m ü,t de omgeving Roaheffing. Ls stexJvts jL IG'S SOEP/ W I E R I N G E N HEEMRAADSCHAP WIERINGEN. Vergadering van Hoofdingelanden van liet Heem raadschap Wiel ingen op Dinsdag 23 April 1935. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen worden na voorlezing goedgekeurd. De volgende ingekomen stukken komen in behan deling: Een proces-verhaal van kasopneming bij den pen ningmeester d.d. 10 April 1935. Wordt voor ken nisgeving aangenomen. Een schrijven van Gcd. Staten van Noordholland inzake goedkeuring Bijzonder Reglement van Bestuur (wijziging) met bijbchoorcnde stukken. -- Wordt voor kennisgeving aangenomen. Een exemplaar van het Prov. Blad No. 23; houden de toezending van een model tot vermelding hunner bevindingen bij de jaarlijks over de wegen van het waterschap te drijven schouw. Wordt besloten ten spoedigste tot deze schouw over te gaan. Een schrijven van den Hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat (Hoofdingenieur Directeur Bergansi- us) inzake schadeloosstelling wegen. Wordt bcslo ten dienaangaande opnieuw met het Gemeentebe stuur in onderhandeling te treden. Een schrijven van Ged. Staten inzake waken tegen uitdiepingen, waarbij een ontwerp-besluit. Het ont werp zal voor belanghebbenden worden ter visie ge legd. Van liet P.E.N. eenige staten wegens stroomkosten Hippolvtushoever cn Westerlanderkoogon, verband houdende mot den afloop van het contract op 1 Mei 1936. Waar hot hier betreft een wijziging der stroomkosten. zal overleg gepleegd worden met den Bond van Waterschappen. Van de Vereeniging van Noordhollandsche Water schappen een schrijven inzake herziening tarieven voor electrische bemaling. Wordt besloten mede te werken dat men tot een uniform tarief zal kun nen geraken. Van Ged. Staten een schrijven inzake overdracht beheer cn onderhoud gedeelte weg (Landweg Zwin straat). waarbij een uittreksel van het besluit van dit College, houdende de bepaling dat door liet Heemraadschap voor een en ander een iaarliiksche vergoeding van f25.of een afkoopsom ineens van f 550.verschuldigd zal znn aan de Gemeente Wie lingen. Wordt besloten aan Ged. Staten mede te deelen. dat hier klaarblijkelijk een misverstand in het, spel is. Tot betaling zal niet worden overgegaan. Van Ged. Staten van Noordholland een schrijven inzake vaststelling van een Ambtenarenreglement. Een ambtenarenreglement wordt in ontwerp aange boden en vastgesteld. Van P. Mulder een schrijven houdende het ver zoek tot het mogen leggen van een dam in de tocht in de Hippolvtushoeverkoog, Wordt besloten af wijzend op het verzoek te beschikken. Van den heer J. C. Klein een schrijven, houdende het verzoek tot het leggen van een rioleering door den Haukesdijk. Hiertoe behoort vergunning van Ged. Staten en moet een ontwerp van dezen duiker worden ingezonden. Van Mei. T. Hennink een schrijven inzake het plaatsen van een lantaarn in den Koogerweg. Deze aangelegenheid behoort bij het Gemeentebestuur en zal naar dit Collegp worden verwezen. Van liet Gemeentebestuur van Wierineen een schrij ven inzake afwatering Westerlanderlaan. Wordt besloten het Gemeentebestuur te berichten dat de rioleering ter plaatse totaal onvoldoende is en zal op afdoening worden aangedrongen.- Een schrijven eveneens van dit College inzake ver goeding wegenonderhoud. Hierbij zal overeenkom stig punt 4 worden gehandeld. Van de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollandsch Noorderkwartier een schrij ven waarbij een rapport der Commissie tot het be- z.ien v. d. gevolgen der regeeringsmaatregelen voor de veehouderij in Noordhoiland. Wordt voor ken nisgeving aangenomen. Een schrijven eveneens van deze vereeniging be treffende convocatie der voorjaarsvergadering op Maandag 29 Anril a.s. te Schagcn. Wordt besloten iemand van Dijkgraaf en Heemraden aan te wijzen. De voorzitter en de secretaris worden aangewezen deze vergadering te bezoeken. Ingevolge de desbetreffende, bepalingen in het nieuwe op het Heemraadschap van kracht geworden reglement, wordt voorgesteld en besloten zoowel het gebouwd eigendom als de andere onbelastbare ob jecten, met uitzondering van s Rij-kszeewaterkee rende en havenwerken in den omslag aan te slaan De begrooting voor het dienstjaar 1935 komt aan de orde. Besloten wordt ten opzichte van de nortonwelput- ten de< aanslag te handhaven en aan hen die regel matig 't vuil uit de slooten verwijderen, restitutie te geven. Bij de bespreking van het teren van wegen wordt Deze vraag klonk werktuigelijk, als van elk gevoel van belangstelling ontbloot. Hij keek haar eenigszins verkild cn tegelijk vol verbazing aan. „Ik dacht dat u dit toch wel kon raden. Persis natuurlijk, moeder. Ze is het eenige meisje uit den omtrek dat de moeite van het aankijken waard zou wezen. Ze is heel mooi, vindt u ook niet?" Hij was zich zelf niet bewust van den enthousiasten klank die in zijn stem was gekomen. De uitdrukking van haar oogen was evenwel heel anders dan de jonge man verwacht had. Er lag zelfs een vage trek van misnoegen en verachting om haar mond. „Indien je je keuze al hebt gedaan valt er voor mij bitter weinig meer te zeggen", zei ze. „Ja, ze is heel mooi, en het verbaast me volstrekt niet dat je haar bewondert." „Moeder". Ze had hem diep in het hart getroffen en hij liet dit ook duidelijk blijken. Hij zag er ineens heel mistroostig uit en hij maakte zichzelf het ver wijt het haar verteld te hebben. Hij trok zachtjes zijn handen uit de hare weg en stak ze in zijn zakken. „U hoeft zich niet ongerust te maken dat ze u ooit in den weg zal loopen", voegde hij er aan toe. Ze maakte een lichte beweging van protest, en vroeg daarna of hij het meisje zijn liefde al bekend had. „Ik zei u toch zooeven dat dit nog niet gebeur de", gaf hij eenigszins kortaf te kennen. „De moge lijkheid bestaat dat ze me niet eens wil hebben. Ik veronderstel dat u het heel prettig vond als ze me een blauwtje liet loopen, is het niet?" Haar antwoord verraste hem en maakte hem even stil. „Nee", zei ze volmaakt bedaard. „Wanneer ze dit deed, zou het me erg voor je spijten." Haar toon was niet bepaald aanmoedigend, maar toch werd hij door een zeker iets in haar houding getroffen. Hij stond met den rug naar haar toege wend. „Dank u", zei hij zacht. „Het zal mij ook leed doen. Ik. vind het prettig dat u geenerlei bezwaren maakt." Ze slaakte een zucht. „Ik hoop onverschillig met wie je ook trouwt, dat je gelukkig moge worden, mijn jongen", zei ze. En toen keerde hij zich eensklaps om en zag haar aan, getroffen door den weemoedigen klank van haar stem. „Moeder, liefste, wat scheelt er aan? Voelt u zich niet goed?" Ze glimlachte: een zachte, verdrietige lach. „Ik voel me precies zooals altijd", zei ze. „Ik dank je voor aanbevolen voor een hetere afwatering te zorgen. De begrooting wordt aangenomen in ontvangst en "tgaaf op f 24438.901/*». Rondvraag. De heer S. Koorn verzoekt aan Dijk graaf cn Heemraden aan den Hofweg een stuk te .villen verbreoden en voor gezamenlijke rekening een aflieining te plaat^n. Armvoogden willen daartoe een strookje grond afstaan. Wordt besloten tot ver bloeding over te gaan onder dien verstande dat do betrokken eigenaar voor het plaatsen der heining zorgt. De kosten worden geraamd op f25. De heer Klein wil den Klei tolweg even hebben op- ge. werkt. Zal aan worden voldaan Res'oten wordt den Koogerweg te walsen. De lieer .Tan Engel vraagt hoe het staat met den Koogerivêg. Ileefl de aannemer hieraan voldaan? Er moeten nog eenige verbeteringen worden aange bracht. De hper Kooii vraagt de Laan naar de brug achter Westerklief te verbroeden. Besloten wordt te trach ten hierin eenige verbetering te brengen en 't kruis- Dtint te verbreeden. Besloten wordt aan hef P.E.N. te verzoeken de palen in den Noordgeesterweg van de weebaan (rij- vlak) te willen verwijderen en de wegen in den Noordgeesforweg onder behandeling te nemen. De heer Vcerdig klaagt over het slootwerk van J. Bakker. Wordt medegedeeld dal Bakker hiertoe herhaalde malen i* gewaarschuwd geworden. Hierbij zal tot vervolging moeten worden overgegaan en be sloten wordt do sloot voor rekening van den nala- liee te doen onknanpen. De heer Tiisen vraagt maatregelen te willen ne men tegen het worpen van vuil langs den Molger- weg. Hiertoe zal de poliUe worden gevraagd hiervan proces-verhaal on te maken. Hierna wordt de vergadering gesloten. Wandeltocht, Op Woensdag 1 Mei a.s zal de agent van politie F'. Caspers, lid van de Politie Sportveiv, „Herman dad" f,o Deventer, een 5-daagsche wandeltocht on dernemen rondom „Het. IJsselraeer", in gezelschap van een burger-deelnemer en een verzorger. Op den lsten dag wordt goloopen Deventer Hoeren veen: 85 K.M., den 2en dag Heerenveen Zurig t53 K.M.); den 3en dag Zurïch, via Afsluitdijk, Den Oever naar Hoorn (G5 K.M.); den 4en dag Hoorn Amsterdam (38 K.M.). Bovendien wordt dan nog deelgenomen aan den Nationalen wandeltocht van 30 K.M. Op den 5cn dag wordt geloopen Harderwijk Deventer (45 K.M.). In totaal wordt door genoemden heer dus 316 K.M afgelegd. Burg. stand van 12 t.in. 25 A.pril 1935. Geboren: Elberl Dirk, z. v P. Hermans cn A. Bak ker; Albert, z. v. Jac. Muller en Gr. Kingrna: Kegel bert, z. v. H. Luikens en K. Doldersum; Martinus, z. v. J. Oden en T. W. de Haan; Trijntje Sijke, d. v L. P.'Kingma en W. v. Huizen. Ondertrouwd: K. Vader en A. Lont; F. Vriezema en Gr. Buntjer. Huwelijk: A. J. Knipmeijer en A. C Rump: Overleden: T. Kaan, oud 79 jr., vr. v. P. Mooi; D. de liaan, oud 76 jr., weduwnaar van G. Kuit; E. Luikens, oud 1 dag, z. v. II. Luikens en K. Dolder sum. Benoemd. De heer J. W. Blom, 2e ambtenaar ter secretarie, dezer gemeente, is benoemd tot len ambtenaar ter gemeente-secretarie van Zuidhorn (Gr.). LANGEND IJ K De regeering zal soepelheid betrachten. Aan dc leden der Ned. Sierteeltcentrale-is de-vol gende circulaire gericht: Naar aanleiding van de publicaties en van de circulaire van de Nederlandsche Sierteelt Centrale betreffende de roeheffingen, hebben, na gezamenlijk overleg, de besturen van Hollandsch Bloembollen kweekers Genootschap, de R.Iv. Diocesane Land- en Tuinbouw Bond en de Bond van Zuid-Hollandsehe Kleine Kweekers de volgende mededcelingen aan hunne leden te doen: De gehouden besprekingen der Regeering met ver tegenwoordigers der bloemhollenbedrijven hebben tot resultaat gehad, dat door de Regeering definitief is toegezegd bij het invorderen van de heffing de noo- dige soepelheid te betrachten, met dien verstande, dat van die kweekers, die momenteel niet in de ge legenheid zijn aan hunne verplichtingen te kunnen voldoen, een soepele regeling getroffen zal worden. Dus de onthouding van teellrecht uitsluitend toege past zal worden hij kwaadwillige aangeslotenen. Voorts zullen genoemde besturen in overleg tre den met de Regeering om te trachten te bevorderen een zoo spoedig mogelijke uitbetaling van de ingele het in me gestelde vertrouwen." „U was er verbaasd over, is het niet?" vroeg hij angstig. Ze schudde met haar hoofd. „Oh nee. De mogelijkheid bestond toch dat het al vroeger had kunnen gebeuren." „Maar u is er niet mee ingenomen", ging hij voort. „Ik denk dat u me de eerste tien jaar lie ver nog niet getrouwd zag. Waar of niet?" „Oh nee", verzekerde ze hem opnieuw. „Ik zou het zelfs heel prettig vinden wanneer je zoo spoedig mogelijk trouwde als je het meisje van je keuze had gevonden, of liever gezegd de vrouw die bij je hoorde." „Oh, gaat het daarom?" riep hij blozend uit. „Ik vermoedde wel zooiets. Waarom houdt u niet van haar, moeder?" Er was een eenigszins tartende klank in zijn stem; niettemin bleef de glimlach om haar lippen- raadselachtig en geduldig. „Ik ken haar in werkelijkheid heelemaal niet", zei ze. „Dat wil zeggen: niet zoo goed als Joan en Sally". Beresford haalde zijn handen uit zijn zakken te voorschijn en er lag nu een ongeduldige trek om zijn mond. „Oh, wat hebben die er mee te maken? U is allerminst op Persis gesteld, en ik zou graag van u willen weten wat u op haar tegen hebt." De uitdagende uitdrukking lag nog steeds in zijn oogen, maar ze scheen dit niet te bemerken. Haar blikken dwaalden naar buiten in de nevelige verte, en hij vermoedde dat haar belangstelling al weer aan het verflauwen was. Voordat hij die veronderstelling echter kon uiten, was ze opnieuw gaan spreken, en dit gebeurde op een rustige, beheerschte wijze. „Ik zal je verklaren, waarom, beste jongen, of schoon ik niet veronderstel dat het eenig verschil te weeg kan brengen als je toch al verliefd op haar bent. Ik vind dat ze heel veel in karakter op haar moeder lijkt, doch ze bezit meer hersenen. Volgens mij is zc ij del, berekenend, en misschien ook gewetenloos. Ik weet niet of ze in staat is van iets of iemand anders dan van zichzelf alleen te houden: ik twijfel er sterk aan. Maar als jij bevredigd bent met schoonheid en intellect alleen, dan zal ze je misschien gelukkig kunnen maken Het leek alsof ze in een droom sprak: zoo vaag klonken haar woorden. En de jonge man, die haar gadesloeg, raakte zoo volkomen onder den indruk als of hij naar een stem uit een andere wereld had ge luisterd. Het was eenvoudig onmogelijk nog langer .orde surplusbollen en in overweging te geven ook dc soepelheid te betrachten met compensatie in de ge vallen waar kweekers hun gehcele oogst of meeien- deels als surplus aan de negeering inleverden. Te vens zal verzocht worden bij de regeling der innings kwestie de organisaties te doen adviseeren om zoo veel mogelijk moeilijkheden der kweekers te voor komen en mede te werken aan een zoo reëel moge lijke naleving der saneeringsverplichtingcn. Door de toezegging der Regeering mogen onze le den vertrouwen stellen in een werkelijk soepele re geling en verzoeken wij onze vakgenooten hun goede wil te toonen door zooveel mogelijk aan hunne sanee- ringsplichten te voldoen. ZUIDSCHARWOUDE. Dc Coop. Boerenleenbank te Zuidscharwoude ver gaderde Donderdagavond ten lokale van den heer P. Kramer. Aanwezig waren 48 leden. De voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer C. de Jong, wees in zijn openingswoord op de nog steeds voortdurende crisis in den tuinbouw cn de daaruit, ook voor dc Boeren leen ban ken voortvloeien de gevolgen. De notulen werden ongewijzigd vastgesteld. Renteverlaging. Meegedeeld werd, dat de rente voor spaargelden op 3 cn die voor uitgeleende gelden op 4Vi pet. is vastgesteld. Jaarverslag. Dc kassier, de heer Du Burck bracht daarna een uitvoerig jaarverslag uit. We outleenen er aan, dat het aantal leden 175 bedraagt, het aantal verleende voorschotten 167, spaarders 332, rèk.-eouranthouders 26. Van de aan 18 tuinders verleende eredieten on der borgstelling van gemeente en provincie bleek weer niemand in staat, de rente te voldoen. De Raad van Toezicht vergaderde niet het bestuur 6 maal. Het bestuur kwam 70 maal bijeen. De Provincie Noord-Holland deponeerde ongeveer f 7100 als zekerheid voor de nakoming harer ver plichtingen als borg voor de tuinders. De Bank ver leende een geringen steun aan de tuinders te Uit hoorn en Haamstede, wier bedrijven door storm- en hagelschade hadden geleden. Uit de rekening blijkt, dat aan spaargelden is ontvangen f 94.364.65 en terugbetaald f 98.58fi.49. Aan voorschotten is terugbetaald f 12.388.6:?. In loonende rekening is f 88.467.61 ontvangen en f 95.787.93 uit gegeven. De rente van uitgeleende gelden bedroeg f 11.613.69. Aan rente voor spaargelden is f 5839.60 betaald. De balans vermeldt een activa en passiva van f 275.201.42. Aan voorschotten stond f 180.718.71 uit, in rek.-crt. f 84959.58. De Bank had een schuld aan spaarders van f 171.979.82 en in relt.-courant van f 102.217.14. De reserve bedraagt per 31 Dcc. 1934 f 19340.93. De winst over het afgelooncn iaar f 1001.46 De vaste goederen paraisseeren met f 3250 op de ba lans. Den kassier werd dank gezegd voor zijn uitvoerige mededeelingen. Besloten werd, om de rentebetaling van opgeno men gelden in 2 termijnen te doen geschieden. De heer Du Burck brengt als afgevaardigde naar dc Alg. verg. der Ccntr. Bank daarover verslag uit, waarvoor hem dank gebracht wordt. Verkiezingen. Als bestuurslid werd herkozen de heer P. Boon met zoo goed als algemeeno stemmen. De voorzitter complimenteerde den heer Boon, die onlangs her dacht, dat hij 25 jaar als bestuurslid en lid van den Raad van Toezicht dc Bank op voorbeeldig serieuse wijze heeft gediend. Als lid van den Raad van Toezicht werd herkozen de heer W. Muller, met zoo goed als algemeene stem den. 'n De heer G. Gutter werd met algemeene stemmen als plaatsvervangend bestuurslid herkozen. Alle her benoemden namen hun benoeming aan. Na rondvraag, volgt sluiting. De kleine tuinders en de werkverschaffing. Het Bestuur van de afdeeling van den Ned. Tuin- dersbond besloot, afwijzend te beschikken op het verzoek om adhaesiebetuiging aan het adres aan de gemeentebesturen, verzonden door de afdeeling van den R.K. L.T.B., waarbij gevraagd werd de kleine tuinders in de werkverschaffing op te nemen en dc groote met een geldelijke bijdrage te steunen en wel op grond van de overweging dat dit, verzoek in bot sing kwam met wat de afd. van den Ned. Tuinders- bond zelf had gevraagd. Secretaris Kunnen elders benoemd. De heer J. Th. Kunnen is benoemd tot secretaris en ontvanger der gemeente Sijbecarspel. De heer Kunnen is hier gedurende 10 jaar gemeente-secreta ris en heeft zich in dien tijd doen kennen als een i bekwaam en nauwgezet ambtenaar. boos te blijven en zijn toorn verdween dan ook ge heel en al. Bovendien kwam het hem voor alsof een innerlijke stem hem waarschuwde dat hetgeen hij ge hoord had, de waarheid was De waarheid, onverschillig hoe hij die ook wilde ontkennen. En eensklaps maakte een angstig voorgevoel zich van hem meester, een voorgevoel dat hij niet nader durfde ontleden. Hij richtte zich in zijn volle leng:e op alsof hij die angst met geweld van zich af wilde schudden. „Het spijt me heel erg, lieve moeder", zei hij. „Ik vrees dat we verschillende opvattingen hebben. Mis schien zult u in de toekomst nog wel van gedach ten veranderen. Ik hoop het in ieder geval. Luister eens. liefste, nu wat anders. Ik had graag dat u een dokter consulteerde. U ziet er allerminst goed uit." Weer verscheen er een droomerige glimlach om haar lippen, de glimlach van iemand die afwezig luistert naar het gesnap van een kind. „Beste jongen, ik zal dit doen wanneer ik er de noodzakelijkheid van inzie", zei ze. „En zeer zeker niet eerder." Hij kende haar voldoende om te weten dat het gee nerlei nut had er nog langer over te spreken. Mei een ongeduldigen zucht wendde hij zich om, en liep op do deur toe. Ze riep hem echter terug. „Berry". Hij keerde zich om, en zag dat ze haar armen naar hem uitstrekte. Met enkele passen was hij bij haar en drukte haai tengere gestalte tegen zich aan. „Moeder, liefste, zorg toch voor jezelf", fluisterde hij, zijn wangen dicht tegen de hare aan. „Ik maak me zoo ongerust over u". Gedurende enkele seconden bleef ze tegen hem aan leunen, en haar liefkoozingen waren innig en tcc der. „Tob niet over mij, Teddy-Bear", zei ze zacln „Jouw geluk is het eenige wat van belang voor me kan wezen. Je moet gelukkig worden." Ze kuste hem hartstochtelijk, doch haar lippen voel den ijskoud aan. Hij begreep dat zijn mecledeelin/ haar ontzettend aangegrepen moest hebben. Het leei^ zelfs werkelijk alsof ze op het punt stond in trane- los te barsten zijn moeder die nooit schreide Instinctmatig zocht hij een einde aan dit onderhoud te brengen, haar tijd te geven aan deze nieuwe, mo gelijke verwikkelingen gewend te raken, „Ik moet nu verdwijnen, liefste", zei hij, „maar we zullen er later nog wel eens over praten. U moogt in geen geval tobben, want alles komt in orde." Z IJ PE PETTEN. Na een week uitgesteld te zijn, wegens ziekte van eenige bestuurders, vond Woensdagavond in café Vriesman de jaarlijksche algemeene vergadering plaats van de Coöperatieve Boerenleenbank te Pet ten. In zijn openingswoord wijst de voorzitter er op, boe de gekoesterde verwachtingen ten opzichte van een luwende crisis niet verwezenlijkt zijn; 1934 is nog voor alle takken van het economische leven een jaar geweest van ongekende moeilijkheden. Uit den aard der zaak zijn de Boerenleenbanken niet buiten aan raking met de abnormale tijdsomstandigheden kun nen blijven en behalve durende waakzaamheid van Bestuur en Raad van Toezicht was een enkele maal krachtig optreden gebiedende eisch, niettemin mag en kan met dankbaarheid geconstateerd worden, dat de positie van en het vertrouwen in de Bank ongeschokt zijn gebleven. Na deze openingsspeech, volgt voorlezing der notu len, die onveranderd worden goedgekeurd. Uit de rekening over 1934 stippen we het volgende aan: ontvangen aan spaargelden f22243.39, terugbe taald f 15490.35, verleende voorschotten f 4575.afge lost fOlOS.Ol, in loopende rekening van de leden ont vangen f7559,65, uitgegeven f 8200.30, terwijl het aan tal spaarders in totaal met 6 is toegenomen. Dc balans sluitend op een bedrag van f74656.03, doet zien, dat het totaal der uitstaande voorschot ten f 43940,55 bedraagt, het tegoed in loopende reke ning f 14869,01 en het deposito bij de Centrale Bank f 12880,41: daar tegenover staan de saldi der spaar gelden ad f71489.53; de winst over 1931 bedraagt f200.75. Na een enkele vraag worden rekening en balans goedgekeurd. Verkiezingen. De aftredende bestuursleden de heeren C. Rens en W. de Beurs worden herbenoemd met resp. 22 en 19 van de 29 uitgebrachte stemmen. In den Raad van Toezicht wordt, na een eerste vrije stemming de heer P. Vorst gekozen met 21 stem men. Voor de tweede plaats in den R. v. T. vindt na twee vrije stemmingen een herstemming plaats tusschen de heeren E. Roozing en G. Fijma. De eer ste verkrijgt 12, de tweede 16 stemmen en is alzoo gekozen. Na een toelichting door den voorzitter accepteert de vergadering het bestuursvoorstel om de rente van spaargelden op 3, van .voorschotten op kV\ te stel len. Daar niemand van de rondvraag gebruik maakt, sluit de voorzitter met de gebruikelijke woorden de 31ste algemeene ledenvergadering. Burg, stand van 19 t.m. 25 April 1935. Geboren: Pieter, zoon van Jan Blom en van Maar- tje Boontjes. Getrouwd: Wilhelmus Jacobus Ooijevaar, oud 28 jr., landarbeider en Johanna Theodora Alleman, oud 21 jr., beiden wonende alhier. Alle Jeensma, oud 37 jr., grondwerker, en Trijntje Walthuis, oud 35 jr., bei den wonende alhier. Pieter Vriesman, oud 24 jr., tim- inersmansknecht en Antje Meinsje Helder, oud 21 jr„ beiden wonende alhier Dirk Bakker, oud 66 jr., caféhouder, en Maartje Hogenverf, oud 50 jr., heiden wonende alhier. Levenloos aangegeven een kind van het vrouwelijk geslacht van Johannes Robertus Deutekom en van Johanna Elizabeth Strooper. OUDE N1 EDO EP Dienstplicht. De dienstplichtigen W. J. G. Boekei en J. P. de Boer zijn volgens uitspraak van den keuringsraad geschikt -verklaard voor den dienstplicht, terwijl do lieer Th. J. Wijn kei- voorgoed ongeschikt werd ver klaard. De stichting van een neutrale bijzondere school aan de Langereis. Het beroep, ingesteld door het bestuur der Vereeni ging tot stichting en instandhouding van een neu trale bijzondere school aan de Langereis, tegen het besluit van Ged. Staten van 19 Dec. 1934 tot onge- grondverklaring van zijn beroep tegen het besluit van den raad der gemeente Oude Niedorp van 27 Sept 1934, houdende afwijkende beschikking op de overeenkomstig art. 72 der L.O. wet 1920 aangevraag de medewerking voor de stichting van een bijzondere school voor gewoon la.Ter onderwijs aan den Lange- reisdijk, op een perceel grond, gelegen in de onmid dellijke nabijheid van de Groote Mallegatsbrug al daar is bij Kon. Besluit dd. 11 April ji. ongegrond verklaard Niet aangenomen. De heer P. Wijnker heeft zijne benoeming tot lid van den raad ter voorziening in de vacature W. Slijkerman, niet aangenomen. Weer kuste hij haar teedcr en daarna maakte hij zich zachtjes uit haar ai-men los. Ze trachtte hem niet te weerhouden, en even later verliet hij de ka mer, haar in den stoel bij haar bureau achterlatend.- hoofdstuk; v. De ontmoeting. Terwijl Beresford de kamer verliet maakte eens klaps een onbeschrijflijk sombere stemming zich van hem meester. Hij had het gevoel alsof grauwe, dikke wolken de zon ve-duisterd hadden. De houding van zijn moeder had alles ineens een ander aanzien voor hem gegeven. In die oogenblikken verlangde hij er werkelijk naar dat haar oordeel van minder betcelce- nis voor hem was geweest, doch ongelukkigerwijze was dit nu eenmaal niet het geval, cn er drukte een loodzware last op zijn ziel. Hij zou er niet over den ken tegen haar zin te trouwen; niettemin had ze duidelijk te kennen gegeven te hopen dat Persis zijn aanzoek aannam. Wat had ze hiermede bedoeld? Diep in zijn hart twijfelde hij er geen seconde aan Persis niet te kunnen veroveren. Wicn zou ze anders moeten nemen? Hij was allerminst een slechte partij te noemen, en natuurlijk was het groote dwaasheid te beweren dat dit feit van weinig belang kon zijn. Jonge meisjes gebruikten in den tcgenwoordigmi tijd haar hersenen en ze werden heusch niet meer verliefd op een man die geen penny bezat, onver schillig welk een aantrekkelijke persoonlijkheid hij ook mocht wezen. En vervloekt nog aan toe Phil Croy (hij zou niet weten aan wien hij op het oogenblik anders moest denken) was geen echtgenoot voor zulk een mooi meisje als Persis. Het viel niet aan te nemen dat ze er ooit een seconde ernstig over zou denken met een dei-gelijken man te trouwen. En toch viel het niet te loochenen dat hij zich een weinig ongerust maakte. En het was beter zoo gauw mogelijk zeker heid te krijgen. Hij wist dat zijn oom het voornemen had op zijn een en twintigste jaar den titel op hem te 'aten overgaan, Persis zou dien ouden naam eer aan doen; daarvan was hij overtuigd. Weliswaar was ze een beetje cocquet, doch haar houding zou waardiger worden naarmate ze ouder werd, want ze bezat zonder twijfel zeer fijne karak tereigenschappen. (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1935 | | pagina 18