Weer drie Duitsche dominée's gearresteerd. De Belga en onze havens. 3 U'T db OMGEVING Predikbeurten. De groote brug over de Inn bij Pfraunsdorf in de grens, is HOOGWOUD Aanrijding. Donderdagavond heeft op het Noordeind een aan rijding plaats gehad. Aan den rechterkant van den weg stond een driewielige kar, toebehoorende aan P. K, alhier. Een vee-auto, die passeeren wilde, heeft waarschijnlijk niet genoeg uitgehaald, met het ge volg, dat de kar aangereden werd, die daardoor ernstig beschadigd werd. Proces-verbaal is tegen den bestuurder van den vee-auto opgemaakt. Verkeer gestremd. Op het Noordeind passeerden Donderdagmorgen eenige wagens van circus Henny, toen plotseling de achteras van een der zwaar beladen auto's brak. Daar de weg ter plaatse nogal smal is, en de wagen niet direct weggesleept kon worden, is het verkeer geruimen tijd gestremd. SINT MAARTEN VALKKOOG. Bij de heden gehouden Dag. bestuursvergadering van den polder Valkkoog is voor de betrekking van molenaar een drietal gemaakt en wel N. F. Tuithof, 2. C. Tin en 3. A. Wiedijk. grooten rijks-autoweg van Munchen naar i gereed. Wegens verstrekking van berichten over den kerkstrijd aan buitenlandsche bla den. Naar Havas uit Berlijn meldt, zijn daar drie pre dikanten van de confessioneele kerk 'gearresteerd, die beschuldigd worden van het verstrekken van be richten over den kerkelijken strijd van de Duitsche protestanten aan de buitenlandsche pers en van het sluiten van een overeenkomst met katholieke auto riteiten ter bestrijding van het nieuwe heidendom van Alfred Rosenberg. Volgens Reuter is men bang dat er arrestaties van predikanten op groote schaal te wachten zijn. Reu ter geeft de namen-van de drie aangehoudenen (die verminkt zijn overgekomen) op als Harnisch, pers chef van de oppositie, ds. Prestorius en ds. Bronisch. Bronisch is de secretaris van den aanvoerder van de Berlijnsche confessioneelen. Een bespreking tusschen bisschop Malirarens en Frick, den minister van binnenlandsche zaken, heeft geen succes opgeleverd. Bespreking onder leiding van den minister met Amsterdam en Rotterdam tezamen. Naar de „N. R. Ct." verneemt, zullen binnenkort besprekingen plaats vinden van den Minister van Economische Zaken en onder diens voorzitterschap, met de vertegenwoordigers van de gemeentebesturen van Amsterdam en Rotterdam en van de Kamers van Koophandel en Fabrieken aldaar, over de gevolgen van de Belgische devaluatie voor de beide havens. Met klem zal bij de regeering van beide zijden op maatregelen worden aangedrongen, teneinde de zeer nadeelige gevolgen zoo klein mogelijk te doen zijn. Rotterdam wil, zooals gemeld, o.m. 'n valuta-bijslag, en het zelfde middel is in het Donderdagavond gehouden comité-generaal van den Amsterdamschen raad ook aanbevolen door wethouder Ter Haar. Uit den raad werd er op aangedrongen, nog verder te gaan en bovendien aan de regeering verlaging van de loodsgelden te vragen. WARMENHUIZEN Jaarvergadering „Utile Dulci". Bovengenoemde vereeniging hield dezer dagen haar jaarvergadering in het Patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer P. Tesselaar, opende met den Chr. Groet. Na het korte openingswoord volgde voorlezing van de notulen door den secretaris, den heer W. Dekker. Volgens het jaarverslag was het aantal leden met 3 verminderd en bedraagt thans 18. In het afgeloo- pen seizoen zijn diverse onderwerpen behandeld. Vooral heeft de Eerw. Heer Kapelaan blijk gegeven de stuwkracht te zijn van deze vereeniging. Verkiezing voorzitter. De heer P. Tesselaar werd met algemeene stemmen herkozen. De rekening en verantwoording van den penning meester werd in de beste orde bevonden. Bespreking uitstapje. Het bestuur stelt voor dit jaar weer eens een uit stapje te maken en stelt voor dit te maken naar „Flora". Het Bestuur is van meening, dat men na den mid dag wel van Warmenhuizen kan vertrekken. De da mes van de leden worden ook uitgenoodigd. De da tum van dit uitstapje is bepaald op Woensdag 1 Mei a.s. Tot en met a.s. Zondag bestaat er voor de leden nog gelegenheid zich bij het bestuur op te geven. Hierna hield de heer P. Ligthart nog een korte in leiding. Tenslotte volgde sluiting tot het a.s. winterseizoen. BIJZONDER VRIJWILLIGE LANDSTORM. Vergadering van de Bijzonder Vrijwillige Landstorm in het café van den heer Wester, op Donderdag j.1. De voorzitter, Burgemeester Nolet, opende deze ver gadering met een woord van welkom en betreurde de geringe opkomst. In verband met de a.s. te houden Landdag op 22 Mei 1935 te Alkmaar, werd een circulaire voorgèle- zen, waarin o.a. de plaatselijke commissie aange spoord werd gelden bijeen te zamelen tot bestrijding van de kosten van voornoemden Landdag. Acht per sonen hebben zich bereid verklaard met een lijst rond te gaan. Op groote giften wordt niet gerekend, vele kleintjes maken een groote. De leden van den Bijzonder Vrijwilligen Landstorm, die aan den Landdag wenschen deel te nemen, kun nen zich voor 30 April a.s. opgeven bij den heer S. Potveer te Warmenhuizen. De eventueele dames van de leden, die ook aan den Landdag wenschen deel te nemen, krijgen tot dezen Landdag vrijen toegang, mits dit van te voren opgegeven wordt. De Landdag begint om 8.30 (zonnetijd). De rondvraag leverde niet veel bijzonders op. Sluiting. W J E R J N G E N Visscherij. Gezien het resultaat van de algeloopen week, schijnt de groote drukte die de haringvisscherij hier eenige weken bracht, weer tot het verleden te behoo- ren. De vangsten waren over het geheel dan ook ge ring te noemen. Waren er in het begin van de week nog visschers die ongeveer een honderd kisten voor den wal brachten, in 't laatst werd dit niet meer ge daan. Misschien is een niet al te groote besomming momenteel nog het best daar, als er wat aanvoer is, de haring onverkoopbaar is, en naar de pufschuii wordt gedirigeerd. Ook de export schijnt niets me^r te kunnen hebben. De geep laat zich ook bijna nog niet zien. Slechts een enkel exemplaar werd aange bracht. Of er nog ansjovis zal komen moeten we ook afwachten. Slechts een paar exemplaren zijn nog maar gevangen. We zullen hopen dat de prijzen van de haring bij de mindere aanvoer zich wat herstellen, daar een groot gedeelte van de kamer- en komvis- schers over het geheel weinig besomd hebben. Nieuwbouw. Naar wij vernemen zal een nieuw woonhuis aan den Gesterweg voor rekening van den heer B. Bakker gebouwd worden door den heer W. Stadig te Ooster- land. Uitbreiding visschersvloot. Ondanks de minder gunstige perspectieven voor de visscherij, bezitten de visschers hier aan Den Oever toch nog ondernemingsgeest. Zoo kochten de Gebr. Wagemaker dezer dagen een ijzeren motor schip uit de vaart, hetwelk geschikt zal worden ge maakt voor de haringvisscherij. Verder zal voor reke ning van gebroeders E., N. en P. Rotgans, een stalen schip gebouwd worden te Makkum, waarin geplaatst zal worden een Deutz Diesei-motor. Ook dit schip zal hoofdzakelijk gebruikt worden voor de haringvis scherij. Verkoop. Men deelt ons mede, dat de heer L. Voorthuizen zijn visschersvaartuig, varende onder W.R. 170, uit de hand verkocht heeft naar de gemeente Anna Pau- lowna. De heer Voorthuizen heeft wederom terugge kocht het vaartuig W.R. 24, eigendom van den heer C. Wiegman. Den Oever een hengelaarsoord? Vrijdagmorgen in de vroegte arriveerde hier een luxe wagen met hengelaars, die hun geluk gingen be proeven in de groote werkhaven. Of de heeren geluk zullen hebben betwijfelen we. Willen ze met een „braadje" naar huis, dan zullen ze wel in den zak moeten tasten en bij een visscher wat koopen. Het hengelverbod in het Amstelmeer zal misschien aan een en ander niet vreemd zijn. Arbeidsbeurs. Gewijzigde uren van openstelling. Vanaf Maandag а.s. 29 April zal de Arbeidsbeurs open zijn: voor werknemers enz.: 8.3011.00 voorm. en van б.20—7.30 nam.; des Zaterdags van 8.30—11.00 v.m. en van 12.001.00 n.m. Voor werkgevers: 8.30 v.m.1230 nam.; 2.005.00 nam. en van 6.30—7.30 nam. Des Zaterdags alleen v. 8.30 voorm. tot 1.00 nam. BARS1NGERHORN Brand. Donderdagavond brak brand uit in het huis aan den Westfrieschen dijk, onder deze gemeente, be woond door J. van Soelen en eigendom van J. Bak ker Kz. De bewoners moesten zich ijlings in veiligheid stellen, zoodat zij niet in staat waren ook maar iets van den inboedel te redden. Alles werd een prooi der vlammen. De inmiddels gealarmeerde brandweer verscheen spoedig ter plaatse, doch het woonhuis was toen reeds zoo goed als verbrand, terwijl een daarnaast staande boet eveneens door het vuur was aangetast. Gevaar voor belendingen bestond er niet, zoodat de brandweer er zich toe kon bepalen om het vuur uit te spuiten, wat spoedig gelukte. Naar ons werd meegedeeld, was zoowel de bewo ner als de eigenaar verzekerd. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Vrijdag j.1. had alhier in het lokaal van den heer Pijper de verkooping plaats van een boerenwoning met erf en boeten, eigendom van den heer Joh. Wink, ten overstaan van Notaris van Veen te Zijpe. Kooper werd van dat perceel de heer C. Wink, voor de som van f 1310. LANGEND IJ K Naar we vernemen, wordt, de heer E. J. Mooi, adj- commies P.T.T. bij het kantoor te Broek op Langen- dijk met ingang van 1 Juli a.s. verplaatst naar Am sterdam Postkantoor. ZUIDSCHARWOUDE. JUBILEUM C. DE BOER Cz. In het lokaal van den heer P. Kramer alhier had gisteravond de huldiging plaats van den heer C. de Boer Cz., die 25 penningmeester is geweest van de ijsclub „Ons Genoegen" alhier. Hierbij waren tegenwoordig de bestuursleden met hunne daimes, de heeren Stilckel en Margadant uit Alkmaar, resp. voorzitter van den I.Tsbond Holl. Noorderkwartier en van den kring Alkmaar. De heer S. de Boer Kz. heette allen hartelijk wel kom, in het bijzonder de gasten. Voorz. deelde me de, dat het bestuur naar aanleiding van de door de j.1. gehouden vergadering verleende machtiging, het 25-jarig bestuurslidmaatschap van den heer C. de Boer Cz. bescheiden wil herdenken. Het zou heele- maalv erkeerd zijn, menschen, die 25 jaar in het organisatieleven zijn, niet 1e huldigen. Voor de be moeiingen heeft men nooit veel dank te verwachten, want dat wordt in de sleur van het leven opge slokt. Toch is het opwekkend, als weer eens een woord van dank wordt gesnroken, waardoor men ge sterkt wordt, om door te gaan. De heer de Boer hoeft, zijn werk gedurende de 25 jaren geheel belangeloos verricht. In moeilijke tij den heeft hij ook met weinig geld er nog van weten te maken, wat e" van te maken was. Is de "ijsclub een schijnbaar onbeduidende vereeniging, voor ve len is het echter ook een belangrijke; wanneer er bijv. ijs in de slooten ligt heeft het bestuur er zich van op de hoogte te stellen of het betrouwbaar en dik genoeg is. De jubilaris heeft zich bij deze werk zaamheden altijd zeer verdienstelijk gemaakt, even als bij het afzetten van wakken. Kortom heeft hij alles gedaan wat mogeb'ik was, om ongelukken te voorkomen. Het. is. moeilijk vast te stellen, hoeveel ongelukken zijn voorkomen, doch al' was het er slechts één, dan was de arbeid en activiteit, toch beloond. Het bestuur bood namens de vereeniging een naar practisc.be voorwerncn aan. n.1. een acte- tascb en een vulnan. De echtgenoote van den jubi laris deelde in de hulde in den vorm van 'a bloem stuk. De heer Stilckel verheugde zich. dit jubileum te kunnen bijwonen van den heer de Boer, die bij in de iaren van zijn voorzitterschap van den T.T.H.N. had leeren kennen als een getrouw bezoeker der ver gaderingen. Zuidscharwoude heeft een goeden in druk gemaakt. De saamhoorigheid komt in deze plaats zoo bijzonder tot uiting. Spr. sloot zich aan bij de waardeerende woorden van den voorzitter en speldde, den, jubilaris het insigne van „Lid van Ver dienste" op de borst, den wensch uitsprekende, dat het den heer de Boer gegeven mag zijn nog lange jaren in dienst te kunnen blijven van den Ï.T.H.N. en der afd. Ook richtte spr. nog eenige hartelijke woorden tot de echtgenoote van den jubilaris. De heer Margadant constateerde, dat er meer le ven valt waar te nemen in het district Alkmaar. De', heer de Boer heeft steeds op de bres gestaan voor het goed in orde houden van de baan. Ook spreker wijdde uit over de saamhoorigheid, die het district bijeenhoudt. Spr. dankte namens den kring Alk maar voor hetgeen de heer de Boer gedaan heeft. Vervolgens voerden nog het woord de heer H. Met selaar en A, Kist, die waardeerende woorden richt ten tot den jubilaris, evenals de heeren J. Kramer, D. van Kleef en W. C. Bonman. De heer De Boer dankte, getroffen door de harte lijke bewijzen van waardeering en erkenning in eenige goedgekozen woorden. De heer Stikkel vestigde hierna nog de aandacht op de a.s. te houden feestvergadering van de ÏJ.H.N., welke spoedig 40 jaar bestaat, waarop spr. nog eens op het jubileum hoopte terug te komen. De voorzitter dankte den heer Stikkel hiervoor, zeggende dat de IJ.H.N. in Zuidscharwoude een trou we vereeniging heeft. Daarna volgde sluiting. Den heer De Boer en zijn echtgenoote zal deze dag nog wel lang in aangename herinnering blijven. We vernemen, dat de Vrijheidsbond bij de e.v. ge meenteraadsverkiezingen zal uitkomen met een lijst, waarop als no. 1 de aftredende heer Jb. Kroon voor komt. NOORDSCHARWOUDE. Het echtpaar C. SwagerBaan vierde gisteren het 50-jarig huwelijksfeest in huiselijken kring. Hoewel de bruid, die wij eenige dagen geleden bezochten, niets van de „man van de krant" wilde weten, wil len wij niet nalaten het echtpaar van deze plaats onze hartelijke gelukwenschen aan te bieden. ZIJ PE B. en W. dezer gemeente hebben aan Mevr. Meijer- Vlaming te 't Zand vergunning verleend tot het bouwen van een woon- en winkelhuis met slachterij op een vrij terrein te 't Zand. De „Plaza" te Dublin, het gebouw, waar steeds de trekkingen van de Sweepstake plaats hebben, is door brand geheel verwoest. De brandweer tijdens het blusschingswerk. Bloeiende nachtcactus op de tentoonstelling Flora 1935 te Heemstede. ANNA P A U LO W N A Overleg Plaatselijke Vereenigingen. Naar aanleiding van een uilnoodïging van enkele voorman*isn uit het Breezander vereenigingsleven, kwamen in csfé Kossen vertegenwoordigers van 7 plaatselijke vereenigingen bijeen om te trachten te geraken tot een onderling overleg bij het vaststellen der uitvoeringen data. Men bleek het er over eens te zijn dat er in de toekomst iets moet gebeuren, wil het vereenigings leven niet geheel te gronde gaan. Onderlinge rege ling van de data kan die ondergang voorkomen, om dat dan de kans bestaat dat een vereeniging van een uitvoering eenig financieel voordeel heeft. Men betreurde het dat niet alle 17 vereenigingen aanwezig waren, doch men weet dit aan de vage wijze waarop de uitnoodiging was gesteld. Uit de 7 aanwezige vereenigingen werd een vijftal heeren bereid gevonden de afwezige vereenigingen te bewerken en hun medewerking te verzoeken. Deze commissie zal dan op 8 Mei weer bijeen komen. Het doel is te komen tot een groote vergadering van alle plaatselijke vereenigingen om dan een rooster op te stellen volgens hetwelk de Burgemeester verzocht zal worden permissie te verlecnen. Zoo hoopt men dat vereenigingsleven, wat zich in onze arme gemeente nog heeft weten staande te houden, voor den ondergang te behoeden. Dit streven kan o.i. toegejuicht worden! Vrijzinnige kiesvereeniging. Donderdagavond vergaderde de Vrijzinnige Kies vereeniging in „Veerburg" over de candidaatstelling voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Enkele ean- didaten werden voorgedragen. Donderdag a.s. zal men tezamen met Plaatselijk Belang (Koorn, Kuiken c.s.). de gemeenschappelijke lijst opstellen. Zooals men weet zullen de candidaten van de Vrijz. Kiesvereeni ging met die van PI. Belang op een lijst in alfabeti sche volgorde worden geplaatst. Meifeest S.D.A.P. De afd. Anna Paulowna van de S.D.A.P. houdt haar Meifeest in de nieuwe zaal van „Veerburg". ZONDAG 28 APRIL. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Steenbeek v. Zaandam. Bergen, nam. 7 uur, Ds. Van den Kieboom. GEREF. GEMEENTE. Bergen, voorm. 10 uur en nam. 5 uur, de heer J. H. Slager, hulpprediker. E. V. „MARANATHA". Bergen (Dr. van Peltlaan 1), voorm. 10.30 uur, Ds. Swaan, van TJmuiden. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Alkmaar (v. d. Meijstraat 16), voorm. 10.15 en 's av. 8 uur, Ds. Ruijs. Nam.-2.30 Zondagschool. EIERVELING SCHAGEN. 25 April 1935. Aangevoerd: 95.000 kipeieren: 5456 Kg. f 1.902, 56—58 Kg. f 1.90—2.10, 58—60 Kg. f2r-2.10, 60—62 Kg. f2.10—2.20, 62—65 Kg. f2.20—2.50, klein fl.80; 5500 eendeieren fl.701.80, 57 kalkoeneieren f3.10—3.20; 61 kievitseieren f56, alles per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING, 25 April 1935. Aangevoerd: 30332 kipeieren: 5254 Kg. f2, 55—57 Kg. f2—2.15, 58—60 Kg. f2.1O-2.30. 61—63 Kg. f2.20 —2.40. 64—67 Kg. f 2.40-2.60, 428 eendeieren f 1.60- 1.85, alles per 100 stuks. WARMENHUZEN, 25 April 1935. Gele kool, le kw. fl1.30. D. witte kool, le kw. f 0.901.50, 2e kw. 7080 ct., peen 90 ct. Aan voer: 17425 Kg. gele kool, 16700 Kg, D. witte kool, 100 Kg.peen WARMENHUIZEN, 26 April. Aanvoer: 1700 Kg. gele kool le kw. f 11.20, 5850 Kg. D. witte kool le kw. f 0.701,50. HOORN, 25 April 1935. Aangevoerd: 6 stapels kleine Fabriekskaas f12, 1 sfapel kleine Boerenkaas f13, totaal 7 stapels, we gende 11144 K.G. Handel matig. ALKMAAR. 26 April 1935. Kaasmarkt. Aangevoerd: 52 stapels, zijnde 125.000 Kg. Fabriekskaas kleine f 12.50, Boerenkaas, kleine f 13 per 50 Kg. Handel stug. ALKMAAR, 26 April 1935. Aardbeien f 1518, andijvie f 0.903.60, bloemkool I f 182.50, II f 10—15, gele kool f 12.20, kropsla f 1.504.6Q, knolselderie f 3.60, komkommers f 12— 14, prei f 2.90—7.10, postelein f 1.02—1.28, peulen f 35, rabarber f 3.507.50, raapstelen f 1.80—2.40, radijs f 1.904.40, selderie f 1.90—3.80, spinazie f 16—45, snij boonen f 21—25, uien f 6.10—7.10, wortelen f 8—12.50, witlof I f 8—12, II f 4-6. ALKMAAR, 26 April 1935. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in to taal 273 Hl.'s aangevoerd, als: 5 H.L. voertarwe f4.40; 65 Hl. gerst chev. f5.40—5.50; 100 H.L. haver f6.256.50; 26 Hl. boonen, w.o.: bruine f 1212.50, ci troen f 10, duiven f 9—10.25, en witte boonen f 13.50; 25 Hl. karwijzaad f 1318.50; 17 Hl. blauwmaanzaad f 14; 35 Hl. erwten, w.o.: kleine groene f8.75—10, grauwe f 10—12 en vale erwten f 10—13.50, alles per 100 Kg. Handel stug. AMSTERDAM, 26 April. Aardappelmarkt. Zeeuwsche bonten f 2—3.50, id. blauwen f 3.504.30, id. Roodstar f 2.252.80, id. Eigenheimers f 2.10— 2.25, id. blauwen poters f 2.50—2.70, id. bonten poters f 1.75—2.40, id. Bevelanders f 2—2.40; IJpolder Beve landers f 2—2.40; IJpolder Bevelanders f 2—2.40; per 70 Kg.; Drentsche eigenheimers f 34.60; Winter Malta f 9—10, Nieuwe Malta f 15.50—16 per 100 Kg., Friesche borgers f 2.40—2.80, id. Roodstar f 2.70—2.80 per 70 Kg.

Schager Courant | 1935 | | pagina 16