Fa. K. Brugman, K.N.V.B. Het Paaschcongres van de S.D.A.P. „Reinhard" SCHAGER ROOSJES Gemeenschappelijk S.D.A.P. en van congres N.V.V. Advertentiën. SCHOUW VLIEGER |W. SCHOUWVÜËGER-v. Spelden a. lak g T. LAK Wit Q FLORALIA, PIETER Jan Jacob, .Poster' Carlo K 1527 C. Geerligs Cz., „De Voorwaarts" G. W. WAIBOER, V ogelverschnkkers Brand te Alkmaar. ip uitstekende wijze leidde het einde aankondigt, ■:ijn de punten thuis gebleven, wat verdiend was. Enkel hopen wij dan een volgende keer op een be teren wedstrijd, wat kan, als ieder op zijn plaats blijft, die hem aangewezen wordt. Berdos bVoorwaarts b, 1—6. OUDKARSPEL. lste Paaschdag: D.T.S. 2—N. Niedorp 2 2—9; 2den Paaschdag: Vrone a—D.T.S. a 5—1; D.T.S. b —Akersloot a 0—5. PETTEN. De sportliefhebbers, beoefenaars en kijkers, heb ben de beide Paaschdagcn hun hart kunnen opha len, temeer daar de P. elftallen over alle linies zege vierden. Daar was het tweede elftal, dat met een spre kende zege 4—0 uit Dirkshorn terug keerde, terwijl de veteranen te Petten een aardig partijtje te zien ga ven tegen de „oudjes" uit Koedijk. Nadat de rust met blanken stand was ingegaan, kwamen de doelpunten los. De blauw-witten maakten 6 doelpunten, waarvan de linksbinnen er 3 voor zijn rekening nam, terwijl de Koedijkers slechts driemaal het net vonden. 63 Hoe aardig dit alles ook was, de meeste belangstel ling ging uiteraard uit naar de match om het gouden kruis tusschen Petten en Racing 3, de afdeelings- kampioenen. Deze waren tamelijk zwaar opgekomen, bij P. daar entegen ontbraken weer verschillende spelers op het appèl, n.1. Bakker, J. en P. Vriesman. Hierdoor en wellicht door een groole dosis zelfzekerheid, tengevol ge van een eens te gemakkelijk behaalde overwin ning, achtten de Racers hun taak niet al te zwaar. Hierin zit misschien ten deele de oorzaak van hun nederlaag, want de Pettemers stoorden zich noch aan onvolledigheid, noch aan tradities en wierpen zich met élan in den strijd, bevestigend den goeden vorm, die zich vorige week tegen Schoorl reeds openbaar de. A. Eriks was de eerste, die het net werkelijk tril len deed; niemand stak ook maar een hand uit om liet schot te keeren. Groot gejuich bij de P. aanhang, dat zich herhaalde toen dezelfde speler voor de twee de maal scoorde. Inmiddels had R. wel eenige be zoeken gebracht aan de P. veste, doch de roodjes hiel den het spel te kort, alzoo een welkome gelegenheid tot ingrijpen biedend, waarmee niet werd gedraald en voor 't overige wist Raven wel weg met de ballen die op zijn heiligdom werden afgeschoten. Ruststand 20. Na de then bleek R. er alles te willen opzetten om den achterstand in te Ioopen; met man en maent ging men tot den aanval over, doch daar de tactiet: niet werd gewijzigd, bleven ook thans resultaten uit. P. met 't zoet der revanche reeds op den tong, ver saagde niet; integendeel, de Waard wist te profitee- ren van de vooruitgeschoven positie der backs en bracht met een derde doelpunt P. in veilige haven. Feitelijk was hiermee de strijd beslist, er kwam dan ook geen verandering meer in den stand. 30. ANNA PAULOWNA. PaaschvoetbaL Zondagmiddag was er vrij aardige belangstelling op 't B.K.C.-terrein, waar B.K.C. als gast ontving de Amsterdamsche vierde klasser „Ontwaakt". Deze ploeg huist in Sloterdijk en staat in de competitie op de derde plaats van onder af. Even beter dus als B.K.C. Maar gezien hun spel scheelde het niets. Ja, voor rust was B.K.C. zelfs voortdurend iets sterker. Na 7 minuten deed Jan van Wees uitstekend werk, tengevolge waarvan J. de Schinner van de. vleugel een hard schot kon los sen, hetwelk Post te rechter tijd van richting deed veranderen, zoodat de O.-keerer misgreep (1—0). Wij hebben voor rust veel keeren gedacht dat B.K.C. de leiding zou vergrooten, maar er werd niet doortastend genoeg gespeeld. Zoo stond Tauber, te genwoordig weer eens midvoor, steeds maar aan te geven en toe te kijken, maar eens flink doorloopen en ,arls.Jeider zijn voorhoede als 't ware in vuur te brengen, dat kan men van Tauber niet verwachten. De vervelende regen, die allen in de eerste helft op elkaar deed kluiten in de tribune, was gelukkig in de rust opgehouden. Hoewel het veld erg glad geworden was, kwam er wat meer leven in de brouwerij. „Ontwaakt" kwam er aanmerkelijk beter in en bracht de veldverhou- ding niet alleen op gelijken voet, maar zelfs in haar voordeel. Een grove fout van Prins bezorgde Ontwaakt de gelijkmaker. B.K.C. was toen tamelijk gelukkig doordat de O. back zoo onverwacht en hard terugspeelde, dat z'n keeper er niet meer bij kon. Ontwaakt voelde er blijkbaar niet veel voor om met een 21 nederlaag terug te keeren. Zij zat er goed op en verkreeg ook kort voor het einde de verdiende gelijkmaker. Het spelpeil was zeer matig Ontwaakt had drie invallers. B.K.C. was volledig. Men weet dat zelfs van Teulingen Jz. meespeelde. Dat was wel een ge duchte versterking. Die twee neven vullen elkaar zoo mooi aan. Toch was het natuurlijk nog lang niet de oude combinatie. Daarvoor is de jongste Maarten te lang uit het clubverband geweest. Men denke nu niet dat het in eens weer in orde is. Van Teulingen blijft tot Januari in dienst bij 't paarden volk en Deventer ligt wel wat te ver om hem gere geld te laten overkomen. Tweeden Paaschdag verloor B.K.C. 3 met 24 van H.R.C. 7. Racing was sterker. PAASCHDAGEN. Kampioenschap van Nederland. P.S.V. won te Groningen met moeite van Vcloci- tas (2—3). De prestaties van de Noordelijken vallen toch mee. Go Ahead 2 2 0 0 2-0 4 P.S.V. 2 2 0 0 8—2 4 Ajax 3 2 0 1 2—1 4 Velocitas 2 0 0 2 24 0 DAV.S. 3 0 0 3 0—7 0 Promotie 2e klasse. In afd. I nam Overmaas revanche door Z.V.V. te kloppen (4—2). Dit is een kolfje naar de hand van Blauw Wit, dat nog één punt behoeft te halen uit twee wedslrijden, om weer eerste klasscr te zijn. Blauw Wit 2 2 0 0 4—0 4 Overmaas 3 1 0 2 55 2 Z.V.V. 3 1 0 2 4—8 2 In afd. II ziet de situatie er voor H.B.S. iets beter uit. H.V.V. en O.D.S. speelden n.1. gelijk (0—0). H.V.V. 2 110 2—1 3 O.D.S. 2 0 2 0 2—2 2 H.B.S. 2 0 11 3—4 1 Afdeeling III. Hengelo valt tegen schreef de Sportkr. verleden week. Maar nu viel zij dan toch mee door Vitesse in eigen hol met 10 te kloppen. Hengelo 2 110 32 3 S.C.H. 2 0 2 0 44 2 Vitesse 2 0 11 23 1 In afd. IV won Roermond met groote cijfers van Palomig (15), terwijl Middelburg onder protest met 21 van Willem II won. Roermond 2 110 5—1 3 Middelburg 2 110 21 3 Willem II 10 0 11—20 Palemig 10 0 1 15 0 In het Noorden maakt Hoogezand een prachtkans. Met 2—1 klopte zij De Kooij. Hoogezand 2 2 0 0 4—1 4 De Kooij 2 0 11 3—4 1 Frisia 0 1 1 2—4 1 PROGRAMMA K.N.V.B. 28 April. Dit programma wordt tegenwoordig pas op het laatste oogenblik onder de druk der heerschende omstandigheden vastgesteld. Te melden zijn reeds voor de promotie 3e klasse afd. I Volewijckers—Hercules en voor het kampioen schap van Nederland D.W.S.—Velocitas; P.S.V—Go- Ahead. (Sportkr.) KLAAS SCHENK. Tijdens zijn gedwongen rust in het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar, zou Klaas Schenk graag eens wat hooren van zijn sportmakkers. Hij zal zeker nog eenige weken in het ziekenhuis moeten blijven. Zijn toestand is bevredigend. Of hij wel weer de oude sportman kan worden, staat niet onomstootelijk vast. Door het wegnemen van den meniocus, kan een knie de oude veerkracht verliezen. Na de openingsrede van den Voorzitter, den heer Koos Vorrink, die inen reeds in ons blad van Zater dag j.1. heeft kunnen lezen, dleelde de voorzitter on der hilariteit van het congres mede, dat de Commu nistische Partij Holland toegang voor een delegatie had verzocht om het congres de eenheid van actie aan te bieden. Onder applaus verklaarde de heer Vorrink, dat wel niemand er bezwaar tegen zou kun nen hebben, wanneer dit verzoek werd afgewezen. De Zweedsche minister van sociale zaken, Gustave Muller, hield namens de Zweedsche soc. dein. partij een korte begroetingsrede, waarin hij een uiteenzet ting gaf van de opvattingen, waarmee de sociaal democraten in Zweden den strijd tegen don crisis hebben aangebonden. Pogingen tot socialisatie zijn door de sociaal-democratische regpering. die haar meerderheid verkreeg op een verkiezingsprogram van sociale maatregelen, niet ondernomen. De voorzitter, de 'heer K. Vorrink herdenkt den vóormaligen secretaris van den Duitschen Mijnwer- kersbond, Friedrich Husemann, die volgens berich ten in de pers op de vlucht zou zijn doodgeschoten. De heer Middendorp oefent scherpe critiek uit op sommige sensatie-reportages van de Arbeiderspers en op de wijze, waarop het propagandablad „Vrij heid, Arbeid, Brood" wordt geredigeerd. Als men zich niet overschreeuwt, stoot men ook de religieus voelenden niet af. Tenslotte is spr. van meening dat er te weinig aandacht wordt besteed aan de strijd vragen binnen het socialisme. Daarentegen juicht hij de verschijning van de rubriek „Geestelijk Le ven" in de Arbeiderspers van harte toe. Aan de discussie van maatschappelijke ordening en bedrijfschappen, die werd ingeleid door een lezing van Dr. van der Goes van Naters namen tal van per sonen deel. De eerste deelnemer aan de discussie, die op de inleiding van Dr. Van der Goes van Naters volgt, is Dr. F. M. Wibaut, die door het congres met applaus wordt begroet. Spr. behoorde tot de minderheid in de commissie voor de Nieuwe Organen en ziet het belang in van de in de resolutie neergelegde pun ten, die door de geheele commissie konden worden onderschreven. Voor de minderheid was het ver- bruikersbelang het overheerschende. In den overgangstoestand naar een nieuwe orde ning of naar de socialistische maatschappij-orde kun nen de nieuwe organen ongetwijfeld van belang zijn. Mr. J. in 'b Veld (Rotterdam) betoogt, dat de nieu we organen reeds als paddestoelen opschieten in het crisismoeras. Het gaat er slechts om, welke sa menstelling en welke bevoegdheden zij moeten heb ben, terwijl Mr. S. Mok (Amsterdam) van meening is, dat men zich niet te veel in constructies moet verdiepen, waarmee het werkelijke leven toch altijd spot. De heer W. H. Vliegen (Partijbestuur) is het in principe geheel met den inleider eens. Het uitvoe ren van de van boven ongelegde bepalingen wekt echter een zekere ontevredenheid, die kan worden voorkomen, door de instelling van nieuwe organen, die een schakel vormen tusschen het democratische gezag en de massa der bevolking. Nog een groot aantal sprekers neemt aan de dis cussie deel. De Zondagmiddagzitting. In de Zondagmiddagzitting beantwoordt Mr. van der Goes van Naters de discussie, die op zijn inlei ding over de nieuwe organen is gevolgd. De resolutie over de Nieuwe Organen wordt hier na met algemeene stemmen aangenomen. Rede van Ir. J. W. Albarda. Spr. begint met een analyse van de achter ons lig gende statenverkiezingen, die hii niet zonder bezorgd heid heeft tegemoet gezien, aangezien het getij in deze donkere dagen niet gunstig is voor de volgelin gen van bezonnenheid, zelfbeheersching en trouw aan de beginselen der democratie. De verkiezingen hebben echter een verblijdend antwoord gegeven. De S.D.A.P. heeft zich gehandhaafd en is met 712.200 stemmen slechts 15.000 stemmen of een half procent onder de Kamerverkiezingen van 1933 ge bleven. Geen partij heef tzich zoo duidelijk en beslist op het standpunt der democratie gesteld als de S.D..A. P. Voor haar is de democratie een zedelijk beginsel, dat haar houding bepaalte tegenover haar mede- menschen, van welke overtuiging ook. „Ik ben ervan overtuigd" aldus Ir. Albarda „dat indien andere partijen bereid zijn met ons een kabinet te vormen, dat. waarborgen biedt, voor: een constructieve crisis-politiek, dat de werkloozen van verarming en wanhoop wil redden, de democratie met de uiterste wil verdedigen en ministers Deckers wil prijsgeven aan de vergetelheid, die hem toekomt, dat de S.D.A.P. zich dan van haar plichten tegen over het Nederlandsche volk en tegenover de arbei dersklasse bewust zal toonen en aanpakken zal. Als men het roer wil wenden om met ons een democra tisch front te vormen, dan kan morgen aan den dag een parlementaire meerderheidsregeering verschij nen. die den moeilijken strijd tegen den nood met moed kan ondernemen. Het Plan van den Arbeid. Op den tweeden Paaschdag vond in het Concert gebouw een gemeenschappelijke zitting plaats van het congres der S.D.A.P. en het Nederlandsch Ver bond van Vakvereenigingen, ter bespreking van het Plan van den Arbeid. De eerste inleider is Ir. H. Vos, directeur van het Wetenschappelijk Bureau van Partij en Vakbewe ging, die een overzicht geeft van de thans reeds uit gewerkte hoofdlijnen van het Plan van den Arbeid. Door alle hoofdstukken van het plan van den arbeid heen loopt de lijn der bestaanszekerheid, die bij be hoorlijke orgs.nisafie van hot economisch leven in (X)ÖOCX)öO(X)cXJÖOCX) Op den 27sten April hopen onze geliefde Ouders, Be- q huwd- en Grootouders, Q hunne 45-jarige Echtvereeni- Q ging te herdenken. Q Meerweg Breezand. f A. Paulo'wna, April 1935. S OjOOÖGOOiOÖOOïOOÉOOïO OsOOsOQOöOOÉOOOOjOCSO 27 April hopen onze gelief- de Ouders, n hunne 40-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat zij nog V 1 vele jaren gespaard mogen U blijven is de wensch van Q 1 hunne dankbare Kinderen, 0 Bergen; 1 T. LAK. U H. DOKKUM. Q 1 Wieringerwaard: Q J. LAK. Q I M. LAK—Eilers en 0 i HEINZIE. Q i Wieringerwaard, April 1935. Q Receptie van 2—5 uur. Öoöooocxjöoc-oaoöo Geboren: Dochter van J. KOOIJMAN. S. KOOIJMAN—van Rees. Kolhorn, 20 April 1935. IN PLAATS VAN KAARTEN. MA BLOM—Boontjes en JAN BLOM geven hiermede kennis van de ge boorte van hun Zoon Schagerbrug, 21 April 1935. IN PLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Zoon van: J. H. BREEBAART—Groot en J. BREEBAART. Winkel 22 April 1935 .- TER DEKKING BESCHIKBAAR de extra Oldenburger hengst 5 jaar. Zwarte bles met vier witte voeten, extra gangen en manieren. Dekgeld f15.— a contant. Wijb. Schermerhorn Dz., Noordervaart. STOMPETOREN. TER DEKKING BESCHIKBAAR de 5-jarige Belgische Stamboek- en premiehengst, vosbles met witte staart en manen, 3 X geprimeerd. Vader de beroem de Majeur de Gaesbeek K 1225. Moeder Mirna K 11011. Wordt rondgeleid door P. PE PER, des Maandags en Donderdags Wierïngermeer, Wieringen, gedeel te A. P., Dinsdag en Vrijdag, Wie- ringermeer en Waard en Groet Woensdag en Zaterdag, Wieringer waard, Zijpe en Anna Paulowna. Dekgeld f15.— VEERWEG 6. TEL. 47. ANNA PAULOWNA. Beschikbaar: De 6-j. Old. Stamb. en Premiehengst No. 319 N.S.Tg. Gitzwart met twee gelijke witte voeten achter, kol, iets br. aan neus. In 1932 de hoogste in- voerpremie voor N.H. Dekgeld f13.a contant. Bij: Kleiweg 3, Anna Paulowna. Laat niet aliea vernieten door de» vogel*. De nienrwate zullen U heipen. Lawaai! Lawaai! Verkrijgbaar Mj: WINKEL, k 75 ct. per dozijn. Zaadteelt 1935. TELERS gevraagd voor O. L Kers en Stamboonen, op contract P. VOS, Aartswoud. Verloren: NUMMERPLAAT No. 25812, met ?osch stopachter- lamp. Inlichtingen verzocht door P. KEETMAN, St. Maartensbrug D 56. Te koop: Vierwielige WIEDMA- CHINE met aardappelaanaarders. Bij: C. WAIBOER Cz., Kleiweg 8, Anna Paulowna. Te koop: 2 BESTE WEIDEFOEIEN. GEBR DE WIT, West Einde, Anna Paulowna. Te koop: EEN PINK met schets, van goede afstamming, bij P. DELVER, St. Maartensvlot^ brug. Gevraagd: Een DAGMEISJE, niet onder de 18 jaar, bij K. Blaart- boer, Stationsweg, Schagen. Gevraagd: Een BOERENKNECHTJE, 15 a 16 jaar, kunnende melken, bij G. MOLENAAR, St. Maartens- vlotbrug. Nederland voor alle volkslagen mogelijk is tegenover de onzekerheid en werkloosheid van het kapitalis tisch bestel. Het Plan van den Arbeid gaat uit van de moge- gelijkheid als eerste sprong in betrekkelijk korten tijd 50.000 arbeiders te werk te stellen o.a. bij .het uitvoeren van het wegenplan, het bruggenplan, de Zuiderzeeinpoldering, de spoorwegplannen enz. In het verdere verloop van zijn rede bepleit spr. naast de socialisatie van de circulatiebank de con trole öp de particuliere banken. Tenslotte behandelt spr. nog de vraagstukken van rationalisatie en handelspolitiek. Volgens de metho de van den vrijhandel komt de economisch meest gewcnschte arbeidsverdeeling niet tot, stand. Spr. ziet het verval van den vrijhandel niet als tijdelijk, en er zijn geen teekenen, die erop wijzen, dat de toeneming van het vaste kapitaal in de be drijven naar zijn meenïng een der oorzaken van het verval van den vrijhandel tot staan komt. De socialistische elementen, die spr. in het Plan ziet, zijn de bestaanszekerheid, het aanvaarden van de behoeftenvoorziening als richtlijn voor de pro ductie en de beperking van de beschikkingsmacht van de bezitter der productiemiddelen (applaus) Rede van den heer Kupers. Vervolgens was het woord aan den voorzitter van het N.V.V. den heer E. Kupers. De crisis, zoo zeide hij, teistert, niet alleen de arbeidersklasse, maar brengt nood en ellende onder andere bevolkingsgroe pen. Wat we noodig hebben, zijn blijvende maatre gelen tot uitbreiding van de industrie, exploitatie van de zout- en kalimijncn in Limburg, Gelderland en Overijssel, uitbreiding der chemische industrie, fabricatie van Ford-automobielen, waarvoor wij reeds de motoren maken enz. Voorts moet meer aandacht aan de binnenland- sche markt besteed worden. Dameskieeding, papier waren en schoenen worden voor ongeveer 30.000.000 gulden per jaar ingevoerd, terwijl deze goederen ook in ons land gemaakt kunnen worden, evenals auto mobielen, stofzuigers, en speelgoed. De uit Duitsch- land gevluchte Joden hebben een aantal bedrijven opgericht, waarin 4500 Nederlanders werk gevonden hebben en die ten deele een aantal tot nog toe in Nederland niet gemaakte artikelen vervaardigden. De deflatiepolitiek heeft, schipbreuk geleden. Het kapitalisme heeft zijn redelijk gezag verloren en ook in ondernemerskringen is het vertrouwen in de zegenrijke werking van de vrije concurrentie ge schokt. Ordening en economische opbouw voor het maatschappelijk leven ziin onontkoombare eischen geworden. Deze liggen ook ten grondslag aan de plannen van president Roosevelt. Rede Ir. J. W. Albarda. ■Als laatste spr. voerde Ir. J. W. Albarda het woord. Het zijn moeilijke economische vraagstukken. die hier vandsag behandeld worden, nadat de partij ge durende twee dagen politieke wapenschouw heeft gehouden. Er is constructief werk noodig. De laatste verkie zingen hebben bewezen, dat de arbeidersklasse veel minder is aangetast door het extremisme, dan de burgerij. Na zooveel jaren van crisis heeft zij nog de energie, tot het ontwerpen van een groot plan. Met het beroep op allen om het geloof, in een soci alistische toekomst hoog te houden, besluit spr. zijn rede. Te 1 uur werd het congres door den voorzit ter der S.D.A.P., den heer K. Vorrink. met een korte slotrede gesloten en gingen de aanwezigen onder 't zingen van de Internationale uiteen. vige (bn Gisteravond omstreeks 11 uur brak een hevige {brand uit in het perceel Boterstraat 12, bewoond door mej. A. M. W. Tecker, de van ouds bekende zaak in baby artikelen. De geheele bovenwoning brandde uit, terwijl het be nedendeel veel leed door brand- en waterschade. De brandweer, die spoedig op volle sterkte aanwe zig was, wist door energiek optreden de belendende perceblen te behouden. Pe oorzaak der brand ïs onbekend. 'ANNA PAULOWNA Uitvoering Ormenio. „Ormenio", de vereeniging die zeker wel met het meeste ongeduld de opening van de nieuwe zaal van Veerburg verbeidde, omdat de afbraak van de oude haar een lange, gedwongen rust bezorgde, wachtte niet lang, nu de gelegenheid er weer is en bracht den Tweede Paaschdag „De Ridder van den Kouseband" voor het voetlicht. Wel was er dezen avond heel wat concurrentie, twee uitvoeringen in Breezand en nog een bal aan de Kleine Sluis, maar toch was de zaal bijna geheel be zet. Ormenio heeft immers zoo haar „vaste klan ten", trouwe bezoekers, die niet spoedig een uitvoering over zullen slaan, omdat zij weten dat deze tooneel- club altijd wat goeds brengt. Stuk en spelers (speel sters) hebben dien goeden roep, die van Ormenio uit gaat, weer bevestigd. „De Ridder van den Kouseband" toch Is een aller aardigste klucht, een beetje ondeugend, maar nergens over de schreef gaand. In l^et eerste bedrijf wordt óp aannemelijke wijze grond gelegd voor de noodige ver wikkelingen, in het tweede is de knoop haast on ontwarbaar geworden, maar het zou geen klucht zijn als deze in het derde bedrijf toch niet netjes uit el kaar gepeuterd werd en alles op zijn pootjes terecht kwam. Vooral het eerste en het tweede bedrijf boei den van het begin tot het eind. De wantrouwende schoonmama en de schoonpapa, die het eigenlijk maar zoo zoo vond, dat de situatie waarin zijn schoonzoon in Berlijn was geraakt niet een beetje meer van de loodlijn afweek, dat daar werkelijk slechts op van toepassing was de spreuk van de Orde van den Kouseband: „Honi soit qui mal y pense" (schande over ieder die er kwaad van denkt), de lood gieter-detective vooral en de Duitsche dienstbode, ze deden het publiek herhaaldelijk schateren. Doch ook de anderen hebben in hun min of meer belangrijke rollen gezorgd, dat de uitvoering van Ormenio een succes werd, ook al waren die rollen niet allen even dankbaar als de bovengenoemde en al noemen we ze niet elk afzonderlijk. Vermelden we dan tenslotte nog de tooneelaan- kleeding, die belangloos was verzorgd door het Meu belmagazijn M. Klercq van Den Helder. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Wandelsport. Maandag den 2den Paaschdag werd door 9 leden van de wandelclub der gym.ver. „Hercules en Hy- giea" deelgenomen aan de 35 KM. afstandsmarsch van de wandelsportver. „de Kaaskoppen" te Alle rnaar. Het weer, dat zich aanvankelijk ongunstig liet aanzien, knapte later gelukkig weer op, zooda' een en ander een vlot verloop had. Alleen was he jammer, dat van de 17 leden die zich voor deze tocht hadden opgegeven, 8 niet waren opgckomei Dit is voor hen die de tocht uitschrijven een teleur stelling. BROEK OP LANGENDIJK. Tijdens het afschrijven van eenige emballag kwam de caféhouder J. de Boer van de ladder :t< vallen en had daarbij het ongeluk zijn rechterbeei te breken boven de enkel. VRIJDAG 26 APRIL. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp. nar. 7.30 uur. Ds. Lichtenberg, v. Lisse BROEK OP LANGENDIJK, 23 April. Aangevoerd 25 Kg. grove uien f 8, 375 Kg. peen f 2300 Kb. bieten 60 ct., 9500 Kg. gele kool f 1.70- 2.90, 3600 Kg. D. witte kool f 0.90—1.70 NOORDSCHARWOUDE, 23 April. Gele kool 2.10—2.30, D. witte kool 1—1.60. ALKMAAR, 20 April 1935. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer e prijzen als volgt: 40 koeien, melk f 100—150 en geld f86—150, 91 nucht. kalveren (slacht) f2.50—6; 14 vet' schapen f 10—19, 13 biggen (10 weken) f 12—f 15} bokken en geiten f4.—8. WARMENHUIZEN, 20 April 1935. Gele kool f 1.30-3.10, D. witte kool f 1.20—1.80. Peen f0.80—1. Aanvoer: 18900 kg. gele kool, 13800 kg. D. witte kqo* 1725 kg. peen. ALKMAAR, 20 April 1935. Aanvoer 280.000 kipeieren. Prijzen 56/58 K.G. f IX —f2.10; 58/60 f 2—2.20, 60/62 f2—f2.30, 62/64 f2.10 f2.40, 64/66 f 2.20—2.70 per 100 stuks.

Schager Courant | 1935 | | pagina 6