fcinoerineer. Motorraces Éénjarig bestaan v.v. „Flevo" Middenmeer. IE ALKMAAR. 19 April 1934 werd in de Wieringermeer de eerste voetbalclub opgericht. Op de laatst gehouden verga dering werd besloten om het 1-jarig bestaan op feeste lijke wijze te herdenken. Dezen dag moest in het tee- kcn staan van propaganda voor de voetbalsport. Door het bestuur werd besloten om dien dag eenige wed strijden te organiseeren. 'n gecostumeerde wedstrijd vooraf, dan een wedstrijd voor het eerste elftal van Flevo, dat zich in haar eerste comneitie zoo kranig heeft gehouden om als tweede te eindigen en dan als het kon een groote wedstrijd voor propaganda. Beslo ten werd om de Allcmaarsche Boys en Succes aan te schrijven en te vragen of die bereid waren hier te komen spelen. En reeds eenige dagen later had het Flevo-bestuur van beide clubs de toezegging. Beide clubs hadden meer dan 5 aanvragen gekregen om te spelen, maar de besturen vonden het beter om naar Middenmeer te gaan, en het 1-jarig bestaan van Flevo zoo goed mogelijk te doen slagen. (Hartelijk dank aan deze heeren). En eindelijk breekt de groote dag aan. Het regent 's morgens wel een klein beetje, maar tegen den middag klaart het wat op en als om 12 uur de ge costumeerde elftallen in het veld komen, is het goed weer. Tweemaal 20 minuten zal er gespeeld worden. Men ziet allerlei figuren op het veld. In overalls, als nierrette, als clowns (dank zij de uitstekende grimage kunst van den heer Theunissen). Ploeg 1 weet van ploeg 2 met 31 te winnen. Rest ons dank te brengen aan den ouden heer De Boer, hij is al 65 jaar, die oo zoo schitterende wijze zijn doel wist te verdedigen. Hierna komt DOSKO I in het veld tegen Flevo I. In een goed gespeelden wedstrijd moest Flevo de meerdere erkennen in DOSKO. en verloor met 21. Dan om 3 uur de clou van den middag: Alkmaar- sche Boys tegen Succes. Beide elftallen spelen met eenige invallers. In dezen schitterend gespeelden wed strijd, die in alles aan het doel heeft beantwoord wisten de Boys met 42 van Succes te winnen. Scheidsrechter bij de beide laatste 2 wedstrijden was de heer Langereis uit Medemblik, die zich uit stekend van zijn zware taak heeft gekweten en zeker wel een woord van dank verdient. Na de wedstrijden prijsuitreiking in hotel Smit. De Flevo-voorzitter reikte de prijzen met een toe passelijke speech uit. Alkmaarsche Boys de beker, Succes de lauwertak en DOSKO. de medaille. Door de voorzitters der gasten werd het bestuur en vereeni- ging op hartelijke wijze toegesproken en hoopte men dat Flevo op den ingeslagen weg mag voortgaan. Bloe men werden aangeboden en dan is dezen voetbaldag weer geëindigd. Maar men gaat nog niet naar huis, want het „Flevo'-bestuur heeft, nog het Ivozakkenkoor, onder leiding van Wassia Krimsky geengageerd. De avond. Voor een tot in alle hoeken gevulde zaal, bezet door voetbalvrienden en hunne dames, trad dan op in Hotel Smit te Middenmeer het Dames Don Kozak kenkoor „Slawa", onder leiding van Wassia Krimsky. manager André Strom. De voorzitter der V.V. „Flevo", de heer A. v. d. Grijn, heet de dames en heeren har telijk welkom in zijn openingsspeech, verheugt zich over de massale opkomst., memoreert in korte trekken het. éénjarig bestaan van „Flevo". Hierop werden door de dames Don-Kozakken- artisten „Sanja Rasacova", Elly Takte", „Rosa Link", „Engenia-Ostrowska" en „Marusja Schewtseukoa" met hunne eminenten leider „Wassia Krimsky" on der luid applaus voorgesteld. Het groote en omvangrijke programma werd inge luid met „Kozakken Gebed", opgevolgd door „Oud lied van Wolga", voorheen het lied der Tsaristische lijfwacht, en lied van „Russische Pyzanen", d.i. boe ren. Bij deze zangnummers droegen de dames de „Saréone" het embleem voor Prinsessen. In solo gaf „Krimsky" een 3-tal nummers, n.1. „Ge bed van den Onbekenden Soldaat"; „Mijn vaderland verloren" en „De 12 Roovers", een vertolking van Pandoeren, welke uit naastenliefde voor de „Wit Rus sische" vrienden buit zoeken. Eenig werd gezongen het Nationale Kozakkenlied, hetwelk om den melan cholieke toon juist diep trof. Voorts volgden „Avond klokken", in zang „Solo Matrozenstep", door „Krims ky". Op echt acrobatische leest geschoeid, werden onder scheidene Russische dansen uitgevoerd en wel „lest best" de finale: Russische ballets, hetwelk dan ook op verbluffende wijze werden uitgevoerd door het ge- heele koor en een geweldig applahs oogstte. Tref fend was en opvallend het passend melancholieke het welk het koor in zich draagt, waarop een klankvo lume en weergave volgt met echt Russisch, echte na tuurstem, zooals nergens elders. De leider van dit eminente koor, de heer Krimsky, welke getoond heeft zonder maatstok het juist rhvthme te kunnen behou den, is verbonden geweest aan „Groot-Speyk" Oosten rijk, Kon. Schouwburg, Antwerpen en heeft relaties met Tosinsky Theater te Rotterdam, heeft een con tract Arnhem van Werkgevers in het Amusements- bedrijfa Met bovenstaande prestaties is gebleken in ruime mate, dat dit koor zeer populair is en tevens een zeer genoegelijke Paaschavond heeft bezorgd aan de vele Flevo-gasten. Na afloop was voor het bal met Russische dans muziek zeer veel animo en werd menig dansje ge maakt. Vele Paaschbezoekers. In tegenstelling met de voorbije feestdagen, mag worden geconstateerd, dat thans veel bezoeken aan de Meer zijn gebracht. Voorheen kon men alsdan een fox-meele traditioneele uittocht waarnemen, wat zich thans slechts kenmerkte bij enkele jonggezellen. SLOOTDORP. Politie: Gevonden: 1 gouden heeren trouwring, initialen P. A.; een zilveren damesring en een zak- étui met spiegel. Inlichtingen en terug te bekomen bij politie Sloot- dorp. ANNA P AU LOW N A BREEZAND. Uitvoering Soli Deo Gloria. Deze uitvoering, die onder leiding van den eere voorzitter, den heer J. Hooimeijer, werd aangevangen met het gemeenschappelijk zingen van het Lied der Opstanding, en Gebed, was een goed geslaagde po ging op den tweeden Paaschdag de geestverwanten samen te brengen. In zijn openingswoord wees de voorzitter op de le vensvreugde van den christen op den triumf van het loven over den dood, op het Paaschfeest herdacht. Hierna werd begonnen met de afwerking van het programma. Ingezet werd met den Tirailleursmarsch, dien het corps in een pittig rythme goed ten gehoore bracht. Van de overige nummers noemen we in het bijzon der nog Soli Deo Gloria, van L. E. Rugers, een niet gemakkelijke ouverture, die als vrij nummer op het concours zal worden gespeeld en Le Val en Fête van A. Delhage, de fantasie, die weldra op 't concours te Alkmaar het verplichte nummer zal zijn. Het laatste viel meer in den smaak dan het vrije nummer. Het programma werd verder gevuld door marschen en liederen, gespeeld op een wijze, die moed geeft voor de toekomst van het corps, ook voor den gang naar het concours. Na een dankwoord van den eere-voorzitter, sloot tle heer P. Blaauboer, voorzitter, het samenzijn met dankgebed. Uitvoering Bond voor Staatspenslonnee- ring. Op den tweeden Paaschdag hield de afd. Breezand van den Bond voor Staatspensionneering een propa- ganda-avond in de zaal van den heer J. Borst. De heer C. v. d. Linden heette de aanwezigen wel kom en wees er op dat ditmaal niet de propaganda gevoerd zou worden door een spreker, doch de inhoud van het te spelen stuk het doel van den Bond zou verduidelijken. Bedoeld tooneelstuk „Zaken zijn zaken", was de aandacht, die het van het publiek had, door strek king zoowel als door spel, ten volle waard. Met schril le kleuren werd het „oud en arm" geschilderd en de noodzakelijkheid van Staatspensioen in het licht ge steld. De rollen werden vrijwel door alle spelers goed beheerscht en hun vertolking van het ruim drie uur in beslag nemende stuk deed hen aan het einde een krachtig applaus oogsten. Nadat de heer Glas, voorzitter van de afd. St. Maar ten, de afd. Breezand gefeliciteerd had met het suc ces van dezen avond, dankte de heer Van der Linden de spelers, in het bijzonder de regisseuse mevr. van der Molen,'wie geen moeite te veel is geweest om het slagen van de opvoering van „Zaken zijn zaken" te verzekeren. Het goede grimeerwerk van den heer Loevens verdient nog even vermeld te worden. Zoo ook de oogst van 18 nieuwe leden, waaruit mede blijkt dat de avond alleszins geslaagd mag heeten. BERGEN DE RUS DANST! Ongedwongen vroolijkheid en een gezel lige sfeer. De Sonny-Band onvermoeid. Zonde en jammer, dat het weer op de beide Paasch- dagen er zich niet toe leende, om veel menschen van buiten naar Bergen te lokken. En vooral het feit, dat het in deii vroegen morgen van den Zondag stortregende, deed ongetwijfeld vele honderden Am sterdammers besluiten niet zoo ver van huis te gaan. Trouwens, een uitstapje naar de zee was op dezen grauwen Paaschmorgen weinig aanlokkelijk. Natuurlijk ondervonden de zaken daarvan voor al op den tweeden Paaschdag den terugslag, want op straat heerschte niet die gezellige Paaschdrukti-, van ander jaren als de natuur haar volle medewer king verleent en in do café's was het stilletjes, o zoo stilletjes. Gelukkig had de Rustende Jager voor een attractie gezorgd en konden de feestgangers Zondag middag, toen plotseling weer de regen neerplenste, zich naar hartelust overgeven aan de geneugten van Terpsichore. Ook 's avonds en Maandag in de mid dag- en avonduren zorgde de Sonny-Band er schier onafgebroken voor dat de stemming niet verloren ging. We hebben er 'n uurtje getoefd en ons verlustigd in de ongedwongen vroolijkheid, welke er heerschte en in de gezellige sfeer welke de groote zaal ongetwijfeld kenmerkte. Want: „Als de Rus danst!" dan behoeft niemand zich te vervelen en vergeet men den meest hardnek- kigen regen, welke een verblijf buiten tot een on mogelijkheid maakt. CONCERT IN DE RUÏNEKERK. Ten bate van het Orgelfonds. Solisten Mevr. v. Regteren AltenaHaentjes, vi ool, Mej. Jorriën Leegwater, sopraan en de heer C. Kooger, orqeL Het begon een beetje strak met de Pastorale in F- dur van Joh. Sebastian Bach, omdat deze gewijde muziek een te waarachtige schepping is, om er "veel kleurschakeering aan te mogen geven. De solist heeft dit ten volle begrepen en zijn snel getuigde van stillen eerbied en devote overgave. De sonate in D-moll van A. Corelli, welke als tweede nummer volgde, was naar onze mcening een goed geslaagde overgang. Zonder veel indruk te ma ken, ging do viool-solo aan ons voorbij, al beluister den we van mevr. v. Regteren Altena knap tech nisch spel, dat voor het overige programma-gedeelte zeker mooie beloften inhield. En terecht, want het ging steeds crescendo. Een verdienste van hen, die het programma samenstel den. Want in Jos. Haydn's Adagio uit het Concert in G-dur genoten we van een prachtigen soepelen streek; een heerlijken vollen toon. Ook de orgelbe geleiding kwam in dit nummer veel beter tct haar recht en getuigde van een juist aanvoelen en een knappe techniek. Mej. Jorriën Leegwater, die als sopraan haar me dewerking verleende, begon een weinig schuchter en zette de Aria uit de Messias „Er weidet seine Herde" van G. F. Handel niet met volle overgave in. Het bleek intusschen slechts de moeilijkheid om over het begin heen te komen, want, zij herstelde zich snel en volkomen. We hebben weer genoten van haar frisch en zuiver geluid, dat vooral tot z'n recht komt nis ze in de hooee registers haar stem tot volle was dom brengt. Ze bad daartoe de mooiste gelegenheid in 5b: „Komt Seelen! dieser Tag". en zii buitte die dan ook ten volle uit. Het hoogtepunt van den avond was voor ons on getwijfeld de Aria „Süsze Stille" van Handel voor zang met begeleiding van obligaat-viool en orgel. Het was een prachtig samengaan: een rijkdom aan schoone klanken en een genieting van soepele en zuivere overgangen. De drie solisten hebben in dit nummer ieder voor zich al hun kunnen als inzet ge- gp.ven. om er een wondermooi geheel van te maken. Bravo! Wat ons betreft had dan de Fuga uit Opus 1 No. 5 van C. F. Hurlehusch voor orgel met hot telkens weerkeerende en weinig melodieus motief, gerust achterwege kunnen blijven. Een mooie avond, waarvan het publiek dat aan dachtig heeft toegehoord ongetwijfeld genoten heeft ook. HAR ENK ARSPEL DIRKSHORN. Maandag. 2den Paaschdag, gaf de Tooneelverceni- ging „Nieuw Leven" alhier een uitvoering in de zaal van den heer Pijper. Opgevoerd werd: „Santa Lucia", comedie in 4 bedrijven, door A. den Hertog. Eon keurig gestileerd en fijn gedacht spel, ver uit gaand boven de gewone blijspelen. Daar er weinig actie in zit, moet. het stuk gedragen worden door goed spel en juist zeggen. En we kunnen verklaren dat de verschillende rollen alle uitstekend zijn uitge beeld. Bovenaan staan de hoofdrollen van Rita en Max, gespeeld door Mej. A. van der Laan en de heer W. Bullooper, die door mooi stil en rustig spel ons zeer bekoorden Ook het echtpaar Reesing, voorge steld door den heer J. Schenk en Mevr. M. Brom mer-van der Molen, acteerde best, terwijl het ver loofde paar, Louise Reesing en Joan, vertolkt door mej. A. Berkhouwer en den heer K. van der Molen, uit deze rollen haalde, wat er uit te halen viel. Marie, de dienstbode, mevr. A. van Dijk Weeland, was door haar gepaste, koddige mimiek weer eenig. Van de overige bijrollen willen we nog slechts zeg gen, dal de rol van Dullema. den heer P. Homan heel goed lag. Het tooneel was weer keurig verzorgd. De tuin maakte een feërieken indruk. Ook de grirneering was goed. Het publiek was er blijkbaar in, want hoewel het voor verreweg het grootste deel bestond uit jongelui, bleef het tot het einde zeer rustig en stil in de zaal. Daarna daverend en welverdiend applaus. De „muziek" in de pauzen klonk wel wat hard! Politie. Gevonden: een dames-ceintuur. WINKEL Als een zeldzaamheid kan worden vermeld, dat het echtpaar P. Pluister en T. Pluister-Boots op 27 April a.s. hun 73-jarig huwelijksfeest zullen her denken. De bruidegom is thans 95 jaar en de bruid 94 jaar. Beiden verheugen zich nog in een goede gezond heid en voornamelijk de bruidegom is nog goed bij en zou zijn courant niet graag missen. Met veel succes gaf de Gymn. Vereeniging „Spar- ta" alhier, de tweede Non-stop-avond. Het bezoek was nog grooter dan den eersten avond en meerde ren, die den eersten avond hadden bijgewoond, wa ren ook thans weer aanwezig. Het programma werd weder vlot afgewerkt en bad weer veel belangstelling, terwijl de afwisselende voor drachten in den smaak vielen. Werden de vorige uitvoering aan verschillende deelneemsters bloemen aangeboden, thans had dit plaats aan mej. A. Honingh, die den bloemendans met zang had opgeluisterd. „Sparta" kan met zeer veel voldoening op zijn Non-stop-onderneming terugzien. De tentoonstelling van de Vereeniging tot bevorde ring van het Vakonderwijs in West-Friesland, ge* houden van 20—22 April 1935 te Spierdijk, heeft voo* de leerlingen van de alhier gevestigde teekenschool dier vereeniging het volgende resultaat gehad: Eindexamen 5-jarige cursus. Diploma toegekend aan: Timmerlieden: M. Visser. Electriciens: C. de Geus. Bekroningen. Lijnteekenen: le klase: L* de Bruijn, 4e prijs. Vakteekenen timmerlieden, 2e klas: G. Molenaar* 3e prijs. Hand- en vormteekenen, 2e klas: G. Molenaar, le prijs. Vakteekenen, 4e klas: W. Beers, 4e prijs. Hand- en vormteekenen, 4e klas: M. Visser, 3e pri Vakteekenen schilders, 5e klas: A. Langereis, eerv< vermelding. Projectieteekenen, 2e klas: G. Molenaar, 2e prijs. Hand- en vormteekenen, vrije vakken, 2e klasf C. Groen, 4e prijs. o Hand- en vormteekenen, monteur, 3e klas: P .H, van Raalte, 2e prijs. Vakteekenen wagenmakers, 5e klas: A. Wiedijk, 3e prijs. Hand- en vormteekenen, idem, 5e klasse: A. Wie-' dijk, eerv. vermelding. Practisch proefwerk: Timmerlieden: l.e leerjaar (driepoot): Le de Bruijn, le prijs; G. Molenaar, 3e prijs; (papierbak) G. Mole naar, 4e prijs: (prikslee) G. Molenaar, 3e prijs: L. do Bruijn, eerv. vermelding; (droogrekje) L. de Bruijn, 4e prijs. Bankwerkers: 1ste leerjaar (spiestuk en paswerk stukje): P. H. van Raalte, 3e prijs. KOE GR AS JULIANADORP. Uitvoering Gymn. Ver. „Sporllust", Op den eersten Paaschdag werd door de gymna stiek vereeniging „Sportlust" onder leiding van den heer H. Delver. een openbare uitvoering gegeven in het lokaal van den heer A. Kossen. Er was tameliilc wat publiek aanwezig, maar veel ouderen waren er niet. Op tiid werd met de afwerking van het pro gramma begonnen, en elk nummer werd met veel ambitie uitgevoerd, zoodat de Sportuitvoering in al zijn geledingen een succes genoemd kan worden Bij een der laatste nummers verleende Jac. van Ros- sem .Tr. zijn medewerking door op de mondharmoni ca te begeleiden. Daarna werd het tooneelstukie ..Do gevolgen van een kiespijndoek" opgevoerd. Een en ander was zeer zeker goed ingestudeerd en werd goed weergegeven, maar zal wellicht voor velen niet te volgen zijn geweest, hetwelk zijn oorzaak vond in het lawaai dat door een gedeelte der aanwezigen werd gemaakt. Die hebben dan zeker de meesto „lol had". Tot slot bal. NIEUWE N 1 E D O R P. Maandagmiddag, 2en Paaschdag, had in de Prins Maurits een gymnastiekuitvoering plaats van de Adspiranten van Hercules-Hébé met medewerking van de dames van Hébé. De heer Wilken sprak er in zijn openingswoord zijn voldoening over uit, dat. zoovele ouders van kinderen aanwezig waren, waarmee ze blijk gaven van hunne belangstelling voor de gymnastiek. Hierna werd een zeer varieerend programma af gewerkt. De verschillende nos., zoowel vrije oefenin gen als brug, paard en knotsoefeningen werden zoo wel door de jongens als door de meisjes op ver dienstelijke wijze uitgevoerd Vooral de brugoefe- ningen van de meisjes der le afrl. oogstten zeer veel bijval. Hier werd keurig werk geleverd. Het laatste no., een dansje van de meisjes, der 2e afd., viel extra in den smaak. Als geheel is deze uitvoering uitste kend geslaagd, waarop de leidster, mej. Sepers en de leider, de heer Loots, met voldoening kunnen terug zien. HOOGWOUD Ten overstaan van notaris H. de Boer is aan de Langereis alhier in het openbaar verkocht het huis met erf van den heer Burger, eigenaar den heer A. Bakker aan den heer J. Smak te Oosthuizen voor een prijs van f 610. Duitschland wint den Landenwedstrijd; Nederland gelijk aantal punten met Duitschland, doch verliest met 2/5 sec. snelheid. J. Bosman winnaar van de Lange-Baan-Race. J. Versluis favoriet in. juniores 350 c.c. Overweldigende be langstelling van het publiek. Begunstigd door het mooiste lenteweer, wat men zich denken kan, hadden Maandagmiddag den 2en Paaschdag de eerste motorraces van dit. seizoen plaats, georganiseerd door „Alcmaria" V.V.V., on der de wedstrijdreglementen van de K.N.M.V. op het Gem. Sportpark te Alkmaar. De belangstelling van het publiek was overweldigend en het heeft dan ook van harte kunnen genieten van uitstekende sport. Te ruim half twee vingen de races aan, met een wedstrijd A voor juniores 350 c.c. over 6 baanronden te rijden in 3 series. De le serie was niet spannend. Van de 3 rijders kwam H. Buijs al spoedig te vallen, zoodat de strijd ging tusschen J. I-I. Iesberts en J. v. Zon, beiden op Lary respectievelijk 1 en 2. In de 2e serie ontbrak het niet aan spanning en snel heid. Na een slechte start kwam J. Versluis gewel dig opzetten en al spoedig wist bij Aartsen te pas- seeren en was niet meer te verslaan. In deze serie maakte hij den snelsten tijd. 1. J. Versluis op Royal Enfield; 2. P. J. W. Aartsen, 3e serie werd op zeer gemakkelijke wijze gewonnen door P. Maller., op Norton; 2e. W. Rijnders op Velocette. De serie-win naars en de 5 snelsten der overigen komen in de halve beslissingen. In de le halve beslissing starten Iesberst, Aartsen, Breeman en Rijnders. De eerste 4 ronden ligt Aarsen aan den kop, steeds bedreigd door Iesberts en Rijnders, deze passeeren hem in de 5e ronde en weten respectievelijk als le en 2de de le halve beslissing te winnen. In de 2e halve be slissing starten Versluis, Ekris, van Zon en Maller. Om beurten liggen Versluis en Maller aan den kop en met 1 banddikte weet Maller op de eindstreep Versluis te passeeren, beide maakten dezelfde tijd: 1. Maller, 2. Versluis. De winnaars en de vier snel sten uit voorgaanden wedstrijd, starten in wedstrijd 0 om de finale. Aan den start verschijnen Iesberts, Maller, Versluis, van Ekris, Rijnders en Aartsen. Na een zeer goeden start weet Versluis de kop te nemen en deze tot het einde te behouden, steeds bedreigd door Maller, van Ekris en Iesberts. Deze finale wordt dan ook op zeer verdienstelijke wijze gewon nen door Versluis, 2e. van Ekris met 2/5 sec. ver schil; 3. Iesberts met 4/5 sec. verschil Wedstrijd B. voor Seniores 350 c.c., over 6 ba.an- ®nden. In de le serie starten E. Ziemer, J. Wes- terop, Rehorst en Jac. Al. In de 2e ronde weet Jac. Al den kop te nemen en zoodende Westerop te pas seeren. In de 4e ronde komt Rehorst op de tweede plaats. Deze serie wordt dus op keurige wijze ge wonnen door Jac. Al. 2. Rehorst. In de 2e serie star ten de Belg H. G. Ryll, Hamers, J. Bosman, J. C. Iloutop, O. Moeke en Jac. Schot. Om beurten weten Hamers en Bosman den kop te nemen, steeds op de 3e plaats gevolgd door Jac. Schot. In de laatste ronde wordt Hamers gepasseerd door Bosman en deze wist welverdiend te winnen. 2. Hamers, 3. Jac. Schot. De verliezers in dezen wedstrijd rijden een herkansingsrit, waarvan de 2 snelsten in de finale komen. Voor deze herkansingsrit in wedstrijd F, starten: de Duitscher E. Ziemer, H. G. Ryll, de Hollanders J. Westerop. O. Moeke, J. C. Hou tóp en Jac. Schot. In de eerste vier ronden neemt de Duit scher E. Ziemer de leiding, doch moet deze in de 5e ronde afstaan aan J. Westerop, terwijl in de 6e ronde de Duitscher Ziemer ook van de 2e plaats wordt verdrongen door Houtop. In de finale weten zich dus te plaatsen: 1. J. Westerop. 2. J. C. Houtop. In deze finale starten in wedstrijd K: Jac. Al, Re horst, J. Bosman, Hamers, J. C. Houtop en J. Wes terop. Direct na den start neemt Westerop de leiding, doch moet deze in de 2e ronde afstaan aan Jac. Al. In deze 2e ronde komt Houtop te vallen, doch weet zich spoedig te herstellen en rijdt met 1 ronde ach terstand verder. Jac. Al weet on schitterende wijze deze finale te winnen, gevolgd door Hamers als twee de, 3. Rehorst. Wedstrijd C, nieuwelingen 250 c.c. over 6 baanron den. In de le serie starten: J. C. van der Wal, G. H. Kops, F. Sasi en J. D. de Graaf. Na een zeer goeden start neemt van der Wal den kop, steeds gevolgd door J. D. de Graaf. Deze weten zich respectievelijk als le en 2e te plaatsen. In de 3e ronde moest Kops de baan verlaten wegens motorpech, zoodat Sasi 3e werd in deze serie. In de 2e serie starten Q. van den Berg, M. Beij.ers- bergen, N. G. Zijp, en W. Hooijmans. Na den start neemt van den Berg de leiding en weet deze tot het einde te behouden, gevolgd door Hooijmans. De 2 seriewinnaars en de 3 snelsten van voorgaanden wedstrijd worden geplaatst in def inale. In deze fi nale starten: Van der Wal, Q. v. d. Berg. De Graaf, Sasi en Hooijmans. Na den start ontstaat een span nende strijd tusschen Van der Wal en De Graaf. Ongelukkigerwijze komt Van der Wal in de 4e ronde te vallen en neemt De Graaf de leiding, doch moet in de 6e ronde op de eindstreep deze wederom af staan aan Q- van den Berg met 6 c.M. verschil. Na protest wordt Q. van den Berg 2e geplaatst, wegens rijden binnen de vlaggen, zoodat De Graaf 1 werd, 3. W. Hooijmans Thans komt de groote strijd In wedstrijd D. Seni ores 500 c.c. In de le serie starten de Duitscher Sedan Graf, de Belgen E. Lambert, M. Vital en de Hollan ders C. A. van Dalsum, A. Hartman en J. de Ridder. Direct na den start neemt Lambert den kop, doch moet deze in de 3e ronde afstaan aan J. de Ridder uit Alkmaar. In de 4e ronde komt de Duitscher Sedan Graf te vallen. Winnaars van deze serie zijn: 1. J. de Ridder uit Alkmaar; 2e de Belg E. Lam bert. De volgende serie verschijnt aan den start: de Belg J. Tuerlinx. de Hollanders H. Beverdam, G. J. van Dijk, J. C. Houtop en J. H. Rijk. De Duit scher Walter Buttler wiens motor niet wil starten, krijgt in de herkansingsrit de gelegenheid. Een zeer goede start van G. J. van Dijk brengt hem aan den kop, doch in de 2e ronde weet J. H. Rijk deze te passeeren en nu steeds gevolgd door van Dijk. Do winnaar in deze serie is J. II. Rijk. 2. Houtop. die in de 6e ronde van Dijk klopte. De verliezers van deze 2 series komen in de herkansingsrit in wedstrijd M. Hierin starten Vital. v. Dalsum, Hartman, Buttler, Beverdam en van Dijk. Na den start neemt de Duit scher Buttler direct den kon en behoudt deze tot het einde, vlot gevolgd door Hartman en komen deze beiden in de finale in wedstrijd M. In deze finale rijden: de Ridder, Lambert, J, II. Rijk, Houtop, Butt ler en Hartman. Het is wederom Walter Buttler, die direct na den start de leiding neemt, steeds bedreigd door Hartman en Rijk. In de 4e ronde moet Hartman den strijd staken wegens stuk springen van zijn ket ting. Het is Rijk die in de laatste 2 ronden Buttler eenigen strijd geeft, doch Rijk moet zich met de 2e plaats tevreden stellen. Buttler wint deze finale welverdiend. 2. J. H. Rijk: 3. Houtop: 4. de Ridder. Wedstrijd E. voor nieuwelingen, 350 c.c. le man che. Aan den start J. J. Hendriks. J. W. Huiikman, J. Roest, T. Kloen en v. d. Kleii. Direct neemt J. Roest de leiding, gevolgd door v. d. Kleii, Hendriks en Huijkman. In deze volgorde komt geen verande ring, zoodat deze uitslag luidt: 1. J. Roest, 1 pnt.; 2. v. d. Kleij, 2 pnt.; 3. J. J. Hendriks, 3 pnt.: 4. .T. W. Huijkman, 4 pnt.; 5. wegens motorpech T. Kloen: 5 punten. De 2e manche door bovengenoemde rij ders in wedstrijd G. wordt wederom gewonnen door J. Roest met 1 pnt; 2. J. J. Hendriks. 2 pnt.; v. d. Kleij. 5 pnt., (motorpech); Huijkman, 5 pnt. (motor pech); T. Kloen 5 pnt. wegens niet. starten. De 3e manche door dezelfde rijders is wederom voor J. Roest 1 pnt.; 2. Huiikman, 2pnt.: 3. J. J. Hendriks, 3 pnt.; de beide anderen elk 5 pnt. In den landenwedstrijd NederlandRelgiëDuitsch1 land verschijnen voor ieder land de twee snelste rijders uit de wedstr. K. en M. In volgorde van aan komst ontvangen de rijders 1. 2 enz. punten. Aan den start voor Holland: Rijk en Houtop; voor België: Tuerlinx en Vital; voor Duitschland: Buttler en Zie mer. Direct na den start neemt Rijk den kop. doch' wordt in de 2e ronde geoasseerd door den Duitscher Buttler en deze weet in de laatste 8 ronden zijn voor sprong van 30 Meter te behouden. Buttler passeert als le de eindstreep, direct gevolgd door Rijk als 2e en Houtop als 3e; 4. Ziemer. De Belgen raakten 1 ronde achter. Lange-Baan-Race, 10 ronden Seniores 350 c.c. Aan den start 10 deelnemers. De eerste 7 ronden legt de Duitscher E. Ziemer aan dén kop. doch komt in de 8e ronde te vallen, en weet zelf nog de baan te ver laten. In de laatste 2 ronden ontsnant zich een strijd tusschen Bosman, Houtop en Al .welke wordt gewonnen door Bosman; 2. Houtop. 3. Al. Lange Baan-Race. 10 ronden, Seniores 500 c.c. Aan den start 9 deelnemers. Direct na den start neemt Buttler de leiding en weet zijn voorsprong in de eerste 3 ronden te vergrooten, doch moet in de 4e ronde, wegens motorpech de baan verlaten. Hartman is thans aan den kop. om beurten bedreigd door Houtop en de Ridder. Hartman weet met glans deze race te winnen; 2. Houtop: 3. de Ridder. Te ruim zes uur waren deze belangrijke wedstrij den ten einde. V.V.V. kan op een succesvolle Paaschrace terugzien. Het verkeer was als altijd op uitstekende wijze door Commissaris Walraven gere ild. 3

Schager Courant | 1935 | | pagina 7