Beperking van concurrentie in de Wieringermeer INGEZONKEN /TUKKIN De burgemeestersbenoeming van Zijpe met zijn onaangename nasleep. Zijpe en Callantsoog één. Heropening zaak T. Kort. RADIO Schagen, 23 April 1935. Mijnheer de Redacteur, verzoeke beleefd een kleine plaatsruimte in uw blad. Do benoeming van den heer Breebaart tot Burge meester van Zijpe is voor de ingezetenen dier ge meente een groole teleurstelling geweest, algemeen men had gehoopt en verwacht, dat de heer De Boer, gemeente secretaris en de door het overgroote deel der bevolking gewilde candidaat tot Burge meester zou worden benoemd. Door het gemeentebestuur en tal van vercenigingen was hiervoor hard gewerkt, terwijl door de groote meerderheid der burgerij op de daartoe aangeboden en door notaris Van Veen samengestelde lijsten was ge teekend. Het heeft helaas niet zoo mogen zijn. De heer De Boer is niet benoemd. Dit wordt algemeen betreurd. Maar de Zijpenaren dienen te berusten en hiermede had het kunnen eindigen. Er is echter nog een onaan gename nasleep. Woensdag, na de benoeming gingen de geruchten, als zouden de lijsten (waarover hierbo ven al gesproken is) als zouden die lijsten nog bij no taris Van Veen verblijven. Na informatie bleek, dat die lijsten verzonden waren, maar voor de benoeming onmogelijk te bestemder plaatse hadden kunnen zijn. Men bedenke nog, dat zij die met deze lijsten geloo- pen hebben, niets onbeproefd hebben gelalen om toch maar handteekeningen te verzamelen en dat er niet geteekend is met een gebaar van „nou ja", maar door allen met hart en ziel. De aanbieders van de lijsten maakten de zaak zoo vlug mogelijk klaar. Dat dit op deze manier echter niet veel gaf is logisch, als men weet dat de notaris deze lijsten pl.m. 2 weken in huis heeft gehad. De notaris heeft het vergeten!!!! De notaris stelt zich nogal op den voorgrond in he' openbare leven, maar het is voor hem zelf en voor de burgerij van de Zijpe te hopen, dat hij dan wat beter zijn zaken doet, dan nu 't geval was. En nu de benoeming! Er is een commissie voor afscheid van Burgemeester De Moor, welke naar ik veronderstel ook wel bereid zou zijn de nieuwe Burgemeester (in te halen) zoo als gebruikelijk is. Met niet weinig belangstelling zie ik dezen dag tegemoet. Zijpenaren, zou dat werk niet het best gedaan kun nen worden, door diegene die nu „iets vergeten heeft". Wat moet dat straks voor een samenwerking zijn! Vooral nu ik tot mijn verbazing in ae Schager Courant zie het artikel „Zijpe en Callantsoog één". Zou het geen aanbeveling verdienen burgerij van de Zijpe, om u in deze kwestie tot den Minister te wenden! Wie neemt daartoe zoo spoedig mogelijk het ini tiatief? Of gaat alles over uw hoofden heen? U, mijnheer de Redacteur, dankzeggend. VAN ERP, Schagen. P.S. Zal ter kennismaking worden doorgezonden aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en de Commissaris der Koningin in de provin cie Noord-Holland. v. E. De Burgemeester van Callantsoog, Mr. D. Breebaart, verzoekt ons te willen mededeelen, dat de op 18 April j.1. gehouden vergadering van den Raad der gemeente Callantsoog geen openbare is geweest. Zelfs de raadsleden waren niet van het te behan delen onderwerp op de hoogte gebracht, daar B. en W. het niet wenschelijk achtten aan het verlangen tot vereeniging met de Zijpe openbaarheid te geven, alvorens een raadsmeerderheid in deze vaststond. BESPREKING MET DE DIRECTIE. Naar wij van betrouwbare zijde vernemen heeft gisteren te Alkmaar een bespreking plaats gehad tusschen de directie der Wieringermeer en den Kon. Ned. Middenstandsbond over het vraagstuk der ves tiging van nieuwe middenstandsbedrijven in het pas ontgonnen gebied. Zooals men weet', maken de gevestigde midden standers, wien de belofte van zeer beperkte bedrijfs vestiging was gedaan, bezwaar tegen het steeds weer openen van nieuwe zaken. Do Kon. Ned. Middenstandsbond was vertegen woordigd door den directeur van dit bureau, den heer Van der Leeuw te Den Haag, die een uitge-" werkt plan tot vestigingsbeperking ter tafel bracht. Daar het standpunt der Wieringermeer-direcie in deze moeilijke zaak nog niet bepaald is, kon over de besprekingen niet verder worden uitgewijd. In elk geval is het verheugend, dat contact is verkregen en wij hopen dat het resultaat van het overleg mag zijn, dat althans voor de eerste Jaren, de pioniers die zich in de Meer vestigden, tegen te overmatige concurrentie zullen worden beschermd. DEN HELDEN Aan de bekomen verwondingen overleden. In ons nummer van gisteren maakten wii mel ding van den brand, die hier ter stede had gewoed en tengevolge waarvan een oude vrouw ernstig ver wond naar het Marine-Hospitaal moest worden over gebracht. Zij is thans aan de bekomen verwondingen overleden. S G H 00 RL SCHOORLDAM. Bij Mevrouw de Koning alhier is een postduif aan komen vliegen met de volgende merken: een allu- miniumring 34 M7 WB 53610 en een gummuring 4/a 825. De duif wordt goed verzorgd en is voor den ei genaar aan bovengenoemd adres terug te bekomen. IV I E R 1 N G E N Onder groole belangstelling heeft de fa. T. Kort in de-Beltstraat zijn verbouwde zaak op j.1. Zaterdag heropend. Deze verbouwing beeft er wel heel veel toe bijge dragen de betrekkelijk eenvoudige winkel een groolsch aanzien te geven. Gebr. Boersen, aannemers alhier, van welke ook het ontwerp afkomstig is, hebben wel veel eer 'van dit werk. Het schilderwerk werd uitgevoerd door den heer N. Bruul en het electrisch verzorgde de heer A. Berk hout. Ilct front bevat nu 2 ruime etalagekasten met de deur voor toegang van den winkel, in het midden- Een der etalagekasten wordt benut voor heeren- en èn de andere voor dames-modeartikelen. Vanaf deze plaats wenschen ook wij de fam. Kort veel succes in zaken. Succesdag voor O.K.K. De mandolinevereeniging O.K.K., directeur de lieer P. Jongkind, heeft op 2den Paaschdag deelge nomen aan het Bondscongres te Leiden en heeft daar een schitterend succes behaald. Met 252y-> punt be haalde zij den eersten prijs, een groot zilveren lau werkrans, een eereprijs, zijnde verguld zilveren me daille wegens hooger aantal punten dan 250 en voor het hoogst aantal punten van alle deelnemende vcr- eenigingen de zilveren wisselbeker. Tevens een ex tra felicitatie aan den directeur, den heer P. Jong kind van de jury. Aan het concours namen 25 ver- eenigingen deel. O.K.K. en haar directeur komt ze ker met dit succes hulde toe. Wij feliciteeren direc teur en leden vanaf deze plaats van harte. t Emmabloem-collecte. De Emmabloemcollccte hier gehouden vanwege de afd. Wieringen van het Witte Kruis heeft f 147.45 opgebracht. Cinema de Haan. Voor belanghebbenden verwijzen wij naar een in dit nummer voorkomende advertentie, waarin ver meld, dat de bioscoopvoorstelling in cinema de Haan niet Woensdag, maar Donderdag gaat. DEN OEVER. DE „WIEROWNA" STAAKT HARE DIENSTEN. De populaire reisvereeniging „Wierowna", geves tigd te Hippolytushoef, heeft, ongetwijfeld tot groot ongerief harer leden,- gemeend hare diensten te moe ten staken in verband met het risico van inbeslag name der bussen, hetwelk wordt geloopen bij be stendiging der diensten tusschen Wieringen en Amsterdam. WEDEROM GEVAL VAN SPIONNAGE OP DEN AFSLUITDIJK? Thans een Zwitscrsche betrapt. Nadat in verband mét de Paaschdrukte beide feestdagen door de Rijkspolitie reeds druk in de om geving der fortificaties was gesurveilleerd met het oog op de aantrekkingskracht welke de forten al hier blijkbaar op vreemdelingen uitoefenen, doch slachtoffers uitbleven, is het de Rijksveldwacht te Wieringen Dinsdagmiddag niettemin gelukt een tweetal Zwitsers aan te houden, waaronder een da me, welke laatste bezig was met fotografeeren der verdedigingswerken. Proces verbaal volgde, terwijl de film in beslag werd genomen. De Zwitser bleek volgens zijn papieren Ingenieur te zijn, zijn gezel schap een dame uit de Zwitserschc society. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. Aanbesteding. De uitslag van de gehouden aanbesteding van een boerderij voor rekening van mevr. de wed. C. Borst alhier, was als volgt: Timmerwerk: K. Bruin, Oudkarspel f5965; J. Val- konet, Oudkarspel f5675; A. Zuidscherwoudc, Noord- scharwoude f5304; G. J. van Gelder, Broek op Lan- gendijk f5275; J. Heidsma, Noordscharwoude f44S3. Metselwerk: J. Tromp, Oudkarspel f8329; D. van deSeventer, Noordscharwoude f7447; J. Heidsma, Noordscharwoude f 6086. Timmer- en metselwerk in massa: Doorn's Bouwbe drijf St. Maartensbrug f 14-860; Gebr. Veeter, Schager- brug f 14750; P. Engeringh, Zuidscharwoude f 13500; A. Zuidscherwoudc, Noordscharwoude 13780; Gebr. Boekei, 't Veld f13150; J. Heidsma, Noordscharwoude f 10569. Het werk werd gegund aan den laagsten inschrij ver, behoudens goedkeuring. STEUN AAN GOEDGEKEURDE POOTAARD- APPELEN, OOGST 1933. In het „reglement steun aan goedgekeurde noot aardappelen" van den oogst 1933 wordt vastgesteld, welke bedragen als steun op de daarvoor in aan merking komende soorten zullen worden uitge keerd aan hen, die op 1 April 1934 aangesloten wa ren bij de Gewestelijke Aardappel Organisaties. Steun wordt uitgekeerd op de aardappelen van de maat 28/60 m.M., met een maximum lengte van 8 c.M. Voor deze streek komt de eersteling wel het meest in aanmerking. Daarvoor is de steun als volgt vastgesteld: Klasse A en B. f 1.271/?: C f 0.75 per 100 Kg. Bintje reep. fl.65, flA2V> pn f0.60. Ideaal fl.80, f ï.271/^ en f 0.75, alles per 100 Kg. Voor groep 1 van de aardappelen van den klei grond, w.o. Bravo, Zeeuwsche Bonten, e.d. f0.30 per 100 Kg. voor de A klasse. Groep 2, w.o. Blauwe eigenheimer, Bonte tSar, Bevelander, Eigenheimer, Furore, Koh-I-Nor. Noor deling, Roode Star en Souvenir: klasse A fl.05, B f 0.52^2 per 100 Kg. Groep 3. met Wilde Duc. Alpha, Erdgold, Friso enz. f 1.42V? voor met A goedgekeur de en resp. f 0.90 en f 0.37% voor B en C. De uitkeering geschiedt op alle pootaardappelen, welke op 1 April aanwezig waren, verminderd met die hoeveelheden, welke zijn verkocht of geëxpor teerd als goedgekeurd pootgoed. FRUITTEELT. In verband met het z.g. plan Zeeman om fruitteelt in het Geestmerambacht te krijgen, vestigen wii de aandacht op do vragen, welke bet Kamerlid, de heer Vos, aan den minister van Econ. Zaken heeft gesteld en deze vraagt, of het niet gewenscht is, dat de invoer van buitenlandsch fruit gemakkelijker wordt gemaakt door de monopolieheffing te verlagen. Hieruit blijkt wel. dat er in Nederland te weinig fruit is, dat lang kan worden bewaard. Uitbreiding van de cultuur in die richting lijkt ons wel moge lijk en nuttig. NOORDSCHARWOUDE. In hotel „De Burg" werd een buitengewone verga dering gehouden door den r.k. Volksbond, waar als spreker optrad de heer Th. de Groot, voorzitter van den r.k. Houtbcwerkersbond, met als onderwerp: „De taak des r.k. arbeidersbeweging op sociaal-eco nomisch terrein." De belangstelling hiervoor was be vredigend. GEMEENTEPOLITIEK. Dinsdagavond vergaderde de kiesver. „Algemeen Belang", ten huize van den heer J. de Bakker. Een 20-tal personen waren aanwezig, waaronder een aantal nict-leden. De voorzitter, de heer S. Timmerman opende de vergadering met woorden van welkom, het doel de zer vergadering nader uiteenzettende. De heer T. Kostelijk zou het bestuur wel ter over weging willen geven, dat men de splijtzwam niet verder liet doorwoekeren. Dat zal de linksche partijen schade doen. Spr. zou het betreuren als een zetel verloren ging van de linkerzijde. Er moet geen stem verloren gaan. Spr. stelde n.1. voor, dat de vereen, met de V.D. in overleg trad. De heer VV. Kuiper merkte op, dat de V.-D. kies- vereen. morgen vergadert. Men kan met hen in ver binding treden. De voorzitter merkte naar aanleiding van dit ge sprokene op, dat de naam V.-D. dan zal moeten ver vallen, omdat men zich niet met politieke partijen zal inlaten. Over deze kwestie werd zeer uitvoerig van gedach ten gewisseld. Verschillende gezichtspunten werden naar voren gebracht. Ecnige personen spraken zich uit tegen de ver snippering, welke de oprichting van deze vereeniging tot gevolg zal hebben. Men verwachtte, dat het voor deel aan de tegenstanders zou komen. De heer T. Kostelijk zou wel willen voorstellen, dat een gecombineerde vergadering met de V.D. werd gehouden. De heer Keizer merkte o.m. op dat de V.D. zich zelf heeft vermoord. Het optreden van de V.D.-mi- nisters heeft velen tegen de V.D. ingenomen. In Ne derland bestaat thans al een landelijk verbond van vereenigingen voor algemeen belang, werd nog me degedeeld. Na zeer breedvoerige discussies stelde de heer D. Schuitemaker voor, de candidatenlijst vast te stellen en te besluiten al of niet met de V.D. samen te werken. De heer P. Swager Klingeier ried het stellen van candidaten in deze vergadering af. Na nog eenige besprekingen van de behartiging van het algemeen belang, zooals de vereeniging zich dat voorstelt, volgde sluiting der vergadering. De leden bleven nog een poos bijeen ter bespre king van de te volgen richtlijnen, nu men het gevoe len had vernomen van verschillende personen bui ten de vereeniging om. NOORDSCHARWOUDE. Vergadering Algem. Woningboawver. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Dinsdag avond in „Concordia". De voorzitter, de heer J. Klif fen, zegt, dat hoewel de opkomst der vergaderin gen doorgaans gering is, dit nu wel heel erg is, daar niet eens het voltallige bestuur aanwezig is. Dat de leden niet aanwezig zijn beschouwt spr. als een uitspraak van vertrouwen in het bestuur. De notulen, voorgelezen door den secretaris, den heer J. Ootjers Rz., worden ongewijzigd goedge keurd. De voorzitter deelt mede, dat door het bestuur po gingen in het- werk gesteld zijn, om tot verlaging te komen van de huur der woningen. Dit zal waar schijnlijk wel een ig resultaat hebben, doch het zal miniem zijn. Het bestuur kan er echter niets aan doen, dat geen meer verlaging gegeven kan worden De Balans over het afgeloopen boekjaar is als volgt: Verlies en winstrekening ontvangsten en uit gaven f7515.39, het nadeelig saldo bedraagt f 2730.34. De balans geeft aan in ontvangsten en uitgaven f 131664.79. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer J. Heeman weder herkozen. De voorzitter dankt voor deze herkiezing, welke zeker in het belang der woningbouw ver. is. Bij de gehouden rondvraag zegt de heer Ootjers, de administrateur der woningbouwver., dat de cou ponbladen opgebruikt zijn. Spr: wilde nu de rente per kwitantie uitbetalen: Besloten werd te onder zoeken, of dit volgens de wet mag en dan zoo dit juist is, zoodanig te handelen. Hierna sluiting. HEERHUGOWAARD Zondagavond gaf de tooneelvereeniging „Harmo nie" een uitvoering in het lokaal van clen heer Rus. De zaal was tamelijk goed bezet. Opgevoerd werd „De Doofpot", een blijspel in 3 bedrijven van Jaap van der Poll. De regie was voor het eerst in handen van den heer P. J. Mienes. Of schoon „Harmonie" den heer Rossebacker hier noode mist, men heeft hem wegens financieele moeilijkhe den moeten bedanken, kan deze vereen, toch op 'n zeer goed geslaagde uitvoering terugzien. De heer Mienes heeft met zijn medespelers vrijwel uit het stuk weten te halen wat er in zit. Ze hadden de heele DONDERDAG 25 APRIL. HILVERSUM (301 M.) Algemeen Programma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gram.pl.; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gewijde muziek; 10.30 De Kon. Marinekapel olv. H. F. Leis- tikow; 12.00 Ensemble Lismonde en Gram.pl.; 1.30 Pianorecital Agi Jambor; 1.50 Het AVRO-Aeollan- orkest; 2.30 Orgelconcert Fr. Hasselaar m.m.v. R. Horna (zang); 3.30 Lucy Pierson: Cicilië; 4.004.30 Voor zieken en thuiszittenden; 4.45 Hoorspel voor de kinderen; 5.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 6.30 Sport praat je II. Hollander; 7.00 Vervolg Kovacs La jos; 7.30 Causerie J. Smid: 8.00 Vaz Dias; 8.05 Om roeporkest olv. A. van Raalte m.m.v. piano-solist; 9.00 Tegenlicht-opnamen; 9.15 Omroeporkest, m.m.v. so listen; 10.10 Intermezzo: 10.20 Uit AVRO's Gasten boek (gr.pl.); 11.00 Vaz Dias; 11.10 Populair concert. HUIZEN (1875 M.) 8.009.15 KRO., 10.00 NCRV, 11.00 KRO., 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl.; 10.15 Morgen dienst; 10.45 Gram.pl.; 11.30—12.00 Godsd. halfuur; 12.15 Orkestconcert en Gram.pl.; 2.00 Handwerkles; 3.003.45 Gram.pl.; 4.00 Bijbellezing, m.m.v bariton en orgel; 5.00 Handenarbeid voor de jeugd; 5.30 Or gelconcert S. P. Visser; 6.30 Friesche declamatie; 7.15 Prof. Dr. A. H. de Ilartog: Het muziekfeest 1935; 7.30 Journ. Weekoverzicht; 8.00 Vaz Dias; 8.05 Uitzending van de Centrale voor Werkloozenzorg; 10.00 Vaz Di as; 10.0511.30 Gram.pl. DROITWICH (1500 M.) 9.3r>—9.50 Morgenwijding; 10.25 Orgelspel R. Dixon; 10.50 Gram.pl.; 11.10 Het Rutland Sguare en New Vietoria-orkest: 12.20 Gram.pl.; 1.20 Orkestconcert; 2.20 Vesper; 3.10 Gram.pl.; 4.05 Orgelconcert Pb. Tav- lor; 4.35 Balalaika-orkest; 5.20 Berichten; 5.50 Bach- concert; 6.10 Duitsche les; 6.40 Gram.pl.: 6.50 Le zing: 7.20 „Gallipoli", historisch spel; 8.50 Berichten: 9.20 Kerkdienst; 9.35 Orkest;.10.35—11.20 Lou Preager en zijn Band. RADIO-PARIS (1648 M.) 6.20 en 7.20 Gram.pl.: 11.35 Kamermuziek; 4.05 Radio- tooneel; 8.05 Dito; 9.20 Nat. orkest. KALUNDBORG (1261 M.) 11.201.20 Concert uit Rest. „Wivex": 2.05—4.05 Om roeporkest; 7.30 Kamermuziek: 8.20 Gram.pl.; 9.25 Concert; 10.2011.50 Dansmuziek. KEULEN (456 M.) 5.20 Gram.pl.; 6.35 Wcragkamerorkest: 11.20 Orkest concert: 12.35 Gram.pl.; 1.35 Omroepkwintet: 3.20 Omroepkoor: 4.20 Omroepklcinorkest. kinderkoor en solist; 6.35 Omroepkwintet: 7.30 Omroeporkest; 9.45 Gram.pl.; 10.2011.20 Omroeporkest. BRUSSEL f322 en 484 M.) 322 M.: 11.20 Max Alexys' orkest; 12.30—1.20 Dito; 4.20 Populair concert; 5.20 Gram.pl.: 5.35 Viool- en cellorecital; 6.15 Gram.pl.: 6.35 Dito; 7.20 Radiotooneel met muziek: 9.30—10.20 Dansmuziek; 4S4 M.: 11.20 Gram.pl.: 11.50 Orkest: 12.50—1.20 en 4.20 Gram.pl.: 5.35 Harmonicamuziek: 5.50 en 6.35 Gram.pl.; 7.20 Symphonieconcert; 7.50 Cabaret; 8.35 Vervolg con- corl; 9.3010.20 Gramofooumuziek. WIELRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. St. Oedenrode. Maandagavond omstreeks half elf is op den weg Sint OedenrodeSchijndel ter hoogte van eerstgenoemde gemeente, de op de fiets gezeten F. v. Breugel, klompenmaker te Schijndel, door een auto aangereden. Van B. werd tegen den grond geslingerd en was bijna op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van 13 kinderen. In de auto, welke terugkeerde van wielerwedstrij den in Hilversum waren zes wielrenners gezeten. De politie, die de auto in beslag heeft genomen, stelt een onderzoek in. DOODELIJK ONGEVAL OP DE STAATSMIJN „MAURITS". Heerlen. Zaterdagmorgen te ongeveer half twaalf is de 27-jarige Duitscher J. Brück bii den aanleg van neerbraak onder plotseling afvallend ge steente geraakt en op slag gedood. Het slachtoffer was te Geleen woonachtig en laat een vrouw en drie kinderen achter. GEVAARLIJK MOMENT BOVEN DEN NIAGARA- WATERVAL. N e w-Y ork. Een 8-jarig knaapje, Donald Dean, had gisteren tijdens een bezoek aan de Niagara- watervallcn kans gezien aan de aandacht van zijn ouders te ontsnappen en was zoo ver langs de rotsen voortgedrongen, dat hij tenslotte op een klein pla- teautje, ongeveer zestig meter boven het kolkende water, terecht kwam en niet meer terug kon. Een aantal politie-agenten moest door handreikingen ten slotte een keten vormen, waardoor men hem met moeite kon bereiken en den onvoorzichtigen knaap in veiligheid kon brengen. zaal van het begin tot het einde, het publiek heeft volop genoten. Van de spelers is ons in de eerste plaats opgeval len de heer N. Beers, die voor het eerst in het open baar optrad. Hij had vooral in het eerste bedrijf een zeer moeilijke stille rol, die hij uitstekend ge speeld heeft. Hier was hij beter dan wanneer hij moest spreken, dan moet hij nog wat meer loskomen, maar dat zal op den duur, gelooven wij, wel gaan. Het zwakke punt was de heer v. Twisk, hij moet meer vrij worden. Het spel van Mej. Pot was den heelen avond goed en haar rol was niet gemakkelijk. De heer de Groot was geknipt voor zijn rol, hij was veel beter dan menig andere keer, dat wij hem heb ben zien optreden. Mej. Reijne en de lieer Mienes speelden hun rollen zooals gewoonlijk uitstekend. De avond werd met een gezellig bal besloten. ZIJ RE SCHAGERBRUG. COÖPERATIEVE BGERENLEENBANK. Bovengenoemde instelling hield Dinsdagavond jL haar algemeene ledenvergadering in het lokaal van Mevr. Broer. De heer K. Kant, voorzitter .opent de vergadering en heet de aanwezigen (164 leden) welkom. Als we het afgeloopen jaar beschouwen, kijken we direct naar de rekening. Spr. zet ook de winsten tegenover de verliezen, al is het dan niet in cijfers. Verlies is er o.a. geleden door faillissement van leden en spr. betreurt dat. Maar ook winst is er, omdat er b.v. weer meer menschen waren, die hun spaarcentjes aan onze bank toevertrouwden. Na dit kort openingswoord geeft de Voorzitter het woord aan de kassier, mej. G. Klerk, die de notulen leest van de vergadering van 28 April 1934. Deze no tulen worden onder dankzegging goedgekeurd. De commissie voor het nazien der rekening en ba lans rapporteert bii monde van den heer Veuger, alles in orde te hebben bevonden en met woorden van dank en waardeering voor de kassier worden de rekening en balans goedgekeurd. De rekening sluit in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f 1.581.366.95. De op^cle reserve gebrachte winst bedraagt f 1.481.18. De balans sluit op een be drag van f 781.900.83. Het saldo winst bedraagt f 2.328.32. De mededeelingcn geven geen aanleiding tot na dere bespreking.. De kassier brengt vervolgens het jaarverslag uit, hiervan nemen we over: aan spaargelden is ontvan gen f 296.239.75 en terugbetaald f 344.664.02. Door de bank zijn 51 nieuwe boekjes uitgegeven, zoodat er op 31 Dec. j.1. 648 spaarbankboekjes in totaal waren verstrekt. Terugbetaald aan voorschotten f 106.031.86 totaal der gegeven voorschotten f 122.085.—. Op 31 Dec. was aan voorschotten en hypotheken verstrekt f 404.653.50, waarvoor 194 leeningen zijn uitgegeven Het ledental was op dienzelfden datum 262. Het jaarverslag eindigt met woorden van lof voor de samenwerking van allen, die bij de Bank betrok ken zijn. De voorzitter dankt de kassier voor de keurige redactie van het jaarverslag; eruit blijkt, dat onze bank, zoo niet de grootste, toch één van de grootsten is. Volgt de verkiezing van 2 leden van het bestuur. Aftredend zijn de heeren V. Bakker en J. v. d. Oord (beiden herkiesbaar) De heer v. d. Oord, eerst nog genegen een 'Jaar aan te blijven, kwam bij nader inzicht tot de con clusie, dat het beter was zich niet meer beschik baar te stellen. De reden hiervan is, dat het bestuur te ver uit elkaar gaat de heer v. d. Oord vertrekt naar de Wieringermeer en het wordt beter ge oordeeld, iemand uit den naasten omtrek te kiezen. De heer Bakker vereenigt van de 102 stemmen er 100 op zich (2 blanco) en neemt onder applaus z'n herbenoeming aan. Voor den heer v. d. Oord wordt benoemd de heer C. Tiel met 74 stemmen. De heer Tiel neemt de be noeming aan en zegt toe, de belangen van de bank steeds naar beste inzicht te zullen behartigen. Aan de orde is de verkiezing van 2 leden voor den Raad van Toezicht: aftredend is de heer K. Schuijt Gz. (herkiesbaar). De heer Schuijt wordt met 87 stemmen herbenoemd. De heer Schuijt is nu al 25 jaar lid van den raad van toezicht en met dit feit feliciteert de voorzitter hem. In de plaats van den heer Tiel wordt na 2 vrije stemmingen benoemd de heer C. Nobel Az., met 55 stemmen. De heer Nobel neemt de benoeming aan. In de plaats van den heer C. Nobel Az. wordt be noemd' tot plaatsvervangend lid van den raad van toezicht de heer J. Veuger met 45 stemmen. Tot leden der commissie voor 't nazien der rekening 1935 worden benoemd de heeren Jb. Stammes en J. Brak Kz. en tot plaatsvervangend lid de heer D. de Leeuw. Op voorstel van het Bestuur worden enkele leden geroyeerd; een jaarlijksche formaliteit. De heer Kant richt nu woorden van waardeering tot den heer v. d. Oord, die vertrekken gaat; spr. me moreert het goede werk, dat de heer v. d. Oord voor de Bank heeft verricht en wenscht den heer v. d Oord en gezin veel goeds toe. Het bestuur heeft gemeend den heer v. d Oord iets te moeten aanbieden en spr. overhandigt den heer v. d. Oord een klok. De heer v. d. Oord staat paf en bedankt in toepas selijke termen het bestuur voor dit bewijs van mede leven. De rondvraag levert niets op, zoodat sluiting volg'

Schager Courant | 1935 | | pagina 2