belang, alhier, ten huize van den heer G. Modder. Aanwezig 10 leden. De vooa-ziter de heer D. Olie opent de vergadering met welkom en legt er den nadruk op, dat het hier vanavond niet gaat om propaganda voor eigen can- didaatstelling voor de a.s. gemeenteraadsverkiezin gen, maar voor het algemeen belang. De notulen werden gelezen en goedgekeurd. Hierna volgen uitgebreide besprekingen inzake samenvoeging van de vereeniging met de Kiesver eeniging in N. Niedorp. Tenslotte wordt voor samenwerking van beide vereenigingen niet gevoeld, maar wel voor een ge meenschappelijke lijst, met plaatsing der candida- ten in alphabetische volgorde. Waar niemand (hoewel daartoe uitgenoodigd) van de bestuursleden der Kiesvereeniging van Nieuwe Niedorp aanwezig was, zal bedoeld bestuur met een en ander in kennis worden gesteld. Verder volgen enkele toelichtingen van den heer Olie, tot betrekking van het verloop der Gemeente zaken en besprekingen van huishoudelijken aard, waarna sluiting volgt. 0 AL Li NTSO 00 HUISVLIJTTENTOON STELLING. Zaterdag te 3 uur n.m. vond de opening plaats van de tentoonstelling, welke georganiseerd was door het comité ter ontspaning en onderricht voor Jeug dige werkloozen, ten bate van haar kas. Als tegen 3 uur de jury zijn taak heeft beëindigd, en eenige genoodigden en bezoekers zich in het ten toonstellingsgebouw hebben verzameld, neemt de voorzitter van het comité, de heer H. van Meerten, het woord. Spr. heet allen welkom, speciaal den burgemeester van Callantsoog, den heer Mr. D. Bree- baart, die zoo vriendelijk was de tentoonstelling te willen openen. Een warm woord van dank brengt spr. aan de dames en heeren der jury voor de wijze, waarop zij hun moeilijke taak volbrachten. De da mes Op 't Land en van Doornik, die zoo bereidwillig geweest waren, om het tentoonstellingsgebouw be langeloos af te staan, brengt spr. namens het comité, hartelijk dank. Na in het kort het doel van de expo sitie te hebben uiteengezet en de aanwezigen de di verse attracties te hebben aanbevolen, geeft spr. het woord aan den burgemeester. De Burgemeester opent. In zijn openingsspeech herinnerde deze aan de mo- reelen nood der jeugdige werkloozen en spr. brengt hulde aan het comité voor haar loffelijk pogen om de moreele gevolgen der werkloosheid eenigszins te helpen verlichten. Een woord van bijzondere erken telijkheid richt spr. tot den heer P. Vos, secretaris, die met de houtsnij- en figuurzaagavonden zulk een succes heeft gehad. Spr. hoopt tenslotte, dat zoolang het noodzakelijk is, het comité zijn werk kan voort zetten en verklaart daarna de tentoonstelling voor geopend. Hierna wordt een kopje thee aangeboden en een rondgang langs de diverse afdeelingen gemaakt. De sporen van den arbeid der jury waren duidelijk te zien; hier en daar prijkten de aanduidingen le, 2e of 3e prijs, terwijl vele eervolle vermeldingen er op wezen, dat de qualitiet van het werk alleszins be vredigend was. De quantiteit was dat óók, zelfs meer dan dat. Geen hoekje werd ongebruikt gelaten om zooveel en zoo goed mogelijk te exposeeren, en het is deze keer geen phrase als er beweerd wordt, dat de juryleden geen gemakkelijke taak hadden. De jury was als volgt samengesteld: afd. Dames- handwerken: Mevr. Breebaartv. d. Horst; Mevr. KoogerRee; Mevr. Van MeertenZuêlen. Afd. tee- ken- en schilderwerk de heeren C. de Leeuw en Ko ning; afd. houtbewerking: de heeren P. Rezelman en P. Mooij. Aangezien Zaterdag reeds om 6 uur werd geslo ten, in verband met een tooneelvoorstelling, was 't aantal betalende bezoekers niet al te groot, nl. 60. Zondag daarentegen bezochten 300 betalende belang stellenden de tentoonstelling, terwijl ook de diverse attracties bevredigende financieele resultaten gaven. Te ongeveer 9 uur volgde de uitreiking van de prij zen door den comitévoorzitter, die de tentoonstelling geslaagd noemde en alle medewerkers hartelijk dank zegde. De uitslagen waren als volgt: I. Nuttige handwerken: le prijs Mevr. Swaerts Bellis; 2e prijs Mevr. EikelMooii; 2e prijs Mevr. G. Koogerten Boekei; 2e prijs Mevr. Groothof; 3e prijs Mevr. HollanderKuiper. Eervolle vermelding de dames: Quakv. d. Sluis. De GraafOuak, A. de Wit—Vos. II. Kussens: le prijs Mej. Mina Baken: 2e prijs Mevr. Zwaande Jong: 3e priis Mej. G. Brouwer. III. Spreien: le prijs Mevr. T. SchenkPluister; 2e prijs Mevr. G. Vriesde Graaf: 3e prijs Mei. T. But- ter. Eerv. vermelding: Mevr. G. HollanderKuiper cn Grietje Toes. IV. Fraaie Handwerken: le priis breiwerk Mej. T. Rijs; lep rijs (doorstopwerk) Mevr. A. de WitVos; le prijs (kleedjes) Annie de Groot; 2e priis (knoop- vverk) Mevr. T. SchenkPluister; 2e priis (haak werk) Mevr. A. SwaertsBellis; 3e prijs (doorstop werk) Mej. G. Brouwer; 3e priis (merkwerk) Bets Kos; 3e prijs (haakwerk) Mevr. Brantenaar. Eerv. vermeldingen: Annie van Scheiien (2). Mevr. G. Dek kerv. d. Oord, Leemt je Groothof; Mevr. Hoogscha- gen; Mevr. J. KosDuit. Mej. Martje Dekker: Mevr. A. G. Vos; Mevr. SchenkPluister; Mevr. Schut— Hof. V. Houtsnijden: le prijs W. Bijl: 2e prijs D. Veeter 3e prijs H. de Graaf. Eerv. vermelding: H. de Graaf en D. Veeter. VI. Figuurzaagwerk: le prijs P. Ouax; 2e prijs Jb. Hollander Rz. 3e prijs W. Vogel; 3e priis Jb. Bakker Jbz. Eerv. vermelding; A. Hoornsman en S. Weij. VII. Diversen: le prijs (met lof) G. Hollander Pz. te Petten (een zeer fraaie theekast); le priis H. J. Schut: 2e prijs C. Doorn; 3e priis Mevr. B. Eriks Sleutel; 3e prijs S. Tilander (Zweden). Eerv. verm. C. Doorn. VIII. Tareo-werk: le prijs M. de Haan; 2e prijs Jan Vos Pzn.; 3e prijs S. Kruit.. Eerv. vermelding: P. Quax en P. Breed. IX. Handwerken schoolmeisjes: le prijs Trijnie Weij; le prijs Jannie Hollander; 2e priis Grietje de Vries; 2e prijs Trijnie Weij; 3e prijs Trijnie Zwaan; 3e prijs Grietje Kater; 3e prijs Guurtje Baken. Eervolle vermeldingen: Trien Vries en Ariën Hollander. X. Teekenen schooljeugd: le prijs Teun Oskam; 2e prijs Jan Vos Pz.; 3e prijs Grietje Kater Gd. Eerv. verm. Jan Vos en Annie de Vries. XI. Teeken- en schilderwerk: le prijs C. Bood; le prijs J. de Wilde; 2e prijs P. Bakelaar; 2e prijs Jac. Vos Pz.; 3e prijs J. de Wilde; 3e prijs P. Bakelaar. Eerv. vermeldingen: N. Ligthart, H. Klomp. Jac. Vos. J. de Wilde. Het aantal inzendingen bedroeg in totaal 350 Het gewicht krentenbrood was 20 pond V/2 ons ("winnaar Teun Oskam). Duur van het werkst,uk 6 uur, 24 min. 33 seconden (winnaar Frits Kruier). Tooneelavond Jonge Spelers. Zaterdagavond j.1. gaven de Jonge Spelers in de zaal van den heer P. de Haan een opvoering van de revue „Circus der Wereld". De zaal was flink bezet; er waren een 150-tal bezoekers, die genoten hebben van het fraaie tooneelspel. Aangezien het gezelschap een goede reputatie bezit en meerdere malen in de omgeving optrad, zullen we niet in details treden. Vermelden we nog, dat deze opvoering mogelijk is gemaakt door de samenwerking der plaatselijke vak centrales, de afd. Vara en de S.D.A.P. en dat een gezellig bal tot slot volgde. SCH0 0 RL De groslijst van de afd. Schoorl van de Vrijz. de mocratische partij is voor de gemeenteraadsverkie zingen samengesteld als volgt: 1. Fl. Schermer, 2. P. Blankensiijn, 3. J. H. Arpeau, 4. G. F. F. Groot hand, 5. H. Belie, 6. C. Schuijt. Zaterdagavond had een tweede opvoering plaats van de kinderoperette: „Hotel Prins Piccolo", door 't Schoorlsche kinderkoor. Ook nu weder slaagde deze opvoering uitstekend en tot volle tevredenheid van de aanwezigen, welke het mooie kinderzangspel ten zeerste hebben gewaardeerd. De zaal van den heer Schuijt was minder goed bezet dan de vorige keer, doch de opkomst was toch bevredigend. HOOGWOUD Van den Rijksinspecteur voor de Werkverschaffing te Beemster is bericht ingekomen, dat de arbeiders, uit deze gemeente tewerk gesteld bij de werkver schaffing in den Wieringermeerpolder, op -den dag van de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten en den Gemeenteraad hun werk om 3 uur n.m. zullen beëindigen. Ten hoogste 2 verzuimuren of zooveel minder als het verzuim werkelijk bedraagt zullen worden vergoed. BERG E 'N SCHOOL-KORFBALWEDSTRJDEN TE ALKMAAR. Evenals vorige jaren neemt de openbare UX.O.- school te Bergen weer deel aan de schoolwedstrijden voor korfbal te Alkmaar. Hot eerste twaalftal speelt weer in de eerste afdeeling. Als steeds worden de korfbalontmoetingen gekenmerkt door een bijzonder prettige verstandhouding tusschen de vertegenwoor digende twaaalftallen. Zaterdag jl. vond de eerste wedstrijd plaats tus schen Kweekschool I en U.L.O. Bergen I. In een mooien, gelijk opgaanden wedstrijd wist de Kweek school de overwinning te behalen. Bergen won den toss en koos wind mee. Direct ont wikkelde zich een vlug spel en met Fortuna op hun hand wisten de Kweekschoolmeisjes de Bergenaren te overrompelen; na vijf minuten was de stand 20. Daarna werd het een spannende, snelle wedstrijd waarbij het Ivweekschool-docl meermalen in gevaar kwam. Tot doelpunten kwam het echter niet meer en zoo behaalde de Kweekschool een verdiende, maar geflatteerde overwinning. Morgen worden de wedstrijden voortgezet Daar 'n halve competitie wordt gespeeld, staat elk twaalftal voor vier ontmoetingen. De eindwedstrijden zijn op 30 April. W I E R I N G E N Werkverschaffing. Na gepleegd overleg met den burgemeester heeft de Inspecteur v. d. Rijks werkverschaffing besloten dat de stemplichtige arbeiders uit Wieringen, te werk gesteld bij de Werkverschaffing in de Wierin germeerpolder, op den dag der verkiezing van de leden van de Prov. Staten en den Gemeenteraad hun werk om 3 uur mogen beëindigen. Vergoed zullen worden 2 verzuimuren, of zooveel minder als het verzuim heeft bedragen. Verkiezing. In verband met de verkiezingen zal aan enkele klassen van de O. L. scholen te Westerland, Oosten- land en Den Oever, n.1. die waarin een stembureau is gevestigd, vrijaf worden gegeven. Te Hippolytushoef zal gestemd worden in de bij de Fröbelschool in gebruik zijnde lokalen van de O. L. school aldaar. De leerlingen der Fröbelschool hebben dus morgen een vrijen dag. VISSCHERIJ. Tengevolge van het vrij onstuimige weer was de prijs van haring verleden week, gezien den tijd van het seizoen, vrij gunstig. Op een dag was de prijs ruim drie en een halve gulden per kist. In het laatst van de week evenwel begon de prijs door de grootere aanvoer weer bedenkelijk te zakken en werd er al weer haring verkocht voor den minimum prijs, n.1. f 0.70 per kist* Deze week Maandag was er door het mooie weer een enorme aanvoer. Elke vis- scher kwam afgeladen bij zijn kamers en kommen vandaan. Voordat de afslag begon vreesde men dan ook reeds dat de prijs wel weinig boven het mini mumbedrag zou komen. De eerste scheepjes werden verkocht voor ruim zeventig cents, doch toen was het afgeloopen. De kooplieden wilden nog wel haring betrekken, doch voor f 0.50 per kist. Het bestuur van den afslag hield de teugels strak en ging niet op dit aanbod in, terwijl de visschers weigerden voor een lageren prijs dan f 0.70 per kist de visch te leveren. In het begin leek het wel op een staking van weerskanten, doch nadat eerst een har tig woordje gewisseld was en de visschers dreigden de haring weer in zee te werpen, werd tenslotte over eengekomen dat elke handelaar naar behoefte visch kon krijgen tegen den minimum vastgestelden prijs. Ook te Den Helder, Makkum en Harlingen werd geen haring beneden den minimumprijs verkocht. Wat of het in het verloop van de week nog moet worden, zal de tijd leeren. Maandagmiddag waren wij er getuige van dat scheepsladingen versche haring weggeworpen wer den. Wel een schrille tegenstelling met verleden week toen de haring zoo duur was. Lezing V.C.J.B. Woensdagavond acht uur a.s. zal Ds. Meihuizen van Hippolytushoef in het catechisatielokaal te Oos- terland een lezing houden over het onlangs door Ds. van Veen geschreven boek „Het Christendom marcheert." LANGEND IJ K OUDKARSPEL. Belanghebbenden worden er op attent gemaakt, dat vanaf heden tot en met 15 Mei a.s. ter gemeente secretarie, op eiken werkdag van 9—12 uur, visch- akten kunnen worden aangevraajgd voor het jaar, aanvangende 1 Juli a.s. Tot dit einde moet een formulier worden ingevuld en onderteekend, zoodat dc belanghebbende per soonlijk deze aanvrage moet doen. Ten einde op 1 Juli a.s. in het bezit te zijn van een nieuwe akte wordt belanghebbende aangeraden zijn aanvrage zooveel mogelijk vóór 15 Mei a.s. in te vullen. Opgemerkt wordt nog, dat de aanvrage van een minderjarige mede onderteekend moet zijn door va der of voogd. Blijkens kennisgeving zal op Dinsdag 14 Mei a.s. de candidaatstellinig voor den gemeenteraad plaats hebben. Op dien dag kunnen van voorm. 9 tot nam. 4 uur bij den burgemeester dier gemeente ter secre tarie lijsten van candidaten worden ingeleverd. Formulieren dozer lijsten en schriftelijke verkla ringen voor de bewilliging in de candidaatstelling zijn vanaf heden, eiken werkdag van 912 koste loos ter gemeente-secretarie verkrijgbaar. KOEGRAS JULIANADORP. EINDLES EERSTE JAAR LANDBOUW- WINTERCURSUS. Vrijdagavond werd in het gewone lokaal der O.L. -chool alhier, de eindles van het. eerste iaar van •ten 2-iarigen Landbouwwintorcursus gehouden. Van de Commissie van Toezicht was alleen de heer C. J. Maters aanwezig. De les wordt begonnen met het vak Scheikunde. Op de hem eigen, duidelijke wijze zet de leider van den cursus» de heer I. J. Schroe- vers, het verband tusschen de Scheikunde en Be- mestingstheorio uiteen. De vragen worden door de leerlingen vlot beantwoord Vervolgens wordt een uur gewijd aan Veeteelt. Veevoeding. Veeziekten, Fokleer. Plantenteelt, enz., waarbij in het kort het in het afgeloopen jaar geleerde wordt nagegaan. Ook hier gaven de leerlingen blijk de leerstof behoor lijk te hebben verwerkt. Aan het einde houdt de heer Schroevers een toespraakje. Hij hoopt de leer lingen den volgenden winter weer allen terug te mogen zien en wijst nogmaals nadrukkelijk op het nut van het regelmatig bezoeken der lessen. Geinfor meerd wordt of er belangstelling bestaat voor een excursie in den aanstaanden zomer. Algemeen vindt dit voorstel bij de leerlingen instemming en zal een en ander nader worden geregeld. De vergadering van dc N.S.B.. die Vrijdag avond ln het café Kossen zou gehouden worden, kon wegens ongesteldheid van den spreker, niet doorgaan. NOODLANDING. Zaterdagmorgen om ongeveer 10 uur, moest een vliegmachine van De Kooij, tengevolge van motor- pech. een noodlanding maken op het land van de boerderij „Frederika's Hoeve" aan de Middenvliet Deze landing had een vlot verloop, het Vliegkamp werd gewaarschuwd en werd later door personeel van De Kooij het vliegtuig weggehaald.

Schager Courant | 1935 | | pagina 7