Rond de Burgemeestersbenoeming van de Zijpe Schagen-nieuws. Ingezonden Stukken De burgemeestersbenoeming van Zijpe en de onjuistheid die daarbij wordt medegedeeld. 3 °'T de OMGEVING Jongeman vermist. In uw blad van 24 April j.1. wordt door den heer Van Erp de burgemeestersbenoeming van de gemeen te Zijpe besproken en mijn naam wordt daarin op minder aangename wijze vermeld. Ik heb mij, na kennisneming van dit ingezonden stuk, onmiddellijk en persoonlijk tot den heer Van Erp gewend en hem medegedeeld dat het verwijt het welk hij mij daarbij maakt, onjuist is, immers dat ik de opzending der bedoelde lijsten allerminst heb vergeten. De feiten 2ijn de volgende: Inderdaad waren bedoelde lijsten een dag of tien in mijn bezit. Mijn voornemen was en ik had dit enkele geïnteresseerden reeds eerder medegedeeld die lijsten mede te nemen op eene audiëntie bij den Commissaris d. Koningin, teneinde deze op 't groote aantal en de zeer uiteenloopende gezindheid der on derteekenaren te wijzen, om die onmiddellijk daarna op te zenden aan den Minister van Binnenlandsche Zaken aan wien zij gericht waren. Het bezoek bij den Commissaris was mij als een zeer belangrijk punt voorgesteld, daar deze de aanbeveling opmaakt, aan de hand van welke de Koningin de benoeming doet. De Commissaris geeft audiëntie Donderdags te Haarlem en Vrijdags te Amsterdam. Donderdags is het mij door mijn zitting te Schagen niet moge lijk naar Haarlem te gaan, zoodat ik was aangewe zen op de Vrijdagsche audiënties. Vrijdag 12 April had ik cene veiling te Dirkshorn, Vrijdag 19 April was Goede Vrijdag. Bleef dus de vraag open of het verantwoord was het bezoek aan don Commissaris tot na dien tijd uit te stellen. Voor die verantwoordelijkheid had ik informatie ge nomen en gehoord dat de aanbeveling door den Com- ^nissaris wordt opgemaakt „binnen een maand na het openvallen van de vacature" (art. 8 Instructe voor den Commissaris der Koningin) en op mijn vraag wanneer die geacht wordt open te vallen, bij het ie danken van den zittenden burgemeester of bij diens aftreden, werd mij geantwoord: „De vacature ont staat pas bij het aftreden". Ik was derhalve, op grond van deze antwoorden, naar mijne meening volkomen gerechtigd de lijsten tot zoolang te laten rusten. Toen echter op Vrijdag 28 April weer eene veiling opkwam, heb ik Dinsdag 16 dezer, 's avonds aan den heer Correljé gevraagd of het niet beter was dat ik een ander aanzocht naar den Commissaris te gaan, waarop ik ten antwoord kreeg, dat, naar geruchte, de aanbeveling al was opgemaakt, zoodat de inzen ding zoo spoedig mogelijk en rechtstreeks moest ge schieden, een antwoord dat mij zeer verwonderde, daar ik meende dat zij die van dit gerucht het eerst kennis kregen, mij toch allicht met den meesten spoed hadden kunnen waarschuwen. Woensdagmorgen vóór negen uur waren de lijsten nu rechtstreeks naar het Departement van Binnen landsche Zaken verzonden. Dat de benoeming van een anderen burgemeester dienzelfdcn dag mij en de gehcele Zijpe verraste, bij het gemeentebestuur na-betrokkenen incluis, zal na het lezen van het vorenstaande wel een ieder dui delijk zijn, doch ieder persoonlijk verwijt in deze wijs ik als onverdiend van de hand. Trouwens, waarom zou ik mij de moeite hebben gegeven de lijsten op te maken, rond te zenden, be spreking met enkele vooraanstaande personen uit de verschillende dorpen te houden, als ik niet voldoende interesse had gehad voor de sollicitatie van den heer De Boer? Den heer Van Erp, wien ik voorsloeg de waarheid dezer feiten te controleeren, vond dit onnoodig, zoodat ik mij genoodzaakt zie die eveneens bij wijze van in gezonden stuk, ter kennis van de lezers der Schager Courant te brengen. Wat verdere mededeelingen over „zich nogal op den voorgrond stellen in het openbare leven" en dgl. betreft, deze laat ik gaarne over aan hen die mij wat naderbij kennen dan dc heer Van Erp. Schagerbrug. H. VAN VEEN. hier den dorslag gegeven, met negeering van elke andere overweging. Voordat de ontslagaanvrage van burgemeester De Moor bekend was, was m.i. de ze zaak al in kruiken en kannen en was, zoowel Zij pe als Callantsoog overgeleverd voordat iemand er iets van begreep. De a.s. burgemeester van Zijpe heeft wel getoond zijn pionnen op het schaakbord met groote handig heid te kunnen verschuiven en de heele manoeuvre, die thans in de Callantsooger raadsvergadering van j.1. Donderdag in elkaar is gezet, is de zooveelste slim me zet in deze schaakpartij. Burgemeester Breebaart heeft het immers zelf aan de redactie van de Schager Courant medegedeeld, zoo lezen wij, dat zijn raadsle den het zelfs niet wisten waarvoor ze naar het raad huis waren geconvoceerd. Zoo zonder meer zijn de heeren geplaatst voor de beslissende vraag of Cal lantsoog bij Zijpe gevoegd moest worden. Mij dunkt, M. de R., dat dit toch wel een zaak is, die men eens ernstig mag overwegen en waarover de burgerij ook een woordje mag meespreken. Burge meester Breebaart echter achtte dat alles niet noo- dig. Trouwens ik krijg den sterken indruk, dat dit overrompelen geheel paste in zijn tot dusver gevolg de tactiek: namelijk om te komen waar hij wezen wilde. En nu dan de Callantsooger vroede vaderen op zijn bevel netjes op hun achterste zijn gaan zitten en poot jes hebben gegeven, is het aanstonds de beurt van onze Zijper raadsleden om dit spectakelstuk te vol tooien ne ja en amen te zeggen op wat de baas in Haarlem met zijn knechie uit Calantsoog hebben be disseld. Of ik die samenvoeging dan zoo verkeerd acht? Och, dat behandel ik hier niet, ik wil alleen wijzen op de manier waarop dit alles in elkaar is gefokt, een manier die een virtuositeit verraadt in handig heid. En ik houd nu eenmaal niet van handigheidjes en slimmigheidjes en ik weet zeker, dat deze heele historie in de Zijpe een zeer onaangenamen indruk heeft gemaakt en de menschen voor onzen nieuwen burgemeester nog kopschuwer hebben gemaakt dan zij reeds waren. De heer Breebaart is in zijn doen en laten hier niet geheel onbekend en ik «wil dan ook wel neer schrijven, dat als het aan de burgerij van Zijpe had gelegen, bij nooit onze burgemeester was geworden. Maar afgescheiden van dit alles toont hij zich naar mijn oordeel in deze kwestie verre van sympathiek. Waardiger was het door ons allen gevonden als hij ronduit met zijn plannen voor den dag was gekomen. Als men nu in de Zijpe de meening hoort verkondi gen dat hier het-zichzelf-onder-d^-pannen-brengen de doorslag heeft gegeven, is dat alléén een gevolg van de wijze waarop de zaken zijn behandeld, al wil ik deze meening niet als de mijne aangemerkt zien. De heer Van Erp sprak in zijn ingezonden stuk over een commissie van „inhalers". Mij dunkt dat de Zij pers te verstandig zijn dit te zullen doen. Men kan niet zeggen, dat wij niets weten van de persoon, die hier als burgemeester komt, maar wel dat wat ons van bovenaf is gestuurd, niet de gewenschte was* de man, die wij van harte met vlaggen cn gejuich zouden kunnen inhalen. Laat de nieuwe burgemeester maar rustig hier komen, ontvang hem beleèfd en laat het verder maar aan do toekomst over. Spoedig genoeg zal zich openbaren in hoeverre Zijpe zich gelukkig kan noe men met dezen nieuwen functionaris. En wat nu het vergeten van de lijsten der bur gerij betreft, mij dunkt is zwijgen hierover het al lerbeste. 't Maakt de hoofden in onze gemeente maar warm als hier dieper wordt op in gegaan de goede verstandhouding te bewaren is voor alles ook de wensch van een Zijper. Wij ontvingen verschillende ingezonden stukken over de Burgemeestersbenoeming in Zijpe en de sa menvoeging van Zijpe en Callantsoog, waarvan wij alleen bovenstaande hebben opgenomen, te veel als in de andere het „persoonlijke" op de spits werd ge dreven. de red. WIELRENNEN. ZIJPE, April 1935. Mijnheer de Redacteur, ik heb me nog niet veel malen in mijn leven bezondigd aan krantengeschrijf. In de eerste plaats niet omdat het mij niet aantrok, maar ook omdat mijn maatschappelijke positie niet van dien aard is, dat ik een onafhankelijk mensch genoemd kan worden en ik daarom niet voluit mijn naam kan neerschrijven, onder datgene wat ik wel eens zou hebben willen publiceeren. En in zoo'n ge val was mijn stelregel eigenlijk: dan maar niet schrijven, want wat je niet kan of durft ondertee kenen moet je maar liever weglaten. Maar, M. de R., er zijn nu eenmaal van die gevallen dat de na tuur sterker is dan de leer, dat is ook het geval met de burgemeestersbenoeming van de Zijpe en de onaangename nasleep, zooals de heer Van Erp het noemt. Want laat ik 't maar direct zeggen: die benoeming, maar vooral wat achter de schermen schijnt be kokstoofd, dat heeft mij geducht geërgerd. Ik ben een Zijiper, een echte, M. de R., die met merg en been hangt aan die gemeente waar hij Zijn bestaan vindt en daarom had ook ik zoo graag tot burgemeester gehad een man, die reeds lange jaren met groote eere een zeer verantwoordelijke positie in onze gemeente hekleed, n.L onze secretaris De Boer. Dat is een man, M. de R., waaraan wij weten wat wij hebben, een hoogstaand mensch, eerlijk, en die zich niet afgeeft met gauwigheidjes en voor alles is geen streber, zoo'n men, M. de R., die al leen het oog houdt op eigen hoogere positie en per soonlijke glorie. Wij allen in de Zijpe loopen hoog met onzen bur gemeester De Moor, maar wij weten ook allen, en burgemeester De Moor erkent dat zelf ook, zonder aarzeling, dat zijn secretaris hem in allo opzichten tot een hechten en sterken steun is geweest en zoo'n man met zulke bestuurscapaciteiten, die hadden wij gaarne gezien aan het hoofd van onze ge meente en hoe duidelijk en onomwonden of de ge- heele burgerij zich ook in dien geest heeft uitge sproken, het heeft niet zoo mogen zijn er waren, dit is wel duidelijk geworden andere machinaties die den doorslag hebben gegeven. Men behoeft geen ingewijde te zijn, niet mee ach ter de schermen hebben gekeken om met allen grond te kunnen concludeeren; er is hier tevoren wat bekokstoofd, wat op de benoeming des heeren Breebaart tot burgemeester van Zijpe een beslis- senden invloed heeft gehad. Niet de vraag: wie is voor Zijpe de gewenschte burgemeester, maar de samenvoeging van Zijpe en Callantsoog is de basis waarop de burgemeestersbe noeming is gegrond geweest De finantieele voordee- len etc., ook vooral voor 'slands schatkist, hebben ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Een goed veld geëngageerd. En nu, na de Paaschwedstrijden op de grasbaan de wielerwedstrijden op de houten baan! Aanstaan den Zondag zet de directie van de Alkmaarsche Wie lerbaan het publiek een uitstekend programma voor, dat voor het allergrootste gedeelte gevuld wordt door profs en onafhankelijken. Voor de pauze krijgen wij n.1. behalve eenige races voor nieuwelingen een kop pelachtervolging tusschen VluggenKoumans en v. d. Heiden—Jazet. Op papier zijn de twee eersten de sterksten, maar op de baan zal de meerderheid moe ten blijken. Want èn v. d. Heiden èn Jazet zijn in goeden vorm. zooals ze nog Zondag op de Almelo- sche baan toonden. Verder is er nog een klassementrace voor profs en onafhankelijkcn, waaraan veertien renners deelne men en dan volgt het hoofdnummer: de koppelwed strijd! De twee reeds genoemde koppels zullen een harden dobber krijgen aan BogaertsSnoeyers, twee zeer bekende rijders, die een uitstekend koppel vor men en die in staat zijn, een lange moordende jacht te ontketenen. Wat v. Houtv. Schijndel in de ope ningsrace deden, dat kunnen Bogaerts—Snoeyers a.s, Zondag doen! Wij noemen verdei nog MatenaRiethoven; v. Leur v. Dijk; Wester—Fruitema en Dieterman—Kesse- laar. Vrijwel al deze renners zijn voor de Alkmaar- ders al bekenden en zij zullen met dc drie andere koppels een harden strijd voeren om de eerste plaats En deze keer kunnen we werkelijk geen koppel noe men, dat positief zwakker is dan de rest. Het zal dus Zondagmiddag een koppelwedstrijd worden tusschen een aantal vrijwel gelijkwaardige koppels. Dat beteekent dus, dat het uitloopen van een ronde deze keer zeer moeilijk zal zijn. Dat be teekent voortdurend strijd, veel jachten en snelle sprints in de klassementen. Men ziet: een programma, dat een bezoek waard is! Schagen I—West-Frisia II, 2 uur: D. Arnoldus; V. Vlottes, A. Slikker; S. Grootes, J. L. Lutjeharms; E. Rus; W. Rus, D. Ruig, G. J. Boontjes, C. de Moor, J. Franzen. Res.: W. J. Biersteker; J. Peetoom. Voor Schagen A en B gelieve men het bord te raadplegen. Willen de adspiranten zorgen, dat zll allen Zater dag om 3 uur op het terrein aanwezig zijn, voor het bespreken van de reis naar Amsterdam. Dit geldt alleen voor hen, die zich hebben opgegeven. LANGEND IJ K Men deelt ons mee, dat de eigenaren van de aan de Provincie verkochte pérceelen, noodig voor de kanalisatie Omval—Oudkarspel, deze nog een jaar kunnen inhuren, zoodat voorloopig met dat gedeelte nog niet zal worden aangevangen. Oorspronkelijk was hun aangezegd, dat zij met 1 Mei a.s. de genoem de eigendommen moesten verlaten. NOORBSCHARWOUDE. De v.d. kiesvereeniging vergaderde Woensdag avond. Voorzitter de heer J. Ootjers. Naar aanleiding van de notulen merkte de heer K. van Dijk op, te hebben gesproken over de afschei ding van den Bond. op de vorige vergadering. De Voorzitter antwoordde dat hierover geen besluit is genomen. Hierna had Voorzitter een mededceling, welke niet zoo sympathiek ontvangen is geworden. Een categorie van menschcn in deze gemeente en wel de middenstanders, heeft een nieuwe kiesvereeniging gevormd, genaamd „Algemeen Belang". Dit heeft spr. getroffen (maar we leven in een vrij land ge lukkig), dus zijn we vrij een vereeniging te stich ten. Daardoor zal de v.d. echter in de knel komen. Een onderhoud hebben de heeren van A. B. aan gevraagd. Voorz. achtte het niet de iuiste weg. de linkerzijde op deze wijze in de meerderheid te hou den. Het onderhoud heeft plaats gehad. Voorz. had gehoopt, dat men tot samenwerking kwam. Voorzitter had eerst gedacht aan een combinatie van de lijsten, doch dit was niet mogelijk volgens de andere heeren. Verder had Voorz. voorgesteld, om, terwille van de zaak. en geen scheuring te ver wekken, de andere kiesvereen. in de gelegenheid te stellen een zetel in den raad te kriigen, door een aantal hunner candidaten op de lijst te stellen en wanneer ze een voldoend aantal stemmen hebben voor een zetel, deze aan hun toe te wijzen. Dit is helaas niet aangenomen. Zij hebben voorgesteld en wilden niet anders dan een hunner op no. 2 plaat sen, en vervolgens om en om, volgens het besluit van hun vergadering. Het speet den Voorz. wel, dat het zoo gaat loopen. Men komt precies in de kaart van de andere partijen. Voorz. had de vraag gesteld, of de middenstandershelangen waren verwaarloosd in den raad? Er zijn bij de v. d. kiesvereen. geen enkele maal klachten gekomen, of een aanwiizing gegeven. De oplossing is niet gekomen, zooals ge- wenscht was, doch had bevredigend kunnen zijn voov de middenstanders. Verschillende personen spraken zich over deze zaak uit. Er kwamen stemmen naar voren, de kies vereeniging om te zetten. Anderen wilden hiertoe niet medewerken en dan maar tegen de nieuwe kiesvereeniging in te gaan. Het werd afgekeurd, dat de nieuwe kiesvereeniging op deze manier is te werk gegaan. Men vroeg zich verder af, wat de raadsleden wel verkeerd hebben gedaan, dat thans deze nieuwe strooming is gekomen, over de zijde der middenstan ders. Ze zullen de geheele gemeentehuishouding in de war sturen. Het gaat om een klein aantal stem men. Ge informeerd werd, of er geen klachten zijn ge komen bij het onderhoud. Voorzitter antwoordde dat er wel over is gesproken, doch dat men er eerder nooit geweest is. De heer K. van Dijk stelde voor, de candidatenlijst vast te doen stellen door een groote vergadering. Het was een grief van de nieuwe vereeniging, dat de candidatenlijst werd vastgesteld door een klein aantal personen. Gisteren hebben zij het zelf ook met een man of veertien gedaan. De voorzitter gevoelde daarvoor niet. Wel zou men een vergadering kunnen uitschrijven om de men schcn eens in te lichten wat er gebeurt in deze ge meente. Hierna ging men over tot stemming of men het voorstel van den voorzitter gestand zou doen of niet. Met 7 tegen 9 stemmen besloot men dit niet te doen. Vervolgens ging men over tot de candidaalstelling De heer K. van Dijk wilde nog wat afwachten met het candidaatstellen. Voorzitter was hier niet voor, doch zou een pro- pagandavergadering willen houden om de zaak te belichten. De heer. D. Kansen bedankte als raadslid en van de V.D. na deze situatie. Voorzitter betreurde, dat de heer Kansep. dit laat ste zeide. Spr. liet zich er liever uitgooien, dan het schip te verlaten, wanneer het in nood verkeerde. De candidatenlijst ziet er als volgt uit: 1. J. Oot jers; 2. K. Kooij; 3. J. Kliffen; 4. K. van Dijk; 5. C. Keeman Cz., 6. K. de Vries; 7. J. Lindeboom; 8. A. Bouwens en 9. K. Langedijk Pz. Men besloot, een propaganda-avond te houden en daarvoor allen uit te noodigen. Bij de rondvraag werd het bestuur in overweging gegeven het idee van den heer K. van Dijk, de ver een. na de verkiezing meer plaatselijk te doen zijn. De voorzitter dankte den heer Kansen voor het geen deze gedaan heeft in het belang der gemeente. Spr. sprak den wensch uit, dat alles zich ten goede mag keeren. De heer Kansen dankte voor de tot hem gerichte woorden. De stemming voor den gemeenteraad is door B. en W. vastgesteld op 19 Juni a.s. Gemeenteraadsverkiezingen. De .nieuwe kiesvereeniging „Algemeen Belang" heeft de volgende candidatenlijst vastgesteld: 1. D. Schuitemaker; 2. J. Kuiper; 3. S. Timmerman. OUDKARSPEL. „Ketty jokt nooit." Door de tooneelver. „Jong Leven" werd Woensdag avond een tweede opvoering gegeven van „Ketty jokt nooit", klucht in 3 bedrijven, naar het Amerikaansch béwerkt door A. Pool. Ook nu was de zaal van den heer Vis weer geheel bezet, wat niet te verwonderen is, daar de avonden van „Jong Leven" voor velen een aangename ont spanning zijn. Wij zullen de inhoud van het stuk niet %veergeven, maar zeggen dat 't „pakte"; dat het spel van allen heel goed was, maar in het bijzonder moeten wij noemen Jimmy Scot (den heer C. Wage naar), op wien een groot gedeelte van het stuk dreef. Immers hij was het slachtoffer, die er steeds op uit werd gestuurd als er verwikkelingen dreig den om een baby te halen, en om Ketty te redden uit haar leugens. Het was een gezellige, vroolijke avond. ZUIDSCHARWOUDE. De heer J. Th. Kunnen, gemeente-secretaris alhier, komt voor op de aanbeveling ter benoeming van gemeente-secretaris en ontvanger te Sijbecarspel Benningbroek. BARS1NGERHORN Naar wii vernemen, heeft de heer H. J. Zaal te Bergen bedankt als Directeur van do Gem. Zang- vereeniging „Caecilia" alhier. HARENKARSPEL WAARLAND. De fancy-fair ten bate van de vier plaatselijke ver- eenigingen Ons Con Gre Bo zal gehouden worden 5 Mei in het café van den heer W. Dekker. Zijn auto onbeheerd langs den kant van den weg gevonden. A1 p h e n a. d. R ij n: Sinds Dinsdagochtend ongeveer tien uur wordt vermist de 20-jarige chauf feur van der Water uit Leiden, die wel op zeer zon derlinge wijze is verdwenen. De jongeman was in dienst van de A.P.C. en be stuurde een der benzine-auto's van deze Maatschap- yj. Dinsdagochtend werd hij als gewoonlijk verwacht jij den vertegenwoordiger der Maatschappij te Alphen a. d. Rijn, doch toen hij daar in den middag nog niet was aangekomen, werd een onderzoek ingesteld. Het bleek toen, dat de wagen, waarop van der Wa ter dienst deed, reeds sinds 's morgens tien uur onbe heerd aan den Rijksstraatweg onder deze gemeente stond. De jas van den vermiste lag in den wagen, evenals de portemonnaie met het geincasseerde geld. Hieraan ontbrak slechts een bedrag van f 0.25. De politie heeft daarop, geassisteerd door eenige vertegenwoordigers der Maatschappij, bij wie van der W. als een zeer oppassend jongmensch bekend stond, per auto de geheele omgeving afgezocht. Daarbij kwam aan het licht, dat van der W. Dinsdagochtend bij 's Molenaarsbrug per pontveer den Ouden Rijn is overgestoken, daarna is hij nog 's middags om drie uur gesignaleerd in een weiland onder de gemeente Woubrugge, waar hij lag te slapen. Vandaar is men echter het spoor kwijtgeraakt. Den geheelen avond heeft men alle omliggende gemeenten afgezocht, doch zonder eenig resultaat. Men vreest dan ook dat hem een ongeluk is overkomen. W I E R I N G E N Bij gehouden referendum door de V.D. Kiesver eeniging is de uitslag der volgorde waarop de can didaten op de lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing zullen worden geplaatst, als volgt: 1. O. J. Boslcer, 2. Jn. Doves, 3. J. Lont Cz., 4. M. Bakker Sz., 5. Mart. de Haan, 6. C. Koorn Vz., 7. D. Minnes, 8. L. Noorden, 9. P. Kaan Cz., 10. J. Kooij Cz., 11. Jb. Dekker, 12. S. J. Koorn. ANNA PAULOWNA Ingekomen: J. T. Dieker en gez. van Zijpe; M. W. T. ButerVerheijen van Breda; J. Meereboer van Harenkarspel; A. Vethman van Winkel; W. Schrie- kenZeeman van Den Helder; M. M. CapteinOn derwater van Stompwijk; C. J. van Waggendorf van Rijn van 's-Gravenhage; mei. D. Smit van Den Hel der; mej. S. Wiggers van Den Helder; N., Chr. en J. J. KaiDel van Schagen; J. C. Grootes van Bergen. Vertrokken: J. Muntjewerf en gez. naar Kromme nie; J. H. Jansen en gez. naar Alkmaar; mej. G. Schaper naar Bovenkarspel; P. Schaatsenberg naar Zijpe; K. T. van Steiin naar Voorhout; A. Pol en gez. naar Emmen; J. C. van Dijk en echtgen. naar Someren; J. J. Nederhoed en gezin, naar Den Haag. j Burgerlijke Stand- Geboren: Cornelis, zoon van C. Meeldijk en M. Muntjewerf; Reinie, dochter van J. Meeldijk en T. Groeneweg; Jacobus. zoon van J. Hengsdijlc en M. Kramer; Geertje, dochter van C. Boerman en M. Boerman; Neeltje, dochter van A. Meeldijk en C Lont. Ondertrouwd: G. Bossen en M. J. van Oeveren. P. Grin en N. Kuut; C. L. Bosman en D. Smit; K. Wai- boer en A. Tiel; C. A. Groenewoud en A. C. v. d. Plas; A. A. Bezuijen en H. Hooimeijer. Getrouwd: E. Muntjewerf en M. M. S. Mattens; A. v. d. Ham en K. Rezelman. Overleden: Wed. H. M. Braaf—Meijer, oud 87 Jr.j R. Waiboer, oud 73 jaar. Politie. Gevonden: rijwielplaatje; sleutel; horloge; bos sleutels. Verloren: rijwielpaatje, zwart fluw. jas. BREEZAND. J. H. reed met een disselwagen op den Zwarteweg toen het paard, dat aan een dergelijk voertuig niet gewend was, bij het afrijden van de spoorklucht op hol sloeg. H. sprong van den slingerenden wagen en bekwam geen letsel. De wagen liep even verder vast tusschen een hek en een telefoonpaal en sloeg om. De schade aan den wagen viel mee en het paard bleef ongedeerd. TIEN HELDER Het drukfoutenduiveltje speelde ons parten. Wij vermeldden gisteren als datum voor de onthul ling van het Nationaal Monument voor het Nederland- sche Reddingwezen 4 Juni, terwijl wij opgaven, dat op 4 Mei a.s. een monument voor wijlen Prins Hen drik zou worden onthuld. Dit is een abuis: onze lezers zullen waarschijnlijk ook wel hebben begrepen, dat het monument voor wijlen Prins Hendrik ook op 4 Juni a.s zal worden onthuld en niet op 4 Mei. Meisje aangerand. Bij de politie is aangifte gedaan, dat op den open baren weg een meisje is aangerand door een onbe kend manspersoon. Op het hulpgeroep van het meisje kwamen omwonenden toesnellen, waarop de laffe aanrander de vlucht nam. De recherche stelt een on derzoek in. NIEUWE NIEDORP Dinsdagavond had in het lokaal van den heer Gel der een algemeene vergadering plaats van de ver. „Onderlinge Hulp bij Ziekte". Een 14-tal leden was aanwezig., benevens het Hoofdbestuurslid, de heer IC. Koeman. De heer J. de Jong opent met welkom en .spreekt er zijn leedwezen over uit, dat er b ai ten de leden geen personen meer aanwezig zijm. De notulen worden onveranderd goedgekeurd, waarna het jaarverslag door den heer D. Schenk wordt voorgelezen en onder dankzegging wordt goedgekeurd. 1 De heer C. Rutsen bracht verslag uit van de jaar vergadering van den Bond van Ziekenkassen in Noordholland. D.e rekening van den penningmeester wordt op advies der commissie tot het nazien der rekening onder dank goedgekeurd. Het bezit bedroeg op 1 Jan. 1935 f 2124.95. De totale inkomsten waren f 1085.90, De contributies hadden bedragen f8S4.95. De uitgaven hadden bedragen f104816. Aan zieken geld was uitgekeerd f694.17. Aantal ziektegevallen 21, aantal ziektedagen 1050. Hierna wordt door den heer K. Koeman, Hoofd- bestuurslid, een propagandistisch woord gesproken, welke er op wees, hoe moeilijk het tegenwoordig is de zaak op peil te houden Nieuwe leden werven gaat moeilijk, terwijl voor hen die lid zijn, het op brengen der contributie in dezen tijd zwaar valt. De ziekenkassen hebben ook te worstelen met den eco- nomischen strijd die de wereld thans teistert. Het doel der ziekenkassen is de leden onderling gelde- lijken steun te verleenen bij ziekte tot leniging van den stoffelijken nood. Wanneer niet-verzekerden ziek worden bestaat de groote kans voor velen bij het armbestuur terecht te komen. D.e ziekenkassen zijn onontbeerlijk voor de lijdende menschheid. De drie aftredende bestuursleden de heei'en G. Groot Az., T. Schenk en D. Schenk, worden allen herko zen. Voor afgevaardigden naar de Bondsvergadering worden benoemd de heeren C. Rutsen en A. Stapel. De heer Hagenaar vraagt nog of men in geval van ziekte, juist om te trekken van de kas, dokters-advies noodig heeft. Het Hoofdbestuurslid zegt, dat in de praktijk blijkt dat dat noodzakelijk is. Dokterscontrole is noodig, zulks met het oog op fraude, wat helaas een enkele maal zoo hier en daar voorkomt. Na rondvraag die niets oplevert, volgt sluiting.

Schager Courant | 1935 | | pagina 2