Sport van de Paschen. DE IN DE PIJP. GRATIS Van de Alkmaarsche Sportvelden Ieder pak HONIG's VERMICELLI Dinsdag 23 April 1935. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 970© Schagen 1Hillinen 1 ONGELUKKIG /N HET QPEL. MA AU... bevat ter kennismaking een HONIG's BOUILLONBLOKJE DIVERSEN. Uitstekender oefenwedstrijd. Mild weer, een goed veld en wat voor de trouwe Loetbezoekers het voornaamste is een ontdooide Schagen-ploeg, die er heel wat meer van terecht bracht dan tegen Halfweg eenige weken geleden. Wis selvalligheid is tegenwoordig een kenmerk van de geel-zwarten, zij blijkt niet alleen uit de grillige uit- eenloopende resultaten in de competitie, maar ook in deze vriendschappelijke oefenwedstrijden wisselen hoogte- en laagte-momenten elkaar in bonte volg orde af. Zoo ook nu, al dient erkend, dat de na een kwartier spelens neerplassende regen en het gebles seerd raken van keeper Arnoldus, er wel eenige schuld aan heeft gehad. Zeker had Arnoldus er wel eenige van de zes doelpunten kunnen voorkomen. Dat het Schagen elftal tegenwoordig zeer wisselvallig speelt, komt ook wel dat men spelers van verschil lende elftallen een kans geeft. Zoo had men Zondag ook weer een paar debutanten, n.1. Loggers en E. Rus. Beide spelers hebben echter vroeger ook al eens in het eerste elftal gespeeld. Loggers is zelfs nog een bekende uit het kampioenselftal. E. Rus heeft zeer zeker voldaan. Het is een niet te miskennen feit, dat hij meerdere voetbalcapaciteiten heeft dan zijn voor ganger Weeland. Een verbetering is 't gebleken, doch men kan het zoo moeilijk na een wedstrijd beoordee Ien. Loggers heeft nog niet zijn oude spel te pakken doch niettemin zal hij daarvan na eenige wedstrijden niet ver meer af zijn. Ook hij heeft zeer zeker vol daan. Dit kunnen we ten aanzien van Slikker en Peetoom nu niet direct zeggen. Eerstgenoemde speelt reeds lang in het eerste elftal, doch raakt den laat.- sten tijd de ballen altijd half, waardoor voor het Scha gen doel meer dan eens de hachelijkste momenten ontstaan. Peetoom is wat te langzaam, meer snelheid moet hij nog krijgen. De andere spelers hebben allen wel voldaan. De wedstrijd ving om 2 uur onder leiding van arbiter K. S. Leguit aan. Het duurde een poosje voor de partijen op stoot waren. Er werd in de eerste periode van den strijd behoorlijk voetbal te zien gegeven. Maar na een kwar tier begon het te regenen en werd de strijd minder aantrekkelijk. Direct heeft Hillinen dan ook de lei ding. Hun rechtsbuiten zet scherp voor en hun links binnen schiet hard in. 0—1. Schagen komt dan in den aanval, maar het spel wordt te kort gehouden. Plot seling gaat Hillinen er snel vandoor en met een hard laag schot geven ze Arnoldus ten tweede male het nakijken. 02. in deze, periode loopt het Schagens voorhoede niet mee. Eenige malen worden goede scho ten gelost, doch deze vliegen of naast of in de veilige handen van den Hillinen-keeper, die goed zijn doel verdedigde. Doordat keeper Arnoldus te lang met het uitloopen wacht, ontstaat voor -Hillinen opnieuw de gelegenheid te scooren, waarvan ze dankbaar profi teert. 03. Na al die gestrande Schagen aanvallen zit er toch wel een puntje in de lucht. Wanneer W. Rus een mooie voorzet geeft, komt deze in het bezit van Log gers, welke hem direct doorgeeft aan den vrijstaan- den Boontjes. Thans ziet dezede mogelijkheid om keeper en cluis te passeere'n en tenslotte met een diagonaal schot liet verlaten doel te treffen,-l3. Het Schagen elftal stond thans wel met 1—3 achter, doch minder aanvallen dan de Hillegommers hadden ze zeker niet gehad. Alleen door grootere productiviteit kwamen de Hillegommers nog voor de rust met 14 voor te staan. Na de rust wordt er door het inmid dels geweldig gladde veld niet zoo snel meer ge speeld. Door Loggers en de Moor worden mooie kan sen om zeep gebracht. Schagen is thans ook in het veld niet minder dan Hillegom, doch in tactiek schie ten ze te kort. Tenslotte scoort Hillinen nog 2 maal,, waartegenover Schagen door middel van De Moor éénmaal, zoodat het einde van deze zeer genoegelijke partij voetbal kwam met een verdiende doch wel wat geflatteerde 6—2 overwinning voor Hillinen. Het is weer een bijzonder goede oefenwedstrijd ge weest en als zoodanig beschouwd is de wedstrijd zeer zeker geslaagd. Zondag a.s. vermoedelijk tegen West-Frisia 2 voor den Rachbeker. SCHAGEN B—H.R.C. E. 4—1. Doordat de Rachbekerwedstrijd Schagen 1West- Frisia 2 was uitgesteld, konden de adspiranten Maan dagmiddag mooi hun competitie-wedstrijd spelen. Daar de arbiter niet aanwezig was, werd om half één begonnen onder leiding van den heer Lutjeharms Jr. Het eerste kwartier wegen beide partijen behoorlijk tegen elkaar op. Juist daarom is het zoo mooi omdat het Schagen B elftal slechts met 10 spelers begon en ook daarmede eindigde. Na het eerste kwartier kwam er wat meer schot in de Schagen voorhoede en het was dan ook Anne- veldt, die met een mooi ver schot het eerst voor de geel-zwarten scoorde. Dat gaf wat meer spanning in de gelederen. Ook het H.R.C. elftal begon zich wat meer te roeren en als Slikker op een gegeven oogen- blik te ver is uitgeloopen, denken we dat de H.R.C.ers zullen doelpunten, doch snel terug loopende weet Slikker op het nippertje te redden. Nog voor de rust maken de geel-zwarten een doelpunt 2—6. Na de rust wordt door Schagen tegen den wind gespeeld, doch niettegenstaande dezen hinder smaken ze het genoegen opnieuw te doelpunten door middel van Van Haren. 3—0. Dan zien we een buitengewoon mooi staaltje voetbal van de roodjakjes. Een mooie voorzet van den rechtsbuiten wordt door een van de kleine binnenspelertjes netjes ingekopt. 31. Veen- stra brengt het dan na veel gemiste kansen tenslotte nog tot een goed doelpunt. 41, waarmede het einde van dezen aardig gespeelden wedstrijd kwqm. PROGRAMMA N.H.V.B. 28 April. 3. D: Ursem 1Bergen 2; Alkmaar 3Akersloot 1. 4 E: Ursem 2Egm. Boys 3; Koedijk 2Alkm. Boys 6; Koedijk 3Oudorp. Adsp.: D.T.S. a—Alkmaar a; Alkm. Boys d—D.T.S. b; Helder eHelder f; Succes b—H.R.C. d; Cocks- dorp a—Texel b. Kampioenschap van Noord-Holland: Strandvogels K.V.V. 2. Promotie-degradatie voor een plaats in 1 B: Beem- sterAlkm. Boys 2. Voor twee plaatsen in 1 D (tusschen M.L.D., Atlas en H.R.C. 4): Atlas—H.R.C. 4. Beslissingswedstrijd onderste plaats 1 C: Andijk 2 Twisk 1, terrein Sijbekarspel. Beslissingsmatch bovenste plaats 2 E: Hoogkars pelOudendijk, terrein Hollandia. Beslissingsmatch bovenste plaats 4 H: Texel 3 Watervogels 2, terrein Helder. Rauchbeker. Eerste Ronde: D.T.S—Texel. (Alg. Sportblad). Rugby-wedstrijd tusschen een Amsterdam- sche en een Haagsche ploeg. Voetbalwed strijd tusschen Alcmaria en een gecombi neerd elftal van derde en vierde klassers. Het was een heel Paaschprogram, dat Alcmaria ons voorzette Zondag j.1. En bovendien was het nog voor een goed doel, het batig saldo kwam ten goede aan het Alkmaarsche Crisiscomité. Eerst rug by en dan voetbal. Rugby, ja, wat moeten we er van zeggen? Zoo be koren als voetbal kon het ons niet. Maar toch Zooals aan alles moef men er aan wennen, vooral aan de spelregels. Zooveel weten we echter nu al reeds, dat het een spel is voor gezonde, ionge kerels, waar moed, tactiek en ausdauer aan te pas komt. Spanning zit er ook in en het zou kunnen zijn, dat het publiek, wanneer het er wat meer in zit, er echt de smaak van te pakken zou kunnen krijgen. De Haagsche ploeg won met 90. Dat klinkt als een hooge score, maar het is minder als het lijkt. Wanneer een speler de vreemd gevormde, lang werpige bal achter de out-lijn d.w.z. die, waarop de goal is geplaatst met de hand tegen den grond weet te drukken, wordt dit een try genoemd en deze telt 3 punten. Den Haag wist drie van der gelijke trvs te forceeren en had daarmee dus 9 pnt. Zoo'n trv kan worden omgezet in een goal. Daar voor moet de bal van een bepaalde plaats in het veld door de beide palen worden getrapt, die naar boven het verlengde vormen van de zijpalen van het doel en over de bovenlat. Dit gelukte echter in geen der drie gevallen. Aanvankelijk leek het spel nog al op de lachlust van de toeschouwers te werken. Zooals wel bekend zai zijn, mag de bal zoowel met de handen als met de voeten worden gespeeld waarbij weer allerlei regels in acht moeten worden genomen. Degene die dén bal in zijn bezit heeft, mag op alle moge lijke manieren worden aangevallen. En zoo kan men heraaldeliike spelers op meesterlijke wijze een beentje zien lichten, wat op iemand, die alleen ge woon voetbal gewend is een potsierlijken indruk maakte. We meenden echter te merken, dat het pu bliek er geleidelijk beter in kwam en meer mee leefde! Af en toe werden goede staaltjes vertoond van combinatie, iets wat hier, veel meer nog dan bij voetbal, noodig is om iets te bereiken. En ieder een leefde mee, wanneer een vlugge speler als een aal door en langs allerlei tegenstanders gleed om dan ten slotte meestal toch ergens tegen den grond te belqriden.'t Was een aardige wedstrijd. De voetbalwedstrijd, die er op volgde, bracht ons op bekender terrein. Alcmaria speelde tegen een combinatie van spelers uit Noord-Hollandsche derde en vierde klassers. Rijkers en Schmidt van onze nieuwe derde klasser Succes, die ook waren opge steld. ontbraken op het appèl, en waren vervangen. Vriendschappelijke partijtjes hebben meestal niet de eigenschap, dat er hard spel wordt vertoond. Dat ging hier intusschen nogal. Wijl er een viertal spe lers der Alkmaarsche Boys in zaten, ontbrak het vanuit het publiek niet aan aanmoedigingen van beide partijen en dit scheen er af en toe de fut da nig in te brengen. Al spoedig na den aftrap kon men bemerken, dat Alcmaria de meerdere was in het veld. Maar we we ten, dat ons sportparkploeg er wel eens moeite aan heeft dit in punten uit te drukken. Ditmaal echter ging het van een leien dakje. Ongeveer tien minu ten na het begin openden de withemden, die voor deze gelegenheid in het rood speelden, de score met een uitstekende, voor Duiveman totaal onhoudbare kopbal. En geleidelijk werd van nu af aan de score opge voerd. Eerst was het Plas, die met een uitstekend schot de voorsprong vergrootte, daarna zorgde de Jong voor de nummers drie en vier. Duiveman, die in het doel der Noordhollandsche combinatie goed werd verrichtte, had op al deze ballen geen schijn van een kans. Af en toe wisten de tegenstanders het wel tot doorbraken te brengen, zelfs hadden ze enkele opge legde kansen, maar voor het doel faalden ze volko men en zoo ging de rust in met een stevige, maar niet onverdiende voorsprong van Alcmaria. Voor een goed deel dankten ze dit succes aan een voorhoede, die de kansen nu eens wist te benutten en èen hechte middenlinie, die het veld beheerschte en doorloopend de voorwaartsen aan het werk zette. Na half-time scheen Alcmaria het wel te gelooven. Niet alleen wisten de gastheeren het niet meer tot scoren te brengen, maar kansen hebben ze ook nauwelijks meer gehad. Daartegenover kwamen de lagere klassers meer en meer opzetten. Hun halflinie trad meer op den voorgrond, hun aanvallen werden talrijker. In den beginne zagen we weer enkele kansen missen en we meenden al, dat de stand onveranderd zou blij ven, toen 'eindelijk ongeveer 10 minuten voor het ein de Jongmans moest visschen. Degenen, die gedacht hadden, dat Alcmaria hierin een aansporing zou hebben gevonden om nu nog eens terdege aan te pakken, vergisten zich. Integendeel, de combinatie vond er aanleiding in om nog harder van stapel te loopen. Ze hadden bemerkt dat ze tot doelpunten in staat was en zette alles op haren en snaren om den achterstand te verkleinen. Wat inderdaad gelukte, Enkele minuten voor het einde produceerde ze nummer twee. Maar daarbij bleef het. En zoo won Alcmaria met 4r—2. Na afloop voerde burgemeester van Kinschot na mens het Crisiscomité het woord om den spelers dank te zeggen voor hun bereidwilligheid te hebben willen meewerken de kas van dit comité te verster ken en hij deelde de prijzen uit, die voor de win naars der beide wedstrijden waren uitgeloofd. Het Haagsche rugby-team ontving een medaille, Alcma ria een zilveren beker. Een goedgeslaagde sportdag, waarbij het alleen jammer was, dat het weer zich zoo weinig van zijn goede zijde had doen kennen. De opkomst van het publiek, die nu goed was, zou dan stellig nog beter zijn geweest. NOORDSCHARWOUDE. VOORWAARTS 1—S.E.W. 1. 4—0. De laatste competitiewedstrijd werd Zondag op 't Voorwaartsterrein gespeeld en eindigde in een flin ke overwinning voor de thuisclub, die dit dat ook verdiende. Jammer was het dat na de rust. toen de stand 40 was. eenige Voorwaarts-spelers van plaats veranderden, wat voor het spel en het publiek jam mer was, want de wedstrijd ging toen als een nacht kaars uit, wat toch niet noodig was. Al is de. wed- Douwe Egberrs Echte Eriesche Vieeren-Baai en Baai-Tabak. Melange van rijpe tabakKen. strijd dan niet zwaar, het is en blijft toch competi tie. Over den wedstrijd nog het volgende. Als scheidsrechter van der Aakster veginnen laat blijkt het dat ploegen eenige invallers hebben. Van den aftrap is het de thuisclub, die het eerst in den aanval komt. maar voorloopig nog zonder succes. De S.E.W.-achterhoede is voor haar taak berekend. Als er 10 min. gespeeld zijn, is het de Voorwaart.s- linksbuiten, die den bal zuiver krijgt toegespeeld, een achterspeler passeert en met een hard schuin schot Voorwaarts de leiding geeft, 10. S.E.W. pro beert het met enkele vinnige aanvallen, maar ver der dan de beide achterspelers brengen ze het niet. Voorwaarts doet het beter, want als even later de bal zuiver voor 't doel geplaatst wordt, is het de middenvoor, die den voorsprong vergroot (20). Steeds is Voorw. in den aanval en het duurt niet lang of de linksbuiten krijgt een kans welke hij be nut, 30. De thuisclub was nu tot de rust toe in den aanval, maar gedoelpunt werd er niet m^er. Na hervatting waren de eerste aanvallen voor Voorwaarts, maar het is te kalm om succes te heb ben. S.E.W. krijgt nu ook enkele kansen, maar door treuzelen en slecht schieten gaan de mooiste kansen verloren. Als dan na een kwartier spelen Voorwaarts er 40 van gemaakt heeft, is het mooi er af. Enkele spelers wisselen van plaats, en de wedstrijd wordt steeds minder. S.E.W. doet nog alle moeite om de eer te redden, maar de achterhoede geeft niet thuis. Even later maakt S.E.W. een doelpunt, maar dit wordt zeer terecht wegens buitenspel niet toegekend. Met Voorwaarts wordt het nog steeds minder, de laatste tien minuten is de wedstrijd het aankijken niet meer waard, wat jammer was voor S.E.W., die toch wel een tcgenpunt vercUjmd had. Als even hfter de scheidsrechter, die dezen gemakkelijken wedstrijd Straffen. Naar aanl. van Helder 5Texel 2, gespeeld op 3 Maart 1935 besloot de N.H.V.B., aldus het Alg. Sport blad, G. J. H. Pijpers, lid van Texel te schorsen voor twee wedstrijden wegens ruw spel en zich bemoeien met de leiding. N.a.v. A.S.V.—Alkm. Boys, gesp. op 3 Maart, K. Josée, lid van A.S.V., te schorsen voor twee wedstrij den wegens natrappen. N.H.V.B. kampioenen. Men weet het waarschijnlijk al dat in 1 A, 1 C en 1 D de volgende clubs kampioen zijn: K.V.V. 2, Strandvogels en H.R.C. 3. In 1 B wordt nog hevigen strijd geleverd tusschen Purmersteijn 2, Monniken dam 1 en Z.V.V. 3. Monnikendam staat er het best voor; dan volgt Purmersteijn. Beslissing 2 E. De zonen van Oudendijk en Hoogkarspel zullen elkaar volgende week in het haar vliegen om uit te maken wie zich kampioen van 2 E mag noemen. De stand is: Oudendijk 14 11 1 2 72—18 23 Hoogkarspel 14 10 3 1 4320 23 De laatste competitiewedstrijd HoogkarspelOu dendijk won H. met 31. Zal zij ook den beslissings wedstrijd winnen? Nacompefitie 1 C. In Drechterland „om de Oost", zooals wij hier zeg gen zijn Sijbekarspel, Twisk en Andijk 2 gelijk ge ëindigd op de onderste plaats. Er vindt nu een be slissingscompetitie plaats op neutraal terrein, met dien verstande dat er telkens twee kemphanen el kaar ontmoeten op het terrein van nummer drie. Dat wordt dus een aardig slot. Voetballende scheidsrechters. Behalve de Zaanlandsche scheidsrechters roeren de Drechterlandsche fluitisten zich ook nogal. Van tijd tot tijd spelen ze zeer geanimeerde wedstrijden tegen scheidsrechtcrselftallen uit andere streken.Ook met district Den Helder bestond contact. Na het uit een vallen van de Heldersche scheidsrechtersverecni- ging ging dat evenwel verloren. Dit betreurt men in Hoorn en omstreken zeer en de heer F. v. d. Kooi te Hoorn verzocht ons dan ook om „de kachel eens op te porren." Wij doen dat bij deze gaarne. Laat de Noordelijke fluitisten ook maar weer eens een voet balclubje vormen! Nieuwe scheidsrechter. De N.H.V.B. stelde aan de heer Herm. de Jong, Verlengde Landstraat 14, Alkmaar. (Alg. Sp.) He Bondsbureau. We dachten, dat we nu beschikten over een N.H. V.B.-bondsbureau met een academisch gegradueerde administrateur, op geen enkel punt meer te klagen zouden hebben. In de praktijk blijkt evenwel dat er nog tal van onvolmaaktheden blijven voortbestaan op welker opheffing men door de instelling van een bondsbureau gerekend heeft. Zoo bijv. met het vast stellen van wedstrijden. Speciaal .bij adspiranten- wedstrijden komt het vaak voor. dat een match wordt vastgesteld die al eens gespeeld is, waardoor scheidsrechters vergeefsche reizen maken. Trainer Curtiss. De trainer Curtiss, die behalve Helder ook Succes onder handen heeft, is door Helder opgezegd. Mr. Curtiss wordt bij Helder opgevolgd door den heer H. G. Reitsma, maar blijft Succes trainen en zoekt nog enkele andere clubs die één of twee dagen per week onder zijn leiding willen oefenen. K.F.C. heeft meevaller. Indertijd liet de gemeente Koog aan de Zaan K.F. C. 10 vermakelijkheidsbelasting betalen, omdat K.F.C. geen plaatselijke vereeniging was maar een onderafdeeling van den K.N.V.B.. die te Den Haag zetelt! Andere plaatselijke vereenigingen betalen aan de Koog 5 K.F.C. is op deze raadsbeslissing in beroep gegaan en heeft het gewonnen. Zij krijgt nu een lang niet onbelangrijk bedrag aan te veel betaalde belasting terug. Het heeft ons altijd ver wonderd dat de gemeente nog zooveel vat op K.F.C. had, dat men haar het betalen van 10 kon dwin gen. Heeft K.F.C. geen Kon. goedgekeurde Statu ten? Hiervan moet het eerste artikel toch luiden: Te Koog aan de Zaan bestaat een vereeniging, K.F. C. eriz.enz.1 Crisissteun. De Sp.kr. deelt mee, dat 127 vereenigingen te sa men f40.000 hebben gevraagd. Er is echter f20.000 ter beschikking zoodat niet alle aanvragen kunnen worden voldaan. Bovendien zullen die vereenigin gen niet in aanmerking komen die het zelf best kunnen betalen. Alleen voor noodzakelijke werk zaamheden bij vereenigingen die het zelf niet ge heel kunnen betalen is een bedrag van 50 cent per man perd ag beschikbaar. EngelandSchotland. Maandag 6 Mei speelt Engeland te Londen tegen Schotland ter gelegenheid van Koning George's re- geeringsjubileum (Sportkr.) De stand tusschen beide landen is: Schotland 59 27 14 18 114—98 68 Engeland 59 18 14 27 98—114 50 De Engelschen kunnen genoemde match beschou wen als laatste oefening voor den strijd tegen Nederland. BelgiëNederland. Tengevolge van den val van de Belga zijn de toe gangsprijzen voor Nederlanders met 30 verlaagd. Onze gave gulden is toch maar een rijkmakeriü Het is nog niet zeker of de wedstrijd wel uitgezon den mag worden voor de radio. De K.B.V.B stelt zich op het standpunt dat het stadion eerst uitver kocht moet zijn. We hopen maar dat dit ondertus- schen geschieden zal. NederlandEngeland. De Sportkr. meldt dat de Engelsche Voetbalbond aan den K.N.V.B. de volgende scheidsrechters heeft voorgelegd: 1. Bauwens. (Duitschland); 2. Eklind (Zweden); 3. Langenus (België). Olympische Dag. Men zal zich de prachtige Olympische dag van vorig jaar in het Stadion nog wel herinneren. Welnu in Juni krijgen we weer zoo'n dag. Er zal een voet balwedstrijd worden gespeeld tusschen een Neder- landsche ploeg en wellicht Juventus. de leider van de Italiaansche competitie, aldus de Spkr. Internationaal programma. Nederland speelt het volgende seizoen al zeker 5 wedstrijden aldus de Sp.kr. Thuis: Denemarken (3 Nov. a.s.) en België (voorjaar 1936. Uit: Frankrijk (12 Jan. 1936), Iersche Vrijstaat en België. Foto van doelpunt. In de match HengeloS.C.H. (22), maakte een fotograaf een kiek van een spelmoment dat tot be langrijke dingen kan leiden. De S.C.H. keeper stopte nl. volgens de foto een keihard schot dui delijk achter de lijn. Hengelo heeft aan de hand hier van geprotesteerd. Men zal wellicht geen succes hebben, want S.C.H. kan zich verzetten op grond van het artikel dat een protest binnen de 5 minuten na afloop ingediend moet worden. Gemoedelijkheid, Een Haagsche V.B. scheidsrechter, aldus de Sp. Kr. kwam ergens een wedstrijd fluiten, doch had zijn horloge vergeten. Geen nood, een der spelers leende hem zijn horloge. Maar in den loop van den match moest die speler (o, ondankbare scheidsrech ter!) wegens onbehoorlijk spel het veld worden uit gezonden. Maar hij- ging niet zonder horloge, zoo dat de arbiter zonder tijd stond. Goede raad was duur, doch de wekker uit de consumptietent werd gehaald en op een bank gezet. Zoodoende was de zaak gered. Maar het liep toch mis, want het elftal waarvan reeds eenige spelers waren weggezonden vertikte het verder en verliet het veld. Nieuwe regeling in België. In België is de onlangs voorgestelde regeling aan genomen. Er zijn a. amateurs, b. onafhankelijken en c. beroepsspelers. De spelers a en b mogen in de competities uitkomen. Spelers uit de c-groep zijn de trainers. De onafhankelijken zijn diegenen die zich voor een wedstrijd mogen laten betalen, maar van het voetballen geen beroep mogen maken. BelgiëDuitschland. Zondag vindt deze wedstrijd te Brussel plaats. We zijn benieuwd hoe onze Zuidelijke Buren het er af brengen met Raymond Braine op de centervoorplaats. Verleden week speelde men tegen Frankrijk gelijk (1—1) een goede partij, waarbij Braine, hoewel niet geheel fit, een mooie wedstrijd speelde. Chris Berger. Onze nationale en Europeesche sprintkampioen heeft de eerste officieele pedaaltrappen gegeven. Uit den aard der zaak moet men zijn wielrennen niet gaan bekijken met de. gedachte erbij dat hij nu ook meteen als wielrenner moet schitteren. Voor wielren nen staan Berger's spieren nog verkeerd en ver geet men vooral niet dat tactiek een xeuze factor is bij wielrennen. Bërger zal10 wedstrijden rijden en dan in overleg met trainer Schilling' overleggen of hij er mee door gaat! Nieuwe Motor. Mr. Lamberts Hurrelbrinck schrijft in de Sport- echo over een nieuw, motorrijwiel in Italië, dat zich buitengewoon onderscheidde. De Ronde van Tripoli in Noord-Afrika, over 327 K.M., won deze machine met een gemiddelde van 158 K.M. per uur. Alle andere merken draaiden kapot, de „Rondini", zoo heet het nieuwe merk, bleef met 2 machines aan den kop en won. De constructie is revolutionair; vier cylinder met waterkoeling en compressor; de eerste vier-cylinder die aan een belangrijke match deelneemt. De bouwer van de machine maakte in 1923 ook al motorfietsen, doch legde zich reeds vanaf 1919 spe ciaal op den vliegtuigbouw toe. De „Rondini" („Zwaluw") komt dit jaar nog niet in het buitenland uit, doch in de Groote Prijs van Rome en die van Napels kan zij zich wederom met Norton, Husqvarna etc. meten.

Schager Courant | 1935 | | pagina 5